Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Świat reklam

Posted by Marucha w dniu 2020-02-14 (Piątek)

To jest stary artykuł, z samych początków gajówki. Chyba wciąż aktualny.
Posted by Marucha w dniu 2006-09-11 (Poniedziałek)

W świecie reklam telewizyjnych Polacy mieszkają w pięknych willach, domkach ze schludnymi ogródkami albo co najmniej dużych, wielopokojowych nowoczesnych mieszkaniach.

Jeżdżą nowymi, eleganckimi samochodami, chodzą na siłownie, treningi, do gabinetów odnowy, urlopy spędzają w modnych kurortach zagranicznych, używają drogich kosmetyków a ubrania mają prosto od Armaniego.

I oczywiście banki przebijają się ofertami, aby skusić ich na ulokowanie swych niemałych oszczędności właśnie u nich.

Oczywiście Polacy mają też swoje problemy. Głównym problemem są wzdęcia i gazy w jelitach, na co jednak istnieje wiele środków farmaceutycznych, o których usłużnie informują nas ich producenci po kilkanaście razy dziennie na ekranie telewizora.

Czasami jednak z telewizora wydobywa się polska mowa, ale z ruchu ust osób występujących w reklamach widać wyraźnie, iż mówią w innym języku. I to jest symbolem polskiej rzeczywistości. Niby polska, jak piwo Żywiec, ale nie polska – jak właściciele Żywca…

Gajowy Marucha

Komentarzy 17 do “Świat reklam”

 1. Leo said

  2006 – rok w którym przestałem oglądać talmudvision. Dzisiaj może być tylko głupiej. Jest? Reklamy w internecie postawiły na sprzedaż wszystkiego murzynom. Nie uświadczysz białego mężczyzny, przynajmniej w części przeze mnie odwiedzanej. Porzygać się można od wszechobecnej propagandy mięsistych nosów.

 2. Nemo said

  Tekst ponadczasowy. Krótki i treściwy.

 3. dociera, czy nie? said

  Polak-slowianin moze demokratycznie wygrac wybory, w systemie glosowania ludowego = narodowego a nie partyjnego. W sposob bezposredni w gminach maja dokonywac sie wszelakie wybory, w ktorych kazdy mieszkaniec moze sie temu wyborowi poddac. Wszelkie wyzsze szczeble wladzy maja byc dobierane w sposob posredni, poprzez w gminach wybranych sposrod w gminach wybranych. Ma byc postawione po prostu na zywiol narodowy i jak narod sobie poscieli, tak sie wyspi. W ten sposob ludowi bedzie dana lapowka w postaci namacalnej mozliwosci udzialu we wladzy a nie bazenady made in PZ, czyli wystawianie siebie samego na zajaca, ponowne bujanie w oblokach, biorac pod uwage realia, czyli dominacje zydowska oparta na funkcjonowaniu przestepczych szajek partyjnych, gdzie Sprawy Polskiej nie uwidzisz. Nie blazenowac wiec a zabierac sie za zadanie referendum o zasadnicza zmiane ordynacji wyborczej, w kierunku demokracji. System partyjny demokratycznym nie jest, jest oszustwem przyklepania przez lud miejsca na listach tworzonych przez hersztow szajek partyjnych.

 4. Lolek said

  Polaku! Weź minipożyczkę i pojedź wypoczywać za granicę. Nie zostawiaj pieniędzy w Polsce!
  Omijaj niebezpieczny Przesmyk Suwalski i zapamiętaj. Tam nie jest pięknie. Tam jest wręcz niebezpiecznie. Będziemy go bronić. Postawimy tam bazy naszych sojuszników. Tam nie ma żadnych złóż tytanu…
  https://augustowskireporter.pl/artykuly/9260-8-bilionow-zl-pod-naszymi-stopami.html

 5. Ad. 3

  Polak-slowianin moze demokratycznie wygrac wybory, w systemie glosowania ludowego = narodowego a nie partyjnego. W sposob bezposredni w gminach maja dokonywac sie wszelakie wybory, w ktorych kazdy mieszkaniec moze sie temu wyborowi poddac. Wszelkie wyzsze szczeble wladzy maja byc dobierane w sposob posredni, poprzez w gminach wybranych sposrod w gminach wybranych.

  Mniej więcej to samo jest treścią mojej propozycji – demokracja stopniowa. Czyli przekazywanie swojego prawa do głosu dowolnej osobie z bliskiego (lub dalszego?) otoczenia.

 6. Boydar said

  Tak w ogóle to Pan Gajowy się zaniedbał. Kiedyś tekstów Jego pióra było więcej.

 7. Leszek said

  Wsadźcie sobie tę demokrację wiecie gdzie.

  Lud nie może wybierać, bo lud jest głupi.

  Nawet normalnego, dobrego wójta wybrać nie potrafi.

 8. Boydar said

  „Głupi” to pojęcie-worek”, wszystko się zmieści. Lud jest instynktownie zachowawczy, przede wszystkim względem swego status quo. Zatracił jedynie poczucie czym się różni świeczka od ogarka i co wróży (tfu!) pochodna ujemna. Ewidentne wyłazi brak szkoły, że o Chrystusie nie wspomnę 🙂

 9. D-T said

  ”Jeżdżą nowymi, eleganckimi samochodami, chodzą na siłownie, treningi, do gabinetów odnowy, urlopy spędzają w modnych kurortach zagranicznych, używają drogich kosmetyków a ubrania mają prosto od Armaniego”.

  I pewnie na to wszystko samodzielnie i uczciwie zarobili w Lidlu albo innej Biedronce.

 10. Ad. 7

  <b.Lud nie może wybierać, bo lud jest głupi.

  Coś jest na rzeczy. 🙂 Dlatego zaproponowałem model demokracji stopniowej, żeby 1. pozostać przy demokracji, 2. uniknąć dyktatury.

  Ten, komu się nie chce brać w tym udziału, może to w swoim imieniu zlecić komuś innemu. Ten, kto nie może brać udziału, a chce, może to zlecić komuś innemu.

  Istnieje szansa, że statystycznie poziom intelektualny grupy po pierwszym etapie (poziom np. osiedla), będzie wyższy niż poziom bazowy (czyli wszystkich, którzy są uprawnieni do głosowania, a obejmował ich etap pierwszy – na ich obszarze). Powstanie mechanizm selekcji – w uproszczeniu: jest szansa, że każdy przekazujący swoje prawo głosu przekaże je komuś mądrzejszemu od siebie.

  Obszary na pierwszym etapie muszą być możliwe małe. Etapów-poziomów winno być kilka – ostatni kończy się wyborem posłów.

  Nosz k…wa, ludzie! Macie projekt za darmo! 🙂 Na Zachodzie to kosztuje miliony! 🙂

 11. Leszek said

  Idiota, co poradzić?

  Dyktatury dzielą się na dobre i złe, a demokracja jest zawsze pojebana!

  Przekazywanie głosów wymyślił. Komu przekazywać? Jeden leming drugiemu? Nie wiem co bierzesz, ale weź to odstaw. Widać, że żyd z ciebie.

 12. Leszek said

  „I pewnie na to wszystko samodzielnie i uczciwie zarobili w Lidlu albo innej Biedronce.”

  No, bo kasjer w Lidlu i dziadek klozetowy zarobią więcej niż policjant, nauczyciel, lekarz i polityk razem wzięci. Tylko czemu ci drudzy nie garną się do roboty na kasie czy w kiblu?

 13. Leszek said

  „Głupi” to pojęcie-worek”, wszystko się zmieści. Lud jest instynktownie zachowawczy, przede wszystkim względem swego status quo. Zatracił jedynie poczucie czym się różni świeczka od ogarka i co wróży (tfu!) pochodna ujemna. Ewidentne wyłazi brak szkoły, że o Chrystusie nie wspomnę 🙂”

  Cytat: „Lud nie może wybierać, bo lud jest głupi” pochodzi z książki księdza Madera pt. „Chrystus Król”. Ks. Mader w tej książce potępia dupokracje. Ja ten cytat powtarzam, bo zaiste ma on sens. Głupi lud jest, bo np. branie na wiarę tego co podaje tv bez samodzielnej analizy faktów jest oznaką głupoty totalnej. Przykład? PiS broni banderowców i się nie kryje z tym. Ludzie PiS biorą za patriotów i katolików. W kościołach na dudę podpisy zbierają. Księża wołają, żeby na PiS głosować. To oznaka głupoty i hipokryzji poniekąd!

  Brak szkoły i Chrystusa to wyłazi komu? Ludowi tak. Czy mnie? Bo piszesz czasami enigmatycznie jak NICK czy Wandaluzja. Naucz się wyrażać jasno.

  A jak masz problem to wal śmiało:

  +48 888 124 228 (do admin: opublikować numer!)

 14. Boydar said

  PeGiePe, czyli pal gumę prosiaku. I żadnym księdzem mi się tu teraz nie zasłaniaj, bo ewidentnie wiedziałeś kogo cytujesz, cytaty się oznacza. Ja nawet wuja Adolfa w ten sposób fiksuję, a ty nie, cwaniaczku. Dopiero potem, jak coś nie wyjdzie.

  A z workiem to było właśnie do autora, kurtularnie zresztą i merytorycznie, jak zawsze. Gów.no mnie obchodziło kto to napisał ale jak się cudze używa to wypada przynajmniej kartkę zostawić – „wziunem, nie oddam, leszek.”

  I jeszcze – jak nie rozumisz to nie czytaj, widać nie do ciebie było.

 15. Leszek said

  Ty widać, że masz pochodzenie żydowsko – ukraińskie. Cała twoja gajówkowa działalność to potwierdza. Zresztą tchórz jesteś jak każdy z twojej bandy buraku, bo własną starą namawiasz, żeby do mnie wydzwaniała, a sam nie masz jaj. Tak wygląda „wymiana poglądów” z takimi jak ty.

  I mi tu nie wyskakuj ze szkołą, bo widać, że tobie jej brak, a i wiary + wiedzy o wierze też.

  Słusznie Troll Polonii się z ciebie śmiał, że nie wiesz co to Agnus Dei. No bo niby skąd takie coś jak ty ma to wiedzieć? W synagodze tego nie mówią!

 16. Boydar said

  „Panie Buraku”, jeśli łaska …

 17. Marucha said

  Re 15:
  Panie „Leszku” wielu ksywek…
  Boydara to ja znam w gajówce od wielu lat.
  A kim Pan jest, że się tak sierdzi?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: