Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Eksperyment wirusowy

Posted by Marucha w dniu 2020-03-14 (Sobota)

Podejrzewam, że uczestniczymy w jakimś gigantycznym eksperymencie z zakresu psychologii społecznej.

No bo jak wytłumaczyć cała medialną akcję, w której wszystkie media nakręcają panikę odbiorców nadając nieustannie komunikaty o zagrożeniu nowym wirusem?

I jak wytłumaczyć działania władz, które na wieść o dwu zarażonych osobach w całym państwie wyłączają całe szpitale, zamykają szkoły i fabryki?

W pierwszym tygodniu marca w Polsce na grypę zmarło 7 osób, codziennie na różne choroby – żółtaczkę, zapalenie płuc, gruźlicę czy zawały umiera w naszym kraju około 1000 osób, które nie wywołują reakcji.

Grypa, która jest równie zakaźna, a może nawet bardziej, też przenosi się przez kaszlanie, smarkanie czyli kropelkowo, a żaden episkopat nie zakazywał poprzednio żegnania się „wodą święconą” czy przekazywania sobie znaku pokoju podczas Mszy św.

Teraz informacja o 50 zarażeniach koronowirusem w skali kraju wymogły na biskupach zmianę katolickiego rytu obowiązującego od dwu tysięcy lat. Wirus dokonał reformy katolickiej obrzędowości szybciej i bardziej bezboleśnie niż cała reformacja z Lutrem, Kalwinem i księdzem Lemańskim na dodatek.

Moją hipotezę o pozorności niebezpieczeństwa burzą co prawda informacje z Włoch, gdzie wg informacji tamtejszych mediów wirus zbiera obfite żniwo. Aż za bardzo obfite jak na informacje z innych krajów. Ofiary śmiertelne w Italii – zgodnie z przekazem tamtejszych mediów – to połowa zgonów na całym świecie, poza Chinami. Jeśli to prawda, to zastanawia mnie skąd taka różnica? Dlaczego nie ma takich skutków w sąsiedniej Francji, Szwajcarii, Austrii?

Czyżby zwyczaje Włochów tak radykalnie różniły się od stylu życia ich sąsiadów, że to wywołało aż dziesięciokrotnie większą śmiertelność niż innych państwach? Nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Jak zatem tę dysproporcje wytłumaczyć?

Zobaczymy jak będzie rozwijała się epidemia w najbliższych tygodniach, ale pierwsze wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy bierze się z porównania Włoch i Rosji. U naszego wschodniego sąsiada epidemia występuje w śladowej ilości podobnie jak w takiej np. Finlandii gdzie do 12 marca wykryto 59 przypadków nowego wirusa i nie odnotowano żadnego zgonu. Finlandia podobnie jak Rosja należy do kręgu kulturowego innego niż Włochy i Hiszpania.

W Moskwie i Helsinkach pija się wódkę, w odróżnieniu od Rzymu gdzie popija się wino. Co prawda lekarze odradzają skrapianie ciała wódką, ale nie mówią nic o jej użyciu „wewnętrznym”. Jeśli okaże się, że liczba ofiar w narodach tzw. „kultury wódki” jest znacznie mniejsza od „kultury wina” to będzie nasz słowiański triumf nad tymi zgniłkami z Zachodu.

Niezależnie od aspektów dotyczących profilaktyki reakcja mediów i polityków na wirusa jest całkowicie nieproporcjonalna. Rozumiem, że należy zachować higienę, że władze muszą wykazać się zapobieganiem, ale rozpętywanie medialnej histerii na podstawie tego, ze 50 osób zaraziło się odmianą grypy jest czymś niezrozumiałym.

Tak więc – jak wspomniałem na wstępnie – powstało u mnie wrażenie, że uczestniczymy wszyscy w jakimś gigantycznym eksperymencie zaprojektowanym przez specjalistów od manipulowania masami i jakiś ośrodek badawczy „światowego rządu” (jeśli taki istnieje?) notuje skrzętnie wszystkie skutki, reakcje ludzi na kolejne komunikaty tudzież skutki dla giełdy i poszczególnych gałęzi przemysłu.

Skąd np. wziął się pomysł społeczeństwa żeby masowo wykupić papier toaletowy? Z jakiej informacji płynął sygnał do takiego działania – ja doprawdy nie potrafię się domyślić. Ale z pewnością jakiś główny manipulo, który wymyślił (albo wykorzysta) badania wpływu informacji o nowym rodzaju grypy na reakcje społeczne na pewno to wie. Następnym razem zaplanuje wirusa, który doprowadzi do wykupienia Coca coli albo jakiegoś innego produktu pomocnego w spożywaniu wódki marki „Finlandia” czy gorzałki „Stolicznaja”.

Janusz Sanocki
13.03.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 77 do “Eksperyment wirusowy”

 1. Podejrzewam, że uczestniczymy w jakimś gigantycznym eksperymencie z zakresu psychologii społecznej

  A to nie przykrywka dla działań NATO w trakcie nieodwołanych manewrów w Polsce? Media ani słówka nie pisnęły na ten temat.

 2. No i szczepienia! Szczepienia panie Januszu! 🙂 Jeszcze nie nadchodzą? Nic to – nadejdą…

 3. WI42 said

  „Teraz informacja o 50 zarażeniach koronowirusem….”
  Już nie 50…niestety
  https://www.worldometers.info/coronavirus/

 4. AlexSailor said

  Ten tekst niestety kompromituje autora. Nie chcę się pastwić. A co do Włoch, to ponoć (ktoś sprawdzi?) dużo starszych ludzi zostało tam zaszczepionych w latach ubiegłych na grypę sezonową.

 5. JW said

  Autor „podejrzewa”, a ja jestem tego pewny. Żeby było „śmieszniej” ludzie masowo poddają się tej psychozie, przynajmniej u mnie w Warszawie. Dzisiaj ulice były niemal puste, a autobusy woziły powietrze. Pewien starszy człowiek kiedyś mówił, że jego dziadkowie nie ufali rządowi, bankom itp. instytucjom. Dziś już ślepo im wierzą i tańczą, jak te im zagrają. Najgorsze jest to, że do siewców paniki dołączyły media, które jak dotąd uważałem za alternatywne, czyli bardziej zdroworozsądkowe. Tymczasem wg moich (jeszcze) ulubionych stron anglojęzycznych, niemieckich i szwedzkich nie ma świata poza tym wirusem i złotymi radami, jak się przed nim uchronić. A idźcie się schować do mysiej dziury! Akurat będziecie mieli towarzystwo na waszą miarę.

 6. WI42 said

  „A co do Włoch, to ponoć (ktoś sprawdzi?) dużo starszych ludzi zostało tam zaszczepionych w latach ubiegłych na grypę sezonową.”
  To jest ciekawe-istotne pytanie. Może przypuszczenie jest słuszne, ale również należy uwzglednić to, że Włosi prowadzą bardziej intensywne zycie towarzyskie, również Ci w starszym wieku.

 7. matołek said

  Wszystkie świnki przy korycie ,w tzw Europie , chrząkają na tą samą melodię . Ciekawe kto dyryguje orkiestrą .

 8. Ad. 7

  Ciekawe kto dyryguje orkiestrą .

  To dyrygent zbiorowy. Poluje też zbiorowo.

 9. . said

  Największa pandemia to wszawica, kiła i gruźlica, które w Polsce już prawie nie występowały, a których ostatnio zpowrotem przybywa w związku z najazdem brudasów banderowców i ich kurew.
  —–
  A w związku z gównowirusem żaden głupol w tv nawet nie powie żeby odwołać defender20. I to ciekawe.

 10. Mietas said

  Warto posłuchać, co ma do powiedzenia Patolog w tej sprawie.

 11. sanning said

  Wypociny Pana Janusz Sanocki zwala z nóg. Nie będę uświadamiał tu na tym forum nikogo.
  Olbrzymia liczba chorych i zmarłych we Włoszech wynika z faktu, że przy korytach żerują świnie nieświadome,
  które wpuściły do polnocnych Włoch tysiące Chińczyków, bez żadnej kwarantanny.

  Duża ilość Chińczyków pracuje na stale w północnej części Włoch /Lombardii/. Maja tam też swoje firmy.
  Kontrola temperatury ciała na granicy jest niewystarczająca.
  Symptomy choroby mogą występować dopiero po 2 do 3 tygodniach i w tym czasie ludzie ci niewiedzą,
  że mają wirusa zarażają inne osoby.

  Najbardziej niebezpieczny jest bardzo szybki wzrost zachorowań i rozprzestrzenianie się tego wirusa.
  Bardzo się dziwie, że człowiek od fachu może pisać tyle bzdur niepopartych żadnymi fachowymi informacjami i faktami.
  Powala z nóg i pasuje do dzisiejszych prymitywnych mediów na świecie. Żenada.

  Faktem jest, że Rosja ponad miesiąc temu zamknęła granice z Chinami, co spotkało się z prymitywna krytyka
  niektórych mediów europejskich i dlatego niewiele ludzi zakażonych korona wirusa wjechało na terytorium Rosji.
  Brak tych faktów w ww. artykule i szukanie przyczyn w alkoholu powala całkowicie z nóg
  i świadczy o całkowitym braku znajomości tematu.

 12. Marucha said

  Re 11:
  W niewielkiej (jeśli chodzi o populację) Szwecji mieszka ok. 31-32 tys. Chińczyków…

  A może to Amerykanie roznoszą zarazę?

  Swoją drogą niebezpieczeństwem jest nie tyle szybkie (?) rozprzestrzenianie się wirusa, ile jego konsekwencje, zwłaszcza śmiertelność.

 13. sanning said

  Chociaż naukowcy na całym świecie wciąż są zajęci znalezieniem skutecznego leku na koronawirusa,
  wielu ludzi liczy na pomoc medycyny alternatywnej, w tym chińskiej.
  Chińskie sklepy zielarskie w Nowym Jorku przeżywają prawdziwe oblężenie,
  i są nawet obawy,że podaż suszu jest na wyczerpaniu.

  Dlaczego w czasach epidemii ludzie wracają do medycyny ludowej i oprócz tradycyjnych leków wybierają zioła?
  Rząd Chin zwrócił się o pomoc do lekarzy specjalizujących się w tradycyjnej medycynie chińskiej .
  W każdym szpitalu w Chinach wdrażane są procedury , każdy pracownik i pacjent otrzymuje specjalne dobrane formuły ziołowe. Te procedury zaczynają przynosić wymierne efekty. Rzecz absolutnie nie do pomyślenia w Europie, we Włoszech czy naszym medycznym bantustanie.

  Koronawirus atakuje płuca. Tu mamy zioła o działaniu antyfibrotycznym, ochronne na enzym
  konwertujący angiotensynę typu 2 (ACE2), redukujące stany zapalne tzw cytokiny prozapalne,
  HMGB1 oraz zioła chroniące komórki płuc przed niedotlenieniem tzw hipoksją.

  Do tych ziół zaliczamy rdestowiec japoński (Polygonum cuspidatum),
  stroiczka (Lobelia),
  szałwię czerwoną (Salviae militiorrhizae),
  maczużnik (Cordyceps), rózeniec górski (Rhodiola rosea).

  Kluczowe zioło, które jest aktualnie stosowane w chińskich szpitalach, to przęśl (Ephedra).
  To zioło lekarze z powodzeniem stosują u chorych w ciężkim stanie.
  Dzięki temu chorzy są w stanie wychodzić na prostą – mówi Jan Oruba.
  Dochodzą do nas informacje, że Chiny powoli z tej sytuacji wychodzą.
  Liczba nowo zakazonych w Chinach spadła.

 14. bryś said

  Mietas 10 – facet nie jest patologiem, to laborant.

 15. Franz Maurer said

  https://www.cda.pl/video/478777733

  ciekawe ale trochę mało wiarygodne, chaotyczne, ciekaw jestem zdania innych

 16. Nemo said

  Wyczytałem w sieci, że to może być przymiarka do wprowadzenia w skali globalnej obrotu bezgotówkowego. Trudno się z tym nie zgodzić.

 17. Zerohero said

  „Podejrzewam, że uczestniczymy w jakimś gigantycznym eksperymencie z zakresu psychologii społecznej”

  Robiono to już dawno temu

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_(s%C5%82uchowisko)

  Radiowa adaptacja powieści jest uważana[przez kogo?] za możliwie najlepiej przygotowaną produkcję radiową w dziejach. Stała się ona jednym z pierwszych obiektów badań socjologicznych Projektu Radio prowadzonych przez Fundację Rockefellera – skupiającej się na badaniu wpływu wywieranego przez mass media na społeczeństwo.

 18. Jan said

  Patologia systemu

 19. Jan said

 20. sanning said

  We Włoszech wzrosła liczba zmarłych i zakażonych.
  Z 1266 do 1441, wzrosła ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem.
  Od piątku zachorowało 2795 kolejnych osób.
  Dotąd potwierdzono w kraju ponad 21 tys. przypadków.

  Starsi ludzie zakażeni koronawirusem we Włoszech umierają w samotności w szpitalach.
  Świadomi tego, że to ostatnie chwile ich życia rozpaczają, że nie mogą pożegnać się z bliskimi.
  Opowiadają o tym w lokalnych mediach lekarze i pielęgniarki.

 21. Maverick said

  Coronawirus dopiero się zaczyna a gdy nie podejmnie się drastycznych kroków odizolowania, to nie da się go zatrzymać bo nie jest zwykły wirus tylko stworzony w labolatorium i połączony z HIV i Ebolą, silni co mają dobre zdrowie dadzą radę.

  Dla służb nie był problem z rozpyleniem go w Chinach czy Iranie, problem ze śmiertelnością zacznie się gdy 100 000 w Polsce będzie potrzebowało razpiratorów a tylko 1000 będzie dostępnych. Kto będzie decydował kogo na wentylator a kogo odłączyć. A jak nie płuca to mogą też pójść nerki lub serce.

  Duda jako prezydent Polinu od razu złamał niedawno ustalony zakaz zgromadzeń i otworzył manewry armi Lucyfera czyli NATO.

  Trump znów jako ignorant ze skłonnościami do przechwalania się jak mały dzieciak chciał gadać o swoich osiągnięciach, giełdzie a ta poszybowała w dół i pokrzyżowała mu narrację. Bagatelizował sytuację i chyba wprowadzą stan wyjątkowy narazie w ośmiu stanach. Jednak nawet nie mają testów na tego wirusa. W Seatle już dwie straże pożarne musiały zamknąć drzwi bo wszyscy strażacy z pogotowia i strażt mają już coronawirusa.

 22. Maverick said

  Do Chińczyków dołączyli Japończycy i posądzają USA, Co zrobią poliniacy gdy to okaże się prawdą i zostanie udowodnione,??

  Irak również posądza USA.

 23. mate29 said

  Wojna entomologiczna to rodzaj wojny biologicznej, która wykorzystuje owady do przenoszenia chorób. Gruzja graniczy z głównym rywalem USA – Rosją.
  Gruziński eksperyment biologiczny

  Ambasada USA w Tbilisi dostarcza zamrożone próbki ludzkiej krwi i patogenów, pod ochroną bagażu dyplomatycznego w ramach tajnego, amerykańskiego programu wojskowego. Wewnętrzne, poufne dokumenty, w których posiadanie weszłam dzięki pracownikom gruzińskich instytucjach rządowych ,sugerują jakoby amerykańscy dyplomaci pośredniczyli w transporcie materiału biologicznego, który jest używany do eksperymentów. Według ujawnionych dokumentów, naukowcy za pośrednictwem Pentagonu zostali rozmieszczeni w Gruzji. Ich zadaniem są prace badawcze nad śmiertelnymi chorobami oraz owadami w Centrum Lugar – biologicznym laboratorium Pentagonu, które jest zlokalizowane w stolicy Gruzji – Tbilisi. Ponadto wybrani naukowcy otrzymali immunitet dyplomatyczny.

  Ten obiekt wojskowy jest tylko jednym z wielu laboratoriów ufundowanych przez Pentagon w 25 krajach na całym świecie. Są finansowane przez Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA – Defense Threat Reduction Agency ) w ramach programu wojskowego wartego 2,1 miliarda dolarów – Cooperative Biological Engagement Program (CBEP) i znajdują się w krajach byłego Związku Radzieckiego, takich jak Gruzja, Ukraina, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Afryka.

  http://wiescizpolski.pl/index.php/2019/03/05/tajny-amerykanski-program-wojskowy-wojna-entomologiczna/

 24. WI42 said

  @22 M „Co zrobią poliniacy gdy to okaże się prawdą i zostanie udowodnione,??”
  Wydaje się, że cechuje Pana realizm, ale tym razem nieco naiwosci.
  KTO – KOMU udowodni????
  Niech udowodnią co chcą, tak jak wiele oczywistych rzeczy i co z tego – NIC.
  Bedzie tak jak przedstawi TVP, tzn. wiadomo jak. Nawiasem mówiąc tak jak to się spodoba dla większosci poliniaków. Wszyscy będą zadowoleni.
  A poliniaków nie brakuje – nawet @10 Mietas, Patolog – zdaje się mówi do rzeczy o poważnych sprawach, ale przy okazji kopnie „ruskich”. Chorzy ludzie, nawet bez covid-u.

 25. WI42 said

  @21 „Jednak nawet nie mają testów na tego wirusa. ….”
  Rozmawiałem wczoraj z lekarzem z Teksasu. NIE mają – obiecują, że testy będą w nst. tygodniu, ale to już druga obietnica – miały już być.

 26. WI42 said

  @21 M

  „Duda jako prezydent Polinu od razu złamał niedawno ustalony zakaz zgromadzeń i otworzył manewry armii Lucyfera czyli NATO.”

  Armia Lucyfera – kapitalne!

 27. Wojtek said

  Coś w tym jest… We Francji cytują słowa globalisty Jacques’a Attali jeszcze z 2009:”Mała pandemia pozwoli stworzyć rząd światowy”.
  Jeszcze jeden z cytatów:
  „Historia uczy, że ludzkość dokonuje znaczących przełomów jedynie w momencie rzeczywstego strachu:

  Reszta do przeczytania tutaj:

  https://resistancerepublicaine.com/2020/03/14/tiens-tiens-attali-en-2009-une-petite-pandemie-permettra-dinstaurer-un-gouvernement-mondial/

 28. Ad. 21

  silni co mają dobre zdrowie dadzą radę

  A może sens ma właśnie to? Może populacja się uodporni? Na ten i na kolejne wynalazki? Natura uczy się odpowiadać na zmiany środowiska… A częścią natury jesteśmy.

 29. . said

  Z kononowiczowirusem poradzą sobie ci, co potrafią używać mózgu.

  W kościele tylko 13 osób i gadanie o wirusie, jakieś modlitwy jakby apokalipsa nadeszła.

  Wszyscy prawie biorą udział w tym cyrku, a ja sobie siedzę na rynku, ciagnę wi fi i mam gdzieś debili patrzących się jak porąbani.

  Nie ma żadnego wirkusa. To test na społeczeństwie. Poligon przed prawdziwą epidemią jaka będzie miała miejsce w przyszłości razem z wojną i NWO.

  Ciekawe czy chociaż jeden konfederacki zjeb zapytał dlaczego nie odwołano defendera?

 30. Mari said

  Ad. 27.
  I jeszcze powiedział, że człowiek jest towarem jak każdy inny i że po 65 roku człowiek jest bezproduktywny i niepotrzebnie obciąża gospodarkę. Wspomniał też o samobójstwach, że to jest jakieś wyjście (2009 rok).

  Dlaczego nikt nie wspomina o wojskowej olimpiadzie w Wuhan kilka miesięcy temu (18 do 27 października 2019)?
  Polacy zajęli 5. miejsce, przywieźli stamtąd 60 medali (szczegółowa rozpiska wraz z nazwiskami i stopniami wojskowymi jest w sieci).
  Dziwny zbieg okoliczności nieprawdaż.

 31. revers said

  „Zmarła na koronawirusa była wierząca, ale wiara jej nie pomogła.” Z prezydenta Poznania wyszedł po prostu cham!

  https://wprawo.pl/zmarla-na-koronawirusa-byla-wierzaca-ale-wiara-jej-nie-pomogla-z-prezydenta-poznania-wyszedl-po-prostu-cham/?fbclid=IwAR3iSYcrg1kVvHj6PRUl0hGBOAe5nuFQTYfAgCDIURAmV2dFdECqBHpHpAs

 32. D-T said

  A gdyby tak dołączyć śmierć kilkudziesięciu osób używających e-papierosów pod ofiary koronawirusa, to wychodzi nam że wirus wcale nie jest chiński. Dostał taką łatkę aby odwrócić uwagę od prawdziwego sprawcy…

 33. Wojtek said

  Ad.30 Tak,to prawda słyszałem na własne uszy (i widziałem w oryginale) wywiad, w którym to mówił

 34. NICK said

  Praw-dasz.
  Ale komu. Syjonu?
  Generalicji polskiej NIE ma.
  Wybici.

  Ale.
  Następców jeszcze trza wybić.
  Wybiją twarze blade.

  Wtedy przyjdzie czas.
  Nie teraz.

 35. waruc said

  Wydaje się, że jedyne rozwiązanie to droga brytyjska. Wszyscy muszą zachorować, część umrze reszta przeżyje i uzyska odporność. Można wybrać model włosko – brytyjski lub polski, gdzie przy ogromnych stratach finansowych, straty w ludziach będą takie same, tylko rozłożone w czasie.

 36. NICK said

  Waruc.
  Sam se zwłoki rozkładaj.

 37. revers said

  „Poderzewam, …”

  Think Tanki i wazniejsi politycy jak Merkel i Borys z UK otwarcie mowia ze takie dzialania rzondow ma wytresowac stadne przyzwyczajenia do kwarantan, granicznych podzialow, szczepien, czipowania.

  tymczsem szpitale w najasniejszej oproznia sie z chorych gorszego sortu lub gorszej choroby zeby zrobic miejsca dla koroniarzy zlapanych w ulicznych, granicznych lapankach.

  https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/180582?fbclid=IwAR26gZNl5OKLA9l1N1ehE8YOWHnEIwHGHEtiW-oJzPCgeCjIVgxx2RWAlsg

  bo to trudno nazwac inaczej takaa selekcje jak lapanke.

  Ttresura GOJOW postepuje, ale goje, szabasgoje razem murem poojda w kazda kabale i chucpe, nawet taa najbardziej zabojacza dla siebie, ewentualnie potupia papciami przed tv, zaspiewaja serenade na balkonie jak w wloszech.

 38. Olo said

  Skończą się ćwiczenia Defender 2020, skończy się koronaświrus.

 39. Boydar said

  Podobno po zakończeniu II WŚ ludzie mieli więcej wszystkiego – wiary, rozumu, empatii. Ciekawe jak będzie teraz. Chociaż, może warunkiem jest próg ilości ofiar.

  Kto się dziś przejmuje cudzą śmiercią, nawet osób bliskich. Kliknie se w necie lajka i będzie pocieszony.

  Ja bym wyłączył tego neta, na próbę na tydzień. Zapewne ilość zgonów nagłych gwałtownie wzrośnie, alle, zawsze gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

  Poszedłem po flaszkę i papierosy. Cisza, spokój, nastrój powagi; zupełnie jak w rodzinnym grobowcu. Podoba misię. Czyżbym odkrył w sobie introwertyka ?

 40. revers said

  Alez zabojca koronowirusa na 100% towym spirycie lubelskim pracuje w lodowce z anyzem sprowadzonym z turcji, napewno nie zitrowertykuje sie, umowiony jest z karkowiaczkiem, chyba ze krakowiaczek wczesniej wysiadzie do gobowca.

  troche ziela przydalo by sie od nydrusia, ale nyndrus jest jakis niereformowalny i zakefirzyony czyms innym, Death Manem Lyncza.

 41. sanning said

  „Od dzisiaj każda osoba, która wraca do kraju z zagranicy, ma obowiązek przejścia 2-tygodniowej kwarantanny, sposób przekroczenia granicy nie ma znaczenia. Za łamanie nakazu grożą ogromne kary.

  Pieszo, samochodem, autobusem czy samolotem – nie ma znaczenia, jaką drogą wraca się z zagranicy. Prosto z przejścia granicznego powracający mają jechać prosto do domu, nie zatrzymując się po drodze ani na zakupy, ani na rodzinne czy przyjacielskie odwiedziny. To samo po powrocie do domu – przez 2 tygodnie nie wolno opuszczać mieszkania, o zakupy poprosić sąsiadów, nie wyprowadzać psa na spacer, nie przyjmować gości. Zadanie jest trudne, ale konieczne, za łamanie tych nakazów grozi nawet ograniczenie wolności.

  Należy dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę i w razie wystąpienia objawów koronawirusa niezwłocznie powiadomić sanepid. Nad przestrzeganiem nakazu kwarantanny ma czuwać policja, która będzie sprawdzać, czy osoby powracające z zagranicy rzeczywiście nie wychodzą z domu. Niestosujących się do zaleceń czeka 5 tys. zł kary lub przymusowe umieszczenie w izolatce.”

 42. Mari said

  „Od 60 do 70 procent populacji zarazi się koronawirusem – ostrzegła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel.”

  – Dlaczego tyle a nie np. 100%? Co innego zarazić się a co innego ciężko chorować. Jeśli wokoło będzie 70% zarażonych, to jakim cudem te 30% obok nich się nie zarazi, skoro to jest takie zaraźliwe?

  Kto to będzie, te 30%? Ta liczba jest pewna?

  Ta pani coś musi wiedzieć.

  ————–
  G…. wie. Podaje jakieś liczby z d…y wzięte, bo to zawsze robi wrażenie na idiotach.
  Admin

 43. . said

  Boydar @

  Najwięcej wiary, rozumu i empatii to mieli ludzie w Średniowieczu. Od tego czasu równia pochyła w dół. Chwilowe przebłyski (o ile będą) nic nie zmienią.

 44. revers said

  no i prosze jest problem, jest rozwiazanie, a jak nie ma problemu to sie go wykreuje medialnie i aktorsko, kilka ofiar poswieci np. chorych na zapalenie pluc lub przebywajacych w strefach razenia G5.

  To samo robia innne kraje,sasiednie i dalekie, w Czechach juz jest, w Rosji, na ukraine wchodzi 15 Marca.

 45. Boydar said

  „… nic nie zmienią …” – .

  Wszystkim zapewne nie, ale chyba nie o wszystkich idzie gra, Niebo nie jest z gumy. Myślę sobie, że Duch Święty urlopu to teraz nie ma i oferty last minute przechodniom rozdaje gremialnie.

 46. revers said

  G…. wie. Podaje jakieś liczby z d…y wzięte, bo to zawsze robi wrażenie na idiotach.
  Admin

  Nie takie z doopy wziete bo 6, 7, wielokrotnoscia tych liczb posluguja sie zydomasoni, Borys z UK te same liczby podaje, jak juz to z masonkiego fartuszka – moze byc poplamiony G..

 47. UZA said

  ad.31)” zmarła na koronawirusa była wierząca, ale wiara jej nie pomogła”
  A skąd Prezydent Miasta Poznania wie, że nie pomogła ? Bo umarła ? Toć przecie wszyscy pomrzemy, Pan Jaśkowiak także i jest Mu już chyba do śmierci bliżej niż dalej (na młodzieniaszka chłop nie wygląda). Wiara ma to do siebie, że najbardziej pomaga po śmierci (kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie). Zmarła (Panie świeć nad Jej duszą) ma już najgorsze za sobą , a cyniczny Pan Prezydent – przed sobą.

  ——
  BRAWO!
  Admin

 48. Mari said

  Dziś od rana sypią z samolotów truciznę. Całe niebo jest pokreślone. Czy chcą nas zabić? Koronawirus nie wystarczy?

 49. I patrzcie państwo, jak Jankesi ostrożnie jeżdżą po Polsce w trakcie tych manewrów. Ani jednego wypadku! Na 30.000 chłopa! 🙂

 50. Birton said

  wystarczy to skojarzyć z obecnością żołnierzy (agentów) z USA, przy czym dziwnie brakuje Izraela :
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowe_Wojskowe_Igrzyska_Sportowe_2019

 51. Jowram said

  W ramach kazania pilnie odsłuchać.

  Jerzy Ziemba masakruje koronowirusa!

 52. Jowram said

  Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle.
  Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne.

  Bardzo mocny przekaz.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/13-iii-2020-sowa-pana-o-komunii-na-reke.html?m=1

 53. Boydar said

  UZA, gdzie się podziewałaś do tej pory !? I dlaczego nie w Gajówce !!!

 54. Szarak said

  Ad 37,

  Bardzo polecam przeczytać wyszukane informacje (portal: 4lomza.pl, wiadomości z 13 i 14.marca!, 4 artykuły!) po usłyszeniu wiadomości o wywożeniu chorych do domu i w samochodach nagle do pomniejszych szpitali w powiecie, w szczególnej atmosferze nie w województwie – Białymstoku…, a w Łomży, która miała, tak, miała jedyny w ogóle szpital.

 55. Głos Prawdy said

  17.06.2012, 20:15 – Ich nikczemne plany obejmują również nowe światowe szczepienia, które na całym świecie spowodują chorobę

  Moja szczerze umiłowana córko, plany grup masońskich przejęcia walut światowych są coraz bliżej zakończenia.
  Ich nikczemne plany obejmują również nowe światowe szczepienia, które na całym świecie spowodują chorobę, powodującą cierpienia na skalę, jakiej nigdy dotąd nie było.
  Strzeżcie się takiego, nagle zapowiedzianego światowego szczepienia, gdyż ono was zabije.
  Ich złe plany mogłyby zaszokować wszystkie niewinne dusze, które nie mają pojęcia, jak potężni są ci ludzie.
  Napędzani żądzą władzy, majątku i pragnienia bycia boskimi we wszystkim co robią, uważają, że są niezwyciężeni.
  Mają władzę nad bankami, rządami i są odpowiedzialni za rozpętanie przemocy na Bliskim Wschodzie.
  Opanowali oni wiele światowych środków masowego przekazu, a prawda o ich niegodziwości kryje się za tak zwanymi organizacjami humanitarnymi.
  Niestety, niewiele z dzieci Bożych wie o ich planach.
  Musicie wiedzieć, że ręka Mojego Ojca spadnie nagle i szybko na narody, które chronią tych złych przywódców.
  Zostaną one uderzone przez tsunami i trzęsienia ziemi takich rozmiarów, że zostaną zniszczone.
  Ci, którzy wierzą, że są tak potężni, zobaczą ogień spadający z nieba tuż przed Moim Powtórnym Przyjściem.
  Morza staną się jeziorami ognia i trudno się będzie ukryć przed karzącą ręką wyciągniętą nad tymi złymi duszami, które odrzucą Mój Kielich.
  Zbuntowani, będą walczyć do końca z Moim Odwiecznym Ojcem i mocami Niebios.
  Stojący po stronie antychrysta, z grup, z których on wyrósł, zrozumieją błąd swojego postępowania dopiero wtedy, gdy będzie już dla nich za późno.
  Wielu z tych grup, w tym przywódców banków, rządów, szefów dużych firm jest wzajemnie powiązanych i wspólnie pracują na tym, aby zubożyć zwykłych ludzi, nawróci się po Ostrzeżeniu. I to jest to dobre.
  Bliski jest czas, abym oddzielił te dusze, które Mnie kochają od tych, którzy są po stronie złego.
  Ostrzegam. Będzie tylko tyle czasu, żeby się nawrócić. Dusze, które najbardziej potrzebują Mojego Miłosierdzia należą do tych nikczemnych grup, które nie mają szacunku dla Bożych praw.
  Musicie modlić się, aby ujrzały one prawdę.
  Musicie modlić się, żeby przestały zadawać utrapienia przez straszne ustawy, które zamierzają wprowadzić.
  Musicie modlić się o powstrzymanie planu ludobójstwa gorszego niż to, które wprowadził Hitler podczas II Wojny Światowej.
  Ta grupa, najliczniejsza od czasu swojego powstania w średniowieczu, to armia szatana. Będzie jej przewodził antychryst. Jej członkowie planowali przejęcie kontroli nad bankami od dziesięcioleci.
  Wprowadzenie Znaku Bestii, chipa, do którego wszczepienia do ciała będą zmuszani każdy mężczyzna i każda kobieta w zamian za dostęp do jedzenia, planują od piętnastu lat.
  Teraz, gdy nadszedł czas, aby ujawnili swoją Nową Światową Walutę, pamiętajcie, że modlitwa, dużo modlitwy, może mocno ograniczyć ich plany.
  Oto modlitwa, aby uniknąć Jednego Światowego Rządu.

  Modlitwa Krucjaty (61) O powstrzymanie powstania jednego światowego rządu

  O Drogi Ojcze Niebieski,
  wspominając Ukrzyżowanie Twojego Umiłowanego Syna, Jezusa
  Chrystusa, błagamy Cię, abyś chronił nas, Twoje dzieci, od
  Ukrzyżowania planowanego przez
  antychrysta i jego zwolenników, aby zgładzić Twoje dzieci.

  Obdarz nas łaskami, których potrzebujemy, by odmówić przyjęcia Znaku Bestii
  i użycz nam niezbędnej pomocy do walki ze złem na świecie
  rozpowszechnianym przez tych, którzy podążają drogą szatana.

  Błagamy Cię, Drogi Ojcze, ochroń wszystkie Twoje dzieci
  w tych strasznych czasach i uczyń nas wystarczająco silnymi, by powstać
  i głosić Twoje Święte Słowo w każdej chwili.
  Amen.

  Moja córko, jestem zasmucony, że muszę ujawnić te rzeczy. Moi wyznawcy muszą rozumieć, co się dzieje.
  Ci, którzy nie wierzą w te orędzia, nie będą mieli wątpliwości, gdy antychryst przedstawi im to, co przepowiedziałem.
  Musicie łączyć się w modlitwie w grupy na całym świecie.
  Im więcej Moich wyznawców, będzie to robić, tym silniejsza będzie obecność Ducha Świętego, a wtedy słabsza będzie armia szatana.
  Nie bójcie się, bo takim prześladowaniom potraficie stawić czoła bez strachu.
  Jeśli dobrze się przygotujecie, przestrzegając moich zaleceń, trwając na codziennej modlitwie, ten czas szybko minie.
  Zawsze Mi ufajcie.
  Pamiętajcie, że umarłem za wasze grzechy. Powinniście więc pozwolić Mi prowadzić was w tym czasie do Nowego Królestwa na Ziemi.
  Tylko Ja, Jezus Chrystus, mogę was prowadzić. Pamiętajcie, że beze Mnie jesteście niczym.
  Wasz Jezus

 56. Szarak said

  Odnalezione owe 4 artykuły, wspomniane powyżej:

  https://www.4lomza.pl/index.php?k=103

 57. Yah said

  „Najgorsze jest to, że do siewców paniki dołączyły media, które jak dotąd uważałem za alternatywne, czyli bardziej zdroworozsądkowe. Tymczasem wg moich (jeszcze) ulubionych stron anglojęzycznych, niemieckich i szwedzkich nie ma świata poza tym wirusem i złotymi radami, jak się przed nim uchronić.”

  One zawsze były siewcami tego co trzeba …. naprawdę niezależnych prawie nie ma , bo nikt ich nie słucha, poz tym ludzie zawsze najbardziej boja się śmierci tym bardziej, że tak im wszystko ładnie układało się.

  Ktoś na panice tłumu coś chce uzyskać. Z drugiej strony co może spowodować by ludzie siedzieli na d…ie w kraju, tu pracowali i nie włóczyli się po całym świecie za forsa lub z ciekawości? Co może doprowadzić do tego, by w końcu dotarło że liczy się dach nad głowa coś do jedzenie i sąsiedzi którzy pomogą a reszta jest bez znaczenie i wielkie g… ? Wirus ? Powiedzmy że wirus …

 58. NICK said

  A może o to chodzi. Yah’u.
  Ta próba.
  Generalna.

 59. revers said

  Dieniakr niemiecki Wisniewski uwaza ze globalnym stanem wyjatkowym wraca sie do roku 1933

  https://nuoviso.tv/steinzeit/steinzeit-tv/der-globale-ausnahmezustand-gerhard-wisnewski-bei-stein-zeit/

  kiedy swiat rowniez targaja wielkie krzyzysy ekonomiczne z 1929 roku, dodatkowo kryzys imigracyjny i zdrowotny.

  A gdzie ty jestes?

 60. Janko Muzykant said

  Coronavirus was created and patented (U.S. Pat. No. 10,130,701)

  http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=1&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1=10130701&OS=10130701&RS=10130701

  https://aim4truth.org/2020/02/28/coronavirus-qinetiq-and-the-rothschild-bombshell/

 61. mate3 said

  Najgorsza dezinformacja! Dr Jaśkowski mówił, że nie ma takiej możliwości wymyślenia wirusa, który by rozprzestrzeniał się i zabijał ludzi od tak, ponieważ mamy swój system obronny, który jest odkryty na ok 5%… Zaleca węgiel na początek grypy (tak, to jest grypa). A z drugiej strony mamy pieniacza Ziębe, i jego apokaliptyczne bełkoty – dobry człek, ale chyba zagubił się mocno pod wpływem tych wydarzeń. Mamy wirusologów, którzy pukają się w głowę i mówią, że to nie jest pandemia (przypominam, by była EPIDEMIA to musi być 30% zachorowalności społeczeństwa). Mamy telewizje, które non-stop straszą, bo już oglupianie im się znudziło. Mamy jakieśtam patenty Gatesa na tego wirusa, patenty z Izraela, plus szczepienia, mam przymusu szczepień w Chinach, mamy lekarza z mikroskopem elektronowym w oczach, który tego wirusa znalazł, wynalazł, bo powiedział, że jest nowy, choć nie jest, mamy raport, że ten wirus jest genetycznie przerobiony. Mamy wiele fake newsów, fake filmików. Wieszczenie apokalipsa, zwalanie na Boga, że to za grzechy ludzi, lgbt, mamy jeszcze kontrolę umysłów, 5g, sygnały wifi, i ufo. No jest tego pełno. Mamy informacje z Chin, że już poradzili sobie z tym wirusem, nie mają spadku exportu, nawet wzrost importu o 4%. Ktoś pisze, ze Wuhan to 3 miasta i największe spalarnie w trojmiescie, oraz zachorowalność na choroby płuc. Mamy informacje z Włoch, że dużo starszych osób umiera, średnia wieku we Włoszech wynosiok 50 lat, plus cieplejszy klimat, plus szczepienia osób starszych na grupę – uwaga – nawet 4x do roku. Pracowałam z Włochami, oni w Polsce tyle się szczepią. Na co? Przeciw wszystkiemu.
  Mamy Londyn, który tętni życiem, sa wyścigi, są otwartego kluby, bary, i ich minister zdrowia mówi, że ponad 80% przejdzie bezobjawowo. Mamy Polskę, gdzie wszystko się zamyka i spowalnia koniunkturę. I ludzi, którzy wieszczą, że ludzie będą umierać na chodnikach – ah te HAMERYKANSKIE FILMY – trochę tego naprodukowali, co nie?
  Cofnijmy się w czasie.
  Mamy rok 1969 – grypa honk-kong i zmarlych z sezonu luty/marzec na poziomie ok 900 osób. Gdyby tyle zmarło teraz, to byśmy robili na miękko, a wtedy trzeba było wziąść się w garść.

  Bardzo mi przykro za osoby, które zmarły, nie jest moją intencją lekceważyć ich śmierć. Ale jest brak konkretnych informacji, mamy wiele trolli, wiele pieniaczy i CHĘTNYCH ZYSKU, bo nic tak nie pobudzi koniunktury, jak świeży trup! I te porównania do Hiszpanki – POSZCZEPIENNEJ… Proszę, wyprowadzce mnie z błędu, jakiegokolwiek.

  Jeśli będzie PANDEMIA, to z powodu kataru. A tego bedzie już za dużo…

 62. Maverick said

  WI 42 # 24 zadałem pytanie trochę ironicznie, bo wiadomo że wasal nic nie może zrobić, nie może mieć nawet swojej własnej opini czy zdania, musi powtarzać przerzutą narrację swoich mocodawców.
  Tak naprawdę nasze barany u sterów władzy mają zalakowane koperty odnośnie dyrektyw jak kontrolować masy i tylko to wykonują, To nie są liderzy wolnych i suwerennych ludzi czy kraju. Jak Chiny udowodnią że była to broń biologiczna będzie odwet bo nie są Poliniacy. Wstrzymają eksport medycyny, masek, testów, a to przetrzebi durnych Amerykanów.

  Tak według Bibli NATO to armia Lucyfera a USA to Kurwa Babilońska. Po czynach ich poznacie powiedział Jezus.
  Kto chce zrobić stolicę w Jerozolimie? Kto dał syjonistom Wzgórza Golan, Kto zmienia wersy biblijne? Kto wprowadza NOAHide prawa? Kto demoralizuje całe narody? Kto popycha cywilizację śmierci aborcję , pornografię gejostwo? Oni już robią podmiankę Bibli, Historii, aby potem mordować tych co tego nie będą akceptować. Syria dla nich to poligon doświadczalny w mordowaniu Chrześcijan, a co robi niby katolicka Polska?? Ono nic i jeszcze wspiera kabałe.

 63. rycho08 said

  Może ktoś już miał takie przemyślenia – nie czytałem – brak czasu:

  Słynny wirus to zwykła grypa, którą „ktoś” próbował tuningować ale wyszło słabo:

  Jak zadziała nie ma znaczenie – bo wszyscy mają same korzyści np:

  -koniokrady bo wydaje się im, że osłabili Chiny, Iran i Włochów,
  -i łudzą się, że część produkcji wróci do nich,
  -politycy, bo mogą pokazać jacy są prężni, a przy okazji sprawdzić wytrzymałość obywateli na zamordyzm
  -polscy, bo mają ustawę która niedługo będzie potrzebna,
  -będą mieć argument na wyjaśnienie kryzysu i wycofanie się z obietnic (13,14..emerytura)
  -pismaki, wreszcie mogą się wykazać, ile można pisać o kolorze majtek Dody,
  -firmy farmaceutyczne, wszyscy obowiązkowo do szczepienia,
  -szara masa ludzka, nie muszą wydawać kasy na horrory w kinie sami go tworzą (a ludzie bardzo lubią się bać)
  -każdy może się pomądrzyć jak zaradzić „tragedii”
  -tyle, może komuś się chce kontynuować 🙂

  A NATO na to jak na lato… 30 000 luda z narażeniem życia przybyło nas ratować.

 64. Maverick said

  Większość już nie pamięta ale w USA była 5 czy 6 m-cy temu dużo pustej gadki o paleniu vaping pipes nagle ludzie zaczęli umierać, nawet padło trochę turystów z Japonii i innych krajów. To było odwrócenie uwagi to to były pierwsze testy własnie tego wirusa, niby uciekł z Labolatorium w Karolinie Północnej. Musiano zwalić winę na ludzką głupotę i vaping fajki. Japończycy wrócili do przebadania tych co zmarli w USA i porównali to tych umierających teraz. Wynik ten sam. Co na to Poliniacy?

 65. mate3 said

  Do @up Maverick – ciekawe jaki to był wirus? Chyba głupoty… Przestań pisać brednie!

 66. Maverick said

  pulmonary illness spowodowany tymi niby produkującymi parę fajkami bez nikotyny był dość spory około 2000 ludzi poważnie zachorowało i wielu zmarło. Większość lemnigow żyjąca w matrixie nie umie łączyć faktów i wydarzeń. Ja piszę o tym że umierający od vaping fajek mieli takie same symptomy jak obecnie umierający od Koronawirusa. Tak stwierdzili Japończycy. Stało się to poprzez przypadek że Japońscy turyści to złapali bo sami nie palili.
  Nie będę szukał linków bo coś przeczytam a potem zamykam i nie wracam do tego ale łączę fakty.

  https://www.wsj.com/articles/what-we-know-about-vaping-related-lung-illness-11568194202

  To znalazłem teraz aby Tobie przypomnieć.

  W tym samym czasie dochodzenie w sprawie labolatorium w Karolnie wykazało nieprawidłowości i wycieki bliżej nieokreślonego wirusa bo jest to oczywiście ściśle tajne, i LAB chwilowo zamknięto. Chodzi o ten Fort Detrick . https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Detrick

 67. Maverick said

  Mate chyba za dużo łykasz propagandy z Matrixu.

 68. Maverick said

  Tutaj jest link potwierdzający że procedury zostały naruszone w Fort Detrick.

  https://www.fredericknewspost.com/news/health/fort-detrick-lab-shut-down-after-failed-safety-inspection-all/article_767f3459-59c2-510f-9067-bb215db4396d.html

  Mate nie bądż lemingiem.

 69. Maverick said

  Mate ja nie będę zaspakajał twojej głupoty lub ciekawości szczególnie gdy masz ograniczony umysł. Zawsze wszystko możesz sobie znaleść sam i zweryfikować. Szkoda sił i zdrowia na osła gdy się zapiera.

 70. Maverick said

  to dla Mate:

  Gorge Carlin z humorem o wirusach.

  Ludzie sterylni szybciej umierają bo ich system obronny słabnie gdy nie ma parktyki.

  Jestem pewny że jak Mate złapie wirusa to najbardziej będzie wołać o pomoc do Boga i lekarzy.

 71. Obcy Astronom said

  „Teraz informacja o 50 zarażeniach koronowirusem w skali kraju wymogły na biskupach zmianę katolickiego rytu obowiązującego od dwu tysięcy lat. Wirus dokonał reformy katolickiej obrzędowości szybciej i bardziej bezboleśnie niż cała reformacja z Lutrem, Kalwinem i księdzem Lemańskim na dodatek.”

  Ten tekst to kompromitacja autora… Dramat… Po co pisać o rzeczach, o których nie ma się pojęcia?

 72. revers said

  jak nie jak tak?

  w Wloszech wierni juz zostawiaja tylko obrazki zwoje w lawach i alkowych, a kaznodzieja odprawia msze do obrazkow.

  zreszta w rp rowniez nawet taki zusrelowany TVN bedzie prowadzil niby msze dla wiernych.

  Franek tez cos odpuscil sobie przy pustych placach i oltarzach prowadzi duszparsterstwo popielcowe, tylko z kim, jakim kadukiem?

 73. wanderer said

  „Ludzie sterylni szybciej umierają bo ich system obronny słabnie gdy nie ma parktyki.”

  To prawda.

  Powiem cos, z czego co poniektorzy moze zaczna sie wysmiewac. Nie zalezy mi na tym. Odkad zapuscilem gesta brode i wasy przestalem chorowac. Naprawde. Nie mam nawet przeziebienia, nawet gdy w pracy wszyscy dookola pozarazani kaszla i kichaja, czy w domu wszyscy choruja. Mnie sie nie ima.
  Nie zebym nie dbal o siebie, czy byl niechluja, ale posiadajac gesty zarost sila rzeczy usta wielokrotnie maja kontakt z wlosami. A te filtruja z powietrza caly czas wszystko co fruwa.
  Pan Bog na cos jednak dal mezczyznie zarost. Gdyby nie chcial, toby go nie dal.

  Czy dawniej na wsi ktos slyszal ze ktos inny jest na cos uczulony? Albo jakies zapalenia jelit o podlozu immunologicznym?

 74. wanderer said

  Chronic starszych i schorowanych – tak.
  Ale samemu nie popadac w panike.

 75. lewarek.pl said

  A dlaczego kwarantannicy nie mogą wyprowadzać psa na spacer? Kogo zarażą chodząc po łące?
  No i co zrobić z psem?

 76. Szarak said

  Niczego nie robić ze swoim psem, poza tym codziennym dbaniem, a może lepszym.
  Chociaż przytulić w trudniejszych chwilach nie tyle zaszkodzi, co jednak pomoże, tak człowiekowi, jak i zwierzęcemu przyjacielowi.
  Zawsze w takich relacjach współżyły z nami różnorodne bakterie i było o.k. A teraz? Tych ‚koronnych’ – ani człowiek, ani zwierzak nie rozpozna i raczej małe istnieje prawdopodobieństwo, by pies był przekaźnikiem dla człowieka.

  Jest to bardzo trudny moment dla człowieka…gdyby miał lub gdyby musiał wyrządzić mu ostateczną krzywdę…

 77. kptGlos said

  KRYZYS FINANSOWY

  Rosyjska propaganda pisze na ten temat:
  „Gorzej niż w Wielkiej Depresji (1929):eksperci oceniają następstwa ogłoszenia pandemii ”

  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20200316326608544-schlimmer-als-in-der-grossen-depression-experten-bewerten-die-folgen-der-pandemie-erklaerung/

  można odnieść wrażenie, że operacja pod kryptonimem „Covid-19” ma raczej znaczenie gospodarcze a nie zdrowotne. Poza eksperymentem, jak dotąd przebiegającym znakomicie, rozbicia społeczeństwa na uwięzione w ich domach jednostki, na co zwraca uwagę tekst

  http://ryszard-opara.neon24.pl/post/153456,obled-patologia-i-nonsensy-wspolczesnosci#comment_1644265

  konsekwencje finansowe paraliżu gospodarczego i społecznego spowodowanego paranoicznym akcjonizmem rządów podległych chyba jakiemuś NGO, bo nie sposób inaczej wyłumaczyć tego szaleństwa, będą daleko większe niż te, które znamy z roku 2008., I któż przyzwoity jest w stanie począć jakieś podejrzenie, że ogłoszenie pandemii ma coś wspólnego z kręgami finansowymi ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: