Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
  Boydar o Puste hasła
  zen o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orlen ma problem przez amerykańskie sankcje

Posted by Marucha w dniu 2020-02-19 (Środa)

Stany Zjednoczone umieściły na swojej czarnej liście zarejestrowany w Szwajcarii rosyjski koncern naftowy Rosneft Trading S.A. To oznacza, że europejskie firmy mają tylko 90 dni na zerwanie wszelkich kontaktów z tą firmą.

Nowego dostawcy ropy naftowej musi więc szukać polski Orlen, który w sierpniu ubiegłego roku podpisał kontrakt na import surowca.

Amerykańskie sankcje na rosyjski koncern mają związek z jego współpracą z Wenezuelą. Rosneft został tym samym wpisany na listę SDN, na której znajdują się osoby i firmy handlujące z wenezuelskimi producentami. Według USA rosyjska firma jest zaangażowana w „materialną współpracę” z Wenezuelą, a przede wszystkim z tamtejszym koncernem paliwowym PDVSA.

To bardzo poważny problem dla Rosneftu, sprzedającego rosyjską ropę naftową na całym świecie. Zamrożone zostały bowiem wszystkie jej aktywa znajdujące się pod amerykańską jurysdykcją. Zakaz współpracy z Rosjanami otrzymały nie tylko amerykańskie, ale także europejskie firmy. Mają one 90 dni na zerwanie umów i kontraktów z Rosneftem.

Rosyjski koncern w 2018 roku sprzedał do Europy blisko 153,1 mln ton surowej ropy, a także 112 mln ton produktów naftowych. Wśród odbiorców rosyjskiej ropy znajduje się również polski Orlen, stąd także on musi zerwać kontrakty z Rosneftem.

Tymczasem w sierpniu Orlen i Rosneft podpisały umowę na dostawę surowca na lata 2019-2021. Rosjanie mieli w jej ramach dostarczyć Polsce od 5,4 do 6,6 mln ton ropy.

Na podstawie: energia.rp.pl,
http://autonom.pl

Czy to pierwszy raz, kiedy nasi najwięksi przyjaciele i sojusznicy sabotują naszą gospodarkę?
Admin

 

Komentarzy 11 do “Orlen ma problem przez amerykańskie sankcje”

 1. JW said

  Fascynujące: AMERYKANIE sobie coś tam uznali, więc firmy EUROPEJSKIE muszą… A japońskie, kenijskie, izraelskie nie? Kto jest za to odpowiedzialny? Dlaczego rzeczone firmy mają nakaz dostosowania się? Konkrety, podstawy prawne – są takie?

  ——
  Nie ma. Jest ordynarny, chuligański szantaż.
  Admin

 2. Jan said

  @JW

  Sprawa jest banalnie prosta, większość, jeśli nie wszystkie, oprócz Szwajcarii, którą zarządza Watykan tzw. „krajów” UE to są korporacje! Korporacje które maja siedzibę w USA. USA jako Spółka Akcyjna zarządza, poprzez giełdę, tymi europejskimi, zależnymi od szefostwa w USA częściami tych spółek. Zarząd korporacji podejmuje decyzję a różowy facet z mopen na głowie (słup) nadaje tej decyzji podstawy prawne. Czasy ostateczne, deindustralizacja, nadciąga największy bandytyzm, straszny ucisk jakiego świat jeszcze nie widział. To co nadchodzi poznali ludzie w XX wieku w tych krajach w których panował komunizm. Tym razem panowanie szatana obejmie cały Świat!

 3. wanderer said

  Dlaczego my sie musimy sluchac innych panstw? Czy mamy ich w dowodzie? Kiedy nasz kraj zacznie patrzyc na swoj interes i nie ogladac sie na obcych?

 4. bv said

  Skórwysyński reżim USA to faktycznie państwo terorystyczne.W pełni zasłużyli sobie na WTC z 2001 Bin laden rzucił na kolana tych skórwysynów niszczących i zabijajacych suwerenne państwa sankcjami i bombami.Jankesom życzę jak najgorzej są gorsi od nazistów jedyna nadzieja,że po śmierci trumpów pomejów i innych łajdaków spotka ich zasłużona kara w piekle.

  ——
  Bin Laden??
  Admin

 5. A więc już nie tylko przejęcie polskich banków i konstytucyjna legalizacja żydowskiej lichwy z zakazem prowadzenia krajowej polityki pieniężnej, nie tylko likwidacja polskiego przemysłu, handlu, rolnictwa, energetyki opartej na własnych surowcach – na węglu, nie tylko doprowadzenie do zarobkowej emigracji i do załamania demograficznego wymuszonego narzuconą polityką gospodarczą, nie tylko prawne ubezwłasnowolnienie społeczeństwa (ponad 90% prawa dyktowana z Brukseli), nie tylko poddanie Polaków zbrodniczemu, przestępczemu, prawu na rzecz międzynarodowych żydowskich korporacji – w 2016r. żydowski reżim w Warszawie (rządy PiS) przyjął umowę CETA i przepisane do niej zapisy z umowy TTIP. Kilka dni temu przyjął ustawę zezwalającą na wyprzedaż polskich bogactw naturalnych, a teraz żydowski reżim w Warszawie będzie musiał zrezygnować z dostaw rosyjskiej ropy na polecenie strategicznego sojusznika z Waszyngtonu.

  Co jeszcze nas czeka, jakie kolejne wspaniałości integracji z Zachodem będą cieszyć w przyszłości Polaków? Nie zapominajmy, że żydowski reżim IIIRP przygotował reformę podatku od nieruchomości – podatek katastralny – niezbędne ustawy są już gotowe, wystarczy je wprowadzić – Polacy nie muszą przecież być właścicielami mieszkań i domów, mogą je wynajmować, tak jak według europejskiej kreatury, niejakiego J.Lewnadowskiego, kolegi Tuska, nie musimy żyć z kapitału, tylko z pracy, tak jak na całym nowoczesnym Zachodzie.

  I pamiętajmy, że te wszystkie wspaniałości zawdzięczamy żydowskiej V kolumnie i żydo-katolickiemu Kościołowi, to dzięki nim obaliliśmy PRL i zintegrowaliśmy się z demokratycznym Zachodem.

  D.Kosiur

  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/02/rzadza-nami-syjonistyczni-bandyci-bez-skrupulow/

  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.2

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/02/17/rzadza-nami-syjonistyczni-bandyci-bez-skrupulow-cz-2/

 6. Anucha said

  ad :4
  Bv
  Bin laden to rzucił na kolana jedynie Clintonową i Buschową
  jak polerowały mu wieże.

 7. Joannus said

  Ad 5
  ”I pamiętajmy, że te wszystkie wspaniałości zawdzięczamy” ————————- uwielbianej przez lud – opozycji demokratycznej.

 8. JADAM said

  Ad 4 i ad 6 )
  Gratuluję wiedzy technicznej
  (macie auto , i wiecie , dlaczego jeżdzi ??? )
  ………
  DNO

 9. gnago said

  Oj tam oj tam A to Orlen musi kupować, mało to firm i słupów w Polsce czy Europie. J sam za centa od baryłki mogę w rolę pośrednika wejść. I drugiego centa od tejże baryłki za przełamanie mych gorących uczuć do największego przyjaciela Polski USA

 10. ojojoj said

  Ostatnio czytalem Kupiec Wenecki napisanego przez Szekspira. W tym dziele jest opisane jak zrobic zyda w konia zanim on zrobi ciebie. Proponuje komisarzom UE aby zamiast wydawac kase na mierzenie krzywizny banana i inne prace „naukofe”, zainwestowali w ta ksiazeczke.

 11. Niestety nawet Chiny znoszą embargo na produkty z USA,w tym energetyczne.696 produktów,w tym wieprzowina, wołowina, soja, kukurydza, gaz oraz ropa naftowa. Ponadto wśród towarów, które zostaną zwolnione z ceł, są m.in. urządzenia medyczne oraz metale (w tym miedź). Amen..ufff.Co za świat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: