Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (62 – …
  Antares o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Marucha o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
  Marucha o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
  Marucha o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
  wkurwiony o Ludobójstwo – wspaniały animow…
  gnago o Czy bitwa pod Wiedniem doprowa…
  gnago o Naukowcy planują wypuścić mamu…
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  NC o Półgłówek Bush dał głos…
  393829&:&; o Papież Franciszek, Conan i mro…
  UZA o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  revers o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Koronawirus i krach światowego porządku

Posted by Marucha w dniu 2020-03-24 (Wtorek)

W ciągu ostatnich dekad żyliśmy w oczekiwaniu czegoś fatalnego, jakiegoś nieodwracalnego i decydującego Wydarzenia. Być może tym Wydarzeniem będzie właśnie epidemia koronawirusa.

Za wcześnie jest jeszcze na szczegółowe wnioski, ale mamy już za sobą osiągnięcie punktu bez odwrotu w ramach niektórych procesów zachodzących w geopolityce i ideologii.

Po pierwsze, epidemia koronawirusa jest końcem cywilizacji. Społeczeństwo otwarte to zaraza. Ci, którzy chcą likwidacji granic, przygotowują grunt pod totalne unicestwienie ludzkości. Można się z tego śmiać, lecz ludzie w białych, przeciwwirusowych kombinezonach powstrzymają te uśmieszki. Ratunkiem może być wyłącznie zamkniętość. Zamkniętość we wszystkich wymiarach – granic, gospodarek, zaopatrzenia w towary i żywność. Johann Fichte nazwał to „zamkniętym państwem handlowym”. Powinniśmy zlinczować George’a Sorosa, a Fichtemu stawiać pomniki. To lekcja pierwsza.

Po drugie, koronawirus zamyka epokę liberalizmu. Liberalizm sprzyja we wszystkich wymiarach rozprzestrzenianiu się wirusa. Żąda likwidacji wszystkich odmienności. Liberalizm jest sam wirusem. Za jakiś czas liberałów porównywać będzie się z „zainfekowanymi”, zarażonymi „maniakami” wzywającymi do tańców i zabaw pośród wybuchu dżumy. Liberał jest nosicielem i apologetą koronawirusa. Szczególnie, jeśli okaże się – a ku temu wszystko zmierza – że wirus został wyprodukowany jako broń biologiczna w „twierdzy liberalizmu”, czyli w Stanach Zjednoczonych. Lekcja druga: liberalizm zabija (liberalism kills).

Po trzecie, kardynalnie zmieniają się kryteria sukcesu i osiągnięć państw i społeczeństw. W starciu z koronawirusem nie uratuje nas chińskie bogactwo, europejski model socjalny czy brak polityki społecznej Stanów Zjednoczonych, które mają za to największy potencjał militarny i finansowy. Nie będzie tu pomocny nawet irański model hierarchiczno-duchowy. Koronawirus ściął wierzchołek cywilizacji – ropę naftową, finanse, wolny handel, rynek, całkowitą dominację Rezerwy Federalnej… Światowi liderzy są bezsilni. Na pierwszym planie są już całkiem inne kryteria:

– posiadanie antywirusa;
– umiejętność zagwarantowania warunków życia dla siebie i bliskich w warunkach maksymalnej zamkniętości.

Wszystko to oznacza przewartościowanie wszystkich wartości. Szczepionkę mają zapewne ci, którzy wirus stworzyli, ale nie jest ona żadnym rozwiązaniem. Tymczasem zamkniętość i przejście do samowystarczalności to coś, co leży w zasięgu bardzo wielu. Niezbędna jest jednak do tego wielobiegunowość. Niewielkie gospodarstwa i wymiana towarowa okażą się zbawienne w warunkach całkowitego krachu wszystkiego.

Cóż zatem, zgodnie z logiką, powinno nastąpić po triumfalnym przejściu koronawirusa przez całą planetę? W optymistycznym scenariuszu – pojawienie się kilku względnie zamkniętych stref-cywilizacji, wielkich przestrzeni na świecie, a w pesymistycznym – scenariusz „Mad Maxa” i „Resident Evil”. Na naszych oczach obrazy z rosyjskiego serialu „Epidemia” stają się rzeczywistością.

Bogowie zarazy

Zaczynam rozumieć, dlaczego w niektórych społecznościach czczono i oddawano pokłony bogom zarazy. Przejście zarazy pozwala całkowicie odnowić życie społeczeństwa. Epidemia nie kieruje się żadną logiką, nie szczędzi ani znanych, ani bogatych, ani tych mających władzę. Unicestwia wszystkich bez różnicy i przywraca ludzi do stanu prostego faktu istnienia.

Bogowie zarazy są najbardziej sprawiedliwi. Pisał o tym, porównując z zarazą teatr, Antoine Artaud. Według niego, celem teatru jest z użyciem najokrutniejszych nawet metod przypomnienie człowiekowi tego, że istnieje tu i teraz, o czym tak uparcie i nachalnie stara się on zapominać. Zaraza jest zjawiskiem egzystencjalnym. Grecy nazywali Apollona Królem Myszy i przypisywali mu moc przenoszenia zarazy za pomocą strzał. Od tego właśnie, jak wszyscy wiedzą, zaczyna się „Iliada”.

Co zrobiłby Apollon, gdyby zobaczył współczesną ludzkość – bankierów, blogerów, raperów, posłów, pracowników biurowych, migrantów, feministki? Co? Pokazuje to mniej więcej film Luisa Bunuela „Anioł zagłady”. Tak kończy się świat.

Nietrudno wyobrazić sobie jeszcze bardziej apokaliptyczną naturę epidemii, zakładając celowe użycie wirusa przez Zachód przeciwko geopolitycznym przeciwnikom (świadczyłyby o tym wydarzenia w Chinach i Iranie, lecz przeczyłby przypadek Włoch i pozostałych krajów), lub nawet początek zamierzonego w wąskim kręgu zaopatrzonych w antidotum procesu zagłady zbędnych miliardów spłodzonych w warunkach „postępu” i „społeczeństwa otwartego”. W takim przypadku „bogami zarazy” byliby konkretni przedstawiciele światowej elity finansowej, już dawno uświadamiającej sobie „granice wzrostu”. Również w takim przypadku – szczególnie, jeśli jest to dopiero próba przed prawdziwym globalnym ludobójstwem – ci, którzy stwarzają pozory odpowiedzialności za społeczności ludzkie, w rzeczywistości nie są tymi, za kogo się podają.

Liberalizm stanowi przyczynę masowej zagłady, taką, jaką była kolonizacja i rozpowszechnienie wśród całego gatunku ludzkiego standardów współczesnej cywilizacji zachodniej. Globalne elity i ich lokalne marionetki być może liczą na przeżycie, mając szczepionkę, ale coś pozwala domyślać się tu pewnego podstępu. W końcu wirus może zachować się nieprzewidywalnie, procesy, które zaczną się w istniejącej cywilizacji, a nawet pojedyncze, nieprzewidywalne i spontaniczne zdarzenia mogą doprowadzić do klęski starannie przemyślanego planu.

Być może światowa gospodarka nie rozsypie się w ciągu kilku miesięcy, ale docelowo tak się właśnie stanie. Wszystko to, co ludzie uważają za „stabilne” i „godne zaufania”, okazuje się iluzją. Koronawirus pokazuje to jasno i wyraźnie. W rzeczywistości wystarczy logiczna kontynuacja obecnych procesów, by przekonać się, że właśnie kończy się świat, przynajmniej ten, który znaliśmy. I pojawiają się pierwsze kontury czegoś nowego.

Materia w niebezpieczeństwie

Ciekawe, że równolegle z koronawirusem, który stał się w pewnym sensie podmiotem cywilizacji, w środowisku naukowym zaczęła się dyskusja o „bańkach nicości” (bubbles of nothing) nawiązująca do niektórych hipotez znanego fizyka Edwarda Wittena, jednego z głównych teoretyków „superstrun”.

Według założeń współczesnych fizyków, „bańki nicości” mogą powstać z „fałszywej próżni”, to znaczy próżni, która nie osiągnęła punktu stabilności, lecz jedynie tworzy takie pozory. W świecie dziesięciowymiarowym (z czterema tradycyjnymi wymiarami i dodatkowymi sześcioma oznaczonymi w wyniku kompaktyfikacji) takie „bańki nicości” są całkowicie realne. Jeśli zaistnieją, mogą one wessać w nicość całe galaktyki, a nawet połknąć Wszechświat. Te wiry niestabilnej próżni tworzą niesamowite wrażenie. Tutaj też, jak w przypadku koronawirusa, mówią, że „nic strasznego się nie dzieje, wszystko jest pod kontrolą”; przedstawiciele nauki akademickiej uspokajają nas, że prawdopodobieństwo pojawienia się „baniek nicości” jest śmiesznie niskie.

Wydaje mi się, że tak nie jest. Że, przeciwnie, jest ono całkiem duże. Współczesny świat jest właśnie w dużej mierze taką ciągle rosnącą „bańką nicości”, pochłaniającą sensy i rozpuszczającą byt. Jej najbardziej jaskrawym przejawem są właśnie liberalizm i globalizacja. Koronawirus też jest „bańką nicości”.

Ciekawa jest sama natura (nienawidzę tego pojęcia, nic bardziej bezsensownego niż wyrażenie „natura”) wirusa. Jest czymś pośrednim między organizmem żywym – ma DNA i RNA – a minerałem (nie ma komórek). Najbardziej jednak przypomina sieć neuronową lub nawet sztuczną inteligencję. Niby jest, niby go nie ma; niby żyje, niby jest martwy… Tak właśnie wygląda „niestabilna próżnia” tworząca „bańki nicości”.

Uznajemy, że próżnia we Wszechświecie jest ustabilizowana, że przeszła już cały możliwy cykl entropii. A być może ona tylko taką udaje… Gdy słyszymy historie o rynku w Wuhan, wyobrażamy sobie walkę nietoperzy z jadowitymi wężami, porażających się wzajemnie zarazą i zabójczymi strzałami niebytu mikroskopijnych wymiarów w kształcie korony, nie sposób nie pomyśleć o „bańkach nicości”.

Podobne uczucie mamy, gdy obserwujemy doniesienia o spadku cen ropy i spadkach indeksów giełdowych. Nawet wojny – z ich całą konkretnością i egzystencjalnym pobudzeniem – nie uratowały się przed atakiem nicości; motywy współczesnych wojen do tego stopnia ugrzęzły w materialnych, finansowych, naftowych i korupcyjnych interesach, że zanikła ich pierwotna czystość bezpośredniego, prostego spotkania ze śmiercią. Służą one dziś „bańkom nicości”, wypełniając ich rozkazy i wiodąc do totalnego unieważnienia wszystkiego.

Zaraza jako Wydarzenie

Czy można liczyć, że jeśli ludzkość poradzi sobie z koronawirusem, wyciągnie prawidłowe wnioski: wycofa się z globalizacji, porzuci liberalne przesądy, zatrzyma imigrantów, skończy z wyzywającymi nowinkami technicznymi pogrążającymi ludzi coraz głębiej w nieskończonych labiryntach materii? Jest całkiem oczywiste, że nie. Wszyscy niezwłocznie wrócą do starych nawyków. Bez mrugnięcia okiem, nie zdążywszy jeszcze pochować wszystkich trupów.

Jak tylko – jeśli tak się stanie – rynki znów ożyją i Dow Jones dojdzie do siebie, wszystko wróci na stare koleiny. Naiwni są ci, którzy myślą, że będzie inaczej.

Co to jednak oznacza? To, że epidemia jako Wydarzenie zostanie zredukowana do przykrego nieporozumienia. Nikt nie zrozumie sensu przyjścia bogów zarazy, nikt nie zastanowi się nad „bańkami nicości”. A to oznacza, że wszystko będzie się powtarzało aż do osiągnięcia punktu bez odwrotu. Jeśli z uwagą popatrzymy na bieg czasu, punkt ten osiągamy właśnie teraz.

prof. Aleksandr Dugin
geopolitica.ru
tłum. Mateusz Piskorski
Myśl Polska, nr 13-14 (29.03-5.04.2020)
http://mysl-polska.pl

Prof. Dugin wychodzi z założenia, iż to koronawirus jest zagrożeniem i to on zabija. Gajowy widzi to trochę inaczej….
Admin

Komentarzy 18 do “Koronawirus i krach światowego porządku”

 1. Yah said

  Gdzie zabija to zabija. Gdzie go nie ma, a wirtualnie służy do siana paniki , to zupełnie inna sprawa.

  W istniejącej , jeszcze, gospodarce globalnej, zamkniecie tylko kilku państw kluczowych dla jej funkcjonowania powoduje zapaść gospodarczą w innych.

  Ma rację Dugin pisząc, że przetrwają ci, którzy potrafią funkcjonować w izolacji. Nie tylko dlatego, że będą samowystarczalni. Również dlatego, że ochronią swoje społeczeństwa przed obcymi.

 2. . said

  „Globalne elity i ich lokalne marionetki być może liczą na przeżycie, mając szczepionkę, ale coś pozwala domyślać się tu pewnego podstępu. W końcu wirus może zachować się nieprzewidywalnie, procesy, które zaczną się w istniejącej cywilizacji, a nawet pojedyncze, nieprzewidywalne i spontaniczne zdarzenia mogą doprowadzić do klęski starannie przemyślanego planu.”

  W skrócie zmutowałby tak, że zabił tych co go wyhodowali? Byłaby to boża sprawiedliwość, aby zwycięzcy i zwyciężeni znaleźli się w równej niedoli.

  Poza tym uważam, że Aleksandr Dugin przesadził. Mad Maxa nie będzie. Jeszcze teraz nie będzie.

 3. sanning said

  UWAGA, UWAGA.

  „Mamy dziś taką samą sytuację, jaka miała miejsce kiedyś w Wietnamie.
  Staramy się więc pocieszyć was nieco, podczas gdy zamknięci jesteście w areszcie domowym.

  Jesteśmy jednakże przekonani, że od przyszłego tygodnia, kryzys związany z koronawirusem we Włoszech
  zredukuje się radykalnie (już dziś, 23 marca 2020, mówi się poprawie parametrów z nim związanych)”

  Piotr Szulkin nie żyje, a ten fragment /Wojny Światów/, to Piotra pożegnanie. 06.03.2015

 4. wanderer said

  Z calym szacunkiem dla profesora ale oprocz ogolnie znanych wymiarow i wymiaru Boskiego ktorego plaszczyzn nie jestesmy godni znac, moim zdaniem inne wymiary nie istnieja.

 5. Zerohero said

  Przykro mi to pisać, ale koronowirus jest nieznacznie tylko mocniejszy niż grypa sezonowa, a histeria wynika z polityki medialnej rządu światowego. nie będzie Mad Maxa. Będzie 1984.

 6. Ola said

  ach, dusza rosyjska jest wielka i piekna. Wiem, bo w koncu mialam tate Wolodje.

 7. . said

  Jak tam mawiała Sybilla czy inna wiedźma?

  Że pod koniec świata nie odróżniają zdrowego od wariata?

 8. Yah said

  „Popadłej w nędzę populacji, drobnym rzemieślnikom, którzy nie będą w stanie ponownie otworzyć swych firm, płatnikom VAT niedysponującym większymi oszczędnościami oraz milionom zwolnionych pracowników – za pośrednictwem banków centralnych (tworzących pieniądze ad libitum) – kapitalizm terminalny zapewni comiesięczny czek, czyli tzw. „dochód ostateczny”,o którym w swoim ostatnim dekrecie piszą premier Conte i minister gospodarki Gualtieri.

  Będzie to Helikopter Money, serwowane bezpośrednio do kieszeni konsumentów – już wcześniej teoretyzowane przez Miltona Friedmana, ojca kapitalizmu totalitarnego. Rozwiązanie to pochwalone zostanie przez mass media, ekonomistów Księcia (Machiavelli), ponadnarodowe oligarchie i miliarderów takich jak Soros, Bill Gates i im podobni – czyli niewielką klasę posiadającą setki miliardów uzyskanych z kapitalizmu terminalnego.

  Otrzymując Helicopter Money, ludzie staną się zależni od nich – jedynego źródła dochodu, oraz od dobrej woli osób, które staną się ich właścicielami. Nie będą już więcej posiadać własnych oszczędności, zostaną pozbawieni tak autonomii ekonomicznej, jak i społecznej. ”

  .https://ram.neon24.pl/post/153825,zostanie-nam-helicopter-money-i-quantum-dot-tattoo

  Oczywiście ta zbieżność z pomysłem Friedmana zupełnie przypadkowa …..

  .https://koduj24.pl/emilewicz-twierdzi-ze-po-epidemii-nad-polska-przeleci-olbrzymi-helikopter-z-pieniedzmi/

  .https://www.bankier.pl/wiadomosc/Helicopter-money-a-koronawirus-Deszcz-pieniedzy-lekiem-na-epidemie-7835599.html

 9. Kris said

  „Prof. Dugin wychodzi z założenia, iż to koronawirus jest zagrożeniem i to on zabija. Gajowy widzi to trochę inaczej….
  Admin”
  I Gajowy ma rację.
  „Epidemia nie kieruje się żadną logiką, nie szczędzi ani znanych, ani bogatych, ani tych mających władzę. Unicestwia wszystkich bez różnicy i przywraca ludzi do stanu prostego faktu istnienia.”
  Może to kiedyś było prawdą ale nie dzisiaj. Bogaci i ci u władzy zostaną oszczędzeni a unicestwieni ci znajdujący się na niższych szczeblach drabiny.
  Dlaczego podczas świńskiej grypy 10 lat temu nie było takiej globalnej paniki jak dzisiaj?
  Przypominam; 10 milionów zainfekowanych Amerykanów, 300 000 hospitalizowanych!

 10. revers said

  A NY Doctor shared with Hannity his Hydroxy Chloroquine/Azithromycin results.
  200mg 2x daily Hydroxy Chloroquine
  500mg 1x daily Azithromycin
  220mg 1x daily Zinc sulfate

  350 patients
  • Breathing restored 3-4 hours
  • Zero deaths
  • Zero hospitalizations
  • Zero intubations

 11. sanning said

  European mortality bulletin week 11, 2020.
  Monitorowanie śmiertelności w Europie. Publikujemy cotygodniowe biuletyny dotyczące poziomu
  śmiertelności z dowolnej przyczyny w maksymalnie 24 krajach lub regionach Europy.
  Cotygodniowy biuletyn jest publikowany w każdy czwartek około południa.

  Łączna liczba zgonów. Łączna tygodniowa całkowita liczba zgonów w dostarczających dane partnerach EuroMOMO z ostatnich 4½ lat, w czterech grupach wiekowych.
  Łączna liczba zgonow w calej Europie /24 krajach/.

  .http://www.euromomo.eu/index.html

 12. sanning said

  1. Individual z-scores. Total dla wszystkich grup wiekowych. w 24 krajach Europy.

  .http://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country_total.html

  2. Individual z-scores. Total. powyzej 65 lat, w 24 krajach Europy

  .http://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country65.html

  Z ww. informacji wynika, że liczba zmarłych w Europie w 2020 w różnych grupach wiekowych
  nie odbiega od średnich z lat poprzednich.

  Widać wyraźnie, że liczba zgonów ogólna i w poszczególnych grupach wiekowych w tygodniu 51 i 52 2016 roku
  i tygodniu 50 2017 i 7,8 tygodniu 2018 była zdecydowanie większa niż w 2020 roku.

  Po co wiec straszyć ludzi, kwiczeć i ograniczać ludziom wolność?
  Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo skonsultowali
  się z prawdziwymi, obiektywnymi fachowcami.

  W Chinach stabilizacja, w Rosji, Indiach i innych krajach życie przebiega normalnie, a suwereny
  szykują pakiet ponad 900 mld $ aby chronić swoja ekonomie, a wirus jeszcze nie jest u nich w gorącej fazie.
  Całkowity kryzys systemu kapitalistycznego wywołany paniką?

 13. Birton said

  ależ to wszystko żydostwo przygotowało, no, no

 14. plausi said

  W ogromnym i mrocznym cieniu świrusa

  dokonują się równie ogromne zmiany, których znaczenie i konsekwencje mogą pojąć tylko nieliczni.

  @5, Zerorohero

  przytacza tu wypowiedź Wolfganga Wodarga, który nie od dziś sprzeciwia się oficjalnym tezom administracji RFN i nie tylko. Możemy to poświadczyć, że W. Wodarg przysłużył się społeczeństwu występując przeciwko histerii grypy tzw. „świńskiej” także zadeklarowanej przez WHO jako pandemia, co nawet jeden ze znanaych internistów francuskich określił zgoła jako „gripette” (grypkę), tak dalece okazała się ta grypa niegroźna. Jest rzeczą ewidentną, że WHO celowo i bezpodstawnie uczyniła z igły widły.

  Nie przeszkodziło to jednak firmom farmaceutycznym, systematycznie korumpującym ekipę WHO, wmusić krajom UE szczepionkę za 4 miliardy euro. Zabawne przy tym, że Polska pod ministrem zdrowia E. Kopacz była chyba jedynym krajem UE, który odmówił zakupu szczepionki. Zakupiona szczepionka (4 miliardy euro) nie została na szczęście praktycznie użyta, tylko musiała zostać zniszczona.

  Wolfgang Wodarg należy do rzadkiego gatunku ludzi posiadających kręgosłup, co polityce jest zjawiskem szczątkowych, pomimo tego, że jest aktywny w polityce od prawie 50 lat.

  https://de.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Wodarg

  „Er war der Initiator der Untersuchungen des Europarates zur Pandemie H1N1 2009/10 zur Rolle der Impfstoff-Hersteller und der WHO. ” (Był inicjatorem śledztwa Rady Europejskiej od nośnie pandemii HIN1 2009/10 co do roli producentów szczepionki i WHO), chodziło o tzw. „świńską” grypę. Wyniki śledztwa nie są nam znane, ale prawdopodobnie były żadne pomimo ewidentnych nadużyć.

  Wypowiedź Wodarga należałoby z powyższych względów potraktować poważnie. Zamiast tego uruchomiły mendia masywne komentarze atakujące a przynajmniej krytykujące go.

  https://www.google.de/search?ei=Rkp6Xu-HJreBi-gPqom_0AE&q=wodarg+wolfgang&oq=wodarg+wolfgang&gs_l=psy-ab.1.0.0i324j0i22i30l6j0i22i10i30.0.0..1674052…3.0..1.1042.1930.6-1j1……0……gws-wiz.HVS4CBqeAP8

  n.p. „Der Spiegel” tak tytułuje „Die gefährlichen Falschinformationen des Wolfgang Wodarg” Niebezpieczne fałszywe informacje Wolfganga Wodarga.

  Jeśli przeczytać artykuł w Spiegel, to trzeba stwierdzić, że argumentacja jest mało przekonująca i zawiera ewidentne braki, n.p. autorka utrzymuje, że wirus przeskoczył ze zwierzęcia na człowieka, jednakże stwierdza dalej, że ta hipoteza nie została udowodniona.

  Zarówno argumentację Wodarga jak też jego krytyków jak zawsze należy krytycznie analizować, a nie ignorować, jak to mendia w RFN chóralnie czynią.

  Na temat relacji „świńska” SARS-Cov-2:
  https://marucha.wordpress.com/2020/03/23/do-czego-potrzebny-jest-korona-swirus/#comment-888634

 15. Jarosław said

  …Ciemnowłosy młodzieniec machnął ręką i pojawił się następny hologram. Tym razem pokazany był supermarket, w którym wielu ludzi robiło zakupy, wkładało je do dużych wózków i podchodziło do jednej z szeregu kas, żeby zapłacić za towar.

  – To są istoty z kamiennych komórek. Codziennie zajmują się wszelkiego rodzaju niepotrzebnymi dla ich umysłu zajęciami i nazywają to pracą. Za tę pracę otrzymują papierki nazywane pieniędzmi i tu, jak widzisz, wymieniają je na jedzenie.
  Bóg od początku stworzył wszystko tak, żeby rozumny człowiek mógł tylko wyciągnąć rękę i wziąć Boski wytwór, jaki mu się podoba, i z przyjemnością zjeść, wzmacniając swoją energię i zaspokajając ciało. Niestety, oni zmienili sposób życia do takiego stopnia, że nie mają obok siebie pożywienia danego od Boga. Jedzenie, które nabywają za papierki, nie zawiera Boskiej energii. Istot, które stworzyły taki obraz życia, nie można nazywać rozumnymi. Ich sposób życia jest produktem antyrozumu.

  Obraz na hologramie zmienił się, teraz pokazywał kasjerkę. Jeden po drugim podchodzili do niej klienci i wykładali wszelkiego rodzaju kostki, pudełka, słoiki i butelki. Kasjerka mówiła z uśmiechem do każdego „Dzień dobry”, rejestrowała przez kasę towary, skanując cenę każdego z nich, brała pieniądze i na pożegnanie mówiła: „Dziękuję”, „Zapraszamy ponownie”, i uśmiechała się do klienta.

  Nagle na hologramie została pokazana w dużym powiększeniu twarz kobiety w momencie, kiedy odwróciła się od stojących w kolejce i schyliła do podłogi, żeby podnieść reklamówkę. Tylko na parę sekund odwróciła się od stojących przed nią klientów, a jej twarz przybrała wyraz znudzenia i pokornej bezradności. Przymknęła powieki, co zdradzało nieludzkie zmęczenie. Jedną ręką podniosła reklamówkę, a drugą przycisnęła do boku i skrzywiła się z bólu. Trwało to chwilę, a kiedy odwróciła się do klientów, na jej twarzy znowu był uśmiech i znów powtarzała: „Dzień dobry”, „Zapraszamy ponownie”.

  Ciemnowłosy młodzieniec skomentował:
  – Widzisz, bracie, oto przed tobą istota, którą nazywasz boginią.
  Siedzi przed aparatem składającym się z mnóstwa śrubek i przewodów, ale sama jest mniej doskonała niż te śrubki. Aparat nie ma duszy, rozumu, działa zgodnie z programem. Istota siedzi przed nim dwanaście godzin, naciska klawisze i mówi do każdego „Dziękuję”. Za co każdemu dziękuje? A za nic, po prostu też jest automatem. Powinna mieć rozum, a ona siedzi po dwanaście godzin i tłucze po klawiszach. Będzie tak robić przez połowę życia, żeby w końcu trafić do betonowej komórki. Rozum nie pozwoliłby na coś takiego, a więc w niej siedzi wirus antyrozumu, a kobieta nie jest człowiekiem, lecz antyczłowiekiem i znajduje się w wymiarze antyrozumu. Jej narządy zostały zaatakowane, ona nie dostarcza organizmowi dobrego pożywienia, w jej żyłach gęstnieje krew, zaburza się krążenie z powodu siedzenia po dwanaście godzin na dobę. Ona wygląda starzej niż powinna.

  Zobacz, jak powinna wyglądać w tym wieku, znajdując się w wymiarze Rozumu i będąc człowiekiem. Zaraz ją pokażę w naturalnym wymiarze i w tym samym wieku.

  Na kwadracie hologramu smukła, o blond włosach piękność biegła wzdłuż strumienia do swego synka. Dobiegła do niego, chwyciła go na ręce i zakręciła się, śmiejąc szczęśliwie.
  Te dwie kobiety, żyjące w różnych wymiarach, niewiele były podobne do siebie.

  – Powiesz, że to była tylko pojedyncza sytuacja, wcale nie typowa dla ludzi? No to popatrz!
  Ciemnowłosy rozłożył ręce na boki, poszerzając hologram aż po horyzont, i na nim pojawiły się setki tysięcy ludzi, siedzących szeregami przy różnych urządzeniach i stukających w klawisze. To byli różni ludzie: bardzo młode dziewczyny, starsze kobiety, czasem też mężczyźni.
  W górnym rogu pojawiało się słońce, zmienił je księżyc, i znowu słońce, i znowu księżyc. Dzienne i nocne planety odmierzały dni, miesiące i lata, a ludzie na zmianę pukali w klawisze i powtarzali jak roboty: dzień dobry, dziękuję, zapraszamy ponownie….
  Anastazja Dzwoniące Cedry Rosji, księga 10

 16. Martusia said

  Tym razem nie zgadzam sie z opinia Dugina. Najwiekszym zagrozeniem to jest infatylizm calych spoleczenstw i skutkiem tego nieusprawiedliwiona kataklizmem panika. Przeprowadzany jest jednoczesnie eksperyment zachowan w sytuacjach kryzysowych zachodnich spoleczenstw. W koncu ten wirus to nie ebola, dzuma czy tam inna hiszpanka. A tak naprawde to prawadziwy wirus to krach gospodarczy, ktory nas nie ominie, spowoduje prawdziwy, bardzo bolesny w czasie jego trwania – szok gdy sie wynurzy w calej okazalosci. Prawdopodobnie jak wroza madrale od polotycznych, gospodarczych przewidywan to wszystko sie zmieni, nie bedzie tak jak bylo. Co bedzie to nawet znany amerykanista Bartosiak nie wie i jest przerazony rozwojem sytuacji. Ubolewa, ze lancuchy dostaw z wywiezionego przez glupote i slepote kapitalu produkcyjnego, szlag trafil i wszystko sie wali. KItajce poinformowany (Global Times), ze nie maja towarow na export, maja na wlasne potrzeby. Pociag ( gospodarka) wyhamowany zostal gwaltownie w czasie najwiekszej szybkosci i znane przykazanie Konfucjusza, ze „przeciwnika nalezy pokonac bez wojny.”zaczyna pracowac.

 17. – Polski lektor

  Niemiecki specjalista pulmonolog Dr. Wolfgang Wodarg opowiada o prawdziwych źródłach paniki związanej z koronawirusem aby lepiej zrozumieć obecny globalny kryzys. Oparte na dowodach oceny epidemiologicznne toną w głównym nurcie medialnych przekazow,

  Chciałbym coś powodziec o epidemii koronywirusa którą sugestywnie obecnie mamy. Pierwszą myślą jest że się ponownie skończy lecz tak się zwiększyła że musimy się jej przyjrzeć z bliska. Miałem swoją własną straż, własny system monitorowania gryp. Co roku obserwowałem ile ludzi zachorowało na obszarze zamieszkałym przz 150, 000 mieszkańców. Co roku na świecie mamy różne typy wirusów, ponieważ wirusy muszą się zmienać. Jeżeli takie same wirusy pojawiły by się nstepnego roku- nasz system odpornościowy by je rozpoznał, i nie byłyby w stanie spowodować naszą chorobę czy też rozmnażać się – co one właściwie chcą. robić Muszą wiec co roku się trochę zmieniać i dlatego co roku mamy inne warianty wirusów. Istnieje około 100 róznych zmieniających się stale wirusów co roku.Jak dotąd nie przejmowaliśmy się tym które wirusy powoduję grypę lub chorobe . Lecz tam w Glasgow były prowadzone badania przez kilka lat. Starali się używać istniejace testy, To znaczy ze spradzali wszystkie 100 wirusów a tylko jeden dla którego mieli dany test. Tak więc sprawdzili 8 czy 10 różnych wirusow a wirus koronoa był zawsze jednym z nich. Oto wykresy wirusów z Glasgów (UK). Poczynając od 2005 r do 2013 sprawdzili które wirusy powodują chorbę dróg oddechowych. Te kolorowe rysunki to są wirusy. ( min 1.48). Zielony kolor przedstawia korona wirus który zawsze występuje w tej mieszaninie. Ilość korona wirusów wynosi 7– do 15 % ilość ta się trochę zminia powiezmy że jest 4 do 10%. ( to one powodują chorobę dróg oddechowych). Stąd normą jest że duza część wirusów to korona wirusy.

  Oto więc co się dzieje :

  W Wuhan istnieje największe labortorium bezpieczeństwa przeciw wirusowego dla całych Chin. Jest tam wielu najwyższej klasy badaczy zajmujacych się wirusami całe dnie. Wuhan jes wielkim miastem z 11 milionami mieszkańców , z wieloma wielkimi szpitalami i wielkimi jednostakami intesywnej terapii, z wieloma ludżmi ze wsparciem odddychania ( wentylacji) a setki z nich z zapaleniem płuc, robią testy nie mniej niż dla 50 osób, w poszukiwaniu wirusow z badaniami ich RNA w laboratorium i tak odkryli nowy typ wirusa . To zwróciło ich wagę. Kiedy pulmonolog znajdzie coś takiego wstawia info w globalnej bazie danych.

  Ta baza danych jest dostepna dla naukowców na calym świecie dla przykładu -też w Berlinie. W Berlinie to zauwazyli i porównali ten nowy wirus i starali się przreprowadzić nowy test aby zmierzyć ten nowy wariant wirusa. Nastepnie dr Drosten dostarczył protokół do WHO gdzie przyjeli go b. szybko. Zwykle gdy test dotyczy medycyny musi być potwierdzona jego wiarygodność.

  Co takiego taki test znaczy ? Co takiego mierzy ? Ten test jest własnym domowej roboty, opracowany przez Charite – Clinic. Lecz ponieważ test nie był sprawdzony – spowodowało to panikę. I zdecydowano użyć ten test powszechnie i wszędzie. I wtedy Pan Drosten dostarczył test. Oczywście pulmonolog nie może stwierdzić czy dany wirus jest niebezpieczny czy nie. Może tylko powiedzieć „ że ten jest inny” lub „mamy na to test”. Ale czy ten wirus jest niebezpieczny , panie dr. Drosten? Skąd on może to wiedzieć? On musi mieć więcej epidemiologicznych danych na bazie obserwacji jak go ludzie chorują. Jak szybko wyzdrowieją ? Czy teraz jest mniej ofiar niż poprzednio? Dlatego jest takie ważne porównanie danych z poprzedniegookresu jego wystepowania.

  Należy popatrzeć na wskażnik śmiertelności aby ustalić ile ludzi zmarło z powodu tego wirusa. Tak więc patrząc na szczególny wirus np. korono wirus , można sprawdzić ogólną populacje, To co znajdziesz jest że tylko 8 % do 10% populacji może mieć jakiś wirus powodujący u nich chorobę. Lecz kiedy porównasz medyczne zabiegi , wykonaj sam ten test, aby określić kto jest chory i wtedy znajdziesz więej pozytywnych rezultatów. I Jeżeli sprawdzisz szpitale i pobierzesz od nich próbki to możesz znależć więcej zarazonych koronawirusem. Trzeba tez powoiedzieć którą grupę populacj zbadasz czy jest to cała populacja , grupa w poczekalni czy też w klinice lub gdy zbadasz grupę ciężko chorych na oddziale intensywnej terapji ktorzy mają zaraz umrzeć – szybko za każdym razem znajdziesz tą grup 7 do 15 % zarażonych koronawirusem za każdym razem gdy robisz test. Jednak czy oni zmarli zarażeni korona wirusem czy innym mającym razem i wirusa korona – nie można z pewnością ustalić. Więc gdy patrzysz na śmiertelność we Włoszech, chcesz wiedzieć gdzie ten test zosta zastosowany. Jak ten test był wykonany przy tak maej ilości dostępnych testów? Czy były zastosowane w szpitalu w grupie przypadków ludzi umirających ?

  Więc wskażnik śmiertelności spowodowany korona wirusem rośnie. Dlatego że tak wygląda gdy się weżmie specyficzną nie reprezentatywną grupę populacji.

  Co się liczy ? Wynik jest określony spacyficznymi błedami poboru i pomiaru próbek. Smiertelność -choroba specyficzna ; śmierteność odnosi się do smiertelności w stosunku procentowym do ilości chorych na dana chorobę. W związku z sezonową chrobą dróg oddechowych- powszechnie znaną jako grypa – występuje wskażnik śmiertelmości 0.1 %., co jest jej maksymalną wartością. To znaczy że jeden na tysiąc chorych na grypę umiera – każdej zimy. Tak więc teraz musimy zobaczyć czy taka sam a liczba wystąpi przy chorobie na koronowirusa. Zakładając że Niemcy mają 20,000 czy 30,000 zgonów zarażoych koronawirusem bez zwykłej grypy. (7min – rys ) w domu emeryta wystepuje zakażonych koronawirusem normalnie 5 do 15 % na tle pozostach powodujących choroby sezonowe dróg oddechowych podobnych do grypy. Wiemy teraz że korona wirus powoduje od 5 do 15 % tych chorób wirusowych- powiedzmy 10%. Przyjmijmy że w poprzednich latach sprawdzaliśmy ilość poważnie chorych w szpitalu z powodu korona wirusa – co oczywiście się nie wydarzyło- oczekiwalibyśmy 2000 do 3000 zgonów na grypę co roku – którzy takze mają koronawirusa. I ciągle jesteśmy daleko od poprzednich liczb.

  Oczywiście jest to przypadek gdy wirolodzy stworzyli coś bardzo sensacyjnego coś czym zrobili na rządzie Chin ogromne wrażenie. Więc rząd Chin sworzył z tego coś przeogromnego , nagle stało się to bardzo ważne poitycznie.- kompletnie przekraczające ramy wirologii. Nagle rozpoznano to wszędzie , na lotniskach .Na ulicach chińskich termometr kliniczny regulował ruch uliczny. Był – otaczający rządy i proszący je o rade to coś tak niesamowitego że spowodowało konsekwencje midzynarodowe, politycy musieli się tym zająć tzn zająć stanowisko w tej sprawie.

  Pulmonolodzy weszli na plan ponownie. Rządy zapytały swych pulmonologów i ci potwierdzili że ten wirus jest rzeczą poważnej troski. I zaproponowali stworzenie testu do pomiaru tego wirusa – podobnie jak w Chinach. Coś jak intrygę upleciono wokół tego. Sieć informacji i opinii zostały rozwinięte w pewnej grupie ekspertów. Politycy skierowali się do grup ekspertów które wlaściwie to wszystko rozpoczęły. Oni rzeczywiście zaapsorbowali sieci informacji poruszając sie w nich. To doszło do polityków którzy teraz się całkowicie na tych argumentach oparli używając je do dlalszych ewolucji dla pomocy i sposobów dla bezpieczeństwa czy też na co można sobie pozwolić, I te decyzje powstały jako wynik tych argumentów. Co oznacza że będzie teraz bardzo trudno dla wszelkiej krytyki powiedzieć „STOP NIC SIĘ NIE DZIEJE”.

  I to przypomina mi opowiadanie o królu który nie mia l ubrania na sobie. I tylko małe dziecko mogło powiedzieć „ HEJ ON JEST NAGI!” Wszyscy inni na Dworze otaczającym rządy i proszacy je o radę , poniewasz sami do tego nie mogą dojść , wszyscy wspólnie grali tą samą medialną grę ( komedię). I w ten sposób politycy zostali otoczeni przez swych nadwornych naukowców. Naukowców którzy chcą być powarzani przez swe rzady aby mieć pieiądze dla swych naukowych instytucji. Naukowców którzy tańcza z nimi wspólnie aby zdobyć uznanie i być zauwarzonym w odegranie swej roli. „ My także możemy pomóc!” MYŚMY TO ZROBILI” , MY MAMY NA TO PROGRAM”. Tak wielu ludzi mówi : „ HEJ MY CHCEMY TAKŻE POMÓC”! PONIEWAŻ CHCĄ NA TYM ZAROBI C I OKAZAĆ SIĘ BYĆ WAŻNYHM. Co jest pominięte w tej chwili to racjonalne spojrzenie na te rzeczy. Powinniśmy zadać pytanie :

  ” jak to ustaliłeś że ten wirus jest niebezpieczny?.”JAK TO BYŁO PRZEDTEM?” „ CZY NIE MIELISMY TEGO SAMEGO W ZESZŁYM ROKU?”. „ CZY TO NAWET JEST CZYMŚ NOWYM?” WŁAŚNIE TO POMINIĘTO. A KRÓL JEST NAGI.

  Wolfgang Wodarg

 18. JARNO said

  re.14: PLAUSI said>’W ogromnym i mrocznym cieniu świrusa
  dokonują się równie ogromne zmiany, których znaczenie i konsekwencje mogą pojąć tylko nieliczni.
  i to jest sedno>w USA mówią>Nothing Is Working!!… What’s Next For America?
  https://www.zerohedge.com/markets/nothing-working-whats-next-america
  ale to jest pisane ‚usrael-centrycznie’ bo na ‚tym’ świecie –
  zaprojektowanym i zaimplementowanym postWWII przez Deep Jewish State (US-IZARAEL-NATO-EU-WB-IMF-BIS-CENTRAL BANKS-OECD-WTO-WIPO-WHO)>za wyjątkiem USA i BIS’>wszystko powstało post1944!!!
  NIC NIE DZIAŁA>
  I jak zwykle moja ‚mantra’>
  Nothing Is Working… What’s Next For America?
  https://www.zerohedge.com/markets/nothing-working-whats-next-america
  jeżeli Kissinger po wyborze Trumpa na prezydenta w 2015 powiedzial, że ‚trzeba ten świat na nowo poukładać’ to oznacza, że poprzednia ‚układanka’ nie ‚sprawdziła’ się a teraz TRWA budowa nowego układu, tylko idzie jak po gruzach i ‚corona-korona virus’ pretekst jest PRETEKSTEM>
  „The World Cannot Be Saved” – Von Greyerz Warns Global Financial System „Broken & Bankrupt” mówi praktyczny Szwajcar – robi w ‚handlu’ złotem i precious metals
  https://www.zerohedge.com/markets/world-cannot-be-saved-von-greyerz-warns-global-financial-system-broken-bankrupt >’ “risk is exponential and unmeasurable” because of the estimated two quadrillion (!!!!) of derivatives and debt (!!!!) in the global financial system.”
  ‚the system is bankrupt… The system is broken and bankrupt. This did not start now with the Coronavirus (!!!).
  It didn’t start in August and September (of 2019) when central banks said we would do everything we can with the Fed QE, repos and the ECB (European Central Bank) QE…
  This started a long time ago (!!!!). The system was broken at the beginning of this century. The 2007-2009 crisis was the first signal (!!!!) that the financial system was not functioning.”
  ‚“In 1929, the market crash took 2 ½ years to go down 90%. The bubble is much bigger now, so it could go very, very fast… The risk is at a level now where the world cannot be saved.”
  .
  A korona-corona virus jako pretekst>
  .
  Wypowiedzieć eksperta WHO>>>
  WHO Expert: Lock-Downs Won’t Stop This Virus >>https://www.zerohedge.com/geopolitical/who-expert-lock-downs-wont-stop-virus
  .
  Michael Ryan, who heads the WHO’s Health Emergencies Program (!!!!), urged world governments to take further tyrannical measures in combating the coronavirus.
  Solution is complete global totalitarianism!!!!!!!
  .
  i tak trwa ‚układanie świata na nowo’ wg Kissingera.
  PLAUSI-jako niemiecko-języczny może Pan przytoczy jakie jaja odprawia Mutti Merkel- włącznie z ‚tymczasowym’ zawieszenie konstytucji z 1949, żeby tylko ‚ratować EU’ kilkoma miliardami EURO (na prośbę ECB szefowej, Lagarde) czy ‚ratować’ Włochy- też kilka dużych baniek z kasy Niemiec.
  .
  Karol Marx powiedział>
  History repeats itself, first as tragedy, second as farce>>
  historia się powtarza, za pierwszym jako dramat, za drugim razem jako groteska
  i przynajmniej w naszej ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ jest to ABS trafne>
  POZIOM ŚMIESZNOŚCI
  z jaką post1989 elyty >zainstalowane przez Deep Jewish State
  ‚starają’ się ‚wpasować’ w ‚global totalitararianism’
  ze szczególnym uwzględnieniem ‚zjednoczonych prawiczków’ realizujących ‚politykę historyczną’ Kaczyńskich……..dudabus-morawiecki-kosinski-maciarewicz >>
  .
  i przypomina się powiedzenie Stefana Kisielewskiego ‚z głębokiej komuny’>to,że jesteśmy w ciemnej d…pie to oczywiste ale najgorsze to to, że zaczynamy się w niej urządzać
  ale ja mam na to 2 powiedzenie US Marines:
  FUBAR>.f….ck up beyong recognition
  oraz
  SOS-SOE>shit on start>shit on end.

Sorry, the comment form is closed at this time.