Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie wrabiajcie Dmowskiego w „wyklętych”

Posted by Marucha w dniu 2020-03-02 (Poniedziałek)

W ramach poszerzającej się aberracji wokół tzw. żołnierzy wyklętych – mamy co roku nowe „odkrycia” historyczne.

Najpierw wmawiano nam, że wyklęci to kontynuacja Polskiego Państwa Podziemnego, choć to nieprawda, potem zaliczono do nich gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, który uważał, że powojenna partyzantka to „zbrodnia przeciwko narodowi”.

Potem uznano, że w latach 1944-1963 mieliśmy do czynienia z wielkim „antysowieckim powstaniem”, przy którym AK i powstanie warszawskie to mało znaczące epizody.

Ale na tym nie koniec, oto premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie byłego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów, stwierdził nim mniej ni więcej tylko to, że „Dmowski, mówiąc o walce o niepodległość, podkreślał, że w tej walce nie ma miejsca na kompromisy. Albo zwyciężamy, albo giniemy. Jednak żołnierze wyklęci ginęli i jednocześnie zwyciężali. Można pytać, czy było warto oddać życie za ojczyznę. Dla mnie odpowiedzieć jest jednoznaczna – warto. I warto, aby wszyscy Polacy byli gotowi oddać życie i poświęcić się całkowicie za swoją ojczyznę”.

Tak oto twórca polskiej szkoły realizmu politycznego, przeciwnik idei powstańczej, piętnujący polski romantyzm polityczny – awansował na patrona „wyklętyzmu”.

Premier Morawiecki albo świadomie kłamie albo jest historycznym ignorantem. Jest bowiem kłamstwem twierdzenie, że Dmowski tak stawiał sprawę Niepodległości, jak to twierdzi premier. Owszem, mówił o walce o zachowanie polskości w konfrontacji z Niemcami – i że to walka na śmierć i życie, ale nie w sensie dosłownym, tylko cywilizacyjnym i narodowym. Jednocześnie ostro sprzeciwiał się filozofii – „albo wygramy albo zginiemy”. Przytoczmy tylko jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych dla jego myślenia fragmentów:

„Mówiąc o naszych dawniejszych powstaniach i o nowszych próbach w tym kierunku, staram się oceniać ich znaczenie ze stanowiska logiki politycznej. Zapominam, że wielu ludzi u nas nie umie o tym przedmiocie myśleć spokojnie i logicznie, że na jego poruszenie reagują przede wszystkim uczuciowo.

– Jak to, więc tyle bohaterstwa, tyle ofiarności i poświęcenia, tyle cierpień dla ojczyzny — wszystko to spotyka się z potępieniem!… Przede wszystkim są uczucia i uczucia. Iluż to ludzi w trzech pokoleniach słuchało z rozrzewnieniem patriotycznym słów pieśni:

„Powstań, Polsko, skrusz kajdany
Dziś twój triumf albo skon…”

Co do mnie, to te słowa obrażają moje najgłębsze uczucia, mój zmysł moralny. Człowiek, który w tym wypadku myśli to, co śpiewa, jest przestępcą. Sama myśl o tym, że Polska może skonać, jest zbrodnią. Wolno każdemu, może być obowiązkiem zaryzykować wszystko, co jest jego osobistą własnością, oddać majątek, przynieść życie w ofierze. Ale bytu Polski ryzykować, jej przyszłości przegrywać nie wolno ani jednostce, ani organizacji jakiejkolwiek, ani nawet całemu pokoleniu.

Bo Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu, ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą. Człowiek, który ryzykuje byt narodu, jest jak gracz, który siada do zielonego stołu z cudzymi pieniędzmi” („Polityka polska i odbudowanie państwa”, Warszawa 1926, II wydanie, s. 62).

Takie manipulacje mają jednak swój doraźny cel – chodzi o stworzenie „naszej endecji”, która będzie karykaturą tej prawdziwej, i która będzie zapleczem obecnego obozu politycznego lub w innym przypadku niepoważną, radykalną formacją młodzieżową nie stanowiącą żadnego zagrożenia.

Jaka ma być ta „nasza endecja”? Po pierwsze antyrosyjska, po drugie uznająca, że kwintesencją drogi jaką przeszła Narodowa Demokracja jest NSZ i podziemie powojenne – i po trzecie, że czołowymi i godnymi pamięci jej działaczami nie są tacy ludzie jak Jan Ludwik Popławski, Stanisław Grabski, Roman Rybarski, Stanisław Kozicki, Stanislaw Rymar, czy nawet Bolesław Piasecki, tylko „Bury”, „Wołyniak” i „Bohun”.

Czy ta operacja ma szanse powodzenia? Sądząc z postaw tzw. młodzieży narodowej tak – to wielki sukces obozu rządowego.

Jan Engelgard
1.03.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 10 do “Nie wrabiajcie Dmowskiego w „wyklętych””

 1. Fałszywa percepcja wszystkiego said

  Jak to się robi w Finlandii (w temacie bezsensownych powstań, i innych wyklętych absurdów)

  Fragment listu fińskiego przywódcy Mannerheima do Adolfa Hitlera w 1944 roku, tuż przed porozumieniem się z Rosją Sowiecką:

  „…W tej godzinie trudnych decyzji jestem zmuszony poinformować Cię, że doszedłem do przekonania,

  iż konieczność zbawienie mojego narodu sprawia,

  że moim obowiązkiem jest znaleźć sposób na zakończenie wojny.

  …My, Finowie, fizycznie nie jesteśmy w stanie kontynuować wojny

  (…)

  Nie możemy narazić się na taki przelew krwi bez narażenia całej przyszłości małego fińskiego narodu.

  Chciałbym szczególnie podkreślić, że Niemcy przetrwają, nawet jeśli los nie da Tobie laurów zwycięstwa.
  Nikt nie może nam dać takiego zapewnienia w odniesieniu do Finlandii.

  Jeśli ten naród zaledwie czterech milionów zostanie militarnie pokonany, nie ma wątpliwości, że zostanie doprowadzony do wygnania lub eksterminacji.

  Nie mogę narazić mojego ludu na taki los.

  Chociaż nie mogę mieć nadziei, że moje opinie i powody zostaną przez was zaakceptowane, chcę przesłać te słowa przed godziną decyzji.

  …Nasze drogi zapewne wkrótce się rozejdą,
  ale pamięć o naszych niemieckich towarzyszach broni pozostanie w pamięci.

  W Finlandii Niemcy z pewnością nie byli przedstawicielami uzurpatora z zagranicy, lecz pomocnikami i braćmi broni,
  ale mimo to sytuacja obcokrajowców musi być bardzo trudna.

  Mogę was zapewnić, że w ciągu ostatnich lat nic się nie wydarzyło, co mogłoby skłonić nas do uznania wojsk niemieckich za ciemiężców lub najeźdźców.

  Postępowanie armii niemieckiej w Finlandii Północnej w stosunku do miejscowej ludności i lokalnych władz będzie, moim zdaniem, wyróżniać się w naszej historii
  jako prawie unikalny przykład prawidłowych i przyjaznych stosunków w podobnych warunkach.

  Uważam za swój obowiązek wyprowadzenie mego ludu z wojny.

  Broni, które hojnie nam dałeś, nigdy z „własnej woli”
  nie zwrócę się przeciwko Niemcom.

  Pielęgnuję nadzieję, że mimo wyjątku od mojego listu podzielisz moje życzenie i życzenie wszystkich Finów, aby ta zmiana w naszych relacjach nie wywołała wrogości…”

  O ironio ten rosyjski oficer szwedzkiego pochodzenia Mannerheim tak dbający o Finów
  mówił o niebo lepiej po polsku, niż po fińsku…

 2. Sarmata said

  DOŚĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH!

  Dziś jest 1.03.2020. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Albo NIEZŁOMNYCH.

  Biegi na 1963. metry, przemówienia, wspomnienia. W przemówieniach, nawet premiera, słyszymy ten najohydniejszy wg mnie tryb bezosobowy czasowników opisujących zbrodnię: – ZAMORDOWANO, TORTUROWANO, POCHOWANO W DOŁACH ŚMIERCI”.

  DOŚĆ!

  TO NIE BYLI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI ANI NIEZŁOMNI! To byli Polacy, żołnierze, lub ochotnicy, którzy złożyli PRZYSIĘGĘ NA WIERNOŚĆ POLSCE, tej Niepodległej z 1918 roku, którą dopiero co odzyskali po 123 latach niewoli. Na mocy tej przysięgi walczyli z wrogami Polaków i Polski, tej ich, prawdziwej, bez NKWD, bez obcej administracji. Walczyli do śmierci w 1963 roku.
  Trzeba wiedzieć, że na obczyźnie, w Londynie wciąż tlił się rząd tamtej Polski. Jakie były zależności między żołnierzami polskim walczącymi z rosyjsko-języcznym najeźdźcą, a rządem londyńskim powinni zbadać historycy. Ale tak się składa, że królowa angielska jakieś 20 lat temu wydała decyzję o pozostawieniu angielskich archiwów z II wś w zamknięciu na kolejne 50 lat…. Jakie antypolskie zbrodnie muszą kryć te archiwa?

  Polscy żołnierze zostali zdradzeni w Jałcie przez angielskich „sojuszników”. Zostali zdradzeni przez polskojęzycznych „sąsiadów”, którzy jak się okazuje w wielkiej liczbie nie zostali zagłodzeni w gettach, ani spaleni w niemieckich obozach śmierci jak Auschwitz, bo zajęli prawie wszystkie znaczące stanowiska w „polskiej” powojennej administracji, wojsku, służbach specjalnych, wywiadzie, szkolnictwie, na wyższych uczelniach, w spółdzielniach mieszkaniowych.
  To ci „sąsiedzi-izraelici” podszywali się pod żołnierzy-partyzantów, kompromitowali, oskarżali o zbrodnie. Los ujętego POLSKIEGO ŻOŁNIERZA był z góry zaplanowany przez owych „sąsiadów” – czekała ich śmierć na miejscu, albo w sfingowanych procesach – jak pokazują filmy o rtm. Pileckim, albo generale Fieldorfie-Nilu.
  Córka generała na żywo w programie J. Pośpieszalskiego ujawniła niewygodną dla polskich Izraelitów prawdę, że CAŁY SKŁAD SĘDZIOWSKI SĄDU WOJEWÓDZKIEGO, który skazał jej ojca NA ŚMIERĆ TO BYLI ŻYDZI. Nikt temu nie zaprzeczył, ani wówczas w czasie programu, ani długo po nim, do tej pory.
  Skazani byli natychmiast POZBAWIANI PRAW PUBLICZNYCH I MAJĄTKU. Kto ten majątek „konsumował” można się jedynie domyślać, a dobrze byłoby zbadać KTO ZAJĄŁ MIESZKANIE GEN. FIELDORFA? Czy kupił i skąd miał pieniądze? Skąd rodzina Adama Michnika miała mieszkanie w centrum Warszawy? A Brystygierowa? Czy jakiś zbrodniarz poniósł karę śmierci za zbrodnie na Polakach?

  Przy okazji Dnia Pamięci Żołnierzy II RP słyszymy wciąż propagandowe kłamstwa:
  1) „żołnierze wyklęci” – a kto ich wyklął? – To są bohaterowie II RP!
  2)”niezłomni” – jacy niezłomni? Skoro wobec ogromu zbrodniarzy dali się złamać, zostali wystrzelani i wymordowani! A razem z nimi została ZŁAMANA I ZAMORDOWANA II RP!
  3) „oddali życie” – ani oni, ani Katyńczycy NIE ODDALI ŻYCIA!!!! ONI WSZYSCY ZOSTALI ZAMORDOWANI BESTIALSKO, WBREW PRAWU MIĘDZYNARODOWEMU, a zbrodniarze (jak np żyjący Stefan Michnik) nie zostali do dziś oskarżeni, osądzeni, skazani, wyeliminowani z cywilizacji).

  Tymczasem jakoś nikt publicznie nie analizuje co się stało po 1945 roku. Że na radzieckich bagnetach weszła tu armia zbrodniarzy, z gotową strukturą państwową, z gotową obsadą stanowisk w rządzie, w sądach, wojsku. Większość tych „dygnitarzy” to kuzyni Szewacha Weissa i rabina Schudricha, rodzina Adama Michnika, Magdy Umer, Michała Komara i wielu innych obecnych w naszym życiu publicznym dzięki niewidzialnych „zwrotnicowym”. Robili tu co chcieli.
  Żołnierze II RP jak mogli utrudniali im tę samowolkę. Może dzięki wysiłkowi żołnierzy II RP, państwo Izrael odrodziło się na terenach Palestyny, a nie nad Wisłą, jak chciała diaspora żydowska już przed I wś i na Konferencji wersalskiej?

  Niestety II RP została zamordowana, zniszczona, zlikwidowana przez Niemcy i Rosję Radziecką przy pomocy Anglii i Francji, naszych przedwojennych „sojuszników”. I to sobie trzeba jak najprędzej uświadomić. Oni wszyscy albo fizycznie wymordowali nasze elity, albo się do tego przyczynili.

  Na miejscu II RP powstał PRL, z obcą administracją, z polskojęzyczną V kolumną, jak ta niemiecka w Czechosłowacji. We współczesnej Polsce rolę V kolumny pełni bardzo skutecznie mniejszość żydowska. Po 1989 roku ktoś wprowadził ZAKAZ podawania narodowości i wyznania w dokumentach. No i teraz nie można sprawdzić, czy ten sympatyczny przyjaciel, który „pomaga” ci w interesach nie jest obcy. Czy ten bank, który ci daje kredyt na wybudowanie dużej firmy produkcyjnej nie jest po to by cię zniszczyć. To się okazuje dopiero po bankructwie, kiedy jest już za późno…. Albo jak lokatorzy warszawskich kamienic mogą się obronić przed agresją żydowskich deweloperów, skoro sądy wciąż pozostają w żydowskich rękach i żadnego bandyty nie skazały? Bezkarna pozostaje wciąż była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  Konstrukcja tego obcego państwa trwa do dziś, nikt jej nie zmienił. Ot czasem tylko trafi się „dobry pan” co da emerytom 13-tą emeryturę (tak naprawdę ledwo zwrot ok 1/2 podatku), albo dla dzieci 500+, żeby rodzice zdecydowali się z chytrości na więcej dzieci. Najważniejsze urzędy państwowe pozostają w rękach tych samych klanów etniczno-rodzinnych, czego najlepszym przykładem jest ministerstwo spraw zagranicznych. Jak to ocenił były ambasador Żydzi z polskiego msz negocjują z Żydami z Nowego Jorku w sprawie zapłaty odszkodowań przez nasz budżet!
  „Dobry pan”, tak jak jego poprzednik król europy, zatrudnia w ministerstwie finansów, czyli w NASZEJ KASIE PANCERNEJ, kolejnego koszernego towarzysza z Londynu. Ten też nie potrafi mówić po polsku. Nie wiem jak taki człowiek czyta dokumenty ministerialne? Ktoś mu tłumaczy na jidisz, hebrajski, czy angielski? Teraz to moment …. Dlaczego tacy ludzie są władcami naszych finansów?

  Jest tylko jedno wytłumaczenie – jesteśmy żydowską kolonią!
  I tak na pewno nie może być dłużej. Efekt żydowskiej gospodarki widać w wielkiej depopulacji. Na prowincji nie ma ok 40% ludzi zameldowanych – wyjechali za granicę, albo do wielkich miast.

  Polacy muszą sobie wybrać rząd, który potrafi skonstruować nowe państwo. Podstawą tego państwa musi być administracja o wiadomym pochodzeniu etnicznym. Powinniśmy wiedzieć kto ma jakich przodków. To powinien podać KAŻDY KANDYDAT NA PREZYDENTA – pochodzenie rodziców, dziadków, małżonków, ich wiarę, narodowość, preferencje seksualne, stosunek do kary śmierci i aborcji. Powinniśmy mieć prezydenta, który wypowie pakiet klimatyczny i sprzeciwi publicznie się każdej antypolskiej akcji czy to ze strony UE, USA, Żydów, czy FR. Który zastosuje prawo i uzna wielu Żydów za persona non grata za to co mówią o Polsce i co robią.

  Jednym z kandydatów na prezydenta współczesnej Polski jest Robert Biedroń. W stosunku do M. Kidawy Błońskiej ma tę zaletę, że uśmiecha się szeroko i beztrosko i nie czyta z kartki.
  Dla jego sympatyków mam pakiet wiedzy obowiązkowej:

  R. Biedroń to takie współczesne wcielenie tow. W.I. Lenina.
  https://niepoprawni.pl/blog/3129/rozkoszna-dupa-lenina
  https://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/137072,lenin-pozyteczny-idiota
  Te dwa teksty doskonale informują w co grają współcześni komuniści, czyli tzw „Lewica” SLD, Razem, Wiosna, Antifa, LGBT. Rodowód tych wszystkich ludzi nie budzi wątpliwości. Nie dziwi ustawa 447, bo to ciąg dalszy tego samego scenariusza: likwidacji Polski i Polaków. Każdy, kto realizuje scenariusz likwidacji Polski i działa na szkodę Polaków, jest zdrajcą stanu i zasługuje na szubienicę, albo kulę w łeb, tak jak Lenin, Hitler, Stalin i ich następcy w państwach wszelakich.
  No i koniecznie trzeba wiedzieć jak „naukowiec” Kinsey badał pedofilię:
  https://www.youtube.com/watch?v=csm9qKKnwu4&t=3614s
  Pozostaje wciąż niewyjaśniona sprawa skąd R. Biedroń miał i ma pieniądze na kampanie wyborcze …

  1 marzec 2020
  Alina

 3. Żeby próbować powiązać w jakiś sposób R. Dmowskieo, czy ogólnie pojętą myśl narodową z żołnierzami wyklętymi, należy jednoznacznie zdefiniować kim byli oni, i kogo dziś uważamy za bohatera tamtego czasu. To ważne. Broni nie złożyło wielu, ale niewielu możemy posądzać o motywacje bliskie określeniu wali o Polskę, a jeżeli już to o jaką?

 4. JARNO said

  jakiś czas temu postowicz-„Raport amerykańskich służb specjalnych OSS/CIA o stucji w PRL lata 1945-1947”>https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R000500200011-6.pdf
  i skrótowo opisał zawartość, którą podaję na zasadzie copy-paste czyli cytatu:
  .
  „Nazwa „żołnierzy wyklętych jest SZTUCZNĄ nazwą, kłamliwym terminem wymyślonym na bazie emocji przez takich LIBERALNYCH-lewackich spekulantów lub praopagandzistów pokroju jak Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański . . . i wielu innych itp. też zakochanych w fałszerstwach mitach o krwawym zasyfiałym bandycie dziwkarzu J. Piłsudskim””.
  .
  Raport został sporządzony przez amerykańskie służby specjalne w 1947 roku, więc w okresie czasu, gdy różne grupy dzikiej „partyzantki” oraz całe masy zorganizowanych gangów zwykłych złodzieji poubieranych w wojskowe mundury „przebierańców” podawali się za „partyzantów”, a wtedy to już NIE było wiadomo konkretnie przeciw komu w utworzonym PRL-u.
  Amerykanski Raport podaje, że w powstałym PRL-u grasują zbrojne bandy, które napadają na pociągi i magazyny. . . itp.
  Nie mają poparcia ludności. Ich bezsensowna walka tylko pogarszała sytuację ekonomiczną kraju, powoduje niepotrzebny rozlew krwi i dostarcza rządowi powodów, żeby zaciskać aparat opresji przeciw całej ludności całkowicie przemieszanej wajną.
  W okresie 1945 do 1950 roku, gdy organizowano od ZERA organa władzy lokalnej nie było wiadomo „kto jest kto” i co do kogo należy, a księgi notariale ze spisami majątków zostały celowo zniszczone przez Niemców barbarzynców w czasie wojny.
  Raport amerykańskich służb specjalnych OSS/CIA nie mitologizuje, ani nie przedstawia opinii – jest raczej SZCZERYM opisem tamtej sytuacji, zebranych strasznych faktów, z tradycyjnie amerykańskiego pragmatycznego punktu widzenia, ale widziany przez profesjonalistów na bazie zbieranych informacji z RÓŻNYCH źródeł.
  Raport został prawnie w całości UTAJNIONY, aby nie obnażać faktów z życia codziennego w ówczesnej Polsce, które było straszne w sponiewieranym skonfliktowanym polskim społeczeństwie.
  Central Intelligence Agency(CIA) oficjalnie została powołana do życia 18-IX-1947r, ale jej poprzednikiem była inna wywiadowcza służba USA o nazwie: Office of Strategic Services (OSS).
  Cała dokumentacja OSS została w 1947r przekazana do powstałej nowej agencji o nazwie CIA, a zatem orginał opnii oficjalnego urzędu USA o tzw. „żołnierzach wyklętych”(obecna nazwa w III RP) oraz całej zbrojnej opozycji PRL-u z lat 1945 – 1947 możecie zobaczyć na stronach Internetowego archiwum CIA tutaj:

  Click to access CIA-RDP82-00457R000500200011-6.pdf

  .
  Krótko-zwracie i pragnę zwrócić, że wtedy już tzw. Zachód walczył z komunizmem czyli też z PRLem>zresztą robił to od rewolucji październikowej w carskiej Rosji.
  Ten kwit -znaczeniowo- odpowiada kwitom-dokumentom- jakie Niemcy znaleźli w wrześniu 1939 w Polskim MZ ale również archwium Dwójki.
  Dokumenty z MSZ przetłumaczyli i wydali w jęz. angielskim w USA w 1940 (papióry z Dwójki zachowali do swojej wiadomości, bo idiotami nie byli).
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  re.1:”Fałszywa percepcja wszystkiego” – podejrzewam tego samego postowicza co „”Raport amerykańskich służb specjalnych OSS/CIA o stucji w PRL lata 1945-1947”
  znowu BARDZO SMACZNIE opisał sytuację w Finlandii.
  Chciałem zwrócić że toczyła się tzw. Wojna zimowa> od 30 listopada 1939 do 13 marca 1940 !!>>https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_zimowa
  .
  Władze najwyższe sowieckie (Stalin był jednym z nich) decyzje o rozstrzelaniu polskich oficerów w Katyniu-Starobielsku-Ostaszkowie podpisał w dniu 05.03.1940!!!
  I teraz jest ciekawe pytanie> DLACZEGO w tym momencie?
  Jednym z konsekwencji tej wojny (see wpis do Wikipedii)>>ZSRR>>spotkały się z międzynarodowym potępieniem, w konsekwencji ZSRR został 14 grudnia 1939 wykluczony z Ligi Narodów’>
  czyli Finlandia była w w tej wojnie wspierana przez „Ligę Narodów’ czyli aliantów zachodnich (Francja-Wielka Brytania-etc)
  ale w tym samym czasie w Francji były już jednostki polskie sformowane przez Sikorskiego.
  (potem się wyemigrowały do UK).

  i ja czytałem wyjaśnienia (nie dokument, tylko jakiś historyk pewnie)>decyzję o rozstrzelaniu w Katyniu-Starobielsku-Ostaszkowie podjęli Ruskie w obawie, że jednostki WP z Francji zostaną wysłane do Finlandii i po prostu, Ruskie się obawiały ‚dwóch frontów| wojska polskiego”-jeden w Finlandii (jednostki polskie z Francji) oraz ‚jednostka’ – oficerowie w Katyniu-Ostaszkowie-Starobielsku: jeżeli rozstrzelano 26 tysięcy oficerów to to był POTENCJAŁ MILITARNY ‚wewnątrz’ CCCP jakiego część potem wykorzystał Anders tworząc swój korpus>wyemigrował do Palestyny via Iran (razem z częścią cywilów) oraz jeszcze później Berling.
  .

 5. Piskorz said

  re2 skąd R. Biedroń miał i ma pieniądze na kampanie wyborcze ” NIE WIEM, jeśli chodzi o kampanię wyb. A na założenie partii…/samemu się kiedyś wymsknęło/…od naszych zachodnich sąsiadów.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Nie ma co się rozwodzić, czy nazwa „Żołnierze wyklęci” jest zła, czy dobra.
  Mnie się podoba.

  Byli wyjęci spod prawa. Wyklęci przez żydowskie władze i przez bardzo wielu rodaków.

  Nie ma też nic złego w porównywaniu ich do wilków, jak uczynił to Herbert..

  Ponieważ żyli prawem wilka
  Historia o nich głucho milczy
  Pozostał po nich w białym śniegu
  Żółtawy mocz i ślad ich wilczy.

  Przegrali bój we własnym domu
  Kędy zawiewał sypki śnieg
  Nie było komu z łap wyjmować cierni
  I gładzić ich zmierzwioną sierść.

  Nie opłakała ich Elektra
  Nie pogrzebała Antygona
  I będą tak przez całą wieczność
  We własnym domu wiecznie konać

  Ponieważ żyli prawem wilka
  Historia o nich głucho milczy
  Pozostał po nich w kopnym śniegu
  Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Skąd bierze forsę Biedroń, skąd bierze się forsa na wożenie po całej Polsce „aktywistów” pedalstwa, skąd biorą forsę psychopatyczne feminazistki itp. itd…
  Od Sorosa.

 8. Greg said

  O czym Wy Panowie pier…..cie!

  ,,Por. Wiesław Szpakowicz należał do elitarnej formacji w szeregach Polskich Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. Jej mottem były słowa : ,,Wywalcz Jej wolność lub zgiń”, które dopełniał napis na rewersie Znaku Spadochronowego – ,,Tobie Ojczyzno”

  Zacytowałem z ,,Dzienników Cichociemnego”

  KTO SIĘ POD TYM PODPISZE ?

 9. Boydar said

  Może tak …

  „Nie wiem” kim byli „Bury” „Wołyniak” i „Bohun”. Widzę kim jest np. „Sarmata”.

  Wiem natomiast kim byli Wyklęci. I wiem, że zdradzili ich wszyscy oprócz tych którzy nie mogli się do zdrady dopchać, jak do tej panny młodej. Wiem też że zdradzani są dzisiaj. I to nie przez wrogów, bo wróg nie zdradza, ale przez niby swoich, za których, parafrazując, dali się ukrzyżować.

  Ta historia ma bardzo stary schemat.

 10. NICK said

  Tak.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: