Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  włodo o Przejściowe trudności z ostate…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Smoleńsk: Wszyscy uważają, że jak latają z prezydentem RP, to im wolno więcej

Posted by Marucha w dniu 2020-02-28 (Piątek)

„Dlaczego my nie rozumiemy, że przy tak dalece posuniętej ostentacyjnie antyrosyjskiej polityce – przy tym, że mówienie źle o Rosji i o władzach w Rosji jest w Polsce obowiązkiem – oczekujemy jakiejś dobrej woli od państwa i polityków, których na każdym kroku obrażamy?” – pyta publicystyka Agnieszka Wołk-Łaniewska.

[Nie mówcie, że to tylko tasiemce i ichni rząd obraża Rosję. Czyni to również duża większość etnicznych Polaków – admin]

Organizacja wizyty w Smoleńsku i Katyniu wymaga bardzo skomplikowanej logistyki. Prezes Ośrodka Analiz Strategicznych Witold Jurasz w Onet.pl wyjaśnia, że konieczne będzie m.in.: uzyskanie zgód na korzystanie z przestrzeni powietrznej Białorusi i Rosji oraz zorganizowanie zgody na lądowanie na najbliższym od Smoleńska lotnisku w Witebsku na Białorusi (bo w samym Smoleńsku lotnisko jest nieczynne) i przejazd do Smoleńska. Lub też zgody na lądowanie w Rosji – w Briańsku bądź w Moskwie i podróży stamtąd na miejsce katastrofy.

Oprócz tego należy ustalić skład delegacji prezydenta (?) oraz premiera, rodzin katyńskich, rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, kompani honorowej oraz mediów. (W 2010 r. składy delegacji zmieniano jeszcze w przededniu katastrofy). Konieczne jest uzyskanie wiz rosyjskich, jak również – zakładając przejazd przez Białoruś – białoruskich. Obowiązkowo skoordynować działań na miejscu ze Służbą Ochrony Prezydenta Białorusi oraz rosyjską Federalną Służbą Ochrony, milicją drogową, władzami lokalnymi, protokołem dyplomatycznym, służbami medycznymi etc.; zapewnienie możliwości odpoczynku oraz opieki medycznej dla zaawansowanych wiekiem członków rodzin katyńskich.

Temat związany z uroczystościami w Smoleńsku i Katyniu ze znaną polską publicystyką Agnieszką Wołk-Łaniewską omawia komentator Agencji Sputnik Leonid Swiridow.

Jak wiemy, uroczystości odbędą się 10 kwietnia…

— Prawdopodobnie się odbędą. A może nawet nie.

Mam nadzieję, że jednak odbędą się, ale ze strony rosyjskiej my – dziennikarze mamy kilka pytań. Po pierwsze, patrząc na to z Moskwy nie za bardzo rozumiemy, co mówią dwaj rzecznicy w Polsce. Czy w Katyniu i w Smoleńsku pan prezydent będzie towarzyszył panu premierowi, czy też pan premier panu prezydentowi i?

— Panowie podobno to sobie wyjaśnili. Została złożona taka deklaracja: urzędnicy premiera i prezydenta RP wyjaśnili drobne nieporozumienia. Ja mam takie wrażenie, że to jest już kwestia nie tyle nawet kompetencji, ile po prostu wychowania. Generalnie człowiek dobrze wychowany miałby świadomość, że tego typu zdania, że to prezydent – głowa państwa – komukolwiek towarzyszy, są wysoce niestosowne. Może, ewentualnie, swojej małżonce towarzyszyć. Ale nie panu premierowi. To jest absurdalne.

Rozumiem, że prezydent Andrzej Duda ma zamiar pojechać do Smoleńska i do Katynia, bo takie informacje są w Internecie.

— Wydaje mi się to absolutnie dziwaczne, ponieważ zostało bardzo niewiele czasu. Nic nie jest zrobione, nic nie jest załatwione. Rosja odpowiada, że będzie postępować zgodnie z protokołem dyplomatycznym, czyli, moim zdaniem, należy to interpretować w ten sposób, że nie będzie tego protokołu łamać, żeby nam pomagać. A może w ogóle Andrzej Duda nie pojedzie, co będzie kompromitujące dla wizerunku prezydenta.

Co mi specjalnie nie spędza snu z powiek, bo na miesiąc przed wyborami taka plama, no…. Życzę panu prezydentowi takiej plamy, ponieważ nie życzę panu prezydentowi Dudzie reelekcji.

Czy nie ma Pani wrażenia, że sytuacja wygląda podobnie, jak 10 lat temu – 10 kwietnia 2010 roku. Generalnie rzecz biorąc nie ma żadnej informacji: czy jest zgoda na przeloty, lądowania, pomoc w przejeździe z lotniska itd. – nie wiemy. Wszystko się robi w ostatniej chwili. Dlaczego tak jest?

— Nie mam odpowiedzi na to pytanie. To znaczy, niestety, to, co wykazał raport Millera, dotyczący katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, który potem został przez PiS starannie ocenzurowany, zdjęty ze strony. W ogóle PiS bardzo się starał, żeby nikt go nie przeczytał. Raport Millera wykazał bardzo daleko idącą „współpracę” wszystkich osób odpowiedzialnych – z MSZ, MON, pułku lotniczego – w łamaniu przepisów i procedur, w lekceważeniu prawa. Czyli ta indolencja była naprawdę wspólnym „wysiłkiem”.

Przejrzałam w tej chwili smoleński raport Millera, 10 lat minęło, a włos na głowie nadal się jeży. Żaden z pilotów nie miał aktualnych uprawnień do latania na tym samolocie. Nikt nie zauważył, że lotnisko zapasowe w Witebsku przepisane jeden do jednego na plan lotu sprzed tygodnia, na weekendowy lot prezydenta. Bez sensu, bo Witebsk jest zamknięty w weekend.

Miliony drobnych rzeczy, które udowodniały, że wszyscy uważają, że jak latają z prezydentem RP, to im wolno więcej. Moim zdaniem, taka była przyczyna katastrofy. Zwłaszcza ze strony pilotów z tego pułku.

[Miller kłamał. Wszyscy wiedzą, że samolot został osobiście zestrzelony przez Putina, a kto by myślał inaczej, ten jest ruskim trollem – admin]

Jesteśmy w tym samym miejscu, tylko, że z innego powodu.

Dlaczego my nie rozumiemy, że przy tak dalece posuniętej ostentacyjnie antyrosyjskiej polityce – przy tym, że mówienie źle o Rosji i o władzach w Rosji jest w Polsce obowiązkiem – oczekujemy jakiejś dobrej woli od państwa i polityków, których na każdym kroku obrażamy?

— To jest w ogóle absurdalne. Ja byłam szalenie zaskoczona, jak się dowiedziałam, że ktoś w naszym MSZ ogłosił, że minister Czaputowicz spotka się podczas międzynarodowej konferencji w Monachium z ministrem Ławrowem. Ale nikt nie pytał Moskwę o zdanie. To jest tak żałosne.
[O czym mąż stanu Ławrow może rozmawiać z Pisdupowiczem??? – admin]

Słyszałem, że do Smoleńska i Katynia pojadą rodziny katyńskie, smoleńskie. Wiele osób jest już w starszym wieku. I oczywiste jest, że oni nie polecą samolotem, i nie pojadą autobusem, bo autobusem to jest strasznie męczące. Raczej jedyne rozsądne rozwiązanie, to jakiś specjalny pociąg. Pamiętam, na przykład, jak w dniu katastrofy 10 kwietnia 2010 pan Antoni Macierewicz uciekał ze Smoleńska akurat pociągiem. Jak może być w tym roku?

— Pociąg jest, oczywiście, bardzo dobrym rozwiązaniem. Natomiast zorganizowanie tego pociągu to też problem: Polskie Linie Kolejowe, oczywiście, są spółką podlegającą rządowi, ale zgranie rozkładu jazdy jest olbrzymim logistycznym zadaniem. Włączenie jakiegoś pociągu międzynarodowego, który będzie przekraczał dwie czy trzy granice – to nie jest prosta sprawa. Życzę powodzenia PKP.

Ja też jestem z rodziny katyńskiej, ponieważ mój dziadek był zamordowany w 1940 roku w ZSRR. Bardzo tym ludziom współczuję, i szanuję ich ból i potrzebę uczczenia tego wydarzenia. Ale wydaje mi się, że to jest bardzo mało możliwe. Czy to da się zorganizować w ciągu 6 tygodni? Bo o takim czasie mówimy.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Leonid Swiridow
Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 17 do “Smoleńsk: Wszyscy uważają, że jak latają z prezydentem RP, to im wolno więcej”

 1. HOP said

  Mieć kraj o powierzchni połowy planety, największe złoża ropy gazu złota srebra platyny diamentów i zrobić z kraju wychodek i głodować co dnia to tylko Rosjanie potrafią

  ——
  Ależ z ciebie chuj i kretyn…
  Admin

 2. Kwal said

  Panie Gajowy ! Aleś mu Pan dosadnie odpowiedział…to pierwsze to chyba przez samo „h”…

 3. matołek said

  ad. kwal. chuj pisze się przez ch.

 4. Marcin said

  Kartofel też leci/jedzie/płynie?
  Czy będzie karmił kota i obmyślał przedwyborcze intrygi w zaciszu gabinetu?

 5. Ograbić 2/3 świata ze złota, zasobów,ropy,wszelkich bogactw naturalnych ,oraz naukowców /przytulić ich na czele z nazistowskimi/,zbudować Babilon na krwi i ukradzionej brutalnie ziemi rdzennych mieszkańców,włazić w du..ę ,pustynnym,,,a do własnych obywateli strzelać, ograbiać ich z finansów,ubezpieczeń zdrowotnych i patrzeć jak tarzają się po ulicach w opioidowym amoku…takie cuda tylko w JUESEJ.
  .https://youtu.be/_KsaWpeCj98

 6. Mietas said

  Wsadzić w rejsowy pociąg, i niech jadą jak każdy normalny obywatel, żadnych przywilejów, każdy w swoim życiu musi odpowiadać za swoje słowa i czyny.

 7. NICK said

  Nie ma „Smoleńska”. Nie ma „Mierosławca”.

  SĄ zabici vel ukryci.
  Prawdziwie Polscy.
  Generałowie.

  Czy ktoś. Coś. Dopowie?

 8. plausi said

  Sabat czarownic w Katyniu

  jest uprawiany rokrocznie przez pewne kręgi w Polsce.

  Przypomnijmy parę faktów, w międzyczasie jest wiadomo, kto wydał wyrok na polską inteligencję w 1941. roku (zamordowani oficerowie rezerwy należeli do inteligencji polskie), bardziej spostrzegawczy zauważą, że w podobnym czasie dokonali niemieccy naziści we Lwowie likwidacji polskiej inteligencji, a resztę tego obcinania polskiej głowy dokonało słynne i bohaterskie powstanie w Warszawie w 1944. roku.

  A. Wyrok na Polaków został podpisany przez członków gruzińskiej i żydowskiej mafii w Moskwie, to była decyzja mająca, przedstawiciel terenów określanych mianem „krainy U” Chruszczow nie podpisał wyroku, nie brał udziału w posiedzeniu, gdyż przebywał we wspomnianej krainie.

  B. Wywiad USA i W.Brytanii w ZSRR musiał mieć dokładne dane o tej decyzji, a cóż dopiero o masowych mordach na Polakach, o których wiedziały setki ludzi, jak nie tysiące.

  C. Zachowała się kopia listu premiera W.Brytanich W. Churchila, w którym zawiadamia prezydenta USA F. D. Roosevelta o masowym mordzie dokonanym na Polakach, z prośbą o zachowanie tej wiadomości w tajemnicy.

