Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Niebezpieczne związki włoskiej Ligi: Finał

Posted by Marucha w dniu 2020-03-23 (Poniedziałek)

«Conte jest dziś zadeklarowanym pro-trump’owcem, a za sprawą Trump’a obserwujemy rozmontowywanie Unii Europejskiej – kawałek po kawałku – co odbywa się przy udziale Włoch w roli kamikadze…»

W ostatnich dniach, wielu Włochów pyta: Jak to jest możliwe, że epidemia spowodowana koronawirusem koncentruje się w Lombardii, a w szczególny sposób na obszarze prowincji Brescia i Bergamo?

Ilaria Capua, ceniona wirusolog pracująca na Florydzie stwierdza w jednym z wywiadów:
«Koronawirus krąży w Lombardii w sposób zupełnie nietypowy i nie wiemy dlaczego tak się dzieje».
>https://www.ilgiornale.it/news/cronache/coronavirus-virologa-capua-lombardia-circola-modo-strano-1843660.html

Wirusolog Maria Rita Gismondo mówi w ostatnich godzinach:
«Dzieje się coś dziwnego. Agresywność wirusa na terenie Lombardii jest nie do wyjaśnienia. Nie rozumiemy tego, co się dzieje. Liczba zgonów jest wyższa niż w Chinach, choć dotyczy to obszaru niewyobrażalnie mniejszego od chińskiego; także przedział czasowy w którym się to wszystko odbywa jest o wiele krótszy».
>https://www.adnkronos.com/fatti/cronaca/2020/03/21/virologa-forse-virus-mutato-troppi-morti-lombardia_rkfGj7XVYSoucJM10GIGyL.html

Bloger o pseudonimie Mitt Dolcino (manager pracujący w korporacjach wielonarodowych, inżynier z zawodu) zastanawia się nad wytłumaczeniem tejże kwestii w swym artykule pod linkiem:
>https://www.mittdolcino.com/2020/03/21/il-governo-conte-blinda-le-aziende-strategiche-italiane-ampliando-il-golden-power/.

Mitt, już w tytule stwierdza:
«W związku z podjęciem przez UE decyzji o zezwoleniu państwom członkowskim na nieograniczony deficyt budżetowy, rząd Conte’go zabezpiecza strategiczne przedsiębiorstwa włoskie, rozszerzając tzw. golden power – wtykając tym samym kij w szprychy Francuzom i Niemcom».

Dodaje również, iż w odniesieniu do Berlina posunięcie tego rodzaju jest super-logiczne: Niemcy zdają sobie sprawę z tego, że bez euro wyciągnęłyby nogi; otrzymują możliwość grania na zwłokę (dostaną także czas na uratowanie Deutsche Bank’u), w oczekiwaniu, że – gdy Trump zostanie za jakiś odsunięty od władzy – stary schemat w Europie powróci i na Włochach odegrają się z nawiązką.

Bloger przypuszcza, że faktycznym autorem przedstawionej we Włoszech strategii (oprócz użycia golden power, 100 miliardów euro ma zostać przeznaczone na prace publiczne) bynajmniej nie jest Conte, ale czynniki zewnętrzne. Mitt sądzi że chodzi o USA.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_share

Coronavirus: quali le aziende strategiche per il Governo
>https://www.wallstreetitalia.com/golden-power-aziende-strategiche/

Europe’s Central Bank Vastly Expands Stimulus Measures
>https://www.nytimes.com/2020/03/18/business/ecb-coronavirus-bond-buy.html

Zauważa, że dzienniki włoskie – w tym, w sposób szczególny te wychodzące na Północy Włoch – informacje o decyzji Conte’go starały się dość skrupulatnie ukryć.

Przypomnijmy, że Liga jest przede wszystkim reprezentacją przedsiębiorców produkujących na obszarze tzw. «Padanii» (prowincje Bergamo i Brescia, zaatakowane nietypowym wirusem, są wyjątkową ich koncentracją), którzy realizując duże ilości zamówień z Niemiec chcą pozostać w strefie euro.

Mitt sądzi, że francusko-niemiecka UE – podobnie jak wspierała wcześniej katalońskiego separatystę Puidgemont’a (przeciwko rządowi hiszpańskiemu) – obecnie będzie popierać fałszywych «niepodległościowców» tworzących Ligę, głoszącą od pewnego czasu, iż zamiast wyjść z Unii (czego domagali się wcześniej), pragną «zmieniać ją od wewnątrz». Ich zamiarem jest oddzielenie włoskiej Północy – przynajmniej w kategoriach ekonomicznych – od reszty Włoch (walka o tzw. autonomię regionów północnych nasiliła się ostatnio).

W ostatnich tygodniach, odnosi się jednakże wrażenie, że realizacja owego planu jest całkowicie zastopowana. Należy bowiem pamiętać o tym – podkreśla Mitt – że Mike Pompeo jest z pochodzenia Abruzyjczykiem (Abruzja to region w środkowych Włoszech), a są to ludzie twardzi. Pompeo stwierdził niedawno w kontekście koronawirusa, że «USA ocenią wszystkie kraje, jak chodzi o ich stosunek do sytuacji i propagandy chińskiej».
>https://formiche.net/2020/03/pompeo-di-maio-italia-usa-coronavirus/

Bloger – podobnie do cytowanych na początku wirusologów – zauważa, iż wirus uśmiercający przewlekle chorych emerytów z prowincji Bergamo i Brescia – ze względu na swą niezwykłą agresywność – różni się bardzo od patogena, który zainfekował kilka tygodni wcześniej Codogno w lombardzkiej prowincji Lodi.

Jak widzicie – stwierdza Mitt – kwestia włoska, włączona w kontekst amerykański staje się w pełni trójwymiarowa. Conte jest dziś zadeklarowanym pro-trump’owcem, a za sprawą Trumpa obserwujemy rozmontowywanie Unii Europejskiej – kawałek po kawałku – co odbywa się przy udziale Włoch w roli kamikadze.

*                        *                         *

W tym miejscu, warto przypomnieć, że 27 sierpnia 2019, wczesnym rankiem, Donald Trump umieścił na Twitter’ze – kuriozalny z jednej strony i wiele mówiący z drugiej – wpis o następującej treści:

«Starting to look good for the highly respected Prime Minister of the Italian Republic, Giuseppe Conte. Represented Italy powerfully at the G-7. Loves his Country greatly & works well with the USA. A very talented man who will hopefully remain Prime Minister!»

«Sprawy obierają dobry obrót dla wielce poważanego premiera Republiki Włoskiej, Giuseppe Conte. Mocno reprezentował Włochy na G-7. Bardzo kocha swój kraj i dobrze współpracuje z USA. Bardzo utalentowany człowiek, który, mam nadzieję, pozostanie premierem!»

>https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1166358721875894272
>https://www.adnkronos.com/fatti/esteri/2019/08/27/trump-twitta-per-conte-sbaglia-nome-giuseppi_xeT2FZZR0kC6lmQlvdOX6K.html

Jaki był wtedy kontekst polityczny wypowiedzi Donalda?

Otóż we Włoszech, upadł co tylko rząd koalicji Ruch 5 Gwiazd – Liga – kierowany przez Giuseppe Conte. Jak się wkrótce okazało, ten sam Conte stanął na czele kolejnego włoskiego rządu, tym razem koalicji Ruch 5 Gwiazd – Partia Demokratyczna.

O czym jest pod linkiem:
>http://ram.neon24.pl/post/150479,trump-ma-polske-w-d-warto-byloby-sobie-to-uswiadomic

Przypomnijmy także, iż dzień wcześniej, tj. 26 sierpnia 2019 Niezależna.pl napisała, iż Anna Maria Anders – nowa ambasador Rzeczpospolitej we Włoszech, pragnie zorganizować w jesieni spotkanie Mateusza Morawieckiego z Giuseppe Conte (o którym sądziło się powszechnie, że jest lewicowy):
>https://niezalezna.pl/285199-anna-maria-anders-odeszla-z-senatu-bedzie-ambasadorem
>https://ram.neon24.pl/post/150513,ambasador-anders-czyli-do-szczescia-potrzebny-jest-conte)

*                        *                         *

Dwa następne, osobliwe «zbiegi okoliczności» do odnotowania.

Pierwszy z nich dotyczy proroczych zdolności hedge fund’u o nazwie Bridgewater Associates LP, który w ubiegłym roku przewidział załamanie na giełdach, jakie z powodu koronawirusa miało miejsce w marcu 2020 i bardzo ładnie zarobił na tym.

Bridgewater Associates LP has bet more than $1 billion that stock markets around the world will fall by March, said people familiar with the matter.
>https://www.wsj.com/articles/bridgewater-bets-big-on-market-drop-11574418601

Drugi przypadek to «jasnowidztwo» włoskiego premiera Conte, czyli rezolucja rady ministrów z dnia 31 stycznia 2020 roku, która już wtedy proklamowała stan wyjątkowy na terenie Włoch, mający obowiązywać przez 6 miesięcy, o czym wówczas nikt nie wiedział.
>https://www.gazzettaufficiale.it/eli/id/2020/02/01/20A00737/sg

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
https://ram.neon24.pl/

Komentarze 3 do “Niebezpieczne związki włoskiej Ligi: Finał”

 1. NyndrO said

  A pani dzięnikarka z tvp info powiedziała, że Włochom pomaga nawet Rosja.

 2. A latało coś na Lombardią niedawno? 🙂

 3. wbuda said

  niestety lotnisko z Szwajcarii nie mogło podać powodu dziwnego przelotu:
  https://pbs.twimg.com/media/ETZR9dEXkAArBDh?format=jpg
  https://pbs.twimg.com/media/ETYwYL5WsAI-lbq?format=jpg&name=large
  źródło: https://mobile.twitter.com/Cesare_Baronio/status/1240269044093157388?s=19

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: