Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Oburzający wyrok na morderców w policyjnych mundurach

Posted by Marucha w dniu 2020-02-19 (Środa)

Zapadł prawomocny wyrok sądu II instancji w sprawie czterech policjantów, którzy w 2016 r. rażąc paralizatorem Igora Stachowiaka w toalecie na komendzie, doprowadzili do jego śmierci.

Kary są oburzająco niskie, jak na tak bestialskie zachowanie. Łukasz R. został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. To on trzykrotnie raził paralizatorem Igora Stachowiaka, mężczyznę będące wtedy w kajdankach.

Paweł G., Paweł P. i Adam W. otrzymali wyrok dwóch lat pozbawienia wolności i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Policjantów skazano za przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się, chociaż rodzina domagała się zmiany kwalifikacji czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci, co wiązałoby się ze znacznie wyższymi karami.

Wrocławski sąd I instancji skazał czterech policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem, który w maju 2016 r. zmarł na jednym z wrocławskich komisariatów.

Policjanci dostali wówczas od 2 do 2,5 roku bezwzględnego więzienia za przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności.

Sędzia Krzysztof Korzeniewski podkreślił, że „nie budzi jakichkolwiek wątpliwości, że oskarżeni zdawali sobie sprawę z cierpień, jakich doznawał zatrzymany Igor Stachowiak”.

https://prawy.pl

Komentarzy 25 do “Oburzający wyrok na morderców w policyjnych mundurach”

 1. gnago said

  Oczywiście dla zrozumienia winy potrzebne jest adekwatne postępowanie wobec ukaranych.

 2. Jacek said

  Z mojego podwórka:
  http://www.suwalki24.pl/mobile/article/1,smierc-37-latka-z-filipowa-czy-zginal-w-wyniku-brutalnej-interwencji-policji
  Skatowany jak na przesłuchaniu przez gestapo czy nkwd. Póki co wszystko zgodne z prawem i procedurami, tyle że młody człowiek nie żyje.

 3. Bili de kid said

  Zamordowany kibic Concordii za to, że wbiegł na boisko. Morderca nie został ukarany, a użył broni w brew regulaminowi.

 4. wanderer said

  Reka reke myje
  Bandyci.

 5. Kojak said

  To nie sedzia jest najbardziej winien ! Glowny wiinny to lajdak i gnoj Ziobro ! To on zaciekle bronil policyjnych mordercow ! To on tak manipulowal ekspertyzmai ze dobral takich bandytow co stwiedzili ze wielokrotne kopnie w 4 osoby i nezliczne razenie paralzatorem nie bylo przyczna smierci !To te bydle takie zarzuty postawilo polcjantom ! Te zdegenrowane bydle, juz wczesniej dal sie poznac jak na podstawie falszywych dokumentow wszczal afere gruntowa ze Sp Andrzejem Lepperem !!! Afera z Barbara Blida to tez wyczyn lajdaka i kretyna Ziobro ! W normalnej Polsce powinien byc bezwzglednie aresztowany i wtracony do wiezienia ! Ziobro i lajdak Kaminski tak nparawde ciagna na dno PIS i go zatopia !

 6. Boydar said

  Nie wiem jak było i nawet wiedzieć nie chcę; po co mi to, żebym nie mógł zasnąć ? Wiem jedno, jest to wystarczający powód żeby wyje.bać WSZYSTKO w kosmos, i nie ma przeproś. Aż taki katolik to ja już nie jestem.

 7. Boydar said

  I zrobiłbym to. Ale zupełnie nie wiem czym „to” zastąpić, bo coś być musi. Bez będzie jeszcze gorzej.

 8. Anucha said

  ad:2

  Opłacamy i utrzymujemy policyjnych Pitbulli , ale nie dla ochrony naszego bezpieczeństwa.
  Oni są ochroną systemu i od czasu do czasu zrywają się ze smyczy aby wypróbować metody, których naucza ich instruktor z Klewek.

 9. Re.Boydar Przecież jest pan zwolennikiem tych policyjnych zwyrodnialców…(„pif,paf i po krzyku”)…Sprawa Adama C z Konina…Pamiętasz Pan?

  ——
  Panie, nie ględź Pan.
  Admin

 10. Re.Gospodarz…Broni Pan swojego klakiera?Nie napisał tak kiedyś?Może i Pan jest zwolennikiem takich morderców?Bo Pana stanowisko w tej kwestii jest niejasne…

  —————–
  Przeformułuję swoją poprzednią uwagę. Głupiś Pan, jak but. Ani swojego stanowiska, ani stanowiska Boydara nie będę wyjaśniał, bo jest ono oczywiste dla każdego. Prócz Pana.
  Admin

 11. revers said

  A w Koninie 21 latka za.bali za handel epapierosami, dla nich to samo enikotyna czy twardy narkotyk.

  lub w Poznaniu znowu 18 latkowi reanimacje robili smiertelna, przez 40 minut juxz sa lepszymi konowalmi od miejcowych lekarzy konowalow ciezkich.

  https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/Smierc-na-komisariacie-policji-w-Poznaniu!-Nie-zyje-18-letni-chlopak

  Niech sie nauczaa pierw strzelac do osob prawnych po nogach, bo trafia na w koncu na komandosa lub lepiej wyszkolonego w bronii prywatnego ochroniarza, co jesze zakuje ich w kajdanki ochroniarskie zanim wyciagna bron.

 12. Re.Gospodarz…Nie tylko brak merytorycznych argumentów ale i elementarnej kultury…ale u Pana nic nowego…

  ——-
  Żebym Panu podał sto rzeczowych argumentów, to Pan i tak kilka dni później będzie pierdolił o braku argumentów.
  Znam ten typ….
  Admin

 13. Ale Pan nie podaje…Boydar- pośrednio-popierał policyjnego mordercę z Konina…i kpił z Adama C(ofiary). A Pan broni Boydara…Więc sam Pan jest obrońcą policyjnego bezprawia i pospolitych zbrodni(takich jak sprawa opisana tu sprawa Stachowiaka).

  Podaję, tylko Pan nie umie czytać.
  Admin

 14. rycho08 said

  Ad.11 Rewers

  Po co te tanie sensacje:

  „Z informacji uzyskanych od rodziny wynika, że chorował na serce i że zażywał substancje psychoaktywne. Wcześniej w miejscu jego zamieszkania wielokrotnie podejmowane były interwencje policji po zgłoszeniach matki agresywnego 18-latka”

  Poczekaj Pan na informacje a nie snuj bajdurzenia.

  KAŻDY kto stawia czynny opór policji MUSI liczyć się z tym co spotkało Stachowiaka.
  Wstrząsający obrazek (filmik na yt) jak banda gnojków ubliża i atakuje policjantów podczas interwencji – czy takiej policji chcecie???

 15. Sarmata said

  Bo to nie policja tylko dalej MO które sabotuje naród polski. Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”. Zapamiętajcie to!
  O tym – jak poniżej – nie powie Państwu nawet pan Michalkiewicz.
  A tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan Leszek Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

  Polska ma obecnie 35 mln. mieszkańców (reszta wyjechał za granice w celach zarobkowych z powodu bezrobocia) i ma 120 tys. policjantów.
  Niemcy z 87 mln. mieszkańców – w tym 200 tys. imigrantów, zagrożenie terroryzmem 10 razy większe i 2 razy tyle autostrad i dróg, 2 razy tyle samochodów – i ma tylko 60 tys policjantów czyli podobnie na ilość mieszkańców jak II Rzeczpospolita przed 1939 rokiem.
  Jaśniej już o co chodzi?

  Sędziowie i prokuratorzy stanowią dokładnie taki sam problem:
  Cyt. z danymi sprzed 1939 gdy było tak:
  „TAB. 41. UPOSAŻENIE MIESIĘCZNE FYNKCJONARIUSZÓW PAŃSTWOWYCH, WOJSKOWYCH ZAWODOWYCH ORAZ PRACOWNIKÓW PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH.”

  B. Sędziowie i prokuratorzy
  Grupy uposażenia – uposażenie zasadnicze w złotych / liczba etatów:
  I 1100 złotych / 207
  II 800 złotych / 486
  III 575 złotych / 1570
  IV 425 złotych / 1382
  Co w sumie daje 3645 sędziów i prokuratorów.
  Obecnie w III okrągłosołowej PR jest 10 322 sędziów i 6 442 prokuratorów to jest 4,6 raza więcej niż za Sanacji.
  Na podstawie odpowiedzi Pana prok. Bogdana Święczkowskiego na interpelację poselską nr 21253 z dnia 03 kwietnia 2018 r., że według stanu na dzień 31 grudnia 2017 r. było 6 442 prokuratorów.
  W Polsce prokurator ma średnio 178 spraw, a we Francji – aż 2700.
  Tak więc jest to kolejny teatrzyk piątej klepki dla ciemnego ludu.

 16. Szarak said

  Re 14,
  Dzielnie pan broni policję, czy ratowników z karetek.
  Tyle, że w tych szczególnych przypadkach, gdzie chodzi o życie ludzkie – obrona przestępstwa jest tym gorsza.
  Człowiekowi dany jest raz jedyny raz wstęp na ten świat i nie oni są sprawcam tego świętego prawai!
  Degeneraci, czy chorzy – aut ze służby i odpowiednia kara!

 17. Re.Rychu Pan chyba sam jest gliną…taką samą jak opisywani mordercy w mundurach…My chcemy policjantów będących przyjaciółmi i obrońcami zwykłego obywatela..(za nasze zresztą pieniądze,wydarte nam przez fiskusa)…a nie wrogami i oprawcami…tak jak w opisywanych powyżej przypadkach.
  Dzisiejsza policja…nie tylko w Polsce zresztą…w innych krajach jest zresztą podobnie-jest „bijącym”(i „mordującym”) ramieniem uciskającej nas oligarchii…
  To jest zasada generalna…zapewne są wśród nich także ludzie porządni i uczciwi…ale są oni w mniejszości…co wynika z logiki tej organizacji przedstawionej powyżej…

 18. rycho08 said

  „Dzielnie pan broni policję, czy ratowników z karetek.”

  poradzą sobie bez mojej pomocy – tylko my na tym stracimy.

  Pomyśl Pan – komu może zależeć i robi to od wieków na antagonizowaniu nas Polaków???

 19. rycho08 said

  „My chcemy policjantów będących przyjaciółmi i obrońcami zwykłego obywatela”

  Czy ludzie napadający na przedstawicieli służb są ZWYKŁYMI OBYWATELAMI?

 20. revers said

  re14

  p. Rycho z autospcji to wiem a nie z bajdurzen rysiow lub porachunkow rodzinnych. czesto sama rodzinka pracuje an czarno nawet u tzw. policjantow i korzysta w ten lub inny sposob z serwisow katow z POLICJI lub rysia.

  Do tego nie wiadomo czy uczyl sie mlodzina czy pracowal.

  W Koninie to samo szukali prochy tam gdzie nie trzeba, tylko nie u siebie i swoich informatorow-dilerow z prochami.

 21. rycho08 said

  Revers. Pierdo.isz nie na temat a do tego złośliwie,

  „…z autospcji to wiem a nie z bajdurzen rysiow…” – byłeś w Poznaniu przy reanimacji… bo o tym do ciebie pisałem?

 22. revers said

  i kto niby reanimowal? jescze gorsze pierdolenie? karetki nikt nie mogl wezwac? usiasc tez mozna na klacie, albo w chwycie Nelsona zlapac za gardlo jak to ma pierdolnieta policja w zywyczaju i udowadniac ze sie reanimuje.

  A poza tym to jest Poznan i Policja i Wladza zdominowna przez Multi-Kulti, skad iinnad znanych psychopatow, czego dowod byl ostanio strzelanina w Hanau i bezstrone nie obiektywne sledztwa, wymazywanie calych waznych kontekstow do sprawy.

  Jako rysio napewno juz wiesz jak dlugo mozna trzymac w Neslsonie chorego na serce tuz przd badaniem EKG lub Defiblatorem bo pewnie 8 lat pracowales w sluzbie zdrowia za juz europejskich policjanow i za rewersa, a nawet udzielaes ostanio korepectycji studentom medycyny do I egzaminu panstwowego magisterium fizyki medycznej .

 23. Łukasz Kanapka said

  W Brodnicy policjant zgwałcił na komendzie przesłuchiwaną kobietę. Dostał 2,5 roku, bo według sądu nie zgwałcił, a tylko „wykorzystał stosunek zależności.”

 24. lewarek.pl said

  Ułomna ludzka natura, ułomne polskie prawo. Wyroki dla funkcjonariuszy nadużywających władzy, którzy swoim działaniem wyrządzili komuś szkodę, powinny być co najmniej o połowę wyższe niż dla zwykłych obywateli.Dlaczego? Bo władza bezkarna degeneruje się i staje się aparatem ucisku.

 25. Karol Papryka said

  Ciekawe jak było w tym przypadku. Tak naprawdę?

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25713744,zatrzymany-18-latek-zmarl-w-komisariacie-policji-w-poznaniu.html?disableRedirects=true

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: