Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przerażająca skala ataków na pielęgniarki

Posted by Marucha w dniu 2020-02-21 (Piątek)

Niepokojące dane przedstawiła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Większość z nich miało doświadczyć przemocy ze strony pacjentów, co ma miejsce zwłaszcza na oddziałach specjalistycznych, w przychodniach Państwowej Opieki Zdrowotnej i na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.

W wielu wypadkach chodzi nawet o pobicie i duszenie.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych opublikowała wyniki badań przeprowadzonych na próbie ponad 800 pielęgniarek. Blisko 70 z nich przyznało, że podczas swojej pracy doświadczyło przypadków pobicia i duszenia. Z agresją ze strony pacjentów spotkała się natomiast większość z nich.

Najgorzej sytuacja wygląda na oddziałach specjalistycznych oraz w przychodniach.

Jest to w dużej mierze związane z charakterem pomocy udzielanej w tego typu placówkach. Często trafiają do nich osoby pijane lub znajdujące się pod wpływem narkotyków. To właśnie one dokonują nie tylko agresji fizycznej, ale także słownej. Wiele pielęgniarek ma zresztą nie zgłaszać tych drugich przypadków, uznając je za wpisane w ryzyko zawodowe.

Sama Rada jest jednak innego zdania. Według niej trzeba edukować zarówno społeczeństwo, jak i same pielęgniarki. Jako osoby zaangażowane w ratowanie życia muszą bowiem wiedzieć, że należy im się szacunek. Ponadto dobrym rozwiązaniem byłoby wyposażenie ich w niemieckie rozwiązania, a konkretnie w smycze z przyciskami wydającymi sygnały w razie groźnych sytuacji.

Zmiany powinny dotyczyć też samych miejsc pracy. Przychodnie i szpitale musiałyby zostać zobowiązane do zapewnienia pielęgniarkom nie tylko bezpieczeństwa, ale również pomocy psychologicznej. Problemem jest także zbyt mała liczba pielęgniarek i położnych, stąd sytuacja wygląda najgorzej w miejscach, w których najdłużej czeka się na interwencję medyczną.

Na podstawie: twojezdrowie.rmf24.pl
http://autonom.pl

Narkomanom winno się odmawiać pomocy i wywalać ich na ulicę. Najlepiej gdzieś tak z czwartego, piątego piętra. Śmiecie zabierają służbie zdrowia czas, siły i środki potrzebne normalnym ludziom.
Admin

Komentarzy 8 to “Przerażająca skala ataków na pielęgniarki”

 1. NICK said

  Rzecz dotyka chorą, dawniej nazywaną, służbę zdrowia (służbę; nomen omen)

  [a ja im służyć NIE będę]
  SYSTEM.
  Jest bardzo ZŁY.

  Jakie skierowania?
  Po co?
  Wykształcić tylu specjalistów ilu trzeba.
  Tu i teraz.

 2. JW said

  Wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony. Na szczęście sam tego nie doświadczyłem, ale ponoć piguły też potrafią być chamskie, a niekiedy i okrutne, więc nie dziwne, że niektórym puszczają nerwy. To nie jest tak, że należy automatycznie stawać w obronie czegoś i zgrywać rycerza na białym rumaku tylko z tego powodu, że to coś ma szparę między nogami.

 3. Boydar said

  Jedyną kastą w całości do po/wy-tępienia są te szmaty w szmatach. Nawet policjanci ani lekarze się nie łapią w całości.

  Można Wesołowską ewentualnie wyłączyć.

  .https://www.youtube.com/watch?v=YE1kCTsKVeU

 4. revers said

  to sa jeszcze pielegniarki? czy tylko juz z ukrainy? a z stamtad jak sie trafii to i wode z dziegcem zaliczy sie.

  Ostanio nawet z banderowskiej listosci do wspolziomow i opieki medycznej zablokowano wjazdz 170 ukraicow zarazonych wirusem korony, przywiezionych czarterem z Chin na Upaline.

 5. lewarek.pl said

  To zdjęcie to jakieś historyczne. Pielęgniarki ubrane na biało i w czepkach z paskiem? Wszystko można zobaczyć dziś na pielęgniarce, tylko nie to.

 6. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Za moich czasow, to byly pielegniarki, a dzisiaj to „obsluga” klientow”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. AnKa said

  Z całym szacunkiem do zawodu pielęgniarki, same one pozbawiają się do siebie szacunku. Odrzuciły tak nobilitujący tytuł „siostra” i nazywają się pani Ania, pani Srania. Latają na czarne marsze wrzeszcząc, że są szmatami. One same stawiają się w szeregu osób do których nie mamy szacunku i tyle.

 8. Leo said

  Zgadzam się o tyle z Radą, że nie tylko zarzucono edukację społeczeństwa „na odcinku” dobrych manier, co wręcz umocniono chama, wmówiono mu, że chamstwo jest cool i na czasie, dobre wychowanie to zaszłość. Odprysk generalnego upadku cywilizacyjnego. Z tym tylko, że nie jest on całkowicie naturalny, lecz silnie spomagany przez SamiWiecieKogo.

Sorry, the comment form is closed at this time.