Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Banki korygują alternatywę

Posted by Marucha w dniu 2020-02-15 (Sobota)

Demokracja, zwłaszcza taka młoda, jak nasza, przynosi rozmaite niespodzianki, w których nie zawsze łatwo się rozeznać. W takich momentach – powtarzam – warto odwołać się do klasyków demokracji. Może nie do wszystkich naraz, bo wtedy zamęt mógłby być jeszcze większy, tylko do jednego klasyka demokracji, mianowicie Józefa Stalina.

Jak wielokrotnie przypominałem, Józef Stalin wygłaszał na temat demokracji spiżowe opinie, które nawet i dzisiaj nie tylko nie straciły na aktualności, ale jakby nawet zyskały. Na przykład spiżowa opinia, że ważniejsze od tego, kto głosuje, jest to, kto liczy głosy.

Znakomitą ilustracją trafności tego spostrzeżenia jest metoda przeliczania wyborczych głosów na mandaty parlamentarne. Najpierw te głosy są zsumowane, potem wyciąga się z tej sumy pierwiastek kwadratowy, następnie odejmuje się od niego roczną produkcję parasoli, otrzymany wynik dzieli się przez 460 i w ten sposób wszystkie mandaty są prawidłowo obsadzone.

Ale jest rzeczy jeszcze ważniejsza od liczenia głosów. Chodzi o przedstawienie wyborcom prawidłowej alternatywy. Za komuny partia szła po linii najmniejszego oporu i wystawiała jedną listę, więc żadnej alternatywy nie było. Ale nastała transformacja ustrojowa, a z nią pluralismus, więc jakaś alternatywa musiała się pojawić.

Ale – jak mówił partyjny buc z filmu „Kontrakt” Krzysztofa Zanussiego, grany przez Janusza Gajosa – „demokracja – demokracją, ale ktoś przecież musi tym kierować!” A w sytuacji, gdy ze względu na pluralismus, alternatywa musiała się pojawić, kierowanie tą całą młodą demokracją wymaga pewnej finezji. Toteż w tych warunkach bardzo ważne jest przygotowanie wyborcom prawidłowej alternatywy. A kiedy alternatywa jest prawidłowa? Wtedy, gdy bez względu na to, kto wybory wygra – będą one wygrane.

Nasz nieszczęśliwy kraj właśnie wchodzi w fazę kampanii wyborczej, którą prowadzą kandydaci wystawieni w ramach pluralismusa przez poszczególne ugrupowania. Zjednoczona Prawica, czyli PiS z satelitami, popiera prezydenta Andrzeja Dudę. Pan prezydent nie ma własnego aparatu wyborczego, więc musi korzystać z aparatu PiS. W tej sytuacji nie ma miejsca na żadne dąsy, toteż pan prezydent robi wszystko, czego oczekuje od niego Naczelnik Państwa.

Czy tak będzie po wyborach, jakie pan prezydent pragnie wygrać – to nie jest takie pewne, bo na trzecią kadencję Andrzej Duda kandydować nie może, w związku z czym może zacząć politykować na własna rękę, to znaczy – meandrując między różnymi folkslistami i bezpieczniackimi watahami.

Koalicja Obywatelska, czyli PO z satelitami, która uczestniczy w obozie zdrady i zaprzaństwa, popiera posągową panią Małgorzatę Kidawę-Błońską, składającą się z samych zalet, które na razie jeszcze się nie ujawniły, ale w stosownym momencie na pewno się objawią.

Inne ugrupowanie wchodzące w skład obozu zdrady i zaprzaństwa, czyli Zjednoczona Lewica, popiera kandydaturę Roberta Biedronia, który już choćby z tego powodu może być nazwany królem tubylczych sodomitów.

Charakteryzujące się stuprocentową zdolnością koalicyjną PSL wystawiło Władysława Kosiniaka-Kamysza, a Konfederacja – Krzysztofa Bosaka.

Do tego grona dołączył Szymon Hołownia, którego promotorem na gruncie tubylczym jest Michał Kobosko, do niedawna uczestnik wpływowego amerykańskiego think-tanku pod nazwą Rady Atlantyckiej, w której władzach zasiadają osobistości z Goldman-Sachs, a także z wojska i bezpieki. W gronie doradców Szymona Hołowni znajduje się generał Różański, a szefem kampanii jest Jacek Cichocki, za rządów obozu zdrady i zaprzaństwa piastujący funkcję ministra spraw wewnętrznych i koordynujący wszystkie bezpieczniackie watahy.

Myślę, ze kandydatura Szymona Hołowni jest przygotowywana na wypadek, gdyby panu prezydentowi Dudzie powinęła się noga z powodu przekazania Kongresowi USA raportu tamtejszego Sekretarza Stanu o tym, jak Polska realizuje żydowskie roszczenia majątkowe.

Z punktu widzenia Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego jest to znakomicie przygotowana alternatywa, bo niezależnie od tego, który kandydat wygra – wybory będą wygrane. Podobna sytuacja jest w przypadku pozostałych trzech kandydatów. W kampanii parlamentarnej wszyscy oni licytowali się, ile ich ugrupowania wydadzą pieniędzy – oczywiście dla dobra obywateli, to jasne.

Z tego punktu widzenia alternatywa też jest znakomicie przygotowana, bo bez względu na to, czy wybory wygrałaby posągowa Małgorzata Kidawa-Błońska, czy Robert Biedroń, czy Władysław Kosiniak-Kamysz, byłyby one wygrane tym bardziej, że wszyscy oni są kandydatami zastępczymi, który pojawili się tylko dlatego, ze Donald Tusk został przez Naszą Złotą Panią powstrzymany przed kandydowaniem w tych wyborach, ponieważ lepiej dla niego będzie, gdy z planowanym u nas chaosem będzie musiał zmagać się Andrzej Duda, czy ktoś taki, a wtedy nietknięty Donald Tusk na białym koniu wjedzie do pałacu prezydenckiego w roku 2025.

Jak widzimy, obydwie alternatywy zostały przygotowane prawidłowo i wszystko mogłoby w maju zakończyć się wesołym oberkiem, gdyby nie wystawiony przez Konfederację Krzysztof Bosak. Nie pasuje on do żadnej z dwóch alternatyw, a w dodatku Konfederacja nie pasuje do żadnego z ugrupowań parlamentarnych i to z dwóch co najmniej powodów.

Po pierwsze, w czasie kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu nie wzięła udziału w licytacji wydawania podatkowych pieniędzy, tylko twierdziła, że nie będzie rozrzutnie wydawała, ale też nie będzie chciwie odbierała. To była propozycja całkiem odmiennego modelu państwa.

Po drugie – Konfederacja jako jedyna odważyła się podnieść sprawę żydowskich roszczeń majątkowych i zagrożeń, jakie niesie dla Polski amerykańska ustawa 447 JUST, nie lękając się oskarżeń o „antisemitismus”.

Toteż zanim jeszcze w kampanii wyborczej na prezydenta padły pierwsze strzały, okazało się, że rozpoczęły się prace nad skorygowaniem drugiej alternatywy. Wprost zakazać kandydowania Krzysztofowi Bosakowi nie można, przynajmniej na razie, bo jak etap surowości nabierze rumieńców, to kto wie, czy nie wrócimy do praktyk z lat 40-tych, kiedy to na utworzenie partii politycznej trzeba było mieć zgodę PPR.

Od czegóż jednak mechanizmy finansowe? One też znakomicie nadają się do korygowania popsutych alternatyw. Toteż okazało się, że żaden bank, ani rządowy, ani prywatny, nie chce udzielić kredytu w wysokości zaledwie 600 tys. złotych na pokrycie kosztów kampanii wyborczej Krzysztofa Bosaka. Ciekawe, czy inspiracja wyszła od rządu, czy też coraz bardziej wpływowego w naszym bantustanie lobby żydowskiego, czy też i jedno i drugie, bo czyż rząd aż tak bardzo różni się od tego lobby [Świetne! – admin] zwłaszcza w sytuacji, gdy prezydent Duda zauważył, że „wszyscy” Polacy mają przynajmniej kropelkę krwi żydowskiej?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 11 to “Banki korygują alternatywę”

 1. Kojak said

  DEmokracja zwlaszcza tak mloda ? Demokracja jest demokracja i powinna nia byc, niezaleznie stara czy mloda. O jakiej demokracji my tu mowimy ? Zydobandziory z PPYYYSS w tajemnicy przed ludziMI w tzw sciezce poselskiej proceduja prawie wszystkie ustawy ! Bydlaki pisowskie w ukryciu bez konsultacji wrzucaja swojemu bydlu zwanemu poslami ustawy z dnia na dzien ! Te ustawy koszerne lajdaki, czesto uchawlaja je pod oslona nocy, w tajemnicy przed ludzimi ! Dyskusja jesli jest ,ogranicza sie od jednej minuty do trzech ! Niech wiec Michalkiewiecz nie pisze nadetych bzdur o jakiejs demokracji ! To nie jest demokracja ! TO JEST ZYDOHITLERYZM !

  ————
  Niech Pan napisze do Michalkiewicza (np. na jego witrynie), żeby pisał „żydohitleryzm”.
  Admin

 2. Kojak said

  Wiadomo ze Zydohtleryzm to pisze dla gajowki ! Ale moze, kto wie napisze ! A zydodemokracje wreszcie trzeba zaczac jakos nazywac po imieniu ! Hitler z hitelrowcami tez demokratycznie a jakze wygrali wybory ! I dokladnie tak samo w Reichstagu uchalali ustawy jak bandziory z PIS ! Proces w Norymberdze nawet nie odbywal sie kilka miesiecy bo powstala konsternacja ! Oskarzeni slusznie argumentowali bowiem ze dzialali zgodnie z prawem w oparciu o ustawy uchwalone przez parlament Rzeszy Reichstag, ktore zostay podpisane przerz kanclerza RZeszy Hitlera ! Zupelnie nie widziano jak ugrysc temat ! W koncu powieszono oskarzonych w oparciu o prawo naturalne ! Prawo bowiem musi opierac sie o system wartosci inaczej jest to zalegalizowny bandytyzm ! Tak wlasnie dzialal hitleryzm ! A ze to robia Zydzi wiec proste, zydohitleryzm ! Nie chowajmy glowy w piasek a spojrzmy prawdzie w oczy

 3. Marek said

  Bosak niech weźmie na kampanię u brata w Vivusie.
  A nie, żebrać u żydów, hehe.

 4. Ola said

  no i dobrze. W bankach nie pracuja glupki, ze tak kolokwialnie. Doskonale potrawia ( potrafia???) wycenic wyplacalnosc ewentualnego kredytobiorcy. I mozliwosc na „sukces” biznesowy. Czyli , krotko mowiac, Bosak nie ma najmniejszych szans. Bo i czemu mialby miec?

  Ja w sumie bestem bardzo wdzieczna bankom. Bo narobilam tylko 50 euro dlugow. No ok, piec lat placac miesiecznie wowczas jeszcze byla DM, po 1200 DM z 50 tys. euro ( po wejsciu do UE) splacilam tylko same procenty!!! Chociaz myslalam wowczas – 8% kredyt, to za kazde 100 marek musze tylko 108 DM zaplacic. Ge prawda. Ale dziekuje bankom, mialabym ze 300 tys. euro dlugow zamiast 50, gdyby nie zwatpili we mnie. Widac slusznie mnie ocenili jako nie pewna, nie wiarygodna. Swieta prawda, panowie bankowcy. Kapitalistyczny zysk to nie ze mna, w socjalizmie – gdzie dobra praca, dobre efekty , choc moze kulawy zysk – o tak, to bylabym najlepsza.

  To jest, qa, to najgorsze dzis- ocenianie wszystkiego tylko i wylacznie pod katem zysku finasowego.
  A co do pana Osaka – dziekuj chlopie tej decyzji banku – nie masz szans, a dlug by zostal.

 5. WI42 said

  „że ważniejsze od tego, kto głosuje, jest to, kto liczy głosy…”

  Najnowszy wynalazek demokracji – wazniejsze aby wszyscy kandydaci byli odpowiedni, …wtedy wynik liczenia nie ma znaczenia. Ten ideał demokracji jest bliski osiągnięcia – wszyscy kandydaci są tak odpowiedni, że pozostaje wybierać tylko mniejsze zło.

 6. lolo said

  Sześć stówek?To on zbiera na waciki?

 7. jasiek z toronto said

  Re: 5 WI42
  Demokracja jako zydowski szyld zapozyczony z Grecji nie ma nic i nigdy nie mial wspolnego z Grecja. Prosze zwrocic uwage na obecny system partyjny, ktory rowniez nic nie ma wspolnego z demokracja. Tam panuje hierarchia partyjna: Co wodz powiedzial, tak poddani glosuja.
  Wniosek: Polityke ustanawia JEDEN czlowiek, a nie 460 poslow (spolegliwych idiotow).
  Trzeba uwaznie patrzec…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomine nazwisko tego „Jednego”, ktory ustala polityke (jej kierunek). Prosze sie domyslec…

 8. jok said

  „Ciekawe, czy inspiracja wyszła od rządu, czy też coraz bardziej wpływowego w naszym bantustanie lobby żydowskiego, czy też i jedno i drugie, bo czyż rząd aż tak bardzo różni się od tego lobby?” „Ciekawa” kwestia.

  Moim skromnym zdaniem: w sprawach uchylania nieba dla etny (nazwijmy je w pewnym uproszczeniu oraz przy stwierdzeniu: w pewnym zakresie, w części aspektów – strategicznymi)- chyba bardzo raczej się nie rożni, a … w sprawach taktyczno-operacyjnych raczej chyba rożni się lub …. może także nie.

  To zależy co uznać za takie lobby. Jeżeli „elity”/środowiska/”narracja” zbliżona do tzw. żydokuny: generalnie odnosząc do stosunków amerykańskich: New York Times (Washington Post), demokraci, antytrumpwcy (dziś) – to chyba się różni.
  Jeżeli „elity”/środowiska/”narracja” zbliżona do tzw.syjonsmu, do neokonów, do New York Post, to może bardzo się nie różni.

  Niemniej ponieważ w Polsce, te lobby raczej jest (raczej) kojarzone z okolicami gazety w to raczej niełatwo tam znaleźć sympatię dla „dobrej zmiany”. Oczywiście, można powiedzieć: taktyka, no ale o tym właśnie mniej więcej piszę, choć uważam stwierdzenie StM za ciut zbytnio uproszczone

 9. jok said

  Kwota, jak na warunki okołopartyjno-okołopaństwowe, wręcz śmieszna.
  Niezależnie czy p. KB jest jakimkolwiek „zagrożeniem dla systemu/patologicznego systemu”, czy może tylko pozornym lub jak twierdzą niektórzy „pozorowanym”, może sprawić pewien dyskomfort „wielkim tego świata”.
  Widać jak „system wielkich tego świata” szczelnie się pilnuje….

  PS Oczywiście można twierdzić/możliwe, że KB jest po to, by kanalizować prawicowych wyborców w ciemną, ślepą uliczkę, ale jak widać (przynajmniej tak mi się zdaje), nawet mówienie publiczne/zbieranie podpisów w sprawie 447, nawet jak by było taktyczno-mydlące oczy:), pewne „rozwiązania” opóźnia, pewne rzeczy (niewielkiej częśći, ale jednak) „opinii publicznej” uświadamia. Sądzę że to lepiej że uświadamia/upublicznia, a gdyby uczestniczono w wyciszeniu – to gorzej….

 10. Kowalski said

  Za wszystkimi problemami tego swiata.Stoja bogate H….e w eleganckich garniturkach I zawsze sa usmiechnieci wytwornie wygladajacy.A na dole masy oglupialych ludzi pedzacych za kasa.Ktora I tak nie beda mieli?? A gdzie nasz ;;UMYSL LOGICZNE MYSLENIE WYCIAGANIE WNIOSKOW Z RZECZYWISTOSCI nas otaczajacej…wylaczyc te piekne telewizory piekne komputery .Czytac wiecej czytac rozmawiac o polityce o zyciu o histori o kulturze .Nie dac sie manipulowac ;;politykom bizmesmenom klerowi historykom dziennikarzom I calej tej masie zwanej ;;;;Korporacje medialne.Wroccie do swoiego wnetrza rozwoju duchowego do modlitwy *(nie o pieniadze )tylko (o MADROSC zyciowa)
  BOWIEM PRZEMIJA POSTAC TEGO SWIATA Niech manidla tego swiata umra w was nas mnie.Gdyz to wszystko czlowieka zniewala zaslepia .GDYZ PROBLEMEM TEGO SWIATA LUDZI ….SA ludzie wladzy POLITYCY BANKIERZY ROZNEJ MASCI FILANTROPI tak zwani ulepszacze swiata tego TO ONI SA PRZYCZYNA WSZELKIEGO zla I NASZA SLEPOTA I WIARA ze wszystko idzie w dobrym kierunku?????
  wrocimy do dawnej prostoty zycia Do naszego wnetrza .BUDUJCIE SWOJA DUCHOWOSC SILE CHARAKTERU SILE WOLI.
  A innni nie beda wami manipulowac oglupiac wyzyskiwac itp

 11. K.Bosak z pewnością sobie poradzi zgodnie ze scenariuszem wyborów – a poza tym on także nadaje się na rezydenta IIIŻydo-RP/Polin.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/01/22/bosak-tylko-bosak-na-rezydenta-iiizydo-rp-polin/

  Natomiast Polacy, Słowianie nie mogą być brani pod uwagę jako ewentualni kandydaci:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/02/14/czy-slowianin-polak-w-iiizydo-rp-polin-moze-wygrac-wybory/#more-17636

Sorry, the comment form is closed at this time.