Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pszczelarz kontra prawnik. Spór o rzekomy atak pszczół.

Posted by Marucha w dniu 2020-02-20 (Czwartek)

Do domu pana Zbigniewa, który od przeszło 10 lat jest pszczelarzem przyszedł mężczyzna, który z kieszeni wyjął dwie martwe pszczoły. Oznajmił, że jest prawnikiem, a owe pszczoły pogryzły jego żonę i syna. Zażądał zlikwidowania pasieki oraz zadośćuczynienia. Pan Zbigniew odmówił zapłaty – później dostał wyrok sądu.

Pan Zbigniew Szafrański z Zielonej Góry lat jest pszczelarzem – hobbystą. Mężczyzna od przeszło 10 lat realizuje swoją pasję.

– Przekazał mi je najbliższy kolega przed śmiercią. Był chory na raka. Razem przewoziliśmy to z innej miejscowości na ogród do mnie. Przyjeżdżał tutaj i pomagał przy wszelkich zabiegach – wspomina Zbigniew Szafrański.

W maju zeszłego roku w domu pana Zbigniewa zjawił się mężczyzna, który z kieszeni wyjął dwie martwe pszczoły. Zdziwionemu panu Zbigniewowi oznajmił, że jest prawnikiem, a owe pszczoły pogryzły jego żonę i syna. Mężczyzna w związku z powyższym zażądał zlikwidowania pasieki oraz stosownego zadośćuczynienia.

– Żona zadzwoniła, nie dowierzałem, że zaatakował ją i syna rój pszczół. To zdarzenie raczej z filmów. Rój pszczół bezpośrednio przy płocie tego pana. Wtedy nie wiedzieliśmy, że tam są ule. Setki pszczół zaatakowały żonę i syna, miała go na rękach, musiała biec do domu, pszczoły ją goniły – relacjonuje Marcin Pucek, którego rodzina miała zostać pogryziona przez pszczoły.

– Nikt tego nie widział, tylko przyszli z pretensjami, że dziecko zostało użądlone. Takie coś widziałem tylko na filmie katastroficznym „Rój”, o pszczołach – odpowiada pszczelarz Zbigniew Szafrański.

– Dziecko i żona mieli wszędzie pszczoły: w spodniach i za koszulką. Dziecko miało też uraz psychiczny, bo w tym wieku ogląda różne media, też choćby „Pszczółkę Maję” i reagowało z płaczem na słowo pszczoła – dodaje Marcin Pucek.

– Dla mnie to jest wręcz trudne pojąć, że rój pszczół gonił kogokolwiek przez 200 metrów. Przecież my nie hodujemy pszczół afrykańskich, które w ten sposób się zachowują. Nasze pszczoły są raczej łagodne. Pszczoły, które się roją, nie atakują nikogo, one szukają miejsca odejścia. Nie słyszałem, żeby za kimś leciały i goniły go do domu. No to jest wręcz coś niesamowitego – komentuje Lesław Tetera z Lubuskiego Związku Pszczelarzy.

Mężczyzna, którego rodzina miała zostać pogryziona przez pszczoły pana Zbigniewa zagroził, że jeżeli jego żądania nie zostaną spełnione sprawę skieruje do sądu. Pszczelarz nie zamierzał jednak się ugiąć.

– Kiedy męskie rozmowy w 4 oczy nie poskutkowały, poszło oficjalne pismo ode mnie. Wtedy faktycznie zgłosiłem roszczenie, przede wszystkim o usuniecie tych uli i 2000 zł zadośćuczynienia – tłumaczy Marcin Pucek, następnie mężczyzna zawiadomił policję.

– Żądanie było zupełnie bezzasadne. Pierwszy warunek jaki powinien być w takim przypadku spełniony, to udowodnienie, że to konkretnie pszczoły mojego mandanta były tymi pszczołami, które zaatakowały. Czy to w ogóle były pszczoły czy osy, czy pszczoły dziko żyjące? Ponad to trudno zakładać, żeby to tak dramatycznie wyglądało, skoro na ciele dziecka ledwo widoczne są ślady po ukąszeniach – mówi Tadeusz Smykowski, adwokat pana Zbigniewa.

Ku zdziwieniu pszczelarza kilka miesięcy później otrzymał on powiadomienie, iż sąd uznał go winnym oraz ukarał za brak sprawowania należytego nadzoru nad pszczołami. Pan Zbigniew odwołał się. Uważa, że wyrok jest irracjonalny i że nie ma dowodów należycie potwierdzających jego winę.

– Został uznany za winnego w sprawie dotyczącej wykroczenia. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze – informuje Małgorzata Budrewicz-Macholak, sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

– W moim związku jest prawie 800 pszczelarzy i teraz każdy, kto zechce uzyskać jakieś odszkodowanie, przyniesie martwą pszczołę i powie, że „to jest twoja”. Choć może być 10 pasiek w okolicy, ale jeżeli kogoś nie lubię, to przyjdę i powiem, że „to jest twoja pszczoła, ona mnie użądliła, ja mam na to świadków” – podsumowuje Lesław Tetera z Lubuskiego Związku Pszczelarzy.

https://interwencja.polsatnews.pl

Komentarzy 14 do “Pszczelarz kontra prawnik. Spór o rzekomy atak pszczół.”

 1. lewarek.pl said

  Gównojady z miast przenoszą się na wieś i żądają od rolników, żeby przestali uprawiać ziemię, bo im śmierdzi, hodować kury, bo im hałasują, a teraz biorą się za pszczoły. Tylko patrzeć jak zaczną oskarżać leśników o trucie muchomorami – bo te rosną w lasach jakby nigdy nic.

 2. Tadeuszs said

  Paranoja. Do jakich czasów dożyliśmy.

 3. AlexSailor said

  Sędzia powinien odpowiadać za dywersję i zbrodnię sadową.
  Niestety chroni go immunitet nieznany w żadnym cywilizowanym kraju.
  To, że jakieś indywiduum chce się sądzić, to normalna sprawa.
  Jednak NIE DA SIĘ z całą pewnością stwierdzić, czy to pszczoły pozwanego pszczelarza pożądliły kogokolwiek.
  To jest niewykonalne, zatem sędzia powinien wydać wyrok na rzecz pozwanego obciążając kosztami procesu, a pozwanemu oczywiście przysługiwałoby odszkodowanie za ciąganie po sądach i oszczerstwo, że to jego pszczoły.
  Kilka takich wyroków i na 10 lat spokój.
  Ale oczywiście nie, bo kasta prawnicza ma się dobrze, a pozwany pszczelarz jest znanym przedsiębiorcą, który dorobił się własną pracą.

 4. JADAM said

  W SZ P. Alex
  Czy słyszał Sz. Pan o Kodeksie Hammurabiego ???
  A może coś o Prawie Rzymskim ( starym) ?
  ……
  a co powiemy o talmudzie ?????????????

  p.s.

  nic
  bo pełno w gaciach

 5. Polo said

  Jedynie pszczelarz wyraził się precyzyjnie, że pszczoła żądli, a reszta mówi o gryzieniu lub kąsaniu.
  Mając dużą pasiekę zostałem w ostatnim sezonie dwa razy użądlony i to przez moją nieuwagę. Ta sprawa jest tendencyjna.

 6. Vis said

  W mojej wiosce podobna sytuacja.Babsztyl z miasta kupiło sobie działkę i po jakimś czasie zaczęła nękać gospodarza, który od pokoleń hodował pszczoły.Wreszcie sprawa trafiła do sądu i człowiek przegrał sprawę i musiał zlikwidować ule.To samo z krowami, które o piątej rano ryczy i przeszkadza działkowcowi.Działkowiec poleciał na skargę do wójta, na szczęście wójta mamy normalnego i pogonił babę w piz…du.Nie mówię, że wszyscy miastowi są tacy, ale ostrzegam rolników.
  Jak chcecie mieć spokój to lepiej nie sprzedawajcie ziemi pod działki przynajmniej w promieniu 500 m od obejścia.

 7. JMP said

  Lata temu wpadł mi w rękę artykuł dowodzący, że ludzie coraz bardziej głupieją. O ile pamiętam było też coś na ten temat w gajówce. Ten wyrok, nie mówiąc już o samej skardze, to najlepszy dowód na tezy tamtego artykułu. Tragedia, gdy „sprawiedliwość” jest wymierzana przez najgłupszych z tych głupiejących lub, co jeszcze gorzej, przez najgłupszych, którzy na dodatek są… . Tu nasuwa mi się nieparlamentarne słowo zaczynające się na literę „s”. Z tego co czytałem i słyszałem w życiu wiem, że wyroki sądowe często nie grzeszyły specjalną adekwatnością do winy, były ferowane pod naciskami politycznymi itp., ale to, co się dzieje obecnie jest, najczęściej, całkowicie poza najluźniejszymi granicami zdrowego rozsądku i podstawowej choćby sprawiedliwości.

 8. NC said

  Kolejny wyrok zaoczny?

 9. Anucha said

  Raz jedna Pani z Panem puszczali sobie pszczołe
  Na dupe gołe.

  Może to tak było

 10. ? said

  Komentarz z Wykopu:

  Nawet w Piśmie Świętym jest napisane: Łk 12, 58:Gdy idziesz do urzędu ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie pociągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. 59 Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, póki nie oddasz ostatniego pieniążka».
  czyli że tak już jest od dwóch tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  https://www.wykop.pl/link/5343143/pszczelarz-kontra-prawnik-spor-o-rzekomy-atak-pszczol/

 11. NICK said

  Pszczoła, TA co UMIERA po użądleniu napastnika.
  Wiedząc o tym???
  Zostaje syndromem.
  Znakiem.
  Dla Was.

  Obcy a na ziemi polskiej sąd.
  Wydalił wyrok.

  Na siebie.
  Ano bo po sądzie.
  Jak Nas nie będzie.
  To NIC nie będzie.

  NWO działa przeciw sobie.
  MAGNACI współcześni NIC nie rozumieją.
  Bawią się, ginąc.
  Po Naszym zgonie.

 12. Bezpartyjna said

  Niedługo takowy ludź poleci do sądu, że ktoś puścił bąka. A ten bąk po nocy brzdąka. 😉

 13. Joannus said

  Ad 7
  ”Lata temu wpadł mi w rękę artykuł dowodzący, że ludzie coraz bardziej głupieją”.

  Obecnie takowe artykuły niepotrzebne, gdyż wokół ten stan dobrze widać, słychać i czuć.

 14. Jacek said

  Re Joannus
  Bo ja wiem, czy to na pewno głupota czy jeden z wielu frontów walki z nami? No bo jak to moze być że kupujemy miód od znajomego pszczelarza a nie od żydowskiego pośrednika sprowadzającego produkt miodopodobny z Chin? To nie „przehosi do żahdna hubhyka”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: