Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

List przełożonego generalnego Bractwa Św. Piusa X do wiernych na czas epidemii

Posted by Marucha w dniu 2020-03-21 (Sobota)

List ks. Dawida Pagliaraniego FSSPX, przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, do wszystkich wiernych odosobnionych w swoich domach, pozbawionych dostępu do Najświętszego Sakramentu z powodu epidemii koronawirusa.

Drodzy Wierni!

W tym czasie próby, z pewnością trudnym dla Was wszystkich, chciałbym przedstawić Wam kilka przemyśleń.

Nie wiemy, jak długo potrwa obecna sytuacja, a przede wszystkim jak się rozwinie w najbliższych tygodniach. Wobec tej niepewności najbardziej naturalną pokusą jest desperackie poszukiwanie gwarancji i wyjaśnień w hipotezach i komentarzach najbardziej uczonych „ekspertów”.

Jednak często te formułowane tu i tam hipotezy są ze sobą sprzeczne, potęgując jeszcze zamieszanie zamiast wnosić odrobinę wytchnienia. Bez wątpienia niepewność jest integralną częścią tej próby. Od nas samych zależy, czy wykorzystamy ją dla naszego własnego dobra.

Jeśli Opatrzność dopuszcza jakieś nieszczęście lub zło, zawsze czyni to w celu uzyskania większego dobra, które – bezpośrednio lub pośrednio – odnosi się do naszych dusz. Bez tej zasadniczej przesłanki grozi nam rozpacz, albowiem wobec kolejnych epidemii, nieszczęść czy jakichkolwiek prób zawsze okazujemy się niewystarczająco przygotowani.

Co Pan Bóg chce, abyśmy teraz zrozumieli? Czego chce od nas w tym szczególnym Wielkim Poście, gdy zdaje się, iż sam już zdecydował, jakie poświęcenia winniśmy czynić?

Zwykły drobnoustrój jest w stanie rzucić ludzkość na kolana. W dobie wielkich osiągnięć technologicznych i naukowych uderza przede wszystkim w ludzką pychę. Dzisiejszy człowiek, tak dumny ze swoich osiągnięć, kładący kable światłowodowe na dnie oceanów, budujący lotniskowce, elektrownie jądrowe, wieżowce i komputery, który postawiwszy stopę na Księżycu planuje wyprawę na Marsa, ten człowiek jest bezradny wobec niewidzialnego drobnoustroju! Ani medialny hałas ostatnich dni, ani lęk, który możemy odczuwać, nie powinny przesłaniać nam tej głębokiej lekcji, łatwej do zrozumienia dla serc czystych i prostych, które spoglądają na obecne czasy oczyma wiary. Ludzkość – i każdy z nas – ma oto historyczną okazję powrotu do rzeczywistości, do świata realnego, a nie do wirtualnego mirażu, składającego się z marzeń, mitów i złudzeń.

Przełożone na język Ewangelii, to przesłanie odpowiada słowom Pana Jezusa, który prosi nas, abyśmy pozostali z Nim jak najściślej zjednoczeni, ponieważ bez Niego nie możemy nic uczynić ani rozwiązać żadnego problemu (Jan 15, 5). W tych niepewnych czasach oczekiwanie na rozwiązania problemów oraz poczucie własnej bezradności i kruchości winny nas pobudzać do szukania Pana Jezusa, błagania Go, proszenia o przebaczenie, modlenia się do Niego z większą gorliwością, a przede wszystkim – do powierzenia siebie Jego opatrzności.

Do tego należy dodać trudność, a nawet brak możliwości swobodnego uczestnictwa we Mszy świętej, co zwiększa ciężar tej próby. Jednak nadal mamy w ręku uprzywilejowany środek i broń potężniejszą niż niepokój, niepewność czy panika, które może wywołać kryzys koronawirusa: różaniec, który łączy nas z Najświętszą Maryją Panną i niebem.

Nadeszła chwila, aby w naszych domach odmawiać różaniec regularniej i żarliwiej niż dotychczas. Nie marnujmy czasu przed ekranami i nie dajmy zawładnąć sobą medialnej gorączce. Jeśli musimy przestrzegać ograniczeń wychodzenia z domu, korzystajmy z tego, aby przekształcić nasz „areszt domowy” w rodzaj radosnych rekolekcji w rodzinie, podczas których modlitwa odzyska swe miejsce, czas i znaczenie, na jakie zasługuje. Przeczytajmy w całości Ewangelię, spokojnie ją rozważajmy, słuchajmy jej w pokoju: słowa Mistrza są najbardziej skuteczne, albowiem łatwo docierają do umysłu i serca.

Nie jest to czas, żeby wpuszczać świat do własnego domu, gdy okoliczności i rozporządzenia władz właśnie nas odeń oddzielają! Czerpmy korzyści z tej sytuacji, dając pierwszeństwo dobrom duchowym, których żaden drobnoustrój nie może zaatakować: gromadźmy skarby w niebie, gdzie ani robactwo, ani rdza ich nie popsuje. Albowiem tam, gdzie jest nasz skarb, tam będzie także nasze serce (por. Mt 6, 20–21).

Wykorzystajmy tę okazję, aby zmienić nasze życie, ucząc się poddawać Bożej opatrzności. Nie zapominajmy o modlitwie za tych, którzy obecnie cierpią. Powinniśmy powierzyć Panu Bogu wszystkich tych, dla których zbliża się dzień sądu, i prosić Go o litość dla wielu naszych bliźnich, którzy pozostają niezdolni do wyciągnięcia z bieżących wydarzeń właściwej lekcji dla swych dusz. Módlmy się, aby przebywszy próbę, nie powrócili do poprzedniego życia nic w nim nie zmieniając. Epidemie zawsze sprowadzały letnie dusze do praktyk religijnych, do myślenia o Bogu i do znienawidzenia grzechu. Mamy obowiązek prosić o tę łaskę dla każdego z naszych współobywateli, bez wyjątku, w tym – zwłaszcza – dla pasterzy, którym brakuje ducha wiary i którzy nie potrafią już rozpoznawać woli Bożej.

Nie zniechęcajmy się: Bóg nigdy nas nie opuści. Rozważajmy pełne ufności słowa, które Kościół Święty, Matka nasza, wkłada w usta kapłana w czasie zarazy: „Boże, który nie śmierci, lecz nawrócenia grzesznika pragniesz, wejrzyj łaskawie na lud Twój do Ciebie powracający i dla ufności, jaką położył w Tobie, oddal od niego plagi gniewu Twego”.

Modlę się za Was wszystkich przy ołtarzu i polecam ojcowskiej opiece świętego Józefa. Niech Bóg Was błogosławi!

ks. Dawid Pagliarani FSSPX
17 marca A.D. 2020
Źródło: Lettre du Supérieur général aux fidèles en ce temps d’épidémie

https://news.fsspx.pl/
 

Komentarzy 41 do “List przełożonego generalnego Bractwa Św. Piusa X do wiernych na czas epidemii”

 1. Listwa said

  Oriana Fallaci:

  „Allah nie ma nic wspólnego z Bogiem chrześcijańskim. Z Bogiem Ojcem, Bogiem Dobra, Bogiem miłującym, głoszącym miłość i przebaczenie. Bogiem, który w ludziach widzi swoje dzieci. Allah jest Bogiem-właścicielem, Bogiem-tyranem. Bogiem, który w ludziach widzi swoich poddanych, ba, swoich niewolników. Bogiem, który zamiast miłości naucza nienawiści, który w Koranie nazywa „psami” niewiernych, którzy wierzą w innego boga i rozkazuje ich ukarać. Podbić, wymordować. Jakże więc można stawiać na tym samym poziomie Jezusa i Mahometa? Czy wystarczy brednia o Jedynym Bogu, by ustalić zgodność pojęć, zasad i wartości?

  Jak to powiedziałam w wywiadzie dla „Foglio”, nie miałoby to dla mnie znaczenia, nawet gdyby komórki macierzyste posłużyły do uleczenia mojego raka, a nawet wszystkich moich raków. Bóg wie, że kocham żyć, że chciałabym żyć tak długo, jak to tylko możliwe. Jestem zakochana w życiu. Ale gdyby dla uleczenia moich nowotworów wstrzyknięto mi komórki nienarodzonego dziecka, poczułabym się kanibalem. Medeą zabijającą własnych synów. („Ty zmoro nienawistna, ty z stworzeń najkrwawsze./Dla bogów i dla ludzi przewstrętne! Swe własne/Zabiłaś oto dzieci i możesz na jasne/Spoglądać jeszcze światło, patrzeć na tę ziemię” – mówi jej Eurypides ustami Jazona).

  Moi drodzy, Ratzinger ma rację także wtedy, gdy mówi, że w imię Nauki zadaje się coraz poważniejsze rany prawom Życia. Ma rację także wtedy, gdy mówi, że wraz z eksperymentami na embrionach ludzkich godność Człowieka zostaje pomniejszona, a nawet zanegowana. Ma rację także wtedy, gdy mówi, że jeśli nie chcemy utracić szacunku dla Człowieka, należy zdemistyfikować badania naukowe, zdemitologizować Naukę, czyli przestać uważać ją za idola albo bóstwo. Święte słowa, które moim zdaniem odnoszą się również do Etyki.

  Zamysł zajęcia miejsca Natury, manipulowania Naturą, zmiany albo wręcz zniekształcenia korzeni Życia, odczłowieczenia go poprzez masakrę najsłabszych i najbardziej bezbronnych stworzeń. To znaczy: naszych nigdy nienarodzonych dzieci, przyszłych nas, ludzkich embrionów śpiących w zamrażarkach banków albo instytutów badawczych. Masakrę, która robi z nich lekarstwa do wstrzyknięcia albo połykania, albo hoduje je tak długo, aż będzie można je zarżnąć – tak samo, jak się zarzyna wołu czy owce – a potem wyciąć tkanki i organy na sprzedaż – tak samo, jak się sprzedaje części zamienne do samochodu”.

 2. Boydar said

  Ten list (artykuł) jest godny by sygnował go sam Papież.

 3. Stanislawp said

  w liście czytamy, „który postawiwszy stopę na Księżycu planuje wyprawę na Marsa,”
  Nikt nigdy stopy na Księżycu nie postawił. Nikt nie latał na Księżyc kilka razy w roku w latach 1969
  Tak wtedy jak i dzisiaj nikt nie poleci na Księżyc
  Należy odrzucić Wielkie Kłamstwa NASA która nas karmi tymi kłamstwami 60 lat dojąc z budżetu nawet 5% dochodu narodowego
  Prez D Trump od wielu lat domaga się i prosi aby astronauci powrócili na Księżyc za jego kadencji… hahaha
  NASA żada więcej kasy i nic D Trumpowi nie obiecała, bo ten co tak zgrabnie nagrał lądowania na Księżyc już nie żyje… Stanley Kubrick

  Jeszcze przed śmiercią wyznał swój grzech i jest jego świadectwo

  btw transmisje z Marsa sa nadawane z Devon Island w Kanadzie przez różowy filter
  Do dziś nie ma nawet kamery na Księżycu bo to niemożliwe, nic nie poleci poza Firmament.

  Jeżeli juz wierzyć w bajki to lepiej patriotycznie wierzyć, że jedynym kto był na Księżycu to pan Twardowski!

  ————
  Co to jest firmament i z czego jest zbudowany?
  Gdzie można znaleźć wyznania Kubricka?
  Admin

 4. JARNO said

  re.3:Boydar>>’Wykorzystajmy tę okazję, aby zmienić nasze życie, ucząc się poddawać Bożej opatrzności. Nie zapominajmy o modlitwie za tych, którzy obecnie cierpią.”
  Czy Papież Franciszek mówi coś innego??
  No chyba, że SzPan wie lepiej.

 5. Listwa said

  @ 3 Stanislawp

  „Postawić stopę na księzycu” to przenośnia.
  Pan zamiast cos wynieść z treści tego listu, która nie dotyczy lotów na księzyc i ludzkich stóp, to zajmuje sie kłamstwami Nasa i pieniedzmi.

  O rety.

  A o kim pana zdaniem jest tu mowa? Adresu pobytu nie podano?

  „W dobie wielkich osiągnięć technologicznych i naukowych uderza przede wszystkim w ludzką pychę. Dzisiejszy człowiek, tak dumny ze swoich osiągnięć, kładący kable światłowodowe na dnie oceanów, budujący lotniskowce, elektrownie jądrowe, wieżowce i komputery, który postawiwszy stopę na Księżycu planuje wyprawę na Marsa, ten człowiek jest bezradny wobec niewidzialnego drobnoustroju!”

 6. Boydar said

  Chyba wiem, jednak czuję się poważnie osamotniony.

 7. Stanislawp said

  ad 3 odpowiedź
  firmament czyli sklepienie
  Rodzaju 1:6

  „I rzekł Bóg: niech powstanie sklepienie między wodami, by oddzielało jedne wody od drugich… Stworzył Bóg sklepienie i oddzielił wody, które były pod sklepieniem, od wód znajdujących się nad sklepieniem. To sklepienie Bóg nazwał niebem”.
  wyjasnienie
  to sklepienie jest jak namiot nad ziemią, jest jak wyklepany arkusz blachy, jak lustro
  i znaczy coś trwałego, nieprzenikalnego bo sklepienie nad ziemią oddzieliło wody nad firmamentem od wód pod firmamentem
  Zajęło to Panu Bogu cały dzień aby stworzyć sklepienie, sufit, firmament
  Kubrick

 8. Dr,Ga. said

  .https://www.youtube.com/watch?v=qWwXV0vydY0

 9. Zbych said

  ad.3 Dobrze Pan prawi…interesowałem się tematem i też uważam że to jeden z wielu blefów oszustów zza oceanu…w d..byli i g….widzieli ot co, a dla Szanownego Admina polecam film Moon Rising I – Jose Escamilla .https://www.youtube.com/watch?v=BMNtafcDdTY

 10. Piotr Podgórni said

  „Jeśli Opatrzność dopuszcza jakieś nieszczęście lub zło, zawsze czyni to w celu uzyskania większego dobra,” – w tym zdaniu autor twierdzi, że zło może służyć dobru. Czy kłamstwo może służyć Prawdzie?
  Jeśli opatrzność dopuszcza jakieś zło np. prppagandę tv, która na celu ma ogłupianie ludzi to czy zawsze w celu uzyskania większego dobra? Otóż nigdy. To jest tekst masona, dla którego opatrzność jest Bogiem.

  ——
  E tam. Ględzi Pan.
  Admin

 11. Listwa said

  @ 10 Piotr Podgórni

  „Jeśli Opatrzność dopuszcza jakieś nieszczęście lub zło, zawsze czyni to w celu uzyskania większego dobra,” – w tym zdaniu autor twierdzi, że zło może służyć dobru.

  – tak nie napisał, to tylko pana czytelnictwo.

 12. Barbara Tyszkiewicz said

  Oriana Fallaci to najmądrzejsza z kobiet tego świata. Bardzo jej brakuje. Zabijanie najbardziej bezbronnych tych pod sercem matek już chyba przelało ten kielich nieprawości. Bóg daje nam szansę przed Jego ostateczną rozprawą ze światem. A tymczasem wśród zamykania szkół restauracji kin i in. kliniki aborcyjne w Los Angeles działają jak zwykle. Co jeszcze musi się wydarzyć aby ludzie zrozumieli, że trzeba się wyrzec tego chyba największego zła?

 13. Piotr Podgórni said

  Panie Listwa, rzeczywiście popełniłem błąd, bo autor użył słowa „zawsze” czyli w każdym przypadku zło służy większemy dobru.

 14. Boydar said

  Za chwilę obywatel Podgórni zakrzyknie gromkim falsetem – ‚gdzie był Bóg kiedy płonęły krematoria !’

  O to jednak niech zapyta tych, którzy rozpalali, i tych z Jüdischer Ordnungsdienst którzy własnych wyłapywali jak szczury i ładowali na furgony. Musieli widać gdzieś Go schować, a że niewidzialny to było im łatwiej.

 15. Listwa said

  @ 12 Piotr Podgórni

  Nie panie Piotrze, zawsze co? Pan Bóg posiada genialną umiejętność wyprowadzenia ze złych działań i owoców dobro. Nie tak , ze samo się robi.

 16. Ale dlaczego? said

  Mądry i wyważony list.

 17. Ale dlaczego? said

  To zdaje się syndrom wyparcia. Lub coś podobnego.
  Piszę o tych lotach na Księżyc.
  „Jak fakty nie pasują do moich wyobrażeń, tym gorzej dla faktów”…
  KOSMOS PANIE NIE ISTNIEJE!

  Epidemia też nie!
  Pozwolè sobie powtórzyç link do filmu o epidemii z panem Stanisławem Potockim:

 18. Stanislawp said

  List ks. Dawida Pagliaraniego FSSPX, przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X,
  Czy mi się ten list podoba? Czy ten list wykazał przyczynę tego co się dzieje
  Od przełożonego Bractwa oczekiwałbym jasnej i niezaprzeczalnej Prawdy.
  To nieszczęście ściągnął na świat Watykan i Franciszek za największy grzech przeciw Bogu.
  Tak, aborcja jest strasznym grzechem, ale np Komunia na łapę jest większym! Zaś wspólne modlitwy z poganami i uwielbianie Pachamamy przelało kielich goryczy nieprawości.
  Do poprzednich umizgów do Allaha i Islamu, do zrównania wszystkich religii i wszystkich bogów z Bogiem Prawdziwym doszły te zgorszenia
  Dziś Katolicy nawet nie wiedzą Kim jest Prawdziwy Bóg. Jezuita ks Remigiusz Racław, w zgodności z naukami Watykanu określa Allaha prawdziwym Bogiem.
  Za grzech bałwochwalstwa zawsze spadały największe kary boskie, zarazy, potopy, trzęsienia ziemi, wojny, gwałty i niewole (Stary Testament tak jak i w nowej histori AD, po Chrystusie)
  Ten opętany przez demony mały człowiek sączy jad, sączy truciznę od 7 lat, od objęcia tronu Piotra
  Nawet na czas zarazy, koronavirus, zarządził aby wszyscy ludzie , wszystkich religii modlili się do swoich bogów o ustanie zarazy. To jest następny policzek w Twarz Jezusa, Prawdziwego Syna Bożego w Trójcy Świętej, Jedynego Boga!
  ks Dawid nic nie wspomina o tym antychryście,czyli o fałszywym papieżu o zgorszeniu które szerzy i ściąga Święty Gniew Boży
  ka Dawid nawet nie jest biskupem! Tym bardziej biskupi i kardynałowie są winni że siedzą cicho i nie próbują naprawić tego zgorszenia, usunąć bałwanów i bałwochwalców!
  Ilu Prawych pozostało?
  Kara zasłużona, Panie Boże zlituj się na swymi owcami bo nas pasterze zdradzili.
  Ks Dawid nakazuje owcom się ratować na swoją rękę
  Czy tak pasterz czyni? Zostawić owce i nakazać im walczyć z wilkami na manowcach?
  Nadzieja w kapłanach samotnikach, którzy wymówili posłuszeństwo temu liderowi z Argentyny o duchu antychrysta.
  To przecież ten antychryst wydał zarządzenia do 400 000 kapłanów Kościoła Katolickiego aby zaprzestali Mszy świętych. Odciął ich od owiec i od kasy, od tacy
  Mogą już ustawić się w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych jeśli wpierw virus ich nie dosięgnie..
  Płatni pasterze porzucają owce i sami się chowaja w swoich pałacach z zapasami kasy, żarcia i napitku na długie tygodnie…jakby Boga nie było..To już druga Niedziela bez Mszy na świecie.

 19. Stanislawp said

  ojciec Jezuita, Jezuici o Allahu! btw Jezuici wyrzucili swojego Fr Mitch Pacwa bo ostrzegałod dawna o Pachamamie w Amazonii

 20. Boydar said

  Jak nie do ciebie to nie czytaj.

 21. Piotr Podgórni said

  Panie Boydar, obywatel Podgórni nie zakrzyknie gromkim falsetem – ‚gdzie był Bóg kiedy płonęły krematoria ! bo wie, że zbudowali je ludzie, którzy wyzwolili się z natury Boga jaką jest Prawda i sami uważali się za bogów. Człowiek-bóg to ktoś kto stoi ponad etyką, ponad moralnością i ponad prawem czyli totalny degenerat (za komuny uczyli o tym w szkole).
  Panie Listwa, zatrute dzrewo wyda zawsze zatruty owoc.

 22. Listwa said

  @ 21 Piotr Podgórni

  Widzi pan różnice między zdaniami ?:

  1. „Jeśli Opatrzność dopuszcza jakieś nieszczęście lub zło, zawsze czyni to w celu uzyskania większego dobra, które – bezpośrednio lub pośrednio – odnosi się do naszych dusz” .(ks. Dawid Pagliarani )

  2. „Jeśli Opatrzność dopuszcza jakieś nieszczęście lub zło, zawsze czyni to w celu uzyskania większego dobra,”(Piotr Podgórni)

  Bo ja widzę. Widzę też, że nie potrafi Pan wyrwac sie z zaklętego kręgu niezdolności do poprawnego interpretowania tekstu. I jeszcze podarował sobie niesłusznie prawo do skracania nieswoich wypowiedzi.

  „Panie Listwa, zatrute dzrewo wyda zawsze zatruty owoc”

  – a Pan jest oczywiscie pewny , że to co pisze jest drzewem dobrym. Potrafi pan dopuścić do swojej świadomości że Pan Bóg jest zdolny sprawić, że pomimo jakiś zatrutych owoców i wykorzystując je, jest w stanie wyprowadzic z tego dobro? Bo tak właśnie jest. Mówi o tym stare polskie przysłowie – nie ma tego złego żeby na dobro nie wyszło.

 23. Listwa said

  @ 18 Stanislawp

  Raczej pan jest tylko butny w swym ograniczonym spojrzeniu. Ks. Pagliaranii musi pisać tylko takie listy, które sie panu spodobają? To byłoby jakieś oszołomstwo. Ks. Pagliarini napisał list, który uznał za własciwy, zwłaszcza że nie pisze wyłącznie do Stasiawp , ale do znacznie więkzej ilości osób w róznych krajach.

  To nie jest prawda, ze w obecnej sytuacji winny jest tylko Watykan i Franciszek. Pan tylko w swej bucie zwalnia wielu od odpowiedzialności. Poza tym zamierzeniem ks.Pagliaraniego nie było przedstawianie win Franciszka.

  Napisał list , którego pan nawet uwaznie nie przeczytał i nie docenił. Bo pan woli sie powymądrzać, zamiast skorzystać z jego wysiłku i propozycji. Znacznie wartościowsze jest to co on proponuje i uzmysławia, w tym okresie, niz to co pan proponuje. List jest skierowany generalnie do Bractwa i tradycjonalistów. Po co miałyby do nas pisac o sprawach oczywistych i które nic nie wniosą.

  „Jednak często te formułowane tu i tam hipotezy są ze sobą sprzeczne, potęgując jeszcze zamieszanie zamiast wnosić odrobinę wytchnienia.”
  – widzał pan to zdanie? jakby o pana tekstach, co próbują o księzycu i Nasa przeżywać.

  Grzech bałwochwalstwa jest bardzo powazny, ale nie tylko za niego są kary. Pan znowu zawęża paletę, według własnych ograniczeń percepcji.

  ks Dawid porusza wiele wątków bardziej istotnych jak: Bez tej zasadniczej przesłanki grozi nam rozpacz, albowiem wobec kolejnych epidemii, nieszczęść czy jakichkolwiek prób zawsze okazujemy się niewystarczająco przygotowani.
  lub zadaje pytanie:
  „Co Pan Bóg chce, abyśmy teraz zrozumieli? Czego chce od nas w tym szczególnym Wielkim Poście, gdy zdaje się, iż sam już zdecydował, jakie poświęcenia winniśmy czynić?”
  Czy może miałby pisać do tradycjnalistów coś o czym dobre wiedzą? bo Staśwp tak uważa? Weż pan nie opowiadaj dziwactw.

  „Ilu Prawych pozostało? Kara zasłużona, Panie Boże zlituj się na swymi owcami bo nas pasterze zdradzili”
  – to przykład zwykłej głupoty bufoniastej Kara dla wiernych zasłużona, bo kapłani zdradzili – poprane równo. Ludzie będą karani za własne grzechy i zło które popełniają. Nie za cudze, nie wygłupiaj sie pan.

  „Ks Dawid nakazuje owcom się ratować na swoją rękę
  Czy tak pasterz czyni? Zostawić owce i nakazać im walczyć z wilkami na manowcach?”

  – tym ? :

  „Przełożone na język Ewangelii, to przesłanie odpowiada słowom Pana Jezusa, który prosi nas, abyśmy pozostali z Nim jak najściślej zjednoczeni, ponieważ bez Niego nie możemy nic uczynić ani rozwiązać żadnego problemu (Jan 15, 5). W tych niepewnych czasach oczekiwanie na rozwiązania problemów oraz poczucie własnej bezradności i kruchości winny nas pobudzać do szukania Pana Jezusa, błagania Go, proszenia o przebaczenie, modlenia się do Niego z większą gorliwością, a przede wszystkim – do powierzenia siebie Jego opatrzności.”

  Podsumowując, to proponuje pan raczej obleśne wnioski.

  A bardziej przechodząc do sprawy, to skąd ty marny prochu o ciasnym spojrzeniu możesz wiedzieć, że przeżyjesz do lipca, że w lipcu ktoś tu będzie jeszcze cokolwiek pisał? Usiądź na d..e i czytaj w pokorze, zamiast skakać jak pajac. Lepiej zrobisz.

 24. Listwa said

  @ 19 Stanislawp

  O. Recwaw to modernista i mąciciel. takich trzeba pogonić. Muzułmanie i katolicy modlą sie do tego samego Boga.
  Powiedzmy że wierzymy w tego samego Boga i do tego samego sie modlimy oraz że w ogóle się modlą.

  Od 2.00 opowiada głupoty o „kierunku tradycji” o Izmaelu i Izaaku, że niby muzułmanie to odrośl narodu wybranego.
  Otóż Izaak był wybrany i jest to linia wybraństwa, Izmael choć cielesnie z tego samego pnia ojcowskiego , to wybraństwem nie został obdarzony. To jest przykład wrednego okłamywania ludzi i jaką metodą.

  Jeśli ich Bóg jest ten sam, co katolików, to właśnie ten Bóg nie uznaje za własciwe, żeby jedna część jego wyznawców mordowała i prześladowała inną. I co z tego że nawet wierzą w tego samego Boga? Nic.
  Jest pytanie, co oni mają z tym Panem Bogiem wspólnego, nawet jak sie do niego modlą? Bo złe duchy też wierzą i drżą. (tekst Ewangeliczny jakby ktos nie wiedział)

 25. Marucha said

  Re 23:
  Jest zwykłym chamstwem krytykować autora za to, czego nie napisał, choć zdaniem czytelnika – powinien.

 26. Listwa said

  ad 23

  I jeszcze jedno, to nie wirus jest najgroźniejszy. Mając to na względzie , Ks. Pagliarini podaje dobry list, bo obecnie to ważne co i jak dalej. A nie dukanie o rzeczach znanych lub do opanowania z innych źródeł.

 27. Stanislawp said

  Kapłąni porzucili owczarnię, bezpłodnie, bezowocnie siedzą cichutko w swoich pałacach i plebaniach. Nie pokazują się owcom, nie ma Mszy, nie ma Sakramentów a dlatego, że Watykan stracił Wiarę i zdradził. Kto jest posłuszny antychrystowi ten ściąga więcej Gniewu Boga
  Wokół Watykanu już jest cała fala śmierci.
  Mówiły o tym Objawienia w Fatimie.
  Nie usunęli heretyka i bluźniercy po dobroci więc wkroczył do akcji Pan Bóg (w Trójcy Jedyny)
  Piersza fala kar spadła na kapłanów.
  To oni zamiast wejść na front walki z szatanem i bronić owce, schowali się i milczą…
  Ludzie nawet nie mają szansy na Spowiedź przed śmiercią! (poza wyjątkami)
  ks Dawid z FSSPX zachowuje się identycznie jak kapłani z Tradycji sw Piotra… ich kościoły też zamknięte i jak całe duchowieństwo diecezjalne z biskupami
  Aby leczyć chorobę organizmu Kościoła, należy rozpoznać przyczynę i ją usunąć.
  Zrzucać winę za Kościół na owce, że się nie umieją paść same, że błądzą to paranoja i obłęd pasterzy.
  Pierwsze Przykazanie Dekalogu ostrzega ostro o obcych bogach, o bałwanach, o oddawaniu im czci…
  Wszelkie grzechy wprost przeciw Bogu są tysiące razy mocniejsze niż nawet grzech zabójstwa nienarodzonych czy grzech sodomicki które są grzechami wołającymi o pomstę do Nieba
  Z tego co widać gołym okiem to Wielkanocy nie będzie

  To w Wielki Czwartek przy Ołtarzu Franciszek mył nogi Islamitom i całował 12 razy klękajkąc
  Widać że cierpliwość Boga ma swoje granice. Módlmy się sami za siebie aby Bóg chociaż Polaków uratował
  Niech sie Islamici i poganie martwią za siebie (no i Żydzi wiarołomni)

 28. Birton said

  ad. 10
  Rozmowa z prof. Cwi Goldbaumem , Dyrektorem Instytutu Oswajania Zła przy paryskiej Sorbonie, rok 2030:
  XX: Panie Profesorze, czy zło można oswoić, czy jest ono niebezpieczne?
  Prof.: Kiedy zło jest już tak złe, że już gorsze być nie może, wtedy staje się ono dobrem, tak wynika z naszych najnowszych badań symulacyjnych – obaw więc nie ma, jak sam Pan widzi, drogi Panie Redaktorze.
  XX: A te krzyki z poziomu piwnicy, Panie Profesorze, to zło, czy dobro?
  Prof.: Drogi Panie Redaktorze, jak już mówiłem przeprowadzamy badania symulacyjne na prostym narodzie, nasi studenci V roku pod kierunkiem dr hab. Mosze Rosenzweiga tym wszystkim na seminariach zawiadują i, jak Pan słyszy, po pół godzinie oddziaływania zła na organizm ludzki można doświadczać chwili dobra, gdy na pół sekundy zło wyłączymy. Organizm prostego narodu już wtedy wie, że w takiej oto chwili zło w prosty sposób staje się dobrem.

 29. Kurdelebele said

  Gore! Gore! Gore!

 30. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina :

  Sp. Oriana Fallaci zmarła w 2007 roku na tydzień przed rozpoczęciem w sądzie w Bergamo (!!!) pokazowego procesu przeciwko niej za niedość entuzjastyczny stosunek do islamizacji .

 31. Listwa said

  @ 28 Kurdelebele

  Widzę Peryskop, że znowu dopadły cie twoje zmory. Pokaż im wyraźne „nie”, ale tak żeby ci błędnik nie zwariował.
  W innym wypadku zaryjesz się znowu w 400 nicków.

 32. Marucha said

  Re 27:
  Panie StanisławieP… co właściwie chce Pan nam objawić. czego byśmy nie wiedzieli? Co Pan chce przekazać?

 33. Marucha said

  Pojawia się nowy seryjny autor mało znaczących komentarzy…. Kurdebele…
  Pewnie wkrótce podzieli los poprzedników.

  PS. Już podzielił.
  Prowokatorów, obszczymurków i trolli wyczuwam na ogół dość dobrze.

 34. Boydar said

  Jakie to w sumie przewidywalne … jak zez trutniami.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Nie potrzeba do ich odławiania sztucznej inteligencji.

 36. Stanislawp said

  No to widzę pan zastosował cenzurę mojego wpisu
  napisałem o tym tutaj

  Tak, to samo tylko że nikt z was nie zrozumiał co się stało w dniu 9/11 2001, jak się stało i kto tego dokonał
  zaczynając od końca
  tak jak dziś tutaj padło o odnalezieniu jakichś liczb resetu typu 676, dżumy nie wypuścili z laboratorium.
  tak jak Sodomy nie zniszczyły rosyjskie samoloty
  tak jak Wieży Babel w podstawie 10 km lub więcej nie rozwalono dynamitem
  tak jak Powódź za czasów Noego nie spowodował zwykły deszcz
  tak też drapacze chmur znikły, nie spaliły się, nie zawaliły sie a znikły w proszku, w pyle….
  mieszkam niedaleko od NJ to obserwowałem bezposrednie transmisje a nawet pojechałem tam w pobliże grand Zero za rok czy dwa
  U nas w Kanadzie nie ma Mszy już 2 tygodnie a może od dziś nie będę mógł jechać na miasto… od niedziele całe miasto puste (Ottawa 1 mil)
  no przychodzi mi pisać rzeczy mocne i wtedy spada na mnie cenzura. Najpierw służby polskie wykasowały moją stronę dla dostępu Polaków
  (4 lata temu) a potem strona zniknęła całkowicie w wersji ang -rok temu
  Moje próby wstawiania po polsku np u Maruchy kończyły się wyśmiewaniem a wczoraj na 3 ci mój wpis Gajowy zastosował cenzurę..
  czego najbardziej nie znoszą cenzorzy?
  ano że ktoś udawadnia kształt Ziemi, że ktoś zaprzecza lądowaniom na Księżyc no i że ktoś udawadnia, że tu na Ziemi żyje miliardy istot, których nie widzimy, a które krótko mówiąc mają , diabelskie moce
  Tak w Watykanie diabelskie moce zapanowały już całkowicie aznowu w skrócie, mają na usługach Franciszka heretyka i bluźniercę, no i jemu posłusznych hierarchów i kapłanów
  On sprowadził na ludzkość tą karę, wirusa.
  Autor tego blogu ma rację i w tym poglądzie
  Ja jestem Katolikiem Tracycji ale nie waham się skrytykować nawet Listu przełożonego Bractwa Piusax w którym ukrywa przyczyny zarazy (strata wiary w Watykanie)
  https://tinyurl.com/vmsoqed
  acha
  Bóg nie jest ani stary ani młody, nie miał początku i nie będzie miał końca i kocha nas bezgranicznie…ale kary czasem muszą być
  To bałwochwalcy rzeźbią Go jako Starca, z twarzą Żyda jak w Grzechyni

 37. Marucha said

  Re 26:
  Gajówka to jednak nie śmietnik. Dlatego niektóre wpisy wyrzucam.
  A jeśli ktoś się upiera, to banuję.

  W ogóle nie rozumiem myśli przewodniej Pańskiego komentarza. O ile jakakolwiek jest…

 38. Listwa said

  @ 36 Stanislawp

  „Ja jestem Katolikiem Tracycjji”
  – to coś marnie, jeśli pan kieruje się MK TV. Jest on bardzo antykatolicki.
  W tym filmildełku dał też dowody jak wygląda głupota.

 39. Stanislawp said

  ad 38 Listwa
  No i co mnie podpytujesz jak mnie Gajowy cenzuruje!
  Albo chcecie coś wiedzić albo nie
  Jedyne co widzę to straszne tragedie a wina zwalana na ludzi.
  Za tragedie z dn 9/11 zwalona wina na Arabów i nie wolno w Ameryce nic podważyć lub domagać się prawdziwego śledztwa i prawdziwego Raportu
  Raport Oficjalny to same kłamstwa aby ukryć prawdę
  W zaginięciu samolotu mh370 dn 8 marca 2014 oskarżono pilota samobójcę choć nie znaleźli żadnego elementu samolotu
  w tragedii germanwings 24 marca 2015 też oskarżono pilota że się zamknął w kabini
  w Smoleńsku p Macierewicz już oskarżał dziesiątki różnych winnych a w rocznicę za miesiąc znowu coś wymyśli jeśli go zaraza nie dopadnie.
  Czy do walki z wirusem potrzeba zamykać ludzi w domach i straszyć wojskiem?
  Rząd wie więcej niż nam powiedział.Amerykanie spodziewali się tej zarazy od dawna dlatego FEMA ma miliony wieloosobowych trumien plastykowych i miejsca na pochówek wybetonowane
  MKTV jest na dobrej drodze bo jemu nikt nie wmówi aby całować Franciszka po rękach.
  Szuka Boga jak każdy z nas.
  W niewidzialne wirusy ludzie wierzą, ale mam wielu znajomych naukowców, i ateistów zarazem i się wyśmiewają niby z ciemniaków że wierzą w niewidzialny świat czy w niewidzialnego Boga.

 40. Listwa said

  @ 39 Stanislawp

  Ja o nic ciebie nie pytam, twierdze. Uspokój się Stasiu.

  „MKTV jest na dobrej drodze bo jemu nikt nie wmówi aby całować Franciszka po rękach.”

  – sam sobie wmawia.

 41. Stan Piasta said

  Także poniższy hymn, jaki Paweł VI wygłosił z okazji lądowania na Księżycu, mógłby równie dobrze pochodzić z ust masona: „Chwała człowiekowi, chwała myśli, chwała nauce, chwała technice, chwała pracy, chwała ludzkiej odwadze. Chwała człowiekowi – królowi ziemi, a obecnie książęciu nieba”.
  ===========
  wycięte z
  KRYZYS W KOŚCIELE OKIEM WYTRAWNEGO TEOLOGA

  (ciąg dalszy rozważań o kryzysie w Kościele

  ​​ według ks. Mateusza Gaudrona FSSPX)
  https://gdynia.fsspx.pl/2020/03/26/biuletyn-kwiecien-a-d-2020/

  =============================
  mój komentarz
  Tym bardziej źle to świadczy o tych papieżach Modernizmu bo loty na Księżyc okazały się byc fałszywkami nakręconymi w studio
  Z tego powodu, z tego kłamstwa o chodzeniu po Księżycu, biskupi i wierni Katolicy stracili wiarę w Słowo Biblii o akcie Stwarzania. Księga Rodzaju

  ————
  Nie, nie „okazały się”. Istnieją tylko podejrzenia.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: