Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (39 – …
  walthemar o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  kontra o Wolne tematy (39 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Bezpartyjna o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  kontra o Wolne tematy (39 – …
  NC o Mark Krikorian: „Żegnajcie glo…
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  UZA o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  Listwa o Dr Paul Craig Roberts o błędac…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Wolne tematy (17 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-03-19 (Czwartek)

Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilne wiadomości o koronawirusie: że jest zaraźliwy, że warto siedzieć w domu a żeby się nie nudzić trzeba czytać książki albo sprzątać.
Co się tyczy Małgorzaty Rozenek, to boi się ona porodu i koronawirusa. Nie wiemy, czy w tej właśnie kolejności.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/03/16/wolne-tematy-16-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/03/20/wolne-tematy-18-2020/

Gajowy Marucha

Komentarzy 228 do “Wolne tematy (17 – 2020)”

 1. Boydar said

  To NyndruŚ już się zastosował – po Babie posprzątał (no chyba przez noc się dopiekła), Dostojewskiego pilnie (po raz dziesiąty, wreszcie coś zajarzył !) studiuje, dezynfekuje się również ponadnormatywnie.

  A teraz śpi, czyli nie grzeszy. Co cieszy.

 2. Boydar said

  W (271) w 58′ JKM zarzeka się, że „bez Selera !”. Dziwne, skąd u tego świra takie krytyczne podejście do kolegów po fachu ?

 3. WAWEL ZAKŁAMANY

  Publikowałem na stronie IN Czesława Białczyńskiego WAWELSKIE WZGÓRZE W OFICJALNYM RENDERINGU KAMPUEROWYM: https://bialczynski.pl/2015/10/13/wawelskie-wzgorze-w-oficjalnym-renderingu-komputerowym// ale teraz NIE MOGĘ ze względu na mą Deklarację: Tamże: wandaluzja.pl – 11 marca 2020 o 09:28 Odpowiedz
  „Panie Czesławie, prosiłem Pana o ZMIANĘ nazwy: WAWEL 1000 LAT TEMU, która jest dla mnie TRUCICIELSKA i Obraźliwa, na WAWEL PRZEDROMAŃSKI. Jeśli Pan tego nie zrobi będę musiał się pańskiego Forum wynieść”, na co nie otrzymałem Odpowiedzi czy Satysfakcji. Rozmyśliłem się jednak i publikuję na stronie WAWEL ZAKŁAMANY: https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/kultura/wawel-zaklamany-na-13-kwietnia-w-piatek-piatnice-2/#comm
  Pisałem już, SKĄD się wzięło Łgarstwo Wawelskie: Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na Budowę Zamku Królewskiego, i w związku z tym Kneset odbył DWA Posiedzenia na WAWELU. Wobec tego Ogłosiłem, że ten nadzwyczajny Podatek został nałożony na Żydów na budowę moskiewskiego KREMLA. Ponieważ Jan Luksemburski ZBURZYŁ zamek Królewski na Gargamellu to Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, który Prawem Kaduka został zamkiem KRÓLEWSKIM. Ponieważ Łokietek odbył Koronację na Wawelu to musiał to być Wawel Wspaniały – prawdopodobnie Kazimierza II, który UŚMIECHA się ze zwornika sali Kazimierzowskiej. Kazimierz III Wielki miał bowiem twarz GRECKĄ.
  Pieniądze z podatku Żydowskiego poszły więc NIE na obudowę Gargamella, ale na budowę moskiewskiego KREMLA, co przedstawia szczegółowo arcydzieło malarstwa średniowiecznego w Mstiorze UCZTA NA KREMLU: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_199&sName=krzyzacka-bydgoszcz – skan//
  Na to otrzymałem anonimową odpowiedź, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU, co skomentowałem, że Widocznie wobec zawłaszczenia Wawelu przez Koronę kuria scedowała prawa własnościowe na Papieski Rzym i podjęła budowę Pałacu Biskupiego w Bożęcinie-Bodzentynie.
  Po obrabowaniu i spaleniu HRADCZANU przez Brandenburczyków Jan Luksemburski wywiózł z Gargamella-GERMANII starożytne i średniowieczne wyposażenie Majestatyczne, jak np. hermę Kazimierza II, z Czarnymi Orłami: POLACY STANĘLI POD CZARNYM ORŁEM, która teraz jest DUMĄ NIEMIEC. Tłumaczyłem Niemcom, że Karol Wielki miał nos orli SPŁASZCZONY, z czym się zgadzali.

 4. Boydar said

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-tass-rosja-uruchomi-nowoczesny-radar-w-poblizu-polskiej-gran,nId,4390534

 5. Czaja said

  Popularny „tolerancyjny i lewicowy” portal społecznościowy Reddit wylał tysiące komentarzy pełnych nienawiści wobec Polaków, pod artykułem o strefach wolnych od LGBT, opublikowanym przez Vice. Użytkownicy życzą Polsce najechania przez Niemcy i przywołują tradycyjne „mordowanie Żydów przez Polaków”
  http://krajwspanialy.pl/reddit-festiwal/
  Czapka Świętego Mikołaja to wciskanie religii które bardzo mnie obraża, a oprócz tego święta kosztowały życie miliony Żydów przez stulecia, a gdyby tego było jeszcze mało, wpychanie religijnych symboli jako część aktualizacji jest nieakceptowalne. Proszę o natychmiastowe usunięcie z najwyższym priorytetem. Dla mnie jest to równie obraźliwe jak swastyka.
  http://krajwspanialy.pl/microsoft-usuwa-czapke-mikolaja-obraza-zyda/
  http://krajwspanialy.pl/osama-bin-laden-wywiad-1993-rok/
  Amerykanie chętnie zamieszczają w internecie rachunki za leczenie, takie jak ten na $367 000 (około 1,2 miliona złotych).
  http://krajwspanialy.pl/dlugosc-zycia-amerykanow-spada/
  Zacznijmy może od pierwszego nieporozumienia. Pieniądze nie krążą w gospodarce.

  Obecny pieniądz jest kreowany, jako dług. Dług podniesiony do rangi środka płatniczego. Gdy jest potrzebny, ktoś go pożycza i używa, jako pieniądza, czyli płaci nim. Taki pieniądz faktycznie jest w obiegu, ale jedynie do momentu spłacenia długu. Wtedy z tego obiegu znika. To jest pierwszy paradoks naszego systemu monetarnego. Gdy wszystkie długi zostaną spłacone, nie będzie pieniędzy w obiegu.

  Nasz system monetarny wymusza zatem bezwzględną walkę o to, żeby nie być tym ostatnim, który nie jest w stanie spłacić swego długu. Krótko mówiąc, pieniądze na jego spłatę trzeba w taki, czy inny sposób, zabrać innym. Uczciwie lub nie.

  https://pecuniaolet.wordpress.com/2020/03/15/wyobrazic-sobie-niewyobrazalne-cz-8a/
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/22/petrodolar-final/

 6. P.S. Obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina trwa, dopóki istnieją postacie eucharystyczne. Dla niektórych kapłanów i wiernych nie ma znaczenia, czy Hostia konsekrowana jest pokarmem na życie wieczne w ludzkim ciele, czy zostanie upuszczona i przestanie być Ciałem Chrystusa w naczyniu z wodą czy ma mopie sprzątaczki.
  Oznacza to protestancką niewiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/03/19/puryfikacja-kosciola-po-rozdawaniu-komunii-swietej-na-reke/

 7. Kapsel said

  Jest i trochę pożytku z onej paniki

  Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa

  Były prezydent Lech Wałęsa żali się w rozmowie z Super Expressem, że z powodu epidemii koronawirusa stracił możliwość zarabiania na zagranicznych wykładach i jego dochody drastycznie spadły.

  Były prezydent Lech Wałęsa opowiedział w rozmowie z SE, że z powodu szalejącej epidemii koronawirusa stracił możliwość zarabiania na wykładach zagranicznych, co było do tej pory podstawowym źródłem jego dochodów. Wałęsa żali się, że jego emerytura w wysokości 6 tys. zł miesięcznie nie jest w stanie pokryć jego wydatków.

  Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… – ubolewa Lech Wałęsa.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020031912106517-walesa-bankrutuje-przez-koronawirusa/

 8. https://marucha.wordpress.com/2020/03/16/wolne-tematy-16-2020/
  261. Yagiel said 261, 2020-03-19 (Czwartek) @ 06:46:42

  Bardzo Dziękuję Panie Y. Bardzo dobrze, że zwrócił Pan uwagę na zamki Przedkrzyżackie jako KRYTERIUM chronologii architektury, co nazywa się Stratygrafią. Według mnie architektura ta została zainspirowana kasztelem Marii Egipcjanki kultury pucharów dzwonowatych na Wawelu a podstawą ekonomiczną tej architektury był Bursztyn Kopalny jako KADZIDŁO ŚWIĄTYNNE, które zbankrutowała Saba z Salomonem MIRĄ.
  Dziwowanie Listwy, CO NAM DA LECHIA ??? jest Antypolskie, bo to wielki kapitał historyczny a Turyzm to Wielki Biznes i KAPITAŁ, i dlatego Rzym i Niemcy zrobili Wszystko, żeby nas tych atutów POZBAWIĆ i zastąpić je Błazeńskimi Zamkami Jurajskimi jako KAZIMIERZOWSKIMI, szczując na nas Greków za Obrażanie Ich Zamkami Jura-Uranosa. Dwóch wielkich aktorów amerykańsko-GRECKICH, Tello Savalas i Anthony Qynn czy jak mu tam było zawodowymi Antypolonusami.
  Ja wykazałem, że zamek AMAZON w Płocku, który został ZŁOŚLIWIE zburzony podczas renesansowej przebudowy, był bliźniakiem Najwspanialszego Zamku Cesarskiego w Niemczech OVERSBURG w Kolonii, który Niemcy muszą odbudować, a jeśli tak to i my, bo my mamy ikonografię a Niemcy NIE.
  Świątynia Salomona została zbudowana przez Sezostrisa III jako kopia mauzoleum Eurydyki-EUROPY w Troi na Złotym Rogu, zbudowanego przez Kara-k’Orfeusza z Krakowa, jako nieukończona kopia katedry Lilla Weneda w Wenedzie-Bydgoszczy. Ponieważ Ariowie obrazili się za Słupy Graniczne na Wołgodonie to stali zbrojeniowej na ŚWIĄTYNIĘ SALOMONA nie przysłali, wobec czego Sezostris kazał wyrabować ją z mauzoleum Europy, gdzie zastąpiono Wieńce PRZYPORAMI.
  Katedrę Lilla Weneda na zamku biskupim zburzyli Krzyżacy i Czesi a ZAKAMUFLOWALI Niemcy, bo na jej wzór zbudowali halę WRATISLAWIA. Takich przykładów jest DZIESIĘĆ, żeby się Głupie Polaczki nie Połapały, bo mogli by tym Grać ze szkoda dla Niemców i Włochów, których BRONI Listwa. AŻ ZDECHNIE OSTATNI POLAK, bo Słowianie potrzebni są na Niewolników, jak Francuzi bez spermy jezuickiej do Ogrodów Zoologicznych. Angela Merkel zaprosiła do Europy 70 milionów jezuitów muzułmańskich.

 9. Boydar said

  „… Polacy są wpędzani w choroby. Mają chorować, cierpieć, kupować leki, zanim przejdą na emeryturę. Jedziemy na wózku, który wjeżdża do pieca krematoryjnego! /…/ lekarze to „skończeni, sadystyczni bandyci” …”

  https://wiadomosci.wp.pl/powstal-miesiecznik-szarlatanow-lekarze-to-skonczeni-sadystyczni-bandyci-6328518195103361a

  Protestuję !!! Albo bandyci albo lekarze. Bo jeśli nie rozróżnimy to Mengele też był lekarzem, a bigpharma do tej pory po nim płacze.

  Taki np. Pan NICK na bandytę wcale nie wygląda, wręcz przeciwnie, choć użył fuzji przeciw bezbronnej kocince. Co było istotnie skandaliczne, no ale może piany był.

 10. revers said

  re6

  a co na to fundusz Wachowskiego?, ostanio z 1,5 mln jego wsparl na zgodnosc akt po Bolku w IPN-ie. Niech siega do zwiazkow zawodowych CIA-ej moze mu cos jeszcze wyslaa jaki koc lub styropian do spania pod mostem na Moltawie.

  Na T-Shity z napisem konstytucja z ust.157 tez starczy 5 zlp.

 11. Boydar said

  @ Pani Anna Ewelina (5)

  Syn Boży przetrwał Krzyż i z mopem też da radę. Ale profanatorzy z karmą już niekoniecznie. Nie wiem tylko co zrobią tam na górze z durniami.

  To nie do Pani, tak tylko ogólnie do tematu.

 12. Boydar said

  Tak Panie Listwo. Nawet Szalony Pan Juliusz zauważył, że coś w tej Pańskiej narracji bywa nie halo. W dodatku ośmielił się to wyartykułować, bardzo trzeźwo zresztą.

  I co Pan na to ? Wrażenie to wrażenie, nijak nie da się zaprzeczyć.

 13. Boydar said

  „… życzą Polsce najechania przez Niemcy …” – wklejka od Pana Czai (5)

  To chociaż nie owijają w bawełnę, że US-many, Putin albo Bat’ka. Jedni, co prawdę ocenili i jeszcze drukowanymi napisali. Albo po prostu wiedzą, z pierwszej ręki 🙂

 14. osoba prywatna said

  W artykule opublikowanym kilka godzin temu, Maurizio Blondet pisze:
  Jest rzeczą aż zbyt oczywistą, że uczestniczymy w operacji masowej kontroli umysłów.
  http://ram.neon24.pl/post/153825,zostanie-nam-helicopter-money-i-quantum-dot-tattoo

 15. osoba prywatna said

  Niemieckie stacje Orlenu na dużym plusie. Prezes ujawnia dane
  https://www.money.pl/gielda/niemieckie-stacje-orlenu-na-duzym-plusie-prezes-ujawnia-dane-6433621539387522a.html

 16. revers said

  Od 19 Marca stan wojenny w RP, MON i WOT-y wkraczaja do wojny z koronovirusem.

  No czoz czerwonej zarazy zabraklo, to bylo czarna zaraze wywolac …

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-19/decyzja-mon-zolnierze-pomoga-policjantom-w-zapewnieniu-bezpieczenstwa-i-porzadku-publicznego/?ref=aside_najnowsze&fbclid=IwAR3HJcKNNSD6jY_HIQUPCjjMjAGiBYOE0H11YrzUlGpHI6U40ImDmRSTYmo

  a mowi sie ze tylko wojna jaruzela byla w ostanim 40 leciu, a tu bums i z virusem mozna od zydoangoli.

 17. osoba prywatna said

  Za F-35 zapłacimy drożej niż Amerykanie
  Departament Obrony USA przyznał wprost, że Polska zapłaci więcej za myśliwce wielozadaniowe F-35A Lightning II. Produkowana przez amerykański koncern Lockheed Martin maszyna będzie kosztowała Polskę o 12 procent więcej niż Stany Zjednoczone, a to łącznie oznacza różnicę o blisko 300 milionów dolarów za dokładnie trzydzieści dwa myśliwce.
  http://www.autonom.pl/?p=30589

 18. Lily said

  „Niszczenie panstw narodowych”.
  „Obrot bezgotowkowy”.
  To TYLKO dwa przyklady,z obszernej listy
  przygotowanej dla”gorszego sortu”,przez
  architektow N.W.O.
  https://www.youtube.com/video/OGh86WoKZTAi/
  Zrodlo; znalezione w internecie.

 19. Bezpartyjna said

  W sprawie p. Wałęsy – niech weźmie kredyt pod te obiecane Polakom 100 mln zł.

  Kto takiego starego osła chce oglądać a tym bardziej słuchać, chyba, że nie zna
  j. polskiego a jego traktuje jako osobliwość* – rzecz jasna głupoty.

  * Osobliwość – punkt lub linia, gdzie przyspieszenie grawitacyjne lub gęstość materii są nieskończone.

  Wierszyk dedykuję naszemu „nobliście”

  Osiołkowi w żłobie dano:
  w jednym owies, w drugim siano.
  Uchem strzyże, głową kręci
  i to pachnie i to nęci.
  Od którego teraz zacznie,
  aby sobie podjeść smacznie?
  Trudny wybór, trudna zgoda:
  chwyci owies, żal mu siana, –
  chwyci siano, owsa szkoda…
  I tak stoi aż do rana,
  a od rana do wieczora.
  A i nareszcie przyszła pora,
  że oślina podczas jadła
  z głodu padła.

  A. Fredro. „Bajeczka o osiołku”

 20. osoba prywatna said

  Gorączkę mają już niemal wszyscy, choć mało kto naprawdę jest zarażony nowym wirusem. Ludzie póki co zarażają się paniką, a nie samym koronawirusem COVID-19.
  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020031812104808-koronawirus-nasz-dzien-powszedni-wideo-polska-sputnik/

 21. Listwa said

  @ 12 Boydar

  Jak widac Pan chce kroku w szaleństwie dotrzymać i też chce widzieć jakieś halo.

  Sądzę, ze to pan Yagiel będzie niezwykle zadowolony z tak wyczerpującej odpowiedzi.
  Pan też oczywiście może czerpać z niej całymi garściami. Nie mam nic przeciwko, tylko te trzeźwo zachowajcie.

  Pan Yagiel ma jeszcze cztery pytania, no cóż, wspólnymi siłami może jakoś to wytrzymacie.
  To ja na to.

 22. osoba prywatna said

  Syndrom powszechnej amnezji: „Pandemia” świńskiej grypy była oficjalnie mistyfikacją, koronawirus prawdopodobnie też jest.
  https://pracownia4.wordpress.com/2020/03/18/syndrom-powszechnej-amnezji-pandemia-swinskiej-grypy-byla-oficjalnie-mistyfikacja-koronawirus-prawdopodobnie-tez-jest/

 23. Lily said

  Re 18; Lily
  „Bialo-czerwona,dobra zmiana”, pod egida J.K.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,TEN
  oglupialy NAROD, az dopniemy swego”.
  „Oglupialy Narod”,mowa o Nas.
  https://www.bitchute.com/video/OGh86WqKZTAi/

 24. Listwa said

  @ 8 Wandaluzja.pl

  „Dziwowanie Listwy, CO NAM DA LECHIA ??? jest Antypolskie”

  – a gdzie ty widzisz dziwowanie u mnie? Chyba tam gdzie ta Wielka Lechia stoi. Antypolskie jest podsuwanie Polakom rozwiązań z bajeczek. „Turyzm to Wielki Biznes i KAPITAŁ” się marzy Wandaluzji i sprzymierzeńcom. No super. A co my z tego będziemy mieć? I kiedy zaczynacie?

  „żeby się Głupie Polaczki nie Połapały, bo mogli by tym Grać ze szkoda dla Niemców i Włochów, których BRONI Listwa”
  – połapali sie, w tym co podsuwają rózne Wandaluzje także.

  „AŻ ZDECHNIE OSTATNI POLAK, bo Słowianie potrzebni są na Niewolników, jak Francuzi bez spermy jezuickiej do Ogrodów Zoologicznych. Angela Merkel zaprosiła do Europy 70 milionów jezuitów muzułmańskich.”

  – nie udawaj patryjoty, bo się wzruszę żes taki ograniczony. Albo potrzebują niewolników albo niech zdechną. W jednym zdaniu potrafisz sobie zaprzeczyć w imię ideologi antypolskiej. Masz talent, zgloś sie do Hołowni. .

 25. Lily said

  Panie Marucha.
  Zapomnialam o //,za https.
  Czy zechcialby Pan poprawic ?,o ile mozna.
  Wielkie dzieki z gory.

 26. osoba prywatna said

  Idzie era hiperglobalizacji, czy odwrotnie: postglobalizmu?
  http://wawel.neon24.pl/post/153824,idzie-era-hiperglobalizacji-czy-odwrotnie-postglobalizmu

 27. osoba prywatna said

  Janina Milewska–Duda – żona Jana Dudy.

  Ormiańska babcia Marmar.

  Zapraszam Państwa dzisiaj na ciekawą wyprawę na teren praktycznej antropologii, którą można i trzeba posługiwać się każdego dnia. A tym bardziej, że macie do tego pełne prawo jako rdzenni mieszkańcy. Nasi przodkowie musieli znać i rozpoznawać wojenne formy obcych armii a dzisiaj zasady inwazji zmieniły się, zielone, fioletowe i inne ludziki nie mają oznak przynależności. Musimy umieć rozróżniać ich po twarzach. Od tego zależy bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin. Dlatego zaczynajmy uważnie przyglądać się twarzom.
  https://antropollustro.wordpress.com/2020/03/13/janina-duda-matka-prezydenta/

  Osy, muchy i głowa dzikiej świni
  https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2020/03/11/osy-muchy-i-glowa-dzikiej-swini/

 28. Bezpartyjna said

  Naukowcy: Rękopisy z Qumran w Muzeum Biblii to fałszerstwo.

  „Kiedy warte 500 mln dolarów Muzeum Biblii w Waszyngtonie otwierało swoje podwoje w listopadzie 2017 roku, z honorowym udziałem wiceprezydenta Mike’a Pence’a, pojawiły się pytania o autentyczność jednej z najważniejszych kolekcji – rękopisów z Qumran. Teraz muzeum zmuszone jest przyznać, że analiza techniczna, przeprowadzona przez zespół niemieckich naukowców, ujawniła, że co najmniej pięć z szesnastu rękopisów to ewidentne fałszywki – informuje Associated Press.”

  Une już tak mają. Muszą kłamać w dzień i w nocy przez tysiące lat.
  Robić biznes na niewiedzy gojów, którzy i tak zgłupieli do reszty.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.rp.pl/Archeologia/181029729-Naukowcy-Rekopisy-z-Qumran-w-Muzeum-Biblii-to-falszerstwo.html&ved=2ahUKEwjcpJzAh6foAhXPrIsKHQhLCyAQFjACegQIARAB&usg=AOvVaw1AqNn6qHfK_RZihG8fnz_f&cshid=1584639363520

 29. osoba prywatna said

  Reakcje na wywiad, jaki dla „Myśli Polskiej” przeprowadził dr Mateusz Piskorski z Lechem Wałesą dowodzą, że były prezydent nie jest bynajmniej aż tak anachroniczny i całkowicie poza grą polityczną, jak lubią to podkreślać jego wrogowie.
  http://chart.neon24.pl/post/153803,nie-brudzcie-karty-lecha-walesy

 30. Ad. 24:
  Według mej książki INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) to życie produkcyjne niewolnika Słowiańskiego trwało 9 miesięcy, bo potem ŚLEPŁ: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// Nie wiem, jak to miało być z Murzynami w USA.

 31. Bezpartyjna said

  “Gospa” przestraszyła się koronawirusa i przestała ukazywać się…

  Od 1981 roku niestrudzona “Matka Boża” miała ukazać się “widzącym” około 40 tysięcy razy (sic!). Chyba nie miała innych zajęć. Przetrwała zawieruchy i wojny, lecz teraz przestarszyła się koronwirusa…

  http://www.bibula.com/?p=112695

 32. Listwa said

  Autor: Sacerdos Hyacinthus :

  „Czasy zamętu powszechnego i zarazy są uprzywilejowaną okolicznością, by od tego, co zjawiskowe i powierzchowne przechodzić do tego, co istotne.
  Czasy zamętu powszechnego i zarazy są uprzywilejowaną okolicznością, by – nie zważając na statystykę nurtów podających się za katolickie – szybciej dojrzewać w elementarnym rozumieniu tego, co jest istotnie katolickie, i co nim nie jest.

  Św. Wincenty z Lerynu pięknie nas w tej kwestii poucza:

  „W samym zaś znowu Kościele trzymać się trzeba silnie tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli. To tylko bowiem jest prawdziwie i właściwie katolickie, jak to już wskazuje samo znaczenie tego wyrazu, odnoszące się we wszystkim do znaczenia powszechności [kathólikos = powszechny]. A stanie się to wtedy dopiero, gdy podążymy za powszechnością, starożytnością i jednomyślnością. Podążymy zaś za powszechnością, jeżeli za prawdziwą uznamy tylko tę wiarę, którą cały Kościół na ziemi wyznaje; za starożytnością, jeżeli ani na krok nie odstąpimy od tego pojmowania, które wyraźnie podzielali święci przodkowie i ojcowie nasi; za jednomyślnością zaś wtedy, jeżeli w obrębie tej starożytności za swoje uznamy określenia i poglądy wszystkich lub prawie wszystkich kapłanów i nauczycieli (…).
  Więc cóż może uczynić chrześcijanin-katolik, jeśli jakaś cząsteczka Kościoła oderwie się od wspólności powszechnej wiary? Nic innego, jeno przełoży zdrowie całego ciała nad członek zakażony i zepsuty. A jak ma postąpić, jeśliby jakaś nowa zaraza już nie cząstkę tylko, lecz cały naraz Kościół usiłowała zakazić? Wtedy całym sercem przylgnąć winien do starożytności; tej już chyba żadna nowość nie zdoła podstępnie podejść” (Św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium).

  Obiektywne fakty są takie: kilkadziesiąt lat temu zmieniono doktrynę i zmieniono kult. W miejsce doktryny katolickiej wprowadzono doktrynę reformowaną. W miejsce katolickiego kultu wprowadzono kult reformowany. Takie są obiektywne fakty. Rzeczowe analizy tego stanu rzeczy, bazując na katolickich pryncypiach, są dostępne. Nikt więc już dzisiaj nie może mieć wymówki, że nie mógł się dowiedzieć i wiedzieć.

  Opłakania godne skutki tejże zmiany wyrażają się na wiele sposobów. Spustoszenie jest powszechne. Tylko dla przykładu – większość ludzi uważających się za katolików uważa, że wszystkie religie są dobre. Potępienia godne skutki pomieszanych doktryn, niekatolickich ekumenizmów, kolorowych Asyży i apostackich pachamam w Watykanie. Inny przykład, obrazujący spustoszenie w duszach: wielu ludzi uważających się za katolików uważa zmianę sposobu przyjmowania Komunii Świętej za fakt tak błahy, jakby chodziło o przestawienie mebla w domu z kąta w kąt. Przerażające!

  Już w ostatnich tygodniach można w Polsce zauważyć, że stawianie czoła zaistniałej sytuacji, ujawnia katastrofalne braki katolickiego wykształcenia w elementarnym rozumieniu tego, co jest katolickie i tego, co nim nie jest. Problem dotyczy, niestety, także nagłaśnianych w mediach ludzi ze stopniami tytułami naukowymi oraz ludzi w strojach duchownych.

  Jeżeli ubywa kultu zreformowanego, nie należy podnosić zwodniczych lamentów, lecz Bogu za to dziękować!
  Natomiast trzeba dokładać starań, aby przywracać – w Polsce i na świecie – znajomość istotnie katolickiej doktryny, zwłaszcza przez lekturę i krzewienie tradycyjnych katolickich katechizmów, odwiecznego nauczania papieży i soborów.

  Trzeba dokładać starań, aby przywracać – w Polsce i na świecie – kult katolicki, godny Boga i miły Niebu, zwłaszcza katolicką Mszę Świętą w rycie rzymskim.
  W ostatnich tygodniach wzmaga się profanacja – w wielu kościołach, na skutek wprowadzenia Komunii na rękę, spadające na podłogę partykuły są deptane przez ludzi. Co robimy?
  Jaki bicz Boży musi nas jeszcze dosięgnąć, abyśmy się zaczęli szczerze nawracać na katolicką wiarę i po kilkudziesięciu latach zamętu i nieświadomości powracać do istotnie katolickiej doktryny i istotnie katolickiego kultu?

  Na co czekamy?

  Dopowiedź doniosła: Msza Święta w rycie rzymskim w każdym swoim detalu integralnie przekazuje katolickie rozumienie Mszy Świętej i doskonale zabezpiecza Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przed wszelką możliwością nieuszanowania, aberracji, uzurpacji i profanacji.
  Wyciągnijmy wnioski i podejmijmy decyzje poważne.

 33. Bezpartyjna said

  „Jadwiga Emilewicz pokazała w pełnej krasie „prospołeczną” twarz obecnej władzy. Minister rozwoju, związana ze środowiskiem Jarosława Gowina, zapytana w „Faktach po Faktach” o pomoc rządu dla osób pracujących na umowach śmieciowych, które mogą utracić źródła dochodu, popisała się wypowiedzią, której nie powstydziłby się Leszek Balcerowicz.”

  https://strajk.eu/pisowska-minister-radzi-zatrudnionym-na-smieciowach-moze-to-was-nauczy-ze-nalezy-sie-ubezpieczac/

 34. Bezpartyjna said

  „Dziennikarze czołowych amerykańskich gazet New York Times, Washington Post i Wall Street Journal muszą pożegnać się z Chinami: władze unieważniły ich lokalne legitymacje. Razem 13 reporterów będzie musiało wrócić do domu. Oba wielkie kraje kłócą się o opowieść o pandemii. To, co sugerują Chińczycy, nie jest teorią spiskową, jak utrzymują Amerykanie, bo właściwie nie mieści się w definicji. Ale pekińska wersja ma fabularne odnogi, które wyglądają podejrzanie.”

  https://strajk.eu/koronawirus-przyszedl-z-usa-teorie-spiskowe/

 35. ? said

  ByNowe Ateny — 2020-03-03

  RZĄD MORAWIECKIEGO WDRAŻA ZAMORDYZM W POLSCE I PRZYZNAJE SOBIE OPRESYJNE PRAWA JAK NIEGDYŚ ŻYDOKOMUNA

  Amerykański Bloomberg donosi, iż rząd podstawionego przez kryminalny kartel finansjery Morawieckiego przyznaje sobie „rozległe prawa” w przypadku „zagrożenia narodowego”, takiego jak wybuch epidemii koronowirusa, ale nie tylko, gdyż można pod tę definicję podciągnąć cokolwiek. Dekret (Sejm przyklepie pro – forma) daje więcej władzy premierowi oraz wojewodom. Rozszerza także okres kwarantanny, której może teraz zostać przymusowo każdy obywatel z 14 dni, do 21 dni. Starym patentem PiS chce uśpić czujność Polaków przekupując ich tradycyjnie ich własnymi pieniędzmi, oferując propagandowe dodatki dla rodziców, którzy będą musieli zajmować się dziećmi w czasie, kiedy szkoły zostaną zamknięte.

  (…)

  Z ostatniej chwili: Poseł Grzegorz Braun zabrał dziś głos w Sejmie i zdemaskował knowania rządu oraz prezydenta, wyjaśnił posłom oraz publiczności, iż de facto chodzi o ustawę wprowadzaną kuchennymi drzwiami przez komisję zdrowia: „stan wojenny plus”, redefinującą pojęcie stanów nadzwyczajnych oraz wyłączenie odpowiedzialności władzy za straty i krzywdy wynikające z tytułu masowego pałowania, zamykania w szpitalach i więzieniach, zmuszania do uczestnictwa w wojnie napastniczej.

  http://www.noweateny.pl/Polska/details/309/RZD-MORAWIECKIEGO-WDRAA-ZAMORDYZM-W-POLSCE-I-PRZYZNAJE-SOBIE-OPRESYJNE-PRAWA-JAK-NIEGDY-YDOKOMUNA

 36. Listwa said

  @ 30 Wandaluzja.pl

  Na g*** się nadaje ta twoja książka jeśli nie wie jak miało byc z murzynami w usa.

  Cytat:
  „AŻ ZDECHNIE OSTATNI POLAK, bo Słowianie potrzebni są na Niewolników”
  – masz talent, ale jesteś zakłamany jak perun.

 37. Lily said

  „OBY wokol naszych miast,nie pojawily sie
  slamsy,a sklepy nie byly pelne drogich towarow,
  niedostepnych dla nedzarzy snujacych sie po
  ulicach. Boje sie tez,ze gdy siegniemy po
  pomoc,ale nie bezinteresowna,nadejdzie z
  Zachodu z sytych,zamoznych Niemiec,i znow
  jak przed laty,na tej ziemi pojawia sie panowie,
  ktorzy beda za bezcen wykupywali Polska wlasnosc”.
  Zrodlo; Edward Gierek.

 38. Lily said

  Re 37;Lily
  Ma byc,beda wykupowali.

 39. Piskorz said

  !!! . Pokazuje jej bogactwo, złożoność, niejednoznaczność. Wskazuje jak wiele mu zawdzięczamy. To truizm, ale warto go powtórzyć, średniowiecze zachowało i rozwinęło trzy najważniejsze elementy tradycji europejskiej, filozofię grecką, prawo rzymskie i chrześcijaństwo.
  Fragment z książki J. Kowalskiego „Średniowiecze..
  ps Pan Marucha pisał o tym nie tak dawno..

 40. Boydar said

  To nie było wysokich lotów 🙂

 41. Piskorz said

  re 35 : Poseł Grzegorz Braun zabrał dziś głos w Sejmie i zdemaskował knowania rządu” P. BRAUN…Czy przypadkiem tak jak JKM nie głosował pan za oddaniem skarbów polskie ziemi…obcym firmom?!

 42. Piskorz said

  !!! Co najmniej 13 przedstawicieli władz irańskich zginęło z powodu koronawirusa, a 11 dygnitarzy jest zarażonych – poinformował we wtorek portal Alarabiya…CIEKAWE NIE..?! SAMA WIERCHUSZKA.
  ps Włochy walczą z wirusem, a tu na dodatek
  1. W 3 więzieniach bunty
  2. I trzęsienie ziemi w Kalabrii

 43. wanderer said

  Panie Boydar, Pan Listwa to tak na serio..

 44. wanderer said

  Naprawde.

 45. Zdzicho said

  .https://uwierzwewlasnyrozum.wordpress.com
  Wyniki wyszukiwania w sieci
  uleszka reaktywacja-uwierz we własny rozum: WIELKIE PODZIĘKOWANIA …
  Strony z 2016r. Niby niektóre rozważania już są nieaktualne, ale są warte przeczytania. Jak było, czy był Posejdon i Atena. Czy żyli 12500 lat p.n.e. Czy Atlantyda była na brzegu Bałtyku. Czy była w Polsce. Czy Starożytny Rzym to lipa. etc. Warto poczytać, aby nabrać dystansu do historii, właściwie historiozofii i religii.

 46. Bezpartyjna said

  „Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (…) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga – mówi w „Prawym Prostym” wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba zauważając, że owe zjawiska nie są niczym nowym. Na program zaprasza Łukasz Karpiel.”

  https://www.pch24.pl/antykatolicki-hejt–diabelska-furia—malo-znane-oblicza-pandemii–slawomir-skiba-w-prawym-prostym,74698,tv.html#ixzz6HAwdrmNc

 47. Boydar said

  Coś jest nie halo z naszymi Wolnymi, przyjdzie Pan Gajowy to popatrzy.

 48. Boydar said

  Moim zdaniem ważniejsze od „ile” jest czy kogo trzeba. Bo jeśli nie to „cały pogrzeb na nic”.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020031912110052-tragiczny-bilans-we-wloszech-koronawirus-zabil-wiecej-osob-niz-w-chinach/

 49. Ad. 268 (Wolne tematy – 16)

  A to jest wg nich straszne beee.

  Nie tak. Oni czują, że ktoś im zabrał część ich historii, która im się słusznie należy. Oni wołają – „Zwróćcie nam naszą historię!”

 50. Boydar said

  „… NATO podejmuje zakrojone na szeroką skalę działania, aby /… zmniejszyć ryzyko dla /…/ ludności, której służymy …” – Jens Stoltenberg

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020031912108764-stoltenberg-opowiedzial-jak-koronawirus-wplynal-na-zdolnosci-bojowe-nato-Sputnik/

  Skoro już dorwał się do mikrofonu niechby zdradził która to ludność oprócz narodu przebranego. Przypuszczać należy, że miał na względzie Jugosławię czy Kosowo. Oraz coraz ciaśniejszy pierścień baz atomowych wokół Rosji

 51. Boydar said

  Może było, może nie było, nie pamiętam

  https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2020/02/17/na-czym-polega-polskosc-i-z-czym-walcza-ci-ktorzy-jej-nienawidza/

  Przeczytałem do połowy i muszę zacząć od początku, jutro, dzisiaj nie dam już rady. Spore źwierzę ale zdaje się że rasistowskie, to znaczy chciałem powiedzieć rasowe, źwierze.

 52. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/lublin-ksiadz-organizujacy-procesje-przeciw-epidemii-nie-wyjdzie-juz-na-ulice-6490658872064129a

  Pierdolony gudłaj. Nie, nie proboszcz.

 53. revers said

  „Kto bezpośrednio kieruje tą ogromną kradzieżą z budżetu polskiego?

  Trzy podmioty:

  Prezes Narodowego Banku Polskiego – Adam Glapiński (Żyd)

  Minister Finansów – Tadeusz Kościński (Żyd)

  J.P. Morgan – oraz J.P. Morgan Poland (Żydzi)

  przy wsparciu logistycznym Mossadu (Żydzi)

  Jaki jest cel tej bezprecedensowej kradzieży?

  wyciągnięcie w sposób nielegalny oraz w tajemnicy przed obywatelami Polski ogromnych środków płatniczych (tych, które już są w budżecie i tych, które do polskiego budżetu będą wpływały przez następnych wiele lat)

  Jaka jest kwalifikacja takiego czynu według prawa?”

  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/glapinski-koscinski-i-j-p-morgan-montuja-najwiekszy-przekret?fbclid=IwAR29FS4KFDN-RvknaOOvBeUaAMH0GvuNcGjX7ZwddWx2fnOb_HU5phXm5zA

 54. wanderer said

  Niech Pan Gajowy spi. Chodzi o „cel”nosc jakby to Pan Nick powiedzial.

 55. Boydar said

  Panie Reversie.

  Kiedyś przyszło mi przeliczyć pudło stu i dwustuzłotówek. Takie jak po dużych butach, powiedzmy kozaczkach. Ręce mi drżały i w gardle zaschło z wrażenia, nigdy przedtem nie widziałem takiej kasy, może tylko na filmach gangsterskich.

  Znacznie później się dowiedziałem, że w pokoju za ścianą były tego jeszcze dwie szafy.

  Pan też się kiedyś dowie o jakie pieniądze idzie gra, i że nie tylko o pieniądze.

 56. Boydar said

  @ Pan Wanderer

  Skoro WordPress uparcie nie puszcza mi komentarza to znaczy się nie pora jeszcze na takie refleksje. Poczekam 🙂

 57. lewarek.pl said

  Z Newslettera nr 387 Jerzego Zięby:

  Szanowni Państwo,
  System opresji w Polsce oszalał.
  Planowana jest akcja publicznego palenia moich książek ! 🙂
  Minister Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wydają oświadczenia, że to co opisałem w książkach może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
  W domyśle – to co oni mówią jest oczywiście bezpieczne.
  Właścicieli portalu Allegro tak wystraszono, że moje książki są usunięte z tego portalu.
  YouTube, na polecenie z góry, usuwa wszystkie moje filmy.
  Facebook robi to samo i nie jest to działanie administracji FB.
  Moje bardzo ważne dla lekarzy streamy na żywo są w ciągu 30 sekund po zakończeniu transmisji natychmiast usuwane.
  Nawet przestraszyli się tego :
  https://www.brighteon.com/e38cb083-ac9e-4f8d-a471-6740196c5453
  Zaproszenie do dzisiejszego streama głównie DLA LEKARZY
  Zatrzymali po obejrzeniu przez 14 000 osób, gdzie do tej pory byłoby to ok. 200 000 osób :

  Być może nie wszyscy z Państwa ten link otworzą, bo nie macie konta na Facebooku.
  Pisałem poprzednio : zachęcam do założenia konta, ale biernego, tylko do obserwacji.
  Bez podawania co w danym momencie robicie, czym się interesujecie, bez robienia wpisów itd.
  Wtedy jest to dla Was bezpieczne.
  Ja nie jestem w stanie bezustannie kopiować tego z co się dzieje na Facebooku tutaj do tego newslettera.
  Niewyobrażalna wręcz mowa nienawiści z niebywałymi kłamstwami na mój temat leje się każdego dnia z polskich mediów. Celuje w tym TVN, który nie wiadomo po co ludzie oglądają, bo to nie jest stacja przyjazna Polsce.
  Najgorzej, że są tacy Polacy, którzy nawet w to wierzą co im tam mówią.
  Podobno jestem oskarżony też o rasizm i homofobię!
  To co do Państwa pisze w moich Newsletterach jest również skrzętnie monitorowane.
  Jest stworzona grupa prokuratorów, którym za cel postawiono zniszczenie mnie.
  Jest absolutny zakaz robienia ze mną jakichkolwiek wywiadów w mediach.
  Dlaczego? Dlatego że przekaz ma być jednokierunkowy: niszczy Ziębę, niszczyć jego wizerunek i nie pozwolić mu na jakiekolwiek wypowiedzi.
  Taką informację otrzymałem od przedstawiciela jednego z bardzo dużych mediów w Polsce.
  Panicznie boją się tego, że przy zadaniu mi pytań usłyszeli by odpowiedź, która im bardzo nie pasuje, bo inne mają wskazówki i nakazy.
  Wielokrotnie mi mówią, że wewnątrz swych organizacji mam ogromne poparcie, ale publicznie nie mogą tego pokazać.
  To samo dotyczy wielu lekarzy.
  Problem mają w tym, że:
  Po zastosowaniu tego co powiedziałem
  https://www.bitchute.com/video/8vSM09I4tTKz/
  można by tych ludzi konających, umierających wyleczyć.
  Wtedy natychmiast znikła by panika, a im nie o to chodzi. Chodzi o UTRZYMYWANIE PANIKI.
  Po co?
  Po to, że za kilka miesięcy będzie wprowadzona szczepionka, którą ludzie będą musieli brać pod przymusem. Pretekst będzie taki: no chyba nie chcecie, żeby doszło do „powtórki z rozrywki” .
  W Polsce, kraju 38 milionowym, przez ostatnie 6 tygodni zmarło 5 czy 6 osób.
  GDZIE JEST TA PANDEMIA?
  Każdego dnia w Polsce umiera 35 osób z powodu zwykłego zapalenia płuc!
  pandemii nie ma.
  Każdego dnia w Polsce umiera ok. 70 osób z powodu SEPSY,
  Pandemii nie ma.
  Ludzie MASOWO umierają, a LECZENIE jest dokładnie takie samo jak opisałem w moim filmie, za którą mnie tak niszczą. Tylko dlatego, że powiedziałem jak jeszcze można uratować
  umierająca osobę.
  Mało tego, jak mi powiedziały dobre dusze, całość jest finansowane przez polskie Państwo,
  czyli podatników.
  Oto Polska właśnie…

 58. PB said

  baryłka ropy to 159L
  ropa jest po 26 dolarów
  dolar jest po 4,00 pln

  26 x 4 zł = 104 zł ZA 159 L

  104 zł / 159 L = 0,65 złotego

  na stacjach mamy 4,40 zł

 59. Jerry Roberts said

  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/glapinski-koscinski-i-j-p-morgan-montuja-najwiekszy-przekret

 60. marteczka said

  To także przeminie. Trzy rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas tej epidemii.

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/this-too-shall-pass-3-things-to-remember-amid-coronavirus-panic/

 61. NICK said

  P.Listwa, powyżej, dobrze Wam zapodaje.
  Hiacynty w rozkwicie i to mnie cieszy.

  Martwi zaś to, że.
  Nawet gdyby obecny szajs koronowy natychmiast się zatrzymał.
  Straty będą niepowetowane.
  Pal licho finansowe/polityczne.

  Moralno – etyczne; czytaj Katolickie.
  No i ludzkie.
  Straty Ludzkie. DOSŁOWNIE.
  Bo.
  Już są.

  Z dnia na dzień jest gorzej.
  To chyba nie jest preludium, skoro barany same idą pod kosę???

  Jeszcze jedno.
  Wandaluzja.
  P. Listwa się był ośmielił dobrej krytyki.
  Czekam wtedy by Wandaluzja napisał.
  Odpowiedział.
  Po POLSKU i wprost.
  Np. czego jest/ było zamiarem pisanie.

  Zauważcie.
  Kiedy trzeba piszę ‚normalnie’.
  Coraz… .

 62. towarzysz0 said

  Dlaczego nigdzie na polskich stronach nie trafiam na drastyczny spadek Baltic Dry Index spadający w krótkim czasie z 5000 na minus 21. Ciekawe, że informacja o tym wskaźniku w wikipedii występuje w niewielu językach, oprócz uznanych międzynarodowych zauważyłem również litewski. Niestety, nic dla nas.

  tu informacja o tym wskaźniku, opisującym stan rzeczywisty handlu światowego.

 63. NICK said

  No i Gospodarzu.
  A, zresztą.
  Pan wie co robi.
  Pozdrawiam.

 64. bryś said

  Lewarek o Ziębie – dlaczego nie założy jakiegos bloga na zagranicznych serwerach? Tak pytam bo się nie znam za bardzo. Nie miał by zasięgu w Polsce, czy cos?

 65. Ad. 30, 36:

  Zwracam uwagę Adminowi na NAPAD na zasłużonego gajówkowicza. Jeśli komuś zarzuca się KŁAMSTWO to trzeba to wykazać. Ja wiem, jak było w Oświęcimiu, bo Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtonu w sprawie kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Kapitał ten wziął się STĄD, że Flick kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty amerykańskie. Wodzem tych kapitalistów był Preskott Busch-Sherff-Bush, dyrektor obozu pracy NIEWOLNICZEJ w Oświęcimiu i ojciec i dziad 2 Prezydentów USA.
  Wiadomo mi, że w akcie Zakupu Folwarku Żydowskiego ZSRS jurysdykcją Pracy Niewolniczej zostały objęte TYLKO dwie Nacje: Słowianie i Murzyni Amerykańscy.
  Według instrukcji Bieruta i Raportu I frontu ukraińskiego, który zdobył Archiwum Oświęcimskie, to obóz w BRZEZINCE dostarczył 6 milionów Słowian do STU Podobozów na obszarze 14 tysięcy km2. Każdy Podobóz miał ILEŚ Ośrodków Pracy Niewolniczej, gdzie robocze życie Niewolnika trwało 9 miesięcy, po czym zwłoki były obowiązkowo Palone lub składane w kopalniach na poziomach Do Zawalenia, ale jak to miało być w USA to NIE WIEM. Hrabia Richthofen ograniczył Samobójstwa Niewolników spasaniem zwłok szczurami, którymi karmiono Niewolników.
  LISTWA ma symptomy Biskupa, który GROZIŁ MI 4 lata temu. Ta Groźba została uskuteczniona Zamknięciem http://www.wandaluzja.com w USA jako NAJPOCZYTNIEJSZEJ i NAJDROŻSZEJ, za którą nie płacono mi, bo była zarejestrowana jako SĄDOWA – ale Ktoś Inkasował ??? Na podstawie http://www.wandaluzja.com FBI, Interpol i ONZ prowadziły ŚLEDZTWO, które uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostały one ponownie Zaprotestowane przez wnuka Właściciela Hitler i Cherubina Hitlera, którzy wystąpili jako WŁAŚCICIELE Organizacji Narodów Zjednoczonych.
  Nad Renem chciałem sprzedać Niemcom za małe pieniądze kataster jerozolimski i hipotekę Rzymu. Kanclerz Kohl tak się przestraszył WYBRYKÓW rabinów jerozolimskich, że ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Molestowałem Palestyńczyków, a gdy w końcu napisałem do Ambasady Autonomii Palestyńskiej to odesłali mnie do Domu Wariatów z powołaniem na Jakichś szalbierzy naukowych Rzeczpospolitej KRADZIEŻY DOKUMENTÓW. Poskarżyłem się więc Narodowcom, gdzie Rzecznik Stefański ZELŻYŁ MNIE Nienawistnie. Źle na tym wyszedł, bo gdy prowadził we Wrocławiu Marsz 11 LISTOPADA to Marsz został ROZPĘDZONY przez Policję za Zamach na KATOLOFOBA Piłsudskiego – i poskarżyć się NIE MÓGŁ. 11 Listopada na Święto Narodowe WYWALCZYŁEM JA oponując Przyjazd Paderewskiego z USA do Poznania.
  Teraz Mocarstwa WALCZĄ o Polską Prezydenturę. Obiecałem PREZYDENTCE Teresie Garland, że ją poprę.

 66. Listwa said

  @ 49 Krzysztof M

  Nie Panie Krzysztofie, nikt im niczego nie zabrał i nie należy im się prawo rugowania chrześcijaństwa, ani z polskich dziejów, ani z polskiego dorobku.
  Oni wymyślili, że ktoś, a dokładnie Kocioł katolicki zniszczył wszystkie dowody na istnie Wielkiej Lechii, a kto niby zniszczył Wielką Lechie, tego nawet sami nie wymyślili. Mówią że zniszczył i już.

  Jest ponad 1000 lat od 966 historii Polski generalnie dobrze udokumentowanej, jest wiele spraw które mogą być lepiej naświetlone dzięki studiom, cześć zwłaszcza szczegółowych spraw przepadło, także dlatego że zwieziono bardzo wiele dokumentów do Warszawy przed powstaniem 44 i spłonęło.

  Oni kwestionują to, co było dobre w epoce chrześcijańskiej w słowiańskiej Polsce, nawet w Gajówe pojawiali sie i pletli głupoty, że za tych czasów Polska podupadła. (panie Yagiel wyjaśniam , że przymiotnik polski piszemy z małej, rzeczowni Polska z dużej litery, bo takie są zasady pisowni, a nie fakty ortograficzne. Według tych zasad słowianie piszemy z małej. I żadne „gadaj zdrów” panie belfer w samozachwycie)

  Historia Polski to tez historia Europy i to też ta udokumentowana. Żałośnie turbosłowianie wyglądają w tym swietle. Na „rynku lokalnym” tylko turbosłowanie coś znaczą, bo dzisiejszy Polak, nie dość że słabo wyedukowany w tematach fundamentalnych to i głupi jest.

  W omawianym temacie nie jest ważne kto zbudował Imperium Romanum, że nie zrobili tego katolicy, istotne jest tu przyjęcie pewnych kryteriów Imperium. Weźmy Prawo rzymskie, jest to dzieło szlachetnych i wykształconych, także pod kątem etycznym umysłów. Hun barbarzyński tego nie zrobił, choć hunowie jako armia atakowali Rzym i go zdobywali.
  Odpowiednika Prawa rzymskiego w słowiańsczyzna nie wykształciła. A to jest dowód i przykład na istnienie struktury czegoś co mozna nazwać Imperium. Polowania na zające tym nie są.

  Kilkadziesiąt lat po zmartwychwstaniu Chrystusa liczba jego wyznawców to ok 1000 osób. Potem 300 lat krwawych prześladowawań, potem ok 500 r upadek zachodniej części Imperium. Także w skutek najazdów Germanów i róznych Hunów. Żeby przetrwał dorobek Imperum Romanum – intelektualny i kulturalny, to katolicy i Kościół wszystko co zdołali gromadzili i chronili (stąd też zaakceptowany dorobek myśli greckiej w skarbnicy intelektualnej chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej). Zachodnia część Imperium zaczęla się odradzać, także dzieki mśli chrzścijańskiej wpływu Kościoła. Po Edykcie cesarza Konstantyna Kościół zdobył wolność działania.

  Germanie w pierwszym 1000 leciu widzieli sens najazdów na bogaty i Rzym, a nie lesne knieje słowiańskie. Potem gdy Rzym ponownie stanął na nogi obrócili sie na wschód. Polska ma problemy z Germanią generalnie po roku 1000 i śmierci Ottona. Wiec kto i kiedy zniszczył te ponoć mocarstwo jakim była Wielka Lechia lub tym podobny wymysł bajkopisarzy? Odpowiedź jest oczywista , nie było nawet komu to zrobić. I co to za Imperium jak znikleło bez sladu. Zakonnicy i misjonarze katoliccy tego nie zrobili. Nigdy w dziejach Kościoła, chrześcijaństwo nie niszczyło dorobku. Dokładali tylko chrześciajańtwo do tego co zastali. Rugowali tylko to, co było kultem pogańskim, bo za każdym, niezaleznie od miejsca i rodziaju zawsze stoi szatanizm i takie zazwyczaj zabiegi jak ofiary z dzieci dla przejednainia bogów.

  Kolegiata w Dobrym mieście o ktorej wspominałem, łacina a z nią dostęp do zaplecza intelektualnego, prawo rzymskie, wiara katolicka, rozwój etyki, właściwie ujętych wspołzalęzności, poziom duchowy i intelektualny zawdzieczamy przybyciu chreścijaństwa. Tego wcześniej nie było . Takie są fakty. Szwedzie w czasie Potopu (1656 ) wywieźli wiele dokumentów z dziedziny medycyny, bo nastapił u nas rozwój.

  Teraz też, przyjmowanie kultów róznych perunów, swarożyców skończy się dla was objęciem szatańskimi łapami.
  A ciemny lud myśli że bogaty bedzie i szcześliwy.

  Jeśli poznacie nieco więcej historii Polski i Europy i popatrzycie na te turbosłowiańskie głupoty, to sami zobaczycie jak was robią w konia. Zobaczcie kto też ma takie poglądy i plany, bo z takimi stają w jednym szeregu .

  PS. Jak Wandaluzja wypisuje głupoty „AŻ ZDECHNIE OSTATNI POLAK, bo Słowianie potrzebni są na Niewolników”
  i przy tym twierdzi że to ja tak uważam i to żeby ogłupiac Plaków, żeby sie przeciw niemcom nie buntowali, to zauwazcie że wszystkie te turbosłowiańskie bzdety są robione według identycznej sztampy.

  Siedzi taki przed klawiaturą i puszcza gile.

 67. bryś said

  Ad Listwa – „Jak Irlandczycy ocalili cywilizację.” Thomas Cahill – Tam jakoś misjonarze i święci niczego nie zniszczyli. A ciekawa teza jest w tej książce udowadniana po upadku Imperium Romanum.

 68. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo,
  jak zauważono, mam jeszcze cztery pytania – pozwolisz? (Odpowie Pan oczywiście, jak zwykle, na ile zechce…)

  1. Mam kłopot z dwo-istością Prusacy-Niemcy; ale przedtem jeszcze z tą: Prusacy-Prusowie, bo żaden rycerz von Salza nie był Prusem, ale już za von Jungingen’ów bywali Prusowie Krzyżakami (bywali też jaszczurkami). Zatem państwo Krzyżaków po zdjęciu płaszczy było państwem katolickich Hohenzollern’ów, po kądzieli Jagiellonów-katolików – wszelako zaraz – i aż do I WŚW – Prusacy/Hohenzollern’owie to protestanci! Nie jak Niemcy: biologia biologią, geny genami, ale Prusacy to protestanci/filosemici/, gdy katolicy to katolicy/filopapi/. W tym sensie fraza „Roty” Konopnickiej „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” była w 1910 i jest błędna, bo pluło nam w twarz prusactwo Bismarck’a, Hohenzollern’a… Fraza ta powinna – wg mnie – brzmieć „Nie będzie Prusak pluł nam w twarz” – co Pan na to?

  2. To roz-dwojenie wroga mogło mieć znaczenie wobec agresji hitlerowskiej na nas w 39: np. filoPolak Habsburg syn Habsburg’a, omal króla Polski’1916, mógł inaczej odpowiedzieć wrogom, gdy w polskim mundurze był pytany – a o co, to Pan wie. Zatem – czy mogło to roz-rożnienie? Przed II WŚW tym bardziej?

  3. W uprzejmej odpowiedzi swej (częściowej?) użył Pan słowa ‚Turyzm’ – ciekawego dla mnie. Pan NIck upomniał się u Pana o wypowiedź po polsku – ba! Nie wszystko da się powiedzieć, wyrazić po polsku – są sprawy, które wysłowić może tylko przed-polska mowa… Czy słowo ‚Turyzm’ jest przed-polskie? Mnie ono łączy z turem oczywiście, z Turynem, który tam jest, gdzie w przed-polskich czasach nasi osiedlali się:E-Turskowie, wygrywający ze Smokami…
  Tu dygresja z Sienkiewicza: nasi, tj. Lygia, Ursus trafili aż do ROMA Nero – otóż Ursus uratował/?/ Lygię z rogów Tur’a właśnie – nie lwa czy żyrafy, które rogów nie mają – tura pruskiego straszliwie: którego skąd Nero miał?… Przy czym Lygia nie wyglądała na przestraszoną, a Tur mógł być ciut otumaniony (jak dajmy na to Węgrzy, w przerwie, herbatą, w finale piłkarskich Mistrzostw Swiata przeciwko Niemcom – u nich: w 54? ); pewnie nawet musiał, bo – z szacunkiem dla talentu Sienkiewa – gdzie człowiekowi do Tur’a ?! do Turyzmu… – Pytam więc: czy ‚Turyzm’ da się objaśnić po polsku? .

  4. Jeśli nie i są sprawy, których mowa polska nie jest władna wyrazić – jako mowa po-L-ska właśnie: jak przykładowa „Rota” –
  to czy są sprawy, których nie wyraziła „BoguRodzica”? Która wyraziła więcej, niż gdyby była po polsku; wyraziła trwale, jak sądzę, i skutecznie, gdyż nasi zjednoczeni tą pieśnią (wszyscy nauczyli się jej w Czerwińsku) zaatakowali Zakon Krzyżaków z południa na północ zwyciężsko, A nie jest hymnem polskim do dziś. Czy dlatego – pytam Pana – że Polska to po-L-ska właśnie? Choć dziś nazywana RzeczPospolitą /Dwu Narodów/. A może Trzech, zjednoczonych? Na co świadectwem poświęcenie trzech Pułków Smoleńskich (równe temu Spartan broniących wąwozu) pod Grunwaldem. Zatem: czy np. słowo ‚Turyzm’ jest objaśnialne mową „BoguRodzicy”?

 69. Listwa said

  @ 61 Nick

  Prof. Wolniewicz , choć jak się deklarował katolikiem nie był, to jako umysł szlachetny dobre pokazuje istnienie pęknięcie czyniącej podział. Także w Kościele.

 70. Boydar said

  Odniosę się tylko do jednego, bo sprawa wygląda na śmierdzącą

  „… odpowiednika prawa rzymskiego słowiańszczyzna nie wykształciła …”

  – po czem Pan Listwa wnosi ?
  – czy prawo rzymskie jest „lepsze” od zasad gramatyki ?
  – a jeśli nie jest, to czy implementacja Dekalogu w innej formie byłaby gorsza ?
  – czy jeśli Słowianie w założonej liczbie żyli i funkcjonowali przez tysiąclecia, nie wydaje się rozsądne i oczywiste że spójne prawo gwarantujące harmonijny rozwój musieli jednak wypracować ?

  I jeszcze z innej strony. Warunki bytu oraz struktura ludności (nawet ewoluująca w czasie) w Cesarstwie Rzymskim wymagały doprecyzowania dodatkowego – czego nie wolno. Odniesień do kar za pozbawienie życia jest tam zez trzy grube płachty. W dekalogu są to dwa wyrazy. Bo mordowanie jest nienormalne i stanowi margines.

  A jeśli Słowianie byli en masse NORMALNIE NORMALNI ???

 71. osoba prywatna said

  Epidemia koronawirusa i zarządzenia polskiego rządu ograniczające kontakty między obywatelami, stanowią poważną przeszkodę w trwającej kampanii prezydenckiej.
  http://sanocki.neon24.pl/post/153850,przelozyc-wybory

 72. revers said

  W tym samym czasie jak normalni to inaczej virusy korony, to lbtqplus jak nigdy nic ma praffcio spotykania sie dzisiatkami tysiecy i doopczenia sie przy malym pifku jak w miami.

  https://www.nbcnews.com/feature/nbc-out/thousands-attended-miami-gay-festival-several-later-tested-positive-coronavirus-n1161496?cid=sm_npd_nn_fb_ma&fbclid=IwAR0mUgyfljRJavn0nq7L-HQA8UtkQHTItPA6oBTv-a_Xa8vSd4K4gHmSrlc

  z reguly nosicieli wiruskow, protoplastow korony jak HIV, sars, hodowac i roznosic te viruski.

 73. NICK said

  Zarządzam spokój.

 74. NICK said

  Tak.
  Listwa.
  (68).
  Wolniewicza znam.
  Tego nie znałem. Tej myśli.
  Dziękuję?
  Jestem niezależny.
  Lecz.
  Dziękuję.

 75. revers said

  re55

  ale tego ETF to nie zdekoduje zadna satelitarna detekcja zlota p.Juluisza Prawdziwca, i zadna wandaluzja nie odnotowala na swoich blogach, czy lokalna skarbowka.

  „… Szkopuł polega na tym, że NBP nie kupił złota – ale kupił ETF, czyli tzw. „papierowy kruszec”. To zwykła kartka papieru ze znakiem wodnym i zapisem bankowym – o prawdziwej wartości pojedynczej karki papieru wyrwanej z zeszytu!

  Co to są ETF ?
  Gold Exchange Traded Funds
  ETF (Gold Exchange Traded Funds), czyli instrumenty finansowe replikujące cenę złota. Uczestnicy funduszy ETF wchodzą w posiadanie złota niealokowanego w realnie istniejącym kruszcu. ETF-y są kupowane i sprzedawane tak jak akcje. Szacuje się, ze nawet 95% złota, którym obraca się w Londynie jest niealokowane. W ubiegłych latach sprzedawano tam co roku ok. 1,3 mln ton złota ogółem, czyli prawie 7 razy więcej niż kiedykolwiek go wydobyto.

  ETF nie jest nawet obligacją ani żadnym papierem dłużnym. To następne narzędzie ekonomiczne do oszukiwania ludzi!”

  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/polska-nie-kupila-zlota-kupila-etf-y

  A gawiedz sie cieszy po 7-me nieba jaka jest bogata.

  Wzspalo sie tez z za scianyp.Boydara z saf 100 ton zlota, czy tam szaf WSI Lisieckiego te 100 Ton z akcji zelazo?

 76. mate3 said

  Ad @lewarek.pl – smutne, OGROMNIE smutne…
  Co możemy? Jak możemy to zmienić? Przecież tak nie może być!

 77. osoba prywatna said

  Wielki dramat Lecha Wałęsy – jesteśmy z Tobą Lechu!
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/153838,wielki-dramat-lecha-walesy-jestesmy-z-toba-lechu

 78. Listwa said

  @ 67 Bryś

  Tu coś na temat historii i jej interpretacji, nawet mi sie nie chce komentowac co ten cudak mówi. Taka paralela do dzisiejszych opowiadań turbosłowiańszczyzny. Przypomnę tylko że ten działacz Bór podjął decyzję o wybuchu Powstania Warszawskiego i potem zwiał do Londynu.

 79. Listwa said

  @ 28 Bezpartyjna

  Interesująca informacja.

 80. Listwa said

  @ 69 Boydar

  Pan cos o lotach wspominiał a kręci sie w kółko.

  „… odpowiednika prawa rzymskiego słowiańszczyzna nie wykształciła …”
  – po czem Pan Listwa wnosi ?

  – bo czegoś takiego do dziś nikt nie odkrył i nie pokazał.

  – czy prawo rzymskie jest „lepsze” od zasad gramatyki ?
  – i to dobre i to. Ale prawo rzymskie to dzieło intelektualne tam jest zawarta filozofia, jak przy budowlach inżynieria , gramatyka to tylko pewne zasady techniczne.

  – a jeśli nie jest, to czy implementacja Dekalogu w innej formie byłaby gorsza ?
  – jest czymś wznioślejszym. Dekalog jest genialny, jego konkretna treść to tylko jeden z aspektów, taki widzalny.

  – czy jeśli Słowianie w założonej liczbie żyli i funkcjonowali przez tysiąclecia, nie wydaje się rozsądne i oczywiste że spójne prawo gwarantujące harmonijny rozwój musieli jednak wypracować ?

  – zapewne mieli jakieś zasady funkcjonowania ale nie pisane, i wcale niekoniecznie wszystkie dobre. Ale raczej dotyczyły głównie zwierzchności takiej czy innej. Ale trudno coś powiedzieć bo brak materiałów.

  „I jeszcze z innej strony. Warunki bytu oraz struktura ludności (nawet ewoluująca w czasie) w Cesarstwie Rzymskim wymagały doprecyzowania dodatkowego – czego nie wolno. Odniesień do kar za pozbawienie życia jest tam zez trzy grube płachty. W dekalogu są to dwa wyrazy. Bo mordowanie jest nienormalne i stanowi margines.”

  – Dekalog tylko ustala zakaz i zarazem pokazuje co jest dobre, Prawo karne ustala wymiar kary w poszczególnych wypadkach.

  A jeśli Słowianie byli en masse NORMALNIE NORMALNI ???
  – zapewne w swym ogóle byli, co wcale nie wyklucza że wszystko było u nich dobre i w pełnym rozkwicie.

  Jakby nie patrzeć przybycie chrześcijaństwa było dla nich bardzo owocne.

 81. Boydar said

  „… było dla nich bardzo owocne …”

  Było ukoronowaniem i zwieńczeniem wszystkiego, do czego przez milenia zmierzali. Najlepszym z możliwych.

  Podpisuję się pod ty stwierdzeniem specjalnie wyraźnie i głośno, odnoszę bowiem u Pana Listwy wrażenie wątpliwości co do moich przekonań, a nie samego chrześcijaństwa oczywiście.

  Jednak oprócz nagrody jaką niewątpliwie stanowiło (w tym wiecznej), było też straszliwą (żeby nie powiedzieć ostateczną) próbą jakiej zostali przez Stwórcę poddani. Niestety, przy obecności przyrodzonych cech słowiańskich, nie wszyscy przeszli do następnej klasy. Pozwolę sobie zacytować w tym miejscu fragment większej rozprawy na temat, z którym zgadzam się w szczególności –

  W tym momencie trzeba się na chwilę zatrzymać, gdyż w przypadku gościnności – przysłowiowej cechy narodów słowiańskich i Polaków – zachodzi sytuacja, o której wspomniałem wcześniej, a mianowicie psychologiczny i socjologiczny fakt, gdy cecha z założenia pozytywna (o ile nie szczytna, bo za taką uważano gościnność w starożytnej Grecji), kiedy w wielkopańskim geście wymyka się spod kontroli, zwłaszcza w skali ogólnopaństwowej względem mniejszości etnicznych, religijnych, gospodarczych i obyczajowych pochodzących z tradycji cywilizacyjnych przeciwnych chrześcijańskim – może stać się w dalszej przyszłości źródłem rozlicznych problemów, już nie tylko gospodarczych, lecz związanych z osłabianiem spójności, siły i zdolności obronnych państwa włącznie z zagrożeniem samego bytu narodu. Przesadna gościnność nazywana z europejska “tolerancją” doprowadzała i doprowadza do rozmywania etnicznej tożsamości, dewastacji edukacji, moralności publicznej, kultury, sztuki oraz do gorszących tumultów

  To cytat spod linku w (51)

 82. NyndrO said

  Nie wiem o co Wam chodzi; jakaś obsesja. Z tym, że Słowianie SĄ. * Tyn jest dobry https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-ojciec-rydzyk-prosi-o-wplaty-na-swoje-media/0kx7q3c

 83. NyndrO said

  Tak się składa, że Stary mojego przyjaciela ma dużą firmę w Toruniu i blisko z Rydzykiem współpracuje. To jest ziółko…

 84. I*** said

  (51) Boydar

  Wielce pouczająca publikacja i – stosując podane w niej kryteria odróżniające etnicznego Polaka od udającego Polaka…choćby tu w gajówce – jakże praktyczna…w każdym razie dziękuję za link.

  Sam Pan widzi, że z obywatelem Listwą (mówiąc pańskim językiem) w pewnych sprawach nigdy wspólnej płaszczyzny nie było i nie będzie!

 85. Boydar said

  Ockłeś się nareszcie ?

  Jeszcze do Pana Listwy oraz innych, którzy zechcą przeczytać.

  Kaganek Chrześcijaństwa jaki został przyniesiony Słowianom był i jest cudownym przesłaniem Boga, najlepszym darem którego brakowało nam „do kompletu”.

  Podobnym jest Dar Eucharystii. I teraz, za wszystkim stoi Bóg. I za wprowadzeniem chrześcijaństwa i za skutkami Komunii Świętej. Jak się okazuje, opłatek Sakramentu można złapać w locie, schować do kieszeni, okruszki wymopować. Czy przypadkiem nie dostrzegamy analogii z procesem chrystianizacji Słowian ? Zwłaszcza w wykonaniu Brandenburczyków ? Czy przestał w tym uczestniczyć Bóg ? No nie przestał. Ale my przestaliśmy szanować Boga. Skutki są opłakane, cbdo.

  Czy od Cyryla/Metodego, czy od germańca, wszystko jest ważne. Czasami niegodne, jak novusowa Msza. Przeważnie też obraża Boga Ojca, Ducha, Syna, Najświętszą Panienkę i zastępy Świętych. Obraża też nasz rozum i inteligencję.

  Jak tysiąc lat później powiedział Poeta – „to było kwestia smaku”

  .https://www.youtube.com/watch?v=A-aFF5fiadg

 86. Boydar said

  @ Pan I***

  Już a Go, qurwa, odkształcę, i przeformuję; aby tylko dał radę przeżyć.

 87. Listwa said

  @ 80 Boydar

  Jak komus zależy to oczywiście moze zgłębiać tematykę historii słowian sprzed 966. Tylko nie należy tego robic metodą turbosłowian i za ich pośrednictwem, czyli nawet nie domniemań, a jakiegoś ich uduchowionego chciejstwa nastawioniego na wsciskanie pogańsich bożków w miejsce całej spuścizny chrzescijaństwa.

 88. Boydar said

  @ Pan Revers

  Nie, to był tylko drobny przekręt ubrany w pancerzyk poprawności formalnej i skarbowej. Nie mój naturalnie, mnie tylko otarło bez skutków ubocznych.

 89. Listwa said

  @ 83 I***

  A jaka niby miałaby być wspólna płaszczyzna miedzy tym, który sprawdza co jest za drzwiami, a tym, który snuje głupawe i nierealne domysły.

 90. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Czy się Panu podoba czy nie, również mnie i każdemu innemu, przed epoką chrześcijaństwa wszędzie były „pogańskie bożki”. Mądrzejsze i głupsze, szlachetne i jakby mniej. Stawianie tego faktu pod wątpliwość to zwyczajny strusizm.

  Z jakiegoś jednak powodu brandenburczyk walczył z nimi z kłami kapiącymi jadem i mieczem ociekającym krwią, naszą.
  A taki Cyryl czy inny Metody – spokojnie, życzliwie, ze zrozumieniem. Bo ? Bo miał dobro na względzie !!! Tak jak nie przymierzając Salomon, który „kazał” rozciąć niemowlę.

 91. Listwa said

  @ 89 Boydar

  Ja mam nawet szacunek dla pogańskich przodków, że przyjęli chrześcijaństwo i nie przeszkadza w niczym ich wcześniejsza pogańskość. O wdzięczności nie wspomnę.
  Tylko turbosłowonie drą gęby, ze to nieprawda że przed 966 niczego nie było. Ależ było.
  Chrzest 966 był tylko zwieńczeniem pewnego procesu. Sądzę że trwał on co najmniej 100 lat, a jesli trwał 200 to też nie zdziwi. I nie była to sprawa jednego króla, musiało w tym uczestniczyć wiele osób.

  Ci szlachetni poganie, jakimi byli słowianie sprzed 966 na szczęscie zechcieli pojąc liczne sprawy i zrobić z tego dobry uzytek. Turbo słowianie to oni nie byli.

 92. osoba prywatna said

  Takich cen ropy nie było od czasów II wojny światowej
  https://pl.sputniknews.com/karykatury/2020031912108603-sputnik-takich-cen-ropy-nie-bylo-od-czasow-ii-wojny-swiatowej/

 93. Listwa said

  @ 82 NyndrO

  To Wasza Wysokość zachęca żeby mu dawać? Toż to rozwalacz.

 94. Listwa said

  @ 86 Boydar

  Żeby ci wungla z komórki w tym czasie nie wynieśli i bateryjka w latarce nie padła. Bo będzie ciemno i zimno.

 95. Adrem said

  Od dr Kocota. Ordynator chirurgii w Szpita lu MSWiA w Katowicach

  Ważne, może i najważniejsze w moim i Waszym życiu. Myślę, że już czas zrozumieć koronawirusa. Wreszcie mamy wiedzę potwierdzającą przypuszczenia!. Kochani piszę do Was, bo wiem, że zagrożenie jest olbrzymie dla każdego z nas i Tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie wygrać zanim pojawi się u nas dramat w szpitalach i w Waszych rodzinach, który obecnie dzieje się we Włoszech. Proszę o dokladne przeczytanie komunikatu. My lekarze jesteśmy w posiadaniu wiedzy, która uchroni nas wszystkich jeśli wszyscy zrozumieją istotę tej choroby. Dostaliśmy wstępne wyniki badania prosto z Włoch od włoskich badaczy zostalo przetłumaczone przez lekarza na angielski, dzięki za to olbrzymie, wielki szacunek i pokłony! . Wykonano na 3000 osób badanie testem potwierdzającym obecność wirusa niezależnie od objawów, badali wszystkich.
  Stwierdzono, iż od 50-75 procent pacjentów było bezobjawowych z dodatnim wynikiem i gdy zastosowali izolacje całkowitą społeczeństwa w ciągu 7 dni doszło do spadku zachorowań objawowych w sensie rozwiniętej choroby 10x (100 nowych spadło na 10 w ciągu 7 dni!!!!)!
  Czyli nośnikiem totalnie niewidocznym choroby są osoby nieświadome choroby. Śmiem przypuszczać, że 100 procent społeczeństwa miała już kontakt z tym wirusem – testy nie wyjdą u wszystkich dodatnie, bo to zależy od ilości wirusa w wydzielinach człowieka. Jesteśmy globalnie zakażeni. Teraz skąd w takim razie takie ciężkie zachorowania wśród osób starszych i schorowanych? To jest oczywiste – słaby organizm szybciej reaguje na zakażenie. To dlaczego chorują też ciężko osoby młodsze, a dzieci najmniej???? Bo to nie zależy jedynie od stanu zdrowia chorego. To zależy od czasu ekspozycji na wirusa także!!! Tak więc co się dzieje z dzieckiem, które zaczyna chorować? Zostaje w domu najczęściej do wyzdrowienia. Co się dzieje z nastolatkiem i mlodym zapracowanym czlowiekiem, gdy zaczyna chorować, przyjmuje leki przeciwzapalne, po których czuje się lepiej i idzie dalej pracować lub spotykać się z tymi samymi osobami – dlatego obiegła świat informacja, że pacjenci młodzi którzy przyjmowali leki przeciwzapalne m.in już słynny nurofen, ale też diclofenak i tak dalej – bo po leku przeciwzapalnym czuł się lepiej i wracał do swojego zakażonego środowiska ( dlaczego paracetamol nie pogarsza choroby – bo nie pomaga w samopoczuciu chorego, nie ma działania przeciwzapalnego!!!!!!!!)
  Tak więc po analizie tego co napisałem, stwierdzam z całą moją powagą jako lekarza, który szykuje się na wojnę z tym złem, że najistotniejszym czynnikiem jaki pogarsza stan zdrowia w tej chorobie jest powolna destabilizacja ukladu odpornościowego, która jest łatwiejsza czym więcej wirusa pojawi się w organizmie! Tak więc przyczyną jest przede wszystkim nasz ciągły nawrotowy kontakt z osobami bezobjawowymi, którzy Cię zakażają nieświadomie i wystąpienie objawów ciężkich jest warunkowane przez dorzucanie sobie samemu kolejnych wirusów od znajomych, pracowników i inne osoby z którymi zakażamy się przede wszystkim tworzeniem się tzw. „Bulionu wirusologicznego” w zamkniętych pomieszczeniach lub u np. Sportowców w sportach kontaktowych w których jest bezpośredni kontakt na zwykły oddech, siłownia, wspólny bezpośredni kontakt, trwający przewlekle przez nieokreślony jeszcze czas.
  Tak więc z miłości do człowieka piszę to, bo takie było moje zadanie!
  Czyli co mam robić???
  Zachować spokój, odpocząć i przeczekajmy 1 miesiąc, ale tak naprawdę z ręką na sumieniu dając nastolatkom i pracoholikom czas pobyć w domu!!!
  Jeśli przeciążymy szpitale, stworzymy dramatyczne warunki dla pielegniarek i lekarzy, którzy pójdą leczyć w swoich bulionach wirusologicznych – błagam pptrzebujemy profesjonalny sprzęt do zabezpieczenia się w szpitalach, to jest jedyne wyjście i nie bagatelizowanie sytuacji pandemii, chodzeniem do pracy i na imprezy i inne zgromadzenia pomimo zakazów, bo to zrobili Włosi, którzy nie byli kompletnie świadomi – ja już jestem dzięki ich walce ze śmiercią i pełną mobilizacją
  Wczesne nawroty tak to prawda są!!! Potwierdza to mechanizm – przewleklej nawrotowej wiremii nie myjąc rąk i chuchając na innych.
  Dobrą ogolnoświatową informacją powinno być na początku epidemii w krajach – pacjenci z rozponaniem koronawirusa powinni zostać w domu nie w szpitalu!!! Szpital jest dla ciężko chorych dopiero- niech to dotrze nawet i do prezydenta i premiera, bo będzie naprawdę taniej i szybciej wrócimy do normalności – to przemawia
  Przekażcie jak najdalej ten post
  Nie zbliżajcie się do innych, w rodzinach dbajcie o higiene rąk sam jeden wirus nie jest dla nas niebezpieczny, ale czym ich więcej w naszym otoczeniu tym gorzej. Odpoczywajcie mamy w tym tygodniu na to czas. A my wracamy do organizacji szpitali na wojnę, bo to nic innego, błagam pomóżcie każdy niech radykalnie zakończy kontakty i dawajcie sobie czas na leczenie przeziębień, w domu wietrzymy często pomieszczenia i w miarę możliwości spacery bez kontaktu z innymi ew. Pobyt na balkonach jak Włosi ipt., badania są potrzebne do statystyk, nam potrzebny jest odpoczynek i żeby dać czas naszym organizmom wytworzyć odpowiedź immunologiczną i wygrać samemu.
  Teraz wiem z czym walczymy!!!!
  Jaka Twoja jest droga?
  Nie rób krzywdy innym i pamiętajcie o miłości i świadomości!!!!!!!
  Prześlij dalej, może kogoś nieświadomego uratujesz.

 96. osoba prywatna said

  A co tam na kartce w kalendarzu?

 97. Listwa said

  To jest ważny głos, oni tez, a może przede wszystkim są przeciwko katolikom:

  – Dobrze wiemy, że w wielu miejscach na świecie naukowcy rozmaitych dziedzin, z różnych powodów prowadzą badania nad unicestwieniem ludzkiego życia i natury. Niektóre z wirusów są skutkiem niepotrzebnych eksperymentów – powiedział cytowany przez agencję UCAN metropolita Kolombo.

  Ksiądz kardynał podkreślił, że eksperymenty na takich wirusach są zbrodnią przeciw ludzkości. – Proszę Boga, aby ujawnił, kto to wytworzył. ONZ lub organizacje międzynarodowe powinny wykryć, kto stoi za tymi incydentami i ukarać winnych.

  Read more: http://www.pch24.pl/kardynal-ranjith-domaga-sie-zakazu-eksperymentow-z-wirusami,74771,i.html#ixzz6HEQdXzE3

 98. Listwa said

  @ 95 Adrem

  Bzdury i sianie paniki . Wygląda jak te objawienia niby prywatne, tylko tematyke zmienili.

  Z tym trzeba sę zapoznać, bo nie wirus jest grozny tylko długotrwała panika w gospodarce :

  Rozmowa z : „A więc jest Pan internistą, pulmonologiem, specjalistą od zdrowia publicznego, na renomowanym John Hopkins University w USA studiował epidemiologię, lekarz krajowy w Schlezwiku-Holsztynie …, przez wiele lat deputowanym do Bundestagu z ramienia SPD, zasiadał jako przewodniczący podkomisji ds. zdrowia w Radzie Europejskiej … itd.

  Wyjasnia parę rzeczy.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27439&Itemid=47

 99. osoba prywatna said

  Ponad 99 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech miało inne choroby [BADANIE]
  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1461999,ponad-99-proc-ofiar-smiertelnych-koronawirusa-we-wloszech-mialo-inne-choroby-badanie.html

 100. bryś said

  Adrem – chirurg?

 101. Boydar said

  W mojej i nie tylko opinii, turboes posługują się słowianizmem stricte narzędziowo. Równie dobrze w swej misji użyć by mogli ekologizmu, dwutlenkowizmu, szkodlizmu masła i smalcu, lewizmu macic do skrobanki, etc. I oczywiście używają, jest im bez różnicy, klient płaci to i wymaga. A wyznaczony cel jest nadrzędny i na każdym odcinku musi być konsekwentnie realizowany.

  Żeby było straszniej i śmieszniej, straty jakie ponosimy w wyniku tej ich działalności nie zależą od nich. Zależą od nas.
  To tak samo jak z Diabłem, nikomu nogi nie złamał ani głowy nie urwał. On tylko kusi cieniasów, i niestrudzenie przedstawia im nęcące propozycje dające doraźną „korzyść” tu i teraz. Takie otrzymał kompetencje. Jako że Bóg jest nadzwyczaj sprawiedliwy, nam udzielił kompetencji znacznie poważniejszych, w tym fundamentalnego prawa do odmowiedzi.

 102. Boydar said

  Panie Boże zapłać, za dobre słowo (94)

 103. Listwa said

  @ 100 Bryś

  A kto ma być? pewnie jak wytnie skalpelem to najpewniejsze. Jak poprawią to przyślą nową odezwę.

 104. revers said

  Kto mail sie ocknac, jak dodatkowo od piatku plnuja zakaz wycjdzenia z domow, narazie w Reichu pilotazowa, a pozniej pojdzie jaks splatka po pejsouni defakto areszt domowy.

  Lbtqplus moze zawsze liczyc na lepsze traktowanie i hodowac i roznosic dalej te sowoje ni zmutowane wirusy od HIV dp SRS, nawet sie gromadzic.

 105. Yagiel said

  ad Nyndro/81

  Szanowny Nyndro, chodzi o rzecz prostą, a nawet naturalną:

  ad Listwa/21

  „Pan Yagiel ma jeszcze cztery pytania” – zadałem je… I ?
  Ergo: Szanowny Listwo – jeśli wolno dorzucić 3 grosze do talentów:
  kiedy patrzę na drzewa – dużo ich na Żoliborzu – patrzę aż do samej góry, wiem że żyją, bo mają korzenie w ziemi…
  nie domyslam się korzeni drzewa w ziemi – one są. Ok?
  Mówię o drzewie, nie o drewnie.
  Ani o tej plastik-palmie na rondzie w W-wie: wygląda na prawdziwą – dziecko może ucieszy się…

  Zatem, Szanowny Nyndro: czy tak trudna Słowian wiedza, że drzewo korzenie ma ? Że tak jak wiek człowieka liczy się od przed-porodu – wysokość drzewa liczy się od korzeni do czubka. Ok?

 106. Listwa said

  @ 58 PB

  Warto dodać, że ponoć Orlen to polska i państwowa firma. Owszem , państwowa w 30 %.
  Od nich zależą ceny.

 107. Boydar said

  Jako że nie ma rzetelnych doniesień jak policaje i bundeswera radzą sobie w strefach no-go zone, należy tym bardziej uznać „to wszystko” za wielce interesującą chucpę.

 108. Boydar said

  NyndrO miał się ocknąć, po dezynfekcji, i wygląda nawet, że dokonał tego heroicznego wyczynu. Ułańska fantazja normalnie …

 109. Listwa said

  @ 105 Yagiel

  „Pan Yagiel ma jeszcze cztery pytania” – zadałem je… I ?

  – i może będzie odpowiedź. A w kooperacji z o. Boydar jest szansa chociaż na częściowe jej odszyfrowanie. Zakładając że jest tam prawdziwa treść.

  Drzewo ma korzenie i krzaki też. Ale dostrzegane, że byle krzaczek to 1000 letni dąb z potężnymi korzeniami, to raczej halucynacje.

 110. revers said

  re107

  ale Bundespolizei bardzo chetnie chodzic po polskiej stronie Biedronki, z zaladowanym ostra Glockiem , czy Kochem i kupowac napoj chlodzacy.

  Przyzwyczajac tubylcow do stanow wyjatkowych na mocy ustawki 1066

 111. Anucha said

  Znaczy się po moim przyjeździe do kraju.
  Będziemy z żoną działać nielegalnie .
  Znaczy się -partyzantka i zejście do podziemia 🤣

 112. Listwa said

  @ 108 Boydar

  Albo wsadził głowę w mąkę i ciągnie. Bo się pomylił.

 113. seler said

  fałszywa pandemia —> ALE prawdziwa panika

  Co ONI kombinują pod przykrywką epidemii?! Wypowiadamy wojnę naszemu lękowi!
  .https://www.youtube.com/watch?v=_FpSUkBTT4A

 114. Listwa said

  „Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marcin Kędryna udał się w prywatną podróż do Niemiec pomimo rozprzestrzeniającej się w Europie epidemii koronawirusa.”

  – to teraz będzie wszystko jasne

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/fxQk9kpTURBXy8wMGZiYzY1MGNjN2E2OTVhOWQ5MDViZjNkNjVhNjE5ZS5qcGeTlQPNAcBHzQMozQHGkwXNAxTNAbyTCaZiOTM4MmQGgaEwBQ/marcin-kedryna-dyrektor-biura-prasowego-kancelarii-prezydenta.webp

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-dyrektor-kancelarii-prezydenta-przebywal-za-granica/vjp8hvg

 115. osoba prywatna said

  DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!
  https://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2020/03/z-sieci-pozyczone-z-grupy-ale-rozsadne.html?spref=fb&fbclid=IwAR2k-ohzsj0MKRfinPC4bJVQAuqMgyBzkkUQ6Lgk1yG01WPbqfD6YkK3Ec8&m=1

 116. osoba prywatna said

  Mydło zwalcza wirusy skuteczniej niż środki z alkoholem
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mydlo-zwalcza-wirusy-skuteczniej-niz-srodki-z-alkoholem

 117. bladymamut said

  Według badania przeprowadzonego przez organy krajowe do spraw ochrony zdrowia ponad 99% śmiertelnych przypadków koronawirusa we Włoszech to osoby, które cierpiały na wcześniejsze schorzenia.
  Średni wiek osób, które zmarły z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech, wynosi 79,5.
  Ponad 75% miało problemy z wysokim ciśnieniem krwi, około 35% miało cukrzycę, a jedna trzecia cierpiała z powodu chorób serca.
  https://pubmedinfo.org/2020/03/20/we-wloszech-99-osob-ktore-zmarly-na-koronawirusa-mialo-inna-chorobe/

 118. osoba prywatna said

  Już chyba bardziej obrazowo nie sposób tego przedstawić.
  Z dedykacją dla szczepionkowych debili.

 119. osoba prywatna said

  Kościół posoborowy – nieczynne do odwołania
  http://www.bibula.com/?p=112644

 120. n said

  OP.
  Wykaż się.

 121. osoba prywatna said

  Tajna operacja izraelskiego Mosadu. Skupowali testy na koronawirusa na całym świecie
  http://www.bibula.com/?p=112723

  Izraelski wywiad chce walczyć z koronawirusem
  http://www.bibula.com/?p=112659

 122. Sołtys said

  Hiszpanów to poniosło nieźle.
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-hiszpania-lekarze-beda-wybierac-kogo-r,nId,4393132#iwa_source=special

 123. Kapsel said

  Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa!

  https://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2020/03/dr-wodarg-mowi-wprost-nie-istnieje.html?fbclid=IwAR3DR0QmzZaFmMR2KFc0VqU3fUudJo35kfHBnzl12BDajnmpJqoR-W9cTnk

  Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa! Żąda on komisji śledczej w parlamencie Niemiec z powodu pozbawienia ludności wolności i drastycznego naruszania praw człowieka i radzi mądrym prawnikom zająć się poważnie tym skandalem.

  Jest pulmonologiem, internistą, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej oraz zdrowia publicznego, był wiele lat posłem SPD i przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Europy.

  Mówi on: Samo określenie pandemia zostało nie wiadomo dlaczego zmienione i używane jest w innym znaczeniu. Do tej pory słowo „pandemia” było określeniem choroby, która w wielkiej sile objawiała się na całym globusie. Takie coś nie ma obecnie miejsca. Teraz zmieniono znaczenie tego terminu w tym sensie, że jest to choroba występująca na całym świecie, niezależnie w jakim nasileniu. Tylko że – w tym sensie co roku mamy pandemię!

  Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…

  Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …

  Dzieci są traktowane prawie jak przestępcy, ponieważ nie chorują … ale tak jest z każdym, kto ma zdrowy układ odpornościowy. Więc zabrania się wszystkim kontaktów socjalnych, towarzyskich spotkań, normalnego życia … Wszyscy są traktowani jako potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie stali się dla siebie wrogami. I nakręcają się sami dalej w tym kierunku.

  Poniżej cała wypowiedź dr. Wolfgang Wodarga w j.niemieckim z napisami w j.angielskim

  https://www.wodarg.com/

  https://www.facebook.com/Dr-Wolfgang-Wodarg-83788386909 Żródło: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/niemiecki-dr-wodarg-mowi-wprost-nie-istnieje-zadna-pandemia-koronawirusa-2020-03?fbclid=IwAR3Po0TEWhwzUxWWW7lVYn0w2qzygfWjLfmFKNZrh9_txFLkmNYp63Mh5SI

 124. Listwa said

  @ 114 osoba prywatna

  Dobre:

  „Obserwujący precedens stawiają sobie pytanie, czy aby poziom tych wskaźników nie ma związku z faktem nachalnej kampanii szczepionkowej, jaką rada miejska miasta (oraz zarząd regionu) – na kilka tygodni przed wybuchem epidemii – «dywanowo» (określenie władz) przeprowadziły w stosunku do emerytów właśnie w Bergamo i Brescii.

  Co więcej, tak naprawdę zrealizowana zostały nie jedna, ale 2 kampanie szczepionkowe: pierwsza miała na celu wygaszenie ogniska zapalenia opon mózgowych, faktycznie groźnego. Od 24 grudnia 2019 do końca stycznia 2020, szczepieniom przeciwko Meningococco C zostało poddane prawie 34 000 osób, tj. około 70% przewidywanej do zaszczepienia populacji”

  „Prawie 70% zaszczepionych emerytów bergamaskich cierpiało już wcześniej na poważne choroby serca.”

  – ciekawe jak to się stało?

  ” Kwestia jest pod względem naukowym wręcz zaskakująca, więc śmierć setek starców lombardzkich z prowincji Bergamo i Brescia powinna stać się przedmiotem badań naukowców włoskich tak, by dowiedzieć się ile osób zmarłych zostało wcześniej zaszczepionych przeciwko grypie.

  Oczywiście, nikt tego rodzaju analiz nie przeprowadzi, by nie dać broni do rąk diabolicznych osobników sprzciwiających się aplikowaniu swym dzieciom tuzinów szczepionek (prowokujących jak nie nagłą śmierć zaszczepionych niemowląt to autyzm) – do czego są oni zmuszani przez nikczemne programy rządowe, podyktowane przez lobby farmaceutyczne”.

  https://ram.neon24.pl/post/153857,trumny-w-bergamo-i-dywanowe-szczepienia-przeciwgrypowe

  Maurizio Blondet:
  http://pbs.twimg.com/profile_banners/3315201969/1433866392/600×200

 125. Bezpartyjna said

  Coś na wesoło ze świata zwierząt. Jak to słonie „dały” sobie w trąbę.

  Zwierzęta zachęcone niecodziennym spokojem, po prostu weszły do wioski jak do siebie. Najpierw rzuciły się na miejscowe uprawy i zaczęły regularne plądrowanie. Ale nie to okazało się daniem głównym ich wieczerzy. Serwis „Epicalyptic” informuje, że impreza zakończyła się wypiciem „30 kilogramów wina kukurydzianego”.

  No co, słonie musiały na koniec jedzonka czymś przepić. Prawilno!

  https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-inwazja-sloni-na-chinska-wioske-wypily-wino-i-zasnely-w-krza,nId,4390782#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 126. Listwa said

  ad 121

  I to:

  „Co więcej, włoskie kanały telewizyjne prawie że wyłącznie transmitują horrory i filmy katastroficzne, budując w ten sposób coś w rodzaju tunelu, do którego, przy pomocy strachu przed śmiercią, wciąga się starców – jak to określa Blondet – za sprawą laicyzacji pozbawionych jakiejkolwiek nadziei nadnaturalnej. Do ich dyspozycji pozostaje wyłącznie niepokój i udręka.”

 127. osoba prywatna said

  Coronavirus Challenge – czyli wezwanie do zarażania koronawirusem. Modelka liże sedes
  .https://www.youtube.com/watch?v=nNqm8qDxruI

 128. osoba prywatna said

  akcja policji w Żabce!
  .https://zsyp.tv/video/details/2749/akcja-policji-w-zabce

 129. osoba prywatna said

  Ścigało go FBI, wielbiły rody królewskie. Polak, którego banknoty i znaczki ceni cały świat!
  https://prawy.pl/107361-scigalo-go-fbi-wielbily-rody-krolewskie-polak-ktorego-banknoty-i-znaczki-ceni-caly-swiat/

 130. JMP said

  Coś do poczytania dla Sośnierza i wszystkich sośnierzopodobnych w związku z jego pomysłem wyeliminowania transportu kolejowego

  „Laude Smart Intermodal SA, одна из быстро растущих компаний в секторе интермодальных транспортных услуг и логистики Центральной и Восточной Европы, подписала новый контракт с ПАО «Научно-производственная корпорация «Объединенная Вагонная Компания» (MOEX: UWGN (MOEX- Moskiewski Index Gieldowy)), крупнейшим производителем грузовых вагонов в России, на поставку 200 вагонов-платформ на тележке 25 тс для перевозки крупнотоннажных контейнеров в транспортном коридоре «Россия — Польша — Россия».

  Поставка платформ модели 13-6851-01 планируется до конца мая текущего года. С учетом нового договора количество законтрактованных тихвинских вагонов в парке Laude Smart Intermodal SA увеличится до 841 ед., из которых 641 платформа модели 13-6851-01 для эксплуатации по колее 1520 мм и 200 платформ типа Sgmmns — по колее 1435 мм.”

  Tłumaczenie na polski:

  Laude Smart Intermodal SĄ (polska firma transportowa z siedzibą w Toruniu), jedna z szybko rosnących firm w sektorze intermodalnych usług transportowych i logistyki w Europie Centralnej i Wschodniej, podpisała nową umowę z PAO „Naukowo-produkcyjna korporacja „Zjednoczone Zakłady Wagonowe””, największym producentem wagonów towarowych w Rosji, na dostawę 200 platform kolejowych na wózkach o nośności 25 ton do przewozu wysokotonażowych kontenerów w korytarzu transportowym „Rosja-Polska-Rosja”.

  Dostawy platform modelu 1-6851-01 mają być zakończone do końca mają bieżącego roku. Z uwzględnieniem nowej umowy ilość zakontraktowanych wagonów z zakładów w Tichwinie zwiększy się w parku wagonowym Laude Smart Intermodal SA do 841, z których 641 sztuk to platformy modelu 13-6851-01 do eksploatacji na torowiskach o rozstawie szyn 1520 mm i 200 platform typu Sgmmns do eksploatacji na torowiskach o rozstawie szyn 1435.

  A więc transport kolejowy nie zanika a rozwija się. Wszędzie!

  Ponadto wniosek, że kto ma tylko trochę oleju w głowie nie zawraca sobie głowy sankcjami i robi to, co mu się najbardziej opłaca.

  P.S. Nazwa firmy trochę nie polska, ale „Laude” to po łacinie płaska platforma do przewożenia towarów.

 131. Adrem said

  Warto obejrzeć solidną analizę.

 132. awkzim said

  Ad. 121
  Widziałem ten filmik w kilku odsłonach. Zawsze z tym samym komentarzem. Nie wiem jak inni, lecz ja widzę jedynie wycinek, bo nie całą, kolumny ciężarówek wojskowych przykrytych plandekami ( co jest w armii normalne). Pytanie – skąd wiadomo jak jest ich ładunek. Będę wielce zobowiązany za dwa, różne, źródła informacji.

 133. osoba prywatna said

  76 lat temu urodził się Waldemar Łysiak – niezwykle ważny dla polskich patriotów pisarz
  https://prawy.pl/107206-76-lat-temu-urodzil-sie-waldemar-lysiak-niezwykle-wazny-dla-polskich-patriotow-pisarz/

 134. Bezpartyjna said

  Re: N

  Bo p. OP to jest tajnos agentos.

 135. Marucha said

 136. osoba prywatna said

  Puste ulice i mały ruch samochodowy – skąd więc nagle ten smog? „Zieloną” narrację zburzył… wiatr
  Read more: http://www.pch24.pl/puste-ulice-i-maly-ruch-samochodowy—skad-wiec-nagle-ten-smog–zielona-narracje-zburzyl—-wiatr,74785,i.html#ixzz6HFY7E5Zk

 137. bryś said

  Awkzim – a oglądał Pan ten film jak Chińczycy padali na twarz? Ci chorzy? :)))) Jak szeregi ciężarówek do Pana nie trafiają to niedługo pojawią się całe składy towarowe.

  O proszę (wiozą trumny w Afryce!!!!!!!):

 138. bryś said

  Ta ruda żelaza to przykrywka oczywiście żeby nie siać paniki.

 139. osoba prywatna said

  Ludzie zostali w domach. Dzięki temu woda się rzekomo oczyściła i do weneckich kanałów wpłynęły delfiny. Ekolodzy wpadli w euforię: jak pięknie wygląda świat bez człowieka! Coraz częściej słyszymy, że Matka Natura za pomocą jednego wirusa dokonuje zemsty na drugim, dużo groźniejszym.
  Read more: http://www.pch24.pl/piotr-relich–delfiny-w-weneckich-kanalach–kolejne-eko-fejki-w-sluzbie-zielonej-agendy,74779,i.html#ixzz6HFdoF3Pr

 140. bryś said

  I w Polsce!!!! Wszyscy umrzemy!!!!! Całe składy trumien!!!!!!

 141. bryś said

  Przepraszam, po prostu lubię pociągi towarowe i szukałem pretekstu żeby je wstawić.

 142. Listwa said

 143. osoba prywatna said

  Propolis – antybiotyk XXI wieku – ks. Eugeniusz Marciniak

 144. Bezpartyjna said

  Wiadomo nie od dziś ”Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności”.

  „Kot też może być najlepszym przyjacielem człowieka, co nie jest tajemnicą dla żadnego kociarza. Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności – powiedział angielski pisarz Daniel Defoe. Zgadzają się z nim miliony osób z całego świata.”

  https://lelum.pl/kot-200320-mk-samotnosc/amp/

  „Jamnik to pies, który szybko przywiązuje się do swojego właściciela i drugiego zwierzęcia. Czworonóg tej rasy ma wielkie serce, a udowodnił to pies mieszkający na Florydzie. Porzucone zwierzę zaopiekowało się sparaliżowaną kotką. Ich historia mogłaby nadawać się na bajkę Disneya.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://lelum.pl/jamnik-190320-mkk-kot/&ved=2ahUKEwjKnIXlzKnoAhVsk4sKHd10B-sQFjAAegQIBBAC&usg=AOvVaw2PGN5W7G5HhAwfE860XS3W

 145. Marucha said

  Tak przy okazji… Słowianie pisze się z dużej litery: „Słowianie”.
  Podobnie jak Germanie, Mazowszanie, Kujawianie czy Bałtowie.

 146. Listwa said

  Kto rozwalił i dlaczego? Potencjał został rozwalony. A był i nie ma. Jak armia w 1939 i polityka w 1926. Turbosłowiańszczyzne nam podsuwają.

 147. Bezpartyjna said

  Ło matko i córko!
  Dzisiaj mamy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Święto ustanowione na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 28 czerwca 2012 r.
  Może warto rozejrzeć się dookoła – szczęście z pewnością jest gdzieś blisko nas, jeśli tylko potrafimy je dostrzec i docenić.
  Z tej okazji zapodaję wiersz.

  Szczęście

  Mnoży się samo
  szczęście,
  które innym
  podarowano…

  Chodzi jak chce
  po drogach
  i ścieżkach,
  co wybiera serce…

  Puka jak może
  radością chwili
  z wielu powodów,
  Ciebie nim obłożę…

  Ten wspaniały
  dar niech będzie Twój,
  wiele zrobię,
  by niczym uśmiech

  zakwitł wiosną i lśnił…

  aut. Aleksandra Baltissen

 148. Jogy said

  Genetyka odsłania tajemnice pochodzenia
  ludności w dorzeczu Dunajca i jego sąsiedztwie
  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/pol_dunajec.htm
  Historia odkrycia Y-Adama
  czyli najbliższego wspólnego przodka wszystkich współczesnych ludzi
  (History of the discovery of Y-Adam (Y-chromosomal Adam) i.e. the nearest common ancestor of all modern humans)
  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/pol_adam.htm
  Indoeuropejska geneza Scytów, Tocharów, indo-irańskich Ariów, Anatolijczyków i Ormian
  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/pol_ie_eastsouth.htm

  ? antropologia porównawcza
  https://antropollustro.wordpress.com/2020/02/29/jan-duda-ojciec-prezydenta-dudy/
  https://antropollustro.wordpress.com/2020/02/07/petro-poroszenko-prezydent-ukrainy/
  https://antropollustro.wordpress.com/2020/03/13/janina-duda-matka-prezydenta/

  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/izrael-domaga-sie-polskiego-miesa-wojennego
  „… Polskie instytucje państwowe oraz finansowe nie mają wpływu na emisję polskiego pieniądza. Emisją polskiej złotówki zajmują się agendy i wywiady obcych państw zakładające swoje banki prywatne w Polsce oraz spekulanci finansowi zrzeszeni w grupy kapitałowe…” Mark Carney, Governor and Company of the Bank of England /September 2017.
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/zlotowka-wydmuszka

  bank JP Morgan zatrudni w polskiej filii „kapo”.

  Polska miała to nieszczęście, że bank inwestycyjny i funduszowy JP Morgan – a właściwie JP Morgan Chase Bank (co jest istotne) – ulokował się w Warszawie, czyli pocelował następną gospodarkę europejską do odstrzału. Długo można dyskutować o kontrowersyjnej i szkodliwej działalności tego banku, który zwiększa a nawet generuje ubóstwa i katastrofy humanitarne!
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/jp-morgan-zatrudni-kapo
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/bank-centralny-to-poklosie-chciwych-zlodziei
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/agresywna-tv-wrednych-mniejszosci-etnicznych
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/konstytucja-usa-i-prawo-skutecznie-chroni-obywateli
  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/swiadczenia-socjalne-w-usa

 149. Listwa said

  @ 146 Marucha

  Moze i tak.

 150. revers said

  re140
  a ktos by pomyslal ze wioza 1000 wagonow srodkow desynfekcyjnych, medycznych na zamowienie Owsiaka, z serca, a tu FEMA PL szykuja.

  Widocznie polacy pierwsi bedaa zaszepieni w europie, tym razem dla dla lebensraumu-jerozolimskiego, no ale na tym polega ofiarnosc podobno.

  W Dani juz gotowi szczepic jak leci nawet przez wojsko, w RP to samo raportuja wojskowe hieno-konowaly, 13 szpitali wojskowych gotowych plus blizej nie okreslona liczba doraznych sorodkow.

  https://www.fr.de/politik/coronavirus-sars-cov-2-daenemark-notfalls-militaer-13598503.html?fbclid=IwAR0D3IDw1xVLVYAduPvdD4Kkub-xJXBNbPguUHPOMjt7TfYn6seEhrzqew8

 151. Bezpartyjna said

  Specjalnie dla Gospodarza spieszę w te pędy z arcyważnym super, hiper
  newsem ☺ a świat oszaleje z radości.

  Małgorzata Rozenek-Majdan dementuje plotki o surogatce
  Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie mówi o swojej ciąży. Gwiazda nie boi się odpowiadać na trudne pytania. Teraz stawiła czoła plotkom o rzekomym korzystaniu z usług surogatki.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gwiazdy.wp.pl/malgorzata-rozenek-majdan-dementuje-plotki-o-surogatce-6490884623804545a&ved=2ahUKEwjonvfP06noAhXulIsKHRGUCr4QFjAAegQIBBAC&usg=AOvVaw3GK0PEf8ZCcnchMPfk2vYq

  —————
  Serdecznie dziękuję, na pewno wkrótce wykorzystam. 😀
  Miałbym co prawda parę trudnych pytań do p. Rozenek, ale chyba się powstrzymam.
  Admin

 152. Siekiera_Motyka said

  We Włoszech USrael ma swojego,

  https://en.wikipedia.org/wiki/Lewis_Eisenberg

  Okazuje ze dzięki jemu jest „mały” skandal. Testy na Covid-19 produkowane w Brescia ambasador załatwił by były wysłane do USraelu. Cos co Włosi potrzebują.

  https://www.fanpage.it/attualita/coronavirus-azienda-di-brescia-vende-500mila-tamponi-agli-usa/

  Ciekawe czy Polska naprawdę ma te testery.

 153. Piskorz said

  re 133 Waldemar Łysiak „wydał też cztery publikacje o charakterze publicystycznym – ”Stulecie kłamców” (2000), ”Rzeczpospolitą kłamców – Salon” (2004), dwuczęściowy ”Alfabet szulerów – Salon 2” (2006) oraz ”Mitologię świata bez klamek” (2008).
  I to super lektura, same tytuły dużo mówią za siebie.! Kto nie czytał, niech żałuje.

 154. Bezpartyjna said

  Koronawirus we Włoszech. W ciągu doby odnotowano 627 zgonów spowodowanych zakażeniem SARS-CoV-2 – informuje AFP.

  Straszne.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-we-wloszech-w-ciagu-doby-zmarlo-627-osob-6491032340592257a&ved=2ahUKEwjcz_nu16noAhXvmIsKHfa2AfkQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw2t0OA8dAsN1-Y2ywMLayVm

 155. n said

  Skąd?
  Pan to wziął?
  Listwo. (146).
  Gdzie jest Adam. Rzeczony Profesor i Syn.

 156. Piskorz said

  re 123 Już dawałem namiary na tego dr Wodarga..

 157. Piskorz said

  Z beczki innej…Eskimosi o nas..
  – Oni mogliby być niebezpieczni – bo to zdolny naród – całe szczęście, że nie lubią myśleć i nie lubią się często fatygować.

  Jak się raz wysilą od wielkiego święta, to potem przez cale lata odpoczywają. Łatwo im zaprzątać głowy głupstwami i przeszkadzać w myśleniu i to trzeba stale robić.
  Znalezione na stronie wicipolskie.org
  Bez komentarza…ale warto to pamiętać !!!

 158. Kurdelebele said

  Don Trump wczoraj odwołał czerwcowe spotkanie G7. To dlaczego nie odwołał kwietniowo-majowych manewrów w PL ?

  Bill Gates podobno wczoraj ujawnił, że corona będzie szalała jeszcze przez 10 tygodni. Czyli do końca maja.

  Choć to on zapuścił tego virusa, lecz czy można mu wierzyć ?

  A propos – głowiąc się nad „paradoxem kłamcy” EUbulidesa, kiedy zamieniłem deklarację „ja teraz kłamię” na „ja teraz mówię prawdę” – to ten paradox znika !

  Wniosek © : cyniczni kłamcy, łgający z tupetem, często nawet tego nie kryjąc (np gdy przyznają, że tylko trochę „koloryzują”) – wywołują zamęt w sferze logiki, a poprzez taki zabieg uzyskują przewagę nad prostolinijnymi frajerami gojami, nie znającymi talmudzizmu i doszukującymi się we wszystkim porządku i logiki !

  Wniosek nr 2 © : z uwagi na powyższe należy unikać wszelkich kontaktów z cynicznymi łgaŻami – chyba że mamy opanowane ich tricki oraz potrafimy je skutecznie stosować w praktyce.

  Właśnie na tym polega pasja naukowca, że kombinuje jak koń pod górę, ażeby w każdej sytuacji wyłuskać jakieś mniej czy bardziej użyteczne wnioski 🤣

 159. Bezpartyjna said

  Włoski biegacz przechodzi koronawirusa. Mówi o objawach i zastosowanej terapii.

  „- Postanowiono mnie leczyć za pomocą terapii, którą zastosowano na szeroką skalę w szpitalach w chińskim Wuhan. Polega ona na połączeniu leków na artretyzm oraz tych, które przyjmują osoby zarażone wirusem HIV. Tymi lekami są hydroksychlorochina oraz lopinawir/rytonawir. Efektem ubocznym jest biegunka, która pojawiła się pierwszego dnia leczenia. Drugiego dnia czułem się już dużo lepiej. Żadnych innych efektów ubocznych nie odczuwam – podkreśla.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://sportowefakty.wp.pl/la/875392/wloski-biegacz-przechodzi-koronawirusa-mowi-o-objawach-i-zastosowanej-terapii&ved=2ahUKEwiI06as4anoAhWtk4sKHZEyApMQFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw1D6WnJRnNyQJ5QQheEIJCT

 160. osoba prywatna said

  Matka Ziemia – Zadbajcie o siebie
  .https://www.youtube.com/watch?v=c_vy5FDdcbQ

 161. Bezpartyjna said

  Re: Pan Gajowy

  Ach, czego się nie robi dla swojego Szefa. 😜

  „Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego”. Nieprawdaž?

 162. Kurdelebele said

  154

  Straszne co ?

  Chyba AFP.

 163. Adrem said

  Uwaga !
  Ważne ostrzeżenie !

 164. Bezpartyjna said

  Izrael: Netanjahu wprowadza dyktaturę. Rabini: wirus to kara boska.

  „Znany futurolog Yuval Noah Harari nazwał swój kraj „pierwszą dyktaturą koronawirusa”: „Epidemia zabiła demokrację. Bibi (Netanjahu) przegrał wybory, zamknął Kneset, każe ludziom siedzieć w domach i narzuca prawa, jakie mu przyjdą do głowy. To się nazywa dyktatura.”

  Inni rabini głoszą, że epidemia Covid-19 jest karą boską dla Żydów, którzy nie świętują szabatu lub za tolerowanie homoseksualizmu. Bardzo znany, ultrasyjonistyczny rabin Szlomo Awiner uważa odwrotnie: że Bóg ukarał nie-Żydów. „Prawie cała kultura gojów została zakazana, od uniwersytetów po rozrywki” – ogłosił zadowolony.”

  https://strajk.eu/izrael-netanjahu-wprowadza-dyktature-rabini-wirus-to-kara-boska/

 165. Bezpartyjna said

  Koronawirus będzie kosztował świat 25 mln miejsc pracy? Katastrofa na horyzoncie.

  „W ślad za kryzysem wywołanym przez wirus COVID-19 nadciąga ogromna katastrofa społeczna. Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) szacuje, że w wyniku pandemii na całym świecie około 25 mln osób straci pracę. To więcej niż
  w trakcie krachu finansowego z lat 2008-09, podczas którego pracę straciło 22 mln osób…
  Na całym świecie następują zwolnienia pracowników przemysłu wytwórczego, kultury i sztuki, zatrudnionych w hotelach, liniach lotniczych i usługach.”

  https://strajk.eu/koronawirus-bedzie-kosztowal-swiat-25-mln-miejsc-pracy-katastrofa-na-horyzoncie/

 166. Listwa said

  @ 155 N

 167. seler said

  no tak… no tak….

  Bezpartyjna zapodaje wiersze… a potem zacznie pisać… i dobrze 😉
  yebać… klo..no…kroro… kurwa…. krolono wirusa ?
  no… mówię… chui jebać… cały czas mówię…
  z cipkami trzeba ostrożnie, bo możemy’
  w ciążę pozachodzić lekko… szie
  potem okaże, że to nie ona
  ani żadna Medialna ?

  tylko ja….

  pogubiłe szie… to kto zaszedł ?

  miałe dzisiaj spotkanie cze…czeciego stopnia….
  ucałowałe szie z kosmitą jak przystało…
  jak należy… przez maseczkę…
  jak ja szie musiałe męczyć
  żeby go na… postawić
  na nogi… spojrzał ?
  i uciekł cham
  jeden…

  pomagałe mu jego zwalczyć go
  a on nie zrozumiał, że to
  dla jego dobra
  by przetrwal

  sponiewierany Covid [chuj z numerem] powzywał Policję, znaczy szie Psy
  w tym przpydaku Psy piszemy z dużej litery
  na początku albo na końcu
  jak szie uda….

  co to ja chciałe powiedzieć ???
  zapomniałem… kurwa…

  aa… piosenkę zapodać….

  [bez nazwisk]

  Angelo Debarre – Thomas Dutronc Manoir de Mes Rêves
  .https://www.youtube.com/watch?v=qTmwZsy8xbg

  to właśnie Ten, co bracia jego w Powstaniu walczyli
  Warszwskim… i na chuj to było, na chuj to było
  TEN ZRYW ?

  jak pisał Marucha… nie dać…Ć.. szie zabić
  ale wroga zajebać
  ot, co… no

  Boydar ?, …a, pierdolę, nie będę pisał…

  obywatel serel… no… komu co ?
  szie nie podoba …?
  ——-

  tziganes gitans manouche virtuose violon guitare sinti jazz

 168. Bezpartyjna said

  Przełożyć wybory!

  Epidemia koronawirusa i zarządzenia polskiego rządu ograniczające kontakty między obywatelami, stanowią poważną przeszkodę w trwającej kampanii prezydenckiej.

  https://sanocki.neon24.pl/post/153850,przelozyc-wybory

  Cala Europa przeciw, tylko Polacy ignorują ZAGROŻENIE

  „Przeprowadzenie manewrów w pobliżu granicy rosyjskiej jest oczywistą prowokacją w kierunku Federacji Rosyjskiej i niejako sugestią, jakoby istotne zagrożenie dla Polski i w ogóle dla całego Sojuszu faktycznie pochodziło właśnie z Rosji. Naszego bezpieczeństwa to nie zwiększa, Polska jest raczej postrzegana jako pole walki. Tak przez wrogów jak i sojuszników już zostaliśmy spisani na straty.”

  https://ndp.neon24.pl/post/153855,cala-europa-przeciw-tylko-polacy-ignoruja-zagrozenie

 169. mate3 said

  Michigan state police – Child Abuse Unit.
  Occult Criminal Investigation:

  Click to access occult_criminal_investigation_2.pdf

  Wszystko opisane – znaki satanistyczne, hasła satanistyczne, kolory satanistyczne, rytuały, alfabety, ogólna wiedza nt części ich programu.

 170. mate3 said

  Zatrute źródło – masoneria – pod redakcją śp. x. T. Kiersztyna

  Click to access zatrute_zrodlo_masoneria.pdf

 171. seler said

  Marucha, sorry…
  za po łacinie
  sentencje

  sam sobie siebie osrez…ostrze…żenię powysyłałe,
  kurcze… ale nie doszły…
  chyba szie lekko
  z..za…korono… zako…. no, mówię…
  nawdychałem
  ???

 172. seler said

  „L’Alouette” by Magie Tzigane

  Marucha ? – jeszcze pół lasu zostało… damy radę…
  pozdrawiam
  kurcze…
  jak ja szie nazywam…. jak ja szie nazywam…

  aaa !!!! – seler

 173. Kura domowa said

  W mojej wsi został zamkniety Kościół. Parafianie mogą się modlić poprzez telewizornie.

 174. Czaruś said

  Portal terazkrosno.pl poinformował, że 27-latka w Łańcucie nie umarła na koronawirusa!

 175. mate3 said

  Ad 169 – nie wiem skąd takie spacje?

  Click to access 140554NCJRS.pdf

  SATANIC CULT AWARENESS – kalendarz, którym te ‚mordy’ się kierują. Od strony 17. Daty i kto zostaje zabity/ofiarowany. Wszystkie kalendarze, SABBATS/FESTIVALS
  PAGANISM, WITCHCRAFT & SATANISM

  Na te dni trzeba być czujnym.

 176. Bezpartyjna said

  Zdjęcie, które poruszyło dzis Brytyjczyków. Emeryt z listą zakupów.

 177. revers said

  W hiszpani juz lekarz beda sortowac kogo utrymac przy zyciu, kto rowniejszy jest wobec wirusa korony, a kto do piachu, czy do pieca krematoryjnego ..

  https://www.rmf24.pl/newsamp-hiszpania-lekarze-beda-wybierac-kogo-ratowac-jedno-z-kryteri,nId,4393242?fbclid=IwAR3le2ymUNNIQirDk_rZrwHz06X5qsCukifi__iGjoFgBW1Y-YKsK7OjvAo

 178. Bezpartyjna said

  100 lat agresji żydowskiej na Polskę.

  „Trzeba ukrócić to żydowskie eldorado na ziemiach polskich. Czytajcie i przekazujcie ten tekst dalej. Nie możemy pozwolić sobie na istnienie wroga wewnętrznego, nie ma tolerancji dla istnienia lobby, które uzurpuje sobie prawo do władzy nad nami i pracuje przeciwko naszej niepodległości.”

  https://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi-chazarscy/uwaznie-czytaj-a-przezyjesz-szok-100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske/?fbclid=IwAR2NiozMgUx07v_nMMyeaPzGfE4HeabRETtT7Y8jK6PIpqcumJEpAT68M6A

 179. seler said

  prawdziwych Przyjaciele poznaje szie w „bogactwach i w dostatkach, żeby ulewało szie”

  za pińcet zloty koszule oddzadzą Ci i worek złota
  byż tylko szczęśliwy był – i pół metra kartofli

  coś mi szie chyba pojebało….
  nieważne….

  piszmy dalej….

  Gypsy Church Ruda Slaska Polska

  Boydary i jemu podobne
  spierdalać ode mnie
  na pół kilometra
  zrozumieli
  szie ?

 180. Bezpartyjna said

  Re: Pan Seler

  A ja się Pana zapytowywuję – tak na poważnie 😝 czy swojemu kocurkowi puszcza arię z operetki „Baron cygański” czy jakąś inną muzę?

  Czy Baron jest czarny jak smoła, ma białą duszę i ogromne serducho? 😸

 181. Mate3 said

  Zakaz wypiekania hostii w Rzymie, zakaz mszy, dróg krzyżowych.

  https://www.smsznieba.pl/aktualnosci/item/26809-dostalem-takiego-smsa-z-rzymu-fragment-publikuje

 182. Bezpartyjna said

  Aaa P. Selerze,

  hi, hi będzie ze mnie poeta tylko głowa nie ta.😉

 183. Yah said

  No i macie cyfrowy gułag antykomuniści ……

  „Za sprawą geolokalizacji i nowoczesnego systemu porównywania twarzy będzie możliwe potwierdzenie, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. ”

  .https://pl.sputniknews.com/polska/2020032012111597-nowa-aplikacja-dla-osob-objetych-kwarantanna-obowiazkowe-selfie-sputnik/

 184. Mate3 said

  MYJMY RĘCE BARDZO DOKŁADNIE!

 185. Piskorz said

  !!! Na Rai news 24 …fotki, a na nich wojsko, nawet młode cipy-żołnierki tylko czołgów brakuje!!

 186. seler said

  który sobie jeszcze sziebie podśmiechujki robił ze mnie będzie sobie ?
  Boydar i sfora jego ?
  ciulu zakapturzony
  bez napletka…

  adres:
  podawałem i zaperdalać Boydar do mnie
  jak szie cios nie podoba
  zaprszam tchórzu
  ja nogi nie mam
  ale poczęstuję
  czym ?

  kurami na dywanie…
  dalej Boydar, dalej
  nie wstydź szie
  Złota 2
  seler

 187. Yah said

  „(…) mogą być skuteczne – mówimy tutaj chociażby o preparacie Arechin – który jednak zawsze powinien być stosowany pod nadzorem lekarza specjalisty – apeluje profesor, jednocześnie ostrzegając przed samodzielnym kupowaniem tego typu leków bez recepty

  Nie ma dowodów na to, że preparaty zawierające Pranobeks inozyny mają istotny wpływ na zakażenie koronawirusem. Nie ma dowodów na to, że suplementy zwierające witaminę C działają. A zatem przede wszystkim zdrowy rozsądek – mówi naukowiec.”

  Panie naukowiec a jaka jest różnica pomiędzy mogą być skuteczne ( ale nie muszą) a nie ma dowodów ? Kto nie ma dowodów ?

  Jak się zgłosisz z byle jakimi objawami, które naukofcy nie zakwalifikują jako koronawirusa to działasz antypolsko, antyhumanitarnie i egoistycznie tak/

  Żal d.. ściska słuchając te brednie.

  W mrocznych barwach widzę przyszłość, w bardzo mrocznych.

 188. Mate3 said

  O GAZECIE WYBORCZEJ RAZY DWA

  mogę capslockiem?

 189. Yah said

  .https://pl.sputniknews.com/polska/2020032012116470-masz-koronawirusa-nie-lecz-sie-sam-bo-to-moze-byc-niebezpieczne/

 190. Yah said

  ad 181

  No bo to jeden z ważniejszych celów tej hucpy.

 191. seler said

  Re: 180 Bezpartyjna… a dlaczego ?
  nie wnikam, nie wnikam

  „Czy Baron jest czarny jak smoła, ma białą duszę i ogromne serducho?
  ————–

  tak… oczywiście… jest tak czarny, że gdyby nie zielona jego oczy,
  to by mi było trudno pozauważać, że mam kota w ogóle ?
  a dlaczego Baron, szie zapyta ktoś wnikliwie ?
  no, bo on sobie sra do kuwety a ja „muszę”
  sprzątać… i patrzy łapką, czy nie
  za przepropreszeniem,
  czy nie śmierdzi ?
  taki książe 😉
  no to jak ?
  baron…

  a, czy ma duszę białą ?
  zapewne…. zapewne…jak sierści
  negatyw
  hej 😉

 192. Mate3 said

  Ludzie podnoszą głosy, że dlaczegoż epidemia, po co zamknięcie granic, szkół, i sklepów, ale nie anulowanie wyborów prezydenckich, wojskowych szkoleń…
  Czyżby Kaczyński nas sprzedał?? Przyłączenie do Ukrainy? Mmm… Coś się ukryło? Co dokładnie?

 193. Mate3 said

  Ad 187 – AJ WAJ

 194. seler said

  „Valse Russe & Le Temps du Muguet” by Magie Tzigane
  .https://www.youtube.com/watch?v=wxgaoOVIZbw

  cyganów ani jeden, a Polaków wielu…
  dlatego wirus spierdzielił ?

  prawdopodobnie
  załamał szie

  i ciul…

 195. revers said

  re186
  Leczenie szpitalne korony wycenione jest na ok. 35 tys usd, ca 130 tys zlp, zyc tylko nie umierac

  https://time.com/5806312/coronavirus-treatment-cost/?fbclid=IwAR3AorU733jnIpjNcJDut-qh5W126RA8sgwVTmrjpcX9NXM_Mvkx9yAfsUc

  tylko jak leczyc sie sam? jak wyjscie na ulice we Francji juz kosztuje 135 euro kary, tj ok 600 zl, a Niemczech od 24:00 tego dnia.

  Moaja anyzowka po 14 dniowej kwarantanie anyzu w spirytuscie nabrala mocy uzdrawiajacej, w gardlo moje zdrowe wasze waszych konowalow, kopa ma ze konia zwali lub uzdrowi.

  A tak poz tym w tych wsxzystkich SANEPD-ach to siedza juz ukraincy, lub podobne luda, moze nawet z ukrainy sciagna personal widloleczniczy, dodatkowo jakimi zdalno turbotermometrami, selekcjonerzy i sorterzy do masowej wyrzynki.

 196. Janusz T said

  Pandemia ma i dobrą stronę: zwraca nas normalnemu światu. Naraz, jak pod wpływem tupnięcia gigantycznego buta, znika gender, lgbt, poprawność polityczna i inne marksistowskie brednie.

 197. seler said

  ja cały czas oszczegałem…. ostrzegałe… m,
  iż… że… to dziwnie pachnie
  jak gówno fiołkami, że
  wirus z pejsami
  albo kurwa
  cyganie,

  którym kur… zabrakło
  albo koni
  i …powyłowywali zamieszki w koronie,
  a, co ? a, co ?
  stać ich…

  piosenkę mi ktoś za…zapierdolił
  zdarza szie…

 198. seler said

  Re: 180 Bezpartyjna

  „czy swojemu kocurkowi puszcza arię z operetki „Baron cygański” czy jakąś inną muzę?”
  ————–

  i teraz zaskoczyłaś mnie lekko 😉
  albowiem on – ten kot – słucha i skrzypiec’
  i fujarki i gitary a nawet fortepianu
  leżąc prawie do góry nogami,
  udając, że śpi 😉
  i tez co ?
  głuchy
  😉
  ______________

  nie… poważnie… lubi muzykę i wtedy jest spokojny,
  pozdrawiam serdecznie 😉
  korzenna jego nać
  seler – hej 😉

 199. seler said

  „wycieczki” osobiste „hrabiego” Boydara
  są znane wszem i wobec
  judzący kmieć…
  arystokrata
  hejt lub ?
  kto ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=k5ETkgsFM54&list=RDwxgaoOVIZbw&index=5

  odpowiedź bez pytania
  lub odwrotnie…

  czas spierdalać stąd, czy ? …czy pomodlić szie o jego Duszę ?
  na „dzień dzisiejszy” poważnie, nie wiem…

  obywatel
  cieć…

 200. Marian44 said

  A wiosna nie czeka, tylko punktualnie przychodzi !

  WIOSNA – 2020
  Ludzkość się dzisiaj cieszy,
  Rozkosznie się śmieje
  Choć starsi i do tego mądrzejsi
  Straszą nas, że przecież coś się tutaj dzieje,
  Mówią to z kamienną twarzą,
  Niejeden palcem pogrozi
  Tym co się wyłamują
  Co nic ich nie obchodzi,
  A uczone przestrogi
  Ciągle mają za nic,
  Że wirus krąży wszędzie
  I że nie zna granic,
  Tych państwowych i ludzkich
  Tylko wszędzie nam się wciska
  I dokucza wielce, to kaszlem, to dreszczem,
  Nie patrząc na nasze zasługi, awanse,
  Działa według ustalonych reguł,
  Dla tych, których upolować trzeba,
  Bo już sobie pożyli, którym,
  Pora iść już do piachu,
  I ponieść zasłużoną karę
  Za te ziemskie swawole.
  Kara być musi, ludzkość o tym wie,
  I posłusznie w tym szaleństwie wiruje
  Zostawiając upragnioną wiosnę na boku,
  Celebruje epidemię, choć ona tyle kosztuje,
  A jedynie zamiast radości, łzy ukradkiem ociera,
  I pyta, czy może wyjść z dziećmi na spacer?,
  Ludzkość, która jak piasek na pustyni,
  Czeka na wiatr, a on nie nadchodzi,
  Bo moce piekielne testują naszą planetę
  Zagrożoną przegrzaniem, do tego pełną śmieci,
  I kto się im oprze, w tym safandulskim świecie?
  Kiedy to wszystko dla dobra ludzkości się dzieje,
  Zamienionej w podnóżek jaśnie oświeconej władzy
  Naszych braci, starszych i mądrzejszych,
  Którzy naszą wiosnę kochaną mają za nic
  Bo ona będzie i będzie dopiero wtedy właściwa
  Gdy w diabelskich oczach miliard istnień się zaświeci.

  Marian Retelski
  NY – wiosna 2020

 201. seler said

  198 re Marian44

  eee… tam….
  wydaje Ci
  szie… 😉

  nie zbawisz Nikogo, kiedy On nie chce…
  był taki Jeden… Jezus….
  Jemu udało szie

  a, dalej, …to już nie wiem…
  kto zmartwychwstał ?
  za dni Noego ?

  obrazek
  jego
  ?

 202. revers said

  re191

  nie wiem gdzie zawraca oprocz kwarantany, pozostaja represyjne przepisy i ustawy, upierdliwszy SANEPID ktory moze z checia wrocic do stanu wyjatkowego robaczkowego czy wiruskowego, co nie znaczy ze sam moze chodowac u siebie pasozydy w niby panstwowej instytucji byle sobie zapewnic pracke , wladze i przewileje sluzbisty od rekawiczek w sklepie na kasie.

  Zwolniona gospodarka, jak i rowniez usmiercaja sie male podmioty gospodarcze, bo o to ostatni piekarz w Hanowerze az placze w apelu kupujcie u mnie chleb bo bede musial zamknac zaklad.

  BMW zawiesil produkcje.

 203. Kapsel said

  Stan epidemii w Polsce. Premier poinformował o zaostrzeniu rygoru

  – Wprowadzamy na terenie Polski stan epidemii – poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Tym samym minister zdrowia zyskał nowe uprawnienia, m.in. do ograniczania poruszania się w specjalnie wyznaczonych strefach.

  – Mam nadzieję, że po Wielkanocy będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania – zaczął swoją konferencję prasową premier Mateusz Morawiecki po czym poinformował, że na terenie Polski wprowadzony zostanie stan epidemii. Dotychczas był to stan zagrożenia epidemicznego.
  Zamknięte szkoły, kary w górę

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/stan-epidemii-w-polsce-wyjasniamy-co-oznacza/wer8qrm

  Co oznacza stan epidemii w Polsce? Możliwe wprowadzenie wielu ograniczeń i tzw. strefy zero

  Wprowadzenie stanu epidemii pozwala na szereg ograniczeń, m.in.: wprowadzenie zakazu opuszczania określonych obszarów, nakazu przebywania w innych, zamykania instytucji i zakładów pracy, reglamentowania pewnych towarów, kierowanie do pracy w zwalczaniu epidemii, udostępnienie lokali, przejmowanie pojazdów, poddania się obowiązkowi badań.

  Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o wprowadzeniu stanu epidemii. Jak zaznaczył, stan wprowadzany jest m.in. po to, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii oraz wdrożyć zasady dotyczące m.in. kwarantanny.

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1462448,stan-epidemii-w-polsce-co-to-oznacza.html

 204. CHIŃSKI CUD GOSPODARCZY

  Nieżyjący Czesław Wójcik wyjaśnił mi różnicę miedzy Endecja a Chadecją. Endecja była doktrynalnie ANTYKORUPCYJNA, gdy chadecja Tradycyjnie Korupcyjna. Ruch narodowy powstał w XIX wieku jako reakcja na tandem korupcyjny Rabin-Biskup.
  Senator Berwiński, który był w komisji senackiej badającej Śmierć Korfantego, powiedział nam, że Korfanty był JEDYNYM politykiem Polski Sanacyjnej Akumulującym kapitał i podejrzewanym o korupcję. Ale według plotki to został zamordowany przez piłsudczyków: Rydz-Mościcki-Beck, za konszachty z hitlerowcami.
  Istniała bowiem obawa, że w razie wojny utworzy kolaboraturę hitlerowską, czyli stanie się Polskim Petenem. Piłsudczycy trzymali się bowiem doktryny Józefa Becka, że ARMIA CZERWONA ZDOBĘDZIE BERLIN, ALE ZWIĄZEK SOWIECKI PRZEGRA WOJNĘ Z POWODU STRAT – której ZAGRAŻAŁ chadek Korfanty. W razie polskiej kolaboratury hitlerowskiej Wojna Rewanżowa skończyłaby się bowiem na WIŚLE, którą to GRANICĘ zniszczyło Powstanie Warszawskie.
  Jest pytanie, CZY W POLSCE JEST POLITYKA NARODOWA ??? Otóż NIE MA. TELEWIZYJNI Narodowcy atakują Wielką Lechię, bo są na garnuszku biskupim czyli Rabinackim: CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG. Ostatnia demonstracja Narodowa była we Wrocławiu 12.III.2008, w której niemiecka Antifa zamordowała policjanta, żeby Wojewoda mógł rzucić na demonstrantów Policję ZBROJNĄ. Potem było STO rozpraw, w których Odrzucano moje Zeznania, bo sąd był Wrocław-ŚRÓDMIEŚCIE a policjanta zamordowano Za Miedzą na STARYM MIEŚCIE.
  Główną postacią tych STU ROZPRAW był reżyser Grzegorz Braun, który w ten sposób został IKONĄ Ruchu Narodowego, bo inni demonstranci PRZECIW SYNAGODZE KATYŃSKIEJ I KATEDRZE HOLOKAUSTYCZNEJ zniknęli, że zostałem Tylko Ja. Braun nie demonstrował tylko chciał FILMOWAĆ, za co został pobity przez policję.
  Polski Ruch Narodowy przygarnął w Katedrze biskup wrocławski, który – jak pisałem 10 razy – ZAKATOWAŁ Księdza Popiełuszkę za 10 miliardów dolarów ze skarbca III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim. Ja do Katedry ZAPĘDZIĆ się nie dałem, co było kazusem ODMÓWIENIA przez Paderewskiego Hołdu Papieżowi, za co został ZAMORDOWANY a jego kapitał w USA i Szwajcarii ROZGRABIONY.
  DOWODEM na to jest sprawa katastru jerozolimskiego. Kanclerz Kohl przestraszony WYBRYKAMI rabinów jerozolimskich, którzy mianowali mnie Rabinem choć brodę nosiłem jako ŻAŁOBNIK Satelitarnej Detekcji Złota, ZABLOKOWAŁ przenosiny Watykanu do Jerozolimy oddaniem Wzgórza Świątynnego Palestyńczykom. Gdy domagałem się od nich Zapłaty za kataster to odesłali mnie do Domu Wariatów, na co poskarżyłem się Narodowcom, którzy ZELŻYLI MNIE Nienawistnie.
  To jest kazus Zakatowania Popiełuszki za 10 miliardów dolców. Podatek katastralny Jerozolimy jest najwyższy na świecie a mi się należy 20% napoleońskiego ZNALEŹNEGO i FAITERSKIEGO, a według prawa rzymskiego dużo więcej. Połowę tego oferowałem Narodowcom, co zapewniało im WYPŁACALNOŚĆ, ale wolą garnuszek biskupi czyli Rabinacki. Hipoteka Rzymu to zaś MILIARDY.
  Na Forum Gajowego Maruchy: https://marucha.wordpress.com/2020/03/19/wolne-tematy// zostałem zaatakowany przez anonima Listwę, który Broni Cywilizacjo Łacińskiej takimi argumentami, że Lechia nie wykształciła Prawa Skodyfikowanego. Nie wiem, jak to było, bo archiwa zostały spalone przez katolików, ale Wandalowie na terenach okupowanych ZAKAZYWALI karania niewolników przez właścicieli, tylko przez milicję miejska, która miała prawo konfiskowania niewolnika, jeśli był traktowany niesprawiedliwie.
  Dla mnie sarmackie prawo Babskiego Monopolu Złota jest Manną czyli szarańczą z Nieba, bo WYMUSZA grę papierami wartościowymi, która jest dużo lepszym środkiem ANTYKRYZYSOWYM i Skarbowym od faszystowskiej Nacjonalizacji Złota Keynesa-Paderewskiego. Chiński Cud Gospodarczy zaczął się od wrocławskiego Dyrektora POLDROBIU, którego zapytałem, czy jego brojlery wytrzymają szok wypuszczenia na SZARAŃCZĘ, oraz przeniesienia przez Kanclerza Schroedera i Jasira Arafata MOJEGO Aerobusa-SADDAM, który wyłożył sto miliardów $, z Dniepropietrowska do Pekinu.

 205. Kapsel said

  Uchodźcy: realizacja planów NWO?

  Jak już wcześniej wskazywałem źródeł obecnego kryzysu należy poszukiwać w militarnej agresji USA i częściowo NATO, które zaatakowały Irak czy Afganistan oraz wznieciły późniejszą rewolucyjną „arabską wiosnę ludów”. Te działania spowodowały chaos, wojny domowe, umocnienie się islamskiego fundamentalizmu oraz powstanie tzw. państwa islamskiego (ISIS) i jeszcze większy terror realizowany tym razem właśnie przez wyznawców Allacha. Tak jest dzisiaj niemal wszędzie w tym rejonie świata, także m.in. w Syrii, gdzie walki trwają do dzisiaj.

  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż wciągnięte nie tylko do bratobójczej wojny kraje wcześniej były niezależne ekonomiczne a to dzięki posiadaniu ogromnych złóż ropy naftowej. Dziś rafinerie kontrolują tam koncerny międzynarodowe i zyski płyną do nich a nie zasilają jak wcześniej gospodarek w tamtych rejonach.

  Drugim wrażeniem jest to, iż jak do tej pory doprowadzono do upadku gospodarki krajów bezpośrednio graniczącymi z Izraelem, co z punktu widzenia państwa żydowskiego jest jak najbardziej racjonalne, bo słabość w tym rejonie innych umacnia Izrael.

  Trzecim wrażeniem niejako powiązanym z poprzednimi jest przeświadczenie, że masowa imigracja islamistów na kraje europejskie ma na celu zniszczyć je politycznie, kulturowo, ekonomicznie i społecznie. Ma „wyrwać” chrześcijańskie fundamenty cywilizacji europejskiej, cywilizacji łacińskiej. Komu na tym zależy? Ano postkomunistom politpoprawności, multikulturowości, fałszywie pojmowanej tolerancji opartych na ideach komunistów kulturowych A. Gramsciego, A. Spinelliego oraz tzw. szkoły frankfurckiej. To dzisiaj idee tych komuchów realizowane są w UE, ale nie tylko, bo też za oceanem.

  Dwutorowość niszczenia Europy (imigracja, gender i multi-kulti) już daje swoje efekty w postaci odmóżdżenia, atomizacji i pauperyzacji większości ludności europejskiej w obszarach tzw. starej Europy. Oczywiście zanim wpuszczono nigdy nie asymilujących się islamistów, skutecznie zniszczono w tych krajach chrześcijaństwo i fundamenty kształtujące przez wieki naszą cywilizację.

  Czy to wszystko ma jakiś nadrzędny cel? Ano – moim zdaniem – tak a jest nim budowa jednorodnego, zatomizowanego i spauperyzowanego społeczeństwa bez granic narodowych, podatnego na manipulację i na ograniczenia wolności osobistych np. ze względów bezpieczeństwa i zbudowanie na tym gruncie Jednego Rządu Światowego w ramach Nowego Porządku Świata (NWO).

  To tylko moja opinia. Być może przez niektórych uznana zostanie za spiskową teorię dziejów, ale właśnie historia ludzkości to historia różnorodnych spisków.

  https://naszeblogi.pl/55464-uchodzcy-realizacja-planow-nwo

 206. Kapsel said

  Ad. 194

  Akcja + Reakcja = Synteza

  Nowy porządek świata – NWO już wygrało! Masz wątpliwości? Zaraz się rozwieją!

  Przeczytaj więcej na ten temat na: https://www.koniecswiata.org/2264/nwo-juz-wygralo-masz-watpliwosci-zaraz-sie-rozwieja/

  Jeżeli jeszcze komuś wydaje się, że Nowy Porządek Świata to teoria spiskowa, niech lepiej zacznie uważnie przyglądać się temu, co obecnie dzieje się na świecie. Puzzle układanki NWO wskakują na swoje miejsce. A ostatnie wydarzenia jasno pokazują, że NWO to rozpędzona machina, której już nikt nie zdoła zatrzymać.

  Sami poprosimy o kajdany NWO
  Utrzymywanie społeczeństwa w stałym lęku
  Najpierw podpalą świat, żeby móc go dla nas ugasić
  Zmierzch Watykanu

  Podsumowanie Nowy porządek Świata już nastaje, a wszystkie obecne wydarzenia związane są z przejściem ze starego w nowe. Wielu z nas może tego nie przetrwać. Jednak może to i dobrze, bo ci, którzy będą musieli żyć w nowym świecie, nie zaznają w nim szczęścia. Staną się niewolnikami. A świat, który znamy, zniknie na zawsze w odmętach ziemskiej historii, zapomniany jak inne cywilizacje, które kiedyś były na Ziemi, a dzisiaj uważane są za mityczne.

  Przeczytaj więcej na ten temat na: https://www.koniecswiata.org/2264/nwo-juz-wygralo-masz-watpliwosci-zaraz-sie-rozwieja/

  Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

  Na naszych oczach rodzi się Nowy Porządek Świata. Ziemi grozi globalny totalitaryzm, który nie śnił się nawet Orwellowi. Świat, jaki znamy, jest skazany na zagładę. W najbliższych latach zginie jedna czwarta ludzkości. Jak zmieni się życie tych, którzy przeżyją? „NWO”, trzy litery oznaczające koniec wszystkiego, co znamy, trzymają świat w strachu.

  (S)Twórcy globalnego koszmaru

  Terminem „Nowy Porządek Świata” (New World Order, NWO) posługiwało się w XX wieku wielu wpływowych polityków, takich jak np. Woodrow Wilson, George Bush senior czy Michaił Gorbaczow. Wywoływało to podejrzenia, że wysiłki zmierzające do wprowadzenia „nowego ładu” zostały już zapoczątkowane.

  Kanwą teorii spiskowych dotyczących wprowadzenia Nowego Porządku Świata jest przekonanie o istnieniu tajnych organizacji, które zamierzają przejąć władzę nad całą planetą, poprzez ustanowienie „rządu światowego”. Wyrazem dążenia do takiego stanu rzeczy miało być utworzenie takich organizacji jak Liga Narodów, ONZ, NATO, system walutowy z Bretton Woods czy Światowa Organizacja Handlu (WTO).

  Postępująca globalizacja oraz integracja w ramach takich ugrupowań jak Unia Europejska czy Unia Afrykańska powoduje, że Nowy Porządek Świata staje się rzeczywistością na naszych oczach. Pojawiają się głosy, że końcem tego procesu będzie połączenie się ugrupowań integracyjnych w światowy rząd, który obejmie władzę polityczną, gospodarczą, wojskową i ideologiczną nad całą planetą.

  Motywacja do ustanowienia NWO jest idealistyczna; jej zwolennicy twierdzą, że tylko dzięki temu na świecie będą mogły na stałe zatriumfować pokój, sprawiedliwość i niezakłócony rozwój gospodarczy. Zwolennicy teorii spiskowych podkreślają jednak, że istotą takiego świata będzie jednak centralne planowanie, które zawsze w historii sprzyjało rozwijaniu się systemów totalitarnych.

  Jak Nowy Porządek Świata zmieni nasze życie?

  https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nowy-porzadek-swiata-horror-ktory-czeka-ludzkosc/vsz2r

 207. kazik said

  Eutanazja w Łomży rozpoczęta!? Sprawdź Twój szpital!
  http://teresagarland.neon24.pl/post/153879,eutanazja-w-lomzy-rozpoczeta-sprawdz-twoj-szpital

 208. revers said

  re194

  to praktycznie jest Martial Law, prawie taki sam maja Wlosi.

  „Stan epidemii pozwala m.in. na wprowadzenie czasowego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się, oraz funkcjonowania instytucji lub zakładów pracy. Zgodnie z ustawą można nakazać udostępnienie nieruchomości, lokali, czy terenów i dostarczenia pojazdów do działań przeciwepidemicznych.”

  czyli mozna rekwirowac pojazdy samochodowe, nieruchomosci od kolejne zarzadzenia. Takze kierowac ludzi na prace de fakto przymusowe.

  A stawki grzywnych za opuszczenie miejsc kwarantany czasami nie podwyzszono z 5 tys zlp do 30 tys zlp? bo te najszybciej roszna zaraz po konfiskacjach majatkow.

 209. NICK said

  Listwa. (166).
  Dziękuję.

 210. NICK said

  Revers; inni.
  We gmbh jest totalny r.zpiździach.
  Niewiele wiemy czyli świat globalny ma najszczelniejsze granice w historii?

  P.S.
  Feler. Ocknij się.

 211. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-doktorantka-archeologii-odnalazla-miecz-sprzed-pieciu-tysiecy-lat/vxrp86x//

  To byłaby nowa chronologia metalurgii ARMEŃSKIEJ. Metalurgia armeńska była UZALEŻNIONA od węgla donbaskiego i rudy krzyworoskiej lub kurskiej, toteż po podboju Pontu przez Greków kultury pucharów lejkowatych ok. r. 3000 pne mogła upaść.
  Metalurgię armeńska reaktywowali Rzymianie, co podjął już Oktawian August po podboju Egiptu, wysyłając flotę, która obległa Taurygę-Krym. Leszek Chytry kazał jednak Trakom z Aleksandrii Trojańskiej (Troi na Złotym Rogu) ZABRAĆ Oktawianowi Augustowi Złoto Egiptu ze skarbca Aleksandra Wielkiego w LabirynTHOSIE-ATHOSIE więc ten Bił Głową w Ścianę: JOVE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. – OKRADŁEŚ RZYM. ZWRÓCĘ CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ NA ZIEMI, więc ten musiał zakasać togę i budować BAALBEK. Taka jest Metryka Baalbeku. Piękny obraz WJAZDU Leszka i Lubrana do Aleksandrii Trojańskiej TROI zachował się: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_265&sName=pod-akcjum//
  Najstarszy wizerunek DŁUGIEGO miecza pochodzi z odkrytego przez Amerykanów grobowca Pelopsa z Poznania, w pobliżu najwspanialszego pałacu mykeńskiego w Pylos na Peloponezie. Przedstawia on Nagusa, który Zabił młodzieńca z miedzianym sztychulcem i broni się DŁUGIM mieczem przed atakującym go OSZCZEPEM brodatym hoplitą. Długi Miecz pochodził z Trzech Gór STRZEGOMIA.
  Pałac ten zbudowali Pelops z Hiperdameą, i podpisał w nim konwencję z wezyrem Józefem na dostawy Żelaza i Stali do Egiptu. Radziłem UAM odbudowę tego pałacu.

 212. revers said

  NICK,
  a co ty mi wyjeszdasz z gmbh? malo to w polsce gmbh? wystarczy wejsc do lidla, netto, kauflandu, kk, Deichmanow, Rossmanow lub innych biedronek gdzie tylko ukraincy pracuja.

  A co druga fura na gmbh resorach jezdzi, zamiast na polonezie z 2 litrami silnikiem rovera.

  Pogadaj lepiej z swoim somsiadem i wlascicielem 10 letneigo Mercedesa z podworka przy wsiadaniu do fiacika, to jeszcze nagra ciebie na kamerce i doniesie do jakiego najblizszego agenta srodowiska geretki i co2 lub do bolka.

  I nie reklamuj kebabow, chleba na kebaby, lub innego z europejskich lodowek pieczywa bo poki co w niektorych regionach kaiserki dobrze sprzedaja sie jak bulki poznanskie.

  p.s. error401

 213. NICK said

  Feler to Seler. P.R. (204)

  Secundo: smacznego kebaba.

 214. osoba prywatna said

  Michał Siudak: Koronawirus – pandemia, eksperyment czy nowoczesna wojna?
  https://geopolityka.net/michal-siudak-koronawirus-pandemia-eksperyment-czy-nowoczesna-wojna/

 215. Mate3 said

  Wspomniano tu gdzieś wyżej o pomyślnym stosowaniu w Wuhan na korona wirusa kubańskiego Interferonu, którego nie pozwolili kubańczykom wprowadzić na rynek amerykanie.

  Gdyby ktoś nie wiedział, to interferon stymuluje wydzielanie nadtlenku wodoru (wody utlenionej) przez komórki odpornościowe organizmu.
  Czy jeszcze kogoś trzeba przekonywać, że woda utleniona działa nie selektywnie, a globalnie i szerokopasmowo na wszelkie patogeny, wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie?

  Nieumywakin – „woda utleniona na straży zdrowia”
  Pijemy na 4 łyżki ciepłej wody 10 kropli 3x dziennie. 2h PO jedzeniu oraz 1h PRZED jedzeniem. Ważne!

 216. NICK said

  W czasach dżumy i innej cholery Wiara wzrastała.
  Ludzie szli do dobrego Kapłana.
  Tłumami.

  A teraz?
  http://breviarium.blogspot.com/2020/03/50-lat-mineo.html

  Gdzie jest Wiara.
  Gdzie spotkasz dobrego Kapłana / Człowieka.
  „LUDZIA”.
  Gdzie… .

 217. NICK said

  Czy to jest ‚nasz’ Ortodox?

  https://www.orthodox.pl/komunikat-soboru-biskupow-ws-pandemii-koronawirusa/?fbclid=IwAR0kN6TLJUhJ09VvqWbx_W8SuZ4jO45M1x8kbg3ZYbafPXvjciYxLTsYSyw

 218. Patron said

  Bo stanowią one produkt pierwszej potrzeby dla wszystkich osób decydujących się na zdrowe odżywianie. Z drugiej strony wiemy o praktyce tzw. desykacji, czyli suszenia ziarna prosa i gryki za pomocą herbicydu glifosat. W efekcie produkty sprzedawane w sklepach mogą notować nawet wielokrotne przekroczenia Najwyższych Dopuszczalnych Poziomów (NDP) pozostałości tego środka.
  foodrentgen.eu/pl/raport-kasze-gryczane
  foodrentgen.eu/images/Raport_kasze/Foodrentgen_Raport_Kasza_Gryczana.pdf
  https://pl.sputniknews.com/polska/2020012211696512-na-glifosacie-sie-nie-skonczylo-kolejne-skazenie-kaszy-gryczanej-sputnik/
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901139574720-sputnik-nic-dentystyczna-substancje-trujace-dom/

  Kalifornia 2020 Amerykanie kupują tony papieru toaletowego
  https://vigilantcitizen.com/latestnews/how-the-movie-contagion-laid-the-blueprint-for-the-coronavirus-outbreak
  Trump biznesmen nieudacznik finansowy upadek

  bill gates microsoft windows pedofil epstein

  amarykański środek chemiczny agent orange
  https://1.bp.blogspot.com/-Eo5_OTVRbrs/Xm_IP0kyFTI/AAAAAAAAvaw
  /R0B3Xn0DKDUyvOxzERUM5uwA0OANRpddwCLcBGAsYHQ/s1600/agent%2Borange%2B2.jpg

  https://aanirfan.blogspot.com/2020/
  https://www.globalresearch.ca/the-bush-administration-s-secret-biowarfare-agenda/9685

  https://ndp.neon24.pl/post/153855,cala-europa-przeciw-tylko-polacy-ignoruja-zagrozenie
  https://ndp.neon24.pl/post/152150,blaszczak-przegrywa-walke-z-przestepnoscia-w-wojsku
  „Osoby zmarłe we Włoszech na koronawirusa, które nie cierpiały wcześniej na żadne inne patologie, są prawdopodobnie tylko dwie.
  Wynika to z dokumentacji medycznej przeanalizowanej do tej pory przez Istituto Superiore di Sanità” – powiedział Silvio Brusaferro, przewodniczący ISS – Istituto Superiore della Sanità (włoska agencja rządowa)
  http://ram.neon24.pl/post/153871,koronawirus-upiorny-fortel-fobokracji
  Obserwujący precedens stawiają sobie pytanie, czy aby poziom tych wskaźników nie ma związku z faktem nachalnej kampanii szczepionkowej, jaką rada miejska miasta (oraz zarząd regionu) – na kilka tygodni przed wybuchem epidemii – «dywanowo» (określenie władz) przeprowadziły w stosunku do emerytów właśnie w Bergamo i Brescii.

  http://ram.neon24.pl/post/153857,trumny-w-bergamo-i-dywanowe-szczepienia-przeciwgrypowe

  http://ram.neon24.pl/post/153825,zostanie-nam-helicopter-money-i-quantum-dot-tattoo
  Kościoły we Włoszech zamknięte dla katolików to przychodzą zwierzęta:
  https://opportuneimportune.blogspot.com/2020/03/altaria-tua-domine-virtutum-una.html

 219. NICK said

  https://news.fsspx.pl/2020/03/list-przelozonego-generalnego-bractwa-sw-piusa-x-do-wiernych-na-czas-epidemii/#more-9625

 220. NICK said

  Stwierdzam iż.
  Izabela BRODACKA czyta Gajówkę.
  To dobrze.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27461&Itemid=119
  Żeby tylko imci, ze szacunkiem całym, prof. Dakowski.
  Nieco się nawrócił.
  Proszę Pana.

 221. NICK said

  Co się dzieje?
  Peryskop normanieje (nanorurka, znaczy)
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27455&Itemid=47
  Udźwignij.
  Lubelaku.

  —————
  Bo tylko normalniejsze wpisy co jakiś czas mu przepuszczam.
  Admin

 222. NICK said

  Przychodzi „czas”?

  Tego nie wiemy.

  Był TU.
  Kafel.
  RomanK.
  Plwający na Matkę Chrystusa.
  A i Miet, zwany profesorem.
  Był JO.
  Mieliśmy ‚fantazje’.
  Wielu innych.
  Najzdrowszy był Piwowar/Bardzo.
  Podkleił się pod kafla.
  Odpowiadając na moje pytanie.

  Idźcie weg.

 223. Boydar said

  Jaaaa ? A co ja, żuraw jestem ?

  Piszesz – „… w czasach dżumy i innej cholery Wiara wzrastała. Ludzie szli do dobrego Kapłana …”

  Sam bym poszedł. Co pójdę dzisiaj to albo niedobry albo nawet nie kapłan.

  W sklepie u mnie powiesili taką informację –

  „Kredyt umarł, Kryzys żyje, kto nie płaci ten nie pije”

  I co ? I nic, piją dalej, widać jednak mają za co.

  Co do Zagiętej Rury; po co On to napisał ? Zwłaszcza że „nie do końca” prawda. I jakim cudem tak od razu na łamy ?

  Gajowemu wierzę, trochę Tobie. Nie żebyś coś kręcił, ale patrzysz swoimi oczami, za dużo w tobie Człowieka. A to wojna jest, na śmierć i podatki, niema five o’clock, odwrócisz się na moment w dobrej wierze, ciach ! – i już masz widły w plecach.

 224. NICK said

  Zatem pałeczki.
  Człowieka Ci mało?
  Ale spraw.
  Się.
  Normalnie.

 225. Boydar said

  Będę się starał; czego nie dam rady, Panu Jezusowi zostawię, i Jego Matce. Oni poradzą.

 226. revers said

  Zapraszam na jeszcze polski spiritus, lub podlaski samogonik z aroni, bez kartofli, zboza gmo, ryzu, sliwek i koszernych opryskow.

  7,5 mld fusduszy dla polski w formie przepisow – no bedzie z czego sie przepisac, ze z domu nie wyjdzie sie bez policaja lub drona, czy tam aplikacji korony w samrfonku, lub trafii sie do FEMA EU, lub kara finasowa z 50 do 30 kawalkow.

  a idzcie do diabla, za filozofem Schopenfauerem.

 227. revers said

  add226

  https://wyborcza.pl/naszaeuropa/7,168189,25808187,czym-jest-unijny-koronafundusz-z-7-4-mld-euro-dla-polski.html

 228. osoba prywatna said

  Pandemia Strachu
  http://eonmark.neon24.pl/post/153876,pandemia-strachu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: