Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Imigranci w Rosji.

Posted by Marucha w dniu 2020-03-14 (Sobota)

W zasadzie uważa się, że Rosja nie jest krajem do którego ktoś emigruje. W Polsce żyje mit Chińczyków zaludniających Syberię aż po Ural. Emigracja na wschód od Polski jest tylko żartem.
>https://ria.ru/20180730/1525484097

Od paru lat Rosja namawia afrykańskich białych farmerów do imigracji do Rosji i zagospodarowanie rozległych rosyjskich ziem. Warunkiem jest posiadanie $ 100 tys. na zagospodarowanie. Powoli to się realizuje. Jak podają jest 15 tys. aplikacji w trakcie realizacji. Cała biała Afryka ma uproszczenia wizowe.

Nowe gospodarstwo Afrykanerów w Rosji:

Innym przykładem są rosyjscy Niemcy, którzy z powodów religijnych przed wiekami osiedlili się w Rosji jeszcze za czasów carskich, a część to jeszcze jakieś pozostałości jenieckie po Drugiej Wojnie. Po upadku władzy sowieckiej większość ruszyła do Niemiec, ale po zapoznaniu się z liberalizmem zachodnim część zdecydowała się wrócić; niektórym powrót się nie udał, więc znowu wyjechali. I tak rosyjscy Niemcy tułają się między Rosją i Niemcami.

Oczywiście propaganda zachodnia nie sprzyja temu, aby do Rosji emigrować. Faktem jednak jest, że Rosja ma program dla imigrantów z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich. A ci co próbują opisują swoje doświadczenia opisują je nawet jako pozytywne.

>https://www.finglobal.com/2018/08/15/russia-the-final-expat-frontier/

Swoją drogą to jest niezwykle ciekawe zjawisko w dzisiejszym świecie. Oczywiście Putin stworzył możliwości, że każdy urodzony w ZSRR ma prawo do obywatelstwa w Rosji i z tego skorzystali ci, którzy mieszkając w byłych republikach czuli się Rosjanami i tych przybyło około 15 mln. Emigracja z innych stref politycznych do Rosji jest jednak nowością.

>http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/248587

Oprócz Afrykanerów do Rosji wracają „rosyjscy Amysze” czyli staroobrzędowcy, taki odłam prawosławia, który nie uznał zmian w cerkwi i wyjechał przed wiekami z Rosji. Oni wracają aż z Urugwaju, mieszkali tam setki lat i ciągle mówią po rosyjsku. Zakładają nową wieś w Rosji.
>https://www.youtube.com/watch?v=onkkEXc9nYY

A ci staroobrzędowcy są też w Polsce i…na Alasce.

Anna-PK
https://an40na.neon24.pl

Komentarzy 9 do “Imigranci w Rosji.”

 1. Boydar said

  Artykuł wydaje się rzeczowy, wręcz suchy.

  ————
  I tak te polskojęzyczne parchate chooye napiszą, że to trolnia.
  Admin

 2. NICK said

  „W Polsce żyje mit Chińczyków zaludniających Syberię aż po Ural. ”

  To nie jest mit.

 3. Mietas said

  Kolejny znafca Rosji, co za barany, każdego roku do Rosji napływa masa emigrantów, i każdego roku Rosja ma z tym problem, ale też ogromny pożytek, gdyż pracują tam, gdzie nie chcą Rosjanie, emigracja jest też z krajów zachodnich, są to lekarze, kadra zarządzająca, nauczyciele, i wiele innych.

 4. Mietas said

  Ad,NICK, jest to ok 2% całej ludności Dalekiego Wschodu, poza tym jest też wiele innych narodowości, łącznie z Japońcami. więc mówienie że to Chiny kolonizują Rosję, to czysta propaganda, u nas pewnie jest więcej Ukraińców, jak u nich Chińczyków, poza tym jaki Chińczyk wytrzyma na Syberii, skoro większość Rosjan z poza tych terenów nie daje tam rady, pamiętam jak Gazprom budował Siłę Syberii, jechali tam za pracą ludzie z całej Rosji, tyle tylko że po jakimś czasie jak zobaczyli i poczuli na własnej skórze trudne warunki pracy, to większość z nich uciekła, zostali tylko ludzie z Syberii, którym mrozy nie straszne.

 5. awkzim said

  Nie wiem jak jest z innymi narodowościami, lecz afrykanerzy to, moim zdaniem, genialny pomysł Putnina. Dlaczego – kto ma wiedzę i mózg tan gdzie inni noszą czapki, szybko znajdzie odpowiedź.

 6. JW said

  Nie jestem specem od Rosji, ale z tego co wiem, to kraj ten mimo wszystko nie oferuje cudownych warunków założenia i prowadzenia firmy ani też zarobkowych, chyba że – w tym drugim przypadku – jest się obywatelem jeszcze biedniejszego państwa (Ukrainy, Korei Płn. itp.). Jeżeli p. Igor Niefiedow jeszcze tu zagląda, mógłby powiedzieć coś na ten temat.

  @Mietas: „jaki Chińczyk wytrzyma na Syberii” – Ano choćby taki mieszkający w prowincji Heilongjiang, gdzie warunki klimatyczne są… syberyjskie. Zresztą już od czasów Wyspiańskiego wiadomo, że Chińcyki trzymają się mocno i twarde z nich bestie, zdolne do zaadaptowania się do każdego środowiska.

 7. NICK said

  Miętas.
  To nie jest mit.
  To jest coś.
  Za coś.

  Wielka Mandżuria, np.

 8. Mietas said

  Ad, JW, popularny zawód kierowca ciężarówki, w Polsce stawki za kilometr wynoszą od 2,70 zł do ok 3 zł, przy cenie paliwa ok 5 zł, zarobki kierowców którzy kursują tylko po Polsce to coś między 3 do 5 tys zł, w Rosji stawki za kilometr to 40 do nawet 100 rubli, te górne stawki to region moskiewski, przy cenie paliwa ok 40 rubli, zarobki kierowców wynoszą od 60 do 120 tys rubli, czyli od ok 4 tys do prawie 8 tys zł, kto ma w Rosji własną ciężarówkę to żyje jak król, i tak te biznesy wyglądają.

 9. Dinozaur said

  Klimat Syberii się ociepla .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: