Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  brys o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

USA próbują organizować ruch eurosceptyczny w Europie Zachodniej

Posted by Marucha w dniu 2020-02-26 (Środa)

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher broni Polski przed UE i zapewnia, że Amerykanie odczuwają do Polski ogromną sympatię. Jej zdaniem zarzuty rzekomego łamania praworządności w Polsce są przesadne, bo Bruksela boi się rosnącej pozycji Polski.

Pani Georgette Mosbacher w wywiadzie dla „Super Expressu” oświadczyła, że „osobiście uważa, iż sprawa praworządności w Polsce jest silnie upolityczniona i Unia Europejska nie stroni od używania tej kwestii do osiągania swoich własnych celów”. O skomentowanie tej wypowiedzi Sputnik zwrócił się do politologa i publicysty prof. Adama Wielomskiego.

Czy opinia pani ambasador nie stanowi poparcia dla tych kół w Polsce, które są siłą odśrodkową wobec Unii Europejskiej?

– Myślę, że wypowiedź pani Mosbacher zawiera pewien element merytoryczny oraz pewną ocenę polityczną. Merytoryczna jest o tyle słuszna, że, biorąc pod uwagę kształt praworządności i sądownictwa w państwach Europy Zachodniej, krytyka Polski częstokroć bywa przesadzona.

Jeśli, na przykład, w tej krytyce przoduje prezydent Macron, który sam bez wahania pałuje dziesiątki i tysiące demonstrantów, to w Polsce takich przypadków nie ma i wypowiadanie się o stanie praworządności w Polsce w jego przypadku jest głęboko nie na miejscu. Jeśli na przykład krytyką polskiego Trybunału Konstytucyjnego zajmują się politycy z państw, w których w ogóle nie istnieje Trybunał Konstytucyjny, jest to też dosyć szokujące i dziwaczne.

Rzecz druga to ocena polityczna tej wypowiedzi. Zwróćmy uwagę, przede wszystkim, że pani Mosbacher bardzo mocno zwróciła uwagę na to, że to jej prywatna opinia, a więc nie wyraża w ten sposób stanowiska Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Ale sam fakt tego stwierdzenia, oczywiście, jest znaczący, dlatego że administracja Donalda Trumpa popiera wszystkie siły odśrodkowe, antyeuropejskie w Unii Europejskiej. Donald Trump osobiście wspierał Wielką Brytanię w Brexicie.

Widać, że Stany Zjednoczone (a mam tutaj przede wszystkim na myśli Johna Boltona, wieloletniego doradcę Donalda Trumpa), próbują organizować ruch eurosceptyczny w Europie Zachodniej. Też widać, że popierane jest stanowisko Polski (nawet jeśli to nie oficjalne, tylko prywatne poparcie). Stany Zjednoczone traktują Unię Europejską jako przeciwnika, który jako całość przeciwstawia się amerykańskim żądaniom, roszczeniom, dyktatom. Dlatego też Stanom Zjednoczonym wygodniej byłoby rozmawiać z poszczególnymi państwami, a nie z Unią Europejską jako taką.

Trzeba zwrócić również uwagę, że to w Polsce okres przed wyborami prezydenckimi. Jest dla mnie oczywiste, że USA są zainteresowane reelekcją obecnego prezydenta, dlatego, że są zainteresowane rządami Prawa i Sprawiedliwości, które są nie tylko eurosceptyczne [??? – admin], ale też chętnie kupują amerykańskie uzbrojenie.

Jeszcze jeden cytat z wywiadu Georgette Mosbacher: „Polska jest dziś dużym graczem na arenie międzynarodowej. Wiem to od pierwszej chwili, kiedy przyjechałam do Warszawy. Stany Zjednoczone to wiedzą, ale wydaje mi się, że w stolicach Zachodniej Europy jeszcze tego nie rozumieją” – ocenia pani ambasador. Dziennik Gazeta Prawna opatrzył wiadomość o wywiadzie pani ambasador w tytuł „Mosbacher broni Polski przed Unią Europejską”. Czyżby było aż tak źle na linii Polska – Unia Europejska, że Polska potrzebuje już obrony zza oceanu?

– Wydaje mi się, że nie jest tak źle, żeby potrzebna była obrona zza oceanu. Ja traktuję to przede wszystkim w kategoriach nieoficjalnego poparcia Stanów Zjednoczonych dla obecnego prezydenta, dla partii rządzącej. Ale zwracam uwagę, że nawet ta wypowiedź jest bardzo charakterystyczna. Mosbacher na pewno zauważyła, że polska klasa polityczna jest mocno zakompleksiona, w związku z czym tak zwane „klepanie po plecach”, pokazywanie, jacy jesteście wielcy, wspaniali, że was doceniają, robi w Polsce bardzo silne wrażenie na tejże zakompleksionej klasie politycznej.

Jak Pan profesor w ogóle ocenia sytuację na linii Warszawa – Bruksela?

– Bruksela przede wszystkim stara się używać argumentacji natury prawnej, prawdopodobnie możliwa jest jakaś argumentacja natury ekonomicznej, po to, aby zmusić w tej chwili Polskę do pozostania w strukturach europejskich i zachowania postawy proeuropejskiej. Oczywiście, Bruksela stawia na inne siły polityczne niż USA. Czyli nie na Prawo i Sprawiedliwość, tylko raczej na Koalicję Obywatelską czy też na siły związane z SLD.

Ale powiedzmy sobie szczerze, ten nacisk Brukseli nie jest na tyle silny, aby spowodować w Polsce jakieś znaczące przemiany polityczne. Odnoszę wrażenie, że Bruksela godzi się z faktem, że Europa Środkowo-Wschodnia generalnie jest zdominowana przez politykę proamerykańską. I stąd w państwach zachodnich, takich jak Niemcy czy Francja, czasami pojawiają się koncepcje przyśpieszenia integracji europejskiej w węższym kręgu państw – w tak zwanych „państwach Starej Europy”.

Więc widocznie wywiad pani ambasador nie jest dziełem przypadku?

– Uważam, że nie jest dziełem przypadku, bo mamy w maju wybory prezydenckie w Polsce. Myślę, że to jest poparcie, dosyć jasne i oczywiste. Aczkolwiek z wyraźnym zaznaczeniem, że jest to jej prywatna opinia. To oznacza, że Stany Zjednoczone liczą się z tym, że wybory prezydenckie zawsze mogą się potoczyć nie tak, jak przewidziano.

Rozmawiał Leonid Sigan
Za: https://pl.sputniknews.com/opinie/2020022511986041-czy-usa-probuja-organizowac-ruch-eurosceptyczny-w-europie-zachodniej-sputnik/
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 5 do “USA próbują organizować ruch eurosceptyczny w Europie Zachodniej”

 1. Birton said

  żydowska suka Mosbacher, córka szatana, J8,44 , recytuje niestrudzenie żydowskie szatańskie wersety , z pełną nadzieją na wzięcie ogłupiałych do cna Polaków pod kolejny but

 2. Głos z Kociewia said

  Polska to porządny,lojalny do bólu SŁUGA, który flaki sobie wypruje na życzenie bogatego pana. Warto mieć takiego podwładnego. To w czyich łapskach ten sługa się znajduje ma kapitalne znaczenie. Te komplementy Żydówki są po to, by Polska wybrała żydowskiego, zamiast niemieckiego pana. Może więc ani jednego, ani drugiego , żadnego . A na liczne, bratnie narody słowiańskie . Te nie zniszczą naszej słowiańszczyzny.

 3. Posuchajcie "debaty wyborczej" YEBNIĘTYCH kryminalistów z GANGU złodzieji "partia demokratyczna": said

  I wyobraźcie sobie wy WYKOŁOWANY motłochu w 3-Rpolin, że przed z którymś z tych 100% IDIJOTÓW będzie kucał lub srał w gacie jak ten PUCYBUT żydowski skorumpowany sprzedwaczyk „DUDA” jeśli na niego znowóż zagłosują WYKOŁOWANE głupki EMERYCI:

  Na przykład ta PROSCIARA oszustka Warren „kandydatka na prezydenta USA” ubrana w czerwonawy żakiet Warren twierdzi w trakcie debaty:
  „pozbądźmy się testów w szkołach co dowodzi, że publiczne szkoły nie radzą sobie z nauczaniem naszych dzieci”

  Stary 79 letni ŻYDOSKI zgrzybialec SPEKULANT miliarder oszust Bloomberg(pierwszy od lewej strony) ze śmierdzącego skwaśnizną śmietnika bankruta New Yorku w trakcie tej „debaty” odgryza się wszystkim „debatowiczom” wykrzykując, że może KUPIĆ ich wszystkich tak jak KUPŁ dla włoskiej żydówki Nancy Pelosi stanowisko marszałka sejmu amerykanskiego czyli Kongresu USA . . .

  Inny stary oszust SPEKULANT finansowy miliarder Tom Steyer(pierwszy od prawej strony) ze stanu South Carolina w czasie tej „debaty” WYKRZYKIWAŁ obiecanki dla murzynów, że jak on zostanie „prezydentem USA” to on dzisiaj gwarantuje spowodowanie WYPŁACENIA odszkodowań-reparacji finansowych każdemu murzynowi za okres „niewolnictwa” murzynów w USA, tak aby WSZYSCY murzyni na niego zagłosowali w listopadzie 2020 . . . SIĆ!

  Natomiast 79 letni zwapnialec skrajny SKLEROTYK skorumpowany łapówkarz Joe Biden(3-i od prawej strony-to on chyba wymuszał łapówki w Kijowie!) PATOLOGICZNY oszust bełkotał KILKA razy w trakcie „debaty” że jak on zostanie SENATOREM USA (popierdiliło się jemu w ZWAPNIAÓŁYM łbie, gdyż faktycznie ubiega się prezydenturę a nie senatora!) to jak na niego zagłosują, to on OBIECUJE to . . . i tamto . . . SIĆ!

 4. Ale dlaczego? said

  Śmiechłem, jak mówia niektórzy 😀

 5. JARNO said

  re.3:YEBNIĘTY>Bernie Sanders jest również Żydem-rodzice jego pochodzili z terenu Polski ‚ in Słopnice, Galicia, in Austria-Hungary (now part of Poland)>>https://en.wikipedia.org/wiki/Bernie_Sanders .
  .
  i nie przejmuj się, donatorzy DNC wyłażą ze skóry aby utrącić Sandersa>>‘Stop Sanders’ Democrats Are Agonizing Over His Momentum >>

  czy>>Who Is Funding The Anti-Bernie Sanders Super PAC? https://www.zerohedge.com/political/who-funding-anti-bernie-sanders-super-pac
  lokalnie to Kurwiniści czyli Konfederacja jest przerażona sukcesami Sandersa ..bo jego narracja jest niezgodna z linią DNC-czyli Demokratów
  .
  i to by było na tyle.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: