Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Opozycja czeka na pierwszego trupa

Posted by Marucha w dniu 2020-03-03 (Wtorek)

Jest nowy reżyser wyborów prezydenckich w Polsce. Nazywa się koronawirus. Stwierdzam ten fakt po obejrzeniu dzisiejszej debaty w Sejmie, poświęconej przygotowaniu państwa na potencjalną epidemię, wywołaną przez tenże koronawirus.

Przez kilkanaście ostatnich dni pochłaniały mnie lokalne problemy i nie przyglądałem się uważnie polityce na szczeblu krajowym. Tak się składa, że zajmują mnie problemy Przemyśla, Tarnobrzegu i obszaru województwa dotkniętego przez problemy banku spółdzielczego w Sanoku.

Zaryzykuję stwierdzenie, że problemy, które spotykam przy tych okazjach, prawdopodobnie zostaną spotęgowane przy okazji tego, co będzie się działo w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dla ilustracji takie wspomnienie.

Przed kilkunastu laty tereny w widłach Wisły i Sanu nawiedziła powódź. Powiadomiono mnie, że w związku z tym Stalowa Wola będzie musiała przyjąć powodzian. Pojechałem na posiedzenie chyba jakiegoś sztabu kryzysowego. Był wojewoda, marszałek województwa, pełno mundurowych wysokich szarż i przedstawicieli samorządów dotkniętych powodzią. Spytałem czy ktoś wie mniej więcej, ilu tych powodzian ma być. Cisza.

Zacząłem niemal krzyczeć na całe towarzystwo, że zostało mało czasu do zamknięcia hurtowni i banków i nie wiem ile trzeba kupić środków sanitarnych, wody do picia, koców, śpiworów i innych rzeczy potrzebnych powodzianom. W końcu ktoś ośmielił się i powiedział jakiej liczby powodzian można się spodziewać. Cały czas nie było żadnej decyzji, nikt się nie zająknął czy Stalowa Wola może liczyć na jakąś pomoc.

Wezwałem skarbniczkę i dyrektorów szkół. Uruchomiliśmy pieniądze z budżetu miasta, a dyrektorzy określili ilu powodzian mogą przyjąć, biorąc pod uwagę możliwości szkolnych kuchni, warunki sanitarny i niezakłóconą pracę szkół. Udało się dość sprawnie, tym bardziej, że liczba powodzian była mniejsza.

Wniosek z tego jest tyle samo prosty, co smutny; liczenie na sprawność państwa polskiego jest wysoce zawodne.

Jak widzę po debacie sejmowej w sprawie koronawirusa bałagan i paraliż decyzyjny są na porównywalnym poziomie, jak wtedy w sprawie powodzian. Zastanawiam się czy nadciągający problem całkowicie rozłoży system opieki medycznej.

Jak już napisałem, wraz z liczbą wykrytych zachorowań, będzie rosła temperatura politycznych sporów. Mam takie przekonanie, że świadomie lub nie, ale ktoś czeka na pierwszego trupa, żeby na tej trumnie dojechać do wyborów. Zatem opozycja zaciera ręce, bo będzie mogła walić w rządy i prezydenta z PiS-u, jak w kaczy kuper.

Dodam tylko, że opisany przeze mnie przykład niemocy państwowych służb, miał miejsce za rządów PO-PSL. Pod tym względem istnieje pełna ciągłość władzy.

Andrzej Szlęzak
2.03.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 16 do “Opozycja czeka na pierwszego trupa”

 1. Sarmata said

  Powiem krótko o „koronawirusie”: sprytki pustynne i tyle.
  Zobaczymy kiedy dojdzie do NYC i Tel-Awiwu … i czy w ogóle dojdzie?
  Tu chodzi o nowy stan wojenny+ pod przyjęcie żądań 447 a nie o wymyślonego wirusa, jakich miliardy.
  P.S. Chcą likwidować Polaków-patriotów zamykając ich z zarażonymi z importu?

 2. Ola said

  to jeszcze raz dla orientacji – mapki i liczby. Polski nie ma na liscie!! I tak trzymac. Na czacie ludzie z calego swiata zdziwieni pytaja o Polske. Jakby nie wiedzieli, ze w Polsce wszystko ma wymiar polityczny, nawet wirus.

 3. NICK said

  I trup będzie. Tytuł.
  Czymś koronnym?
  Góvnem psim a wy będzie pisać.
  O niczym.

  https://sjp.pwn.pl/sjp/swiadek-koronny;2528177.html

  Ooo wirusie.
  Bądź mym świadkiem.
  A „stfurca” jego rzeknie: będę.

  TERAZ JESTEM WE GORĄCZCE BIAŁEJ.
  Po co tu jesteście?
  Dlaczego nie uświadamiacie?
  Wam wymieniać?
  Którzy?

  Uświadamiajcie o tej największej, lat ostatnich, operacji flagi fałszywej.
  Ona Was dobija.

  Nawiązuję również, do kilku mych dzisiejszych komentarzy.

 4. NICK said

  „Ooo wirusie.
  Bądź mym świadkiem.
  A „stfurca” jego rzeknie: będę.”

  Cytat(a) jest do Was bo „wirus” wami rządzi.
  TU już nie trzeba wami rządzić tajnie.
  Jawne media zrobiły z was ofiary, fajtłapy, idioty.
  Niewolników.
  KOMPLETNYCH.

 5. revers said

  Moze jednak na zapisy 10 letnie, jak w przypadku innych zabiegow medycznych, moze tylko dluzej trwajacych jak operacje chirurgiczne do 10 lat w przypadku uszkodzonego stawu biodrowego.

  szczepionka przeciwko koronie faktycznie moze twac minute, a korzysci niewspolmierne dla big farmy i dilerow, lobbystow.

 6. NICK said

  Revers.
  To nie jest śmieszne.
  Ratownicy Medyczni będą przymusowo szczepieni na?
  Albo przeciw?
  Koronie Brytyjskiej… .
  Będą, dobrowolnie pod przymusem.

 7. revers said

  Z tego co wiem to lekarze z polski jezdza sobie po azjatyckim swiecie bez zadnych zachamowan, bywaja w Indonezji, Tajlandi, Singaporze, i nie tylko z Polski.

  Z miedzylaadowaniem w Frankfurcie/M w celu zatankowania, uzupelnienia paliwa, dolaczenia nowych pasazerow potem kursem lotniczym na Berlin, z Berlina do Polski.

  W Frankfurcie nad Menem jest juz izolatka przy jednym z najwiekszych lotnisk w europie, ale nikt z oblugi portu lotniczgo lub sluzb kontrolnych polskich lekarzy nie zatrzymal na 14 dni.

  Za to obywatele wloscy nie byli wpusczani na pokslad samolotu, z powodu niby wyzszj zachorowalnosci w Wloszech, niz takiej Azji.

 8. Adrem said

 9. revers said

  re8

  ale juz zamknieto caly oddzial SAR-s w Tarnowie, przy okazji troche przesortuje sie, wyselekcjonuje sie SAR-ow, zreorganizuje, zwiekszy sie prawa służb zdrowotnych, SANEPID-u do użycia siły wyłącznie, co oznacza że przybędzie etatów króliczych po znajomości.

  Tylko jak to praktycznie ma wyglądać tego trudno sobie wyobrazić jak całośc w rozsypce, brak powierzchni szpitalnych i łóżek.

  Przy oakzji trzeba stwierdzic że w tzw. komunie slużba zdrowia bardziej była zdysyplinowana i niemal zkoszarowana z przydziałami służbowymi do jednostek medycznych przy wojsku polskim jak na dziś latające po uni za pracką i po świecie za długimi urlopami personaliami lekarskimi, czy medycznymi.

  Czyli rubta co chceta i słuzba zdrowia orkiestry Owsiaka z rekląma w TV, i talbolidach.

  Chyba ze podwoi sie tez ilość modlitewnych różancow w Czestochowie, bo juz moherzy i makerzy wiary od pana papieża Franka wyczuli po katarku Franka skąd chorobą wieje..

  Do tego dochodzą objawienia w Medjugorie i Jackiewicza

  https://nczas.com/2020/03/04/matka-boza-ostrzegala-przed-koronawirusem-i-opuscila-medjugorie-szokujace-objawienie-z-trevignano-romano/

 10. Isreal said

  koronawirus musi być i tutaj, wszak ustawę klepnęli – więc i geszefcik musi być konkretny …………….

 11. revers said

  Tylko piaskarze, cyklisci od podlog narzekają ze juz masek przeciwpylowych brakuj do konkrtenej pracy w kurzu, pylu drzewnego, piaskowego.

  W australi brakuje papieru toaletowego bo ludzie rzucili sie w panice za papierem toaletowym ktory ma ich obronic przed wirusem korony.

  To samo z srodkami sanitarno-dezyfekujacymi na podchlorku sodu, prawie ze wykupiony lub wywindowane ceny, dwa wieksze jak za litr benzyny.

  W Niemczech to samo, środki dezyfekujące wyszły nawet z fundacji zdrowotnych, a przede wszystkim, z panika idzie spekulacja, tj kosmiczny wzrost cen, lub brak tych srodków.

  Silniejsze środki bakteriobójcze, virusobójcze jak „Incidin Plus” można zapomnieć, nie ma na stanach, choc jeszcze bardziej drogie są od chlorowców.

 12. A co obiecał w Sejmie Minister Zdrowia? „OCZYWIŚCIE, że koronawirus dotrze do Polski”. I słowa dotrzymał! Wzięto pierwszego lepszego nieszczęśnika i … mamy pierwszego chorego! Mosbacher pewnie codziennie wydzwania i pyta „macie już tego wirusa???”, a co biedny Minister może odpowiedzieć, jak on „mini” jest. Ale już jest pierwszy sukces – MAMY WIRUSA! … Sojusznik odetchnął z ulgą… Bo nie może się powtórzyć sytuacja, gdy dawniej w czasie epidemii dżumy w Europie Polska wyglądała tak:
  https://demotywatory.pl/1415920/Epidemia-dzumy-w-XIV-wieku

  Ale już zmiany w prawie i szczepienia, po których połowa młodych pewnie pozostanie bezpłodna, to już nie będzie śmieszne.

  Ale cóż – Miałeś chamie złoty róg…

 13. revers said

  Billy G. i CEO spod zanku piszczeli i czaszeczki wiedzieli o tym zdarzeniu 19 pazdziernika 2019

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
  1 marca o 17:39 ·

  Czy Bill Gates i Światowe Forum Ekonomiczne przewidziały epidemię koronawirusa?

  18 października 2019 r. w Nowym Jorku odbyło się spotkanie o nazwie „Event 201” dotyczące symulacji globalnej pandemii spowodowanej przez koronawirusa. Miało to miejsce na sześc tygodni przed zdiagnozowaniem pierwszego przypadku zachorowania w Wuhan w Chinach. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Johns Hopkins Center for Health Security we współpracy z World Economic Forum i Fundacja Billa i Melindy Gates.

  O symulacji radzenia sobie z epidemia dyskutowali m.in. przedstawiciele głównych banków, ONZ, Fundacji Billa i Melindy Gatesów, Johnson & Johnson, elektrowni logistycznych, a także mediów oraz urzędników z CDC z Chin i Ameryki.

  Organizatorzy wydali specjalne oświadczenie:

  „W scenariuszu modelowaliśmy fikcyjną pandemię koronawirusa, ale wyraźnie stwierdziliśmy, że nie była to prognoza. Zamiast tego ćwiczenie to zwróciło uwagę na wyzwania związane z gotowością i reagowaniem, które najprawdopodobniej pojawią się w bardzo poważnej pandemii. Nie przewidujemy, że wybuch nCoV-2019 zabije 65 milionów ludzi.” – mówi jego fragment.

  Materiały video ze spotkania. http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/videos.html

 14. Isreal said

  ad 11 handel maskami idzie faktycznie znakomicie – nawet podpaski byle ze skrzydełkami

 15. NICK said

  A co ja.
  Mam. Dodać.

  Aaa.
  Może nie jest tak źle?
  We Styczniu to ja tłumaczyłem tłumokom.
  Teraz?
  Tłumoki zaczynają mi tłumaczyć.
  Corona-wirusa.
  Zaczynają zauważać fake news.

  Niestety NIC to nie znaczy.
  Bo.
  Tłumoki NIE mają oglądu generalnego.

  Cusz.
  Lepszy rydz niż nic.

 16. Skażona said

  Ad. 15
  To, ze fałszywa flaga, nie ulega wątpliwości. Tyle, że zasianie paniki przez media ma jakąś przyczynę i skutek. Skutki widać, a przyczyny nie znam. Trzeba byłoby zastanowić się kto wyciągnie z tego kasę? I nie chodzi o producentów maseczek

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: