Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Prezydencki kontredans

Posted by Marucha w dniu 2020-02-26 (Środa)

Wydarzenia w Pucku, podczas których opozycja niewybrednie wygwizdała, a nawet – jak twierdzą niektórzy – sponiewierała prezydenta Andrzeja Dudę pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość oraz suflujące mu media, mają coraz większy problem z przyjmowaniem krytyki głowy państwa.

Z pewnych względów jest to zrozumiałe, wszak od wyniku rozpoczętej właśnie batalii prezydenckiej zależy przyszłość ekipy rządzącej.

Ta przyszłość, to nie tylko czysto ludzka przyjemność płynąca z faktu sprawowania władzy, znaczona setkami tysięcy intratnych stanowisk w spółkach skarby państwa, instytucjach i agendach rządowych, transferach pieniężnych do zaprzyjaźnionych mediów i organizacji, ale także możliwość nieograniczonego wglądu w życie prywatne obywateli, zwłaszcza tych, którzy się tej władzy w jakikolwiek sposób narażają. Czyż trzeba czegoś więcej formacji odwołującej się do sanacji?

Porażka Andrzeja Dudy oznaczać będzie de facto oznaczać dla niej początek końca. Brak większości w Senacie, weto prezydenckie i wierzgające przystawki, pchać będą nieuchronnie Jarosława Kaczyńskiego w kierunku resetu wyborczego, którego wynik będzie obarczony ogromnym ryzykiem. Niemniej gnicie PiS-u w warunkach totalnej obstrukcji legislacyjnej jest ostatnią rzeczą jakiej pragnie prezes Kaczyński. Nie od dziś wiadomo, że jedynym celem, który go interesuje jest – jak na rasowego polityka przystało – władza.

Tymczasem gwałtowna reakcja na mało wybredną antyprezydencką pikietę paradnie obnażyła piętę achillesową obozu władzy, a mianowicie przemożną potrzebę posiadania powagi i prestiżu. Wiadomo, że władza nie posiadająca tych atrybutów z czasem staje się karykaturą samej siebie. Szczególnie źle w takich okolicznościach radzą sobie rządy o zapędach autorytarnych, u których każda zjadliwa krytyka czy ironia wywołuje gwałtowną reakcję. A taką reakcję w przypadku PiS-u właśnie obserwujemy.

Wprawdzie służby państwa, wymiar sprawiedliwości oraz media publiczne są tak uzbrajane przez Prawo i Sprawiedliwość, by w sytuacji krańcowej władzy nie oddać, to wciąż jednak – pomimo usilnych zabiegów – państwo PiS-u nie osiągnęło swojej pełnej „zdolności bojowej”. „Gwiazda Śmierci” nie jest jeszcze gotowa, niewiele brakuje do jej ukończenia. Będzie to system polityczny, który najpełniej definiuje słowo „demokratura”.

Dzisiaj mamy ten szczególny moment, w którym nieukończony projekt „Gwiazdy Śmierci” jest wystawiony na ryzyko, jakim są wybory prezydenckie. Stąd taka wściekłość i ataki na każdego, kto może projektowi w jakikolwiek sposób, nawet hipotetyczny, zagrozić. W arsenale obronnym jest wszystko – kij i marchewka, pochwała i kalumnia, synekura i kuroniówka, apartamenty i „areszt wydobywczy”. Użyte zostanie wszystko, czym dysponuje władza.

Pech jednak chce, że Prawo i Sprawiedliwość, tak czułe dotychczas na nastroje społeczne, zaczęło się z nimi rozmijać. Lud połknął wprawdzie 500 plus, przyklasnął „gonieniu złodzieja z PO”, pochwalił ogólne wietrzenie, ale nie do końca utożsamił się ze stylem w jakim to się odbywa i zdaje się nie podzielać rewolucyjnego zapału, któremu hołdują najwierniejsi z wiernych towarzysze „dobrej zmiany”.

Stąd zmiana retoryki Andrzeja Dudy, który wyraźnie wytonował swoją buńczuczną i nadpobudliwą retorykę na rzecz „siły spokoju” i pojednania narodowego. Jego apel o wolną od hejtu kampanię, to wyraźne mrugnięcie do elektoratu centrowego, bez którego nie uda się Dudzie wygrać tych wyborów, nawet jeśli zagarnie cały elektorat prawicy, łącznie z wyborcami Konfederacji.

Skoro artykuł ukazuje się w „Myśli Polskiej”, nasuwa się logiczne pytanie – jak powinien zachować się w tych wyborach endek? Odpowiedź wydaje się oczywista. Andrzej Duda, jako głowa państwa i kandydat na najwyższy urząd w państwie, w żadnej mierze nie mieści się w nurcie endeckim. Reprezentuje tradycję polityczną stojącą w opozycji do endecji. Uosabia to, czym klasyczna, racjonalna i pragmatyczna narodowa demokracja nigdy nie była.

Kandydatem endeckim nie może być osoba dyspozycyjna czy uległa, zarówno w wymiarze wewnętrznym jak i zewnętrznym. Kandydatem takim nie może być ktoś, kto na zewnątrz prowadzi konfrontacyjną i buńczuczną polityką, opartą na przeszacowanej sile swojego państwa oraz ten, kto nie widzi konieczności prowadzenia wielobiegunowej polityki zagranicznej, uzależniając Polskę od jednostronnej, mającej poza Polską swoje źródło, wizji stosunków międzynarodowych.

W wymiarze wewnętrznym kandydatem endeckim nie może być osoba ubezwłasnowolniona w stosunku do swojego zaplecza politycznego, bezwarunkowo żyrująca dekonstruowanie wymiaru sprawiedliwości oraz dająca przyzwolenie na „falandyzowanie” Konstytucji, której wzruszanie powinno odbywać się jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych i w warunkach narodowego konsensusu.

Nie do pomyślenia jest sytuacja, przynajmniej dla mnie, że prezydent wywodzący się z endeckiego nurtu włącza się i podgrzewa destrukcyjny dla państwa spór, chwiejący jego prawnymi fundamentami. Z endeckiej perspektywy głos oddany na Andrzeja Dudę, będzie głosem straconym. Urzędujący prezydent w istotnych z endeckiego punktu widzenia sprawach jest prezydentem zupełnie z innej bajki. Prezydentem, który tak naprawdę nie zrozumiał, jaka jest jego rola.

Na kogo zatem głosować, skoro nie ma w tych wyborach kandydata w klasycznym endeckim wydaniu? Oczywiście jest kilka sposobów, pozwalających na zachowanie jak najmniejszego absmaku w zaistniałej sytuacji. Wymaga to jednak sporej dozy asertywności w stosunku do własnych oczekiwań. Ale na taką analizę przyjdzie jeszcze czas.

W Polsce nie ma systemu prezydenckiego. Obszary działania głowy państwa zostały zakreślone w sposób nieostry, a w wielu przypadkach nieadekwatnie do mocy mandatu uzyskanego w bezpośrednich wyborach. To powoduje liczne napięcia i poczucie niespełnienia, zarówno dla prezydenta, jak i jego wyborców, którzy pokładają w nim nadzieje niemożliwe do spełnienia. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia jedynie ze strażnikiem żyrandola.

Wbrew pozorom prezydent może bardzo dużo. Ma wystarczającą siłę, by przeciwstawiać się demolowaniu państwa. Ma ku temu najsilniejszy w państwie mandat. Wystarczy, że będzie z niego korzystać. To bardzo dużo. Pytanie tylko, czy zechce. A jeśli zechce, to w jaki sposób. Dylemat, który w polskich warunkach nabiera niezwykłej wagi.

Maciej Eckardt
Myśl Polska, nr 9-10 (1-8.03.2020)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarze 4 do “Prezydencki kontredans”

 1. Birton said

  jedyne, co Dudzie naprawdę dobrze wychodziło , to zapalanie Chanuki, w tym był mistrzem

 2. Tekst nadaje sie do „bulwarowki” a nie do Mysli Polskiej czy jakiejkolwiek innej. Epatowanie w pelnym tego slowa znaczeniu normalnego czytelnika z taka powaga i namaszczeniem tematu wyborow „prezydenckich”, w obecnej rzeczywistosci Judeopoloninej (eufemistycznie nazywanej IIIRP a przez koczowniczy nachał – Polin), jest zabiegiem nie tyle juz irracjonalnym co wulgarnie smiesznym. Przykro tylko ze Konfederacja do ktorej ogolnie mialem duza sympatii „uwziela sie” wydurniac i wystawiac wlasnego kandydata dla dekoracji. Kolejny objaw folie des grandeurs . Jak narazie Sanhedryn jest zadowolony z Maliniaka a reszta sie nie liczy. Ale jak przyjdzie potrzeba to bez zastanowienia, jednym machnieciem chałata zmiota w PiS-du ten „hazyl”. Tak wiec nie ma sie nad czym rozpisywac.Szachrajow i bandytow po prostu nie wpuszcza sie do domu i nie podejmuje sie z nimi gierek w „demokracje” – jak zwsze znaczonymi kartami.

 3. OSZUST Duda wmawił EMERYTOM, że Żydzi MUSZĄ być "prawnie" UPRZYWILIJOWANI w 3Rpolin . . . said

  Problem polega na TYM, że aktywiści żydoskiego ANTY-polskiego ZŁODZIEJSKIEGO gangu PiS jak ŻYDY Duda, kaczynski, morawiecki . . . itp zawsze uważali, że ŻYDZI mają i MUSZĄ mieć UPRZYWILIJOWANE „prawa” ponad etnicznymi Polakami w 3RP „polin”.

  Przecież rozwydżony żydowski OSZUST Duda czy „marszałkowie” kneseto-sejmu ulubienicy wykołowanych głupków EMERYTÓW w Polsce już wierzą w ten nonsens, że ŻYDY są UPRZYWILIJOWANI, więc etniczni Polacy MUSZĄ utrzymywać finansowo oraz ROBIĆ jak niewolnicy na ŻYDÓW.
  Tak są wyhodowani ŻYDY na całym Świecie, a w tym przekupny OSZUST Duda, gliński, macierewicz, kaczynski, morawiecki, gowin . . . bo tak NAUCZA „judaizm” i rasistowska Tora:

  „Israelis: Do you see non Jews as equal to you? . . .” :

  Żydzi po przechwyceniu systemu finansowego w 1913r w USA, a potem jak zabili prezydenta J. Kennedy. a następnie całkowicie PRZECHWYCILI centralną władzę w USA(zwłaszcza w sektorze siłowym jak FBIA, CIA, wojsku, sadownictwie itp.), a następnie wprowadzili ponad 120 ustaw w USA, które UPRZYWILIJOWAŁY żydów w USA jako NIE tykalną „szlachtę i magnaterię”w USA, która stała się najbardziej KRYMINALNYM demoralizującym elementem, co zbankrutowało USA.

  Tej żydowskiej MAFII grasującej w USA, która ZBANKRUTOWAŁA USA NIE wolno rozliczać z oczywistego złodziejstwa i pieniactwa politycznego np. tego też które aktualnie trawa USA od wielu lat w USA sterowane z żydowskiego zaszczurzonego śmierdzącego śmietnikiem New Yorku.

  Zawodowi bezkarni OPRAWCY narodu Polskiego jak kaczyńscy, komorowski czy duda ZAMIENILI Belweder w Warszawie na centralną MELINĘ żydowskiej mafii w 3 RP „polin” wzorując się na centralnej żydowskiej MELINIE w USA jakim jest tzw. „Biały Dom” w Washingtonie !

 4. Wykołowani EMERYCI głosują ZAWSZE na ŻYDA, teraz na SPRZEDAWCZYKA dudę ! said

  Wykołowani EMERYCI przez syjonistyczną TVP żyją w sztucznej rzeczywistości FAŁSZYWCÓW syjonistów Dudy, ZAKŁAMANEGO złodzieji Kaczora, Glińskiego, Morawsieckiego, macierewicza, danielsa . . . itp czyli dyktatu PASOŻYTNICZEGO Izraela w Polsce + poddali się w 100% DYKTATOWI żydo-amerynskich kolonizatorów z żydowskiego New York/Washington !

  POPYCHADŁA żydowskiej MAFII czyli „ministrowie ” syjonistycznego gangu ZŁODZIEJI PiS oraz żydowscy MAFIOZI biesiadują w jarmułkach, ustalają jak SKOLONIZOWAĆ oraz OKRAŚĆ głuptasów wykołowanych EMERYTÓW w 3Rpolin:

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/27/polska-ministrowie-z-pis-biesiaduja-w-jarmulkach/

  Na zdjęciu: Arkadiusz Mularczyk (na pierwszym planie po lewej), Adam Bielan (obok Mularczyka), Mateusz Morawiecki (na drugim planie po lewej), Jonny Daniels (na drugim planie w centrum, obok Morawieckiego), Ajjub Kara (obok Danielsa), Piotr Gliński (na dalszym planie po prawej, obok Kary)

  Najbardziej wykołowany MOTŁOCH w 3Rpolin „duda” to właśnie EMERYCI, którzy już się PODDALI żydowskiej MAFII Dudy, dla którego żydoski gang Chabad Lubawich jest oficerem PROWADZACYM i kierownikiem !

  POPYCHADŁO żydoskie Duda jako przyboczny sługus tego SPRZEDAWCZYKA Lecha Kaczyńskiego też „bogosławił” reaktywowanie żydowskiej miedzynardowej MAFII Bnai Brith w dniu 9.IX.2007 – czyli masonerii żydowskiej, którą jak wszystkie LOŻE w Polsce prezydent II RP Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował 22.XI.1938r.

  EMERYCI w żydo-złodziejskiej 3Rpolin UZNALI po 2007r co WSPERAJĄ swoimi „głosami” tego SPRZEDAWCZYKĄ „duda” jako ich, EMERYTÓW „naczelnika”, który GLORYFIKUJE żydowskie MAFIE, a etnicznych Polaków DOŁUJE lub OCZERNIA razem z żydami przy każdej możliwej okazji !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: