Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zaskakujące słowa lekarza. Nikt w Polsce nie umarł na koronawirusa?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-26 (Czwartek)

– Infekują się wszyscy. Musimy to podkreślać. Jednak nie wiemy, czy osoby, o których mówi się, że zmarły wskutek koronawirusa rzeczywiście odeszły w wyniku powikłań od wirusa. Przekazywane są informacje, że umarł pacjent wśród zakażonych nowym koronawirusem. Pytanie, co to znaczy? – mówił portalowi DoRzeczy.pl lekarz, przedsiębiorca Jerzy Milewski.

Lekarze chorób zakaźnych biją na alarm. Jak twierdzą, przez długi okres byli pomijani i nie mogli liczyć na finansowe wsparcie ze strony m.in samorządów. Według nich ma to wpływ na obecną sytuację z koronawirusem. Podziela pan to zdanie?

Pani redaktor, nie mam wiedzy, w jaki sposób kontaktowane są świadczenia w zakresie oddziałów szpitalnych. Zwłaszcza zakaźnych. Dlatego nie chciałbym wypowiadać się w tym temacie.

Zatem odstawmy na bok kwestie finansowe. Spójrzmy, jak zmieniała się narracja w kontekście koronawirusa. Przez pewien czas mówiono nam, że to taka druga grypa i nie ma się czego bać. W tym momencie jest wręcz przeciwnie. Skąd taka nagła zmiana w retoryce?

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że oprócz zagrożenia infekcją, mamy do czynienia z grożącą nam paniką. Poruszenie może wywołać niebezpieczne skutki. W tym momencie nie wiemy, czy groźniejszy jest koronawirus, czy „wirus” lęku, który prowadzi do chaosu w systemie opieki zdrowotnej oraz w naszym państwie. Nie patrzmy jedynie na wirusologiczną stronę. Spójrzmy także na gospodarkę.

Skutki gospodarcze związane z koronawirusem na pewno będą dla nas dotkliwe.

Owszem. Jeżeli przychody przedsiębiorstw spadną o 10 proc. to polska gospodarka straci kwotę większą niż roczny budżet państwa.

Ekonomiści już dziś mówią o tym, że prawdopodobnie 10 lat zajmie nam powrót do sytuacji sprzed kryzysu wywołanego m.in. nowym wirusem.

To prawda. Proszę zwrócić uwagę, że scenariusz, o którym mówię, to automatyczna utrata ponad miliona miejsc pracy.

Mówi pan o panice, lecz gdyby spojrzeć na tę kwestię z drugiej strony, to widać, że wszechobecna histeria ma swoje uzasadnienie. Widzimy, co dzieje się we Włoszech, Hiszpanii, czy Niemczech. Koronawirus nie jest błahostką, która dotyczy jedynie seniorów lub osób, które mają problemy z systemem odporności. Zachorowania dotyczy także bardzo młodych osób.

Infekują się wszyscy. Musimy to podkreślać. Jednak nie wiemy, czy osoby, o których mówi się, że zmarły wskutek koronawirusa rzeczywiście odeszły w wyniku powikłań od wirusa. Przekazywane są informacje, że umarł pacjent wśród zakażonych nowym koronawirusem. Pytanie, co to znaczy?

Sugeruje pan, że nie wiemy, czy w Polsce chociaż jedna osoba zmarła na koronawirusa?

Dokładnie. Nie wiemy tego. Jednak wywoływana jest panika.

Polacy dostają lakoniczny przekaz i są zdezorientowani.

Ma pani racje. W zalewie informacji o koronawirusie mamy do czynienia z dezinformacją.

Być może rząd powinien precyzyjniej formułować przekazy?

Z całą pewnością. Rząd powinien na bieżąco informować o tym, co się dzieje. Jednak władze powinny to robić w sposób zrozumiały i konkretny.

W jednym z wywiadów podważył pan sens kwarantanny jako metody zapobiegania emisji koronawirusa. Dlaczego?

Czytałem dokument opublikowany przez Oxford, z którego wynika, że na tę chwilę w Wielkiej Brytanii infekcje przebyło 50 proc. społeczeństwa. Epidemiolodzy od początku twierdzą, że większość społeczeństwa przejdzie infekcję. Wirusolodzy uważają zaś, że nowy koronawirus zostanie z nami na długo. Jeśli prawdą jest, że wirus przejdzie przez całe społeczeństwo, to powstaje pytanie. Jakie mamy szanse, aby go powstrzymać obecnie stosowanymi metodami, które nie mają szans być efektywne z punktu widzenia zahamowania transmisji wirusa? Jednak będą efektywne, jeśli chodzi o wielkie szkody gospodarcze.

Część osób twierdzi, że Chiny ponoszą odpowiedzialność za koronawirusa. Mówi się, że SARS-CoV-2 powstał w wojskowym laboratorium w Wuhan. Wierzy pan w tę tezę?

Nie mam wiedzy na ten temat. Wiem tylko tyle, że już kilka lat temu publikowano informacje o tym, iż pewne wirusy mogą stanowić zagrożenie dla społeczeństw. Nie jest to nowy temat.

https://www.dorzeczy.pl

Komentarzy 25 do “Zaskakujące słowa lekarza. Nikt w Polsce nie umarł na koronawirusa?”

 1. rycho08 said

  A tu jego wypowiedź dla radia, jeszcze dokładniej wyjaśniająca tę histerię:

 2. Sklepy spożywcze w USA (grocery store) zarobiły juz tyle ile normalnie zarabiają w ciągu całego roku (za Keiser report/RT).

 3. lewarek.pl said

  Jakiś głos rozsądku. Z czasem, gdy będzie narastało zmęczenie tą nienormalną sytuacją, takich głosów bedizen coraz więcej.
  Może w końcu dowiemy się czym w istocie był ten wielki humbug. W Polsce jest on kampanią prezydencką Andrzeja Dudy.
  Politycy nigdy nie przyznają się do tego, że pozwolili się wyprowadzić w pole i podtopili państwo i jego gospodarkę.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Panie Lewarek… ludzie do tej pory wierzą w dziurę ozonową, świńską grypę i gęsie zapalenie opon mózgowych. Żadne fakty ich nie przekonały i nie przekonają.
  Tak samo będzie z koronawirusem,

 5. Boydar said

  Z tym gęsim zapaleniem to może być jednak prawda. Jak się poczyta niektóre komentarze to objawy pasują jak ulał.

 6. Kapsel said

  …. Zaskakujące słowa lekarza. …

  Jeśli kto powie trochę prawdy to mendia zaraz trąbią na świat cały że … zaskakuje !

  Wyjątkowo parchate czasy !

 7. bryś said

  Za dużo będą gadać to wyłączą internet. Może ktoś podać liczbę zmarłych na zapalenie płuc wywołana przez nieznane czynniki za poprzednie lata?

  W czasach zarazy nie ma pozycji ani opozycji. Ciekawe jakie jeszcze prawo wprowadzą aby przeciwdziałać epidemią, i co zostanie z nami na stałe. Znajomy z żoną wrócił z Włoch. Przestraszone ludki same pognały do urzędów i obdzwoniły kogo trzeba. Przeciwników przymusu szczepień nie będzie musiał ganiać sanepid, będzie ich musiała bronić policja przed samo sądem osiedlowo-sąsiedzkim.

  A epidemia przecież będzie nam grozić co najmniej co rok. A co dwa, to na pewno.

 8. Stanisław Potocki said

  Wygląda na to,że ktoś wcisnął guzik z napisem „reset” jeśli chodzi o gospodarkę światową.
  Przy okazji-polecam do przemyśleń:

 9. Antares said

  Obawiam się że ten lekarz może mieć wyrzuty sumienia z powodu tego co powiedział i popełni samobójstwo.

 10. Listwa said

  Na razie najbardziej jest widoczna propaganda pandemii. Poza tym prawie nic nie wiadomo.

 11. ? said

  Re 4: Rzekoma dziura oficjalnei się zmniejsza:
  https://www.nasa.gov/feature/goddard/2019/2019-ozone-hole-is-the-smallest-on-record-since-its-discovery

 12. Piotr Podgórni said

  Kiedyś starszy człowiek gdy zachorował na zapalenie płuc a wniektórych typach objawia się ono póżno, poszedł do lekarza, ten gp zbadał, osłuchał, zdiagnozował i zaaplikował kurację, po której wyzdrowiał. Teraz został odcięty od lekarza, musi gdzieś zadzwonić kiedy już ma duszności po czym przebierańcy wezmą go do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Tam sobie spokojnie umrze pod respiratorem na zapalenie płuc ale zabije go koronawirus. Tak zabija kłamstwo koronawirus. To jest już NWO i nowa medycyna.

 13. plausi said

  Nikt we Włoszech nie umarł na Covid-19 ?

  Włochy dostarczyły sygnału do ataku organów przemocy na swobodę obywateli i zarządzenie w wielu krajach UE aresztu domowego dla całego społeczeństwa i zdławieniu gospodarek krajów UE.

  Na postawione pytanie należało by podobnie odpowiedzieć, być może nikt. Oficjalny przedstawiciel służb włoski wyraźnie się zastrzegł, że Włochy nie prowadzą żadnej statystyki zmarłych przyczynowo w efekcie zakażenia Covid-19, a jedynie statystykę zmarłych w powiązaniu z zakażeniem Covid-19. Przyczynowości statystyka nie obejmuje, nie wykluczalibyśmy sytuacji, że statystyka włoska obejmuje także zmarłych, którzy z Covid-19 nie mieli nic wspólnego.

  Powoływanie się na włoskie dane jest medialnym fejkiem (angl. fake).

  Fake jest podstawą działalności spekulantów. Tekst

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/03/25/jak-najskuteczniej-zwalczyc-pandemie-who/

  wyjaśnia istotne tło i znaczenie fejku z Covid-19. Proponowane tam rozwiązanie należy traktować jako żart, bowiem oznacza ono pozbawienie jakiegokolwiek sensu operacji „pandemia WHO” dla jej zleceniodawców.

  Już ogłoszenie pandemii przez WHO z okauji grypy tzw. „świńskiej” było zbrodnią wobec ludzkości i ta banda powinna już wówczas zostać rozwiązana a odpowiedzialni powinni zostać skazani przed międzynarodowym trybunałem. Stało się inaczej, prorocy szczepień Bill & Melinda Gates pokrywają ok. 15% budżetu bandy WHO, niektórzy pewnie wiedzą, co to znaczy.

  W wypowiedzi W. Wodarga

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/24/koronawirus-i-krach-swiatowego-porzadku/#comment-888748

  jest wskazówka, która każdego powinna zmusić do refleksji, Wuhan jest chińskim centrum badania techniki wirusowej.

  Równie niepokojące jest, że n.p. firma udziałowców filantropów B. i M. Gates Curevac przygotowująca szczepionkę tzw. „nowej generacji”, która ma zawierać program do pobudzania organizmu do produkcji przeciwciał na Covid-19; na podobnej zasadzie działa też wirus, zawiera on program do powielania wirusa i samoczynnego skażania organizmu przez goszczące go komórki. Nigdy nie wierzyliśmy zbytnio w programy pana Gatesa, a w taki program wirusa od Gatesa to dopiero nie.

  Regulacja pogłowia ludzkiego przez filantropów

  Filantropi wszelkiego rodzaju eksperymentują już od wieku w dziedzinie regulacji pogłowia ludzkiego na Ziemi, być może, że grypa tzw. „hiszpanka” przywleczona z USA była jednym z pierwszych eksperymentów na ludziach w ramach wspomnianej wirusowej filantropii.

  W wielkim przedsięwzięciu regulacji populacji ludzkiej (Population Control), nazywanej też „planowaniem rodziny” zasłużyły się obok WHO (wiodącej w pewnych dziedzinach) liczne organizacje najbogatszych filantropów jak choćby Rockefeller Foundation, Ford Foundation, Population Council założony znowu przez D. Rockefellera i wiele innych. Organizacje te są odpowiedzialne za miliony ofiar ich zabiegów przerywania ciąży, niszczenia płodu, sterylizacji i innych zbrodniczych czynności wobec ludzi, szczególnie w krajach Azji czy Afryki, ale Europa nie pozostała bez wpływu tych zbrodniczych organizacji filantropów wszelkiej maści. Cel tych filantropów jest redukcja pogłowia ludzkiego, może to niektórym uświadomi sens takich operacji, jak masowa propaganda homoseksualizmu i „małżeństw” jednopłciowych.

  Wg naszego rozeznania, są czyny tych organizacji filantropów nie mniej zbrodnicze niż czyny zbrodniarzy przeciwko ludzkości sowieckich czy nazistowskich. Inaczej wszakże niż ci ostatni, rozkoszuje się uznaniem świata jako filantropi.

  „Gdy słyszę słowo filantrop, to myślę o zbrodni przeciwko ludzkości”

  Nie wiem jak dla państwa, ale dla nas filantrop jest synonimem przekleństwa.

  Niech te parę uwag pozwoli czytelnikom ogarnąć sens wszelkiej aktywności takich zbrodniczych organizacji jak WHO.

 14. Birton said

  jeśli Polsce umiera dziennie 1000 osób, a w ciągu 14 dni zmarło 14 osób na koronawirusa, to znaczy, ze na koronawirusa praktycznie NIKT nie umarł;
  innymi słowy koronawirus i kryzys to żydowska robótka, w ramach propagacji NWO, jak zwykle zresztą

 15. Kapsel said

  Mafia farmaceutyczna, czyli kto chce nas pozbawić zdrowia

  Jak zrobić z człowieka zdrowego, przewlekle chorego?

  Regres współczesnej medycyny rozpoczął się wraz z powstaniem potężnych globalnych koncernów farmaceutycznych. W ich interesie jest sprzedawanie jak największej liczby lekarstw które produkują. Aby ten cel osiągnąć muszą one na te leki znaleźć nabywców za wszelką cenę, nawet za cenę uczynienia z ludzi zdrowych, przewlekle chorych!

  Ponieważ zarówno koncerny farmaceutyczne jak i media światowe tak zwanego „głównego nurtu” znajdują się w tych samych rękach oligarchów finansowych (najczęściej żydowskiego pochodzenia), więc zadanie „przerobienia” ludzi zdrowych w przewlekle chorych okazało się dziecinnie proste! Z pomocą pospieszyli skorumpowani przez koncerny naukowcy, lekarze i dziennikarze. Dzięki takiej kooperacji, setki milionów zdrowych ludzi na całym świecie wpędzono w choroby przewlekłe czyniąc z nich dozgonnych konsumentów przeróżnych leków!

  Jak taki mechanizm „przerabiania” ludzi zdrowych w przewlekle chorych działa?

  https://3obieg.pl/mafia-farmaceutyczna-czyli-kto-chce-nas-pozbawic-zdrowia/

 16. JARNO said

  no jasne, że nikt nie umarł na korona-corona-Covied-19 WIRUSA
  i jest to po prostu pretekst do zrobienie porządku na świecie a ‚lokalnie’ – tzn, na poziomie państw- do pozałatwiania ‚lokalnego’ dziadostwa zaimplementowanego przez Deep Jewish State>USA-IZRAEL-NATO-WB-IMF-OECD -BIS-WTO-WIPO-WHO-
  syćkie-za wyjątkiem USA i BIS pozakładane
  ‚na zachodzie’ po WWII.
  I jak mówię, że po wyborze Trumpa w 2015 Kissinger powiedział, że ‚trzeba ten świat na nowo poukładać’ to oznacza, że poprzednia układanka dala d…..py i TRWA nowa układanka>i oczywiście chodzi o to, żeby onepercenters (ten 1% procent populacji, który ma 99% bogactwa) nic nie stracili a żeby zapłaciło pozostałe 99% populacji, którzy zaposiadają 1% bogactwa)
  a świat jest zadłużony na ‚two quadrillion of derivatives and debt – in USD -in the global financial system https://usawatchdog.com/risk-exponential-and-unmeasurable-egon-von-greyerz/
  Jak czytaliście-co poniektórzy-o wielkim kryzysie 1929to mamy coś znacznie gorszego!!!
  .
  I te bzdety ‚tarcza antykryzysowa’ – bohaterskie dzieło ‚zjednoczonych prawiczków’ w ramach realizacji ‚polityki historycznej’ Kaczyńskich ma jedno znaczenie>>
  DALSZE ZADŁUŻANIE Polski i Polaków (tych między Bugiem a Odrą)><
  i to jest największy sukces 'obalania komunizmu', 'odzyskiwania wolności/niepodległości', 'obrony kapitalizmu jak niepodległości', 'umacniania Polski jako przedmurze chrześcijaństwa', etc
  .
  Propagandowo to się nazywa 'fiscal stimulus', żeby uratować coś co jest nie do uratowania tzn. voodoo economicsa ile to chcą nasi ‚bracia starsi’ z USA??

 17. Siekiera_Motyka said

  Brakuje długopisów w szpitalach

  https://rowery.trojmiasto.pl/Dlugopisy-karteczki-czy-elektroniczne-nanie-Szpitale-apeluja-o-pomoc-n143448.html

  A Polska – „Za 4,6 miliarda dolarów do 2024 r. mamy otrzymać 32 nowoczesne myśliwce wielozadaniowe piątej generacji”

  -https://bezprawnik.pl/f-35-wojsko-polskie/

 18. lewarek.pl said

  Sceptycyzm wobec koronawirusa jest dużo bardziej obecny wśród ludzi niżby się wydawało. W internecie jest mnóstwo takich wypowiedzi, ale też nietrudno trafić na żywych ludzi, którzy do sprawy podchodzą racjonalnie i nie dają się zwariować. Mam trochę szczęścia do nich, bo co wyjdę z domu, to mi się taki trafia. Z drugiej strony pełno jest też histeryków, którzy każą się od siebie odsuwać, nawet gdy stoi się dwa metry od nich. Na takich też się nadziałem.
  Ale największy podziw budzą we mnie odważni księża, którzy nie wyganiają ludzi z kościołów. Powiem krótko: powstaje w Polsce kościół katakumbowy.

 19. Maya said

  Amerykańscy lekarze leczą zakażonych koronawirusem witaminą C i osiągają bardzo dobre rezultaty:
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanscy-lekarze-lecza-zakazonych-koronawirusem-witamina-c-i-osiagaja-bardzo-dobre

  Żadnych szczepionek nam nie trzeba, potrzeba chętnych do leczenia skutecznymi, prostymi i tanimi metodami.

 20. Alina@Warszawa said

  Ja taką infekcję przeżyłam z trudem dwukrotnie: w lecie 2014 i pod koniec 2016 roku. Identyczne objawy, brak leków, wielkie osłabienie, po zażyciu flegaminy miałam uczucie, że jakiś płyn zalewa mi płuca.
  Nie wiemy, bo przecież nikt nie badał w 2016 roku dlaczego połowa Polski leży złożona jakąś dziwną grypą, jaki to wirus, czy aby nie pochodzi od ludzi w tym i od lekarzy ZASZCZEPIONYCH?
  Pytanie dlaczego wówczas żaden sanepid nie interesował się chorymi Polakami pozostanie zapewne bez odpowiedzi jak zwykle. A teraz nagle wszystkie rządy zachowują się tak samo, takie same limity towarzyskie dopuszczają (a to 50 osób, a to 2).
  Boję się włączać telewizora, bo codziennie dowiaduję się czego mi to od dziś nie wolno. Ziszcza się koszmarny świat z powieści St. Lema, które przestają być SF, a okazują być prorocze, albo może nawet były scenariuszem, planem, do którego dążą ziomkowie śp. Autora.
  Zastanawiające jest, po co rządzącym są puste ulice?
  Co mają zamiar na nich wyczyniać, że mamy siedzieć w domach?
  Czy już są gotowe jakieś listy wywozowe (eliminacyjne) i niewygodni, namierzeni za pomocą adresów IP i numerów telefonów zostaną wyeliminowani „przez koronawirusa”?
  Ciężarówki we Włoszech jechały jak ongiś hitlerowskie suki z niewiadomym ładunkiem…

 21. Siekiera_Motyka said

  Z filmu „Soylent Green”.

  „Pokój Śmierci”

 22. Siekiera_Motyka said

  Do kom. #21 świetnie pasuje pomysł Wielkiego Brata,

  „Szpitale rozważają uniwersalne rozporządzenie by nie poddawać reanimacji pacjentów z koronawirusem”

  https://nypost.com/2020/03/26/hospitals-weigh-universal-do-not-resuscitate-orders-for-coronavirus-patients/

 23. ella said

  zakaźnictwo jest 10 lat za Murzynami – 70 lat temu chyba lepiej było z wiedzą i umiejętnościami wśród lekarzy,obecnie interniści czy rodzinni nie mają pojęcia zakaźników i szpitali zakaźnych coraz mniej wiedza tajemna się robi, kupę ludzi bez sensu choruje na proste infekcje nie leczone raz się roznoszą a dwa że coraz bardziej cherlawe te nie leczone potem ich byle wirus wytępi no więc mamy nieleczone chlamydie, toksoplazmozy, cmv, gronkowce i cała reszta testy na to tanie i leczenie też nie trudne, jakby te testy były produkowane w kraju by było jeszcze taniej, tyle lat żyję, nie znam przypadku w moim mieście dość dużym, żeby lekarz sam z siebie zasugerował taką infekcję i zlecił test, kiedyś po wywiadzie i wyglądzie pacjenta było to przez lekarza do określenia dzisiaj bajki o żelaznym wilku ktoś się zorientuje jak ciocia pracuje w laboratorium i jest pasjonatką takich tematów, jak ciocia lekarka to już raczej nie

 24. outsiderR said

  Nowy porządek świata – Epidemie -depopulacja ludności już wkrótce – plan NWO nowy porządek świata
  272 818 wyświetleń•4 lis 2019

  .https://www.youtube.com/watch?v=3YWC4uzlD0E

 25. revers said

  Ale 8 lat czeka goscia z Zamoscia za zagrozenie epidemologiczne przez plucie.
  https://lublin.onet.pl/koronawirus-zamosc-mezczyzna-nakaszlal-sasiadce-w-twarz-zostal-aresztowany/8hlm0wf?fbclid=IwAR2hjIIzl6Ms3DQE5NhWVAtgRVCOtv8Ensfl52X2UvlRWbE4F0-qU4iCf7Y

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: