Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Izraelscy naukowcy od czterech lat pracowali nad koronawirusem

Posted by Marucha w dniu 2020-03-07 (Sobota)

Izraelscy naukowcy są gotowi opracować w przeciągu kilku tygodni pierwszą szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Wszystko dlatego, że ostatnie cztery lata zespół naukowców MIGAL [The Galilee Research Institute] pracował nad, podobnym do ludzkiego, koronawirusem atakującym drób. O sprawie poinformował pod koniec lutego Jerusalem Post.

[No i widziała Pani, jaki to nader szczęśliwy zbieg okolicznościów? – admin]

Według ministra nauki i techniki Ofira Akunisa, izraelscy naukowcy są gotowi opracować w przeciągu kilku tygodni szczepionkę na koronawirusa i ją udostępnić w terminie nie dłuższym niż 90 dni.

Gratulacje dla MIGAL z powodu tego ekscytującego przełomu. (…) Jestem przekonany, że nastąpi szybki postęp, który pozwoli nam zapewnić potrzebną reakcję na poważne globalne zagrożenie COVID-19 – powiedział Akunis.

Przez ostatnie 4 lata zespół naukowców z MIGAL opracowywał szczepionkę przeciwko wirusowi zakaźnego zapalenia oskrzeli (IBV), który powoduje chorobę oskrzeli u drobiu. Skuteczność szczepionki została udowodniona w badaniach przedklinicznych przeprowadzonych w Instytucie Weterynarii.

Naszą podstawową koncepcją było opracowanie technologii, a nie szczepionki przeciwko tego lub innego rodzaju wirusom (…) Ramy naukowe dla szczepionki oparte są na nowym wektorze ekspresyjnym białka, który tworzy i wydziela chimeryczne rozpuszczalne białko, które dostarcza antygen wirusowy do tkanek błony śluzowej poprzez samoczynną endocytozę, powodując, że organizm wytwarza przeciwciała przeciwko wirusowi – powiedział dr Chen Katz, lider grupy biotechnologicznej MIGAL. W badaniach przedklinicznych zespół wykazał, że szczepienie doustne indukuje wysoki poziom przeciwciał anty-IBV.

Nazwijmy to czystym szczęściem. Zdecydowaliśmy się wybrać koronawirusa jako model naszego systemu, jako próbkę dla naszej technologii – stwierdził Katz.

Badacze MIGAL porównali koronawirusa odpowiedzialnego za obecną z koronawirusem atakującym drób i stwierdzili, że wykazuje on wysokie podobieństwo genetyczne i wykorzystuje ten sam mechanizm infekcji, co zwiększa szansę, że uda uzyskać się szczepionkę dla ludzi w bardzo krótkim czasie.

Wszystko, co musimy zrobić, to dostosować system do nowej sekwencji. Jesteśmy w trakcie tego procesu i mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mieli szczepionkę w naszych rękach. Tak, za kilka tygodni, jeśli wszystko zadziała, mielibyśmy szczepionkę, aby zapobiec koronawirusowi. – powiedział Katz.

Minister Akunis zapewnił, że zrobi wszystko, aby szczepionka jak najszybciej trafiła na rynek. Będzie to szczepionka doustna.

Kresy.pl / The Jerusalem Post
http://www.bibula.com

Komentarzy 41 do “Izraelscy naukowcy od czterech lat pracowali nad koronawirusem”

 1. Bezpartyjna said

  Dlatego napisałam, że stanę się niewierząca. Ot, taki sobie kolejny „cud” górali ze Wzgórz Golan. 😱

 2. Szarak said

  ” Czyste szczęście „, że nietoperz tam doleciał z tak daleka. Pocałował się z kurką i gotowe.
  Pewnie dlatego tak tanie une som.

 3. Marek said

  To jest cud*
  Jeden z lepszych ostatnio.

 4. Bezpartyjna said

  Jak Chinole z Iranem dobiorą im się do dupy to pozostanie jeno ściernisko a nie San Francisco.

  P.s. Przepraszam za nieparlamentarne słowo, ale tylko takie ciśnie mi się na usta.

 5. Antymon said

  Kreowanie potrzeb klientów to podstawa rozwoju rynku.

 6. Sarmata said

  Historia czasów przyspiesza u sprytków pustynnych. Globalna Ustawka wyglada tak:
  1991 – BSE zabije nas wszystkich
  2001 – Wąglk zabije nas wszystkich
  2002 – Wirus Zachodniego Nilu zabije nas wszystkich
  2003 – SARS zabije nas wszystkich
  2005 – Ptasia Grypa zabije nas wszystkich
  2006 – E.coli zabije nas wszystkich
  2008 – Załamanie rynków finansowych zabije nas wszystkich
  2009 – Świńska Grypa zabije nas wszystkich
  2012 – Kalendarz Majów zabije nas wszystkich
  2013 – Korea Północna zabije nas wszystkich
  2014 – Ebola zabije nas wszystkich
  2015 – ISIS zabije nas wszystkich
  2016 – ZIKA zabije nas wszystkich
  2018 – ASF zabije nas wszystkich
  2019 – Odra zabije nas wszystkich
  2020 – Korona Wirus zabije nas wszystkich
  … a masoneria i pustynny sprytek nas nie zabije i jeszcze za nasze pieniążki zje i wypije 😉
  Powiem krótko o „koronawirusie”: sprytki pustynne i tyle.
  Zobaczymy kiedy dojdzie do NYC i Tel-Awiwu … i czy w ogóle dojdzie?
  Tu chodzi o nowy stan wojenny+ pod 447 a nie o wymyślonego wirusa, jakich miliardy.

  Coronavirus opatentowany w 2007 w urzędzie patentowym USA a więc to nie teoria spiskowa, a praktyka:

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 7. Maverick said

  Bo tak ustawka ma potwierdzać wyjątkowość narodu wybranego i że są światłem narodów co wielokrotnie podkreślają wyznający lucyferianizm politycy z Trumpem czy Dudą i Kaczorem włącznie.
  Ludzkość zamiast szukać zbawienia w Jezusie będzie szukała zbawienia u kabalarzy, którzy tworzą terroryzm aby potem z nim walczyć, tworzą choroby aby potem je niby leczyć. Problem, solution to ich znana zagrywka. Naiwni goje się na to nabierają.

 8. Maverick said

  Chińczycy traktują wirusa poważnie i liczba zachorowań spada, gdy w Koreji podchodzą do tego bez zdyscyplinowania i liczba chorych rośnie.

 9. Jacek said

  Najsampierw siebie zaszczepcie tym „cudownym” wynalazkiem gudłaje.

 10. Adrem said

  Maverick 7
  Skąd pomysł, że ludzkość będzie ciągle szukać zbawienia u kogokolwiek ?

 11. Zerohero said

 12. Głos z Kociewia said

  Nabić w butelkę, nabrać gojów, zarobić i … zyskać ważną informację : czy głupota gojów ma w ogóle dno, czy też jest bezdenna ? Ważne,że się grubo zarobi Jest możliwość sprzedania milionów szczepionek. Ten towar się na bank sprzeda. Nieważne, czy będzie skuteczny w walce z koronawirusem, bo tego nikt nie udowodni, a wyniki skuteczności za łapówkę tanio można kupić.Jeżeli uwierzy się Żydom i świat zacznie ten kit kupować,oznaczać to będzie, że rzeczywiście świat jest marionetką w ich rękach.Zachęcam zatem, by ignorować z gruntu wszystko to, co oni powiedzą. Ich słowa są jak wiatr dziś tu jutro tam, Nic nie wnoszą, przeciwnie zabierają spokój, ufność w dobre intencje drugiego człowieka oraz odbierają pewność siebie. Są jak trucizna,o której mówi .Sokrates w „Fajdrosie” Platona : „Sprzedawcy na targu zachęcają do kupna swoich towarów, mówią,że bardzo zdrowe, lecz tymi towarami mogą zatruć twe ciało. A gdy ktoś sprzedaje ci poglądy, idee , to może ci zatruć coś znacznie więcej, mianowicie : duszę”.. – Tyle Platon. . Zreflektujmy się zatem, czym faszerują nasze umysły media ?

 13. revers said

  re9

  a w stanach lub w wloszech lepiej?

 14. Maverick said

  Kalifornia już chce wprowadzić szczepienia pod przymusem a służby już ćwiczą jak to robić.
  https://vaccineimpact.com/2015/california-now-wants-to-be-first-state-to-mandate-adult-vaccines-criminal-penalties-for-those-who-refuse/?fbclid=IwAR2RJ3LuN1MFB1rWCG-GwhsXOkg2dYowRWWXMmAhijuOb3hbPs16EeiOVQE

 15. Regulator said

  Zmoże w Izraelu już tą szczepionkę mają?

 16. Maverick said

  Ta Kanadyjka ośmiesza globalistów gdzie oni sami zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi aby pociskać kit.

 17. Maverick said

  Przeczytaj uważnie nie wiem czy to „fake ” fałszywka ale coś w tym musi być.

  https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/4579-korona-zdemaskowana?fbclid=IwAR1pn6qKsXROkfucqmsaLZYSKE9ium-DYwwqShfWpmDArR8TOxx1JFUwbrM

 18. Maverick said

  To chyba jest poważny ekperyment depopulacji i wymuszenia posłuszeństwa na społeczeństwie.

 19. Maverick said

  wydostające się z Chin informacje.

 20. Maverick said


  Przepraszam za duplicat. To jest poważna sprawa . Rżądy pod kontrolą kabały są on it. Dotyczy również polskich kabalarzy.

 21. Ad. 12

  .Zachęcam zatem, by ignorować z gruntu wszystko to, co oni powiedzą. Ich słowa są jak wiatr dziś tu jutro tam, Nic nie wnoszą, przeciwnie zabierają spokój, ufność w dobre intencje drugiego człowieka oraz odbierają pewność siebie.

  TAK JEST.

 22. Maverick said

  Dobry kanał ukazujący ignorację bufonów z USA.

 23. revers said

  pewnie boj o wynaleziony przez moskow o papier i dodatek toaletowy w australii tez wymyslili ..

  czyli powrot do kamienia lupanego jak zawsze i wszedzie.

 24. revers said

  re12,24

  ale nocne ustawy koronowirusa juz weszly w zycie w dzien kobiet, i tego nie da sie ignorowac a interpretowac lub czekac na interpretacje.

  czyli zrownanie goja z virusem, ktore mozna zabic, na 21 posadzic w PL FEMA, z mozliwoscia bezterminowego przedluzenia kwrantany lub zutylizowac w PL FEMA, i to jest fakt.

 25. Boydar said

  Mam nadzieję, że do Polski trafi przynajmniej siedemnaście milionów porcji tej szczepionki i cała partia zostanie uczciwie rozdysponowana.

  Piszę to zupełnie szczerze, gdyż z perspektywy patrząc, to właśnie żydowscy naukowcy mają poważne osiągnięcia w badaniach nad specyfikami przyśpieszającymi bieg historii.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fritz_Haber

  A, nie upieram się przy dokładnie siedemnastu milionach, trzeba by odliczyć muzyków.

 26. Jowram said

  https://m.demotywatory.pl/4979806/Tak-polskie-ratownictwo-jest-gotowe-na-koronowirusa

 27. plausi said

  Znowu Rosja odpowiedzialna za koronawirusa ?

  Zacznijmy od faktów, w Izraelu jest największa koncentracja osób z wykształceniem uniwersyteckim na tysiąc mieszkańców, stąd stał się Izrael zagłębiem nowoczesnych technologii począwszy na DSL, który każdy z nas dziś używa, po transplantacje organów. Jeśli o te ostatnie chodzi, to przecie żydzi byli współogranizatorami kliniki „Medicus” w Pristinie (Kosowo), gdzie razem z bandytami tzw. UCK, zajmowali się pozyskiwaniem organów od osób, których udało się dostać w swe ręce, jako źródło organów. Wg prokuratora del Ponte byli to głównie Serbowie, którzy wpadli w ręce ludzi UCK, ale także Kosowacy, patrz w linku „Carla Del Ponte ”:

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/08/nazwac-stoltenberga-skurwysynem-to-niedomowienie/#comment-784614

  W Polsce są takie brzydkie rzeczy niemożliwe, bo sejm i senat ustanowił nie jedną klinikę „Medikus” ale cały urząd POLTRANSPLANT, który dysponuje organami Polaków zgodnie z ustawą, tzn. prawnie, także Twoimi, czytelniku.

  https://marucha.wordpress.com/2020/01/14/krotsze-zycie-wiecej-chorob/#comment-876443

  To przejęcie organów Polaków przez POLTRANSPLANT na własność nie poruszyło Polaków zupełnie, daleko więcej przejęli się ACTA, choć zostali wydziedziczeni ze wszystkiego, bowiem wiedzą ze szkoły, że i tak g. wartają, to i na więcej jak umowy śmieciowe nie zasługują.

  Wracając do wirusów w Izraelu, jak Rosjanie zmusili masowo żydów do opuszczenia ich ojczyzny, okazało się, że w swej większości, jeśli nie byli to wysocy urzędnicy administracji kraju, to obok czołowych tzw. akademików akademii nauk przynajmniej ludzie z wykształceniem uniwersyteckim. Ta inwazja rosyjskich żydów uczyniła z Izraela jedyne w swoim rodzaju zagłębie naukowe.

  Stąd ta niebywały rozwój technik medycznych w Izraelu, wiodący dziś na świecie kraj transplantacji, ale i w dziedzinie broni biologicznej grupuje bezspornie licznych fachowców, z których liczni pochodzą z laboratoriów broni biologicznej obecnej Rosji. W ten sposób znowu Rosjanie ze swym „antysemityzmem” przyczynili się do tego, że badania nad wytworzeniem wirusa COVID-19 w Izraelu są tak daleko posunięte, a więc znowu, przynajmniej pośrednio: „Rosja odpowiedzialna za koronawirusa”.

  Czytelniku, z tymi badaniami nad wurusami jest tak, że jedynie ten, kto takiego wirusa stworzył, i sprawdził laboratoryjnie, że funkcjonuje, jest w stanie podjąć eksperyment na większą skalę i wprowadzić go do obiegu.

  Można się dziwić, że ten wirus tak dalece się sprawdził w warunkach ChRL. Na to może być odpowiedzią, że tzw. naukowcy od dziesięciolecia zbierają próbki DNA ludności na świecie, co znakomicie ułatwia opracowanie chorób szczególnie skutecznych dla określonych grup DNA. Mając taki skuteczny materiał do skażania, wystarczy wtedy tylko oswobodzić zarazę w odpowiednim środowisku i sprawdzić, jak działa.

  Jeśli zadziała, to trzeba wysłać do regionu, gdzie działa „pomoc” swoich fachowców, jak to n.p. uczyniły USA po zrzuceniu bomby na Hiroszimę i Nagasaki, zaraz po tym wysłali oni tam ekipy pomocy lekarskiej, aby te sprawdziły działanie bomb i przeprowadziły eksperymenty, jakimi środkami można leczyć ofiary. Kto podejrzewa takie oddziały lekarskie czy NGO o to, że chcą czynić w obcym kraju tylko dobro, ten jest skończonym durniem. Zawsze mają inne zadania.

 28. plausi said

  Prkatyka

  @6, Sarmata
  „więc to nie teoria spiskowa, a praktyka:”

  „2001 – Wąglk zabije nas wszystkich”
  Praktyka jest, że ten antrax przypisywany z niemniejszą powagą jak 911 bin Ladenowi, okazał się produktem opracowanym w laboratorium biologicznej broni masowej zagłady USA w Fort Detrix. Odpowiedzialny za opracowanie tej broni tzw. „naukowiec” zmarł chyba na „samobójstwo” zanim zgłosiły się u niego organy ścigania.

  Poza tym skłaniamy się do poglądu, że to Rosja jest za ten wirus odpowiedzialna, patrz powyżej 27, Plausi, przynajmniej pośrednio i oczekujemy, że niezależne media w Polsce przyjmą wkrótce tę interpretację i dostarczą do tego celu tzw. ekspertów, jak to już tylekroć potrafiły przez ostatnie stulecie Wolnej Polski i pod wszelaką okupacją, jak choćby PRL czy III Rzeszy. Mam nadzieję, że te święte słowa trafią bez oporu do konsumentów wolnych mediów

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  w Polsce.

 29. Boydar said

  Dostrzegając sarkazm i ironię (27) zauważyć wypada, że żadnej potrzeby wprowadzenia tego wirusa na rynek Rosja nie miała. O wiele bardziej zjadliwe odmiany lęgną się na szwiecie regularnie i samoistnie. Jak też regularnie i samoistnie się wygaszają, co nie przeszkadza oczywiście, że zabierają do grobu miliony ofiar co roku. Przy nich covid19 to mały pikuś.

  Natomiast giewałt podniesiony na kanwie, może być Rosji oczywiście przydatny i na pewno jest. Bo „dobry gospodarz ma pożytek nawet jak mu się krowa zesra na środku podwórka”; o czym systematycznie przypominam.

 30. osoba prywatna said

 31. osoba prywatna said

 32. plausi said

  Maleńka wskazówka

  @29, Boydar

  ” patrz powyżej 27, Plausi” oznacza, że ma się jeszcze pojawić inny tekst, który nieco dokładniej opisuje tę pośrednią odpowiedzialność Rosjan, proszę odczekać, aż się nie niecierpliwić.

 33. Jowram said

  Niedziela, godz. 07.00 rano, Gdańsk – nie ma ani jednej smugi chemtrails, a słońce świeci bardzo intensywnie, że nie da się na nie patrzeć. Na portalu Flightradar widzę, że samoloty w tym rejonie latają tak samo, jak latały wcześniej. I właśnie takie niebo pamiętam z moich młodych lat:-). Na 08.30 idę do Kościoła z podziękowaniem m. in. i za tę łaskę.

 34. Marek said

  Plausi:
  „Można się dziwić, że ten wirus tak dalece się sprawdził w warunkach ChRL. Na to może być odpowiedzią, że tzw. naukowcy od dziesięciolecia zbierają próbki DNA ludności na świecie, co znakomicie ułatwia opracowanie chorób szczególnie skutecznych dla określonych grup DNA. Mając taki skuteczny materiał do skażania, wystarczy wtedy tylko oswobodzić zarazę w odpowiednim środowisku i sprawdzić, jak działa.”
  ===
  hehe, jeżeli to prawda, to zażydzony naród poliniacki może spać spokojnie, nic mu nie grozi od wirusa wymyślonego przez żyda.

 35. Boydar said

  Żydów w latach 39-45 najwięcej natłukli inni żydzi albo tłuczono na takich rozkaz, nie wiem skąd u Pana Marka przekonanie jw. Zwłaszcza, że te górne żydy decyzyjne, mają jakby nieco odmienny genotyp od tych dolnych, co sprawę znacząco ułatwia.

  To bardzo niesprawiedliwe, że naście milionów żydów tutejszych czerpie wyłączną korzyść z bogactw Polin i pracy tubylców, a dziesięć razy (albo więcej) takich samych w szerokim szwiecie klepie biedę. To się musi zmienić !

 36. Boydar said

  @ Plausi

  Trochę skomplikowane; ale poczekam cierpliwie.

 37. JARNO said

  re. 28>PLAUSI, jeżeli już mowa o antrax=wąglik, to najsłynniejszym w świecie ‚użytkownikiem’ tego był UNABOMBER>>>https://en.wikipedia.org/wiki/Ted_Kaczynski – czyżby to z TYCH kaczyńskich jacy rozsiedli się w ‚oczyszczalni ścieków=POLIN”?? Tyż profesor!! Gęba tyż odrażająca!!
  PS. Zakablowany przez własnego brata-tyż Kaczynski.

 38. Boydar said

  @ Plausi

  ok, ok.

 39. Przemysław Jakub said

 40. Re: Artykul…
  Lepszego dowcipu dawno nie czytalem: „zydzi pracowali nad wirusem 4 lata…”…No smiech na sali. Od kiedy zydzi nad czym pracowali??? Co tak konkretnie wymyslili za wyjatkiem tych „cech” z ktorymi sie urodzili???..
  Czy widzlal ktos zyda przy lopacie? Nie? Skoro nie nadaja sie nawet do lopaty, to tymbardziej do wymyslania czegokolwiek…z „eistanem” czy „picassem” w pierwszym rzedzie: (jeden to oszust, a drugi „bohomazgacz”…)
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ———–
  Do łopaty się nie nadają, ale do bankowości, mediów, polityki – jak najbardziej. Potrafią też dokonywać wynalazków.
  Admin

 41. revers said

  Z sieci

  „W ciągu tej nocy liczba zakażonych zwiekszyła się o kilkanaście osób .Kraje UE wprowadziły embargo na swoje medykamenty .My nie mamy praktycznie własnych firm farmaceutycznych ..przeszły w obce ręce .Tak polskojęzyczne rządy potraktowały nasze firmy Farm. jak potraktowały banki twierdząc że pieniądz nie ma narodowości ..”

  Polfarmy praktycznie nie ma, nawet co liczyc na polfarmy witamine C, czyli kwas askorbinowy … .

  Napisalem email do hurtownikow biochemicznych w Polsce i w Cinach, zadnej odpowiedzi nie otzymalem o ofercie na środki desynfekujące i kwas askorbinowy.

  do tego dramatyczny list lekarki z Rybnika

  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,szokujacy-list-lekarki-z-wss-nr-3-gwarantuje-ze-chorych-jest-wiecej-ale-nie-mamy-testow,wia5-3266-43928.html

  do tego PAD i kolesie potwiedzają wolną bioamerykankę w RP

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25780792,koronawirus-andrzej-duda-obawiam-sie-ze-beda-zgony-pytanie.html?fbclid=IwAR2XPW2l_9viuCxRAlyoD1f_iVEdPpf7qvDY4Nq9yE9pwVscPh-rhjust9w#s=amtp_pnHP_related

  Przecizz najnowsze F35 zwalcżą tez niejedengo koronowirusa i jego mutacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: