Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Nowe prawo może nakazać wydawcom usuwanie niewłaściwych treści z Internetu w ciągu godziny!

Posted by Marucha w dniu 2020-03-06 (Piątek)

Władze różnych krajów podejmują próby walki z tak zwanymi „fake newsami”, czyli rzekomo nieprawdziwymi informacjami. Walka toczy się o sprawność rządowej propagandy i zdolność eliminacji z przestrzeni publicznej informacji, które mają zostać utajnione przed społeczeństwem. Polski rząd planuje ustanowienie prawa, które nakaże usuwanie takich treści w ciągu godziny!

40382246_s_10

[Największym dostawcą „fake  newsów” (czyli zmyśleń, łgarstw i manipulacji) jest nie kto inny, jak właśnie media gównego nurtu – admin]

Na naszych oczach ustanawiana jest cenzura Internetu. Oczywiście jest to tłumaczone jako działania dla naszego dobra. Jak do dawnych czasów władza będzie pilnować teraz przekazu trafiającego do społeczeństwa i przygotowuje już odpowiednie instrumenty prawnego nacisku na wydawców aby wywrzeć na nich presję zobowiązując do autocenzury i usuwania treści na żądanie.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski oświadczył w wywiadzie dla Dziennika Gazeta Prawna, że nie wyklucza zastosowania rozwiązań z Francji, gdzie „nieprawdziwe informacje” mają być usuwane z platform społecznościowych w ciągu godziny. Dodał, że jest zdania iż konieczne są specjalne regulacje prawne dla social media, a także w celu zwalczania fake newsów a nawet tzw. kont hejterskich.

[Ciekawe. Dotarcie żądania usunięcia treści z Internetu może zająć dużo więcej, niż jedną godzinę. Poza tym nikt nie siedzi przy komputerze 24 godziny na dobę – admin]

Nad prawem unijnym w tym zakresie prscuje obecnie Komisja Europejska. Nowa dyrektywa, nazywana roboczo Digital Services Act, ma stanowić coś w rodzaju kodeksu usług cyfrowych. Wprowadzenie nowego prawa jest przedstawiane jako konieczny krok w walce z terroryzmem, a także usuwania nieprawdziwych informacji czy treści pedofilskich.

Skoro zwalczane będą „nieprawdziwe informacje” najwyraźniej będzie musiało powstać coś na kształt ministerstwa prawdy z dystopii „Rok 1984” George’a Orwella. To co było tam zawarte jako przestroga zostało uznane za instrukcję.

I rzeczywiście z kręgów unijnych padają pomysły wypracowania specjalnych instytucji zajmujących się weryfikacją informacji. Będą one w stanie orzekać co jest prawdą. Zdaniem ministra Zagórskiego w Polsce taką funkcję mogłaby pełnić Polska Agencja Prasowa.

Czasy względnej wolności słowa się kończą. Jej gwarancja w art. 54 Konstytucji to już obecnie ponury żart. Lista niewłaściwych poglądów i uprzywilejowanych nacji, oraz orientacji seksualnych, których nie wolno krytykować, stale rośnie. Cenzura opierać się będzie na dwóch niedoprecyzowanych pojęciach – mowy nienawiści i fake newsów – a mogą one być wszystkim, w zależności od potrzeb.

https://zmianynaziemi.pl/

A Polak na to: co mnie to obchodzi?
Admin

Komentarzy 7 do “Nowe prawo może nakazać wydawcom usuwanie niewłaściwych treści z Internetu w ciągu godziny!”

 1. wnikliwymokiem said

  Dyskryminacja więc dopadnie tych, którzy uwielbiają czytać fejknewsy

 2. Bezpartyjna said

  Chcą coraz większego zamordyzmu. Nie jest wesoło.

 3. NICK said

  A bergolnięty=antychryst?
  Milczy.
  Nie jest wesoło.
  To jest próba generalna.
  GENERALNA.

  A gawiedź?
  Cóż… .
  Zatem próba otworzy się oficjalnie Aktem Pierwszym we teatrzyku świata.

  Będziecie klaskać.

 4. Birton said

  Polska Żydowska Republika Bananowa pod amerykańskim powiernictwem i wszystko jasne – na Wawelu Żyd, premierzy, prezydenci żydostwo , kościelni zażydzeni, nic już nie nie dziwi, bagno, „kto nie z Mordechajem tego ubiwajem”

 5. Zerohero said

  Chcą mieć cenzurę, ale nie chcą nazywać jej po imieniu. Gdy czytałem bełkot śmiecia ludzkiego w randze ministra mówiącego o tej „jednej godzinie”, to mało z krzesła nie spadłem. Kim k jest ten wszechwiedzący zdolny do wyrokowania na każdy temat w ciągu godziny. Naczelny srul? Srul wszystkich srulów?

 6. Boydar said

  Ortodonta – 1263 dni
  Okulista – 408 dni
  Endokrynolog – 400 dni

  Tak jeszcze niedawno było w Legionowie; a średnia w kraju –

  artroskopia stawu biodrowego (14,2 miesiąca), rezonans magnetyczny kręgosłupa (9,6 miesiąca), badanie elektrofizjologiczne serca (8,8 miesiąca) oraz badanie bezdechu śródsennego (7,3 miesiąca). Na terapię kardiologiczną czeka się trzy lata. Dzieci szybciej – w ciągu dwóch lat.

  To wycinki z mediów. Konstytucja mówi o opiece medycznej, o przeżywalności nie wspomina. Usuwanie antypedalskich i innych opinii jest pilniejsze, godzina.

 7. Lily said

  Re 4;Birton
  ELDORADO,w pelnej krasie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: