Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  Marucha o Uwaga na Google Maps! Popularn…
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  amexpo o Odszkodowanie za “Ognia”
  aro o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Antares o Uwaga na Google Maps! Popularn…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (42 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  ella o Wszyscy pochodzimy ze wsi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily. o Kobieta aresztowana za brak ma…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Dlaczego na Białorusi nie wprowadzono kwarantanny?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-27 (Piątek)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 doradzano mu zamknięcie granic republiki, wstrzymanie pracy przedsiębiorstw i „poddanie wszystkich kwarantannie”, ale postanowił to zrobić „tylko w razie potrzeby”.

Według prezydenckiej służby prasowej Łukaszenka w piątek odwiedził przedsiębiorstwo Belgips, gdzie rozmawiał z jego pracownikami i poruszył kwestię rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem na świecie.

Łukaszenka uważa ​​za krótkowzroczność to, że w Stanach Zjednoczonych jakiś czas temu ogłoszono stan wyjątkowy.

„Ale Trump (prezydent USA Donald Trump – red.) jako człowiek, który kiedyś zajmowała się biznesem, szybko się zorientował, jego ostatnie wypowiedzi bardzo mi się spodobały. Powiedział: jeśli natychmiast nie wrócimy do przedsiębiorstw i nie zaczniemy pracować, to na bezrobocie umrze znacznie więcej Amerykanów niż na koronawirusa. Teraz rozumiecie, dlaczego nie zamknąłem przedsiębiorstw. Chociaż wielu doradców mówiło: zamknąć granice, przedsiębiorstwa, poddać wszystkich kwarantannie”.

Potem podjąłem trudną decyzję: zostaniemy w domu tylko wtedy, gdy będzie to konieczne – oświadczył białoruski lider.

Według niego z powodu „psychozy” na tle rozprzestrzeniania się koronawirusa gospodarka prawie całego świata stanęła w miejscu.

Zwrócił uwagę na fakt, że na Białorusi każdej wiosny rośnie liczba infekcji wirusowych, a w tym roku doszedł do tego COVID-19. Według Łukaszenki, biorąc pod uwagę fakt, że w republice odnotowano przywleczone z zagranicy przypadki koronawirusa, podjęto niezbędne środki w celu zapobiegania i identyfikacji zarówno samych zarażonych, jak i tych, którzy się z nimi kontaktowali, na granicy i na lotniskach kraju wszyscy przybywający zostali objęci kontrolą.

– Jak tylko wykryto choć jedną osobę, natychmiast przy pomocy policji, KGB i kamer ustalaliśmy, z kim się kontaktowała – dodał szef państwa.

Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła wybuch nowej infekcji koronawirusowej COVID-19, która rozprzestrzenia się z Chin, pandemią. Według najnowszych danych WHO na świecie zarażonych jest już ponad 465 tysięcy osób, ponad 21 tysięcy zmarło.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “Dlaczego na Białorusi nie wprowadzono kwarantanny?”

 1. Peryskop said

  Alaksandr maładiec !

 2. WI42 said

  „Każdy awansuje tak długo aż osiągnie szczyt kompetencji” Jedno z tzw. praw Parkinsona.

  Wydaje się, że Ł. osiągnął szczyt swoich możliwosci i niestety dalsze wyzwania są dla niego za trudne.

  ———–
  Póki co – daje radę lepiej, niż przywódcy z dyplomami „renomowanych” uczelni.
  Admin

 3. Mietas said

  A czemu to na Białorusi mają zamykać firmy, skoro u nas ludzi posyła się do pracy, i jakoś nie słychać żeby ktoś narzekał.

 4. Tomek-Kolejarz said

  Boże! Nareszcie ktoś normalnie myślący! Boże błogosław!

 5. Rick said

  Każdy, komu zostały resztki rozumu zrobiłby to samo będąc na miejscu Łukaszenki.
  A to, że w innych kwestiach można go nawet nazwać debilem, prymitywem, Mężem Domu Publicznego Białorusi – to inna sprawa.
  Wolałbym mieć Łukaszenkę za prezydenta niż kogolwiek z byłych i aktualnych prezydentów RP. Co nie znaczy, że widząc go nie odczuwałbym wobec niego pogardy a może raczej litości na poziomem jego skundlenia, żałosnej pospolitości i mezaliansu z zajmowanym stanowiskiem.
  I tak oto dochodzimy do błędnego wniosku, że nie ma wśród Nas Polaków nikogo, kto by przekroczył te minimum, którym jest Łukaszenka.
  Są tacy, ale deptani codziennie przez prawa pospólstwa nie mają żadnego poważania i autorytetu, aby godność Polaków ochronić.
  Autorytet i troska o rozwój polskich elit jest poniewierany na wszelkie sposoby, już nie mówić o tym, że sysrem, ustrój demokratyczny sam w sobie zakłada eliminację tych elit.

  Zatem to do czego powinniśmy teraz dążyć to do zmiany ustroju z totalitarnego na dyktatorski na wzór ustroju Salazara, zwanego też dyktaturą profesorów. Totalitaryzm demokracji jest naszą teraźniejszością. Prowadzi nas do ostatecznego zniewolenia.

  W tej chwili dyskusja nad metodami wprowadzenia tego ustroju nie jest wyborem ale koniecznością. Wszelkie inne dyskusje na temat państwa są pozorne, jałowe, sprzeczne z interesem narodowym, antypatriotyczne i zdradzieckie.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Panie Rick, niech Pan nie szaleje z tymi debilami, prymitywami, skundleniem itp.
  Łukaszenka to b. inteligentny człowiek.
  Czego dowodzi choćby gospodarczy rozwój Białorusi.

 7. Peryskop said

  Jedyne o co mógłbym mieć pretensje do A. Łukaszenki, to utrudnienie spotkania ze znajomą – rezolutną badaczką w dziedzinie biomedycznej.

  Bo gdy w 2009 roku byłem tam na konferencji, to okazało się, że ona pracuje już w nowopowołanym Institutie Sytuacji Czerezzwyczajnych. A zatem wstępu tam dla mnie nie było.

  Zatem Łukaszenka nieźle się orientuje co jest grane…

 8. JW said

  „Zwrócił uwagę na fakt, że na Białorusi każdej wiosny rośnie liczba infekcji wirusowych”
  Równie dobrze mógł zwrócić uwagę na fakt, że 2 + 2 = 4, a jego wrogowie i tak by mu zarzucili sianie teorii spiskowych czy inny defetyzm. Żyjemy w czasach, w których rzeczy oczywiste stają się czymś dziwacznym – i dotyczy to nie tylko obecnej sytuacji – a rzeczy do niedawna w sposób oczywisty uznawane za dziwaczne – normą, a wręcz cnotą. Czyli satanizm w prawdziwym znaczeniu tego słowa.

 9. Regulator said

  Myślę że tak, covid-19 tak łatwo nie ustąpi, ostatnio przenosi się od człowieka także na zwierzęta. Więc może by było nie tak źle aby się tym wirusem zarazić teraz kiedy jesteśmy młodsi i silniejsi i nabrać naturalnej odporności. Teraz mamy dużą szansę przejść to bezobjawowo. Ci, którzy nie są w dobrej kondycji nie ją najpierw poprawią.
  To co nas nie zabija czyni nas mocniejszymi, jak to gdzieś tam mawiano.
  A szczepionka? Kto wie co w niej zaprogramują ci inni, mądrzejsi itd……

 10. Kojak said

  Nie zamyka bo na razje nie ma takiej potrzeby ! A o wirusie wygaduje debilIzmy, jak tam juz jest wirus to ten burak narobi takiego balaganu jak TRamek i glupek JOhnson !

 11. rycho08 said

  „Ja wolę nazywać Łukaszenkę Przywódcą.

  To w demokracjach jest dyktat mafii, której twarzami są psychopatyczne, rozwydrzone i do tego w większości koszmarnie głupie (bez względu na tzw. wykształcenie) dzieci w dorosłych ciałach.
  Pozbawione jakiegokolwiek poczucia odpowiedzialności, a co gorsza z niemierzalnym poczuciem BEZKARNOŚCI i chciwości!”

  Koment. Kmieć na Neon24

 12. Mietas said

  Koronawirus na Ukrainie może zabić około 2 milionów ludzi, kwarantanna nie powstrzyma pandemii. Ekskluzywny wywiad z byłym lekarzem sanitarnym Ukrainy.

  W przypadku braku konkretnego leczenia i zapobiegania jedynym lekarstwem jest nasza dyscyplina. Im bardziej jesteśmy zdyscyplinowani, tym większe prawdopodobieństwo, że zminimalizujemy nasze ryzyko.

  Ale będą tragiczne konsekwencje. Jeśli mówimy o szczycie śmierci na Ukrainie, należy polegać na doświadczeniach innych krajów. Śmiertelność w Chinach wynosiła mniej niż 2%, ale we Włoszech przekroczyła próg 10%. Wskaźnik ten zależy bezpośrednio od zdolności i gotowości systemów medycznych do zapewnienia szybkiej i wysokiej jakości opieki medycznej oraz identyfikacji osób kontaktowych.

  W Chinach jeden epidemiolog pracował dla półtora tysiąca ludzi, my mamy dla 150 tysięcy ludzi. Sto razy mniej. Zgodnie z tą logiką Ukraina powinna ponieść 100 razy poważniejsze konsekwencje niż w Chinach. Jeśli ponad 20 milionów Ukraińców zachoruje, może zginąć 2 miliony ludzi.

  Mówię, aby nie wywoływać paniki wśród ludzi, ale aby upewnić się, że naprawdę rozumiemy ryzyko i rozumiemy naszą odpowiedzialność, przestrzegając zasad kwarantanny i higieny.
  https://www.obozrevatel.com/society/koronavirusom-dolzhno-perebolet-20-millionov-ukraintsev-togda-budet-immunitet-byivshij-sanvrach.htm

 13. Głos Prawdy said

  Putin wsadził całą Rosję do kwarantanny i zapłacił wszystkim ten wymuszony odpoczynek, no cóż, przepraszam, Rosja siedzi na igłę naftowej i gazowej, mogą sobie na to pozwolić, zwłaszcza, że są tam zgony z powodu tej choroby. Nie mamy u nas zbyt wiele chorych i zgonow nie ma (przynajmniej kto powie prawdę), ale gospodarka nie będzie w stanie poradzić sobie z problemami z powodu kwarantanny

 14. Głos Prawdy said

  Ludzie nie są powstrzymywani przez zakazy w pandemii koronawirusa.

  Takie oświadczenie zostało złożone podczas wizyty w JSC „Belgips” 27 marca, według prezydenckiej służby prasowej.

  Przede wszystkim Aleksandra Łukaszenka martwi się zamknięciem granic z Rosją. Ludzie nadal jeżdżą na Białoruś, ale wybierają inną drogę-w objazd:

  Nie da się zamknac od Rosji, i my się nie zamkniemy, nie zamykamy. … Razem z sekretarzem wysłali tam grupy. Słuchajcie, jak jeździli, tak nadal jeżdżą. Tylko nie prosto tą drogą, ale sw objazd. I nie zabronisz ludziom.

  Prezydent poruszył również temat polskich granic. W ciągu doby ponad 100 osób przekroczyło granicę. Nie powstrzymały ich zakazy związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Polska ograniczyła wjazd dla cudzoziemców, jednak ci nadal tam jeżdżą-zaznaczył szef państwa.

  Co więcej, spekulanci „handlują jakimis szmatami”, więc w ciągu dnia kilka razy przemieszczają się przez granicę.

  Prezydent uważa, że wszystko musi być w porządku. Zwłaszcza jeśli chodzi o pandemię:

  Musi być porządek, ale musimy zrozumieć, że nie da się zamknąć

  w tym globalnym świecie.

  Zdjęcie: Biuro prasowe prezydenta Republiki
  https://yandex.by/turbo?text=https%3A%2F%2Fwww.belnovosti.by%2Fpolitika%2Fslushayte-kak-ezdili-tak-i-ezdyat-lukashenko-rasskazal-o-zakrytyh-granicah&d=1&utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.by%2Fnews

 15. gd-ap said

  Regulator … czy ty rozumiesz co piszesz?

  Czy stukasz po klawiaturze palcami na tzw. biegu jałowym , bez połączenia z własnym mózgiem.

  Nie życzę ci tego , co ty życzysz innym.

Sorry, the comment form is closed at this time.