Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rośnie liczba Azjatów zatrudnianych w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2020-03-05 (Czwartek)

Prawie 69 tys. zezwoleń na pracę dla obywateli krajów azjatyckich wydano w 2019 roku. To o 18 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Najwięcej zezwoleń przyznano Nepalczykom (9,2 tys.), Hindusom (8 tys.) i Gruzinom (7,4 tys.).

[Czyżby min. Gowin planował, że Nepalczycy – obok Ukraińców – zostaną elitą polskiego społeczeństwa? – admin]

W sumie o pozwolenie na pracę w Polsce starali się obywatele ponad 40 krajów azjatyckich.

Eksperci Personnel Service wskazują, że w 2020 roku pracodawcy nadal będą sięgali po kadrę z Azji, ze względu na rosnące trudności z rekrutacją pracowników z Ukrainy.

W 2019 roku wydano ponad 330 tys. zezwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy. To o 38 proc. więcej niż rok wcześniej. Prawie 69 tys. zezwoleń trafiło z kolei w ręce obywateli krajów azjatyckich. Skala jest zdecydowanie mniejsza, ale również mamy do czynienia z tendencją wzrostową. W porównaniu do 2018, w minionym roku firmy w Polsce zatrudniły o 18% więcej pracowników z Azji.

– Rekrutacja ukraińskich pracowników staje się coraz trudniejsza. Polska nie oferuje tak wysokich pensji jak Niemcy czy Czechy, a dodatkowo, od marca 2020 roku w Niemczech otworzono granice dla specjalistów spoza Unii Europejskiej. To wszystko sprawia, że polskim pracodawcom może być trudniej o Ukraińców. Dlatego to z krajów azjatyckich, mimo większych różnic kulturowych i geograficznych, będą ściągani pracownicy. Czynnikiem, który może to spowolnić jest większa rezerwa pracodawców dotycząca tworzenia nowych miejsc pracy w związku ze spowolnieniem gospodarczym – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

[Jeszcze lepsi byliby pracownicy z Somalii lub Zimbabwe – admin]

W 2018 roku Nepalczycy otrzymali 19,9 tys. zezwoleń na pracę w Polsce. Rok później liczba wydanych dokumentów dla tej narodowości zmniejszyła się ponad dwukrotnie (9,2 tys.), ale Nepalczykom udało się utrzymać pierwsze miejsce wśród Azjatów poszukujących pracy w Polsce. Na drugim miejscu (podobnie jak w 2018 roku) znaleźli się Hindusi – 8 tys. z nich otrzymało pozwolenie na pracę w Polsce (podobna liczba jak rok wcześniej). Podium w 2019 roku zamykają Gruzini – 7,4 tys. osób otrzymało zezwolenie na pracę. Z trzeciego miejsca Gruzini „zepchnęli” Bangijczyków, którzy w tym roku otrzymali 6,9 tys. zezwoleń, w porównaniu do 8,3 tys. w 2018 roku.

Największy „przyrost” w stosunku do poprzedniego roku, zaliczyły takie kraje jak Gruzja (4,7 tys. więcej), Filipiny (4,3 tys. więcej) i Uzbekistan (3,7 tys. więcej). Co ciekawe, do grona azjatyckich państw, których obywatele ubiegali się o pozwolenie na pracę w Polsce, dołączył w 2019 roku Bahrajn. W porównaniu do zestawienia z 2018 roku na liście zabrakło z kolei przedstawicieli Omanu i Bhutanu.

Ponad 40 azjatyckich narodowości nadal stanowi mniejszą grupę na polskim rynku pracy niż Ukraińcy. Przepaść w liczbie przyznanych pozwoleń na pracę w 2019 roku – 69 tys. Azjatów w porównaniu do 330 tys. Ukraińców – wskazuje na wyraźną przewagę naszych wschodnich sąsiadów. Zdaniem ekspertów, głównymi atutami pracowników z Ukrainy jest mniejsza bariera kulturowa i językowa.

https://www.wiadomoscihandlowe.pl

Komentarzy 6 do “Rośnie liczba Azjatów zatrudnianych w Polsce”

 1. Bezpartyjna said

  ‚Zdaniem ekspertów, głównymi atutami pracowników z Ukrainy jest mniejsza bariera kulturowa i językowa”.
  I jeszcze dodać – są świetnymi psychopatami, lubującymi się znęcać nad słabszymi.

 2. Leo said

  Nieważne pod jakimi pretekstami, polskie społeczeństwo, tradycja i kultura zostaną zniszczone. Pozostanie magma ludzka niezdolna do przeciwstawienia się Narodowi Wybranemu.

 3. Kojak said

  Od zawsze mowie, ze PPYYSSS to antypolscy kryminalisci i bandyci zydowscy wycierajacy sobie mordy i ryje Polska i Panem Bogiem ! Od samego poczatku mimo zapewnien zydowskich bandytow z PPPYYS o nie sprowadzaniu imigrantow , nigdy im nie wierzylem ! Uwazalem ze zapewnienia koszernych lajdakow i gnoi z PPYYSSS sa funta klakow warte

 4. Zbyszko said

  Bezpartyjna @1 ta psychopatia Ukraińców ma swoje korzenie duchowe w tzw Rzezi galicyjskiej. Mówi o tym Ks egzorcysta Marian Rajchel. Można tego wysłuchać tutaj :
  .https://www.youtube.com/watch?v=bhKLgYpXltg&t=890s

 5. Szarak said

  Te zezwolenia, to przecież wydawane są na złożone wnioski,
  które musiały być poprzedzone ofertą z Polski…

  .Jedynie Izraelczycy mogą sobie…U NAS…podjąć pracę bez problemu, gdy zechcą i kiedy zechcą, nie wiem…, czy też za ile zechcą, a ich liczba ujmowana w ilość paszportów też przecież nie stoi w miejscu.

  Gdzie oni, ci ściągnięci do POLSKI obcokrajowcy teraz pracują?
  Przecież nasz przemysł „odjechał w siną dal”!
  Czy oni, ci wszyscy ściągnięci do POLSKI obcokrajowcy wysyłają lub roznoszą tysiące podań, listów motywacyjnych itp. .papierków z dołączonymi kserokopiami DYPLOMÓW, jak to czynili tak niedawno, z nikłą nadzieją adepci naszych uczelni???
  Nawet fizycznych etatów nie było dla nich, zanim spakowali torby i z ostatnim groszem jechali…w nieznane
  i niewiadome! W tym również ludzie z dobrą praktyką.
  Bardzo wielu z nich, to SPECJALIŚCI, którzy z konieczności budują szacunek wobec umiejętności POLAKÓW w ogóle.
  Oni są wypchnięci widmem głodu i zaplanowanego braku jakichkolwiek perspektyw.
  A sprawcy mają się świetnie.

 6. Birton said

  a wiesz ty , Żydzie Morawer, że 2,5 miliona Polaków wyjechało , a 2,5 miliona banderowców przyjechało, bo się na to godzisz, Żydzie Morawer, zdrajco interesu narodowego? mówią na przystankach , że chcesz się z tego wszystkiego z własnej woli powiesić w szabas, kołu kirkutu o północy, klepiąc krzywą gębą Amidę, prawda to, Żydzie Morawer?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: