Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Żydowskie liceum ponownie w Warszawie

Posted by Marucha w dniu 2020-02-13 (Czwartek)

Po raz pierwszy od 1968 roku w Warszawie zacznie funkcjonować liceum ogólnokształcące przeznaczone dla młodzieży pochodzenia żydowskiego.

Jej patronem będzie poetka Zuzanna Ginczanka, która przed II wojną światową współpracowała z lewicowymi czasopismami, a już po jej wybuchu należała do Związku Radzieckich Pisarzy Ukrainy.

O ponownym otwarciu placówki na jesieni bieżącego roku poinformował Jan Śpiewak, znany warszawski aktywista miejski i syn prof. Pawła Śpiewaka [Singera – admin], szefa Żydowskiego Instytutu Historycznego. Następnie informację potwierdził polski oddział Fundacji Ronalda S. Laudera, założonej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez znanego biznesmena i żydowskiego lobbystę [czyli sztadlana – admin].

Sara Ginsburg (ps. Zuzanna Ginczanka)

Sara Ginsburg (ps. Zuzanna Ginczanka)

Żydowskie liceum ogólnokształcące będzie funkcjonować w Warszawie po raz pierwszy od 1968 roku, gdy w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przeprowadzono „antysemicką” czystkę. Powstanie ono w ramach Zespołu Szkół Lauder-Morasha. Jak deklaruje wspomniana fundacja liceum będzie „miejscem otwartym dla wszystkich uczniów, pokazującym, jak czerpać inspiracje i siłę z różnorodności tożsamościowej (…) świadomość kultury żydowskiej będziemy łączyć z głęboką nauką i zaangażowaniem społecznym”.

Patronką szkoły będzie wspomniana Ginczanka, która w 1944 roku zginęła w Krakowie rozstrzelana przez Niemców. Przed II wojną światową była ona związana z lewicowymi środowiskami „Wiadomości Literackich” i „Szpilek”, a jednym z jej ulubionych tematów był „antyfaszyzm”. Po wybuchu konfliktu uciekła do Lwowa okupowanego przez Związek Radziecki, wstępując tam do Związku Radzieckich Pisarzy Ukrainy.

Na podstawie: facebook.com/janekspiewak, zyciestolicy.com.pl.
http://autonom.pl

Tylko tego brakowało nam do pełni szczęścia: szkoły średniej dla tasiemców… 
Admin

Komentarzy 37 do “Żydowskie liceum ponownie w Warszawie”

 1. Polo said

  Tak zaczyna się Palestyna Bis.

 2. Warsztaty dla przedszkoli już od połowy lutego 2017r. w Muzeum POLIN! – oczywiście płatne

  więcej tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/10/04/juz-nawet-nie-iiizydo-rp-tylko-polin-tego-im-sie-chce/

  Ciekawa sprawa – według Narodowego Spisu Powszechnego (NSP) z 2002r. mieliśmy w Polsce 1133 Żydów, według NSP z 2011r. Żydów w Polsce było 7508.
  Jeśli Żydzi uruchamiają swoje liceum w Warszawie, to znaczy, że niemal wszyscy Żydzi w Polsce, prawie 7508, zamieszkują Warszawę (?).

 3. Zerohero said

  Połowa rządu będzie legitymować się skończeniem tego ogólniaka. Druga połowa z Londynu.

 4. revers said

  Pozniej szkoly wyzsze administracyjne, urzedy w jidisz i przejecie PL przez lepszy sort zapewniony.

 5. Birton said

  do ch….. jebanego, co tu się dzieje?
  Morawiecki, Żydzie, dzieci już żydowską szkółkę Laudera i Morasha pokończyły? Kiedy do Eretz Israel wyjeżdżasz z rodzina na stałe ?

 6. Dziadzius said

  To co sie w Polsce teraz robi jest winikiem prostej obojetnosci Polakow w Polsce. Te tematy sa glosno omawiane na emigracji ale to ma tyle wartosci co malowanie pokoju stojac na dworze i malujac krotkim pedzelkiem przez otwarte okno.

 7. Kojak said

  Bedzie funkcjonowalo kradnac pieniadze na utrzymanie polskich podatnikow ! Zycie w sposob kryminalny na cudzy koszt to podstawa egzystencji zydowstwa

 8. Marek said

  Polactwo uwielbia żydów.
  Ich media, politykę, rozrywkę.
  Żydy dają polactwu różnorodny towar i usługi.

  Polaczek jest przekonany, że dokonuje wolnego wyboru.
  Polaczekw pełni zasługuje na swoją wolność*

 9. Franz Maurer said

  zaczynają od liceum, później przecież żmijowe muszą kształcić się dalej, to założą uczelnię wyższą imienia Goldy Meir i kadry rządowe będą kształcić, qva żesz jego mać do czego to przyszło, żmijowych w Polsce na moje oko jest z milion albo i więcej, nazwiska pozmieniali, niektórzy i po dwa razy, jak ich rozpoznać ? to jest problem, brak jest wiarygodnej listy, ta co funkcjonuje w internecie to niestety niepełna albo mało wiarygodna, może ktoś zna ?
  polecam książki Albina Siwaka ( postać nie z mojej bajki ), jego pamiętniki a szczególnie fragmenty o żmijowy plemieniu, wyglądają na wiarygodne bardzo,

 10. belfer said

  A Liceum Żydowskie w Warszawie Wojciecha Cejrowskiego i Kazimiery Szczuki się nie liczy?

  bratanek Cejrowskiego?
  Laureaci : XXIII Festiwal Poetycki im. ks. Janusza
  http://www.liceum.pelplin.pl/festiwal/?page_id=37
  Tomasz Cejrowski – Technikum Leśne w Tucholi

  Szkoły żydowskie w Polsce – OurKids.net
  https://www.ourkids.net/pl/szkoly-zydowskie.php
  Żadna nie prowadzi liceum, bo nie ma jeszcze takiego zapotrzebowania. Szkoły mniejszości narodowych – prywatne szkoły żydowskie w Polsce działają jako szkoły mniejszościowe i korzystają ze wsparcia państwa.

  Zespół Szkół Lauder-Morasha | Zespół Szkół Lauder-Morasha
  lauder-morasha.edu.pl
  Cieszymy się, że możemy zaprosić Państwa: uczniów — absolwentów szkół podstawowych oraz absolwentów pierwszych klas licealnych oraz rodziców i opiekunów — do nowego, czteroletniego liceum ogólnokształcącego, tworzonego w Zespole Szkół Lauder-Morasha.przeczytaj więcej
  Zespół Szkół Lauder-Morasha – Wikipedia, wolna encyklopedia
  pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Szkół_Lauder-Morasha
  Zespół Szkół Lauder-Morasha w Warszawie – pierwszy żydowski zespół szkół w Polsce, powstały po 1989 roku. W jego skład wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum, a także przedszkole.. Pierwsza placówka zespołu szkół – przedszkole – została powołana przez Fundację Ronalda S. Laudera w 1989 roku w tzw. Białym Budynku mieszczącym się nieopodal Synagogi Nożyków w Warszawie.

  Grono pedagogiczne | Zespół Szkół Lauder-Morasha
  lauder-morasha.edu.pl/grono-pedagogiczne

  Konkurs na Kartkę Chanukową 2019 / 5780 | Zespół Szkół …
  lauder-morasha.edu.pl/konkurs-na-kartke-chanukowa-2019-5780
  Wzięcie udziału w konkursie oznacza zgodę na użycie kartki w materiałach promocyjnych Zespołu Szkół Lauder – Morasha oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Kto może startować 1. indywidualni uczestnicy wiek 0-18. 2. grupowo od 0-100 lat, pod warunkiem udziału przynajmniej jednego uczestnika w wieku 0-18. 🙂

  E-Szkoła Lauder Polska
  lauder-polska-eschool.org
  Natomiast zajęcia prowadzone są pod merytoryczną opieką pani Magdaleny Tarczyńskiej, Dyrektor Zespołu Szkół Lauder-Morasha. O udaną współpracę między e-Szkołą Lauder Polska a Zespołem Szkół Lauder-Morasha dba pani Karolina Szykier-Koszucka Dyrektor do spraw Edukacji Żydowskiej i Komunikacji w ZSLM.

  Zuzanna Ginczanka, „Wniebowstąpienie ziemi” | #literatura
  culture.pl/pl/dzielo/zuzanna-ginczanka-wniebowstapienie-ziemi
  „Wniebowstąpienie ziemi” to tytuł nowo wydanego zbioru 44 wierszy Zuzanny Ginczanki, obecnie nieco zapomnianej, jednej z najzdolniejszych poetek dwudziestolecia międzywojennego, gwiazdy warszawskiej cyganerii lat 30. W tym roku minie 70 lat od śmierci poetki.

  ib.2slo.pl/mikolajewski-o-ginczance-w-2slo-mikolajewski-on-ginczanka-in-2slo
  Jarosław Mikołajewski opowiedział nam 16 grudnia o swoim poszukiwaniu portretu Zuzanny Ginczanki, międzywojennej poetki, autorki najbardziej przejmujących wierszy o antysemityzmie, kobiety niezależnej i trudnej do zdefiniowania, której twórczością zainteresował się jeszcze w liceum podczas lekcji języka polskiego.

  osoba: Zuzanna Ginczanka – osoba: Zuzanna Ginczanka …
  historiaposzukaj.pl/wiedza,osoby,1053,osoba_zuzanna_ginczanka.html
  Zuzanna Ginczanka, 1938, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, licencja CC BY, źródło: Polona/Blog. Dziewiętnastoletnia Ginczanka w wielu utworach eksplorowała kobiecą namiętność, zmysłowość, cielesność. Dopełnienia tego rysu twórczości doszukiwano się w egzotycznej urodzie Zuzanny.

  Zuzanna Ginczanka: podwójnie stracona – Wiadomości
  kultura.onet.pl/wiadomosci/zuzanna-ginczanka-podwojnie-stracona/sq9gsbe
  Kochała się w niej cała przedwojenna inteligencka Warszawa. Uwielbiał ją Tuwim i Gombrowicz, chociaż podobno włożył jej głowę do śmietnika. W czasie wojny dwukrotnie donosili na nią polscy sąsiedzi???? Poetka Zuzanna Ginczanka zginęła 70 lat temu rozstrzelana przez gestapo.

  Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Liceum Dialogu Kultur
  http://www.etzchaim.pl
  Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Liceum Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu. Witamy na stronie zespołu szkół „Etz Chaim”. Fundacja Dialogu Kultur Etz Chaim prowadzi niepubliczną szkołę podstawową oraz niepubliczne liceum ogólnokształcące.

  Szkoła żydowska podstawowa we Wrocławiu – historia
  http://www.etzchaim.pl/szkola/historia
  Szolema Alejchema, która wkrótce została przekształcona w liceum i przylicealną szkołę podstawową. W 1949 r. szkoła została upaństwowiona i nadano jej nr VII LO. Żydowskie liceum i szkoła podstawowa funkcjonowały w tym budynku do okresu tzw. wydarzeń marcowych w 1968 r.

  Żydowskie liceum powstaje w Warszawie – Ekumenizm.pl
  https://www.ekumenizm.pl/religia/judaizm/zydowskie-liceum-powstaje-w-warszawie
  Jak informuje Społeczność Żydowska w Polsce w przyszłym roku szkolnym w Warszawie działalność rozpocznie pierwsze w naszym kraju żydowskie liceum. Szkołę organizuje Gmina Zydowska w Warszawie oraz Fundacja Laudera. Będzie to jednak instytucja świecka, przeznaczona nie tylko dla Żydów, ale generalnie dla młodzieży zainteresowanej kulturą żydowską.

  Liceum Żydowskie im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie …
  https://www.facebook.com/pages/Liceum-Żydowskie-im-Jacka-Malczewskiego-w-Częstochowie

  metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141635,22507266,nawet-51-tys-zl-czesnego-za-nauke-w-warszawskim-liceum-co.html

  CXIX LO im. żyda Jacka Kuronia
  lokuronia.edu.pl

  żydoskie Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielokulturowe_Liceum_Humanistyczne_im._Jacka_Kuronia
  Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia (WLH) – społeczna szkoła ponadgimnazjalna działająca w Warszawie w ramach Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”.. Mieści się w budynku zabytkowej mykwy żydowskiej przy ulicy Kłopotowskiego 31, użyczonym przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie

  https://wprawo.pl/j-miedlar-sprawdzian-dla-polskiej-wladzy-putin-zydowskie-lgarstwa-i-wojna-w-iranie-wideo/

 11. gnago said

  selekcja , odsączanie z wywaru szumu, bezcenna wiedza dla czystości wywaru

 12. Boydar said

  Względem informacji w tytule.

  Żydowskich liceów (szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów, uczelni) jest w w ch. Tylko nikt nie ośmielał się do tej pory nazwać rzeczy po imieniu. Gdyby stary oszust Michnik nie żył, to by się w grobie przewrócił. A tak, to tylko zgrzyta zębami. „Mądry żyd to zakonspirowany żyd . Zdemaskowany żyd to głupi żyd.” , tak stoi w talmudzie

 13. dany said

  Co z tymi polacy jest nie tak ?

 14. Boydar said

  A nic szczególnego, tylko że „u nas cziornych niet

 15. NC said

  Czy to żydowskie liceum ogólnokształcące bedzie szkolą prywatną, utrzymywana przez fundację Laudera, czy też szkołą utrzymywaną w części/całosci przez polskiego podatnika, i w związku z tym podlegajacą nadzorowi Ministerstwa Oświaty i warszawskiego kuratora oswiaty?

 16. PISKORZ said

  re 9 polecam książki Albina Siwaka ( postać nie z mojej bajki ), jego pamiętniki a szczególnie fragmenty o żmijowy plemieniu, wyglądają na wiarygodne bardzo,…ONE NIE WYGLĄDAJĄ NA WIARYGODNE..ONE SĄ !!! ps Czytałem i wiem co mówię /piszę/…

 17. Ale dlaczego? said

  Wzrasta zapotrzebowanie, bo m.in. przybywa Eskimosów z polskimi paszportami wydawanymi im bez pytania przez pisiorowate władze…
  A Polacy np. na Wschodzie, potomkowie Polaków wywiezionych na Syberiè czy do Kazachstanu mogą tylko pomarzyć o Ojczyźnie…

 18. Greg said

  To nie jest wina żydów.
  To wina, być może moja i Wasza.
  Posłuchać jeszcze raz Albina Siwaka (lub przeczytać).

 19. Greg said

  Nie ma Boga..wchodzi szatan.
  Automatycznie!

 20. Boydar said

  Ale dlaczego (16) się tym tak przejmać ?

  Po pierwsze, personalia w kwitach zostają, i wiadomo who is who.
  Po drugie, proszę się zapoznać – http://obywatelstwo.eu/utrata-obywatelstwa.html

  Wynika jasno, ze wystarczy aby sejm przegłosował kolejną nowelizację a niezawisły jeszcze sędzia stwierdził co trzeba (lub co faktycznie jest)

  I żaden paszport nic nikomu w niczym nie pomoże.

 21. JARNO said

  no to czekamy na uniwersytet żydowski, politechnikę żydowską, akademię medyczną, Żydowską Akademię Nauk, Wojsko Żydowskie, policja żydowska, szpitale ‚only for Jews’, a przy okazji przydałby się mur – jak w Palestynie.
  Aha, i jeszcze niech lokalne goje mają wszczepione chipy identyfikacyjne ‚swój-obcy’, (oczwywiście po starannym zbadaniu DNA ‚lokalsów’ – no bo Żydów nie trzeba>jeszcze trzeba tylko ustawę, żeby określić jaki % DNA kwalifikuje, aby być ‚ŻYDEM” (przecież Duda wyraźnie powiedział, że ‚w każdym z nas płynie żydowska krew” czy coś takiego a un jako Duda z Dudów z Dudensteinów Duda, DOKTOR PRAWA po ujocie..wie co mówi bo obrazą urzędu prezydenckiego byłoby kwestionowanie jego OPINI..!!
  .
  Ciekaw jest teraz tego zbiorowego ‚coming outu’>>np. Maciarewicza, Kaczyńskiego, Błaszczak, Gowina, Legutko,
  Szczerskiego, Czaputowicza, Parysa, Gliński,,
  A może coś powie Kurwin vel Mikke?? czy Braun (Leszek Bubel już dzisiaj wątpi czy Braun to „polak’).

  ALE-ALE-ALE
  czy my tego już nie mamy??
  Ależ tak i to jest zasługa WSZYSTKICH post1989
  rulers w ‚oczyszczalni ścieków=POLIN”;
  I jeżeli dzisiaj ‚w gajówce’ pojawia się ‚wraży’ tytuł
  „I tak rozumieć trzeba Jałtę: co zyskała Polska dzięki ZSRR’
  to lekka trawestacja>>TO JEST TO CO POLSKA UTRACIŁA dzięki DEEP JEWISH STATE.>US+IZRAEL+NATO+EU+IMF+WB+CORPO-MEDIA>
  Nic tylko gratulować
  SUKCES TYSIĄCLECIA.

 22. Lily said

  Odbilo mnie sie,o uszy,ze w Toruniu ma byc
  cos wyzszego od liceum.
  Pamietacie,co sie odbylo szesc lat temu,w
  Krakowie?. Odbyly sie obrady. Pamietac
  musimy o jednym. NIC nie dzieje sie bez
  przyczyny.

 23. Lily. said

  Re 21; JARNO
  Geny NIE klamia.(Geny plus mentalnosc.)

 24. revers said

  re21

  wiekszosc uczelni jest juz koszerna do tego stopnia ze nie trzeba zmiany nazwy, chodzi o Warsz-Uni, Jagielonke a nawet sam KUL ktory wprowadzil gendryzm.

  Wystarczy tylko wprowdzic katedre hebrajska, czy czasami wrocawski uni nie ma teh katedry? Nie jedstem na bierzaco po tudno nadarzyc za lotnym moskiem.

 25. jok said

  Czyżby nadchodził czas na ostentacyjne wydzielenie się?
  Ci którzy pokończyli polskie/polskojęzyczne szkoły będą:
  a) w niewielkiej liczbie zajmować najbardziej eksponowane pozycje -do mydlenia oczu, że „rządzą Polacy”,
  b) w większej liczbie przesuwani niżej?

  Z kolei ci co pokończą te nowe z jawną etnicznością, będą predysponowani do sprawowania władztwa na najwyższych szczeblach, za wyjątkiem tych obsadzanych przez tą niewielką liczbę z punktu a), przeznaczonej do – wspomnianego – mydlenia oczu?
  Takie nasunęły mi się pytania….

 26. PISKORZ said

  re 22 DOBRE kilka lat temu szukając czegoś na planie Torunia….znalazłem
  / na lewym brzegu Wisły/…zarysy jakiejś budowli..Zobaczyłem przy tym nazwę jakiejś uczelni ..żydowskiej i zdębiałem.

 27. Bezpartyjna said

  Po II WŚ w Warszawie taką kuźnią talentów ‚inszych” było liceum im. Reytana na Mokotowie. Abiturientami były takie osoby jak: J. Korwin-Mikke, Macierewicz (chociaż samą maturę zdał w moim liceum), Naimski, Dorn, Zoll, A. Rosiewicz (tego akurat lubię), Onyszkiewicz, żona Komorowskiego, młody Damięcki (jego tatuś był TW) i parę innych równie ciekawych osób.
  A przy liceum działała słynna drużyna harcerska tzw. Czarna Jedynka (prawdziwa wylęgarnia lewackiej młodzieży). Przez pewien czas instruktorem był sam „wielki” Antoni.
  A niedaleko (ot taki dziwny traf) była katownia przy ul. Rakowieckiej i jeszcze inne urzędy bezpieki, gdzie pracowały mamusie i tatusiowie oraz pociotki tychże pociech.
  Na marginesie dodam, że dzięki znajomości z liceum i harcerstwa, kwiat młodzieży lewackiej skupiał się później wokół KOR-u. I tak krąg wtajemniczonych osób znacznie się poszerzał. Ale to historia na inny odcinek.
  Ot takie mokotowskie ciekawostki.

  Obserwuje (i nadal będę obserwować) ww. bohaterów od ponad 40 lat i wiem, że nic w naszej polityce nie dzieje się przez przypadek a konotacje odgrywają w ich życiu najważniejszą rolę (od kołyski aż do śmierci). W tym też upatruje ich przepis na sukces życiowy.
  Powoli w mojej świadomości puzzle układają się w całość. I co ciekawe – w młodości niemalże „ocieralam” się o te osoby, ale wówczas nic o nich nie wiedziałam.

 28. jasiek z toronto said

  Re: 27 Bezpartyjna.
  Liceum Ogolnoksztalcace im: „Rejtana” przy ulicy Wiktorskiej na Mokotowie bylo faktycznie „kuznia” lewackiego badziewia.
  Mialem osobiscie do czynienia z tymi k…rwami talmudycznymi, bo dzialal tam „Klub Motorowy” przy tym „liceum” z wjazdem od Odolanskiej, a „Czarna Jedynka” miala swoja siedzibe przy Al. Niepodleglosci (obok „Delikatesow”)…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Bezpartyjna said

  Re: 29
  Oooo! To może gdzieś tam przecięły się i nasze ścieżki. Po raz kolejny stwierdzam, że świat jest b. mały.
  Drugą taką jak Pan nazwał „kuźnią” lewackiego badziewia był Żoliborz, gdzie mieszkali Kaczyńscy i ich drużyna. Ale słabo znam tamte realia, bo to nie moja dzielnica.
  A na serio, raz Pana „zaczepiłam” z miesiąc temu na yuotoube pisząc, ze znam Pana z Gajówki. Ale to był epizodzik, więc pewnie Pan nie pamięta. Potem też gdzieś mi Pan „mignął”. Namiętnie podczytuje ten blog (bardzo ciekawy) od dłuższego czasu, ale ośmieliłam się pierwszy raz napisać pod koniec ubiegłego roku.
  Pozdrawiam

 30. jasiek z toronto said

  Re: 29 Bezpartyjna:
  Prezesem Klubu Motorowego byl ongis Wojciech Putkiewicz i bez przerwy mial problemy z „dyrekcja” szkoly Rejtana, czego kilka razy bylem swiadkiem takich apodyktycznych „dyskusji”…ze strony dyrekcji…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Bezpartyjna said

  Re: 30 Jasiek Z Toronto:

  Bo dyrektorem szkoły był zapewne ojciec Mateusza Kijowskiego tego z warkoczykiem i od kodu.

 32. NC said

  Re 32: Ojcem Mateusza Kijowksiego jest urodzony w 1943 fizyk Jerzy Kiowski, a stryjem Mateusza Janusz Kijowski, urodzony w 1948 reżyser filmowy, który uczęszczał do Reytana i tam uzyskał maturę w 1966.. Z kolei ojcem Jerzego i Janusza był Józef Kijowski, działacz SL i ZSL, który nie miał nic wspólnego z Liceum Reytana.

 33. jasiek z toronto said

  Re: 31 Bezpartyjna.
  Jedynie co pamietam, to dyskusje z bardzo nieprzyjemnymi (klasycznymi egocentrykami) osobami z dyrekcji „Rejtana” z prezesem Klubu Motorowego. (byl to mezczyzna z zarzadu szkoly ok. 50-tki (siwy) z nosem tak wielkim jak caly i-sra-hell i kobieta podobna do „naszej” biegaczki na 100 m kirszesztajn). Coz, to bylo tak dawno i niektore obrazy sie nieco zacieraja w pamieci…
  Nie pamietam, kto prowadzil „Czarna Jedynke” i nie bardzo pamietam, czy „Czarna Jedynka” byla na liscie w „Choragwi Harcerskiej” przy pl. Trzech Krzyzy w W-wie…Bylem tam intruktorem i organizatorem (mialem biala podkladka pod Krzyzem Harcerskim w wieku 18 lat).
  Corocznie na obozach harcerskich bylem intruktorem nauki jazdy na motocyklach (bo jezdzilem wyczynowo w motokrosie przez 2 lata na CZ-125 (enduro), na 250ccm bylem za lekki i za slaby). Zaczynalem od pojemnosci 80ccm. Ach, stare dzieje.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. jasiek z toronto said

  Re: 33 cd.
  Rowniez na tych obozach harcerskich bylem zaopatrzeniowcem – jezdzilem gazikiem Gaz 29 i przywodzilem zywnosc na caly oboz dwa razy w tygodniu (musialem wstawac o 5 rano). Zarabialem wtedy 1100 zlotych miesiecznie przez trzy „tury” (po trzy tygodnie). Zawsze bylem wesoly, dowcipny i dziewuchy „lgnely” do mnie jak „muchy do lepu”…(mialem rowniez czarny pas w san-ku-kai – (technika wykorzystywania sily przeciwnika).
  Przydaje sie ta technika dzisiaj. Wykorzystuje „sile” zydowskiego przeciwnika (na plaszczyznie) w walce z lichwiarskim kartelem finansowym.
  W zyciu wszystkiego trzeba sie uczyc, bo nie wiadomo kiedy moze sie to przydac i bedzie uzyteczne…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. revers said

  A czasami p.Jasku to nie bylo akido, podobny styl walki wschodniej lub judo? strzelac z broni sportowej na obozach nie na uczono lub kbs w koncu prawie ze kaliber NATO? czasami to byly obozy miedzynarodowe, lub miedzyszkolne szkol srednich licealnych, technicznych w polaczeniu z wlasnymi stacjami radionadawczymi, czy centralami telefonicznymi.

  W wieku 10-12 lat to centrala telefonczna nie byla problem, mozna bylo laczac sie wewnetrznie i bezpiecznie jak i zewnetrznie z podsluchem lub nie, Nocna warta na obrzerzach obozu na wierzcce wartowniczej prawie ze w lesie to tez mile wpomnienia z cmami i dzika zwierzyna w tle, przewarznie dzidczki juz przytopione w pobliskiej wartkiej rzecce lub inne klusownicze tojzoby znaleziska z lasu.

  W lesie jescze mozna bylo spotkac mnostwo naturalnych pasiek dzikich pszczol, mrowisk, szlasoe lesnych w ziemii z beczkami z zywica lub pustych pod zywice naturalna, naciete na korze pod zywice dorodne sosny z metalowym kubeczkiem do zbiernia zywicy. Tearz to tylko platstyk i syntetyk zywicy lesnej.

  Motorowo to tez bylo na komarku 50 ccm3, ale z trasowana glowica dawal te 70-80 km/h w zabudowaniach, 20-30 km poza przepisowa 50km/h.

  Rury z woda to trzeba bylo gdzies podlaczyc pod najblizszy wodociag lub lacze z pradem, a za zaopatrzenie sluzyl tez niezawodny zuczek.

 36. Birton said

  ja myślę, że Xiądz Rydzyk dogadał się po cichu z żydostwem i odtąd nikt mu już krzywdy nie czyni, dotacje dostaje, a za to puszcza filmiki o żydowskiej prehistorii biblijnej, jakieś protestanckie i oczywiście stał się rusożercą: godła RP na stronie uczelni oczywiście nie ma, tak jak Lauder -Morash

 37. Boydar said

  Nie ma się co sraczkować; obiekt i struktura w Toruniu są całkiem przyzwoicie zbudowane, bardzo się jeszcze przydadzą za lat parę. Nie palmy komitetów !

Sorry, the comment form is closed at this time.