  D. Tenże W. Churchil nakłaniał premiera Władysława Sikorskiego aby nie nalegał na Stalina o
  ustalanie przyczyn śmierci ofiar Katynia
  ustalanie granicy polsko-radzieckiej po wojnie

  E. Premier Władysław Sikorski zginął w wypadku lotniczym przy starcie z brytyjskiej bazy w Gibraltarze

  F. Kanon o niemieckich mordach Polaków w Katyniu obowiązywał naszych dzisiejszych sojuszników różnej maści parę dziesięcioleci po zakończeniu II Wojny. Jest rzeczą oczywistą, że istniała jakaś zmowa pomiędzy zarządcami ZSRR i USA, W.Brytani, Francji i.t.d. o nie ujawnianiu dostępnych dokumentów o masowym mordzie sowieckim na polskiej inteligencji.

  Mord na polskiej inteligencji był, jak z tego zestawienia dla nas wynika, co najmniej nie sprzeczny z interesami naszych dzisiejszych sojuszników, można nawet uznać, że USA i W.Brytania były de facto wspólnikami ZSRR w tej zbrodni.

  My osobiście znajdujemy podobny przypadek masowej sadystycznej zbrodni n.p. w świętych księgach:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  dlatego pomnik zwycięstwa w Warszawie

  wystarczy naszym zdaniem dla „uczczenia” ofiar mordów w Katyniu i innych miejscowościach.

  Nikt z nas nie potrzebuje jeździć do Katynia, są także inne miejscowości mordu Polaków. My mamy powyższy wielki pomnik zwycięstwa nad Polakami w Warszawie a nie ma żadnego pomnika ofiar mordów Katynia i ofiar modów na Wołyniu, my Polacy potrzebujemy wspólny pomnik tych ofiar mordów w Warszawie, bo chodzi o tę samą ideę mordu, i aby dotarły one do świadomości obcokrajowców, ten pomnik powinien zastąpić pomnik nieznanego żołnierza, pod którym musiały by wizyty obcych państw składać wieńce, w czasie oficjalnych wizyt. To w stolicy musi powstać Pomnik Zamordowanych Katynia i Wołynia.

 9. Olo said

  Rosjanie w ogóle nie powinni wpuszczać do siebie żydo-banderowskich bydlaków z dobrej zmiany. Będą mieli z tego powodu tylko kłopoty i problemy…

 10. JARNO said

  to co ‚zjednoczona prawica’ uprawia to>>BEYOND CHUTZPAH
  -z jednej strony piśdzielcy – ‚głowa państwa’ albo ‚para prezydencka’ oraz executive branch (premier-ministrowie wliczając w to Maciarewicza) latają po całym świecie, czyli LOGISTYCZNIE winni posiadać wiedzę jak się wizytę gdziekolwiek się ‚jedzie’ ORGANIZUJE wliczając w to tzw. protokół dyplomatyczny no bo jeżeli jedzie ‚głowa państwa’ czy ‚executive branch” to ‚głowa państwa’ czy ‚executive branch’ tam gdzie się jedzie NIE MOŻE być bytem nieistniejącym
  – z drugiej strony>w odniesieniu wizyt głów państwa – PODSTAWOWĄ ZASADĄ jest, że prezydent jedzie jednym samolotem a premier drugim samolotem i mogą sobie zabierać kogokolwiek z ‚executive branch’ pod warunkiem, żeby kto miał ‚rządzić’ na okres nieobecności ‚głowy państawa’ lub szefa executive branch czyli premiera-ministrów no chyba, że się liczy że w czasie nieobecności ‚głowy państwa’ czy ‚executive branch’ sama obecność prezesa tysiąslecia w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ jest wystarczający
  – rozumiem bohaterstwo Dudabusa i Morawieckiego aby jechać do Rosji niepomni tego, że wg Deep Jewish State – ‚ruskie’ czyli ‚Putin’ zestrzeliły MH17 nad Ukrainą. Maciarewicz też twierdzi że 10.04.2010 był w Smoleńsku zamach>wskazując „ruskich’ to jaką mają pewność, że ‚ruski/komuchy’ nie zestrzelą ich – oczywiście pomyłkowo – jak całkiem niedawno w Teheranie zestrzelono samolot ukraiński a kilka lat temu amerykanie zestrzelili irański pasażerski samolot. Ponieważ jednak zdaniem Deep Jewish State – Ruskie są ‚zagrożeniem’ pokoju światowego to jakie środki MILITARNE zabezpieczające – poza granicami ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ – wycieczką=pielgrzymkę ‚głowy państwa’=’pary prezydenckiej’ i ‚executive branch’ (premier, ministrowie). Bo na ‚borowców’ bym nie liczył a słowo honoru ‚ruskich’ to chyba wg samych piśdzielców (ale też totalnej opozycji) to wewnętrznie sprzeczne pojęcie.
  .
  A co z zabezpieczeniem przeciw „corona virus’? W Polsce jeszcze nie ma ale już na Ukrainie czy Litwie jest (po jednym przypadku)? Maseczki +mycię rąk wg wersji dr Karczewskiego czy marszałka senatu „koperty’ Grodzkiego?
  .
  Jak widać pytań jest ‚od metra i trochę’ ale jeżeli bierze się pod pachę „politykę historyczną’ wersja Kaczyński-Morawiecki czy TW ‚Bolek’=totalna opozycja to musimy przyjąć do wiadomości-i STOSOWANIA-że ‚ruskie’ aka Putin mają swoją ‚politykę historyczną’ i możecie się piśdzielcy aka patrioci czy totalna opozycja nadzierać ile chcecie-nie macie i nie będzieci mieć na to ŻADNEGO znaczenia>nie jesteści partnerami z którymi się ‚rozmawia’>taką rolę wyznaczono ‚elitom’ post1989 przez Deep Jewish State: możecie sobie tylko gadać-‚u siebie’ czyli w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’
  .

