Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Boydar o Co właściwie napisał Mora…
  axel o Co właściwie napisał Mora…
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Sebastian o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Józef o Premier wzywa do wojny z …
  Jan o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Maverick o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  ? o Wolne tematy (38 – …
  Parapsychopatolog o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  trzy z dwoma o Premier wzywa do wojny z …
  Weles o Co właściwie napisał Mora…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Koronawirus testuje światowy system

Posted by Marucha w dniu 2020-03-07 (Sobota)

Czy należy bać się koronawirusa? Powodowana nim choroba rozwija się już około dwóch miesięcy i można z grubsza oszacować jak bardzo jest groźna. Do tej pory (5 marca), zanotowano na całym świecie prawie sto tysięcy zarażonych, z których około 3300 zmarło, czyli na każdy tysiąc zarażonych zmarły 33 osoby (śmiertelność na poziomie 3,4 procenta potwierdzona przez WHO).

Grypa sezonowa, która także szerzy się obecnie w Polsce skutkuje śmiertelnością wielokrotnie mniejszą. Dla przykładu, w lutym 2020 roku zachorowało na grypę w Polsce 821 tysięcy ludzi i zanotowano 23 przypadki śmiertelne, co stanowi tylko 0,0026 proc. W USA, w roku 2019, zanotowano 32 miliony zachorowań na grypę i 18 tysięcy przypadków śmiertelnych, co daje 0,05 proc.

Nie mają zatem racji ci co twierdzą, że nie ma się czego obawiać, bo ten koronawirus to jest taka zwykła grypa, gdyż ta, co najmniej kilkadziesiąt razy [? – admin] większa śmiertelność jest istotnym czynnikiem. I może nie tyle wyższa śmiertelność budzi niepokój, co to, że jak dotychczas nie ma lekarstwa i szczepionki na ten rodzaj wirusa. Jednocześnie koronawirus jest łagodniejszy od tego, który sto lat temu wywołał pandemię grypy hiszpanki, gdyż wtedy umierało 10 procent zarażonych, co dało w skali całego świata przerażającą liczbę 50-100 milionów ofiar.

Obecna cywilizacja przyzwyczaiła ludzi do tego, że medycyna radziła sobie z takimi epidemiami. Były one skutecznie zwalczane zaś ich wpływ na świadomość uległ marginalizacji i coraz mniejszy ślad po tym zachował się jeszcze w dawnej literaturze, której teksty przyjmowano jako coś nieodpowiadającego obecnej rzeczywistości.

Rok temu czytałem relację Kraszewskiego z podróży do Odessy, gdzie opisywał on także system kwarantanny w odeskim porcie około 170 lat temu. Polegało to na bezwzględnym odizolowaniu wszystkich, przybywających z terenów gdzie wybuchała zaraza, na dni czterdzieści. Tak długi okres był stosowany w przypadku dżumy, zaś dziś stwierdzono, że dla koronawirusa czternaście dni wystarczy. Tym niemniej podejście jest dokładnie takie same.

Okazało się, że jedyna skuteczna metoda polega na odizolowaniu podejrzanych nosicieli, zamykaniu granic i ustanawianiu kordonu sanitarnego. Bardzo boleśnie zweryfikowało to wszelkie mniemania o możliwościach współczesnej medycyny, jak i nauki w ogóle. Bo cóż to za postęp, który w przypadku zagrożenia epidemią ucieka się do metod o jakich wspomina już Biblia, a udoskonalone zostały w średniowieczu, czyli do kwarantanny.

Stawia to także pod wątpliwość sens planów walki ze zmianami klimatycznymi. Jeśli obecna cywilizacja nie potrafi skutecznie zwalczać jednej wirusowej choroby, to jak można uważać, że potrafi regulować i wpływać na skomplikowane procesy dotyczące całego globu? Na dodatek, już bardzo mocno ucierpiała gospodarka, i to na całym świecie. Szacuje się, że z powodu nowej choroby światowy wzrost gospodarczy spadnie o 0,5 proc.

Załamanie na światowych giełdach, tylko w jednym tygodniu, spowodowało spadek wartości notowanych tam firm o niewyobrażalną kwotę 5 trylionów dolarów. Bardzo mocno zostanie uderzona branża turystyki i transport lotniczy. Takie są efekty tylko dwóch pierwszych miesięcy trwania tej epidemii. Można powiedzieć, że koronawirus testuje system światowy i jest też potężnym uderzeniem w globalizm, gdyż to właśnie masowe przepływy ludzi powodują także szerzenie się tego rodzaju chorób. Są odwoływane masowe imprezy i nie jest, w związku z tym, pewne czy odbędzie się Olimpiada.

W przeszłości pandemie skutkowały dziesiątkowaniem populacji na dużych obszarach. Tak było podczas epidemii dżumy, która zaczęła się 700 lat temu w Chinach, a gdy doszła, po 26 latach, do Europy to spowodowała, w niektórych krajach, śmierć nawet połowy ludności. Dziś aż taki kataklizm nie grozi, ale skutki paniki mogą być dotkliwe. Jak na razie, obserwując to co się dzieje, możemy bardziej zrozumieć ludzi żyjących w czasach przednowoczesnych, szczególnie w średniowieczu. Chyba jednak niewiele się od nich różnimy.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Autor nawet słówkiem nie napomknął o możliwości celowego wywołania zarazy…
Admin

Komentarzy 19 do “Koronawirus testuje światowy system”

 1. Piotr Podgórni said

  Z danych przytoczonych przez autora wynika, że grypa w USA jest 20 razy bardziej śmiertelna niż u nas. Czy te dane mają sens?

 2. Jonasz fajny said

  Czytam ksiazke tj.podręcznik ćorki dla liceów pielegniarskich wydanie 1986. W tym podreczniku są m.in skatalogowane wirusy rodziny wirusow itd. Jest tez tam rodzina koronawirósow omowionai Raczej nie zajmuje szczegolnej uwagi autora podręcznika prof Anusza, reasumujac typ wirusa znany tylko pytanie dlaczego wybrano tego dla siania paniki bo jak patrze na tabele innych wirusow to są o wiele groźniejsze

 3. Siekiera_Motyka said

  Warto wiedzieć,

  „„Błędem medycznym byłoby nie podawać chlorochiny przeciwko chińskiemu wirusowi”, zdaniem profesora Didiera Raoulta

  26 lutego 2020 ”

  https://www.archyde.com/it-would-be-a-medical-mistake-not-to-give-chloroquine-against-the-chinese-virus-according-to-professor-didier-raoult/

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – To co grasuje w Chinach to laboratoryjnie wyprodukowany wirus (sztuczny). Jest w dwóch formach bo mutował, L i S. Jeden groźniejszy od drugiego. Ten wirus BARDZIEJ atakuje ludzi z Dalekiego Wschodu bo ma taką „charakterystykę”.

  https://www.newscientist.com/article/2236544-coronavirus-are-there-two-strains-and-is-one-more-deadly/

 5. Isreal said

  kto te zgony zgłaszał i kto liczył – pierdoły (ech te lewi ckie)

  pandemia w koronie (gówno prawda)
  u nas za to (w Polsce) np. nie ma NOP-ów po szczepieniach (też gówno prawda) ……

  media

 6. Baliński said

  A skąd wiesz Szanowny Autorze, ile tak naprawdę osób choruje na grypę, na 10 znajomych, tylko 3 idzie do lekarza, reszta łazi po świecie, aż do wyzdrowienia. Sam nigdy przy grypie nie byłem w przychodni, tylko załatwiałem temat czosnkiem. Gdyby tak szczegółowo policzyć zagrypionych jak przy koronawirusie, to pewnie wyszło by, iż na całkowitą liczbę zarażonych grypa zbiera większe lub porównywalne żniwo śmierci. Koronawirus to po prostu rodzaj grypy.

  Pominę zagadnienia związane z twórcami owego nadmuchanego, emocjonalnego i medialnego wydarzenia wirusa, skrojonego na potrzeby realizacji wielotorowych celów.

 7. Piskorz said

  re art Autor nawet słówkiem nie napomknął o możliwości celowego wywołania zarazy…
  Admin B. DOBRA UWAGA….najlepiej głupa palić.! A istotę rzeczy omijać…nawet nie wspomnieć o tym!!

 8. Voodoosch said

  Odsetek umieralnosci na koronawirusa jest tak wysoki, bo nieprzebadanych na niego sa miliony, ale kto z symptomami przeziebienia idzie do lekarza, albo szpitala?
  W kazdym razie jest to tylko odmiana grypy i to tyle.

 9. Boydar said

  @ wszystkie fajne Jonasze

  Uwzględniając światowe statystyki zapadalności i umieralności na grypę wybrano covida jako narządź pozwalający jeszcze na pełną kontrolę „kryzysu”. Taki nie za duży i nie za mały, w sam raz na potrzeby etapu.

  Tak jak piszą w Gajówce niektórzy komentatorzy – problemem jest burdel wywołany wywołaniem a nie jakiś zasrany wirusik. Znaczy się akurat tak nie piszą, ale w tym duchu.

 10. Sarmata said

  Powiem krótko o „koronawirusie”: sprytki pustynne i tyle.
  Zobaczymy kiedy dojdzie do NYC i Tel-Awiwu … i czy w ogóle dojdzie?
  Tu chodzi o nowy stan wojenny+ pod 447 a nie o wymyślonego wirusa, jakich miliardy.
  Historia czasów przyspiesza u sprytków pustynnych. Globalna Ustawka wyglada tak:
  1991 – BSE zabije nas wszystkich
  2001 – Wąglk zabije nas wszystkich
  2002 – Wirus Zachodniego Nilu zabije nas wszystkich
  2003 – SARS zabije nas wszystkich
  2005 – Ptasia Grypa zabije nas wszystkich
  2006 – E.coli zabije nas wszystkich
  2008 – Załamanie rynków finansowych zabije nas wszystkich
  2009 – Świńska Grypa zabije nas wszystkich
  2012 – Kalendarz Majów zabije nas wszystkich
  2013 – Korea Północna zabije nas wszystkich
  2014 – Ebola zabije nas wszystkich
  2015 – ISIS zabije nas wszystkich
  2016 – ZIKA zabije nas wszystkich
  2018 – ASF zabije nas wszystkich
  2019 – Odra zabije nas wszystkich
  2020 – Korona Wirus zabije nas wszystkich
  … a masoneria i pustynny sprytek nas nie zabije i jeszcze za nasze pieniążki zje i wypije 😉

  Coronavirus opatentowany w 2007 w urzędzie patentowym USA a więc to nie teoria spiskowa, a praktyka:

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 11. birton said

  liczba zgonów z powodu koronawirusa w porównaniu z miliardami ludzi jest tak mała, że prawie niemierzalna, a w Polsce na dziś epidemia rozlała się na PIĘĆ osób , z których wszystkie żyją ; pozostaje pytanie kto wyprodukował koronawirusa, kto wypuścił i czemu nie chorują Żydzi

 12. Ale dlaczego? said

  Zwróciłem uwagę na 2 rzeczy.
  Autorowi chyba te dulary w notacji angielskojęzycznej tak urosły.
  A po drugie. Zgadzam się z autorem, że takie epidemie są dowodem na słabość naszej cywilizwcji. Są swego rodzaju lekcją pokory dla ludzkości pysznej swymi WIELKIMI OSIĄGNIĘCIAMI.
  Wystarczy jakiś wirus, ssmobójca z guzikiem czy kosmiczna skała. I śladu po nas nie ma.
  Może to lekcja pokory od Boga, może ludzka nieodpowiedzialnośç lub zwykłe zło.
  Za kilka tygodni przeleci koło Ziemi bryła 4km. Donozaury wykasowała 10km.
  Moglibyßmy tylko ją obserwować i modlić się o dostanie się do czyśćca…
  Na szczęscie minie Ziemię.

  Czy niedługo będą kolejne lekcje pokory?

 13. Maverick said

  Siertelność wynosi około 6 %

  62,085
  Cases which had an outcome:
  58,559 (94%)
  Recovered / Discharged

  3,526 (6%)
  Deaths

  Inni są dalej chorzy i nie wiadomo jeszcze jaki będzie rezultat, dlatego takie liczenie jest dokładne.

  ————
  A ile osób zlekceważyło „grypkę” i na własną rękę wyzdrowiało, nigdzie się nie zgłaszając?
  Admin

 14. Maverick said

  W cywilizowanych zachodzie który tak imponuje polskim głupkom i wasalom że zapomnieli swoje słowiańskie korzenie już tłuką się o paier toaletowy.

  https://www.liveleak.com/view?t=apn0_1583546522

 15. NICK said

  Przeczytałem początek bredni Lewickiego.
  I, niektóre komentarze.
  Też brednie.
  Zatem cokolwiek napiszecie, Lewicki i inni.
  Poszperajcie we Gajówce.
  Nie tylko moje. Oceny, wpisy i cytaty.

  Na temat corona- wirusa.

  JEST ten „wirus”, aktualnie, najważniejszą bronią.
  NIE tylko biologiczną.
  Do realizacji.

 16. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/4980472/Teraz-w-autobusie-to-lepiej-glosno-pierdnac-niz-cicho-kaszlnac

 17. Xall said

  Ad 16. I pierdnąć też źle, bo można narazić się ekologom za wypuszczanie gazów cieplarnianych…

 18. Siekiera_Motyka said

  Warto ten tekst powtarzać,

  Systemy informacyjne stanie się ważnym celem ataku, szczególnie dla wrogów USA, którzy tego chcą dążąc do uszkodzenia wyrafinowanych sił amerykańskich. I zaawansowane formy walki biologicznej które mogą „celować” w określone genotypy przekształcić wojnę biologiczną z królestwa terroru do użytecznego politycznie narzędzia.

  To tylko rzut oka na możliwe umiejętności związane z procesem transformacji. Nie jest to dokładna prognoza.

  Plan Neokonow na XXI Wiek

  https://archive.org/stream/RebuildingAmericasDefenses/RebuildingAmericasDefenses_djvu.txt

 19. zofia said

  Marszalek sejmu w usa ciekawe czy podda sie kwarantannie, ciekawe tez czy pojechala po wytyczne
  procedowania stop 447

  https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=5AEB70D95053AB22C1258522004F524F

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: