Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pomiędzy dwoma skrajnościami; koniec cywilizacji łacińskiej

Posted by Marucha w dniu 2020-03-07 (Sobota)

Dlatego też zapewne Bóg zsyła muzułmańską dzicz, która sprowadzi każdego do roli jaką sobie sam wyznaczył!

Motto: Jeśli mężczyzna upada, to upada sam, jeśli kobieta to z nią całe społeczeństwo

Dekady zaszczepianego w Europie liberalizmu, relatywizmu, egalitaryzmu; doprowadziły do pełnego upadku moralnego jej społeczeństwa. Teraz, kiedy fala za falą uderzają w Nią hordy muzułmańskiej dziczy, czeka ją nieuchronna eksplozja socjalna.

Stykają się tu, z jednej strony, masa zdeprawowanych do szpiku kości białych niewiast, z falangami muzułmańskich mężczyzn, dla których kobieta przedstawia zaledwie jeden z gatunków zwierząt domowych.

Socjalna erupcja jest więc nieunikniona.

Jednym z głównych, jeśli nie kardynalnym powodem tego stanu rzeczy jest wielowiekowe stopniowe odchodzenie chrześcijańskich kościołów od Nauki Chrystusowej.

W kontekście powyższego stwierdzenia, przytaczam poniżej pełne tłumaczenie artykułu Chrześcijanki, który wyjaśnia powody upadku podstawowego elementu każdego społeczeństwa, jakim jest rodzina. Tłumaczenie jest pełne, bez jakichkolwiek uwag czy dygresji, a jego anglojęzyczną wersję można odnaleźć tu:
>https://russian-faith.com/family-values/wifes-submission-depends-her-husbands-love-true-or-false-n2698.

„Będąc samej żoną, często zauważam, jak ludzie postrzegają małżeństwo i wynikające z niego relacje zarówno w społeczeństwie, jak i kościele. Zwróciłam uwagę, że wiele Chrześcijanek nie podporządkowuje się swym mężom, oczekując wprzódy osiągnięcia przez nich doskonałej w stosunku do nich miłości. Kościół często podsyca te tendencje i jeśli nawet naucza o konieczności podporządkowania się żony mężowi, to tylko podkreślając, że małżonek powinien wpierw kochać tak swą połowicę, jak Chrystus kochał Kościół.

Dla kobiet stanowi to prosty wniosek, że mogą być nieposłuszne swym mężom, aż do momentu, gdy oni sami osiągną odpowiedni stopień miłości w stosunku do nich.

Kto ma decydować czy miłość męża jest wystarczająca? Oczywiście same żony! Jeśli połowica czuje się dostatecznie kochana, wtedy się mu podporządkowuje.

W tym błędnym kole istotne jest to, że kobieta nigdy nie poczuje się wystarczająco kochana, jeśli nie jest przez męża prowadzona. To właśnie przywództwo i władza męża nad żoną pozwala jej czuć tą miłość w sposób bezpośredni.

Jeśli odrzuca ono posłuszeństwo małżeńskie i żąda od współmałżonka posługi jej emocjom, czyni coś dokładnie przeciwnego do tego co pozwoliłoby jej czuć się kochaną. Po czym obarcza winą za brak satysfakcji swego męża, podczas kiedy to właśnie ona jest sprawczynią tego dyskomfortu. Nie może się czuć w pełni kochana zanim nie podporządkuje się mężowskiemu przywództwu. Tak została stworzona.

Dlatego twierdzenie, że przywództwo mężczyzny ma polegać na jego służbie kobiecie, jest poronione. Jak można twierdzić, że wysługiwanie się żonie to przywództwo?

Teza o „przywództwie poprzez posługę” odwraca role zadane przez Boga i powoduje, że oboje współmałżonkowie czują się nieszczęśliwi, bo żyją niezgodnie z prawami Stwórcy. W rzeczywistości mąż służy żonie poprzez kierowanie nią, wyznaczanie zadań i wzywanie jej do podążania za sobą. I to jest ta posługa, która pozwala jej autentycznie czuć się kochaną i bezpieczną.”

Zaprezentowany powyżej moralizatorski artykuł, we współczesnym europejskim społeczeństwie, nie tylko mogłoby pojąć zapewne jedynie kilka procent kobiet, ale także ich mężów, kochanków, partnerów, jak również „wybitnych” przywódców, publicystów, ideologów, a nawet „duszpasterzy” i to niektórych z tytułami „błyskawicznych świętych” (instant saints).

Dlatego też zapewne Bóg zsyła im muzułmańską dzicz, która sprowadzi ich do ról jakie sami sobie w życiu wyznaczyli!

Ignacy Nowopolski
https://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 68 do “Pomiędzy dwoma skrajnościami; koniec cywilizacji łacińskiej”

 1. Joannus said

  Całkiem nieźle napisane. Brak jednak bardzo ważnej drugiej odsłony rzeczy, wpływu i skutków na wychowanie dzieci, przekaz pokoleniowy

 2. Kościół ma głosić prawdę o prawie naturalnym.
  Kościół tego nie robi.

  Więc co robi Kościół? – Kościół spowiada wariatki i histeryczki i udziela im rozgrzeszenia (one tak myślą i to przynosi realne skutki w życiu tu i teraz).

 3. Bart-2 said

  Niezłe brednie. To znaczy że żona ma się np. podporządkowywać szanownemu panu mężowi, nawet jeśli on jej powie, że ona w domu dzieci wychowuje, a on jako że pracuje, to może po pracy do domu sobie przyjść i chlać, grać w gry jak upośledzony debil do nocy i poniżać ją, a do tego może potem jeszcze ma mu dawać dupy w łóżku??? I dlatego właśnie nauka kościoła przedstawiona w artykule tej chrześcijanki jest objawem średniowiecznego myślenia. Ja nie jestem wojującym feministą, który lata na czarne marsze wariatek z wieszakami, nie jestem za aborcją na życzenie i finansowaniem prującym się na lewo i prawo paniom tabletki „dzień po”, ale jeśli kobieta ma męża debila, pijaka i skurwysyna a do tego kurwiarza to z jakiej racji się ma takiemu patałachowi podporządkowywać? Wtedy dla ochrony siebie i dzieci powinna odejść i rozwieść się jak najszybciej, a nie tkwić w gównie po uszy. A potem się dziwią i oburzają na kobiety, że szuka sobie męża araba, bo w Polsce się zawiodła gdyż ją narzeczony albo mąż zdradzał, chlał i bił. Jak można wtedy obwiniać o wszystko kobietę gdy często wina jest w facetach. Należy odrzucić judeochrześcijańskie brednie że zawsze zła jest kobieta i ona wszystkiemu winna. Wszystko zależy od człowieka, a człowiek to zarówno kobieta jak i mężczyzna. Nie dziwcie się potem, że ludzie odchodzą od kościoła, gdy ten cały czas naucza takich rzeczy, a skończyły się czasy gdy facet mógł robić wszystko, a kobieta wszystko cierpliwie znosiła.

 4. bryś said

  Panie Nowopolski. Napisz Pan wprost kto tą muzułmańską dzicz zsyła.
  A i współczesna demoralizacja się z nikąd nie bierze. Wszystkie tezy wydają się poprawne, lecz unikamy sedna.

 5. Kwal said

  Ad. 3. Bardzo trafna uwaga Panie Bryś. Sedna unikamy bo unikamy mówienia PRAWDY. Wszyscy się boją bo każdy siedzi u kogoś w kieszeni, jeden od drugiego jest zależny…no i jest magiczne słowo „ANTYSEMITYZM”…
  Złem wszystkiego jest plemię żydowskie…to trzeba mówić…to jest prawda.

 6. przychodzi mi mieć wątpliwą satysfakcję z bycia na forach i blogach obrońcą starego systemu
  czyli naszego byłego , siermiężnego PRLu . Z grubsza – to nie zgadzałem się z jego całkowitym
  obrzydzaniem ,wyszydzaniem i w ogóle jego bezpardonowym upodleniem ,oczywiście ubliżając
  tepiąc mi podobnych .Minęło kilkanaście lat mojego samo wykluczenia z daremnej dyskusji – i oto raban na temat obecnego systemu ,i setki dyskusji blogowych wskazujących na pewne otrzeźwienie i mam nadzieję na coś większego . Ile to ja się ,naczytałem ,nasłuchałem jako dinozaur starego systemu ,
  który jednak dał pokoleniom Polaków szansę ,wyciągnął ich z wykluczenia z czapkowania – szkoda słów bo wiele tysięcy sporów tu u Gajowego i tam na „OPinie Polaków” moja ksywa „kowalski” ,wydawało się walką z wiatrakami .
  A jednak coś się powoli święci i polactwo zaczyna kumać .
  Szkoda że tak późno i chyba już o wiele za późno, pewne kwestie są chyba nieodwracalne ,
  gdyż w tym czasie wyrosło pokolenie które nic nie wie i nie chce wiedzieć .

 7. Ad. 3

  Niezłe brednie.

  Rzeczywiście. 🙂 Panu się pomerdały zasady z ich realizacją. 🙂 Pan po prostu tego nie rozumie. 🙂

 8. NyndrO said

  Panie Bart, jest Pan zajebicho. Tylko czemu średniowiecze.

 9. Marucha said

  Re 3:
  Jak już ktoś zaczyna wyjeżdżać ze Średniowieczem jako symbolem ciemnoty i ignorancji, to wiadomo, że z cymbałem mamy do czynienia.
  Cymbał przekonuje nas, że kobieta nie zawsze jest winna. Ale odkrycia dokonał!
  I jeszcze pieprzy, że młode kobiety szukają arabusów i murzynów, bo się zawiodły na białych… bua ha ha ha ha.

  W dupie był, gówno widział, jak to mawiają mądrzy ludzie.

 10. Boydar said

  Statystyka to stara dziwka.

  Nie.
  Admin

 11. NyndrO said

  Jesfeście na Wysokim Poziomie. Serio. Się uczyć, jak nie umisz.

 12. Splendor said

  Czym jest posłuszeństwo? Czy mąż może wszystko?

  Czy nie jest archaizmem wymagać od kobiety posłuszeństwa względem mężczyzny? Czy mąż nie nadużyje swojej władzy?

  Co jednak dokładnie oznaczają przytoczone słowa św. Pawła, wymagające posłuszeństwa od kobiety? Oddajmy głos biskupowi Tihamérowi Tothowi: „Oznaczają, że trzeźwego porządku i szczęścia rodziny nie można pogodzić z żadną formą fałszywych haseł „emancypacji kobiet” ani z emancypacją fizjologiczną, ani gospodarczą, ani społeczną. Emancypacja fizjologiczna głosi, że kobieta ma prawo wyrwać się spod zaszczytnego obowiązku żony-matki – chrześcijaństwo potępia takie stanowisko.
  https://gloria.tv/post/YnfFWB2Ad1w12RwqxQQVG9Dtv
  https://www.pch24.pl/komu-przeszkadza-posluszenstwo-zony-,35835,i.html

 13. JW said

  Podobają mi się artykuły Nowopolskiego w tym sensie, że nie owija w bawełnę i pisze celnie. Tu też ma bardzo dużo racji, podobnie jak cytowana przez niego autorka. Wydaje mi się jednak, że nasza cywilizacja niestety uległa już zbyt daleko posuniętemu rozkładowi, żeby można było ją uratować i obecnie jedyne, co można robić, to tworzyć jej enklawy z tymi nielicznymi ludźmi, którym jeszcze zależy. I – co ważniejsze – uważać, aby nie uległy one infiltracji i zepsuciu przez zorganizowane żydostwo, jak to ma miejsce obecnie. Może wtedy będzie można mówić o jakiejś nadziei na jej odrodzenie.

 14. NyndrO said

  Nasza Cywilzacja poszła, ale un nie? To do jakiej należy? Z góry mówię AHA

 15. Boydar said

  No to ja AHA też.

 16. NyndrO said

  Żaden Polak nie nazywa się nowopolski. Co nie znaczy, że jest gupi. Z góry – AHA.

 17. Adrem said

  Czemu aż Boga obwiniać o draństwa eskimosów w Europie i na świecie ?
  A nie są oni czasem dziećmi diabła ?

  Aż taka kombinacja jest potrzebna dla uzasadnienia własnego mizoginizmu ?

 18. Bezpartyjna said

  Re: Pan Bart

  ‚A potem się dziwią i oburzają na kobiety, że szuka sobie męża araba, bo w Polsce się zawiodła gdyż ją narzeczony albo mąż zdradzał, chlał i bił”.

  Ja tam nigdy nie myślałam, aby wyjść za mąż za Araba. Nawet jakbym była nie wiadomo jak bardzo zdesperowana. Ot co, kiedyś po prostu kobiety były mądrzejsze. Nie stosowały zasady (no prawie) – „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

 19. NyndrO said

  Proszę Pani. Brawo.

 20. NyndrO said

  A jak się należy, to trzeba w mordę chlapnąć. I tyle.

 21. JARNO said

  re.8: NyndrO>>a co ci się w średniowieczu NIE PODOBA??
  Pewnikiem naczytałeś się Tokarczuk albo środę lub Hartmana.>>GŁUPEK.
  >>
  Uśmiejecie się ale dla mnie najlepszym ‚podręcznikiem’ Średniowiecza jest
  Zarys dziejów filozofii w Polsce wieki XIII-XVII
  !!PWN 1989, jeszcze ‚komunistyczne’
  Są ‚wszyscy’>św. Augustyn, Tomasz Aquinata, Ockham, Dunns Szkot, <Erazm z Rotterdamu, Franciszek z Asyżu, Grocjusz,Jan Amos Comenius=Komeński (lubię gostka).
  .
  Jakoś żydów nie widzę tylko!! Dziwne!!

 22. Listwa said

  „Pomiędzy dwoma skrajnościami; koniec cywilizacji łacińskiej”

  – jest tu pewnien błąd. Bo co to znaczy koniec cywilizacji łacińskiej? I gdzie ta skrajność?
  Przegrana cywilizacji łacińskiej oznacza ucywilizowanie w innej cywilizacji, nam wrogiej i gorszej.

  Cywilizacja łacińska, czy inne jak np. turańska czy jakakolwiek sakralna, to opcje wyboru, nie skrajności.
  Chociaż intelektualnie mogą być na antypodach.

  Jeśli zabraknie cywilizacji łacińskiej , będzie coś innego. Problem w tym że może być koniec katedr, kultury, uniwersytetu, rodziny na wzór rodziny chrześcijańskiej, prawa rzymskiego, filozofii klasycznej, języka, piśmiennictwa europejskiego. Grozi bicz, maczeta, i ich ubogacenie.

 23. NyndrO said

  Jarno, Pan jesteś Debil.

 24. NyndrO said

  Ka, chamiku uwielbiam Średniowiecze. Ja tam cały czas żyję.

 25. NyndrO said

  Spotkajmy się, to sprawdzisz.

 26. Listwa said

  @ 3 Bart

  O sobie piszesz?

  „Należy odrzucić judeochrześcijańskie brednie że zawsze zła jest kobieta i ona wszystkiemu winna”

  – najpierw sam odrzuć „judeochrzesciajnskie”, bo życie to nie serial w TV. Nie ma czegoś takiego jak judeochrześcijańskie. Jest cos takiego jak chrześcijaństwo , owszem. I jest też coś takiego jak porządek chrześcijański w tym rodzina chrzescijańska.

  W modelu rodziny katolickiej, jest m.in sprawą naturalną jak podporządkowanie zony meżowi. Ale nalezy rozumieć i pojąc co to oznacza. A z tym jest słabo. Zwierzchnictwo męża to przede wszystkim odpowiedzialnośc meża ze względu na rodzinę, czyli zone i dzieci. A nie swawola jakiegoś pijaka.

  Na drugi raz nie wyskakuj z przykładami jakiś patologi w relacjach między ludźmi , jesli chcesz pisac o wzorach i istocie rodziny katolickiej. Jaka i czym ma być rodzina katolicka w aspekcie podporządkowania żony wynika z konsekwencji aktu stworzenia psychiki i roli kobiety i mężczyzny. Tak jest najlepiej bo tak zostali stoworzeni ludzie – nieco odmienne kobieta i mężczyzna.

  Więc Barcie w budowaniu rodziny i w konsekwencji społeczeństwa i narodu trzeba brać odpowiednie fundamenty i aspekty pod uwagę , a nie to że jakis konkubent sie schlal i zgwałcił córke.

  Bo rodzina katolicka w pierwszej kolejności opiera sie na sakramentalnym małżeństwie, dozgonnym jednej kobiety i jednego mężczyzny. To jest fundamentalny punkt wyjścia. Wszelkie inne formy to atrapy w dużej części.

  Namieszane masz.

 27. Listwa said

  Ad 26

  Bo na czym polega tu tajemnica. Kobieta katolicka, będąc sakramentalną żoną mając dozgonnie męża, będzie dzięki łasce Pana Boga zdolna do właściwego podporządkowania się. Dzięki temu zaistnieją najlepsze dla niej warunki do rozwoju i egzystencji. Bo ma sakramentalnego męża na którym będzie mogła sie w pełni oprzeć w pełni zaufania, że on dba i czuwa. I będzie szczęśliwa i spokojna. I wtedy sam Pan Bóg czuwa. Feminiski, lewaki, cudaki, naukofcy , profesory, dziennikarze dupolizy tego nie rozumieją. I pracuja nad emancypacją kobiet dla uszczęśliwienia świata.

 28. Ad. 10

  Statystyka to stara dziwka.

  To, że ktoś używa statystyki do robienia ludziom wody z mózgu oznacza, że to statystyka jest winna? A pan, jak się pier…nie młotkiem w palec, to wini pan młotek? 🙂

  ————-
  Celnie!
  Admin

 29. Ad. 12

  Czym jest posłuszeństwo? Czy mąż może wszystko?

  Jest posłuszeństwo i ślepe posłuszeństwo. Pan to rozróżnia? 🙂

 30. Ktoś skomentuje mój komentarz (2), czy za trudne? 🙂

 31. NyndrO said

  Za łatwe.

 32. ? said

  Re 2:
  Czemu Pan pisze „Kościół”? Czy wszyscy kapłani są tacy sami i bez wyjątku rozgrzeszają owe wariatki nie napominając ich?

 33. Ad. 32

  Czy wszyscy kapłani są tacy sami i bez wyjątku rozgrzeszają owe wariatki nie napominając ich?

  Jakie są skutki?… Może ja odpowiem – żadne.

 34. Boydar said

  Pan Gajowy ze statystyki miał pewnie piątkę w indeksie to i jej broni jak Częstochowy. Tymczasem ja jej wcale nie atakuję. Powiedzonko, że „statystyka to stara k”, de facto nie mówi o jej charakterze tylko o manipulacjach aplikatorów z jej użyciem. Znaczy ono również, że w zależności od klienta statystyka jakoś zawsze przypasuje. I to piętnujemy, manipulację, a nie ślepą i niewinną pannę es.

  Kurwami są manipulatorzy.
  Admin

 35. Sarmata said

  Żeby nie było, że Pan nasz, Jezus Chrystus da im wszystkim na przeczyszczenie pewnego dnia, bo to wszystko zmierza w niewłaściwym kierunku, z coraz większą szybkością.

 36. Ad. 34

  Więc jest pan skłonny potępiać piękną Ukrainkę, zmuszoną przez mafioza metodą połamania rąk i nóg jej bratu, zmuszoną do prostytucji?

  Podobnie jest ze statystyką. Powtarza pan lewackie brednie, które młody, gdy je przeczyta, nabierze wstrętu do statystyki. – Takie są pańskie osiągnięcia.

 37. NICK said

  Piwowar.
  Utknąłeś. Koleś.
  Wraz z oświadczeniem, że Nie odcinasz się od Kafla i „profesora” Mnieta.

  Wolno, żarna?
  Zatem widzisz, Kolesiu kolesi.
  Swych.
  O Twarzy wiadomej.
  Nie wystarczy „Opowieść Wigilijna”.
  A, „fantazje kulinarne”?
  To rzecz powszechna.

  http://www.dolinadobrzynki.pl/index.php/35-relacje/rydzynki/106-legendy-rydzynskie

  Wywyższałeś się nie raz.
  Taka postawa, twa.

  Skoro jesteście spełnieni a tylko po ludzku, prawie zwierzęcemu?
  To co Wam zostaje?
  Piwowarzyć?

  Dlaczego teraz wracacie?
  Retoryczne.

 38. Bezpartyjna said

  Re: P. NyndroO

  „A jak się należy, to trzeba w mordę chlapnąć. I tyle.”

  A po co? Są znacznie subtelniejsze metody niż mordobicie. My kobiety je znamy. No, w ostateczności szpilą do włosów poczęstować i rączek sobie nie brudzić.

 39. osoba prywatna said

  Pokój Z Widokiem Na Wojne – Egzotyczna przygoda

 40. z prowincji said

  ad.6. masz rację ,było minęło ;coś w tym PRLu zrobiono dla ciemnego luda z IIRp ,ale ,coś tam zbudowano
  cosik ludowi udostepniono ,ale za mało chyba , coś chciało się zrobić ,chciało , aie tak ogólnie ,i jak zwykle
  w Polsce nie wyszło ,nie wyszło bo nie mogło , były ważniejsze i wznioszlejsze priorytety które konsumujemy.
  Właśnie je konsumujemy a tacy jak ty ,(tu się kajam przed mądrzejszymi Wami ! ) nigdy Polski
  nie odzyskamy dla Polaków.
  Nawet gospodarz nie poda ci reki ,gdyż ? ,jego priorytety też są inne ?-chyba .

 41. Anna NyndrO said

  Za To kochamy Kobiety.

 42. NyndrO said

  Serio.

 43. NyndrO said

  .Ja jeszcze za Duże Cycki. Ale zaraz zginę.

 44. piwowar said

  Droga Pani Bezpartyjna. takoż panie NyndrO.

  Pani wybaczy, ale Bart to jestem ja, a ten Bart co pisał owo obświadczenie to jest zupełnie inny Bart. Nie wiem, skąd on się wziął.

  Powodowany prowokacją, miałem się nie odzywać na Gajówce, ale tutaj muszę wyjaśnić potencjalne nieporozumienie. Bart z tego wątku nie ma nic wspólnego z Opowieściami Wigilijnymi, ani z kuchnią, którą co rusz ten i ów usiłuje zasmrodzić. (kulinarnefantazje.wordpress,com).

  Panie Listwa, już mówiłem, że z Panem nie wdaję się w dyskusje, choć moim zdaniem w wielu aspektach muszę przyznać Panu rację, albowiem Pan nie potrafi rozmawiać ludzkim głosem, znaczy się bez inwektyw. Do Pańskiej również wiadomości, jeszcze raz: Bart z kilku wpisów powyżej to inny Bart.

  Panie Mikołaju, pan świni ze mnie nie zrobisz. Choćby Pan się postawił na głowie. Miał pan kiedyś przyjaciół?

  To wszystko.

 45. Boydar said

  Gdyby powiedział nie, to zapewne by skłamał; nie godzi się potępiać za szczerość.

  Czy Moja Kolega czy Pan Profesor, nic złego nie zrobili. Za to też nie można.

  Ty NICK’u nie nazywasz rzeczy po imieniu; Oni po prostu niewiele zrobili dobrze, szczególnie dla nas, i o to można by mieć żal. Ale jak się tak głębiej zastanowić, to czy aby na pewno ?

 46. NyndrO said

  Tylko nie „takoż”.

 47. . said

  Jarno @

  „Jan Amos Comenius=Komeński (lubię gostka).”

  A za co go lubić skoro to idol masonerii i tych wszystkich „speców” od edukacji przy ONZ?
  Chyba, że nie złapałem ironii.
  Zresztą Comenius nie żył w Średniowieczu.
  _______

  Bart 2

  Bart II to chyba z Dale, a nie z Esgaroth?

  Arab nie będzie bił, gwałcił i poniżał? Ha ha!
  A kto polskiej kobiecie kazał wychodzić za pijaka, lenia, gnojka i damskiego boksera? No kto? Lubią takich, a potem mają piekło i rozwody! Tak jest!

 48. Bezpartyjna said

  Re: Pan Piwowar

  O kurczę, to Was jest więcej a nie jedna? 👮Pogubiłam się!

 49. NyndrO said

  Ale jaja. Faktycznie. Ja jestem jeden. Boydar drugi Debil.

 50. Boydar said

  „Pan Debil” !!!

 51. Boydar said

  – …
  – Misiu ! Ile razy mam ci tłumaczyć – I-ZA-BE-LA !!!

 52. NICK said

  A po co trzech tenorów (wykast[r]owanych), po takim długim i spokojnym czasie, wraca do Gajówki?

  Zwłaszcza gdy Polska upada i Katolicyzm i jest tyle ważnych Spraw?
  Piszą o pierdołach, nie o Sprawach Polskich.
  Wzajemnie się adorując.
  Weź i potęp, jeden z trzecim ustawy, np. 447, 265.

  NICK, Polska, marzec (nomen omen) 2020. {kafel, „profesor”, piwowar}

 53. NyndrO said

  Z góry AHA.

 54. Boydar said

  Boh trojcu liubit 🙂

  Ale to tylko legenda legenda legenda …

 55. JARNO said

  re 23>NyndrO>
  Dziękuję> uchodzić za debila w oczach idioty to prawdziwa rozkosz dla smakosza.
  Jeżeli na pytanie >’co się nie podoba w średniowieczu” masz odpowiedź>’debil’ to moja odpowiedź jw. nie może być inna.
  Moja lekka trawestacja angielskiego powiedzenia
  I (to moje) DO NOT PUNCH DOWN
  nie zniżam się do poziomu oponenta
  GET LOST=SPADAJ

 56. MatkaPolka said

  No cóż – niewiele pań zdaje sobie sprawę, że te wszystkie „prawa dla kobiet” to wymysł Rockefellera, – bo ok.50% ludzkości, (czyli kobiety) nie była opodatkowana. Więc trzeba było zagonić „babę” do roboty i opodatkować.
  Nawet na traktorzystki, kierowców TIR-ów, górników(?), i prostytutki w żydowskich burdelach…

  Stąd te wszystkie ruchy feministyczne – FEMEN, pro- aborcyjne (mój brzuch), wolność dla kobiet, LBGT – w istocie wszystkie dążą do DEPOPULACJI – planeta ziemia ma być dla Żydów

  A dzieci i rodzina – przecież są żłobki i przedszkola, gdzie można dzieci od małego kształtować w duchu „różnych tolerancji” – aborcji, zboczeń, kobieta pracująca.

  W ortodoksyjnych domach żydowskich – kobiety są strzyżone na łyso (noszą peruki), żeby nie nęciły innych, i maja rodzić jak najwięcej dzieci.

  Zepsucie moralne społeczeństwa to jeden z postulatów „Protokołów Mędrców Syjonu”

  W dzisiejszych czasach trzeba trzymać się Sakramentu Małżeństwa i tradycyjnych wierzeń i moralności chrześcijańskiej, które kształtowały społeczeństwa przez wieki, – jako obronę przed tym bezprecedensowym planem „zagłady białej rasy” przez żydów.

  Przykładem jest np. Putin, który świadomie prowadzi politykę pro-rodzinną

  Polityka prorodzinna Putina
  https://marucha.wordpress.com/2016/08/14/polityka-prorodzinna-putina/

  Co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć.
  https://marucha.wordpress.com/2014/04/11/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc/

 57. MatkaPolka said

  Zresztą tradycje rodzinne wśród Słowian są wiele starsze niż biblia

  Wedy Słowiańskie a Biblia [1/3]

  Liksar,naśladowca Chrystusa.

  https://liksar.wordpress.com/2016/06/27/wedy-slowianskie-a-biblia-13/

  Wedy Słowiańskie a Biblia [2/3]
  https://liksar.wordpress.com/2016/06/27/wedy-slowianskie-a-biblia-23/

 58. MatkaPolka said

  Hitler dowiaduje się o sukcesach Polski

  .https://www.youtube.com/watch?v=icca9Jb27jY

  Hitler dowiaduje się o spocie z Normalną Rodziną.

  .https://www.youtube.com/watch?v=jBfSnTpjro0

 59. MatkaPolka said

  8 Marca Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet – ma bardzo długą tradycję – wywodzący się jeszcze ze starożytności.

  Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kobiet

  Niestety splugawiła te święto Klara Zetkin – która 8 marca ustanowiła Święto Rewolucjonistki,
  zamiast święta Purim i Estery – I dlatego tyle zamieszania, (bo znowu żydówka pod coś się podszyła i wypaczyła).

  https://www.salon24.pl/u/jaron/161683,chwala-rewolucjonistce-klarze-zetkin-na-dzien-kobiet-8-marca

 60. miet said

  Re.52.
  No wiesz Nicek, my powracamy aby twoje wystąpienia podziwiać.
  Ty jesteś ktuś, ja takiego jeszcze nie widziałem.
  A tak miedzy nami, kto ciebie mianował personalnym w Gajówce.
  Wystawiasz cenzurki na lewo i prawo – coś mi się wydaje, że to z dawnych peerelowskich czasów twoje przyzwyczajenie???

 61. rycho08 said

  Panie Jarno,

  zmuszony jestem (w cel unikania nieporozumień na forum) kolejny raz zwrócić uwagę na błędy w postrzeganiu spraw.
  Nie zrozumiał Pan wpisu Barta i Nyndro. Przecież Nyndro robi to samo co Pan – wystąpił w obronie średniowiecza.
  Pisze pan ciekawie ale ze zbyt dużą zapalczywością. Pozdrawiam.

 62. Listwa said

  @ 44 Piwowar

  „Panie Listwa, już mówiłem, że z Panem nie wdaję się w dyskusje, , albowiem Pan nie potrafi rozmawiać ludzkim głosem, znaczy się bez inwektyw.”

  – a czy Pan aby widzi co robi?

  Skomentowałem wpis @ 3. Nawet nie pomysłałem, że to Pana wpis i tak nie twierdzę.
  Pan z kolei twierdzi, ze wpis @ 3 nie jest Pana. I zapewne pan nie wie kto jest jego autorem.

  Następnie we wpisie @ 44 Pan informuje, że nie będzie ze mną dyskutował, bo nie potrafię rozmawiać ludzkim głosem.

  Cała Hameryka ze swą elytarnością. Pan się zdecyduje na coś. Bo jeśli wpis @3 nie jest Pana, to o jakiej dyskusji Pan mówi?.

  „Do Pańskiej również wiadomości, jeszcze raz: Bart z kilku wpisów powyżej to inny Bart”
  – a ja Pana informuję, ze nie wiedziałem że Pan posługuje się innymi nickami niż Piwowar i jakie one są.

  Za chwilę skrytykuję wpis @ 57 MatkaPolka , tak adekwatnie do wartości jego przekazu wraz z oszczędzaniem swego czasu nie tracąc na wyrazistości w ocenie.

  Zachęcam, żeby Pan pokazał jak to należy zrobić prawidłowo i po Hamerkańsku.

 63. Listwa said

  @ 57 MatkaPolka

  Pani, jak nawiedzona idiotka, ciągle puszcza jakieś głupkowate teksty.

  Do niedawna w wedach było o praktyce saki – czyli palenie żon po śmierci męża, bo twierdzą że jest jakiś związek jeszcze i trzeba żone spalić. Były też tam praktyki składnia krwawych ofiar, nie tylko zwierząt ale i ludzi. Teraz jest tylko przed biginą Kali ze zwierząt. Tamto usunęli bo w dzisiejszych czasach jest to odstraszające. W praktyce wątpliwe żeby pozbyto sie tych praktyk całkowicie.

  A pani podsuwa tu jakies barachło i chce pokazac że wedy i Biblia jest tym samym?
  Spadaj głupia babo.

 64. NICK said

  Eee, tam, Listwo.
  Są gorsze.
  Co prawda wystarczyło mi gdy, onegdaj, skumała się z niektórymi „polonusami”.
  Lecz.
  To nie dyskwalifikacja.
  Zapodaje wiele dobrych spraw.

  A maniery?
  Tak, ‚troszku’ przegina z czasami sprzed pierwszego Chrztu Polski.
  Metodycznie i cyrylicą.
  Nawet zapodaje, swego rodzaju, „opowieści wigilijne”.
  Serca podniecając?
  Po co?
  My mamy Wiarę i Rozum.

  Nie potrzebujemy mężnych delegatów Słowian, zdążających do żyjącego wtedy, po ludzku, Pana, Chrystusa.

  Czytał Pan te „Opowieści…”
  Piwowara?

 65. Boydar said

  Do tych co mają Wiarę i Rozum nie zapodaje.

 66. JARNO said

  re 47>.said: racja>komensky nie żył w średniowieczu
  ale ja lubię gostka.
  To, że DEEP JEWISH STATE tj. UN ‚bierze’ wszystko jak ‚leci’ żeby było zgodne z ‚ideologią’ Deep Jewish State to tak jak te pacany z EU (część Deep Jewish State) wzięły pod pachę Spinellego>czystej wody trockistę, jak Modzelewski, Kuroń, Michnik czy niejaki Negri
  .
  Tu jest ciekawe>>Victim of Anti-Fascist Terrorism Mikis Mantakas Commemorated by Italian Deputy Speaker >
  https://www.unz.com/estriker/victim-of-anti-fascist-terrorism-mikis-mantakas-commemorated-by-italian-deputy-speaker/ i tam jest przywołane Opera Poteraio czy Antonio Negri>>https://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Negri
  a gostek bywał w PAN, na zaproszenie Modzelewskiego.
  Problem w tym, że wychodzi na to, że te ‚opera poteraio’ >było inspirowane przez …..CIA jak taka instytucja charytatywna „Gladio”.
  Identyczne prawie>> Antifa or Antiwar: Leftist Exclusionism Against the Quest for Peace>>https://www.unz.com/article/antifa-or-antiwar-leftist-exclusionism-against-the-quest-for-peace/ >>Deep Jewish State ma swoje łapki wszędzie.
  .
  i zwróć uwagę,że z ‚faszyzmem’ walczy teraz zarówno Albright + Balcerowicz+Wałęsa>>https://for.org.pl/en/a/6645,press-briefing-with-the-participation-of-madeleine-albrights-lecha-walesa-and-leszek-balcerowicz
  .
  Po prostu świat jest w trakcie rozpierduchy i Deep Jewish State>
  A co do masonarii> ja to traktuję jako część ściemy Deep Jewish State na identycznej zasadzie jak spinelli, potere operaio, wielka lechia, płaskoziemcy, badacze UFO, czy ‚korona wirus’> wszystko jest dobre ABY trzymać ludzi-czyli nas- za pysk.
  Tu jest świetny felieton Stephen’a Lendmana: Market Turmoil>>>https://stephenlendman.org/2020/03/market-turmoil/
  gdzie cały ten opus operandi jest opisany. Ale autorem jest Żyd-nigdy u niego nie pada tekst ‚masoneria’, ‚iluminati’, etc a Putin czy Chinole, nie są BE.

 67. Marucha said

  Re 66:
  Za co JARNO lubi Komenskiego?
  Czy JARNO lubi też Husa i Kalwina?

 68. NICK said

  JARNO ma wahnięcia.
  Złe. Raczej. Cóż?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: