Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy wirusowa histeria zmusi kogoś w Polsce do myślenia?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-14 (Sobota)

Jeśli zagrożenie koronacją jest faktycznie tak duże, jak panika którą wirus wywołuje, czemu nie podejmuje się równie radykalnych sposobów działania. Czemu nie ogłoszono stanu wyjątkowego a Prezydent nie reguluje sytuacji dekretami?

Współczesne prawo przewiduje w pewnych okolicznościach wydawanie dekretów pod postacią rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z mocą ustawy. Czy musimy czekać na zachowanie parlamentarnych zawiłości albo na powrót z wycieczki do zadżumionego państwa pajaca który nazywa się trzecią osobą w państwie?

Przecież mamy obowiązujące dzisiaj jeszcze rozporządzenia Prezydenta z okresu II Rzeczypospolitej.

Chociaż może lepiej nie otwierać tej puszki pandory bo trafi się nam kolejny prezydent Bolek, Olek lub Bronek albo jakaś inna Kidawa i nieszczęście gotowe.

Ale wróćmy do tytułowego pytania i zestawmy je z sytuacją zagrożenia epidemicznego.

Czy sytuacja jaką mamy wreszcie zmusi nas do myślenia?

Zadajmy sobie parę prostych pytań.

Czy gdyby sytuacja uległa pogorszeniu i potrzebowali byśmy nowego leku albo więcej istniejących już na rynku, to czy jesteśmy w stanie wyprodukować go w kraju, czy jesteśmy zdani na dostawy z Chin i innych krajów.

Przecież mieliśmy już niedawno przedsmak problemu gdy zaczęło brakować leków i trzeba było hamować eksport. Teraz też Minister Zdrowia próbuje zastopować wywóz leków ale na ile to jest skuteczne?

A środki opatrunkowe albo zwykłe maseczki na twarz? Czy to naprawdę produkt którego w Polsce wyprodukować nie można? Problemu doświadczyłem przed rokiem, gdy moja żona była po operacji wszczepienia bypassów i lekarz zalecił stosowanie maseczki aby uniknąć zagrożenia.

Wczoraj widziałem kolejkę do apteki która stała aż na ulicy i wyglądała tak jak w w PRL-u kolejka do mięsnego. Przecież ci ludzie zachorują sami, zanim dotrą do  okienka.

Pomyślmy. Co stanie się w Polsce gdy producenci leków odmówią dostaw do Polski albo Chiny nie dostarczą nam komponentów do ich produkcji. Czy już dzisiaj ktoś w Polsce zastanawia się nad odbudową naszego przemysłu farmaceutycznego? Myśli o tym jakie leki i środki medyczne i w jakiej ilości musimy produkować na nasze potrzeby?

O dekretach prezydenckich wspomniałem nie bez powodu.

Właśnie Prezydent Trump nie czekając na Kongres przygotowuje dekret mający zmniejszyć zależność Ameryki od obcych krajów w zakresie zapewnienia właściwej ilości zasobów medycznych.

„Chinom udało się zdominować wszystkie elementy i aspekty łańcucha dostaw, stosując te same nieuczciwe praktyki handlowe, które zdominowały inne sektory – tanią siłę roboczą, luźne przepisy środowiskowe i ogromne dotacje rządowe”, stwierdził Dyrektor Biura Handlu i Polityki Produkcyjnej Peter Navarro.

[Grunt, że USRael stosuje uczciwe praktyki handlowe… – admin]

„Nie chodzi tylko o zdrowie publiczne i bezpieczeństwo. Chodzi o naszą obronę narodową ”- powiedział Navarro.

Czy kiedyś w Polsce przyjdzie czas na taki sposób myślenia?

Ale leki to nie wszystko. Równie ważne jest wyżywienie.

Pytam. Czy Polska na dzisiaj produkuje wystarczająco ilość żywności abyśmy sami się wyżywili czy jesteśmy już też uzależnieni od eksportu.

Czy normalnym zjawiskiem jest, że przy byle zachwianiu, jak wczoraj widziałem w sklepie, czekają nas puste półki po makaronie, kaszy i innych produktach? Czy muszą być puste chłodziarki w których jeszcze tydzień temu był pełen wybór kurczaków i mięsa?

Czy jeśli by inne kraje zatrzymały eksport do Polski a my swój do nich, to wystarczy dla każdego Polaka mleka, masła, mięsa, warzyw i owoców?

Czy mamy jakieś zapasy strategiczne?

Po trzecie – woda. Konia z rzędem temu kto wie gdzie znajduje się najbliższa studnia z wodą do picia. Człowiek może wytrzymać bez jedzenia i przeżyć jakiś czas bez leków, ale bez wody nie da rady.

I naprawdę nie ma znaczenia czy będą się odbywały zawody sportowe, propagandowe przedwyborcze masówki partyjne czy imprezy kulturalne – ale czy w razie paniki jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż dwa tygodnie.

Czas zrozumieć że kolejna wojna to nie będzie wojna atomowa a wojna wodno-żywnościowa. To nie ropa drożeje na świecie a żywność i woda, która już dzisiaj kosztuje więcej niż mleko. To te dziedziny przejęły w Polsce obce firmy.

PS. Jeszcze słówko o kulturze. Wczoraj widziałem w telewizji jak chłystki mieniące się ludźmi kultury bezczelnie twierdziły, że nie mają zamiaru zwracać za bilety na odwołane imprezy, bo to nie ich wina.

A przecież to nie jest wina widzów którzy już zapłacili a nie mogą przyjść nie z własnej winy. Pseudoaktorzy i inne szarpidruty chcą zatrzymać bilety za usługi jakich nie wyświadczyli.

Dobrze że na stacji benzynowej nie trzeba płacić przed tankowaniem, gdyż gdyby wyłączono nagle prąd nie tylko nie zatankowalibyśmy paliwa, ale nie zwrócono by nam pieniędzy a pojazd musielibyśmy sami odciągnąć z prywatnej stacji przy pomocy liny i rodziny…..

PS. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć polski fenomen polegający na tym że gdy zdarza się jakaś sytuacja nadzwyczajna ludzie natychmiast wykupują papier toaletowy? *rają się ze strachu?

Addendum.

No i co? Jest godzina 13.10. Właśnie w tej chwili pan prezydent Duda odżegnał się w wywiadzie telewizyjnym od zamiaru wprowadzenia stanu wyjątkowego a minister rolnictwa zarzekał się że żywności polskiej nie zabraknie.

Pożywiom, uwidim.

https://nathanel.neon24.pl

Komentarze 23 do “Czy wirusowa histeria zmusi kogoś w Polsce do myślenia?”

 1. Listwa said

  Ale jest już jeden pozytywny efekt wirusa z koronką. Ma nie być hucznych obchodów 10 lecia smoleńska.
  Na cmentarzyk zapraszamy z zadumą i metr jeden od drugiego.

 2. Xniezalezny said

  W przypadku organizacji imprez, potrzeba inwestycji znacznie wczesniej, tworzy sie lancuch zaleznosci. Na przykladzie, organizator placi artyście lub jego agencji za wystep, w poważnych przedsięwzięciach ze znacznym wyprzedzeniem. Artysta musi miec zapewniony transport (przelot) gdzie linie lotnicze czesto nie zwracają pieniedzy a oferuja darmowe przebookowanie na inny termin, jak i nocleg (zwroty zaleza od warunkow rezerwacji). Podobnie organizator, przenosi imprezy na inny termin, gdzie opłacony bilet umozliwi wejście. Jest to zmiana daty, nie oszustwo, ale jak wiadomo nie kazdy polski cebulak podchodzi powaznie do tego typu spraw i sytuacje moga byc rozne.

 3. Olo said

  W Polsce rocznie ponad 100 tys. ludzi umiera tylko z powodu nowotworów, a żydobanderowski reżim dobrej zmiany wykorzystuje wirusową histerię jako dobrą okazję i kupuje sobie luksusowe limuzyny.

  https://wiadomosci.wp.pl/centrum-obslugi-administracji-rzadowej-oglasza-przetarg-chodzi-o-280-limuzyn-6488776572544641a

 4. Birton said

  tak wyglądały początki koronowirusa :

 5. Longinus said

  Bo wirusem tego swiata jest czy sa ;;;Ludzie ktorzy sprawuja wladze w swiecie I w Panstwach.
  Takze POLACY zacznijcie ;;MYSLEC.
  Otoczcie gmach na wiejskiej .I POWIEDZCIE tej ;;;cholocie ktora was OKRADA z wszystkiego.Wychodzcie I to NATYCHMIAST
  Gdyz w innym przypadku ZOSTANIECIE USUNIENCI ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;SILA.Tego nam POLAKOM POTRZEBA RADYKALNYCH POSUNIENIEC.Gdyz ci pacholki ;;;szatana doprowadzaja NAS WSZYSTKICH DO STRASZNYCH NIESZCZESC.
  TAKZE ””””””’KORONA WIRUS””””””sa ludzie pieniadza I wladzy.DO CZYNU LUDZIE.

 6. bryś said

  Zdefiniujcie najpierw czym jest epidemia.

 7. NICK said

  Nnnooo.
  Żeście.
  Załapali.
  Temat

 8. Adrem said

  Od poniedziałku, 16 marca 2020 r., USA Dowódca armii Europy zamknął szkoły w Niemczech, Belgii i Holandii.
  Ab Montag, 16. März 2020 werden auf Befehl des U.S. Army Europe Commander die Schulen in Deutschland, Belgien und den Niederlanden geschlossen.

  Oj będzie się działo !
  Wirus to tylko przykrywka.

 9. Adrem said

  Jak donosza różni ludzie, od kilku dni niebo nad Polską CZYSTE !
  Zaprzestali oprysków.
  W Trójmiescie powietrze aż pachnie…

 10. Boydar said

  Jak mało co lata to i czyste. Poza tym wiatr jest, silny. Zobaczymy za pół roku, jak się sytuacja unormuje.

 11. Ad. 1

  Ale jest już jeden pozytywny efekt wirusa z koronką. Ma nie być hucznych obchodów 10 lecia smoleńska.

  Jedna histeria jest zastępowana przez drugą histerię. Więc realnie nic się nie zmienia.

 12. NICK said

  Gówno. (10)
  Normalizacji nie MA.
  Pisz. Dalej.
  „jak się sytuacja unormuje.”

 13. Yah said

  Ad 9

  Czyste bo zmniejszyła się ilość lotów tzw, tanich linii lotniczych pod którymi kryła sie geoinżynieria. Wiele razy pisałem, że głównym gazem cieplarnianym jest para wodna w górnej troposferze. To ona , przez wiele lat , była odpowiedzialna za bardzo ciepłe noce. Brak wysokich cirrostratusów wywołanych przez samoloty skutkuje, co możemy zaobserwować, bardzo zimnymi nocami i to pomimo napływu powietrza polarno morskiego.

  Plusem koronawirusa jest to, że ulegnie zdemaskowaniu bujda o globalnym ociepleniu ….

 14. Adrem said

  Yah ad 12
  Nic nie buja.
  Wirusy do namnażania sie potrzebują żywej komórki.
  UV niszczy je całkowicie.
  Jak przyjdą ciepłe, słoneczne dni, to będzie po epidemii ( zakładając, że obecnie jakaś epidemia jest)

  Nawet samoloty takich linii lotniczych nie latają w kółko, jakby orały pole.
  Rozpylają białe samoloty bez oznaczeń ( weź lornetkę ).
  Latają wtedy tam i z powrotem. Możesz przez pół godziny obserwować taki samolot, jak sieje.
  A potem nagle przestaje siać ( smuga się urywa gwałtownie ) i odlatuje .

 15. Joannus said

  Ad 13
  ”Jak przyjdą ciepłe, słoneczne dni, to będzie po epidemii ( zakładając, że obecnie jakaś epidemia jest)”

  Jakby nie było, pozostanie niemożliwy do likwidacji chazarowirus

 16. Boydar said

  Nawet po topie nastąpiła normalizacja; niestety, nie wszyscy zostali zawodoleni.

 17. Przemysław Jakub said

  O tak! Ja się spodziewam upałów takich, jakie były przedniego roku w czerwcu, o ile nie większych, gdyż temperaturowo wcale nie było zimy.

 18. NICK said

 19. Ad. 18

  Dobre.

 20. Marian44 said

  Cieszę się,że niebo jest dzisiaj takie czyste,śliczne i błękitne,wszędzie,na całym świecie.Przestaję już się martwić,kto to sypał i co,bo przecież,co zostało rozpylone,to już jest – na naszej kochanej,tak straszliwie niszczonej przez „ludzkość”planecie,no i w naszych płucach,które muszą teraz zdać egzamin wirusowy,który aktualnie trwa.Dojdą jeszcze oczywiście dalsze elementy tej ludobójczej układanki np.przymusowe szczepienia,kwarantanny,wydzielone według pewnych kryteriów /np.wiek/przywileje,służące zapobieżeniu pandemii lub jej leczeniu,i cały czas jest moja wielka nadzieja,że kto miał na tym zarobić,to już zarabia,a jak zacznie tradycyjnie udoskonalać tą starannie wymyśloną depopulację,to coś,jak już to przecież przerabialiśmy /różne zadęcia i wzdęcia systemu/,znów pierdyknie i nie będzie winnego, i oby straty po naszej,nie talmudycznej stronie,były jak najmniejsze.
  Żyję aktualnie wśród kolorowych,sympatycznych ludzi,którym ta chucpa coraz mniej się podoba, a najmniej te durne opowieści,jak to samoloty puszczają parę wodną z ogonów,albo że ten wirus zrzucili kosmici /ja dodaję,będąc złośliwym,że pewnie mieli brody/.
  Ludzie,a tam ludzie,”ludzkość” jest mimo wszystko mądrzejsza,ma dobre środki komunikowania się,które są oczywiście pod staranną kontrolą, ale są!!! i to jest ich największa zaleta.Spieszą się,każdy złodziej się spieszy i poci,wprowadzają nowe wynalazki,np.5 lub 6 G,oczywiście dla naszego dobra,ale przyjdzie taki moment,że się pomylą i znów będzie lament i strata,oby nie naszym kosztem.A patrząc dzisiaj,wstydu nie mają,ale to jest właśnie główna cecha tych zbrodniarzy.

 21. revers said

  a co tam nie widzieli dla siebie sarkofagow FEMA PL?

 22. JerzyS said

  Co nam dał Kuroniowirus?

  Mniej kadzidła ,
  więcej mydła!

 23. revers said

  Militarne Mistrzowa Swiata w Whuhan 18.10.2019 – otwarcie olimpiady wojskowej dla 9308 zolnierzy z 109 krajow

  .https://www.youtube.com/watch?v=qXvogAz26sA

  W tym podzial medali dla zwyciestwcow olimpijskich

  Chiny -239 medali , 2. Rosja- 161 medali , 3. Brazylia- 88 medali , USA wystawila zawodnikow 172 – 8 medali

  skad wirusy? gdy nie ma komu karabinu i ekwipunku zolnierza nosic, strzelac celnie, pokonac kazdaa przeszkode wodan, powietrzna z igly z ramiona , stalowy pancerz kumulacyjnym granatem.

  A wczoraj w zabce mozna bylo spotkac tylko 2 bioterrorystki w mudurkach armii najjasniejszej rp pod podpaska damska wojskiem antka i balbiny. Spirytusu nie bylo dla dam i na korony wirusy innych srodkow procz damskich keksow dla dziurawej armii z szparkami w poprzek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: