Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Totalna inwigilacja

Posted by Marucha w dniu 2020-03-09 (Poniedziałek)

Ludzie boją się inwigilacji. Dlatego nie używają smartfonów. Niemniej wielu musi z nich korzystać – i wtedy, by uniknąć inwigilacji, nie logują się na konto mailowe czy też nie instalują sobie żadnych aplikacji.

A zamiast z kart płatniczych operują gotówką. Czują się wtedy bezpiecznie.

To błąd. Bierność nie daje bezpieczeństwa. Tacy ludzie są najlepszym obiektem inwigilacji, bo nie rozumieją nowoczesnych technologii, więc nie potrafią ich wykorzystać z korzyścią dla siebie. Będą śledzeni przez monitoring miejski. Oni głównie ukrywają się sami przed sobą, bo sami sobie utrudniają dostęp do informacji o sobie. A służby i mafie i tak ich totalnie zinwigilują tak, jak będą chciały.

Współczesne państwo dąży do totalitaryzmu i będzie nas kontrolować coraz bardziej. Nie uciekniemy od tego, porzucając nowoczesną technologię. Możemy nie mieć konta w banku i korzystać z konta naszej matki – tak podobno robi naczelnik naszego państwa. Czy uchronimy się tym od totalitarnego państwa, które może łatwo zablokować każde konto bankowe obywateli na skutek arbitralnej decyzji fiskusa, jeśli algorytmy wytypują to konto jako konto oszusta? Obecne prawo w Polsce na to pozwala. A te algorytmy działają jak cenzura na fejsbuku – blokują komuś profil na miesiąc, bo napisał, że ma nowe pedały w rowerze. To, że konto jest matki, w niczym nie powstrzyma tych zaborców. A dodatkowo pojawią się nowe zagrożenia – matka może zwariować, albo dostać sklerozy i zrobić różne dziwne rzeczy z tym kontem – niekoniecznie świadomie.

By utrudnić inwigilację, trzeba o to zadbać aktywnie – mieć zagłuszacze, oszukiwacze, ukrywacze. A jeszcze lepiej mieć multiplikatory. Trzeba mieć dużo kont mailowych i społecznościowych, zwanych fejkkontami czy trollkontami, wiele aplikacji realizujących podobny cel, wiele sposobów łączenia się z Internetem, wiele smartfonów – trzeba wszystko robić na wiele sposobów – kupować w wielu sklepach, zamawiać taksówki w wielu firmach, mieć wiele aplikacji do nawigacji, mieć kilka kont w banku, używać wielu kryptowalut! Dywersyfikacja we wszystkim zwiększa bezpieczeństwo!

Jeśli wszyscy będą inwigilowani, jeśli o każdym będzie się zbierać dużo danych, to danych do analizy będzie tak dużo, że te analizy nic nie będą warte. To znaczy będą warte na pewnym wyższym, zagregowanym poziomie – jako dane statystyczne. „Big data” działa – to oczywiście nowy skuteczny paradygmat poznania. Ale każdego z osobna wyśledzić będzie trudno.

Typowym praktycznym przykładem tego, że nawał danych szkodzi w śledzeniu jednostek, jest była NRD i ich służby Stasi. Tam inwigilacja była najbardziej rozbudowana w bloku sowieckim. Ale w praktyce wiedza służb o opozycji w PRL czy ZSRR była większa niż w NRD. Stasi utopiła się w danych i biurokracji, dlatego Kohl ich sprawnie wchłonął.

Więc trzeba mieć odpowiednie techniki typowania tych, których warto inwigilować. A gdy ktoś chce tego unikać, to ukrywa liść w lesie. W stanie totalnej inwigilacji spiskowcy po prostu doprowadzą do tego, by wszyscy ludzie spiskowali w ramach fantazjowania, spekulowania czy rozrywki – a sami będą spiskować jawnie, bez szyfrowania, czy ukrywania się, ale z dodatkiem ironii lub żartów. I kontrwywiad nie odróżni prawdziwego spisku od gry internetowej. A nawet jak odróżni, to nie udowodni, że to spisek.

Gdy jakiś czas temu wyszły na jaw słowa kluczowe, na które reagował system inwigilacji Echelon, to wiele osób zaczęło do każdego maila dopisywać właśnie te słowa, co skutecznie system paraliżowało. To już oczywiście dziś działa inaczej, ale nadal ktoś, kto, choć w przybliżeniu rozpozna, na co reagują takie systemy – będzie te bodźce multiplikował, utrudniając działanie systemu.

Trzeba też być świadomym tego, co może być jawne, a co chcemy ukryć. Jako bloger chcę, by wszelkie moje przemyślenia umieszczane na blogu były jak najbardziej rozpowszechniane. Wiele z tych przemyśleń powtarzam też w rozmowach ze znajomymi. Jeśli moja komórka jest na podsłuchu i jakiś oficer tego słucha, to bardzo dobrze! Gdy agenci SB chodzili za PRL-u na msze do Kościoła, by wysłuchać kazań – i potem pisali z tego raporty – to Kościół się z tego bardzo cieszył! Im więcej takich agentów tym lepiej.

Ale gdy chcę coś ukryć, gdy nie chcę, by ktokolwiek wiedział, co komuś powiedziałem, albo gdzie byłem, to muszę być świadomy tego jak to ukryć, muszę wiedzieć, jak ktoś mnie wyśledzi czy podsłucha. Im bardziej jakaś sala w lokalu gastronomicznym u jakiegoś Sowy jest reklamowana jako bezpieczna, VIP-owska, dyskretna, tym mniej tajemnic w niej ujawniam, bo wiem, że to tam głównie montuje się podsłuchy. Każdy głupi to wie, bo to wiadomo od tysięcy lat. Gdy chodzę w podejrzane miejsca, to zabieram inną komórkę, z inną kartą niż zwykle – najlepiej jednorazową. A gdy nie mam komórki, to rozumiem, że jestem jeszcze bardziej podsłuchiwany!

Bardzo dobrym przykładem tego, o czym piszę, są Kwaśniewscy – były prezydent z żoną. Kupili sobie drogi dom. Ale nie chcieli tego ujawnić w swoich deklaracjach majątkowych, bo by musieli ujawnić źródła finansowania, a to były z pewnością źródła szemranie, nielegalne, mafijne, związane z peerelowskimi bandyckimi służbami. Bo Kwaśniewski to stary komuch. Wiedzieli, że domu, i tego, że jest ich nieformalną własnością, nie da się ukryć. Więc zadbali o to, by się nie dało tego udowodnić!

Żeby nie wiem, jak się starali, to byli inwigilowani. Nie byli w stanie tego uniknąć, bo oprócz podsłuchu na komórce są jeszcze pluskwy podsłuchowe, mikrofony kierunkowe i setki innych technik. Więc po prostu posłużyli się slangiem. Wygrali nie dlatego, że porzucili wszelkie nowoczesne technologie, ale dlatego, że byli świadomi sytuacji, wiedzieli, jak działają służby, znali technologię i mogli służby przechytrzyć. Działali czynnie, a nie biernie.

Podsumowanie notki

Nie bądź bierny, nie bądź głupi – działaj i rozum! Nie bój się nowoczesnych technologii, nie unikaj ich! Totalną inwigilację pokonaj, nie unikając jej, ale stosując kontrinwigilację! Gdy chcesz ukryć jakieś dane o sobie, to produkuj ich coraz więcej – w tym głównie dane fałszywe! Ukryj liść w lesie. Bądź jak spiskowcy, którzy nie ukrywają spisku, jawnie w nim działają, ale generują obok niego milion innych, mniej lub bardziej bzdurnych spisków, tak by nikt twojego prawdziwego spisku nie rozpoznał i w niego nie uwierzył!

A przede wszystkim zrozum, że większość twoich działań, których się wstydzisz, nikogo nie interesuje – w istocie nikt cię nie śledzi. Gdyby ktoś to robił, to by cię tym nobilitował, czynił cię ważnym i potrzebnym. Gdy ktoś kogoś inwigiluje, demonstruje tym samym to, że ten inwigilowany jest ważniejszy, lepszy, mądrzejszy, ciekawszy, bardziej twórczy niż ten inwigilujący i jego sponsorzy. Głupków, mięczaków, nieudaczników czy przeciętniaków nikt nie inwigiluje – bo i po co?

Więc jeśli się czujesz inwigilowany, to najpewniej masz zaburzenia psychiczne albo wręcz schizofrenię. A jeśli nie tylko czujesz, ale wiesz, rozumiesz, wykryłeś, że jesteś inwigilowany, to zastanów się, co jest twoją tajemnicą, na którą tak inni dybią – i uczyń z niej oręż, ujawniając ją samemu!

Grzegorz GPS Świderski
http://xn--niepodlegy-i0b.pl

Komentarzy 9 do “Totalna inwigilacja”

 1. Totalna inwigilacja i jak ją wyłączyć

  Teza autora jest prosta Big Data zamulić za pomocą Biger Data. A więc, jeśli chcesz podać swoje nazwisko, wybierz zawsze Jan Kowalski albo Maria Kowalska, jeśli tę samą strategię mają liczni użytkownicy, będzie trudno odróżnić jednego od drugiego.

  To jest jednak złudne wyobrażenie, bowiem każde wystąpienie w sieci posiada liczne atrybuty, które pozwalają na dość dokładną identyfikację osobnika: cechy jego urządzenia, lokalizacja geograficzna, kontakty które używa i wiele innych. Naturalnie jest rzeczą racjonalną założyć, że na urządzeniu ma się zainstalowanego szpiega, bo już system czy to od MS, Google oder kto by to nie był, ma wszelkie właściwości i możliwości inwigilacji. No chyba, że ktoś ma tyle zaufania do MS, Google, i wielu wielu innych firm pracujących dla wywiadu USA, to może przyjąć, że szpiega na systemie nie ma.

  A więc można stosować technikę zamulenia Big Data, ale daleko rozsądniej jest używać do przekazywania i przechowywania krytycznych informacji inne metody, nie mające żadnego powiązania z internetem, n.p. list jest też metodą przekazywania informacji, naturalnie w razie potrzeby zostanie przez organy przemocy prześwietlony w celu inwigilacji, ale ta technika nie jest powszechnie dostępna.

  „Nie bój się nowoczesnych technologii, nie unikaj ich!” Przejaw żałosnego niezrozumienia niebezpieczeństw. Ale weźmy tylko „A zamiast z kart płatniczych operują gotówką. Czują się wtedy bezpiecznie. ”. To nie chodzi bynajmniej o bezpieczeństwo, to chodzi o opóźnienie procesu zastępowania zewnętrznych oznak pieniędzy jakimi są banknoty i bilon, ich elektronicznymi reprezentacjami. Pod rozwagę:

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/21/totalni-z-pis-planuja-najwieksza-grabiez-polakow-od-czasu-balcerowicza/#comment-883011

  Jeśli pieniądz papierowy/bilon zniknę z użycia, ten jedyny dopuszczalny środek płatniczy państwa, to zostanie zastąpiony przez zapis elektroniczny w rękach posiadaczy banków, a wtedy …

 2. Ponad 30 lat temu znajomy, bardzo zdolny elektronik został zaproszony przez swojego znajomego do jego remontowanego starego mieszkania, które ponad 30 lat nie było remontowane. W ścianie znalazł coś dziwnego… Znajomy przyjrzał się temu i stwierdził, że to mikrofon. Sęk w tym, że czułość mikrofonu wprawiła go w osłupienie – ani nie widział, ani nie słyszał o takiej technologii…

 3. bryś said

  Nie prościej zainteresować sie polityką i uregulować to prawnie. Z korzyścia dla nas? Jak się chce to się znajdzie fachowców od wszystkiego, tylko do komisji nie bierze się nauczycielek i dyrektorów, tylko zawodowców. Czynnie sie tym zajmujących.

 4. revers said

  Juz sa z przyjazni od serca oraganizatorzy bezpieczenstwa narodowego i dobrobytu a jest co placic z nawiazkaa

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/bazy-usa-moga-slono-kosztowac-bialy-dom-chcialby-zwrotu-kosztow-z-nawiazka/

  a jeszcze wielko brytyjskich sirsow trzeba bedzie sowice oplacic i wynajac im za friko kroolewskie wlosci po ostanim kroolu polskim Zygmuncie III Waza z lini Jagielonow.

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/bazy-usa-w-polsce-to-za-malo-na-zamku-krolewskim-rozmawiano-o-brytyjskiej-stalej-bazie-wojskowej/?fbclid=IwAR2ry4qtB3cmpaCmfHoj3rnthizSxocC31B8sIJmLRtTom2xFr1hoMwfzQE

 5. Zerohero said

  @1, Prostopopolsku

  Świderski to poczciwy znany głupiec libertariański. On jest jak ten ślepy koń zapytany o możliwość wzięcia udziału w biegu z przeszkodami. Mówi: nie widzę przeszkód.
  Po prostu w d był i g widział. Jeśli Kwaśniewskim czegoś nieudowodniono, to po prostu wynika z ich nietykalności a nie przebiegłości. Szary Kowalski może pojśc do aresztu bez żadnych dowodów, można zabrać firmę albo zlicytować dom za 5 zł ot tak, jak Palestyńczykowi.
  Co do kwestii IT, to niech ten pan opisze jak przekazać 1000zł konkretnej osobie anonimowo bez gotówki. Pośmiejemy się.

 6. Zabawny wpis .Nawet na poziomie kabaretu „Dudek”z PRL.Co prawda nie na poziomie Olgi Lipińskiej i Wojciecha Młynarskiego ale również kabaretowy.Dlaczego?Autor kpi z wiedzy matematycznej i ze studiów informatycznych,na których każdy dobry student jest w stanie napisać,własny wirus,włsnego trojana.Instaluje na Smartfonie czy na laptopie i może spokojnie przekazywać informacje.
  Autor próbuje przekonać do systemu maksymalnej inwigilacji, bez gotówki.Hahah dla zysków ale tylko grupy super miliarderów na naszej planecie,Ziemia.Autorze jesteś takim samym niewolnikiem jak moja skromna osoba.Powodzenia,zdrowia,zysków…..

 7. revers said

  to fakt, wystarczy oglosic program antywirusowy i wszyscy siedza w areszcie domowym, lepszym jak stan wojeny lub stan wyjatkowy

  https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-decyzja-zapadla-wszystkie-imprezy-masowe-odwolane-6487379789432961a.html?fbclid=IwAR2QWR137UPCQxN5xIVhsEuD4l6lUwDwZ8DvXC4fbvGryLrD4ZmKNoPZICc

 8. JARNO said

  to ci pisze ten GPS jest tak durnowate i głupie ale
  każdy ma prawo do mówienia bredni!!
  i stąd mamy Dudabusów, Maciarewiczów, Morawieckich, Kaczorów, Środy, Gowiny, Michników, etc
  Niżej podpisany również i będąc tego świadomym, staram się ‚nie wymyślać’ tylko korzystać z wiedzy mądrzejszych=uczciwych intelektualnie.
  Bertradn Russel powiedział ładne zdanie:
  to smutne, że głupcy są tak pewni swego podczas mądrzy ludzie są pełni wątpliwości.
  ale rzecz tlumaczy <Mark Twain:
  Bóg stworzył nas istotami ułomnymi, przeważnie idiotami
  i szybko dodaje: dzięki idiotom cała reszta odnosi sukces.

 9. NICK said

  Dziwny artykuł i dziwne ‚porady’.
  Przeczące rozsądkowi/ rozumowi/ logice; samym sobie.
  Weg.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: