Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Liwiusz o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Natalja Pokłonska. Czy piękność w generalskich pagonach zostanie prezydentem Rosji?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-12 (Czwartek)

Szykują się zmiany polityczne i ustrojowe w Rosji. Obecny prezydent Putin postanowił tak zmienić system polityczny aby jego odejście z funkcji prezydenta nie zakończyło się kryzysem państwa, który mógłby ostatecznie skutkować nawet jego rozpadem.

W tym celu chce nadać nowe uprawnienia, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa państwa, już istniejącej Radzie Państwa, która obecnie jest organem doradczym.

Tak zmieniona Rada Państwa amortyzowałaby wstrząsy polityczne i na jej czele mógłby stanąć Putin po roku 2024, gdy skończy się jego obecna kadencja prezydencka. To wpłynęłoby także na samą funkcję prezydenta, którego znaczenie uległoby zmniejszeniu, tym bardziej, że nie będzie on już powoływał rządu, gdyż ma to być prerogatywa Dumy.

W takim zmienionym układzie, bardziej parlamentarnym niż prezydenckim, to stanowisko może objąć osoba nie tak mocno osadzona w systemie władzy.

Niektórzy uważają, że może to być Natalja Pokłonska, pełniąca kiedyś funkcję prokuratora na Krymie, która odegrała ważną rolę podczas aneksji Krymu przez Rosję. Pani Natalja Pokłonska, poza nieprzeciętną urodą, odznacza się także zdecydowaniem i nieustępliwością. Jeszcze w czasach gdy Krym należał do Ukrainy prowadziła, jako prokurator, sprawę grupy przestępczej „Baszmaki” i stała się z tego powodu przedmiotem napaści i pobicia. Nie wycofała się jednak z prowadzenia tej sprawy.

Po aneksji Krymu stała się bardzo popularna w Rosji i nazwana muzą „Krymskiej Wiosny”. Została też wybrana do Dumy, gdzie pełni dziś funkcję wiceprzewodniczącej komisji ds. zagranicznych.

Prezydent Putin nadał jej stopień krajowego radcy sprawiedliwości. W obowiązującej obecnie tabeli rang jest to, bardzo wysoka, czwarta ranga, równa generalskiej (generała-majora). W Rosji, od czasów Piotra I, który wprowadził rangi, takie rzeczy mają wielkie znaczenie i tam człowiek w pagonach liczy się bardziej i ma odpowiednie poważanie. W ten sposób pani Natalja Pokłonska publicznie występuje też w generalskim mundurze, do czego ma prawo.

Ostatnio pokazuje się też często w programie „Wieczór z Władimirem Sołowjowem”. Ten popularny w Rosji program może służyć do jej dalszej promocji. Ona sama nie należy do bliskiego kręgu znajomych prowadzącego ten program, zaś o samej Pokłonskiej, Sołowjow, jeszcze nie tak dawno, wypowiadał się niepochlebnie, a to z racji jej monarchistycznych sympatii i zaangażowania w akcję mającą na celu zakaz rozpowszechniania filmu Matylda, który, jak ona uważała, oczerniał postać Mikołaja II, kanonizowanego przez Rosyjski Kościół Prawosławny męczennika za wiarę. Zakazu nie dało się wprowadzić, ale Natalja Pokłonska stała się znaną postacią w kręgach związanych z prawosławiem.

Tym razem ktoś jednak zadecydował, że Natalja Pokłonska ma występować u Sołowjowa, a on sam traktuje ją z należnym szacunkiem, co u niego jest raczej rzadko spotykane. Takie promowanie Pokłonskiej faktycznie może oznaczać przygotowywanie jej do walki o stanowisko prezydenta. Miałaby ona, rozpatrując to ze względu na cele polityki rosyjskiej, wiele zalet na takim stanowisku.

Po pierwsze, jest mieszkanką Krymu i w przypadku objęcia funkcji prezydenta Rosji, zachodni przywódcy, spotykając się z nią, niejako formalnie, zaakceptowaliby obecny status Krymu jako części Federacji Rosyjskiej.

Po drugie, sama ona nazywa się rosyjską Ukrainką i jako przyszła prezydent Federacji byłaby taką oznaką, że można połączyć ukraińskość z rosyjskością w jednym państwie. A o to przecież chodzi w obecnej rosyjskiej polityce. Sam Putin wielokrotnie mówił że Rosjanie i Ukraińcy są jednym narodem. Teraz by to jeszcze pokazano każdemu i to w postaci ładnej kobiety.

Byłaby też, jako prezydent, powrotem to tradycji ZSRR, kiedy to ponad połowa przywódców tego kraju miała ukraińskie pochodzenie (Chruszczow, Breżniew, Czernienko i częściowo Gorbaczow).

Ponadto, jako osoba bez własnego zaplecza, nie byłaby groźna dla Putina, także i wtedy, gdy on sam byłby już tylko przewodniczącym owej zreformowanej Rady Państwa (Gossowieta).

W przypadku, gdyby starała się o urząd prezydenta w wyborach, ma ona jeszcze jeden ważny walor; nie poparła w głosowaniu wydłużenia wieku emerytalnego w Rosji, co jest obecnie główną przyczyną krytyki i spadku sondaży dla rządu i Putina. Coś podobnego spotkało Tuska i jego rząd w Polsce. Za tę postawę, która obecnie jest jej atutem, spotkała ją nawet jakaś kara, gdyż została pozbawiona przewodniczenia komisji w Dumie zajmującej się kontrolą dochodów deputatów Dumy.

To wszystko razem składa się na tak spójny obraz, że kandydatura Pokłonskiej na stanowisko prezydenta Rosji wydaje się dziś wręcz naturalna. No chyba, że, jak to się w Rosji zdarza, nastąpiłaby całkowita zmiana koncepcji i do tej nowej ona by już nie pasowała.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Przypomnijmy, że Pokłonska po dołączeniu Krymu do Rosji przyjęła rosyjskie obywatelstwo i została mianowana na szefa tamtejszej prokuratury generalnej. W medialnych przekazach dała się poznać jako zagorzała przeciwniczka władz Ukrainy i zwolenniczka polityki Władimira Putina.
Została oczywiście oskarżona przez chachłackie bydło o „zdradę stanu” i umieszczona na liście osób ściganych przez władze „Ukrainy”.
Admin

Komentarzy 15 do “Natalja Pokłonska. Czy piękność w generalskich pagonach zostanie prezydentem Rosji?”

 1. revers said

  tylko Putin sobie zagwarantowal przez ostaniaa zmiane konstytucji Rosji prezydenture do 2036 roku …

  Po 2036 roku moze byc Poklonska carowaa, jeszcze Walentyna Terieszkowa ostanio ma cos do powiedzenia ale politycznie nie dozyje 2036 roku.

 2. Listwa said

  Z filmem Matylda jest taki problem, że rolę Cara Mikołaja odtwarzał aktor, który także zaangażowany był w filmach porno.

  W filmie Matylda , co może nie wszyscy wiedzą, zagrała polska aktorka Michalina Olszańska, córka Wojciecha Olszańskego.

  Na Krymie Car miał swoją siedzibę, o ile sie nie myle to własnie pani Pokłonska podarowała pewien chrześcijański prezent który jest wystawiony w tym pałacu. Car kupił kiedyś ten pałac od polskiego magnata Leona Potockiego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Liwadii

 3. Moher49 said

  Będzie nowa caryca Katarzyna ?.

 4. NyndrO said

  Z ryja lepiej jejunej nie podskakiwać.

 5. NyndrO said

  Piękna to raczej nie jest. Ja się przestraszyłem.

 6. gnago said

  Polska do kobiet w Rosji szczęścia nie ma . Przykładem Stachu i jego stara miłość na carskim tronie. A ów frajer gotów był połączyć państwa i trony dla jednej postarzałej d… wspomnień i sentymentu

 7. Dżul said

  Władimir Sołowjow z tv Rossija 1 to nie jest dziennikarz narodowości rosyjskiej to jewrej

  About: Vladimir Solovyov (journalist)
  An Entity of Type : person, from Named Graph : dbpedia.org within Data Space : dbpedia.org

  Vladimir Rudolfovich Solovyov (Alternative spelling: Vladimir Rudol’fovich Soloviev, in Russian: Владимир Рудо́льфович Соловьё́в) (born October 20, 1963 in Moscow, USSR) is a popular Russian TV and radio journalist. He graduated from the Moscow Institute of Steel and Alloys and completed post-doc position at the Institute of World Economy and International Relations. Solovyov is a Doctor of Economics and a member of Russian Jewish Congress.

  polishmediaissues.online/pmi-protests-against-falsification-of-history-by-the-russian-tv-rossija-1/
  During the program, the journalist of Rossija 1, Wladimir Solowjow, who is one of the most popular Russian TV journalists, stated that Poland killed more Jews than Germany did. He added that Poland belonged to a “gentlemen’s club” with Hitler and therefore Poland is not willing to pay any reparations to Jews.

 8. Piskorz said

  re art https://pdsnpsr.ru/uploads/post_illustration/image/0/13/hd_001.png A on to smotrit doma tv..bo jak nie to..goście przyjdą..!

 9. Inkwizytor said

  Jaka Pokłońks, Putin będzie dożywotnio albo mu się znudzi.

 10. nnn said

  Pokłońska wyszła za mąż za prawnika Iwana NIkołajewicza Sołowiowa ( prof. prawa)
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8C%D1%91%D0%B2,_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87_(%D1%8E%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82)

 11. Joannus said

  ”Została oczywiście oskarżona przez chachłackie bydło”

  Takowego u nas multum niczym szarańczy

 12. BK said

  Nie da rady. Prezydent Putin genialnie wykastrował NGOsy od Sorosa wstawiając wymóg 15 lat obywatelstwa rosyjskiego dla osób sprawujących władzę w Rosji.
  Plemię nomadyczne dostało cegłówką w krocze i nożem w portfel 🙂
  Ale niestety tymsamym śliczna ta pani musi poczekać jeszcze kilka lat.

  ————–
  Niekoniecznie, jeśli uzna się Ukrainę i Rosję za jeden naród. Już na pewno coś się da wykombinować…
  Admin

 13. fly said

  NydrO – raczej jest piękna . Na pewno nigdy nawet mniej pięknej nie miałeś

 14. NICK said

  Miau, miau.
  Urzędowo.
  Po kobiecie.Swojej.

  Dlatego jest OCIEMNIAŁY.

 15. NyndrO said

  Poprostu jestecie cieńcy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: