Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  Mykola_Mychalkewycz o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja: druga nitka Gazociągu Północnego powstanie

Posted by Marucha w dniu 2020-02-14 (Piątek)

Moskwa dokończy budowę drugiej nitki Gazociągu Północnego pomimo sankcji USA, oświadczył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Pankin. Jego zdaniem, wszelka krytyka Nord Stream 2 straciła sens po podpisaniu umowy o tranzycie gazu pomiędzy Moskwą a Kijowem.

„Rosja w praktyce potwierdziła zainteresowanie maksymalną dywersyfikacją tras eksportu gazu, co obiektywnie podwyższyło poziom bezpieczeństwa energetycznego w Europie. Należałoby by wobec tego zaprzestać dalszego stosowania sankcji”powiedział dziennikarzom A. Pankin.

„Jestem przekonany, że, niezależnie od przeszkód stwarzanych przez USA, budowa Gazociągu Północnego – 2 zostanie wkrótce sfinalizowana. MSZ Rosji zdecydowany jest to maksymalnie wspomagać” cytuje słowa A. Pankina agencja RIA Novosti.

Minister energetyki FR, Aleksandr Nowak stwierdził z kolei, że projekt zostanie dokończony, „niezależnie od bezprecedensowych przeszkód ze strony szeregu państw”. „Nord Stream 2 to całkowicie przejrzysty, przewidywalny i korzystny projekt zarówno dla naszego kraju, jak i dla europejskich odbiorców: Federacji Rosyjskiej gazociąg pozwoli optymalizować dostawy gazu, zaś państwom Europy Północnej i Środkowej – zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne, poprzez nabywanie paliwa wprost z Rosji, co gwarantuje stabilność, bardzo konkurencyjne ceny i minimalną liczbę pośredników. I pomimo bezprecedensowego przeciwdziałania szeregu krajów, przede wszystkim USA, gazociąg zostanie wybudowany” powiedział branżowemu czasopismu „Энергетическая политика” A. Nowak.

Według ekspertów z portalu Vesselfinder, do kładzenia ostatniego odcinka Nord Stream 2 zaangażowany zostanie rosyjski statek „Akademik Czerskij”, w październiku ubiegłego roku stojący w rosyjskim porcie Nachodka, na 22. lutego br. mający zaś przybyć do portu w Singapurze, gdzie przejdzie technologiczną modernizację.

Według Igora Juszkowa, eksperta Fundacji Państwowego Bezpieczeństwa Energetycznego i wykładowcy Uniwersytetu Finansowego przy rządzie FR, statek rozpocznie prace na wiosnę tego roku, by zminimalizować ryzyko i koszty związane z zimowymi sztormami na Bałtyku. Według I. Juszkowa, strona rosyjska rozpocznie rozmowy z Kopenhagą, by ta obniżyła formalne wymagania techniczne i umożliwiła w ten sposób udział w pracach kolejnego rosyjskiego statku – „Fortuny”, cumującej obecnie w jednym z niemieckich portów, wcześniej uczestniczącej w kładzeniu rosyjskiego odcinka gazociągu na obszarze wód terytorialnych FR.

W odróżnieniu od „Akademika Czerskiego”, statek „Fortuna” nie dysponuje systemem tzw. „dynamicznego pozycjonowania”. Stąd też, zdaniem I. Juszkowa, do kładzenia końcowego odcinka Nord Stream 2 użyty zostanie „Akademik Czerskij”.

Dyrektor Fundacji Rozwoju Ekonomicznego, Siergiej Pikin dostrzega z kolei dwa możliwe warianty: „Istnieje wariant oprzyrządowania „Akademika”, istnieje też wariant posłużenia się „Fortuną”, która znajduje się na Morzu Bałtyckim, i z pomocą statków mających system dynamicznego pozycjonowania, można zabezpieczyć dokładność trasy „Fortuny”” powiedział S. Pikin serwisowi RT.

USA próbowały przeszkodzić budowie Nord Stream 2 wprowadzając w grudniu 2019 r. do budżetu obronnego na 2020 r. sankcje zarówno przeciw drugiej nitce Gazociągu Północnego, jak i przeciw Tureckiemu Potokowi. Z prac nad układaniem Nord Stream 2 wycofała się wtedy szwajcarska kompania AllSeas.

Dyrektor Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył wówczas na antenie Rossija 1 „Przeszkody technologiczne możemy dziś przezwyciężyć naszymi siłami, tak więc Nord Stream 2 zostanie dokończony. Oczywiście, potrzebne będzie trochę więcej czasu, jednak przeszkód technologicznych, byśmy zrobili to własnymi siłami, nie ma”.

Niemiecka gazeta Handelsblatt poinformowała wówczas, że Waszyngton rozważa wprowadzenie selektywnych sankcji przeciw firmom europejskim, które będą kupować gaz dostarczany Nord Stream 2. [Żydoamerykańskie kurwy – usraj się, nie daj się… – admin]

Zgodne doniesienia środków masowego przekazu mówią o prognozowanym wejściu drugiej nitki Nord Stream 2 do eksploatacji w końcu 2020 r. lub na początku 2021 r. Łączna moc przepustowa dwóch nitek gazociągu ma wynosić 55 mld. m³ gazu rocznie. Różnią się doniesienia na temat stanu budowy gazociągu: według RIA Novosti wybudowanych zostało dotychczas 2300 km. z planowanych 2460 km., według agencji TASS brakuje zaś jedynie 160 km. gazociągu. [To chyba to samo?! – admin]

Walka o realizację projektu Nord Stream 2 staje się papierkiem lakmusowym walki o geoekonomiczną suwerenność Europy, jako rzecznik której występują dziś Niemcy. Waszyngton stara się zaś utrwalić swoją dotychczasową pozycję hegemona kontynentu europejskiego, posługując się w tym szeroką paletą instrumentów: od swoich państw-narzędzi takich jak Polska i republiki bałtyckie, aż po organizacje ekologiczne i instytucje Unii Europejskiej.

Rozstrzygnięcie sporu na korzyść Europy byłoby krokiem ku jej emancypacji od USA oraz zakotwiczeniu w orientacji kontynentalnej, a zatem – krokiem w kierunku geopolitycznej policentryzacji świata. Zwycięstwo Waszyngtonu przypieczętowałoby kolonialną zależność Europy od USA i zmniejszyło szansę na budowę bloku kontynentalnego w Eurazji.

Ronald Lasecki
http://xportal.pl

Komentarzy 14 do “Rosja: druga nitka Gazociągu Północnego powstanie”

 1. JADAM said

  komu p o dzi ę k o w a ć za odmowę budowy tego rurociągu przez Polskę ???
  Aleśmy „bogaci ”

  🙂

  intelektualnie inaczej

  😦

 2. Birton said

  Rosja powinna zaskarżyć przed jakimś międzynarodowym trybunałem żydosynów waszyngtońskich o straty w kwocie kilku miliardów $ poniesione w wyniku żydosyńskich sankcji

 3. revers said

  a co na to komisarze unijni? tam tez wybralsi sie miedzy soba z opcja zamkniecia NordStreamu 2, nie mowiac o polskich torpedziarzach, lub z pribaltych, ukrainy.

  W niemczech podobnie istnieje anty looby Nord Stream 2 i to w wyoskich kregach finansowych i politycznych.

 4. Who cares said

  „55 mld. m³ gazu rocznie”. Jeśli to prawda, to jest 1744 m³ gazu na sekundę w warunkach naturalnych. (Ciekawe pod jakim cisnieniem przesyła się gaz).
  1744 m³ metanu to energetyczny ekwiwalent w przybliżeniu 1000 litrów benzyny. Pod Arktyką są niewyczerpane złoża metanu.

  Układanka zaczyna pomału wychodzić.

 5. Kojak said

  Polska nie jest zadnym narzEdziem ! Jest zwykla smierdzaca niedomyta kurwa na uslugach zydhitlerowcow z Usraela !

 6. JADAM said

  no comments /bez komentarza ad 1 /
  ……………
  ”warsiawski sejm + senat ” sprzedają grunt , ziemię , surowce – a tobie

  goju / bydlaku zostawiają , tobie do obsługi kierat , w którym będziesz kręcił się tak

  długo , aż z d e ch n i e sz
  (klitka/”dach nad głową” + lodówka + cóś w garnku )

  {komuna stalinowska wersja SOFT }

  kop na działce studzienke (na cito ) , bo za chwil parę zdechniesz Z PRAGNIENIA

 7. Boydar said

  Nawet jeśli, Panie Kojak, to praktycznie w każdym żydowskim systemie
  sprawowania władzy, prostytutki stanowią niezwykle istotny element. Bez wątpienia innej istotności na ulicy a innej na salonach. A więc jednak narzędzie. Ja tylko tak, ad vocem.

 8. revers said

  d4

  takze to ze Chiny maja zakontraktowany ten gaz na 400 mld. baksow co tak meczy faszyngstonski i wallstreetowy grajdolek, ze sa w stanie wysadzic desant us marines na beczce prochu lub globcio zawirusowac.

  Moze virusy pomoga, bo juz oszednie chinskie nie bloombergowe zrodla ekonomiczne mandarynow z lekka traktuja straty gospodarki chinskiej z powodu korony wirusa na 20 mld. usd.

  Zeby bylo lepiej w w Tajlandii leczy sie korone wczesniej opatentowanymi jak wirus korona lekami na virusa HIV.

 9. Boydar said

  Tajlandia ma szereg powodów do posiadania takiego doświadczenia 🙂

 10. NICK said

  Tytuł.
  No i dobrze.
  Bardzo dobrze.

  Tajlandia, hm.
  Czeszki są łatwiejsze a nie ‚chorują’.

 11. Ad. 1

  komu p o d z i ę k o w a ć za odmowę budowy tego rurociągu przez Polskę ???

  Coś pan taki zdziwiony? 🙂 Mamy sojusznika? MAMY. Więc i mamy tego konsekwencje. Gdyby rok 1989 odbył się w roku 2000, to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Bo w Rosji nie było już Jelcyna, ale Putin.

 12. Boydar said

  Weźcie mi wytłumaczcie, nach.uj nam ta rura ???

  I tak poleci w kosmos, prędzej czy później. A kasę się robi na tym czego widać. Ja, po dziadku rabinie, Wam to mówię.

 13. JADAM said

  Ad11

  Tylko nie zdziwiony .
  Po ’39 ponad 3 000 000 obywateli II RP miało też sojusznika -> III Rzeszę , a byli
  to volksdeutsche .

  ps
  kijem tego , co nie pilnuje swego.
  (teraz prawie wszyscy zbierają manto baseballem )

 14. Birton said

  w sprawie Rosji: warto przeczytać o żydowskich, antypolskich, banderowskich sukinkotach :Kaczyńskim, Zełenskim i Dudzie :
  https://ria.ru/20200128/1563947452.html?utm_medium=referral&utm_source=lentainform.com&utm_campaign=ria.ru&utm_term=1286566&utm_content=8289961

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: