Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pięć lat nieróbstwa Dudy

Posted by Marucha w dniu 2020-02-28 (Piątek)

Mam wrażenie, że rządy w Polsce mają niepolską centralę, centrale poza Polską, że polityka Polska uprawiana jest nie za polskie pieniądze.

Mija 5 lat od wskazania i mianowania Andrzeja Dudy prezydentem Polski. Pięć lat zmarnowanych. Pięć lat nieróbstwa, propagandy, pokrzykiwania, służba ideologii antypolskiej polityki Jarosława Kaczyńskiego.

A. Duda był i jest klasycznym ,,mężem” politycznym J. Kaczyńskiego, ponieważ to J. Kaczyński wyznaczał cele polityczne w Polsce, cele polityki, które bezwzględnie służą interesom określonych środowisk w USA i Izraela oraz banderowskiej Ukrainie.

Służba tych panów, skupiała się przed wszystkim na prowadzeniu obrzydliwej, brutalnej wojny medialnej i politycznej przeciwko Rosji w interesie określonych w/w środowisk z tzw. ,,zachodu”, a wszelkie wewnętrzne awantury polityczne miały na celu odwracać uwagę od spraw zasadniczych, czyli podstępnego niszczenia państwowości polskiej na rzecz budowy rządów światowych.

Pięć lat mija prezydentury A. Dudy, który nie miał i nie ma własnej filozofii Państwa Polskiego, nie wie, czy nie chce wiedzieć w jakim ustroju politycznym funkcjonuje, człowiek bez wizji, bez własnego zdania. A. Duda żyje w politycznym chaosie, politycznym matrixie, strasznie się męczy z powodu tego, że musi być aktorem – amatorem przed ludźmi i tylko w pewnych kręgach społecznych udaje mu się być wymuszonym, wiarygodnym aktorem i grać role, które są dla niego niezrozumiałe.

To Jarosław Kaczyński był przez te 5 lat faktycznym rezydentem Polski, a A. Duda takim słupem politycznym i przedłużeniem ręki J. Kaczyńskiego w budowie Państwa Polin.
Nadmienić należy, że pierwszym posunięciem prezydentury A. Dudy było wsparcie finansowe banderowskich rządów na Ukrainie kwotą ponad 4 mld zł. W czyim interesie to zrobił – na pewno nie w interesie rodzin ofiar ludobójstwa banderowskiego na kresach.

Przez pięć lat udawał, że pamięta o ludobójstwie na Polakach na kresach, ale praktycznie pacyfikował środowiska antybanderowskie w Polsce, które domagały się prawdy i rozliczeń ludobójstwa na kresach. A. Duda w tych sprawach nie zrobił NIC. Tak nie postępuje mąż stanu – Prezydent. Tak postępuje wyrafinowany szkodnik Narodu Polskiego.

Andrzej Duda odpowiada za klęskę polityki wschodniej, której nie ma z powodu realizowania przez A. Dudę polityki zagranicznej w Polsce w interesie określonych środowisk korporacyjnych z USA, czego dowodem jest podpisywanie dokumentów na kolanach, w pół zgięty u swojego mocodawcy D. Trumpa. Dokumenty, które są szkodliwe i bez znaczenia dla Polski w przyszłości.

Andrzej Duda jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, praktycznie oddał swoje zwierzchnictwo na rzecz dowódców wojsk okupacyjnych w Polsce z USA w ramach NATO, gdzie w sposób podstępny oddal Wojsko Polskie w ręce okupanta z USA.

Andrzej Duda nie reaguje na haniebne i szkodliwe zakupy przez skompromitowanych, marionetkowych ministrów obrony, uzbrojenia w fabrykach zbrojeniowych w USA oraz sprzętu wojskowego na rzecz wyposażenia Armii NATO-wskiej w Polsce. Zakupiony sprzęt z pieniędzy polskich podatników, to nic innego, jak ,,mordowanie” polskiego przemysłu zbrojeniowego, polskiej myśli technicznej. Zakupy sprzętu wojskowego odbywają się bez przetargu, bez offsetu, bez technologii, po zawyżonej cenie. To A. Duda wraz z MON przyczynia się do okradania Polski celem oczekiwanego wsparcia politycznego od swoich mocodawców z USA i Izraela.

Zgoda A. Dudy na okupacje terytorium Polski przez wojska amerykańskie za pieniądze polskiego podatnika, budowy, tzw. ,,tarczy antyatomowej”, budowy obcych baz wojskowych na terytorium Polski za pieniądze polskiego podatnika w celu dalszego zwiększania obcych wojsk w Polsce, to w praktyce oznacza przyznania się do braku własnej strategii obronnej własnego terytorium oraz braku własnego wojska. Tak nie postępuje Prezydent, tak postępują rezydenci obcych interesów Polsce.

Andrzej Duda, nie ma wiedzy, albo udaje, że jej nie ma, o polityce energetycznej Polski. Patrzy z przymrużeniem oka, jak wyjątkowy szkodnik Piotr Naimski działa w interesie światowych korporacji energetycznych z USA, które stają się super monopolistami w dostawach do Polski drogiego gazu i ropy, kosztem własnego wydobycia. Wysokie koszty energetyczne , uderzają w gospodarkę narodową i gospodarkę rodzinną. To korporacyjne firmy światowe z USA stają się monopolistami energetycznymi w Polsce.

Co to za zmiana??? Gdzie jawność życia politycznego w Polsce, dlaczego konsumenci nie mają prawa wiedzieć za jaką cenę firmy z USA sprowadzają gaz i ropę do Polski. Dlaczego takie oszustwo toleruje A. Duda?

Andrzej Duda nie interesuje się polskimi zasobami naturalnymi ziemi. Od wielu lat trwa rabunek polskich zasobów naturalnych, rozdawane są na prawo i lewo koncesje na wydobywanie z polskiej ziemi zasobów naturalnych. A. Duda nie podjął się zadania inwentaryzacji Polskich zasobów naturalnych, jak również inwentaryzacji majątku narodowego, tego jeszcze nie rozkradzionego. Min. w tym celu było powołanie Narodowej Strategii Rozwoju przy prezydencie. Skończyło się to kompromitacją, ciałem bez uzasadnienia ekonomicznego, nieróbstwem, napychaniem kieszeni swojemu ojcu oraz znajomym. To ogromny wstyd, że nawet tak prostego postulatu nie potrafił zrealizować w interesie społecznym.

Prezydent nie reagował na nepotyczne rządy w Polsce, gdzie karierowiczostwo, pycha, cenzura, korupcja na ogromną skalę, wyjątkowo kwitną.

Reasumując, A. Duda dał się poznać jako człowiek niesamodzielny, czy to w polityce wewnętrznej czy zewnętrznej, bez wizji Państwa Polskiego, bez charyzmy Patrioty Polskiego. Jego wiernopoddańcze decyzje w sprawach międzynarodowych budzą przeraźliwy strach przed całkowitym oddaniem Polski na rzecz określonych środowisk politycznych z USA i Izraela. Mam wrażenie, że rządy w Polsce mają niepolską centralę, centrale po za Polską, że polityka Polska uprawiana jest nie za polskie pieniądze.

Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone. Andrzej Duda wykonujący polecenia neokonserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny z Rosją na naszym Polskim terytorium w interesie światowych korporacji przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Każda, choć trochę samodzielna władza oddala groźby wojen na swoim terytorium, oprócz A. Dudy, który wraz z kierującymi antypolską partią PIS, przybliża swoimi działaniami groźbę wojny.

Jarosław Kaczyński wraz z swoim pomocnikiem Andrzejem Dudą z terytorium Polski chcą uczynić wielki poligon wojenny. Takie działania A. Dudy polegające na wspieraniu obcych interesów w Polsce, są działaniami wyjątkowo niebezpiecznymi dla istnienia Polski i Narodu Polskiego.

Jarosław Kaczynski i jego pomocnik Andrzej Duda, to dwie marionetkowe postacie obcych rządów w Polsce, od zadań specjalnych obcego interesu. Taka polityka, robi z Polaków niewolników w ich własnym kraju a z Polski kraj satelicki. Dobitnie świadczy to, że Polska pod rządami Kaczyńskiego staje się ,,państwem teoretycznym”, Państwem bez mężów stanu, Państwem w dalszej perspektywie do całkowitej samolikwidacji o ile nic się nie zmieni 10 maja 2020 roku.

Zygmunt Wrzodak
Sk-ice 25.03.2020 rok.
https://wrzodakz.neon24.pl

Komentarzy 20 do “Pięć lat nieróbstwa Dudy”

 1. JADAM said

  Prawie wszystko prawda ( ? data ? )
  I co z tego ?
  Sam pan brałeś udział w tej hucpie , jak się było u władzy ( przy korycie ) .
  Trzeba było myśleć i ROBIĆ DLA NARODU i POLSKI .
  …….
  Dzisiaj , to i ja mogę palnąć kilka mądrości wiejskiego głupka .
  Jak skończył pierwszy prezio – Pan Narutowicz (prof. zresztą ) – wiemy .
  Do dzisiaj pozostali są b e z k a r n i ( odpowiadają -KUPA ŚMIECHU – przed historią).
  Normalni ludzie mieliby dłuuuuugie wyroki za podobne postępki .
  ……
  W „naszym wzorze ” na państwo i społeczeństwo , tzn. USA średnio co czwarty kończy
  szybko , tragicznie i przed końcem kadencji ( jak tylko nawywija cokolwiek przeciwko swojemu narodowi ).

 2. Olo said

  Juda i Kulawy Kartofel to dwa największe szkodniki w całej historii Polski. Co Polacy i ich pradziady zrobiłi dla Polski od wczesnego średniowiecza do czasów współczesnych, te dwa bydlaki zniszczyły zaledwie w parę lat. Nie było i nigdy nie będzie większego ZŁA.

 3. Anucha said

  Nie zazdroszczę naszemu Prezydentowi.
  Chłopisko dochrapał się stołka a musi ciągle pełzać.
  Raz nawet doczołgał się do Waszyngtonu, już myślał , że odpocznie sobie i usiądzie w Białym Domu.
  A sami widzieliście jak to skończyło się.
  Do tego musiał jeszcze podpisać czek in blanco dla Cadyka

 4. Nie rozumiem… Czego się spodziewaliście po PIS? Jakie nadzieje pokładaliście i na czym te nadzieje były oparte? Czy ktoś z was zauważył, że PIS ukradł program przedwyborczy dla LPR? I z tym programem PIS wygrał wybory, już na pierwszym posiedzeniu Sejmu okazało się, że PIS wcale tego programu (LPR!) nie zamierzał realizować.

  Nie zauważyliście???

  To oznacza, że można wam wcisnąć każdy kit. A wy przełkniecie go gładko. I znów będziecie mądrzy PO SZKODZIE.

 5. Ad. 2

  Juda i Kulawy Kartofel to dwa największe szkodniki w całej historii Polski.

  Mazowiecki, Balcerowicz i Lewandowski byli znacznie większymi szkodnikami.

 6. Birton said

  Duda – Juda wygląda na lekkiego głupka, chociaż i doktor, co nie leczy , ale za to Chanukę zapala popisowo, rabinicznie, rzekłbym

 7. Boydar said

  Odnoszę wrażenie że Wrzodak napisał to wszystko z pełnym przekonaniem. Nie wiem czy od siebie.

 8. Kojak said

  To wszystko prawda ! Uznanie dla Wrzodaka za to co zrobil i robi ! Uznanie, ze mu wogle jeszcze sie chce cos pisac, bo to naprawde czlowieka juz szlag trafia, jak ma opisywac kolejny raz zydowskich szambojadow i taplac sie w zydowskiej gnojowce.

 9. Mietas said

  Nie ma żadnego państwa polskiego, jedyne co jest, to państwo pisowskiej propagandy, które zaczyna tonąć szybciej jak Titanic, oby na koniec roku był jakikolwiek wzrost gospodarczy, bo wszystko na to wskazuje że będzie to kres pisowskiej głupoty.

 10. Olo said

  Ad. 5

  „Mazowiecki, Balcerowicz i Lewandowski byli znacznie większymi szkodnikami”

  Otóż nie bardzo. Mazowiecki, Balcerowicz i Lewandowski rozkradli Polske, zniszczyli jej gospodarke i przemysł, a Juda i żoliborski Bander-Kulas chcą Polskę zupełnie zlikwidować, zamieniając ją w żydo-banderowskie Polin, gdzie Polacy będą polskojęzycznymi Palestyńczykami, terroryzowanymi przez bandycką dzicz ukrowską i jankeska soldateskę, którą ściagają do Polski jako bandycką obstawę swojego reżimu.

  A jeżeli chodzi o skalę rozkradania Polski, to wystarczy poczytać o przejmowaniu polskich złóż miedzi, srebra i metali ziem rzadkich przez anglosaskie korporacje wydobywcze, głównie z USA, Kanady i Anglii, policzyć ile miliardów dolarów zgarną złodzieje i od razu będzie wiadomo kto jest większym szkodnikiem. Od razu Panu powiem, że dzięki tym złożom Polska mogłaby się stać najbogatszym państwem w Europie. Gdyby nie złodzieje i bandyci z żydo-banderowskieg reżimu dobrej zmiany, którzy za darmo oddają je międzynarodowym korporacjom.

 11. Olo said

  A kiedy polski kretyn słyszy, że polskie złoża miedzi, srebra, tytanu, wanadu, żelaza i metali ziem rzadkich dostają się w łapska anglosasko-żydowskich korporacji, to mówi, że dobrze się dzieje, bo inaczej wpadły by w ręce Putina i Moskwy…

 12. PISKORZ said

  re art , że nawet tak prostego postulatu nie potrafił zrealizować w interesie społecznym.” P. Wrzodak pisz pan normalnie..!!! Co to znaczy ‚nie potrafił”..? On nie chciał..!! Różnica zasadnicza..

 13. Isreal said

  Pan Wrzodak mógłby pomyśleć co pisze – „że polityka Polska uprawiana jest nie za polskie pieniądze.”

  może chodziło o – ” że polityka antPolska uprawiana jest za polskie pieniądze” …………………..

  ———–
  Nie czepiajcie się słówek. Pan Wrzodak nie jest stylistą.
  Admin

 14. rycho08 said

  Panie Jarno,

  Odpowiedź p. Wrzodaka na podobny zarzut pod jego tekstem na neonie:

  Co do Solidarnosci, to była dalsza walka Polakow z żydami w Solidarności było 95% Polaków, byłem ja był min. Roman Kafel i tysiace oddanych Polsce ludzi, służyli jak potrafili, a że koszerni Nas ograli, no cóż, historia się powtarza. teraz jest tzw. wolność w informacji, można uzyskać szybko wiedzę w przeciwieństwie do tamtych czasów i co jest lepiej, Polacy rządza??? Nie, są tacy sami jak za Bieruta, Jaruzelskiego, służą temu samemu. Ja od 1988 roku walczyłem w ramach Soli o interesy narodowe, a nie o cebule, jest na to mnóstwo dowodów, tak samo jak w LPR. Tyle o Solidarnosci.
  Czepia pan się tego, że nie angażuję się w politykę, że nie buduję organizacji, nie włączam się w wasze struktury itp.
  Panie Pawle, wystarczy, że pan buduje przez wiele, wiele lat i drepcze pan w miejscu, powiem więcej będzie pan dreptał w miejscu następne kilka lat.
  Niech pan jątrzenie zastąpi budową, resztę niech się pan domyśli.
  Politykę nie buduje się na rzucaniu się na druty, nie oczernia się tych instytucji, które można wykorzystać do budowy coś swojego, nie można jednym zarzucać zdradę a samemu jest się wylewnym w drugą stronę. Oczywiście można tak robić, wtedy gdy się ma wszystkie media Kurwizji i TVN czy OTR, ale jak się tylko przekonuje parę osób przekonanych, to nic nie znaczy w polityce.
  Gdybym napisał prawdę jakie są powody mojej nieobecności w polityce, pewnie 100% ludzi by w to nie uwierzyło, nie jestem z tych co się skarżą, ale pan powinien się domyśleć, dlaczego tak jest, pan powinien zrozumieć na czym polega kontrola nad człowiekiem ,,niebezpiecznym” w tych czasach. Wiele przeszedłem, wyszedłem strasznie pobijany, ale z ogromną wiedzą i to min. jest dla mnie niebezpieczne i to, że nigdy nie dałem się złamać.

 15. rycho08 said

  Przepraszam; JADAM (1)

 16. krzak radomski said

  http://www.bochenia.pl/sacrum-i-profanum/2019/pazdziernik//swiat-duchow-jasnowidzow-telepatow-i-medium..html
  wklejono bezinteresownie

  ———-
  Jakieś New Age.
  Admin

 17. Za_granicą_widać_Lepiej said

  gdyby juda tylko NIC NIE ROBIŁ – nie było by tak źle. ale maliniak buduje tutaj polin – a tego mu nigdy! nie wybaczę.

 18. Na Ukrainie do roli prezydenta zatrudniają zawodowców.

 19. krzak radomski said

  ad 16 DOPISEK ADMINA -nie to nawrót do OLD AGE i szabelki (miał być link do artykułu a wyszła strona główna-sorry)
  Bochenia » Sacrum i profanum » 2019 » Październik » Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium.
  Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium.

  Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium. Duchy to wspomnienia, a my je zachowujemy, ponieważ ci, których kochamy nie opuszczają świata.

  linia

  Każda epoka ma swoje mody, zainteresowania, kierunki rozwoju niejako odzwierciedlające cały stan psychospołecznych i intelektualnych doświadczeń narodu.

  Tak też Polska przedwojenna uciskana przez zaborców i po tragediach wojny szukała nadziei i pocieszenia w lepszym świecie duchowym, kontaktując się podczas masowych seansów spirytystycznych z duchami swoich przodków oczekując od nich pocieszenia co do jaśniejszej strony życia. Liczni jasnowidzący niejako zesłani na potrzeby tej epoki wskrzeszali upadającego ducha narodu. Te nowe poszukiwania i pasje towarzyszyły ówczesnej elicie społecznej wśród pisarzy, oficerów, literatów a nawet naukowców. Wiara w duchy i ich materialną obecność była w sferach wyższych powszechna i aprobowana, słynni jasnowidze i osoby ze zdolnościami medialnymi znajdowali zawsze wdzięczną klientelę. Przyjmowano ich w najwytworniejszych domach, także tych należących do polityków. Sam Piłsudski miał swoich ulubieńców wśród znanych warszawskich telepatów i jasnowidzów.

  Jedna z najwcześniejszych historii dotyczących Piłsudskiego opowiada o czasach, w których przebywał on przymusowo na Syberii w miejscowości Tunka. Spotkał tam starą cygankę, która wróżyła podróżnym, zesłańcom i żołnierzom z miejscowego garnizonu. Kobieta, licząc na kilka kopiejek zarobku, zaczepiła młodego zesłańca, jednak gdy zobaczyła jego rękę, odskoczyła z przerażaniem i wykrzyknęła: Carem budiesz. Józef nie myślał jeszcze wtedy o karierze politycznej, ani nawet o niepodległości Polski, natomiast gdy po latach zamieszkał w Belwederze opowiadał tę historię wielokrotnie.

  zdjecieKolejna „prorocza” opowieść pochodzi z 1904 roku, kiedy to Józef Piłsudski mieszkał w Krakowie. Był wtedy bardzo ubogim człowiekiem i posiadał tylko jedną parę spodni. Któregoś dnia (gdy akurat oddał je do cerowania) odwiedził go Stefan Żeromski. Szczęśliwy Ziuk (bo tak prywatnie zwracano się do Piłsudskiego), przyjmując gościa w samych kalesonach, oświadczył pisarzowi że zostanie Naczelnikiem Państwa, na co jednoznacznie wskazywał układany przez niego pasjans.

  Jeszcze dziwniejsza historia ma związek z narodzinami córki Marszałka, Wandy. 7 lutego 1918 roku, przebywający w twierdzy w Magdeburgu Piłsudski doznał proroczego snu. Usłyszał w nim płacz dziecka. Wstał więc z łóżka i zapisał na ścianie datę. Po uwolnieniu z więzienia dowiedział się, że dokładnie wtedy został ojcem.
  Już jako mieszkaniec Belwederu, wódz spał zawsze przy zapalonym świetle. Miało to ponoć związek z tym, że stale niepokoiły go duchy. Jak sam wspominał, obawiał się nawet ataku z ich strony:

  – Stale co wieczora, gdym się położył, słyszałem wyraźne kroki do koła mojego łóżka, ku oknu i z powrotem. Po tym zaczynało się stukanie w szklane naczynie z owocami, w klosz lampki elektrycznej… Jednym słowem cała seria dźwięków niemożliwych do wytłumaczenia. Jednego się zawsze obawiałem: żeby to „coś” mnie nie tknęło dlatego paliłem światło…

  Po raz pierwszy wziął udział w seansie zaaranżowanym przez sławne ówczesne medium – Teofila Modrzejewskiego. Wywołano wówczas dziwną figurę – ni to drapieżnego ptaka, ni to człowieka. Relację z tego wydarzenia potwierdziły osoby tak sceptycznie podchodzące do spraw ezoteryki jak Tadeusz Boy-Żeleński i Stanisław Ignacy Witkiewicz.
  Najbardziej niezwykłe nawiązanie kontaktu z duchami zdarzyło się jednak nie w wolnej Polsce, ale jeszcze na galicyjskim froncie w czasie I wojny światowej. Grupa oficerów nudziła się w swoich kwaterach. Ktoś zaproponował wywoływanie duchów, a wtedy Piłsudski rzucił myśl, by był to duch jakiegoś rosyjskiego generała i by wypytać go na okoliczność mającej nadejść nieprzyjacielskiej ofensywy. Wszyscy się na to zgodzili. Do talerzyka zasiadło dwóch nieznających języka rosyjskiego oficerów z Galicji i seans się rozpoczął. Wśród ponurej i groźnej atmosfery wojennej sprowadzono na ziemię ducha generała Liniewicza, jednego z dowódców w wojnie rosyjsko-japońskiej. Duch zaczął obracać talerzyk, odpowiadając na pytania po rosyjsku.
  Generał Liniewicz był Polakiem z pochodzenia, a jego duch mimo to zarzucił Piłsudskiemu zdradę. Komendant odciął się ostro, twierdząc, że to sam Liniewicz jest zdrajcą, bo mając polskie korzenie, walczył po stronie cara. W pewnej chwili zapytał ducha, czy może odpowiadać na pytania zadane w myślach. Liniewicz stwierdził, że tak, więc Piłsudski zapytał telepatycznie o najbliższą ofensywę wroga. Duch odpowiedział ruchem talerzyka. Obecny podczas seansu generał Sosnkowski tak odczytał wypowiedź Liniewicza: Oczekujcie go w pierwszy dzień Bożego Narodzenia, ale to będzie tylko próba. Prawdziwy atak pójdzie bardziej na południe. Po czym duch zrezygnował z dalszego pobytu wśród oficerów legionowych i, wyrywając talerzyk z rąk prowadzących seans, roztrzaskał go o ziemię.
  Słynny był także udział Piłsudskiego w prezentacjach najpopularniejszego przedwojennego „maga” i jasnowidza – Stefana Ossowieckiego. Chcąc wypróbować możliwości Ossowieckiego, marszałek napisał na kartce informację, którą pokazał generałowi Kazimierzowi Sosnkowskiemu. Kartkę włożono do koperty, a następnie zalakowano. Zgromadzone osoby potwierdziły, że koperty nie sposób otworzyć bez złamania pieczęci. Ossowiecki, wziąwszy ją do ręki, odczytał znajdującą się w środku wiadomość. Była to formuła szachowa, która została napisana z błędem. Po wyjęciu kartki okazało się, że błąd w zapisie popełnił marszałek, jasnowidz zaś odczytał zapis dokładnie i ogłosił zebranym.
  Wszystkie te eksperymenty ugruntowały w Piłsudskim wiarę w to, że świat i rządzące nim prawa daleko odbiegają od potocznych, realistycznych wyobrażeń ludzi.

  Szczególną estymą Józefa Piłsudskiego cieszyła się Agnieszka Pilchowa, zwana Jasnowidzącą z Wisły, autorka wielu publikacji ezoterycznych, trafnych przepowiedni i udokumentowanych wyleczeń chorób, szczególnie dziecięcych. Urodzona na Śląsku Cieszyńskim, otrzymała w młodości propozycję od prezydenta Czechosłowacji Tomáša Masaryka, by została jego astrolożką. Odmówiła, przeniosła się do Polski i osiadła w Wiśle. Była postacią znaną wśród wysokich sfer międzywojennej Polski. Z jej usług i wiedzy korzystała między innymi Zofia Kossak-Szczucka.
  Pewnego dnia zawezwano Pilchową do Belwederu, by pomogła chorującemu na raka Józefowi Piłsudskiemu. Szczegóły tej wizyty nie są znane. Wiadomo jednak, że kolejnym pacjentem Pilchowej był prezydent Ignacy Mościcki. Najprawdopodobniej więc Jasnowidząca z Wisły ulżyła w cierpieniach marszałkowi, choć go nie wyleczyła całkowicie. Piłsudski zmarł w 1935 roku na raka wątroby.
  Przed samą śmiercią miewał bardzo wyraziste wizje. Ukazała mu się zmarła w latach trzydziestych na białaczkę siostra, a także nieżyjący brat Bronisław i matka. Józef Piłsudski, leżąc na łożu śmierci, rozmawiał ze swoimi bliskimi, którzy dawno odeszli. Mówił do nich tak, jakby stali tuż obok. Adiutantom, którzy tego słuchali, włosy stawały dęba na głowie.

  Opracował Józef Łącki

 20. NICK said

  Krzaku.
  Osobiście.
  Jak się czyta taki, byle jaki, wstęp:

  „ad 16 DOPISEK ADMINA -nie to nawrót do OLD AGE i szabelki (miał być link do artykułu a wyszła strona główna-sorry)
  Bochenia » Sacrum i profanum » 2019 » Październik » Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium.
  Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium.

  Świat duchów, jasnowidzów, telepatów i medium. Duchy to wspomnienia, a my je zachowujemy, ponieważ ci, których kochamy nie opuszczają świata.

  linia”

  To reszty nie czytamy.
  Spróbuj Pan jeszcze raz albo dwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: