Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Homofobi, rasiści i seksiści nie będą obsługiwani przez brytyjską służbę zdrowia

Posted by Marucha w dniu 2020-02-19 (Środa)

Od kwietnia brytyjski odpowiednik NFZ, czyli NHS, wprowadza nowe zasady obsługi pacjentów. Jeśli służby medyczne stwierdzą, że ktoś jest rasistą czy homofobem to będzie można odmówić mu pomocy medycznej.

Już teraz lekarze i ratownicy medyczni mogą odmówić leczenia pacjenta, którego uznają za „agresywnego słownie”. Teraz okazuje się, że nie będą musieli podejmować leczenia kogoś kto zostanie przez nich uznany za rasistę, homofoba czy seksistę.

Innymi słowy funkcjonariusze brytyjskiego NHS będą mogli subiektywnie oceniać postawę pacjenta i decydować na tej podstawie czy podejmą się interwencji medycznej. Całe szczęście, że nie mogą tego robić w przypadku sytuacji zagrażającej życiu, ale ocena tego czy mają do czynienia z zagrożeniem będzie w ich gestii.

Jeśli więc ktoś będzie uznany za rasistę, to od brytyjskich medyków będzie zależało czy podejmą się jego ratowania. Co nieco zabawne, ta oczywista dyskryminacja jest przedstawiana jako walka z dyskryminacją.

https://zmianynaziemi.pl/

 

Komentarzy 11 do “Homofobi, rasiści i seksiści nie będą obsługiwani przez brytyjską służbę zdrowia”

 1. D-T said

  Czy podczas pobierania składek z tytułu ubezpieczenia NHS również kierować się będzie tymi kryteriami?

 2. JW said

  W takim razie ja, gdy zamieszkam w Anglii na stałe, zadeklaruję się od razu jako rasista i homofob i na tej podstawie zażądam, żeby nie odciągano mi od pensji „składek” na tamtejszą „służbę zdrowia”, uzasadniając to apriorycznym odmówieniem przez nią świadczenia ustawowo zagwarantowanych mi usług. To by był przykład dobrze pojętego nieposłuszeństwa obywatelskiego, ale biorąc pod uwagę, że „wolnościowa” (przynajmniej wg K. Rękasa) Anglia coraz bardziej przypomina Pas Startowy Jeden z „Roku 1984”, to czy na takie dictum nie dostałbym zwyczajnie wpïerdöl i nie trafił za „szwedzkie firanki”, jak to mawiają nasi bracia Niemcy?

 3. Birton said

  rozumiem, że w przychodniach brytyjskich będzie siedziała żydowska czujka i wyłuskiwała niepokornych antysemitów, bo o nich chodzi

 4. Boydar said

  No i ch., „u nas nigdy do tego nie dojdzie” 🙂

  Alle, ja nie żartuję. Przecież wtedy wszystkie tutejsze musiałyby po receptę do Hajfy lecieć. Bo większych rasistów ziemia nie nosiła.

 5. Leo said

  Boydar, to oni decydują kto jest a kto nie jest rasistą. Dlatego otwarty, medialny i państwowy rasizm skierowany przeciwko białym jest podstawą współczesnej „kultury prawnej” zachodu.

 6. Anucha said

  Czyli teraz te służby będą mogły badać temperaturę metodą organoleptyczną.
  Nie dość,że choremu wieje wiatr w oczy to teraz jeszcze
  CHWDP-acjenta

 7. Sowa said

  Re 6:
  CHWDP – Chcę Wakacji Do Października 😉

 8. revers said

  w innym przypadku sa juz koszerni streetworkerzy ktorzy beda selekcjonowac homo onona familly i poddawc eugenice, czyli likwidowac.

  To wszsyko w jednym zestawie lbtqplus.

 9. Kapsel said

  Wygląda na to , że ten cały szumny Brexit jest chyba po to , aby pokazać unijnym dygnitarzom jak faktycznie trzeba rządzić aby szybciej dotrzeć do NWO 😉

 10. ojojoj said

  spowoduje to nienawisc ZWYKLYCH obywateli wzgledem innych ZWYKLYCH obywateli – taki fenomen, a wystarczy tylko odstrzelic szefostwo NHS i ich mocodawcow z czosnkiem w herbie

 11. NICK said

  Sowa.
  (7?)
  Ten wpis/opinia jest głupi/prymitywny.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: