Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Ukrainopolonia

Posted by Marucha w dniu 2020-02-13 (Czwartek)

Polska stoi obecnie wobec perspektywy stania się państwem dwunarodowym, w którym suwerenność na obecnym terytorium Rzeczypospolitej dzielić będziemy z Ukraińcami

Nie tylko obecność ponad miliona Ukraińców w Polsce potwierdzają liczne źródła, lecz także o obecności tej przekonać się można w większości naszych miast, po prostu wychodząc na ulicę. Najlepsze dane, które mamy, określają ich liczebność w naszym kraju na od ok. 1 mln do 1,5 mln.

Dla porównania – przez kilkanaście lat od wstąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. łączna pula emigracji polskiej w Wielkiej Brytanii wynosi według tamtejszych źródeł 1 mln osób. W liczącej 63 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii odpowiada to proporcjonalnie ok. 600 tys. osób w Polsce. W stosunku do populacji gospodarzy Ukraińców w Polsce jest więc dwu-, trzykrotnie więcej niż Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie są oni znaczącą i zauważalną grupą imigrantów.

W Niemczech liczba osób o polskim pochodzeniu to ok. 2 mln, co odpowiadałoby mniej niż 1 mln imigrantów w Polsce. Jednak tak liczna społeczność to skutek imigracji obejmującej cały okres powojenny, rozłożonej na wiele dziesięcioleci, co stwarzało warunki dla stopniowej integracji przybyszów.

Polska emigracja w Anglii była budowana w ciągu 15 lat od 2004 r. Ów milion osób, które napłynęły w ciągu 15 lat, to oczywiście dużo i tempo tego napływu było wysokie, ale całkowicie blednie ono w porównaniu z napływem 1,5 mln Ukraińców do nas – którzy „teleportowali się” tutaj w ciągu ledwie ostatnich czterech-pięciu lat.

Te porównania pozwalają nam zrozumieć, że liczba obecnych w Polsce Ukraińców jest już teraz niezwykle wysoka jako procent (ok. 3-4 proc.) populacji kraju. Nawet w państwach nawykłych do masowej imigracji od dziesięcioleci bardzo rzadko zdarza się, aby pozwolono na taką koncentrację przybyszów z jednego kraju i jednej narodowości.

Dlaczego liczba migrantów oraz tempo ich napływu mają znaczenie? Są to czynniki, które obok innych determinują możliwość asymilacji. Co do liczby sprawa jest intuicyjnie zrozumiała: kilka tysięcy migrantów zniknie wśród miejscowych, kilka milionów nie tylko nie zniknie, lecz także stworzy własne przestrzenie, dzielnice.

Przy odpowiednio licznej obecności danej diaspory powstają możliwości normalnego życia prawie bez związku z autochtonami, ich kulturą i językiem. Odpowiednio liczna mniejszość otwiera własne sklepy, tworzy szkolnictwo, organizacje społeczne, miejsca kultu itp. Niektóre grupy tworzą wręcz hermetyczne dzielnice.

Relatywnie niskie tempo napływu migrantów, rozłożenie procesu na dziesięciolecia, powoduje, że minimalizowana jest szansa na powstawanie etnicznych gett. Pomyślmy o 2 mln naszych rodaków w Niemczech: emigrowali oni tam przez cały okres PRL i następnie przez 30 lat istnienia III RP. Dzisiaj tych ludzi są 2 mln, ale jest to wynik wielu dekad imigracji. Kolejne tysiące przyjeżdżały, osiedlały się wśród obcych, powoli się integrowały i dopiero w trakcie tego procesu pojawiały się tysiące innych. Jest chyba jasne i łatwe do uprzytomnienia sobie, że nagłe przeniesienie 2 mln praktycznie z dnia na dzień miałoby całkiem inne skutki dla ich asymilacji.

Eksperyment z przeszczepianiem

Temat ten nie jest przedmiotem publicznej debaty, choć masowy charakter obecności Ukraińców w Polsce okazuje się rzeczywiście mieć nieomal bezprecedensowy w historii współczesnych migracji europejskich charakter. Można powiedzieć, że jako społeczeństwo jesteśmy obiektem eksperymentu polegającego na nagłym przeszczepieniu jednolitej, zwartej grupy etnicznej – prawdziwego importu nie pojedynczych imigrantów, ale całej „gotowej do użycia” zorganizowanej mniejszości.

Bardzo ostrożnie możemy stwierdzić, że jest to eksperyment, którego skutków co prawda nie jesteśmy w stanie w 100 proc, przewidzieć, ale który na pewno jest bardzo ryzykowny.

Mamy już chyba wszyscy świadomość, że obecność tak licznej społeczności ukraińskiej na różne sposoby wpływa na nasze zawodowe, czasami też prywatne życie w przeróżnych sferach. Warto w tym miejscu postawić pytanie: Czy ktokolwiek z czytelników przypomina sobie ten moment, gdy jego i nas jako zbiorowość pytano o zdanie w tej sprawie przed podjęciem decyzji o nieograniczonym otwarciu naszego rynku pracy na Wschód? Albo w którym to programie wyborczym – nieważne, czy naszych ulubieńców politycznych, czy śmiertelnych wrogów – ów postulat był zawarty?

Przykra, a może straszna prawda jest taka, że nikt o tak fundamentalnej zmianie w naszym życiu społecznym z nami nie dyskutował, nie przekonywał nas do niej, nie obiecywał jej ani nie konsultował się z nami co do jej wprowadzenia. Co więcej, rozluźnienie przepisów, które dziś już skutkuje tym, że 3-4 proc, ludności w Polsce to Ukraińcy, nie tylko nie jest efektem realizacji obietnic wyborczych ani wielkiej i głośnej debaty parlamentarnej, ale zmiany jakichś trzeciorzędnych przepisów. Proces ten jest całkowicie wyjęty spod kontroli demokratycznej, a suweren, czyli my, nie jest w tej sprawie nawet konsultowany.

Oto stan obecny, który sam w sobie u każdej osoby o jakiejkolwiek orientacji w historii I i II Rzeczypospolitej oraz historii powszechnej powinien wywołać co najmniej zaniepokojenie, jeśli nie alarm. Jednak to naprawdę tylko początek tego, co może się stać.

Państwo dwunarodowe

Jak wygląda realny scenariusz Ukrainopolonii, który może się urzeczywistnić choćby jutro? Jest to perspektywa przyznania owemu 1,5 mln Ukraińców długookresowego prawa stałego pobytu z możliwością ściągnięcia najbliższej rodziny lub przyznania im obywatelstwa.

Odpowiednie decyzje co do np. szybkiej i na długi okres ważnej legalizacji pobytu mogą zapaść w każdej chwili.

Sytuacja byłaby wtedy jeszcze ciągle (teoretycznie] do odwrócenia, a prawdziwym punktem bez odwrotu byłoby przyznanie im obywatelstwa. W praktyce byłby to jednak milowy krok do przekształcenia Polski w państwo dwunarodowe, ze wszystkimi tego politycznymi, społecznymi, religijnymi, kulturowymi konsekwencjami.

Duża część, zapewne większość, obecnie przebywających u nas Ukraińców pracuje na podstawie oświadczeń i zezwoleń wydawanych na kilka miesięcy. W praktyce krążą między swym rodzinnym domem a Polską. W momencie powstania możliwości długotrwałego, legalnego pobytu w naszym kraju zapewne większość z nich ze względu na lepsze warunki socjalne, bytowe itp. zdecydowałaby się na przywiezienie do Polski także swoich rodzin.

Ukraińska demografia nie jest co prawda lepsza od naszej, ale wielu w takiej sytuacji sprowadziłoby współmałżonka, dzieci, może nawet starszych wiekiem rodziców. Ilu by ich było? Przyjmijmy bardzo ostrożnie, że każdy dziś pracujący przywiózłby zaledwie jedną osobę lub dwie – np. tylko współmałżonka i jedno dziecko lub rodzica. W takim bardzo minimalistycznym scenariuszu nadanie prawa pobytu obecnie pracującym w Polsce skutkowałoby stałą obecnością w naszym kraju od 3 do 4,5 mln Ukraińców. A to byłby dopiero początek, gdyż owa mniejszość przyciągałaby niczym magnes kolejnych imigrantów.

Biorąc pod uwagę poziom rozwoju Ukrainy i doświadczenia krajów, które wstąpiły do Unii Europejskiej w latach 2004 i 2007, można ostrożnie oceniać potencjał migracyjny Ukrainy na minimum 5 mln osób. W rezultacie z pozoru błahej decyzji Polska mogłaby w bardzo krótkim czasie dorobić się mniejszości etnicznej stanowiącej 8-12 proc, populacji (i to z potencjałem wzrostu tego odsetka).

Podkreślmy – nie chodzi o to, że przez to udział migrantów w całym społeczeństwie byłby u nas wyjątkowo wysoki – wyższy mają np. Niemcy czy Wielka Brytania – ale o fakt, że należeliby oni do jednej grupy etnicznej, że stanowiliby faktycznie drugi naród w państwie. Z taką sytuacją stworzoną przez migrację we współczesnej Europie nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Niewątpliwie po części właśnie dlatego, że kraje przyjmujące imigrantów starają się przyjmować ich z różnych krajów, tak aby nie prowadzić do powstania problematycznej sytuacji.

Co oznacza 8-12-procentowy udział mniejszości narodowej w ludności kraju? Można to zilustrować przez odwołanie się do doświadczeń naszych sąsiadów. Polacy na Litwie stanowią ok. 6 proc, populacji, a razem z Rosjanami – kolejną bardzo liczną mniejszością – właśnie ok. 12 proc. Mniejszości węgierskie na Słowacji czy w Rumunii to 7-10 proc., a wokół ich obecności trwa ciągły konflikt. W Finlandii, chociaż historyczna mniejszość szwedzka liczy „zaledwie” 5 proc, populacji, język szwedzki ma status drugiego oficjalnego.

Jakaż to konieczność dziejowa zmusza nas do tego, byśmy od teraz musieli żyć z sublokatorami w naszym własnym domu?!

Przy całej życzliwości dla Ukraińców jako ludzi i zrozumieniu roli geopolitycznej tego państwa dla naszego bezpieczeństwa [na którą ma wpływ NEGATYWNY! – admin] – czy naprawdę chcemy, by już nie tylko polski, lecz także ukraiński był naszym językiem oficjalnym? Aby nasze ulice miały wszędzie dwujęzyczne napisy? Aby Ukraińcy jako współgospodarze decydowali, jakie pomniki postawić, a jakie usunąć z placów naszych miast?

Jakaż to konieczność dziejowa zmusza nas do tego, byśmy od teraz musieli żyć z sublokatorami w naszym własnym domu?! Jakie to hipotetyczne korzyści taki wybór – jak to w sytuacji dzielenia wspólnego lokalu z obcymi – wielce niewygodny i krępujący usprawiedliwiają?

Mniejszość licząca ok. 10 proc, ludności kraju to własne partie polityczne mające realny wpływ na kierunek polityki kraju, z czasem własne szkolnictwo, dwujęzyczność, po prostu wszystko to, co powoduje, że tempo asymilacji i integracji spada bardzo silnie, a obecność mniejszości staje się na dobre i złe trwałym elementem krajobrazu kraju. Kto sądzi, że takie współistnienie i współgospodarzenie jest proste, ten nie zna ani historii, ani nawet teraźniejszości mniejszości narodowych w Europie.

Historia ciągłych konfliktów

Mniejszość ukraińska stanowiłaby ponadto naturalną „piątą kolumnę” w ewentualnych sporach z Ukrainą (gdzie aktywne są środowiska wysuwające pod adresem Polski roszczenia terytorialne). Byłaby też obiektem rozgrywek zarówno naszych wschodnich sąsiadów, jak i zachodnich. Każdy, kto wątpi, że tak by się właśnie działo, powinien przyjrzeć się niedawnemu casusowi pani Ludmiły Kozłowskiej – Ukrainki uznanej przez nasze władze za osobę niepożądaną ze względu na bezpieczeństwo państwa, a w związku z tym hołubionej i wpieranej przez Berlin i Brukselę.

Obecność tak licznej i w związku z tym praktycznie nieasymilowalnej mniejszości to kłopot i olbrzymie polityczne ryzyko, nawet gdyby była to ludność kulturowo bliska i przyjaźnie nastawiona.

Problem staje się jednak o wiele większy, gdy uświadomimy sobie mentalną i cywilizacyjną przepaść między naszymi narodami. Dzięki fizycznemu podobieństwu oraz językowej bliskości zapominamy, że ludzie ci pochodzą z innego kręgu kulturowego, innej cywilizacji, o czym zaświadcza nie tylko Feliks Koneczny w książce „O wielości cywilizacji”, lecz także bardziej współcześnie Samuel Huntington w swoim „Zderzeniu cywilizacji”.

Warto uświadomić sobie, że obraz naszej wspólnej historii z Ukraińcami od czasów wcielenia tych ziem do Korony Polskiej w roku 1569 przez ostatniego z Jagiellonów to historia ciągłych konfliktów, których cechą wyróżniającą jest niespotykane okrucieństwo. Rzezie, których kulminacją był 1943 r., nie są tu wyjątkiem, ale częścią historycznej reguły.

Barbarzyństwo zbrodni wołyńskiej ma swoje korzenie w samej kulturze ukraińskiej. Taras Bulba, tytułowy bohater powieści Gogola, pisarza uważanego przez Ukraińców za ich rodaka, zabija własnego syna za związki z Polakami. Taras Szewczenko, uważany za największego ukraińskiego poetę, opiewa i sławi w poemacie „Hajdamacy” rzezie Polaków czasu koliszczyzny XVIII w. Oto gleba i zapowiedź zbrodni UPA.

Co więcej, dzisiejsza Ukraina i ci sami ludzie, którzy dziś do nas przyjeżdżają i zachowują pozory dobrego nastawienia, u siebie prowadzą całkiem inną narrację. We Lwowie na budynku szkoły polskiej umieszczona jest tablica upamiętniająca Romana Szuchewycza – jednego z organizatorów ludobójstwa Polaków. Kamienne lwy na Cmentarzu Orląt we Lwowie są przez Ukraińców umieszczone w pudle – dosłownie i w przenośni – za swoją symboliczną polskość. Szczątki Polaków na Ukrainie nie mogą być chowane. Są one zakładnikami ukraińskiej polityki historycznej i trzeba je z powrotem wrzucać do nieoznakowanych dołów.

Oto polityka historyczna dzisiejszej Ukrainy i bardzo Polsce nieprzychylny klimat, w którym wychowywani są młodzi Ukraińcy. Tak ukształtowani ludzie, z takim nastawieniem przyjeżdżają teraz do nas. Swoistym memento i uosobieniem obaw, o których tu mowa, jest sprawa polskiego ucznia, którego rodzicom grozi utrata praw rodzicielskich (!) w związku z jego rzekomym „nacjonalizmem”. Jego „wina” to polemika ze swoim ukraińskim kolegą, który w polskiej szkole gloryfikował Banderę. Oto w pigułce obraz naszej przyszłości w Ukrainopolonii.

Nabycie na własne życzenie bardzo licznej mniejszości narodowej, nawet gdyby była to historycznie przyjazna i kulturalnie bliska ludność, to krok ryzykowny, wręcz szalony. Ze względu na odmienną mentalność, cywilizację i kulturę przybyszów oraz z powodu antagonistycznego historycznie stosunku Ukraińców do Polski i Polaków stajemy wobec niezwykle niebezpiecznej dla naszego kraju i narodu sytuacji. Czas, byśmy sobie to uświadomili i podjęli na ten temat debatę.

Przemysław Załuska
Źródło: DoRzeczy, nr 32, 5-11.08.2019 r.
http://www.bibula.com

Komentarzy 47 do “Ukrainopolonia”

 1. Yah said

  Autor nie zauważa dwóch rzeczy.

  Po pierwsze Polaków jest mniej niż te 37 milionów, gdyż są inne mniejszości.

  Po drugie, podejrzewani przez niektórych o głupotę rządzący w w Wawie przytomnie zauważyli, że dotychczas pracujący na „polskie elity” Polacy stopniowo wymierają. Pozbycie się młodych malkontentów przez umożliwienie emigracji z Polski spowodowało zapaść demograficzną, czego konsekwencją w niedalekiej przyszłości byłoby brak rąk do podstawowych prac pozwalających na normalne funkcjonowanie kraju. Zresztą ten fakt już dawno odczuwają ci, którzy usiłują znaleźć pracowników do wykonania prostych prac fizycznych.

  W konsekwencji powstał pomysł „otwarcia” się na Ukrainę, celem odwleczenia w czasie problemów z pracownikami. Odwleczenia, bo napływ ze wschodu tendencji demograficznej nie odwróci.

  Tak więc nie konsultowana z suwerenem zgoda na imigrację, to nie chęć uczynienia z Polski państwa wielonarodowego ( no bo przecież takie już jest, co szczególnie może zaobserwować Pan Boydar w Lublinie, ale tylko dlatego, że jest bardziej spostrzegawczy od innych, którzy nie widza tego w innych miastach 😀 ), a tylko i wyłącznie szukanie rak do pracy, bez których kraj i jego infrastruktura w perspektywie 10-15 lat przestałyby funkcjonować.

 2. wanderer said

  W normalnych warunkach nic nie powinno sie z tego powodu dziac, pod warunkiem, ze pracuja uczciwie i placa podatki. Jedyne co nurtuje mnie i troszeczke niepokoi jest fakt, ze tak naprawde oni wcale nie sa przyjacielsko nastawieni do Polski i Polakow. Jesli do tego dodac ze, nie wiedzac dlaczego i kto ich tam kieruje, masa Ukraincow jedzie mieszkac do Wroclawia (rozmawialem z kilkoma spoza i kazdy chce do Wroclawia) to mozna sobie wyobrazic, ze przy niekorzystnych czynnikach politycznych istnieje potencjalne ryzyko ze cala ta masa ludzi moze sie opowiedziec za oderwaniem sie tej czesci od Polski. Przeraza mie slepota naszych „wladz”, a moze jest to przemyslane dzialanie?

 3. wanderer said

  Dobrym dla nas czynnikiem, dzialajacym na nasza korzysc jest wzrost wartosci hrywny, determinujacy oplacalnosc pracy w Polsce.

 4. Alina said

  To jest artykuł pisany na kolanie, autor nawet nie miał ambicji całościowego ujęcia zagadnienia. Ja też nie mam, ale dopiszę pewne rzeczy, których tam ewidentnie brakuje.

  1. Ukraińcy uciekają do Polski z powodu zniszczenia ich państwa przez żydobanderowskie elity. Głównie chodzi o wojnę domową, którą żydobanderowski rząd w Kijowie wypowiedział obywatelom posługującym się językiem rosyjskim. Młodzi ludzie uciekają przed poborem do „najlepszej armii w Europie” jak mówił ichni prezydent, obywatel Izraela, Petro Poroszenko.

  2. Ukraiński język jest albo i nie go nie ma. To może być tylko graniczny dialekt rosyjskiego. Powszechna nauka rosyjskiego tylko by Polaków wzbogaciła kulturowo i w tych słowach nie ma żadnej ironii.

  3. Ukraińcy i Polacy to bardzo podobne narody. Mogą współżyć bezkonfliktowo, a równie dobrze żydzi mogą sztucznie wytworzyć śmiertelny konflikt, jak to zrobili chociażby w Jugosławii. Ale to może być jeden naród.

  4. Autor, domyślam się że na polityczne zamówienie, demonizuje Ukraińców, zapewne na żydowskie zamówienie (tytuł gazety zobowiązuje). Małorosjanie rzeczywiście gwałtownie reagowali na brutalną polsko-żydowską kolonizację Ukrainy. Skończyło się Powstaniem Chmielnickiego, a było to powstanie ludowe właśnie przeciwko polsko-żydowskiemu wyzyskowi. Były rzezie, a były to protesty przeciwko prymitywnej kolonizacji tych ziem, o czym Załuska albo nie wie albo zapomina.

  5. Nie będę usprawiedliwiała Rzezi wołyńskiej, ale to była również reakcja na kolonizację Wołynia przez sanację. 2RP na ziemiach na wschód od Linii Curzona po prostu się nie popisała. Austria oferowała Ukraińcom swobody narodowe. Po 1WŚ Polska powstała a Ukraina nie, i 2RP wprowadziła w Galicji polski zamordyzm, systemową walkę z ukraińskimi szkołami, z językiem i generalnie z narodem. Oni mają to prawo pamiętać i wiedzą że 2RP to była kompromitacja także na polu polityki narodowościowej. Czy ten Załuska w ogóle nie zna historii?

  6. Tak jak trudno obarczać odpowiedzialnością za rusofobię rządów PiSu zwykłych Polaków, tak samo trudno obarczać za promocję żydobanderyzmu zwykłych Ukraińców. Ja gardzę warszawskim rządem za niszczenie cmentarzy żołnierzy Armii Czerwonej a zwykli Ukraińcy mają w pompie pomniki Szuchewycza. Tzn często nasiąkli propagandą, ale da się im to wszystko wytłumaczyć.

  Autor demonizuje Ukraińców na zamówienie. Żydzi po to ich tu sprowadzili, aby wykreować konflikty pomiędzy Polakami a Ukraińcami i na tym wygrywać.

 5. Bogdan said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/07/18-vii-2019-teraz-jestescie-bierni.html

  18 VII 2019 Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi.

  Czwartek 18 lipca

  11.12

  – Moje drogie dziecko. Widzę jak cierpisz w tej sprawie. W sprawie prześladowania polskiego chłopca i jego rodziny a nie ukraińskiego chłopca i jego rodziny jakby to było po ludzku. Oczywiście nie należy nikogo prześladować, ale żaden Ukrainiec popierający Banderę nie powinien znaleźć się w Polsce. Nawet na pobyt turystyczny.
  Polska nie ma obowiązku godzić się na wjazdy bez wizy, bez względu na to jakie są paszporty. To Polska ma decydować jak będzie się rządzić u siebie. Czy jest kara śmierci, czy nie. Czy są cła, czy nie, czy państwo buduje zakłady pracy, czy daje pracę przy robotach publicznych czy nie, jakie podatki są i czy cudzoziemiec podczas pobytu w Polsce płaci za wszystko tak samo jak Polak czy więcej. To wszystko winno być w gestii Polaków. Ale sami wybraliście.
  Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi. A przecież Jan Paweł II mówił do was, że musicie być mądrzy i mocni. Żadnej z tych cech nie macie i nawet one maleją. Nie potraficie współpracować. Nie przyświeca wam nadrzędny cel.
  Nigdy naród wybrany nie był karany gdy słuchał Boga i wiernie trwał na straży Jego praw. Nigdy. To samo dotyczy i was bo jesteście drugim narodem (wybranym) naznaczonym.
  Jednak tylko tamten naród niósł prawdziwą wiarę. U was zachowała się w stopniu najdoskonalszym, ale nie tylko u was jest katolicka wiara. Zatem jeśli by naród polski został unicestwiony z powierzchni ziemi a kraj stał się wypaloną pustynią to wiara nie zginie. To wynik Mego Miłosierdzia względem was, że was wybrałem. I to już was Lechitów jeszcze przed Moim Narodzeniem.

  Macie zaszczytną misję nieść wiarę do innych narodów i wspomagać swych braci, swych braci, którzy kochają Boga.
  Wpuszczanie w swe granice bezbożnych, choćby Słowian nie przymnoży ich wiary. Czyż widzicie Ukraińców, którzy wychodziliby z kościołów, rozpoznając ich po mowie? Czy spotykacie takich, którzy szukaliby Mnie i jeśli nawet nie na mszy to szukali Mnie w pustym kościele?
  Nie, nie znajdujecie takich.
  Nie wy tylko jesteście winni. Na polu wiary pierwsi winni być pasterze i pouczać lud we wszystkich potrzebnych sprawach, potem kapłani.
  Macie tu raczej do czynienia ze zdradą narodową ze strony biskupów, tych biskupów, którzy zachęcają do przyjmowania przybyszy „uchodźców” jak mówią mimo że już kilka milionów Ukraińców znajduje się w Polsce. A Polacy przecież nie znają dokładnej ich liczby, która cały czas się zwiększa. 5, 10, 15. Zniesiecie?

  Oj dzieci, dzieci. Bóg oczekuje od swoich dzieci używania rozumu. Nie jesteście psami, ale dziećmi Bożymi. Zresztą zwierzęta mają instynkt i strzegą swego terytorium. I zwierzęta dopuszczają w pewnych granicach inne gatunki, które mają takie potrzeby jak one, ale tylko w pewnych.
  Ale cóż, jest to los, który sami wybieracie. Nie ma waszej inteligencji w tej sprawie. Nie ma waszych środowisk opiniotwórczych.
  Nie sprowadzacie rodaków ze Wschodu a sprowadzacie obcych. (Zacytujesz tu Moje Słowa z 24 X 2016
  – Rosjanie i w Ameryce mają swoich agentów, na pewno w większym stopniu niż Amerykanie w Rosji. Ukraina i Europa Środkowa to rosyjska strefa wpływów i Rosjanie nie pozwoliliby aby Amerykanie bez ich woli mogli tworzyć ten Majdan, czy Ukraińcy za amerykańskie pieniądze. Pozwolili na to bo to robili ich agenci amerykańskimi rękoma, aby w ten sposób zająć Krym i opanować Wschodnią Ukrainę. To działanie jest przeciw Polsce, bo pozbawiona wschodnich ziem Ukraina domaga się coraz bardziej wschodniej Polski. Tak, mają tu swój udział także Żydzi, jednak destabilizacja Polski najpierw przez Smoleńsk, co się nie udało, a tylko częściowo, a teraz przez napływ niechętnych Polsce Ukraińców jest na rękę Rosji. )

  Powiedziałem ze Wschodu gdyż Polacy z terenów II Rzeczpospolitej winni mieszkać u siebie ( o ile chcą) lecz winni mieć pomoc od państwa polskiego, takie właśnie 500 plus na każdego Polaka, z udokumentowanym pochodzeniem, nie piąta woda po kisielu jakby się chcieli dla korzyści podszyć Ukraińcy z małą domieszką krwi lechickiej.

  To tyle moje dziecko
  -Dziękuję Panie Jezu.
  Chwała Tobie Chryste.

  Więcej o Ukraińcach:

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/02/oredzie-jezusa-chrystusa-smolensk.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/09/piatek-7-wrzesnia-nie-byo-przekazu.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/07/18-vii-2019-teraz-jestescie-bierni.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/9-viii-2019-czyz-mozna-mowic-o-narodzie.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-2019-cz-i-czowiek-gdy-w.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-cz-2-20-viii-2019-cz-1-jak.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/09/1-x-6-ix-2019-jeszcze-o-sprawach.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/12/2-3-4-xii-2019-ukraincy-przeleja-krew.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/12/12-15-xii-2019-abp-marek-jedraszewski.html

 6. Marucha said

  Re 4:
  Banderofilia czy naiwność?

 7. Yah said

  „Żydzi po to ich tu sprowadzili, aby wykreować konflikty pomiędzy Polakami a Ukraińcami i na tym wygrywać.”

  Pani przeczyta po co sprowadzili w @1

 8. Bezpartyjna said

  Ad. Alina
  Boże, co Pani wypisuje? Ukraińcy podobnie jak Japończycy mają w sobie gen zabójstwa innych nacji. I nikt i nic tego nie zmieni (niestety). Moja rodzina ze strony ojca przeżyła to na własnej skórze. Stąd moje oburzenie. To tak jak zapraszanie wilka do owczarni. Mój ojciec urodził się w Zdołbunowie, powiat Równe.

 9. Boydar said

  Chyba coś źle doczytałem, okulary mi kocinka wywlekła

  „… przykra, a może straszna prawda jest taka, że nikt o tak fundamentalnej zmianie w naszym życiu społecznym z nami nie dyskutował, nie przekonywał nas do niej, nie obiecywał jej ani nie konsultował się z nami co do jej wprowadzenia. Co więcej, rozluźnienie przepisów, które dziś już skutkuje tym, że 30-40 proc, ludności w Polsce to Żydzi, nie tylko nie jest efektem realizacji obietnic wyborczych ani wielkiej i głośnej debaty parlamentarnej, ale zmiany jakichś trzeciorzędnych przepisów. Proces ten jest całkowicie wyjęty spod kontroli demokratycznej, a suweren, czyli my, nie jest w tej sprawie nawet konsultowany …”

  Ale z tym państwem dwunarodowym to coś na rzeczy być musi, chociaż np. taki Lublin jest w stu dziesięciu procentach jednonarodowy.

  I ostatni akapit też jest dobry

  „… nabycie na własne życzenie bardzo licznej mniejszości narodowej, nawet gdyby była to historycznie przyjazna i kulturalnie bliska ludność, to krok ryzykowny, wręcz szalony. Ze względu na odmienną mentalność, cywilizację i kulturę przybyszów oraz z powodu antagonistycznego historycznie stosunku Żydów do Polski i Polaków stajemy wobec niezwykle niebezpiecznej dla naszego kraju i narodu sytuacji. Czas, byśmy sobie to uświadomili i podjęli na ten temat debatę …”

 10. wanderer said

  „Po 1WŚ Polska powstała a Ukraina nie”
  Droga Pani, smiem delikatnie zaznaczyc, ze Polskanie powstala, narod polski jak rowniez panstwowosc istnial juz bez mama tysiac lat wczesniej. Nigdy nie bylo narodu ukrainskiego. To zlepek wielu narodow. O panstwowosci nie wspomne. Prosze poczytac swiatlejszych ode mnie.

 11. wanderer said

  „Ukraiński język jest albo i nie go nie ma. To może być tylko graniczny dialekt rosyjskiego”
  Droga Pani dobrze sie wsluchala w „jezyk ukrainski” ? Dialekt rosyjskiego? Raczej grypsera slowiansko – tubylcza.

 12. wanderer said

  „Ale to może być jeden naród” Jacy oni z nami narod?

  „Watroba nie mieso, szwagier nie rodzina”

  Wiecej nic juz nie dodam…

 13. Za_granicą_widać_Lepiej said

  nie miałbym ŻADNYCH obiekcji, gdyby ukraińcom (NIE SĄ moimi braćmi dlatego „u” !!!) przyznawano wizy pracownicze na rok-dwa [i wypad z baru] + rok karencji i wtedy możliwość powtórki – POD WARUNKIEM, że podpisywali by oświadczenie, że żadnym słowem i uczynkiem nie będą gloryfikować zwierząt z upa i cwela więziennego bandery – pod rygorem potężnej kary finansowej, pierdla i wydalenia z wilczym biletem. to przecież takie proste!!!

 14. Szaak said

  „Ukrainopolonia” – no ciekawa nazwa. A może wystarczy tak w skrócie: „Ukropol”…albo wręcz „UkroP”.
  A gdzież to się podziewa WIELOWIEKOWA POLSKA?!
  Do kogo mieć pretensje; jak tak siundą i myślą…to sami tak ‚ciekawe’ podrzucają pomysły.

 15. Alina said

  santo subito Adam Michnik dawno temu w telewizji na Antypodach mówił, że żydzi będą rozrabiać Polaków Ukraińcami. Oni planują na wiele dekad do przodu.

  Marszałkowi Tito udało się zbudować pokojowy projekt Jugosławii z udziałem zbrodniczych katolickich Chorwatów. Może nie wszyscy wiedzą ale banderowcy do pokojowe baranki w porównaniu do barbarzyńskich ustaszy. Być może Tito popełnił błąd nie wieszając każdego Chorwata czy nie najeżdżając Watykanu, który patronował temu ludobójstwu, ale udało mu się zbudować nowoczesne państwo.

  @ Bezpartyjna – doprawdy Ukraińcy mają gen zabójstwa? Jak Japończycy? Rozmawiałam parę dni temu z Ukraińcami z Sum i jakoś nie zauważyłam. Pani jakie geny nosi? Nie ma tam przypadkiem obskurantyzmu?

  @ Wanderer – Polska ma tysiąc lat? Chodzi Pani o sezonowe państwo Chrobrego, które natychmiast się rozpadło i stało się niemieckim lennem? A nie było wtedy Rusi kijowskiej? Nie było to państwo o wiele silniejsze od Polski?
  A Amerykanie nie są zlepkiem wielu narodów? Powstałym na dodatek na fundamencie ludobójstwa. A Słowacy nie są narodem czy są? Bo Słowacja powstała w XX wieku, zresztą jako państwo członkowskie Czechosłowacji.

  Na Pana korzyść świadczy fakt że nie uważa się Pan za bystrego. Jakby był Pan bystry to może by się zorientował, że historia której się uczył w szkole to bzdury, a ktoś wkręca nas w konflikt z Ukraińcami. Robią to ci sami co zniszczyli Jugosławię. Na górze te same ośrodki stworzyły bandyckich ustaszy i banderowców. Zresztą obydwa środowiska cieszą się patronatem Watykanu, co pewnie nie jest przypadkiem. Przypominam że kapelana ustaszy biskupa Pavelica beatyfikował Jan Paweł II a obecnie trwa już trzeci proces beatyfikacyjny kapelana banderowców biskupa Szeptyckiego.

 16. bryś said

  Tak tak, pani Alino. Ale o wielu rzeczach jeszcze Pani zapomniała:

  https://kresy.pl/wydarzenia/jezus-byl-ukraincem-a-ukraincy-wymyslili-kolo-stworzyli-pierwsza-cywilizacje-video/

 17. Kar said

  Wanderer said/Wroclaw

  ————————-

  – uwielbjaja wrecz te swoja heimat Wroclaw. Warto posiedziec tylko przez 1/2 godz. na dworcu PKS i juz ma sie caly obrazek czyje to miasto (exodus autobusowy ze wschodu). Ich pobratymcy byli zamontowani planowo w 45. Niemcow wygonili, a na ich miejsce przyciagneli sfore chachlacka. Dzisiaj to juz tylko dogrywka/majstersztyk malego chachlo-szlemika… (oooooooooooooo….ooooooooooooo, juz slysze Trolla, ktory zabzdzi o niejakich „lwowiakach”, ktorzy byli pionierami (??)

  – Caly Dolny Slask byl celowo zapaskudzony chachlackim badziewiem od 45

 18. Marucha said

  Re 15:
  Poszła precz z gajówki, banderowska zdziro.

 19. Boydar said

  @ Pan Bryś (15)

  Uwzględniając fakt, że w owym czasie ukrainę pisano przez małe u jako określenie części Polski, to aż tak bardzo się ten Nowożeniec nie pomylił. Tyle że złodziej wstrętny z niego 🙂

 20. pos_ergo said

  Dziwi mnie niepokój władz oraz wmawianie nam, że zmniejszanie się populacji Polaków na terenie Polski grozi katastrofą.

  Czy dobrobyt, pomyślność, komfort życia zależy od gęstości zaludnienia? Im mniej ludności na km2 tym gorzej? Połowę ludności to połowę mniej wszelakich potrzeb.

  Pewnym problemem może być przekrój wiekowy społeczeństwa, które się „starzeje”, ale to wymagało by szczegółowej analizy.

  Problemem może być pozyskanie taniej młodej siły roboczej do obcych koncernów zainstalowanych na naszej ziemi. Ale to nie jest polski problem. Ale tu przybysze ze wschodu świetnie się nadają.

  Ale po co nam te obce zakłady, które korzystają z całego systemu zwolnień od podatków, wytransferowują zyski poza Polskę a zatrudniają głównie obcą siłę roboczą? Nam zostaje zniszczenie środowiska i borykanie się z całą „maszynerią” działania – drogi, energia, utylizacja ścieków, ludność.

  Polakom dajmy za darmo więcej, niż 500+, to nawet nie będzie nam się chciało rano wstać z łóżka. Jak Ferdkowi Kiepskiemu. Żona na niego robi.

  Wszystko to jawi mi się jako kompleksowe działanie, na którego końcu jest … no właśnie – co ma być na końcu?

 21. revers said

  „Chodzi Pani o sezonowe państwo Chrobrego,”

  co qwa ma byc? Chrobry nie odbieral lenna kijowskiego, nie zajal grodow Czerwienskich jak i Serbsko-Polabskich.

  Nie bylo Lokietka ani Jagiellonow.

 22. Bezpartyjna said

  Ad. 15.
  O ty czorcie jeden! Jak pani śmie mi wymyślac od obskurantki. Jestem osoba spokojną, ale przez panią bezczelną wypowiedź nie mogłam spac całą noc. Ja nie będę z panią pyskówki uprawiac, ale skoro pani coś komuś zarzuca to kilka słów nadmienię:

  1) Ja odpowiedziałam pani grzecznie i spokojnie;
  2) Ponieważ jakiś czas temu napisałam dysertację to proszę o szczegółowe źródła (autor, tytuł, iwydawnictwo, strona itp, (ona kuma o co chodzi?) na których pani określiła swoje „kraczlate” teoryjki. Bo można miec odmienne zdanie, ale należy je oprzec na faktach a nie kłamstwie historycznym;
  3) Wara od mojego pochodzenia, bo nie mam się czego wstydzic, ale skoro pani poruszyła ten temat to odpowiem. Babka ze strony ojca nie była elementem napływowym na Kresach, bo jej dziadowie żyli tam od wieków (mogę udowodnic). Więc pani wypociny w pkt. 5 o rzekomej kolonizacji Wołynia są bezpodstawne i absurdalne.
  4) Mój ojciec, jak pisałam wyżej urodził się przed II WŚ w Zdołbunowie czyli w II Rzeczypospolitej!
  5) Tak, w większości Ukraińcy mają w sobie gen barbarzyńskiego okrucieństwa i mordowania innych ludzi (podtrzymuję ten fakt), gdyż mój ojciec mając 14 lat ledwo umknął śmierci z rąk jakże „nadzwyczajnych i świętych” Ukrów. A jak pani nazwie prześladowanie młodego chłopca i chęc zabicia przez dorosłych mężczyzn za to tylko, że był Polakiem. I to są fakty z pierwszej ręki a nie wydumane moje urojenia. Wiem co mój ojciec i rodzina przeżyła na Wołyniu!
  6) Niech się pani nie ośmiesza brakiem wiedzy historycznej bo to co wyprawiali Japończycy z innymi nacjami (chociażby Chińczykami, jeńcami wojennymi i cywlinymi)) – każdy inteligentny człowiek wie. Ich okrucieństwo nie mieściło się normalnemu człowiekowi w głowie. Nazywano ich Niemcami wschodu a i tak za delikatnie. Na ten temat są b. liczne dokumenty źródłowe (polskie i zagraniczne – głównie amerykańskie). Jest pani zupełna ignorantką pod względem wiedzy historyczno-źródłowej!
  7) Ja noszę w sobie geny Polskie, jestem patriotką i nie „kalam” własnego gniazda;
  8) I tak j.w. wymienieni interlokutorzy – potwierdzam w oparciu o źródła historyczne – do początków XX wieku nigdy nie było takiego państwa jak Ukraina a obecny kraj jest tworem sztucznym i niesamodzielnym. Wcześniej czy później przestanie istniec.Nie wiem przez kogo, ale zostanie unicestwione.

  I tyle mam pani do powiedzenia.
  Proszę się już więcej nie wysilac i mi nie odpowiadac w sposób butny i arogancki- patrz pkt. 18.

  „Roma locuta causa finita”. Przetłumaczę bo wątpie aby pani to wiedziała – „Rzym powiedział sprawa zakończona”!

 23. wanderer said

  Tak,tak Alino, Polska byla sezonowym panstwem, a ukraina miala kroli, bila wlasna monete, miala okreslone granice i stosunki dyplomatyczne z innymi panstwami…

 24. revers said

  Materiały nadesłane 10/02/2015
  Ukraińcy w polskiej policji

  ….

  A gdzie Polacy? Gdzie polska świadomość? Starzy ludzie-Polacy opowiadają, że po wojnie siedzieli cicho jak myszki pod miotłą, a teraz mają Polaczków w d….e. Rządzą nimi tam i panoszą się na wszystkich frontach. Ot co daje dalekosiężna polityka żydowska.

  policja

  Z komentarzy

  Pragnę opisać jaki los spotkał wszystkich zatrzymanych przez Policję podczas i po Marszu Niepodległości. Otóż przesiedzieli oni na dołku 48 godzin. W tym czasie tylko raz dostali jeść, ale niestety nie pozwalano im spożywać posiłku, ponieważ po tym jak któryś z więźniów wziął kęs kanapki otrzymywał cios pałką. Również raz pozwolono im się umyć. Kiedy tylko więzień zanurzył ręce w umywalce i chciał opłukać sobie twarz, policjant popychał jego głowę w kierunku umywalki napełnionej głową, skutecznie tym samym zniechęcając osadzonego przed dalszym próbowaniem utrzymania higieny. Przez cały dzień i całą noc czuwali nad osadzonymi funkcjonariusze. Nie pozwalali nikomu zasnąć (zresztą nie było gdzie, więźniowie przysypiali na krzesłach). Każdemu przyłapanemu na spaniu przywalano pałką i krzyczano, że skoro miał siłę robić burdy, to teraz nie ma spania. Policjanci co chwila wyprowadzali z celi kolejnych więźniów, przesłuchiwali ich i poddawali torturom w formie bicia. Jeden z więźniów uderzony pałką zasadził głową o krzesło i stracił przytomność na dwie godziny. Wszystko to pomyślane tak, by złamać osadzonych. Wielu normalnych ludzi po takim potraktowaniu jest gotowych przyznać się do winy, byleby tylko opuścić areszt. Po dwóch dniach odbywały się sprawy w sądzie. Jeden z osadzonych został zaprowadzony przed oblicze sądu w zakrwawionej bluzie i spodniach. Sędzina uznała to za obrazę sądu i nakazała funkcjonariuszom ubrać oskarżonego. W jego przypadku sprawa została odroczona, gdyż na czas załatwiono mu pomoc prawną (adwokata). Tenże oskarżony nie miał na sobie plam z farby, którą opryskiwano agresywnych bandytów, a zakrwawienie wynikało z faktu, że znalazł się w nieodpowiednim czasie i policjant kopnął go w twarz, przez co złamał mu nos. Podczas zatrzymania złamano mu również żebro. Po rozprawie został bez dokumentów i pieniędzy wypuszczony na wolność. Kompletnie zdezorientowany i nie wiedząc gdzie się znajduje (pochodzi z małopolski) nagle stanął pod drzwiami sądu i nie miał pojęcia, co dalej zrobić. Dodam, że po takim maratonie człowiek znajduje się w stanie otępienia i zobojętnienia (tortury, głód, proces). Tylko dzięki zorganizowanej pomocy przez przyjaciół i organizatorów Marszu otrzymał pomoc i udało mu się wrócić do domu. Skończyło się nie tylko na poturbowaniu – chłopak ma również kłopoty w pracy, gdyż nie pojawił się tam siłą rzeczy przez dwa dni robocze. W nocy rzucał się niespokojnie, budził się, nie potrafił spokojnie zasnąć, jest w szoku. Dodam, że osadzeni mieli wrażenie, iż policjanci znajdują się w jakimś amoku. Tak wysoki poziom energii i agresji utrzymywany przez cały dyżur (choćby 8 godzin) jest niemożliwy do osiągnięcia przez normalnego człowieka. Każdy kto był skrajnie zdenerwowany i wkurzony wie, jak to wyniszcza organizm. Jak można taki stan utrzymywać przez długi czas bez oznak skrajnego wycieńczenia?

  Oczywiście po takim przeżyciu młody patriota obiecał swojej rodzinie (mamie, 6stce rodzeństwa i dziewczynie), że nigdy więcej na tego typu imprezie się nie pojawi. Okazało się, że zamanifestowanie publicznie swojego patriotyzmu jest w Polsce obarczone bardzo wysokim ryzykiem, człowiek musi wykazać wręcz heroiczną odwagę.”

  zrodlo
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/ukraincy-w-polskiej-policji/?fbclid=IwAR32T6Ho7v1XCfs4H90kS-klaBT2Vx1HF6euuvhi6gwcEWsDxcPNHUFNrsc

 25. A z jakiej to racji ma to być „jeden naród”polsko ukraiński, czy Polacy sobie tego życzą.Może referendum na ten temat???…..Może ta pani Alina,wielbicielka/wielbiciel… , powinna/powinien mieć do swojego domu na siłę zainstalowanych jakichś lokatorów???proszę sobie przyjmować do swojego domu kogo pani chce i go utrzymywać.
  I jak to miałoby wyglądać to państwo, rząd, parlament?już w tej chwili ,Polacy ze swoich ciężko zaharowanych pieniędzy, są ograbiani z budżetowych środków na konto „sąsiadów”.Finansowanie Ukrainy przez polskiego podatnika ,i już poszło w miliardy zł!
  Czy jakąś wdzięczność nam okazano??Bezustannie czytam o pobiciu lub nawet o brutalnym zabiciu Polaków,o pijanych w sztok ukraińskich kierowcach na polskich drogach,o obrażaniu nas w naszym kraju /wszystko jest w internecie, straszeniu powtórką rzezi wołyńskiej/.Niebywała buta i roszczeniowość, zostali tak wyszkoleni przez swoich zarządców rodem z pustyni.
  Podatki i ZUS i NFZ ,płaci 450 tysięcy ukraińców w Polsce, a jest ich , myślę ponad 3 mln.
  Tzn. kolejna „nacja”w dodatku sztuczna, ma się znęcać nad Polakami,……. KTO jeszcze będzie próbował nam narzucić kolejne chomąto, ILE jeszcze Polacy udźwigną????

  Owszem zgoda na pracę na rok, góra 2 lata i do siebie!!
  I do tej paniusi ,co tak optuje za wspólnym krajem….Ukraino Polonią
  Nie proszę paniusi ,nie jesteśmy podobni, ani kulturowo, ani mentalnie, ani religijnie.Pani kocopały wpisują się retorykę pewnego pana zwanego prezydentem.Kolejnych „braci” nam pani/pan niejaka Alina ,znalazła!Nie nie pani protegowani.. ale genetycznie najblizsi są nam Białorusini.
  Mamy sobie wziąć na łeb całościowo, kompletnie skorumpowane społeczeństwo,jeszcze tragiczniejszą opiekę zdrowotną niż u nas, społeczeństwo schorowane z koniecznością drogiego leczenia/AIDS,żółtaczki, odry,alkoholizmu ,w dodatku w sporej masie nam nieprzychylne.Poczytaj se paniusiu jak wyglądała ten sztuczny twór przed wojną!!
  Ale stara” hasabrska” metoda, pięknie zastosowana….,że przeciwnicy takiego Frankensteina: jak Ukrainopolonia….to na „żydowskie” zamówienie świadczy o tym czym pani jest naprawdę i w czyje dudy pani dmie.
  Ukraino Polonia jest własnie na żydowskie zamówienie, …..ograbić i zrobić sobie super kolonię z niewolnikami.
  Polska to Polska ,za nią umierali nasi przodkowie… a nie Polin ani Ukrpolonia do jasnej cholery!!
  Boże i co się tu dziwić zaborom, jak takie indywidua będą „dzieliły się Polską!!

 26. wanderer said

  Panie Revers, nie warto sie denerwowac,
  Jak bylem maly i jezdzilem na wies do rodziny, na koncu wsi u kraja jak to tam mowiono, byly glebokie doly z ktorych wybierano piasek. Z czasem te doly zamienily sie w smietnik, a to chlop wrucil pordzewiala miednice, a to zdechla kure, a to inne zurzyte elementy. To trwalo od czasow dziecinstwa mojego ojca a prawdopodobnie jeszcze dluzej. Jak cos bylo do wyrzucenia to sie mowilo: idz wyrzuc na doly.
  Ukraina byla takim samym rozleglym miejscem u kraja w ktorym szukali schronienia rozni watazkowie, przestepcy uciekajacy przed prawem, a z drugiej strony te tereny byly podbijane przez Kozakow, Tatarow, Chanat Krymski i kazdego kto mial ochote zapedzac sie w te slabo zaludnione olbrzymie obszary. I stad rowniez ostala sie nasza slowianska nazwa tych terytoriow i przeszla do potocznego jezyka a z niego do miedzynarodowych okreslen.
  Zreszta tylu historykow opisywalo te dzieje i te tereny ze ja juz nie bede sie rozpisywal. Najwazniejsze ze, jak tu zapodal Pan Brys, ukraina miala najwyzsza cywilizacje, odkryli mase rzeczy i tak dalej, konca nie widac..

 27. Janusz T said

  Ukry banderowskie są w Polin i pracują w sadownictwie, budownictwie, gastronomii mniej w usługach, bo są słabo wykształceni, czy w ogóle nie. Także są w polińskiej… policji !?
  Byłem niedawno u dobrego znajomego w szpitalu, na SOR-ze (Szpitalnym Oddziale Ratunkowym), na 20 łóżek oddziału ratunkowego aż 15 z nich zajmowali bander chuje, z przepicia, z nie oznaczonym cukrem we krwi, czyli praktycznie byli na zdechnięciu !?
  Kto wie czy we Wrocławiu śp Stachowiaka nie załatwili właśnie ci siepacze banderowscy.
  Pół Wrocławia, to jest już nimi obsadzone. Bardzo odpychający ludzie… Bardzo ich nienawidzę !

 28. Joannus said

  Upaina , jeszcze pokaże co potrafi, przy czym Wołyń będzie jawił się przygrywką.
  Tenże twór stanowiący konglomerat chachłacko, chazarsko, mongolski, nie spoczywa na służbie stada demonów. Znaczył wrogą obecność w przedwojennej komunie, uaktywnił się od 1944 r, w marcu 68, w korze i solidarności. Aktywizuje się w trolingu, także we władzach po 1989 i tutaj. Kilku zidentyfikowanych wycofało się, a teraz zacny Pan Gajowy wreszcie pogonił aktywistę ksywa Alina.

 29. Marucha said

  Re 20:
  No kurwa mać, kolejny debil dla którego przyrost naturalny jest nikomu niepotrzebny.
  Jak on sobie wyobraża choćby przeżycie narodu?
  Czy jemu żydzi mózg rozpierdolili?

 30. Greg said

  Re. Gajowy.
  Nie, on nam chce mózg rozpierdolić !

 31. JARNO said

  zaraz, zaraz>
  Ukrainopolonia czy UKRAINOPOLIN.??
  Gubić się zaczynam w tym wszystkim.
  Bo wg rednecks amerykańskich> to na Ukrainie panuje faszyzm ‚pod egidą” USA+EU+IZRAEL,
  nawet prezydenta USA ‚wyp…..lają’ z urzędu rąsiami Nancy Pelosi (kumpela Sikorskiego-patronce Grodzkiego=Totalnej opozycji)
  Democrats Impeach Trump for Withholding Arms to Neo-Nazis in Ukraine>>https://www.unz.com/article/democrats-impeach-trump-for-withholding-arms-to-neo-nazis-in-ukraine/
  czy Trump+Bibi ‚budują’ Greater Izrael na obszarze Międzymorza>>Trump Green Lights Greater Israel>>https://www.unz.com/pgiraldi/trump-green-lights-greater-israel/
  i na koniec:
  czy kogoś między Bugiem a Odrą wstać i powiedzieć, jak ruskie dzisiaj>
  Our Fundamental Disagreement About WWII, Hitler, Jews and Race >>>
  https://www.unz.com/tsaker/our-fundamental-disagreement-about-wwii-hitler-jews-and-race/
  .

 32. Lily. said

  Tyle Polskosci.ILE wlasnosci.
  „Za sto(100) lat Swiat zapomni,ze kiedykolwiek
  istnial Narod Polski”.
  Zrodlo; wrog Naszego Narodu.

 33. pos_ergo said

  Re.20.

  Na początku myślałem, że trafiłem na patriotyczny prawicowy portal, który warto czytać. Ale teraz mam poważne wątpliwości.

  Nie rozumiem, kim są i jakie mają intencje ludzie prowadzący portal oraz niektórzy komentujący. Już kilkakrotnie z powodu wyrażania swoich opinii byłem tu znieważany i obrażany.
  Myślałem, że to „wypadek przy pracy”. Ale nie.

  Nawet gdybym z powodu braku wiedzy czy błędnej interpretacji rzeczywistości skomentował coś, co byłoby niezgodne ze stanem rzeczywistym, to nie jest powód do obrzucania mnie obelgami czy wyzwiskami.

  Myślę, że powód jest inny. Może niektóre wypowiedzi nie zgadzają się z ukrytą linią działania waszego towarzystwa, rzeczywistymi intencjami gospodarzy strony i to powoduje niepohamowaną wściekłość.

  Bardzo brzydko jest wykorzystywać przewagę „gospodarza”, który może sobie kogo chce powyzywać od idiotów czy debili.

  Kim ty jesteś, oprócz tego, że moderujesz wpisy i kto ci dał prawo do wielokrotnego obrażania mnie?
  Taki język bardziej świadczy przyjacielu nie o mnie ale o twojej kulturze.

  Na tematy merytoryczne nie będę odpowiadał, bo „kurwa mać, kolejny debil” to też nie jest merytoryczna twoja ocena.

  Zrozumiałem, że trafiłem nie tam, gdzie chciałem, że to towarzystwo myśli inaczej, do tego jest wulgarne i niekulturalne.

  Te trochę przykrości jakoś przeżyję. Od dawna wiem, że ludzie nie składają się z samych aniołów.

  Możesz mnie zbanować albo puścić jeszcze kilka obelg. To już nie ma znaczenia.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Zero odnośnie meritum sprawy.

 35. NICK said

  E tam, e tam.
  Wziął tylko szczyptę… .
  Soli.
  I się mundrzy.
  Pos_ .

  Narracja gościa nie wróży NIC.

 36. Jacek said

  http://nlp.actaforte.pl:8080/Nomina/Ndistr
  W pewnym momencie zastanowiło mnie skąd wśród mojej, niespecjalnie zdolnej ale za to wrednej przyszywanej rodzinki, pojawiło się tyle wręcz niezwykłych karier. Jej nazwisko pojawia się praktycznie tylko na terenach na których osadzono przesiedleńców w akcji Wisła.

 37. revers said

  re20,33

  na koncu dostaniesz 150 dulcow od Bloomberga, lub krajowego Moska i bedziesz chwali go po niebiosa

  https://www.theguardian.com/us-news/2020/feb/07/mike-bloomberg-2020-campaign-instagram-influencers?fbclid=IwAR1gFhicRP97dX3maDuND-8YIOwLC4NdjtBRkRNPZGq-othb0SOIq3tg_C0

  150 dolcow to ok. plus500 i 4,2 % infflacja w kraju upadlym, lub upadlych anilow. Aniol to tez ksywka ktory wyroznial sie w grupie podroznych na zachod i spowrotem, o pilkarzyu z nazwiska nie wspomne, bo jeden gral w I lidze a jego brat przyrodni stoczyl sie za flaszka.

  Akurat duet Sanders-Bloomberg ma sie bardzo dobrze wsrod lemmingow i pelikanow, jeden wydaje swietne ksiazki o socjalizmie dla lemmingow a drugi selekcjonuje informacje, rankinguje jak chce z opcja dla pelikanow.

  Na koncu tej przeplatanki w calosc, chodzi tylko o absolutna wladze nad gojami, tu datek, tam czipek i zaba ugotowana.

 38. Bogusz said

  Ad. 13 bardzo prosta i napewno skuteczna receptura, popieram w całości

 39. Boydar said

  @ (33)

  „… nie rozumiem …”

  Spokojnie, na razie nie ma takiej potrzeby.

 40. JARNO said

  re.18> Marucha said>
  Re 15:
  Poszła precz z gajówki, banderowska zdziro.
  to do Kar!!
  ale rzeczywistość skrzeczy:
  po WWII, tereny Pomorza zachodniego, Dolnego Śląska decyzją Stalina zostały oddane w administrację polskich władz-‚pech’ chce, tzw. ‚komunistycznych’ . Alianci zachodni PROTESTOWALI. Gwoli porządku>Gdańsk przed WWII był tzw. ‚wolnym miastem’ podczas gdy Szczecin, Wrocław były miastami z przeważającym żywiołem niemieckim, który ‚zniknął’ bo……nie pora o tym mówić.
  .
  Całe te obszary po WWII zostały zasiedlone przez repatriantów ‚zza Buga’. „za komuny’ repatrianci otrzymywali ramach rekompensaty za utracone majątki ‚zza Bugiem’ majątki, domy, mieszkania na Dolnym Śląsku, Pomorzu zachodnim, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie (pomimo, że były totalnie zniszczone).
  .
  Ale oprócz Polaków ‚zza Buga’ repatriowano także Ukraińców no i oczywiście Żydów/Chazarów (niepotrzebne skreślić).
  Sam mieszkam w mieście ‚opuszczonym’ po WWII przez Niemców (nie do końca) i Żydów (do końca) i zasiedlonych przez Polaków-Ukraińców ‚zza Buga’ i jak mi opowiadał nieżyjący ojciec mojego kiedyś przyjaciela>>ci ‚repatrianci’ (Polacy-ukraińcy) doskonale wiedzieli ‚kto jest kto’ i jeszcze za czasów komuny były mocne konflikty (polsko-ukraińskie) a Żydzi siedzieli cicho i ‚zawijali sreberka’. A poza tym władze II RP mocno ‚nagrabiły sobie’ u Ukraińców tzw. akcją ‚polonizacyjną’ (taka nasza wersja Kulturkampf) o czym też mówił ten mój rozmówca.
  .
  Pomorze zachodnie-dolny Śląsk-Wrocław-Szczecin-oraz Bytom i Gliwica został ‚zasiedlony’ przez repatriantów (Polaków i Żydów) ‚zza Buga” podczas gdy Gdańsk i Kraków >23.05.1949 !!!
  https://www.gesetze-im-internet.de/gg/BJNR000010949.html jednak do dzisiaj mówi ‚o granicach z 1937″!!!
  .
  Gwoli porządku:
  >>NATO powstało w dniu 4 Kwietnia 1949
  https://en.wikipedia.org/wiki/NATO
  >>Rada Europy (ta od ‚komisji weneckiej’ powstała 5 maja 1949>>https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Europy
  .
  Zadziwiający zbieg okoliczności, ten „1949′.!!!

  Ale też trz dodać> że IMF powstał w 1944 w Bretton Woods>>https://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund
  podczas gdy World Bank>tyz w 44 tyż w Bretton Woods>https://en.wikipedia.org/wiki/World_Bank
  ALE
  nie zapominajmy, że już 05.03.1946
  Churchill wygłosił słynny speech o Żelaznej Kurtynie >>https://www.history.com/this-day-in-history/churchill-delivers-iron-curtain-speech
  .
  No to króciutkie objaśnienie co-jak-gdzie-kiedy a może (mam nadzieję) tłumaczy DLACZEGO.
  Ja to piszę z pozycji ‚aborygena’ tzn. człowieka, którego rodzina mieszka od 9 pokoleń ‚u siebie’ i zostaliśmy zmajoryzowani’ przez tych ‚zza Buga’
  tak jak dzisiaj Ukraińcy-z pomocą post1989 elit>ze szczególnym uwzględnieniem zjednoczonychprawiczaków MAJORYZUJĄ wszelkich lokalsów. Place lizać>jest BYCZO (no bo tak mówi Duda-Morawiecki-Gowin-Kaczor-Maciarewicz-etc)

 41. NICK said

  Jarno. Nie nadajesz się.
  Ucz się.
  Czytaj po kolei.
  Ze zrozumieniem.

  To ‚alina’ została wyje! bana.

 42. Ale dlaczego? said

  Na Ukrainie Usrael hoduje banderowców.
  Do wojny, podpuszczania na Rosję.
  Jak było w przeszłości (np. Talibowie, ISIS), wściekli barbarzyńcy prędzej czy później wymknà się spod kontroli.
  Wyobraźmy sobie, że upadająca Ukraina, niczym upadająca Republika Weimarska, zostaje przejęta przez banderowców.
  Kto będzie dużurnym wrogiem zewnętrznym?
  Rosja i Polska.
  Rosji nie podskoczą, mogą jedynie ujadać zza płotu.
  Zaś Polska… Jest w czarnej dupie.
  Niemożliwe?????????

  Agentura usraelska w postaci Pisiorów z odeskim „polakiem” Kaczyńskim wpuścili Ukrów do Polski by zlikwidować Polskę.
  Podobnie do roli emigrantów w Europie Zachodniej.
  Po drugie w Izraelu kończy się woda. Syjoniści przebierają, by wywołać wojnę z Iranem.
  Muszą mieć plan B. Plan ewakiacji.
  Dokąď?
  Polska silna jednością etniczną nie jest dobrym wyborem. Ale już z wrogą mniejszością ukraińską, gdzie Żydzi mogą rozgrywać jednych przeciw drugim i „gasić animozje” jest miejscem wyßmienitym.
  Kaczyński chce budowy portu lotniczego o wielkiej przepustowości. PO CO?
  Ładują miliardy w niedochodowe inwestycje, by jeszcze bardxiej Polskę zadłużyć. Nie rozwijają polskiej gospodarki, przemysłu, rolnictwa, oraz armii. Bo Polska ma być sĺaba. Uzbrojenie za miliardy generalnie ofensywne…
  Zapina się to w przemyślany plan „wielbiciela cudu wśród narodów świata”.

  O takim drobiazgu, jak pozwalanie na to, by firmy (nie tylko zagraniczne!) w strefach ekonomicznych mające ulgi dla zatrudniania POLAKÓW, przyjmują masowo Ukraińców…
  PO to agentura niemiecka i globalistów.
  Pisiory jawią się jako likwidatorzy Polski i narodu polskiego w fatałasxkach biało-czerwonych.
  Ktoś, kto nie potrafi przewidzieć skutków obecnych i przeszłych procesów na przyszłość, skazany jesy na upadek i zgubę…

 43. Przemysław Jakub said

  Coś w tym musi być, skoro Rusini i chachły nie chcą wyjeżdżać do Niemiec zarabiać, tylko sobie upatrzyli nasz kraj. I wiem co.
  Masowy napływ to objaw choroby, a przyczyną żydowskie rządy polskojęzyczne.
  Pozbądźmy się Żydów z Kościoła, polityki, finansów i gospodarki, to sprawa ukrainnych w Polsce momentalnie się sama rozwiąże.

 44. Boydar said

  „… pozbądźmy się Żydów z Kościoła, polityki, finansów i gospodarki, to sprawa ukrainnych w Polsce momentalnie się sama rozwiąże …”

  Kościół, polityka, finanse i gospodarka to tylko część naszej judeopolonnej rzeczywistości. Istotnie istotna, zapewne najistotniejsza.

  A co z unych resztą, Panie Przemysławie ? Ma Pan jakiegoś pomysła ? Bo, przypominam, mnożą się jak 2019nCoV; dzisiaj się przeleci mopem a jutro znów będzie tak samo jak było.

 45. Do 1.Cytat,bulwersujący:szukanie rak do pracy, bez których kraj i jego infrastruktura w perspektywie 10-15 lat przestałyby funkcjonować.”
  Niewolnictwo płacowe w Polsce tak jak w EU ma zyski z taniej siły roboczej.W Polsce pracodawcy sprzedają swoje produkty w EU,w USA trochę taniej ale i tak zyski mają znacznie większe aniżeli producenci w EU.Były ex-RWPG,wraz z Ukrainą popiera zyski dla właścicieli niewolników.Tak jak EU zachodnia.O czym dyskutować..?Niewolnicy wyrzuceni z Ukrainy do Polski,są bronią aby zlikwidować Polskę.Tak jak to realizują muzułmanie w EU zachodniej.

 46. revers said

  ad45
  do tego spada ilosc langfristig-dlugo czasowych umow o prace, gdzies o ok 30%, rosnie za to ilosc umow na pracki krotkotrwale,prace sezonowe, umowy smieciowe, czy tam od zysku.

 47. Przemysław Jakub said

  Re 44:
  Riezać Liachów?

Sorry, the comment form is closed at this time.