 11. lewarek.pl said

  Pani Agnieszka przesadza z tym brakiem czasu. Przez 40 dni wszystko da się załatwić, zwłaszcza przelot dwóch samolotów i przejazd jednego pociągu.

 12. MatkaPolka said

  NA KAŻDYM POMNIKU KATYŃSKIM POWINNA BYĆ WMUROWANA TABLICA

  Sprawcy mordu – KTO STRZELAŁ? Kto mordował Polaków?

  1. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:
  Raichman, Mierkułow, Urbanowicz
  2. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:
  Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz,
  3. Zbrodnię wykonali:

  Bogdan Zacharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin , Abram Borysowicz, Krongauz, Lejbkind J.Raichman, Abakumow
  Milstein (transport)

  Sierow. Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, kapitan Aleksander Suslow, kapitan Samyun , Tichonow

  ŻADNA z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem! Zbrodni dokonało żydowskie NKWD. Wśród strzelających było również 3 Żydów polskiego pochodzenia.

  Żydzi, którzy mordowali Polaków w Katyniu

  Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”. Vidro mówił dziennikowi „Maariv”:

  Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro: „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  Część tych opowieści jest reprodukowana na tej samej stronie wraz ze zdjęciem Vidro. Jest również interesujące, że w Katyniu było również mordowanych trochę Żydów. NKWD była ostrożna, selektywnie wybierała kogo „aresztować” spośród 15 tysięcy ofiar.
  Dziś wiadomo, że 80% polskich Żydów popierało żydowski Bund, który stał się komunistyczną partią Polski. 20% tych, którzy nie popierali Bundu, było traktowanych jak reszta Polaków. Polityką Stalina było: „śmierć wszystkim, którzy mogliby sprzeciwiać się komunizmowi”.

  Stalin mianował Żydów komendantami gułagów

  Aleksander Sołżenicyn, światowej sławy rosyjski autor 712-stronicowej książki „Archipelag Gułag”, na 79 stronie zamieścił 6 zdjęć ludzi, którzy zarządzali najbardziej morderczymi obozami więziennymi w Rosji. Wszyscy byli Żydami: Aron Solts, Naftaly Frenkel, Yakow Rappoport, Matvei Berman, Lazar Kogan i Genrikh Yagoda.

  Sołżenicyn opisuje jak Frenkel najbardziej pasował do wszystkich profesjonalnych mordów: „Frenkel ma oczy badacza i prześladowcy, z wargami sceptyka… człowiek z niezwykłą miłością władzy, nieograniczonej władzy, pragnący, by się go bano!” Jest to opis Khazara żydowskiej rasy, który dziś jest komendantem (zarządcą obozów koncentracyjnych, w których trzyma się tysiące Palestyńczyków). Módlmy się za te biedne ofiary.
  (***)

  Janusz Rozwada w książce Katyń, Paryż 1960, opisuje, jak udało mu się zbiec. Podaje ze kierownikiem pociągu przewożącego więźniów z Kozielska był Bolesław Bierut, późniejszy prezydent Polski.

  Albin Siwak w książce „Bez strachu” podaje, że oficerów polskich żydowskiego pochodzenia odłączano od reszty i zabierano im dokumenty, wkładano te żydowskie dokumenty zamordowanym Polakom, a Żydom oddawano dokumenty pomordowanych Polaków. Dlatego taki Wajda może udawać, że jego ojciec zginął w Katyniu.

  Około 2,000 Żydów, którzy przeżyli w ten sposób Katyń, stanowiło później trzon Armii Andersa, niemieckiego Żyda. Zdezerterowali oni w Palestynie, aby tworzyć wojsko izraelskie, organizacje terrorystyczne itd.
  (***)
  W Katyniu zginęło 22,000 ludzi – kwiat inteligencji polskiej. Eksponujemy zbrodnie Katyńską.

  Zbrodnicza, nazistowska III Rzesza Niemiecką zgotowała narodowi polskiemu TYSIĄCE KATYNIÓW. Ale o tych zbrodniach zapominamy. Dlaczego?

 13. MatkaPolka said

  Polska delegacja do Katynia zapewne odda cześć wszystkim ofiarom zbrodni Katyńskiej

  Polakom i Rosjanom – zamordowanych przez NKWD

  28 lipca Kompleks Memorialny ofiar represji politycznych w Katyniu świętuje swoje 15-lecie.

  https://pl.sputniknews.com/polska/20150728739531/

  Pomnik ofiar represji politycznych znajduje się w odległości 18 kilometrów na zachód od Smoleńska, w lesie Katyńskim. Na terytorium znajduje się Polski Cmentarz Wojenny, gdzie pochowanych jest 4415 polskich oficerów, rozstrzelanych wiosną 1940 roku przez pracowników NKWD. W Lesie Katyńskim pochowanych jest także ponad 6,5 tysiąca obywateli radzieckich — ofiar reżimu stalinowskiego, straconych w latach 1930-tych.

  Tragedia katyńska jest jedną z najstraszliwszych kart w historii. Przez dłuższy czas była ona niedostępna dla badaczy i opinii publicznej. Dopiero przed upływem XX wieku historycy uzyskali możliwość pracy z nareszcie odtajnionymi dokumentami archiwalnymi. Wówczas rozpoczęto także urządzanie strefy pomników i cmentarza.

  19 października 1996 roku ukazała się uchwała rządu „O zbudowaniu zespołów pomników obywateli radzieckich i polskich — ofiar totalitarnych represji w Katyniu w obwodzie smoleńskim, i w Miednoje w obwodzie twerskim”. 28 lipca 2000 roku odbyła się uroczystość otwarcia pomnika.

 14. MatkaPolka said

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/73/94/739424_0:0:3075:2045_768x0_80_0_1_be3e656cc621ac39b7d9288fccc77269.jpg.webp

 15. MatkaPolka said

  To Chazarzy fałszywi żydzi mordowali Polaków w Katyniu

 16. plausi said

  POMNIK KATÓW KAT-ynia W WARSZAWIE

  prezentuje @6, Plausi. Sens tego pomnika i jego konieczność obszernie uzasadniła @13-, MatkaPolka. Jeszcze muszą się Polacy nauczyć zdejmować czapkę przechodząc wobec tej świątyni mordu i bestialstwa żydowskiego a świat zaplanowany dla Polaków będzie doskonały. Na ten pomnik zasłużyli sobie oni „temi rencami”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Może znajdzie się w Warszawie choć jakiś odległy zaułek, gdzie można by postawić proponowany przez Plausi Pomnik Zamordowanych Katynia i Wołynia, no bo na więcej chyba bohaterskich Polaków, tak chętnych do wszelkiego bohaterstwa i powstań, to chyba w Wolnej Polsce nie będzie stać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: