Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Arabski jest podstawowym językiem dla przedszkolaków w sześciu z dziewięciu przedszkoli w Ronneby w Szwecji

Posted by Marucha w dniu 2020-02-18 (Wtorek)

Ponieważ nowo przybyli migranci i ich rodziny osiedlają się zasadniczo w kilku konkretnych miejscach, więc ma to swoje konsekwencje – od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu dziewięciu procent przedszkolaków w sześciu z dziewięciu przedszkoli w Ronneby w Szwecji ma język ojczysty inny niż szwedzki.

„Czasami, gdy pojawiają się konflikty, może to stanowić problem, może być wyzwaniem” – powiedziała w rozmowie z Radiem Sveriges Monica Berggren, dyrektor przedszkola Skogsgläntan.

[„Wyzwanie”… jakiż ładny eufemizm na oznaczenie ogólnego syfu … – admin]

„Te przedszkola znajdują się w dzielnicach, w których mieszka najwięcej nowo przybyłych migrantów” – mówi Ingela Berg, dyrektor przedszkola w gminie Ronneby.

„Personel przedszkolny ma trudności ze zrozumieniem dzieci i być przez nie zrozumianym” – mówi Camilla Widerström, nauczycielka w przedszkolu Skogsgläntan.

Gdy reporter SVT pyta, co robią, aby zrozumieć dzieci, jako że rodzice zwykle też nie potrafią mówić po szwedzku, Camilla Widerström odpowiada, że ​​prosi rodziców innych dzieci o tłumaczenie.

„Korzystamy również z pomocy innej osoby, która trochę lepiej zna szwedzki. Mieliśmy również pracowników startupów, którzy pomagali nam w tłumaczeniu dzieciom słów niezbędnych w codziennym życiu” – mówi Camilla Widerström.

/Voice of Europe/
https://www.magnapolonia.org

Artykuł o miejscowości Ronneby w szwedzkiej Wikipedii maluje wręcz idylliczny obrazek, nawet słówkiem nie wspominając o dużym napływie obcych kulturowo imigrantów i związanych z tym problemami, które każdy może sobie łatwo wyobrazić.
Admin

Komentarze 4 do “Arabski jest podstawowym językiem dla przedszkolaków w sześciu z dziewięciu przedszkoli w Ronneby w Szwecji”

 1. Birton said

  niech ich zgnoją za potop szwedzki

 2. revers said

  To w koncu w jakim jezyku porozumiewa sie Greta T.? I czy w szweckiej IKEA mozna juz zamawiac po arabsku sprzet domowy, zakupic burki.

  W szweckiej Juli w PL na razie nie sprzedaja burek, ale noze do obcinania glow rdzennym europejczykom coraz bardzie przypominaja arabskie, azjatyckie kindzaly, jak finskie finki. Reszta ja by chinska na zamowienie.

 3. Bili de kid said

 4. gnago said

  I Tchórzem podszyci zapuszczaja brody aby w razie spotkania prawdziwych pokrzykiwać allach akbar. No i uchodzić za bardziej męskich bo rezuny bezbronnych to wzorce męskości. O takie lewackie ciągoty młodych. AAa zapomniałem o dziargach upamiętniających ulubiony komiks chińskie żarcie czy z innego infantylnego powodu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: