Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Odtrucie alkoholowe – czego unikać na kacu?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-05 (Czwartek)

Ciężkie poranki to wyjątkowo trudne doświadczenie. Zwłaszcza jeżeli tego dnia zamiast wizji wylegiwania się bez końca musimy stawić czoła obowiązkom. O niczym wówczas nie marzymy tak bardzo, jak o błyskawicznym postawieniu się na nogi.

Niestety, nie jest to takie łatwe, jeżeli nie dysponujemy profesjonalnymi środkami. Można jednak spotkać się z wieloma domowymi metodami na kaca, które podobno wykazują się wyjątkową skutecznością. Część z nich naprawdę zdaje egzamin, pozostałe mogą jednak przynieść więcej szkody niż pożytku.

Odtrucie alkoholowe – jak to zrobić dobrze?

Kac to niezwykle skomplikowane zagadnienie. Chociaż niemal każdy zna z autopsji jego objawy, naukowcy do dzisiaj spierają się, co właściwie go powoduje. Prawdopodobnie jest to reakcja organizmu na kilka aspektów działania alkoholu, w tym przede wszystkim związane z nim odwodnienie i ogólne zatrucie organizmu toksynami.

Najszybszym sposobem radzenia sobie z tym wyjątkowo uciążliwym problemem jest kroplówka na kaca, którą oferuje przykładowo KacDoktor (więcej informacji o firmie w tym miejscu https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu), zajmująca się odtruciem alkoholowym w Warszawie i okolicach. Pomoc medyka jest bezcenna, jeżeli nie możemy sobie na nią jednak pozwolić, trzeba zdać się na domowe metody. Nie wszystkie wpłyną jednak pozytywnie na nasz stan.

Złe sposoby na ból głowy

Uciążliwy ból głowy jest jednym z najpopularniejszych objawów kaca. Czasami towarzyszy nam od przebudzenia aż do późnego wieczoru, a im bardziej intensywna była impreza, tym trudniej go znieść. Wiele osób próbujących przeprowadzić detoksykację alkoholową sięga wówczas po środki przeciwbólowe.

Przed ich zażyciem powinniśmy jednak zwrócić uwagę na skład widoczny na odwrocie opakowania lub dołączonej ulotce. Jeżeli zawiera paracetamol, a więc substancję, która jest podstawowym składnikiem wielu środków przeciwbólowych, należy z tego zrezygnować. Łączenie paracetamolu z alkoholem jest zabójcze dla wątroby. Warto również mieć świadomość, że jest to składnik wielu preparatów przeciw przeziębieniom, więc lepiej w takiej sytuacji zostać przy ciepłej herbacie.

Aspiryna nie jest lepsza

Odtruwaniu organizmu po alkoholu nie sprzyja również aspiryna, która stała się niemal symbolem walki z porannym bólem głowy. W połączeniu z alkoholem może doprowadzić do uszkodzenia śluzówki żołądka i innych poważnych komplikacji. Jeszcze gorzej sytuacja prezentuje się w przypadku furaginy stosowanej w przypadku zakażenia układu moczowego. Lek blokuje zachodzącą w wątrobie dehydrogenazę aldehydową, czyli działa jak… popularny esperal. Skutków łączenia tego preparatu z alkoholem nie trzeba natomiast tłumaczyć – kończy się na wielokrotnie wzmocnionych objawach standardowego kaca.

Teoretycznie lepszym sposobem na ból i gorączkę będą preparaty z ibuprofenem, jednak również w tym przypadku ucierpieć może nadwyrężony imprezą żołądek.

Pobudzenie organizmu

Jednym z celów odtrucia alkoholowego jest pobudzenie organizmu do działania. O ile kroplówka na kaca robi to doskonale, ponieważ błyskawicznie uzupełnia naturalne składniki, w domowych warunkach najczęściej sięgamy po kawę lub napoje energetyczne. Wprawdzie możemy poczuć „kopa”, który pozornie dodaje błyskawicznie sił, jednak warto uzmysłowić sobie, że kofeina wypłukuje magnez, niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. Problem jest jednak taki, że jego zapasy zostały już wcześniej wyczerpane na skutek działania alkoholu. W rzeczywistości więc w żaden sposób sobie nie pomagamy, wręcz przeciwnie: pogłębiamy jedynie fatalne skutki całonocnej imprezy.

Zdecydowanie lepiej napić się więc innego gorącego napoju, a do tego dorzucić sporo mineralizowanej wody.

https://prawy.pl

Komentarzy 17 do “Odtrucie alkoholowe – czego unikać na kacu?”

 1. jazmig said

  Na zatrucie alkoholowe najlepszy jest dziurawiec, albo wyciąg alkoholowy, albo herbatka, ale można wsypać zawartość saszetki z dziurawcem do ust i popić letnią wodą co najmniej pół szklanki. Po kilkunastu minutach miną wszystkie objawy zatrucia.

  Uwaga! Gdyby wybrano wariant trzeci, to nie wolno wychodzić na słońce, bo można ulec poparzeniu. Heparacyna z dziurawca uczula na promieniowanie słoneczne, nie jest ona wypłukiwana przez wodę, dlatego jedynie herbata z dziurawca nie spowoduje negatywnych zjawisk na słońcu.

  Najlepiej spożyć dziurawiec zaraz bo imprezie, wtedy mamy spokojny sen i rano budzimy się bez objawów zatrucia.

 2. Greg said

  Piłeś..nie komentuj!
  Chcesz napisać…wypij !

 3. Marcin said

  A może nie dopuszczać do kaca?
  Klinem go mości panowie,klinem.

 4. Bezpartyjna said

  Noc jest długa i chce się pić 😄 Tak mi kiedyś powiedział znajomy na dyżurze.

 5. Boydar said

  Widzę że NyndruŚ podpadł Panu Gajowemu.

  Aczkolwiek generalnie zgadzam się z zaleceniem Pana Grega (2) – tej naszej Gajówki bez wodki nie rabieriosz

 6. JW said

  A może po prostu nauczyć się panować nad sobą i nie chlać bezmyślnie, tylko na miarę swoich możliwości, które powinno się poznać jako nastolatek? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, trzeba mieć tylko trochę woli i mózgu.

 7. Nemo said

  Znam niezawodny sposób na kaca: nie pić alkoholu poprzedniego dnia. Tak, wiem wiem, że nie odkryłem Ameryki. Ale tego się trzymam i dobrze mi z rym 🙂

 8. Zbyszek Koreywo said

  Są tylko dwa sposoby na to, żeby skutecznie uniknąć kaca. Pierwszy to nie pić alkoholu w ogóle a drugi sposób to nie trzeźwieć.

 9. nunio said

  Jak popijemy już bo raz na jakiś czas potrzebujemy psychicznie się wyłączyć na krótko od problemów to u mnie najlepiej sprawdza się kuracja. Dlatego jak piję to tylko w piątki po południu. Po wstaniu PYRALGINA i dużo wody, po pół godzinie lub godzinie RELANIUM 5 mg i znowu dużo wody. Potem można sobie wypić elektrolity z saszetki i znowu dużo wody, po jakimś czasie multiwitaminy z dużą ilością magnezu, potasu i witamin z grupy B i znowu dużo wody. Picie wody i jej wydalanie pozwala nam aby organizm opuściły resztki alkoholu i substancji do jakich się przetworzył w organizmie, a łagodzenie objawów bólowych to PYRALGINA (max 6x) i RELANIUM 5mg (starać się nie przekroczyć 3 czy 4x), a pierwszy posiłek gorący i krótka drzemka + PYRALGINA i RELANIUM pozwalają już poczuć się normalniej i znowu uzupełnijmy elektrolity i witaminki B z magnezem. Ale to dla tych co mogą nie iść do pracy i nie wsiądą do auta (można mieć promile i relanium jest zakazane dla kierowców – wykrywane przez POlicyjne testy).

 10. Nemio said

  @9
  Nie pij Niuniu tej trucizny. Nic to że z akcyzą. Naprawdę dobry alkohol piją tylko tak zwane „elity”. Nas szaraczków na takie luksusy nie stać. Zatem jeśli już pić musisz, to pij dobry samogon własnej roboty. Ale najlepiej to nie pij wcale. Na co Ci to?
  Chcesz się psychicznie wyłączyć? Idź na błonia, bliżej natury. Z Przyjaciółmi, rodziną, wreszcie sam jeśli taka Twa wola. Rób to co lubisz; każdy ma jakąś pasję. Satysfakcja gwarantowana, a przy tym zero skutków ubocznych. Pozdrawiam!:)

 11. Joannus said

  Ad 7 Nemo
  Bardzo dobra rada.

 12. NyndrO said

  Może słusznie Z tym, że się staram za Lodówką mieć Styl

 13. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=wGwdg0jugN4

 14. Wielka Kopa Tatry said

  Alkoholowy terror. Wykład profesora Zdanowa.

 15. marek13 said

  rozumiem, ze można pozwolić sobie na „maratony” za gnojka, zupełnie inaczej się przechodzi kaca, kiedy organizm młody. ale i wtedy, ile można pic? po kilku schlaniach wnioski są proste: człowiek głupieje, traci kasę, czas, często dobre imię.
  Polacy nie zastanawiają się, jak eliminować kaca, tylko jak efektywnie zaplanować kolejny trening, jak wychowywać swoje dzieci w duchu sportu wspartego zdrowym odżywianiem.
  „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę”. 1 Kor 6, 12

 16. Voodoosch said

  Kara za rozpustę.
  Wszystko na miejscu.
  Nie walczyć z tym.
  Przecierpieć.

 17. Boydar said

  Moim zdaniem nie kara, raczej nieuchronna konsekwencja. Ale tak to asekuracyjnie nazywamy, rozumiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: