Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjskie manewry przy granicy USA? Deputowany zastanawia się, „co powiedzą na to Amerykanie”.

Posted by Marucha w dniu 2020-02-22 (Sobota)

Znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi rosyjski polityk, przewodniczący partii LDPR Władimir Żyrinowski, skomentował amerykańskie ćwiczenia w Europie, symulujące m. in. rosyjski atak nuklearny i zasugerował przeprowadzenie przez Rosję ćwiczeń odwetowych na granicy USA i Meksyku.

Rzecznik Departamentu Obrony USA powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone przeprowadziły ćwiczenia na wypadek rosyjskiego ataku nuklearnego na Europę. Według niego „scenariusz ćwiczeń obejmował sytuację nadzwyczajną w Europie, w której toczy się wojna z Rosją, a Rosja decyduje się na użycie ograniczonej broni nuklearnej małej mocy przeciwko obiektowi na terytorium NATO”.

– Przeprowadźmy takie same ćwiczenia na granicy meksykańsko-amerykańskiej. Co powiedzą Amerykanie? – zapytał Żyrinowski podczas przyznawania tytułów „Honorowy Kremlowiec” w Moskiewskiej Wyższej Szkole Wojskowej. Jednym z uhonorowanych odznaczeniem był właśnie Żyrinowski, uroczystość była transmitowana w sieci społecznościowej „VKontakte”.

Lider LDPR podkreślił, że Rosja „uderza” w czasie pokoju tylko teoretycznie, podczas gdy Stany Zjednoczone prowadzą ćwiczenia przy granicach Federacji Rosyjskiej, co jest znacznie bardziej niebezpieczne.

– Stoją u naszych granic – bezczelni. Jak Napoleon, jak Hitler. Znowu te same hordy, te same kraje z najstraszliwszą bronią i robią ćwiczenia – uderzenie odwetowe. Przeprowadzasz ćwiczenia, żeby uderzyć, a my już odpowiemy – podsumował Żyrinowski.

„Symulacja ataku to właściwy punkt orientacyjny”

Komentując amerykańskie ćwiczenia z symulacją ataku jądrowego Rosji i ataku odwetowego ze strony USA, rosyjski senator Aleksiej Puszkow oświadczył, że zastanawia się, w co wierzyć: w obietnicę Stanów Zjednoczonych, że nie rozmieszczą rakiet nuklearnych w Europie czy symulacji ataku nuklearnego na Rosję podczas manewrów.

Ostatni punkt, jak podkreślił Puszkow, sugeruje obecność pocisków na kontynencie. Według senatora lepiej wierzyć w wojskowe plany Pentagonu, a nie w zapewnienia.

Чему верить: обещаниям США не размещать свои ядерные ракеты в Европе или имитации ядерного удара по России в ходе учений Минобороны США, что предполагает наличие таких ракет на континенте? Верить следует не заверениям, а военным планам Пентагона. Имитация удара – верный ориентир.
— Алексей Пушков (@Alexey_Pushkov) February 22, 2020

„Symulacja ataku to właściwy punkt orientacyjny” – podsumował Puszkow.
Ćwiczenia USA przeciwko „atakowi” Federacji Rosyjskiej na Europę przygotowują grunt pod rozmieszczenie nowej broni nuklearnej na kontynencie, powiedział w sobotę Sputnikowi szef międzynarodowego komitetu Rady Federacji Konstantin Kosaczew.

„Chodzi tutaj nie tylko o to, aby nas ponownie przestraszyć swoim „umiłowaniem pokoju”, o którym ciągle twierdzą, przedstawiając swoje manewry i rozmieszczając nową broń i siły jako „odwetowe”, powiedział Kosaczew. Według niego ma to kilka celów.

Po pierwsze, muszą utrzymywać poziom lęku przed Rosją na stale wysokim poziomie. Jeśli przeprowadzisz ćwiczenia „reakcji” nuklearnej na atak wroga, sprawisz, że ludzie uwierzą, że taki atak jest prawdopodobny i nie będziesz musiał negocjować ani podpisywać umów o kontroli uzbrojenia, tylko będziesz się zbroił – powiedział senator.
„Po drugie, konieczne jest uspokojenie niektórych państw NATO, które ostatnio obawiały się, że nikt nie będzie ich bronił, jeśli wywołają konflikt z Rosją” – dodał polityk.

Amerykańskie „symulacje jądrowe”

O jakie manewry chodzi? Rzecznik Pentagonu wyjaśnił wcześniej, że scenariusz ćwiczeń obejmuje sytuację awaryjną w Europie, w której toczy się wojna z Rosją, która „postanowiła użyć broni nuklearnej małej mocy w ograniczonym zakresie przeciwko obiektowi na terytorium NATO”.

Rzecznik Pentagonu dodał też, że w takiej sytuacji sekretarz obrony, a następnie prezydent interweniują, „i ostatecznie podejmowana jest decyzja, jak odpowiedzieć”.
W trakcie manewrów symulowano reakcję Stanów Zjednoczonych – Waszyngton „odpowiedział atakiem jądrowym na Rosję”. Rzecznik Pentagonu powiedział też, że w trakcie ćwiczeń szef resortu Mark Esper miał możliwość zobaczenia, jak USA mogłyby zareagować w podobnej sytuacji.

W ćwiczeniach uczestniczyli też przedstawiciele amerykańskiego Kongresu, aby dowiedzieć się, jak „odbywa się komunikacja podczas kryzysu jądrowego”.

https://pl.sputniknews.com/

Norweski psychopata pełniący funkcję generalnego sekretarza NATO zapewnia, że Defender Europe 2020 nie są wycelowane w Rosję oraz że w razie ataku na Polskę odpowie cały Sojusz.
Gajowy woli rosyjski atak na Polskę, niż być bronionym przez największych bandytów i skurwysynów, jakich święta ziemia nosiła.
Admin

Komentarzy 14 to “Rosyjskie manewry przy granicy USA? Deputowany zastanawia się, „co powiedzą na to Amerykanie”.”

 1. w razie ataku na Polskę odpowie cały Sojusz.

  Oczywiście odpowie zgodnie z procedurami (czyli nie odpowie*). 🙂

  * – odpowiedź nie będzie możliwa, bo systemy są jeszcze niegotowe. Polacy nie kupili od Jankesów tego, co potrzebne, żeby system zadziałał! TO WINA POLAKÓW! 🙂

 2. Bezpartyjna said

  No, doktryna hameryki jak zwykle „si vis pacem para bellum”. Tylko po co my wsadzamy palce między drzwi? Gdyby coś, to i nasze mośki nie przeżyją. Une myślą, że ktoś ich ostrzeże?

 3. Bezpartyjna said

  .https://theduran.com/whats-on-board-the-c-17-globemaster-iii-flying-from-turkey-to-poland/
  Co jest na pokladzie c-17 globemaster III lecącego z Turcji do Polski?

 4. Swir said

  ja sIe nie obawiam, wprost przeciwnie ciesze sie, jak Ameryka zaatakuje, polska Armia jak ruszy to blyskawicznie zdobedzie cala Rosje, az po Wladywostok, bedzie wiec mogla przekazac odwieczne ziemie zydowskie Zydom, a Polacy zagospodaruja Prastara Wielka Lechie za trylionowe odszkodowania niemieckie,

 5. Kojak said

  Zirinowski kontrowersyny ? Niekoniczne ! Wali prawde i potarafi byc soba ! Kiedys dyskutowal z rabinem w telewizji i go zmiazdzyl w dyskusji ! Rabin osmieszony podbiegl i naplul mu w twarz ! Zirinowski podbiegl i pierdolnal go raz i drugi w ryja i rabin padl na PODLOGE ! ! Bic tylko brawo !

 6. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Ciekawi mnie, jak jankesi zareagowali by na to, gdyby Rosjanie umiesciliby 10 swoich baz wokol USA???…
  (ale 18 lodzi podwodnych skrupulatnie monitoruje dzialania (na wszelki wypadek) Amerykanow nie tylko w Ciesninie Beringa…)…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Regulator said

  Rosja of wielu lat wraz z Putinem są atakowani przez media w USA i na Zachodzie. Izrael, który powstał i nadal funkcjonuje jest w 100% „zależny” od USA, ostatnio liże dupę Putinowi. Zaprasza na otwarcie pomnika ku chwale obrońcom Leningradu, Putin przemawia w Izraelu. Czyli zdrada interesów USA. A w USA cisza. ???

 8. Regulator said

  I jeszcze to.
  Troche podobna sytuacja do tej po wojnie sześciodniowej z Arabami, kiedy to Zydzi zdradzili interesy ZSRR. Czy Amerykanie sa na tyle spostrzegawczy żeby to zauważyć i wyciągnąć odpowiednie wnioski???
  A może by im tak coś podpowiedzieć?

 9. Olo said

  Anglosasi chcą sprowokować wojnę w Europie, żeby podpuścić Polaków na Rosjan i w ten sposób doprowadzić do wyniszczenia polskich i rosyjskich Słowian, a następnie zastąpić Polakow przez ukrów i chazarów z likwidowanego Izraela. Mają ułatwione zadanie, bo w Polsce przy korycie siedzi skrajnie antypolski i atysłowiański żydo-banderowski reżim dobrej zmiany, który wszystkich Słowian, a głównie Polaków i Rosjan, w równym stopniu nienawidzi. Po co Rosja ma prowadzić manewry w Meksyku, niech lepiej przeprowadzi je przy granicy z Polin i to na tak wielką skale, żeby raz na zawsze pogonić z Europy anglo-syjonistyczny żydo-banderyzm.

 10. plausi said

  CICHO, SZA !!

  w Wolnej Polsce pod okupacją US Army.

  Zapytaj czytelniku twego przedstawiciela w sejmie/senacie, jakie rodzaje broni zainstalowały USA w Polsce. Znakomitą sławą cieszą się n.p. pociski z tzw. zubożonego uranu, stosowane zarówno w Jugosławii, Afganistanie, Iraku jak i ostatnio donoszono w Syrii. Skutki tych pocisków i ich działanie na ludność cywilną w tym płód prezentuje film „Dadly Dust” (śmiercionośny pył). Nieco na ten temat:

  https://wolnemedia.net/smiercionosny-pyl/

  Film o działaniu broni użytej do zainstalowania w Iraku demokracji jaki i Daesh (znany także pod nazwą „państwa islamskiego”):

  Film niem.
  https://www.youtube.com/watch?v=_ukjGGMQTU4

  z napisami angielskimi

  Czy słyszałeś czytelniku o pociskach ze „ zubożonego uranu”, czy słyszałeś, że te pociski jak i inne radioaktywne pociski są na wyposażeniu oddziałów USA okupujących Polskę ? Czy też wiesz na ten temat mniej więcej tyle co o obozach tortur USA na terenie Polski, zainstalowanych za wiedzą i zgodą zajmujących stanowiska kierownicze w administracji Polski ?

  Spróbuj może googlować („śmiercionośny pył” irak), w końcu jesteś suwerenem i masz prawo wiedzieć, co się w tym kraju, w którym jesteś suwerenem, dzieje. Nie sądź, że niewiedza uchroni cię od działania tej i innej broni użytej przez okupanta. Doświadczenia ludzi w innych krajach podbitych przez wojska USRAela nie są zbyt zachęczające.

 11. Ad. 4

  polska Armia jak ruszy to blyskawicznie zdobedzie cala Rosje, az po Wladywostok, bedzie wiec mogla przekazac odwieczne ziemie zydowskie Zydom, a Polacy zagospodaruja Prastara Wielka Lechie za trylionowe odszkodowania niemieckie

  Odwrotnie. Oni wezmą wszystko.

  „Zysk nie zna miary” – Pittakos, 400 lat pne.

 12. revers said

  Z Texasu pakuja na okrety a port Arthur cale tysiace ciezkiej bronii, czolgi, wozy pancerne, dziala samobiezne w ilosci dywizji panernych, wszstko do europy, na front wschodzni

  .https://cdni.rt.com/deutsch/images/2020.02/article/5e53bb4db480cc09ae2da335.PNG

  chyba nikt nie powie ze na spacerek lub defilade wyslali tyle broni pancernej i jankeskiego wojska

  https://deutsch.rt.com/kurzclips/98403-usa-weitere-frachter-mit-militaergerat-europa/

  .https://www.youtube.com/watch?v=LK36u_1SGNM

 13. gnago said

  ad 10.
  Plausi said co wiedział . Tylko przemilczał że tej broni z rdzeniami uranowymi nie daja nikomu ani za dolce ani za darmo. W Polsce czołgi nie mają skutecznej amunicji leosi również to dotyczy

 14. revers said

  „Doświadczenia ludzi w innych krajach podbitych przez wojska USRAela nie są zbyt zachęczające.”

  bylo to wspomniec po kazdej napasci na Jugoslawie gdzie rowniez podobnie jak w Iraku masowo uzywano 30 mm kalibru
  pociski uranowe, standardowo uzywane w NATOwskiej broni, dzialek 30 mm szybkostrzelnych.

  A przeciez wszyscy tak chetnie turystycznie jada na uranowe wakcje na wybzerze Kroatii po Kosowo.

  Jeden turysta z Niemiec przywiozl szczaatki takiego pocisku z Serbii do Berlina, odrazu dostal rok do odsiatki. Innym slowem strzelac i uzywac mozna amunicje uranowa, byele daleko od miejsc zamieszkania.

  Takze w Polsce odnotowano juz przypadki pod Toruniem i poligonie drawskim wysokaa radioaktywnosc w terenie po natowskich cwiczeniach w PL z amunicja uranowa w miejscu.

Sorry, the comment form is closed at this time.