Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Emilian58 o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  Emilian58 o Cała para w gwizdek
  Emilian58 o Podłość nad podłościami
  Listwa o Wolne tematy (59 – …
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Kojak o Money, money, money…!
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Kolejny „transportowy” popis posła Konfederacji

Posted by Marucha w dniu 2020-03-06 (Piątek)

Poseł Konfederacji i partii Korwin, Dobromir Sośnierz, po raz kolejny popisał się swoimi unikalnymi poglądami na kwestie związane z transportem. Tym razem parlamentarzysta zastanawiał się nad możliwością likwidacji połączeń kolejowych, będących jego zdaniem „wynalazkiem XIX-wiecznym”.

Ponadto zdaniem Sośnierza „tory kolejowe przez większość czasu stoją niewykorzystane”, zaś ludzie nie kupują swoich własnych pociągów.

Były europoseł jest obecnie członkiem sejmowej podkomisji do spraw transportu lotniczego, która w tym tygodniu podczas swojego posiedzenia zajmowała się kwestią budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie pod Warszawą. W trakcie spotkania parlamentarzyści rozpatrywali między innymi mapę połączeń, jaką specjalnie na potrzeby CPK przygotowali eksperci zajmujący się transportem.

Do projektu postanowił odnieść się między innymi wspomniany Sośnierz. Pytał on między innymi, czy w XXI wieku rzeczywiście potrzebna jest osobna infrastruktura przeznaczona dla pojazdów szynowych.

„To jest wynalazek z XIX w. Zanim wynaleziono asfalt, samochody i tak dalej, no to budowano koleje. Ale między jednym pociągiem a drugim szyny stoją puste. No to nie jest dobrze wykorzystana infrastruktura. Utrzymujemy dwie osobne infrastruktury, właściwie trzy: drogi, kolej i transport powietrzny. Ta infrastruktura kolejowa przez większość czasu stoi niewykorzystana, bo między pociągami nic tam w stanie nie jest pojeździć” dzielił się swoimi mądrościami poseł Konfederacji.

Dodatkowo zauważył on, że „ludzie nie kupują sobie przecież małych prywatnych pociążków, które by zasuwały po tych torach”. Właśnie z tego powodu jest on zwolennikiem likwidacji transportu szynowego, aby zamiast przeznaczonej dla niego infrastruktury rozbudowywać drogi po jakich mogłyby jeździć również autobusy. Samo wytyczenie trasy szybkich kolei nie jest zdaniem Sośnierza potrzebne, bo czas podróży skróci się jedynie o kilka minut.

To nie pierwsza „ciekawa” wypowiedź członka partii Korwin w kwestiach związanych z transportem. Niecałe trzy tygodnie temu radził on osobom wykluczonym komunikacyjnie zakup samochodu, sprzeciwiając się przywracaniu transportu publicznego.

Na podstawie: sejm.gov.pl.
http://autonom.pl/

Zobacz również: Wykluczenie komunikacyjne? Sośnierz radzi kupić samochód

 

Komentarzy 30 do “Kolejny „transportowy” popis posła Konfederacji”

 1. JMP said

  To już nawet nie jest śmieszne, to jest niemal tragiczne, gdyż jeśli tacy faceci są w sejmie czy jakimkolwiek innym organie władzy grozi to Polsce fatalnymi skutkami z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, kosztów transportu czy zanieczyszczenia środowiska. Nawet w Kanadzie i Stanach, a więc krajach, które trudno posądzić o specjalną miłość do transportu kolejowego i w tej dziedzinie bardzo zacofanych, coraz bardziej zauważane są korzyści z jego zastosowań i rozwijany jest transport intermodalny (dowożenie kontenerów do specjalnie przystosowanej stacji kolejowej i przeładowywanie ich na pociągi), gdyż wymaga on mniejszej ilości taboru samochodowego, jest on w sumie tańszy i niejednokrotnie o wiele szybszy od transportu drogowego.

  Warto byłoby temu gościowi dać coś do przeczytania na ten temat, problem w tym, czy on w ogóle jest w stanie cokolwiek zrozumieć.

  —————-
  Ot, takie samo bydlątko intelektualne, jak Biedroń, Spurek, Jachira i cała masa innych polityków znalezionych chyba na śmietnisku.
  Admin

 2. Boydar said

  Panie JMP, niepotrzebnie się Pan bulwersujesz, zupełnie niepotrzebnie.

  Ten głupi ch, (nie dla tego że tak powiedział, dlatego że się głupim ch. urodził, odróżniajmy skutek od przyczyny) w stanowieniu rzeczywistej rzeczywistości nie ma nic do powiedzenia, jeszcze by tego brakowało. Ma do powiedzenia tylko w mediach. Ale to my reagujemy tak albo inaczej, i to jest bardzo dobre sitko. To jego nie pierwszy wyskok ale dalej ktoś na niego głosował. Choć nawet po buzi widać że za rozumem tęskni.

  A na kogo Pan głosował ? To pytanie retoryczne, w sumie nawet nie do Pana, raczej do wszystkich aktywnych wyborców.

 3. JMP said

  Ad Boydar #2 Muszę się ze wstydem przyznać, że na nikogo. Gdy dano mi w torontańskim Konsulacie te płachty do głosowania najpierw zrobiło mi się ciemno przed oczami, że można coś tak głupiego wymyśleć, potem poszukałem na nich kogoś, kogo uważałbym za osoby wiarygodne a potem, jak to się kiedyś mówiło, „głosowałem bez skreśleń”, czyli wrzuciłem do urn te szmaty w stanie zupełnie dziewiczym. Zresztą, mam w Polsce znajomych, którzy uważają, że gówno wiem i nie powinienem mieć w ogóle prawa do głosowania mimo, że w Polsce płacę podatki, prawda, że niewielkie, i pomagam finansowo siostrze i nie bardzo chciałbym aby choć trochę z tych pieniędzy szło na wyżywienie Sośnierza i jemu podobnych.

  P.S. Jeśli może mi Pan polecić osobę(y), na które naprawdę warto głosować, przyjmę taką informację z wdzięcznością.

 4. Ar said

  Panie Boy,że on decyzyjny nie jest to wie każdy średnio zorientowany (Polak) człowiek. Ja wiedziałem, mimo to, do głosowania poszedłem, drugi i ostatni raz. pierwszym, głosowanie na PiS, w ich pierwszym wygranym pochodzie. Człowiek wie, albo myśli że wie, a jednak się łudz… „Teraz lepiej będzie, mam wpływ, im więcej takich jak ja, tym większa szansa wygranej” dla wybranych… Konfideracja, konfident, agent, złoczyńca, szpieg, agent, agent, jewrej, jewrej, jewrej

 5. Kojak said

  Jak na debila, od debila Korwina to chyba standard .Czy on jest tak glupi czy ma uszkodzony mozg ? Dla Zydow taki debilizm jest typowy ! Jest teoria mowiaca ze oni to ,z natury rzeczy maja sklonnosc do wszelkich zwyrodniEn, zdziczen i wszelkiego zbydlecenia i nie jest to teoria Adolfa Hitlera !

 6. bryś said

  Patrz Pan, jakie głuptasy. Nie wiedzą że to nieopłacalne i niepotrzebne:

  Najszybsze pociągi świata 2018

 7. bryś said

  Oczywiście za szybkością idzie cała niezbędna infrastruktura i rozwój technologiczny. Nie jest to sztuka dla sztuki. Można to sprawdzić po ilości osób korzystających z tych przewozów.

 8. Vis said

  Oglądałem program z tym panem jak mówił, że nie mamy bogactw naturalnych a jeśli chodzi o polską miedź to i tak za 15 lat nie będzie potrzebna, bo przesył energii będzie się odbywał bez przewodowo.
  To ja się pytam, po co Kanadyjczycy czy jewrejczycy przyjeżdżają z drugiego końca świata ją pozyskiwać, u nas za przeproszeniem? To chory człowiek.

  ——-
  Tego Pana powinno się zutylizować. Jako nawóz by się do czegoś przydał.
  Admin

 9. Boydar said

  Niestety, Panowie, ja takiego Bluka (7) nie przelicytuję.

  Co do głosowania w wyborach; nie ma na kogo głosować. Nie jest to zresztą dziwne bo jeszcze nie pora. Idą głosować fani roundupu (glifosatu). Pomóc nam może tylko Pan Bóg i Pan Putin, na pewno nie głosowanie bo to nie ten etap.

  Przeczytałem ostatnio (nie podam linku bo mi uciekł) że GIS wycofał z obrotu w trybie awaryjnym partię herbatek ziołowych. Okazało się bowiem, że po zaparzeniu zawartość herbicydu była tak duża, że podlane nią (tą herbatką) rośliny standardowo usychały.

  No więc jest tak, że przyśpieszamy korzyść z upraw roundupem a dobrobyt społeczny wyborem sośnierzy.

 10. Boydar said

  No, p. Bluke resurs już minął; Pan Bryś (7) wybaczy 🙂

  ————
  No cóż, ktoś kto regularnie ma chooyowe poglądy, jest chooyem.
  A gajówka to nie pisuar.
  Admin

 11. bryś said

  „To chory człowiek.” – jak oni wszyscy. Z czego by żyli, jak nie sprzedawanie się? Nikt normalny nie chce iść do polityki, nikt normalny nie jest w stanie znieść takich prosto w oczy walonych ciągłych kłamst, półprawd, oszustw i manipulacji. Powinien być jakiś cenzus, a zresztą dlaczego ludzie podpisują im te listy? 5000 osób ciężko uzbierać po rodzinie.

 12. AlexSailor said

  @VIS

  „To ja się pytam, po co Kanadyjczycy czy jewrejczycy przyjeżdżają z drugiego końca świata ją pozyskiwać, u nas za przeproszeniem?”

  Oni tu przyjechali nie miedź wydobywać, tylko capnąć prawa do wydobycia, żeby sprzedać je KGHM z błogosławieństwem skretyniałych rządów.

 13. Lily said

  Posadka w Europarlamencie,w Konfederacji.
  Ciemny Lud,zrobil znowu komus przysluge.
  Wystarczy TYLKO,podczas kampanii
  wyborczej,mowic TO,co lud chce uslyszec.
  Wszyscy Oni,postepuja identycznie.
  „Bo przy korycie,na bogato uplywa zycie”,
  w III.R.P. Same Tylko przywileje.

 14. Bogusz said

  to kompletny debil, ma rację Pan Marucha to nadaję sie tylko do utylizacji na nawóz, choć nie wiadomo czy taki nawóz nie zaszkodziłby zdrowym roślinom

 15. Bart-2 said

  Turbo Balcerowicz do sześcianu. Powinni stworzyć nową jednostkę chorobową – „korwinizm”. Pytanie tylko czy jest to choroba uleczalna. Wszystko było dla Sośnierza fajne jak można było punktować „lewactwo” z PO i Parlamentu Europejskiego. Jak się zaczęły łapanki tego palanta na korytarzach sejmowych z powodu głosowania za oddaniem miedzi i srebra zachodnim koncernom to nagle zaczął się denerwować, jąkać w swoim stylu, bredzić swoje zdroworozsądkowe kocopały i robić wycieczki ad personam. Pytanie czy „kuce” są rzeczywiście psychicznie chorzy, czy to po prostu sprzedawczyki, którzy działają na rzecz wyprzedaży albo zlikwidowania resztek majątku naszego kraju aby konkurencja zagraniczna mogła sobie tutaj robić co chce. Po to też cały czas drą mordy aby zlikwidować płacę minimalną bo wtedy będzie można rąbać ludzi za jeszcze bardziej głodowe pensje w ramach „wolnego rynku”

 16. Lily. said

  Jak TO bylo dawno,dawno temu.

  Zrodlo; wiedza dla wszystkich.

 17. Birton said

  oświadczam, że w moim przekonaniu poseł Sośnierz jest normalny i nie jest narkomanem ani alkoholikiem

 18. mironik said

  Jechałem sobie z Kronach do Legnicy (przez Lipsk) Jechałem sobie z Frankfurtu nad Menem do Legnicy
  Myslę sobie coś pozwiedzam po drodze a tu nic z tego bo się przesiadałem z pociągu na pociąg bez czekania,
  I jeszcze jedzie momentami 260 na godzine

  Z Zgorzelcu pociąg robi sie pełny, Polaków nie stać na samochód najwyraźniej,

  może zwyczajnie namawia ludzi na jakiś szrot z niemiec

 19. Ale dlaczego? said

  Kurwiniści inaczej liberały to skrzywienie umysłowe.
  RN wchodząc z tym oszołomstwem do jednej partii z jednej strony skasował sam siebie. Z drugiej jest świadectwem tej samej ułomności umysłowej w kwestii ekonomii i gospodarki.

 20. Sceptyk said

  W jednym muszę Korwinowi -Mikke przyznać rację, wśród Polaków jest bardzo duży procent idiotów. Rację potwierdza obecność wymienionych w Konfederacji, być może jest tu nawet pewna nadreprezentacja.

 21. Zbyszko said

  Likwidacja kolei… kolejna doniosła myśl kolejnego zacnego myśliciela, po wielu wcześniejszych tak jak np to, że wszystko musi być prywatne (także armia, policja i np psychuszki), łącznie z przełomowym odkryciem przez zacnego stratega, prowadzenia napastniczych działań wojennych szybowcami…
  Opłacało się strajkować kiedyś po zakładach, ale także i kościołach, by być teraz świadkiem tak doniosłych myśli w rozwoju Polski.
  Jestem pod głębokim wrażeniem…

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że Polsce (ale i światu, bo tam nie jest wcale gorzej z doniosłymi myślami) może pomóc już tylko i wyłącznie Matka Boska Królowa Polski?

  P.S. Te pełniące kiedyś ważną misję społeczną, opisaną tutaj :
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/15/przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma/
  Polskie Koleje Państwowe są już dano zlikwidowane, ku udręce dawnych beneficjentów PRL-u, a obecnie wykluczonych komunikacyjnie

 22. bryś said

  Takie miało być to prywatne tanie, to dlaczego mamy najdroższe przejazdy autostradami chyba na całym świecie? Nawet po tylu latach nie ma możliwości wykupienia całorocznego karnetu? To są dopiero jaja.

 23. Zerohero said

  Skoro kolej jest do likwidacji, bo sięga aż XIX wieku, to co powiedzieć o statkach? Toż to wynalazek starożytny! Proponuję zatem cały transport oprzeć na rakietach kosmicznych jako formie przejściowej do czasu gdy wolny rynek opracuje teleportację kwantową.

  no, a tak poważnie. Sośnierz jest liberterianinem, a to są ludzie mający kakę w mózgu. Do pewnego momentu mówią z sensem, sprawiają wrażenie rozsądnych, krytycznie myślących, wrażliwych, idealistów. Jednak prędzej czy później wyłazi z nich bydlęce, tępę doktrynerstwo.

 24. Zerohero said

  @Bryś

  bo w zwidach gównogłowego libertarianina konkurujący ze sobą kapitaliści zamierzają budować raj na ziemi. Nie przyjdzie mu do łba, że największy z kapitalistów może zgromadzić tyle pieniędzy, że zacznie korumpować państwo. Libertarianin powie wtedy, że „to nie jest prawdziwy kapitalizm”, ale trzeba do niego zbliżać się.

 25. Kura domowa said

  Samochody też wymyślono w XIX wieku.
  Wg P. Sosnierza też do likwidacji.

 26. Zerohero said

  Drogi też do likwidacji. Od biedy mogą być, ale niech biegną przez prywatne posesje i co kilkaset metrów punkt poboru opłat. Proszę wejść na jakieś forum libertarian albo anarchokapitalistów i poczytać. Oni w to naprawdę wierzą.

 27. Kura domowa said

  Panie Zerohero, Pan Sosnierz dość dobrze opisywał działanie Parlamentu Europejskiego, jednak jak dziś go czytuje, to zupełnie coś innego.
  I tak sobie myślę że ci „prawicowcy” to jest typowa koncesjonowana opozycja, łącznie z Bosakiem, Winnickim, Michalkiewiczem.
  Co do ostatniego, wiem, że ma do niego sentyment p. Gajowy, ale wg mnie ujawnienie 447 nie kwalifikuje go do bycia Polakiem.
  Tak jak wiele osób publicznych mówi, ale nie podaje rozw iązania.

 28. Bart-2 said

  Kura domowa. Michalkiewicz ujawnia dużo cennych rzeczy z 447 na czele (zrobił to pierwszy). Ale to niestety także turbokorwinista do sześcianu. No i zwolennik euratlantyzmu pod przywództwem USA choć teraz sugerował odwrócenie sojuszy. Jednak kiedy trzeba to potrafi być krętaczem i bez mrugnięcia okiem uprawiać propagandę.

 29. gnago said

  Temu odmóżdżonemu przez Korwina należy zwyczajnie wydać nakaz kupienia sobie osobistego szynobusa. Za własne pieniądze, zanim będzie mógł się zając polityką. Zanim to zrobi opętanie Korwinem zdąży zniknąć i zmądrzeje

 30. Boydar said

  Za poważnie go traktujecie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: