Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Doktryna szoku (i głód w Egipcie) – 25.03.2020.

Posted by Marucha w dniu 2020-03-26 (Czwartek)

Dzisiejsi następcy Józefa zapewne tak nakręcą psychozę strachu, że lud sam stanie w kolejkach do szczepień przeciwko złowrogiemu koronawirusowi i spontanicznie będzie wyłapywał niepokornych.

To, co teraz się dzieje, to klasyczna implementacja instrumentu inżynierii społecznej, który nazywają współcześnie „doktryną szoku”, o czym pisała całkiem niedawno jedna żyjąca w Kanadzie dziennikarka, Naomi Klein:
>,https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktryna_szoku_(ksi%C4%85%C5%BCka)

W naukach społecznych to doktryna szoku, a w psychologii nazywa się to programowaniem opartym na traumie (trauma based programming) i – w skali jednostkowej – jest często stosowane także w tresurze i hodowli zwierząt. Wiele osób, które miały do czynienia ze zwierzętami wie, że niepokornemu czy brykającemu zwierzakowi należy sprawić ból, czasami solidny, postawić go w sytuacji bez wyjścia, a następnym razem pozbawiony nadziei na poprawę losu zwierzak będzie zachowywał się posłusznie.

Podobne techniki stosuje się w wychowaniu dzieci i teraz widzimy że ta sama metoda jest stosowana w odniesieniu do społeczeństw. I to jest robione często i masowo. Przecież bombardowanie Warszawy na początku września 1939 roku, powstanie w 1944, bombardowanie Drezna, Tokio, Hiroszimy czy Nagasaki, czy zagłodzenie przez Amerykanów około miliona jeńców Wermachtu – to wszystko to społeczna trauma mająca wymusić posłuszeństwo.

Teraz mamy okazję się przekonać, że trauma, „sytuacja bez wyjścia” nie musi być rzeczywista, może być wynikiem urojeń, błędnych przekonań wtłoczonych społeczeństwom w wyniku działania zmasowanej propagandy. Niezależnie od możliwości użycia jakiejś rzeczywistej broni biologicznej w niewielu przypadkach w Chinach, Iranie czy we Włoszech, generalnie mamy do czynienia z kreacją psychozy strachu z wykorzystaniem objawów sezonowej grypy czy przeziębienia, co w marcu na półkuli północnej jest zjawiskiem pojawiającym się z żelazną konsekwencją co roku.

Obserwujemy masowe zastosowanie formy przemocy psychicznej nazywanej „gaslighting”, polegającej na narzuceniu ofiarom interpretacji rzeczywistości w sposób oczywisty sprzecznej z doświadczeniem zmysłowym, co prowadzi do złamania wiary we własny osąd i do dalszego podporządkowania się prześladowcy:
>https://natemat.pl/252575,gaslighting-to-najgorsza-forma-manipulacji-czym-jest-gaslighting

Naomi Klein tego nie powiedziała z oczywistych powodów, ale inspiracją do stosowania doktryny szoku jest Pismo święte. Pamiętamy mit o śnie faraona o siedmiu krowach tłustych i siedmiu chudych oraz o błyskotliwej karierze Józefa, który został wicekrólem Egiptu. Księga Rodzaju 41.
>http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=41

46 (…) Józef wyszedłszy od faraona objeżdżał cały kraj. 47 I gdy ziemia rodziła przez siedem lat w wielkiej obfitości, 48 gromadził wszelką żywność w tych siedmiu latach [urodzaju], które nastały w Egipcie, i składał ją w miastach; w każdym mieście gromadził żywność z pól okolicznych. 49 Nagromadził więc Józef tyle zboża, ile jest piasku morskiego; takie mnóstwo, że już przestano mierzyć, bo nie można było zmierzyć.

Kontynuacja tej historii w rozdziale 47.
>http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=47

13 W całym kraju nie było żywności, toteż nastał bardzo ciężki głód. Ziemie Egiptu i Kanaanu były wyczerpane skutkiem głodu. 14 Józef zaś gromadził wówczas wszystkie pieniądze, jakie znajdowały się w Egipcie i Kanaanie, za zboże, które kupowano, i pieniądze te oddawał do pałacu faraona. 15 W końcu wyczerpały się pieniądze mieszkańcom Egiptu i Kanaanu, i wtedy wszyscy Egipcjanie przychodzili do Józefa, prosząc go: «Daj nam chleba. Czyż mamy umrzeć na twoich oczach? Nie mamy już bowiem pieniędzy». 16 A Józef mówił: «Jeśli nie macie pieniędzy, sprowadźcie wasz żywy dobytek, a dam wam za niego zboże». 17 Sprowadzili więc swój żywy dobytek do Józefa i on dawał im żywność w zamian za konie, za stada owiec i wołów oraz za osły. I tak w owym roku żywił ich w zamian za cały ich żywy dobytek. 18 A gdy ten rok upłynął, przyszli w następnym i oznajmili mu: «Nie mamy co ukrywać przed tobą, panie mój, że gdy już wyczerpały się nam pieniądze i gdy stada nasze są u ciebie, nie pozostało nam nic, co moglibyśmy dać tobie, panie, oprócz nas samych i naszej ziemi! 19 Dlaczego na twoich oczach mamy zginąć my i nasza ziemia? Kup więc nas i ziemię naszą za chleb; będziemy niewolnikami faraona, a nasza ziemia [jego własnością]. Byleś nam dał ziarno do siewu, a przetrwamy, nie pomrzemy i ziemia nasza nie będzie leżała odłogiem». 20 Józef wykupił więc wszystkie grunty w Egipcie dla faraona; każdy bowiem Egipcjanin sprzedał swe pole, gdyż głód był coraz większy. Tak więc ziemia stała się własnością faraona. 21 Ludność zaś od jednego do drugiego krańca Egiptu uczynił niewolnikami.

(Tłumaczenie alternatywne w wierszu 21 z przypisu w Biblii Tysiąclecia, oryginalne „ludność przeniósł do miast” nie ma sensu w narracji i było niemożliwe do wprowadzenia przy ówczesnych technologiach w rolnictwie. Prawidłowość alternatywnego tłumaczenia potwierdza tekst z Biblii Jakuba Wujka sprzed czterystu lat:
>http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Rodzaju/47/20
Tam po prostu nie ma mowy o „przeniesieniu do miast”.

Józef najpierw przez siedem lat gromadził rezerwy ziarna zabierając je jako podatek a w latach głodu zaczął je sprzedawać. Nietrudno było przewidzieć że Egipcjanom wkrótce zabraknie pieniędzy na żywność, aby kupić ziarno będą musieli sprzedawać swój dobytek, ziemię i w końcu samych siebie. Czy znienawidzili Józefa za tą manipulację? Odpowiedź daje Pismo święte (dalej rozdział 47):

23 Potem Józef przemówił do ludności: «Oto dzisiaj nabyłem was i waszą ziemię dla faraona. Macie tu ziarno, obsiejcie ziemię. 24 A gdy nadejdą żniwa, oddacie piątą część plonów faraonowi, cztery zaś części zostawicie sobie na obsianie pola i na wyżywienie dla was, dla waszych domowników [i dla waszej dziatwy]!» 25 Odpowiedzieli: «Zachowałeś nas przy życiu! Obyś nas darzył życzliwością, panie nasz, a my będziemy niewolnikami faraona!»

Dzięki wykorzystaniu lat głodu (nie wiemy czy wywołanego przyczynami naturalnymi czy intencjonalnie) lud Egiptu sprzedał się Józefowi w niewolę i jeszcze był wdzięczny za zachowanie przy życiu. To jest właśnie „doktryna szoku” w akcji, arcydzieło spin-doktorów, inżynierów społecznych. To się właśnie dzieje, zamiast głodu mamy koronawirusa. Obecnie znajdujemy się w okresie wywoływania traumy, w czasie egipskiego głodu, i pewnie dopiero w jego początkowych latach.

Dzisiejsi następcy Józefa zapewne tak nakręcą psychozę strachu, że lud sam stanie w kolejkach do szczepień przeciwko złowrogiemu koronawirusowi i spontanicznie będzie wyłapywał niepokornych.

Ta kampania może trwać długo, bo podtrzymujący psychozę strachu czynnik biologiczny powodujący rzeczywistą chorobę (jaka trucizna czy instalacje 5G nadające w odpowiedniej częstotliwości) może być ciągle uwalniany w jednostkowych przypadkach co jakiś czas i w efektowny sposób powodować u ofiar dysfunkcje układu oddechowego.

Siedząc w domach w trakcie kwarantanny lud będzie ściągał filmiki z YouTuba i Netflixa, publiczna sieć bezprzewodowa w wyniku reżyserowanego przeciążenia dozna zapaści i lud sam zażąda niezwłocznej instalacji bardziej wydajnej sieci 5G. To wszystko to jednak powtórka z historii, a przynajmniej z mitologii.

Lud skończy tak jak Egipcjanie pod rządami Józefa, albo i gorzej.

Zygmunt Białas
https://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 11 do “Doktryna szoku (i głód w Egipcie) – 25.03.2020.”

 1. . said

  „Siedząc w domach w trakcie kwarantanny lud będzie ściągał filmiki z YouTuba i Netflixa, publiczna sieć bezprzewodowa w wyniku reżyserowanego przeciążenia dozna zapaści i lud sam zażąda niezwłocznej instalacji bardziej wydajnej sieci 5G. To wszystko to jednak powtórka z historii, a przynajmniej z mitologii.”

  Doszedłem do tego samego wniosku. Wystarczyło, że dzieciaki nie poszły do szkoł i ludzie zostali w domach a internet na wiosce u siostry padł. Strony z trudem otwierały się po bardzo długim okresie czasu. W święta tak nie było.
  Bo niby jak to całe 5 wytłumaczą? Po co nam ono? Tak właściwie? Informacji i dezinformacji na jego temat tyle, że człowiek gubi się w tym wszystkim. Znam taką miejscowość w której postawiono maszt telefonii komórkowej. Niby dla T-mobile/heyah, plusa i orange. Działa od sierpnia ale wszyscy do około mają problem z zasięgiem. To po co to stoi? Staniesz 100 metrów od niego i masz max dwie kreski. Pojedziesz kilometr dalej to samo.

 2. Jan said

  NA ŻYDA MORAWIECKIEGO NAŁOŻONA KLĄTWA !

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/24-ii-2020-na-to-nie-ma-mojej-zgody-na.html

  24 III 2020 Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono

  Wtorek, 24 marca, Około 14.00

  Zapisz dziecko

  – Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra.
  Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące.
  Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?..
  Niech to doprecyzują.
  Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę.
  Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni.
  Poleje się krew. Amen.
  – Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.

  Otrzymał Cyprian Polak ( Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/24-iii-cz-2.html

  Wtorek, 24 marca cz. 2, 19.05

  Zapisz
  – Dobrze dziecko, pozwalam Ci rzucić klątwę na premiera Morawieckiego. Klątwa będzie zdjęta dopiero gdy wycofa się z tego ograniczenia ludzkiej wolności.
  Mówię: Non, possumus. I wy biskupi to powiedzcie.
  A Ty, dziecko, mój proroku masz ode mnie tę władzę klątwy.
  Klątwa rzucona przez Ciebie będzie miała moc kościelną, tak jakby to uczynił pasterz Kościoła.
  – Jeśli tak Panie uważasz, ale ja jestem nędzą.
  – Jesteś nędzą, dziecko, ale Mocą Chrystusa możesz wszystko, także góry przenosić.
  Czyż nie masz dowodzić i być odpowiedzialny za wygubienie prawie dziesięciu milionów kobiet i dzieci na Ukrainie?
  Klątwa więc jest to o wiele mniej.
  Rzucisz tę klątwę w osobnym wpisie.
  – Tak Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste, nasz Panie i Królu w szczególny sposób od 20 lutego tego roku.

  Otrzymał Cyprian Polak ( Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/klatwa-rzucona-na-premiera-polski.html

  czwartek, 26 marca 2020

  Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego

  Premierze Mateuszu Morawiecki.

  Przeklina Cię Bóg!Amen.

  Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu.

  Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz.

  Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa.

  Przeklina Cię Bóg. Anatema!

  Amen.

  I klątwa ta ma z dopuszczenia Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana, (które to panowanie uznał i prezydent Andrzej Duda) moc taką jakby ją wypowiedział biskup, moc kościelną.

  Zatem Mateuszu Morawiecki: Przeklina Cię Bóg!

  Amen.

  Strzeż się Mateuszu Morawiecki. Bóg jest Panem wszystkiego i każdego włosa na Twojej głowie. Ty nie jesteś zdolny zrobić nic bez Bożej Woli. Nic. Dosłownie. Uznaj to nim Cię przyciśnie Ręka Pańska.

  Ta klątwa jest do czasu, gdy zostanie przywrócona liczba 50 osób na mszy, gdy idzie o bezprawną i haniebną tutaj ingerencję państwa, oraz zlikwidowana sytuacja w której osoba idąca do kościoła miałaby się tłumaczyć przed strażnikiem miejskim, policjantem, żołnierzem, że tam właśnie chce się udać, czy nawet być zatrzymana na mocy celowo niejasnego przepisu, gdyż „nie byłyby to czynności niezbędne”.

  Klątwę z upoważnienia Jezusa Chrystusa rzucił jego nędzny sługa Cyprian Polak ( Krzysztof Michałowski)

  Amen.

 3. Boydar said

  To (2) są dopiero ubeckie rzygowiny 🙂

  I to tak raczej ubeka ateisty, bo trafiali się i wierzący.

 4. Polecam obejrzec proces zniewalania „gawiedzi” (polskie napisy) na youtube.

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Yah said

  Korzyści z „epidemi”

  – dotrze do niektórych, że nie trzeba się włóczyć po galeriach by żyć;
  – ograniczenie konsumpcjonizmy czyli wydawanych bezmyślnie pieniędzy na rzeczy warte grosze;
  – obniżenie kosztów transportu przez spadek cen benzyny, niedługo o 1/5;
  – upadek Shengen i nabranie dystansu do UE;
  – powrót brakujących, a uzupełnianych przez import Ukraińców i Wietnamczyków, pracowników do Polski, co jest b.ważne w związku z ogromnymi niedoborami na rynku pracy ( teraz wystarczy tylko mocno nastraszyć o wirusie poza granicami i do roboty do Niemiec czy Włoch nie pojedzie, zresztą można zamknąć granice by ratować gospodarkę);
  – zmniejszenie odpływu kapitału w związku z wyjazdami zagranicznymi.

  Ktoś straci, ktoś zyska. Globaliści spod znaku Sorosa i Gatesa straca, planowali większą pandemię.

  .https://marucha.wordpress.com/2020/03/26/epidemia-na-ekranie/#comment-889511

  Państwa narodowe zyskają. Jeśli są mądrze zarządzane mogą wykorzystać sytuacje do załatwienia wielu spraw, na które ludzie, w innym wypadku nie zgodziliby się. No bo czym zamkniecie granic i kontrole na granicach państw są czymś złym. Może i są, ale wiemy dla kogo …

 6. Yah said

  cd. korzyści „epidemii”

  …. a, no in czyste niebo, bo mniej przelotów.

  Powtarzam do znudzenia , odczuwane wyższe temperatury spowodowane były przez wywołane przez smugi kondensacyjne cirrostratusy, które skutecznie blokowały odpływ promieniowania podczerownego Ziemi powodując sztucznie wywoływany , momentalnie odwracalny – co właśnie obserwujemy, efekt cieplarniany.

  Brak ciepłych nocy, momentalnie obniża temperaturę dobową. Czeka nas normalna, chłodna , prawie do końca maja wiosna. O ile tylko nie przywrócą lotów.

 7. Adrem said

  Lekarze z Nowego Jorku, leczący pacjentów zakażonych koronawirusem za pomocą dużych dawek witaminy C twierdzą, że czują się oni „znacznie lepiej”. Terapia ta jest regularnie wyśmiewana jako znachorstwo, ale okazuje się, że jest skuteczna w praktyce. Stosując ją wzorowano się na doświadczeniach swoich kolegach z Chin, którzy również z sukcesami testowali do walki z koronawirusem skuteczność dużych dawek witaminy C.

  Oczywiście amerykańscy eksperci są świadomi tego, że leczenie witaminą C jest uważane za kontrowersyjną metodę ze względu na niechęć ze strony środowiska medycznego preferującego medykamenty produkowane przez koncerny farmaceutyczne, dlatego chcąc uniknąć ostracyzmu, asekuracyjnie dodają, że stosują tą terapię eksperymentalnie. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia dla ludzi, którzy dzięki witaminie C zdrowieją.

  Pacjenci z Nowego Jorku, z wywoływaną koronawirusem chorobą Covid-19, przyjmują kilka razy dziennie, wlewy dożylne po 1500 miligramów witaminy C. Jak twierdzi Dr Andrew Weber, pulmunolog ze szpitala Northwell Health, pacjenci otrzymujący witaminę C czują się znacznie lepiej od tych, którzy jej nie dostali. Ich symptomy chorobowe zanikają.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanscy-lekarze-lecza-zakazonych-koronawirusem-witamina-c-i-osiagaja-bardzo-dobre

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – Witamina „C” jest,

  1) Tania
  2) Nie ma na nią patentu

  Z 2014 roku,
  http://swiatlekarza.pl/linus-pauling-kontrowersyjny-noblista/

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – A tu raport z Nowej Zelandii gdzie uratowano od śmierci osobę chorujacom na Świńską Grypę w 2010 roku zastosowując Witaminę „C”

 10. . said

  Wielu cieszy się, że przywrócono granice. Myślą, że ue zniknie. Zapomnieli, że wirusa i całą tą debilną panikę z jej konsekwencjami stworzyli ci sami ludzie co ue, ONZ i schengen. Z tego chaosu powstanie ich nowy porządek. Wiedzą to ci którzy znają masońską dewizę „ordo ab chao”. Po kryzysach globalizm zawsze wychodził silniejszy. Była pierwsza wojna – zrobili ligę narodów. Była druga – zrobili Izrael ONZ i UE. Upadła komuna – globalizm przyśpieszył. Głupi tego nie widzi.

 11. revers said

  re10 noz zamykaja, z twittow ze kolejka zrobia sie na grannicy z rp

  Big queues at Polish-Ukrainian border as thousands of Ukrainian workers try to get back home before Ukraine closes its re10
  borders on March 28 due to #coronavirus. About a million Ukranians work in Poland. Photos EPA

  za to w Niemczech urzad migracyjny z powodu wirusa rzada dla migrantow z poza ue hotelowe apartamenty, lub domy wczsowe
  wyposazone konecznie w WIFI. I ma byc zle?

  Jasne ze przez koronowirusa zdepopuluja troche wiecej tubylcow, i za pomoca juz WIFI sciagna ol afryki i muzulmanskiej azji do uni, jaka jest nawet z kwrantalnymi granicami.

  Za to na greckiej wyspie KOS trwa juz wojna miedzy pokojowymi uchodzcami z afryki i pokojowymi arabami.

  co to bedzie jak dotra do uni? gangi arabskie i gangi nigeryjskie, dla tubylczego ubogacenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: