Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Filozofowie chłopscy i uniwersyteccy

Posted by Marucha w dniu 2020-03-18 (Środa)

Epidemia koronawirusa rozwija się w tempie stachanowskim, toteż doszło wreszcie do tego, do czego dojść musiało. Głos zabrali filozofowie, bo jak by to wyglądało, że z powodu koronawirusa świat wstrzymuje oddech, a filozofowie nabrali wody w usta? To niemożliwe, bo w przeciwnym razie mogłyby pojawić się jakieś wzruszające wątpliwości, zagrażające „organizacyjnej ksztątaninie”, o której wspominał nieżyjący już prof. Bogusław Wolniewicz.

Nawiasem mówiąc, prof. Włodzimierz Gut z Państwowego Zakładu Higieny twierdzi, że na koronawirusa chorowaliśmy i przedtem, tylko, że wtedy to była „grypa”, podczas gdy teraz został „zauważony”.

Ano, skoro tak, to musiały być jakieś ważne powody, by go „zauważyć”. Wydaje się, że mogły być przynajmniej dwa. Po pierwsze – większa niż w przypadku „zwykłej” grypy („Pijanego szypra kutra raz dręczyła myśl okrutna; facet myślał, że ma trypra, a to była zwykła kiła!”) śmiertelność (około 4 – 5 procent). Ale – po drugie – kryzys gospodarczy, który naszym Umiłowanym Przywódcom na całym świecie coraz bliżej zaglądał w oczy – między innymi z powodu narastającej niewydolności systemów ubezpieczeń.

Od dawna mówiłem, że o ile w interesie każdego człowieka jest żyć możliwie długo, to rządy mają interes odwrotny – żeby ludzie żyli krótko. Wtedy nie będzie starców, ze wszystkimi ich dolegliwościami, które tak obciążają budżety państw.

Prof. Lucjan Israel, francuski specjalista chorób płucnych zauważył, że koszty opieki medycznej nad takim schorowanym starcem w ostatnich 6 miesiącach jego życia, są równe wydatkom ubezpieczalni na tego samego człowieka przez cały wcześniejszy okres jego życia.

W normalnych warunkach trudno by jednak takie rzeczy głośno mówić, zwłaszcza, że ci starcy głosują. W takiej sytuacji koronawirus, który – jak się okazuje – atakuje głównie schorowanych starców, jawi się jako prawdziwy dar Niebios. Z jednej strony może doprowadzić do przerzedzenia szeregów schorowanych starców, a z drugiej – zdjęcia z rządów odpowiedzialności za kryzys gospodarczy, który wydaje się nieunikniony – ale z powodu zbrodniczego koronawirusa, a nie działań polityków.

Wreszcie społeczni inżynierowie, którzy od lat „zachodzą w um” („Zachodzim w um z Podgornym Kolą…”), jakby tu dokonać gruntowanej przebudowy Ludzkości, żeby przekształcić ją w „nawóz Historii”, którym starsi i mądrzejsi będą użyźniali swoje interesy.

Walka z klimatem nie tłumaczyłaby takich rygorów, jakie właśnie wprowadza się pod pretekstem zbrodniczego koronawirusa, a z doświadczenia wiemy, że prowizorki okazują się najtrwalsze. Wygląda na to, że świat już nie będzie taki, jak przedtem, to znaczy – zanim koronawirus został „zauważony” – ale w tym celu epidemia musi trochę potrwać, aż się wszyscy do nowych porządków przyzwyczają. Toteż już pojawiają się opinie, że potrwa przynajmniej rok, ale myślę, że jak będzie trzeba, to przeciągnie się i dłużej.

Ale to są tylko takie teorie spiskowe, które z pewnością zostaną wkrótce pryncypialnie potępione przez Jasnogród, który na tę okoliczność zjednoczy obydwa obozy: „dobrej zmiany”, jak i „zdrady i zaprzaństwa”.

W oczekiwaniu na tę salwę możemy spokojnie wrócić „a nos moutons”, czyli do naszych filozofów. Już na pierwszy rzut oka widać, że reprezentują oni dwa nurty: filozofii tzw. chłopskiej i filozofii uniwersyteckiej. Przedstawicielem nurtu pierwszego, jest pan red. Janusz Anderman, który dał głos jako pierwszy, a przedstawicielem nurtu drugiego jest pan Jan Hartman, w cywilu adept Zakonu Synów Przymierza.

Janusz Anderman, którego litościwa Natura obdarzyła co prawda talentem, ale małym, na łamach „Gazety Wyborczej” ogłosił fundamentalną publikację pod wymownym tytułem: „Cymbał brzmiący czyli dziadek przewraca się w grobie”.

Pan red. Michnik w pierwszej fazie najwyraźniej odżałował nieco srebrników, jakie czytający „GW” mikrocefale musieliby mu zapłacić, żeby doczytać rewelacje red. Andermana do końca i niczego z nich nie uronić, toteż w internetowym wydaniu początkowo wydrukował tę fundamentalną publikację in extenso, żeby światło pod korcem nie stało, tylko trafiło pod strzechy. Jednak ktoś starszy i mądrzejszy musiał go ofuknąć, że srebrniki jednak ważniejsze, toteż wzorem Ministerstwa Prawdy, wkrótce do wglądu pozostał tylko początek.

Pan red. Anderman chłoszcze tam Kościół katolicki, a zwłaszcza jego dygnitarzy, za niefrasobliwy stosunek do zatwierdzonej epidemii, która ma przecież tyle ważnych celów do spełnienia. W szczególności tradycyjnie naigrawa się kołtuństwa, ciemnoty i zakłamania reakcyjnego kleru, który w dodatku proponuje całkowicie nieskuteczne metody konfrontowania się ze zbrodniczym koronawirusem.

Tymczasem – chociaż pan red. Anderman taktownie powstrzymuje się przed wskazaniem remedium właściwego – wiadomo, że najlepszym sposobem na koronawirusa, podobnie zresztą, jak na wszystko inne, nawet na świerzb, jest mikstura oczyszczająca na bazie popiołu z krowy, to znaczy – ze specjalnej jałówki, której co prawda jeszcze nie znaleziono, ale intensywne poszukiwania trwają i tylko patrzeć, jak dzięki mutacjom genetycznym zakończą się sukcesem.

To jest metoda z pewnością bliska nie tylko starszym i mądrzejszym, którzy przyzwyczaili się spoglądać na ludy mniej wartościowe z wyżyn wieży z kości słoniowej, ale również dla chłopskich filozofów, bo – powiedzmy sobie szczerze – do kogóż może być bliżej chłopskiemu filozofowi, niż do jałówki? „Głęboko odczuwamy wspólnotę naszych losów” – napisali uczestnicy I Zjazdu „Solidarności” w 1981 roku w „Posłaniu do narodów Europy Wschodniej”.

Z kolei przedstawiciel filozofii uniwersyteckiej poczyna sobie nieco subtelniej. Mianowicie sztorcuje „władzę” za „pobudzanie paniki”, wskutek czego nie tylko nie odbędzie się wiele „ważnych imprez”, ale w dodatku znienawidzona władza wywołuje efekt społecznej mobilizacji, dzięki czemu „zyskuje na popularności”. Tymczasem nie powinna zyskiwać na popularności, tylko powinna słuchać zatwierdzonych specjalistów w zakresie zdrowia publicznego – i tylko tyle – bo „nadgorliwość – powiada pan filozof – gorsza jest od faszyzmu”.

To rzeczywiście coś nowego, bo do tej pory wydawało się, że od „faszyzmu” nic gorszego być już nie może, a tu proszę! – „nadgorliwość” jest jeszcze gorsza!

Ale chyba jeszcze gorszy od „nadgorliwości” jest brak koordynacji, bo oto słyszymy, że „Obywatele SB”, to znaczy – pardon – oczywiście „Obywatele RP”, domagają się wprowadzenia stanu wyjątkowego. Ciekawe, czy bardziej zależy im na „bezpieczeństwie obywateli” – bo to jest jeden z warunków wprowadzenia stanu wyjątkowego – czy też na tym, żeby w ten sposób nakłonić władzę do „nadgorliwości”, a potem – żeby zablokować jej „zyskiwanie na popularności” – oskarżyć przynajmniej o „faszyzm” i w ten sposób utorować drogę obozowi zdrady i zaprzaństwa, którego twarzą, obok posła Pupki, jest dzisiaj posągowa pani Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ciekawe, co w sprawie koronawirusa rozkazałaby ona zrobić, bo jak dotychczas nie wysunęła propozycji. Nie jest więc wykluczone, że odwołałaby się do pana prof. Hartmana, który w cywilu kolaboruje z Zakonem Synów Przymierza i już choćby z tego tytułu musi doceniać dezynfekujące zalety mikstury sporządzonej na bazie popiołu z krowy. W ten oto sposób i w tym punkcie filozofia uniwersytecka zbiega się z filozofią chłopską. Czegóż chcieć więcej?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 9 do “Filozofowie chłopscy i uniwersyteccy”

 1. Maverick said

  Tutaj coś co może niektórym otworzyć patrzałki:

 2. Kapsel said

  Z tarczą czy na tarczy?

  W obliczu zbliżającej się wielkimi krokami gospodarczej katastrofy rząd nie stoi biernie, co się zresztą chwali. W odpowiedzi na nowe wyzwania specjalny plan pomocowy dla przedsiębiorców, pracowników firm i całych branż dotkniętych kryzysem wywołanym koronawirusem, tak zwaną „tarczę antykryzysową”, przestawili premier Mateusz Morawiecki i prezydent (a przy okazji kandydat na prezydenta) Andrzej Duda.

  Choć na razie rządowa propozycja jest zbiorem ogólników już na tym etapie jedno widać kto może na niej skorzystać a kto nie. Największymi wygranymi będą duże przedsiębiorstwa, czyli w naszych realiach głównie międzynarodowe korporacje. To one uzyskają najwięcej. Jako jedyne mają potencjał by wykorzystać oferowane, preferencyjne instrumenty finansowe. Skorzystają także, podobnie jak mniejsze firmy, z obniżenia kosztów pracy.

  Przy okazji kredytów i pożyczek jak zwykle obłowią się banki, co akurat nikogo dziwić nie powinno. Za dawnych czasów Edward Gierek, górnik z krwi i kości, dbał o sektor wydobycia naszego „czarnego złota” niczym rodzony ojciec. Dziś Mateusz Morawiecki, z krwi i kości bankier, co by nie zrobił, kolegów po fachu ukrzywdzić nie da.

  http://www.mysl-polska.pl/2237

 3. „Konflikt świata judaizmu, którzy dla ziemskiej władzy odrzuca Chrystusa zaczął się tuż po narodzeniu Pana Jezusa. Przez wieki zapowiadali fakt pojawienia się Mesjasza prorocy, lecz przed samym spełnieniem Obietnic o Zbawieniu, Naród Wybrany rozdzielał się na świątynię pieniądza, władzy i ziemskiego panowania i Świątynię Ciała Chrystusa-świątynię Kościoła.

  Ówczesny król Żydów, Herod z lęku o utratę władzy pozbawiał życia kolejne żony i dzieci. W wyniku intrygi jednej z matek swoich synów, stracił żonę, którą kochał najbardziej. Okazywała mu obojętność, bo wymordował wcześniej jej rodzinę i być może to zdecydowało, że dał wiarę obmowom i straciła życie.

  Przodkowie Heroda zostali nawróceni na judaizm siłą. Jednak on uważał się za Żyda i chciał zamanifestować przywiązanie do swej religii, podkreślić cześć do symboli i zewnętrznego kultu. Chciał również zademonstrować swoje umiejętności jako budowniczego. Zaczął odbudowywać Świątynię Jerozolimską, o wiele większą i wspanialszą, bogatszą, niż świątynia Salomona.

  W tym czasie również, jakiś rok lub dwa po rozpoczęciu budowy Świątyni, w Nazarecie przyszła na świat Najświętsza Maryja Panna. Wraz z kamieniami i ozdobami budującymi świątynię stawianą przez Heroda, wzrastało Ciało Tej, której Łono miało być pierwszym Przybytkiem Boga na Ziemi.

  To, że Herod po spotkaniu z królami, magami szukającymi nowo narodzonego króla dał im wiarę, jest znamieniem, że Żydzi wiedzieli, że nadszedł czas pojawienia się Mesjasza. Gdyby tak nie było, Herod nie przejąłby się jakimś podaniem, legendą. Wierzył, że nadszedł Władca, i był gotów, dla utrzymania ziemskiej władzy, pozbawić Go życia.

  Innym zaś człowiekiem był Święty Józef. Pochodził z królewskiego rodu. Był potomkiem Dawida. Józef był prawdziwym Izraelitą, na którym jako pierwszym po Maryi wypełniły się starotestamentalne proroctwa, które dziedziczył Naród Wybrany. On pierwszy otrzymał Mesjasza i Zbawiciela pod swoją opiekę, i umiał przyjąć ten dar. Nie tylko przyjąć, ale także zachować, ochraniać, pielęgnować, pracować dla Niego, żywić i odziewać. Już wtedy Herod polował na Dzieciątko Jezus. Już wtedy Święty Józef, potomek królów Izraelskich, ochraniał Zbawiciela i Jego opieka była pewna, dyskretna, pracowita i skuteczna.

  Już w dniu Narodzin Chrystusa Pana świat zaczął rozdzielać się na judaizm który wierzy tylko we władzę i pieniądz, usiłujący zabić Chrystusa, i spadkobierców Obietnic Bożych, przyjmujących Boga tak, jak On zechciał być przyjęty. Wszyscy najszlachetniejsi synowie Narodu Wybranego, wierni prawdzie o swoim powołaniu przyjęli Chrystusa i na nich wypełniły się obietnice Boże. Są Kościołem i jako pierwsi Apostołowie rozeszli się po świecie nauczając jedynej prawdziwej Wiary – Wiary Katolickiej. ”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/12/19/herod-contra-sw-jozef-pieniadz-i-panowanie-contra-kosciol-chrystusa/

 4. Zerohero said

  „Po pierwsze – większa niż w przypadku „zwykłej” grypy („Pijanego szypra kutra raz dręczyła myśl okrutna; facet myślał, że ma trypra, a to była zwykła kiła!”) śmiertelność (około 4 – 5 procent)”

  Pan Michalkiewicz powielił niestety kłamstwa WHO które odsetek przypadków śmiertelnych podaje względem przypadków w 100% zdiagnozowanych a nie liczby chorych ogółem. Dokĺadną diagnozę stawia się tymczasem gdy z pacjentem jest naprawdę źle. Dotyczy to zarówno grypy jak i covid19. większość przypadków nie wykonuje się testu krwi i diagnozuje przeziębienie. Gdyby podać smiertelność grypy w ten sam sposób co covid19, to byłaby znacznie wyższa.

 5. Jurek said

  Rozszyfrowałem kod akcji Covid . Oznacza on dosłownie : Do budy psie albo leżeć psie. Tu niestety mam wątpliwość.

 6. Maverick said

  95,274
  Cases which had an outcome:
  85,971 (90%)
  Recovered / Discharged

  9,303 (10%)
  Deaths

  Jeden na 10 umiera, ostatnio wirus przeszedł kilka mutacji chodzą nawet słuchy że ma bardzo negatywny wpływ na narządy rozrodcze.

 7. Kapsel said

  Grypa o wiele groźniejsza niż koronawirus? Liczby szokują

  Czy nowy chiński koronawirus jest faktycznie groźniejszy niż dobrze nam znana grypa? Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny pokazują, że póki co grypa zbiera o wiele większe śmiertelne żniwo niż COVID-19.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020031912107010-grypa-grozniejsza-niz-koronawirus-tylko-w-marcu-zabila-juz-w-polsce-14-osob/

 8. Maverick said

  Już zaczyna się obarczanie winą za spowodowanie wirusa a głupcy ludzie będą gotowi iść na wojnę aby się zrewanżować za wirusa.

 9. gnago said

  Za WiŻ rodzina koronowirusów jest znana naszym organizmom od tysiącleci . Winią ją o jakieś 20% przeziębień na Ziemi ludzi i zwierząt

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: