Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Szczepan Zbigniewski o Linia podziału
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Koronawirus, czyli porażka Europy

Posted by Marucha w dniu 2020-03-14 (Sobota)

Nowa epidemia, a raczej już pandemia, szerzy się obecnie w Europie, głownie w krajach Unii, a szczególnie tych na zachodzie Europy, tymczasem w Chinach ustępuje.

Tak to obecnie wygląda. W Chinach szczyt zachorowań (liczba zarażonych) został osiągnięty 17 lutego i wynosił 57 tysięcy. Od tego czasu przyrost nowych przypadków zarażenia wirusem był coraz mniejszy zaś liczba wyleczonych coraz większa.

Na dziś (12 marca) liczba zarażonych wynosi tam 14 831. Jak widać, dzięki zastosowaniu bezwzględnych metod zastopowano tam szerzenie się epidemii, która po okresie szczytu zaczęła wygasać. Obecnie sytuacja jest na tyle opanowana, że zamknięto specjalne, wybudowane w trybie alarmowym, szpitale oraz mają ruszyć w prowincji Hubei niektóre kluczowe zakłady przemysłowe.

Opanowanie sytuacji osiągnięto dzięki temu, że zastosowano drakońskie metody, całkowitego zamknięcia stref zagrożonych już na początkowym etapie szerzenia się koronawirusa. 23 stycznia zamknięto i objęto kwarantanną 11-milionowe miasto Wuhan. Łącznie w prowincji Hubei w strefach zamkniętych mieszkało 57 milionów ludzi.

Działania w Wuhan obejmowały wyłączenie transportu publicznego, razem z metrem, liniami lotniczymi, koleją i autobusami, zamknięcie autostrad z wystawieniem posterunków, a w niektórych przypadkach nawet wykopaniem rowów w poprzek jezdni. Z każdego gospodarstwa domowego jedna osoba mogła wyjść z domu raz na dwa dni.

Takie środki wprowadzono, gdy liczba zarażonych w Chinach wyniosła (w dniu 22 stycznia) 554 osoby.

Reszta świata była zdziwiona takimi bezprecedensowymi, drakońskimi działaniami i patrzyła się na Chiny. Niezadługo jednak, pojedyncze przypadki zaczęły pojawiać się gdzie indziej, także w Europie. Liczba zarażonych szybko rosła ale władze krajów Unii nie mogły jakoś zdobyć się na konkretne działania, albo też były one nieskuteczne.

Nieśmiałe i niekonsekwentne próby tworzenia stref zamkniętych podjęto we Włoszech od 22 lutego, kiedy wyłączono kilka gmin w Lombardii. Działania porównywalne z chińskimi, zamknięcie całego kraju, wprowadzono późno, dopiero 9 marca, gdy liczba zakażonych przekroczyła już 9 tysięcy.

Skrajnym brakiem odpowiedzialności, motywowanym najprawdopodobniej ideologicznie, były działania lewicowego rządu hiszpańskiego. W dniu 7 marca liczba zarażonych wyniosła tam 525 przypadków. Przy podobnej liczbie (545) w Chinach odcięto Wuhan i prowincję Hubei. A co zrobił lewicowy rząd Hiszpanii? W dniu następnym, 8 marca, członkowie rządu, poprowadzili olbrzymią 120 tysięczną manifestację feministek w Madrycie. [Skąd tego gówna tyle się wzięło w Hiszpanii? – admin]

Była tam też niejaka Irene Montero, „ministerka” równości w tym rządzie. Nie można zatem się zbytnio dziwić, że po trzech dniach stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem, zaś ogólna liczba zakażeń w Hiszpanii w ciągu tylko czterech następnych dni od tej lewicowej imprezy wzrosła prawie pięciokrotnie (do 3059), zaś liczba zmarłych wynosi tam już 86 osób. Tak to jest gdy rozum ustępuje przed ideologicznym zaślepieniem. Ciekawe, ilu uczestników tego 120-tysięcznego zgromadzenia zachoruje?

Co rozbiły w tym czasie organa Unii Europejskiej? 4 marca, gdy w Europie były już tysiące zarażonych, unijni komisarze, z Urszulą von der Leyen na czele, spotkali się z pewną szwedzką nastolatką, która chce ponoć uratować świat. Nie zauważyli widać, że mieszkańcy krajów należących do Unii stoją na progu realnego i wielkiego zagrożenia, już teraz, a nie w jakiejś nieokreślonej przyszłości. Widać, że do unijnych elit realia nie docierają, a jak docierają to też nie są w stanie oni niczego zrobić.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, stwierdziła niedawno, że koronawirusem zarazi się od 60 do 70 proc. obywateli Niemiec. Jako kanclerz powinna działać, a nie opowiadać takie historie. Widać, że Niemcy stały się chorym człowiekiem w chorej Europie.

Na tym tle całkiem dobrze wypada obecny polski rząd, który podejmuje realne działanie mogące spowolnić rozwój epidemii. Są one może zbyt łagodne, ale zawsze jest to lepsze niż brak działań, jak po stronie niemieckiej, mocno opóźnione działania, jak we Włoszech, czy też pozwalanie i prowadzenie masowych imprez, które mogą skutkować szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii, jak w Hiszpanii.

Stanisław Lewicki
12.03.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 do “Koronawirus, czyli porażka Europy”

 1. Maverick said

  Maja refleksja na dzisiaj. Ludzie są podzieleni na tych co mają wizję przyszłości i na takich co nie mają, Ci co ich nie mają wizji, są jak szakale, potrafią tylko atakować, są bezduszni i to są lucyferianie. Jarek i Duda to 100% pewne że to są szakale. Na świecie toczy się wojna duchowa, my chrześcijanie na razie przegrywamy , ale ostatecznie wygramy .Najważniejszym jest być połączonym z Bogiem, bo szakale wierzą tylko w propagandę i są łatwo urabiani, Nie mają zdrowego rozsądku nie rozumieją praw bożych i w wilczym pędzie tworżą nadmiar swoich aby dominować nad prawami naturalnymi i Bożymi. Jak nisko upadł świat wystarczy popatrzeć na wybory w USA jeden to bałwochwalca, drugi to komunista a trzeci wyjątkowo upośledzony umysłowo, chyba się domyślisz którym jest każdy z nich określony tymi przymiotnikami.. Żaden z nich nie przepracował dnia uczciwie w swoim życiu. Szakale czyli lucyferianie karmią się energią innych ludzi, żerują na nich, nie tylko materialnie ale i duchowo. Kiedy szakale dochodzą do dominacji nad światem to wtedy nadchodzą ciemne czasy dla ludzkości, bo szkale nie mają mądrości tylko gadają przerzutą propagandą czy punktami narracji ustalonymi poprzez ich oficerów prowadzących w imię kabały. Szakale czyli bezduszni przekręcili nam świat do góry nogami po angielsku powiedziałbym stworzyli inverted reality. Ludzie którzy są jak puste ciężarówki łatwo dają się załadować propagandą. żyjemy w czasach gdzie tolerencja jest ale dla zła, ale kończy się wobec chrześcijan i ich wiary i wartości..

 2. Najsłynniejsze dyspensy od uczestnictwa w obowiązkach religijnych w historii Kościoła:

  „1. Za czasów Nerona, kto nie chciał skorzystać z dyspensy uczestniczył w atrakcyjnych spektaklach na rzymskich arenach albo oświetlał własnym ciałem jako pochodnią rzymskie ogrody.

  2. Gdy mieszkańcy Wandei nie chcieli korzystać z dyspensy, pływali w rzekach pod obciążeniem i pili zatrutą wodę z własnych studni.

  3. W Meksyku kto nie chciał skorzystać z dyspensy, czasami bujał się na sznurku na wietrze albo był rozstrzeliwany lub w inny równie śmieszny sposób kończył żywot.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/03/14/najslynniejsze-dyspensy-od-obowiazkow-religijnych-w-historii-chrzescijanstwa/

 3. Sposób przyjmowania Komunii Świętej w czasie epidemii:
  „W związku z ogłoszonym stanem epidemiologicznym zamieszczamy kilka uwag dotyczących przyjmowania Komunii Świętej:

  1. Przy tej okazji przypominamy o właściwym przyjmowaniu Komunii Świętej, czyli szerokim otwarciu ust i wystawieniu języka, tak aby oparł się o dolną wargę. Głowę przy tym nieznacznie podnosimy do góry, a oczy opuszczamy. Właściwym dla wiernych ułożeniem rąk jest ich skrzyżowanie na piersi (prawa ręka na lewej).

  2. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ust, zamieszczamy poniżej propozycje modlitwy przyjęcia Komunii Duchowej. Zachęcamy do skorzystania z nich.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/03/14/komunia-swieta-w-czasie-koronawirusa-jak-przyjmowac/

 4. Maverick said

  W Iraku polscy najemnicy kabały i amerykanie rozdawali dzieciom czapeczki zarażone koronawirusem, były tak zrobione że był ukryty w jakimś związku chemicznym i dopiero ciepło i pot go uwolniał. Przecież ci drudzy mają doswiadczenie kiedyś rozdawali koce Indianom, zarażone ospą.

  Chiny otwarcie zaczynają mówić że był to atak bronią biologiczną i ządają wyjaśniem, wam pewnie o tym media kabały w Polsce nawet nie bekną?

  Unia jewrejska tak kocha bliżniego swego że na prośbę Włoch o pomoc, wprowadzili restrykcje na sprzęt i zakaz wywozu do innych krajów, a głupcy Poliniacy wierzą że im pomogą a sami gotowi walczyć za nich bo oni sojusze wypełniają. Jak widzicie Poliniacy to durnie bez IQ.

 5. Mietas said

  Póki co, to jest w tej chwili jedna wielka panika, myślałem że wokół mnie takie rzeczy się nie wydarzą, ale to co dzisiaj zobaczyłem to normalny Armagedon, półki w marketach wyczyszczone z mięsa, i innych produktów, za kg łopatki wołają już 26 zł, ja sam kupuje tyle co zawsze, ale jak to wszystko się rozwinie to chyba nikt nie wie, wszystko to raczej wygląda tak, że nikt nad tym nie panuje, pewnie sytuacja sama się rozwinie, i sama zakończy.

 6. vv vv said

  ..koronawirusa wyprodukowali i rozsiali po świecie usiasyny i usiacóry morderczych demonów z fort detrick w usia..

 7. Maverick said

  Tak to wygląda u drogocennego sojusznika Poliniaków.
  To sklepie Joe Trader gdzie poszedłem kupić witaminę C, tak na wszelki wypadek gdybym złapał to świństwo.

  Wszystko wartościowe i nadające się do przeżycia było wykupione, ale win i piwa nikt nie ruszał z sekcji z miodem w tyle udało mnie się znaleść słoik miodu, którego nikt nie zauważył.

 8. Mietas said

  A ja zawsze powtarzam, jak umierać to z godnością, a nie jak ostatnia łajza.

 9. WI42 said

  Dane o COVID-19 uaktualniane co godzinę:

  https://www.worldometers.info/coronavirus/

 10. bryś said

  Drastyczne środki zastowsowano w Wuhan. Jak zwalczono EPIDEMIE w reszcie Chin? Bo co, więcej chorych w Chinach nie było? Czy po za Wuhan sie ten wirus nie roznosił. Cos tu smierdzi. I to grubo.

 11. Maverick said

  nie załączyło linka w poście 7.

 12. NICK said

  Oczywiście, Brysiu.

 13. Ale dlaczego? said

  Gdyby to ode mnie zależało, to już w styczniu zamknąłbym całkowicie granice Polski i wystawił wojsko do jej ochrony. I przygotował bym wszystkie służby do epidemii.
  I w dupie miałbym protesty jewropejczyków czy gajówkowiczów ( 😉 ).

  Było zagrożenie, nie do końca znane.
  A gdyby wirus zmutował i zabijałby 100% ludzi?

  Przy atakach terrorystycznych, gdy ginie kilkadziesiąt osób, wprowadza się (co prawda nie na długo) większe obostrzenia.
  Na tego wirusa może umrzeć od kikudziesięciu do kilkuset tysięcy Polaków.

  Od tego jest rząd, by chronić zdrowie i życie obywateli.
  A teraz można jedynie opóźnić wyrok śmierci dla tysięcy Polaków.
  Bo mam wrażenie, że bezobjawowość u niektórych nosicielstwa tego wirusa jest czymś, czego nie da się już powstrzymać.

 14. Za_granicą_widać_Lepiej said

  mam nadzieję, że cała ta hołota na zdjęciu, jęczy już we władzy koronawirusa.
  PS. Angela powiedziała prawdę – i nie ma się o co czepiać. tego nie da się już powstrzymać. natomiast nie ma powodów do paniki, jeśli nie jest się +70 z obciążeniami. tylko jedno mnie martwi w tym całym zamieszaniu – co oni tam jeszcze mają w tych swoich laboratoriach w usa, Rosji, israhellu, Chinach, Korei Pn czy Pakistanie? może coś, co zabije 9 na 10 osób? i wkrótce ‚jakoś’ się wydostanie?….

 15. sanning said

  Koronawirus – co się dzieje? Fakty, które powinien znać każdy. Oglądało 1.460.355 osob.

 16. Maverick said

  Doktor w Iraku oskarża.

 17. sanning said

  We Włoszech wzrosła liczba zmarłych i zakażonych.
  Z 1266 do 1441, wzrosła ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem.
  Od piątku zachorowało 2795 kolejnych osób. Dotąd potwierdzono w kraju ponad 21 tys. przypadków.

  Starsi ludzie zakażeni koronawirusem we Włoszech umierają w samotności w szpitalach.
  Świadomi tego, że to ostatnie chwile ich życia rozpaczają, że nie mogą pożegnać się z bliskimi.
  Opowiadają o tym w lokalnych mediach lekarze i pielęgniarki.

 18. Za_granicą_widać_Lepiej said

  Hiszpania już na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o nowe przypadki (18 marca). feministyczne odpady organizujące spędy 8 marca (jedno z ulubionych „świąt” Gajowego 😛 😛 :P) jawnie się do tego przyczyniły. za co się nie wezmą te głupie baby – to katastrofa. ciekawe, czy da to Hiszpanom/Hiszpankom do myślenia ….?

 19. NICK said

  Zdajecie li tylko relacje.
  Medialne.
  Po co.

  To lepiej nie piszcie.
  Gajówka nie powinna być śmietnikiem relacji.
  Skutków działań lucyferiańskich.

  Dotyczy także, sorki, Gospodarzu.
  Ulubionego.
  S.M.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: