Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Konwulsje globalizmu, czyli dwa warianty rozwoju sytuacji

Posted by Marucha w dniu 2020-03-27 (Piątek)

Wszystko wskazuje na to, że globaliści testują poszczególne społeczeństwa na podatność akceptacji obłędnych zarządzeń i podporządkowywania się im.

Robiąc przegląd medialnych informacji odnośnie walki poszczególnych państw z epidemią, można dojść do ciekawych spostrzeżeń.
Kilka dni temu Wielka Brytania wprowadziła totalny zakaz przemieszczania się. Opustoszały ulice.

Natomiast w metrze ludzie upychali się jak przysłowiowe śledzie w beczce:
>https://www.anti-empire.com/notes-from-a-prison-island/
>http://rtr-planeta.com/   (telewizja publiczna RTR Planeta)

Podobna sytuacja ma miejsce we Włoszech, które mienią się być „europejskim epicentrum epidemii”. Wszyscy „zeszli do podziemia”, a place i parki zamknięto. Ludzie z obłędem odmierzają „krytyczne półtora metra odległości” od siebie w kolejkach, a potem dmuchają sobie nawzajem w twarze z odległości półtora centymetra w zatłoczonym metrze.

Kraj ten wiedzie prym w najbardziej oryginalnych metodach zwalczania wirusa. Władze zamknęły cały przemysł, a fabryki samochodów przestawiają się na produkcję wentylatorów płuc. Osobiście z niecierpliwością oczekuję pierwszego modelu Fiata przerobionego na respirator.

Ukraińcy poszli inną drogą, zamykając metro, co spowodowało analogiczne przeładowanie transportu naziemnego, w końcu zaś wprowadzili stan wyjątkowy:
>https://uk.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-ukraine/ukraine-imposes-state-of-emergency-in-kiev-region-pm-warns-of-economic-crisis-idUKKBN21524L
>http://rtr-planeta.com/

Z kolei, francuska policja bije rekordy w karaniu mandatami bezdomnych za, niezgodne z obowiązującymi zakazami, wychodzenie z domu:
>https://russia-insider.com/en/bye-bye-western-civilization-sorry-it-had-end-way-covid-19-sign-moscow/ri28455
>http://rtr-planeta.com/

Bezkonkurencyjne są jednak Indie, które w tym tygodniu wprowadziły totalną godzinę policyjną na terenie całego kraju. Państwo to liczące 1500000000(półtora miliarda) mieszkańców, odnotowało do tej pory 500 (pięćset) przypadków infekcji koronawirusem i 10 (dziesięć) przypadków śmierci.

Za wyjście z domu grożą surowe kary, a ponad to publiczne poniżenie „przestępców” (http://rtr-planeta.com/). W materiale filmowym do tej informacji pokazano takową procedurę, gdzie zmuszano ludzi do publicznego kajania się na kolanach za „narażenie otoczenia na infekcję”.

Wszystko wskazuje na to, że globaliści testują poszczególne społeczeństwa na podatność akceptacji obłędnych zarządzeń i podporządkowywania się im.

Pomimo, że nie jestem zwolennikiem obecnego (jak i wszystkich poprzednich) reżimów III RP, muszę podkreślić, na tle pozostałych państw, stosunkową powściągliwość wydawanych przezeń „zarządzeń antykryzysowych” i ich wdrażania.

W tym kontekście, działania Rosji wydają się być namierzone na zbliżający się konflikt z Zachodem. Władze kontynuują budowę ogromnego szpitala infekcyjnego pod Moskwą ((http://rtr-planeta.com/), oraz wydzielają środki Ministerstwu Obrony (!) na konstrukcję 16 podobnych centrów, zlokalizowanych na granicach Federacji, od Królewca, przez północną Syberię, do Władywostoku. Graficzną lokalizację przyszłych centrów pokazano w ostatnich wiadomościach telewizji publicznej, zapewne w celu poinformowania „zachodnich partnerów” o przygotowaniu do odparcia biologicznej agresji z ich strony.

Nerwowość Amerykanów wzrasta wprost proporcjonalnie do ich bezsilności, czego przykładem może być ostatnie wystrzelenie rakiet , z amerykańskich okrętów wojennych, w kierunku chińskiego wybrzeża:
>https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3076728/eu-fires-warning-shot-china-coronavirus-battle-narratives?li_source=LI&li_medium=homepage_int_edition_top_picks_for_you

Jeśli wojna nie będzie stanowić rozwiązania obecnego kryzysu, to stanie się nim globalna katastrofa gospodarcza spowodowana dławieniem gospodarek poszczególnych państw:
>https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-26/u-s-jobless-claims-surged-to-record-3-28-million-last-week
>https://www.anti-empire.com/the-economy-is-life-sustaining-lockdowns-will-kill-more-people-than-the-virus/.

Przy czym pierwsze padną te państwa, które pozbawione są mocy wytwórczych.

Poznała to Serbia, której Unia odmówiła sprzedaży niezbędnego sprzętu medycznego:
>https://www.anti-empire.com/junior-empires-balkan-poodle-gets-kicked-in-the-teeth-suddenly-discovers-love-for-brotherly-china/,https://russia-insider.com/en/eu-betrays-serbia-again-withholds-medical-equipment-russia-and-china-step/ri28468

Poznaje to obecnie Ukraina:
>https://thesaker.is/there-is-a-ticking-time-bomb-in-the-ukraine/

„In social and economic terms, the Ukraine is in free fall. Following years of chaos and corruption the Ukraine is now a deindustrialized country which can sell only three things: men (for menial jobs in Poland and in the EU), women (prostitution) and its “black soil” (chernozem).

W socjoekonomicznym kontekście, Ukraina znajduje się w niekontrolowanym upadku. Po latach chaosu i korupcji jest ona zdeindustrializowanym krajem, który ma do sprzedania trzy rzeczy: mężczyzn do podrzędnych prac, kobiety do prostytucji, oraz czarnoziem.”

Powyższy cytat pasuje również do III RP, tylko bez czarnoziemu.

Najbliższa przyszłość pokaże, który z wariantów zrealizuje życie.

Ignacy Nowopolski
https://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 13 do “Konwulsje globalizmu, czyli dwa warianty rozwoju sytuacji”

 1. Mietas said

  Co tu dodać? Wszystko jak trzeba napisane, ten film rozgrywa się na naszych oczach, czy ktoś go reżyseruje? Pewnie tak, choć myślę że tych reżyserów jest więcej jak jeden, i każdy z nich jest odpowiedzialny za jeden z odcinków, A koniec jaki może być? Pewnie będzie horror, czy jest szansa na pojednanie? Myślę że nie, zbyt dużo krzywd narosło.

 2. Greg said

  Wieści z frontu Polska się budzi ?

 3. Rafal Cz. said

  Ja juz to dawno temu zrozumialem,ale jestem w tym sam, no.. prawie sam.

 4. JW said

  @Rafał Cz.: Nie, nie sam, ale na codzień raczej spotyka się głównie zombi czerpiące wiedzę (propagandę) o otaczającym ich świecie z mendiów głównego ścieku i przy tym niezdolnych do wykrzesania z siebie samodzielnej myśli.

 5. okiem Orwella said

  **** SUKCES projektu korona wirus 2019-2020 *****

  #- Lokaje „rządy” szybko wprowadziły zamordystyczne zmiany w prawie, ustawy ograniczające wolność;

  #- przygotowania pod przymus szczepień (globalnie, wszystkich);

  #- coraz liczniejsze apele, hasła stworzenia globalnego rządu NWO /na bazie WHO, ONZ/;

  #- przygotowania silnie ograniczające naszą prywatność np.: zakaz używania szyfrowania, trybu anonimowości;

  #- oswajanie z eutanazją dla >65-latków;

  #- silna promocja płatność bezgotówkowych wirtualny e-money;

  #- negacja gotówki – wstęp do likwidacji;

  #- dodruk pieniądzą z powietrza na niespotykaną skalę (= kolejna szubienica długu na obywatelach kolonii);

  #- rozbudawa systemu global mass surveillance – „w trosce” o wspólne dobro – tj. wyłapywanie niesposłusznych obywateli.

 6. marek said

  pax americana skonczyl sie ,nadchodzi nowe stad ten chaos,a wirus to zadyma jak dziura ozonowa,ktora wg informacji w wczorajczych news sama sie zaszyla

 7. Ale dlaczego? said

  To jest jeden z niewielu pozytywów obecnej epidemii.
  Pokazuje obłędność globalizacji w kwestii wytwórstwa.
  Bo jeśli kwestie ekologiczne (o dziwo) do nikogo nie trafiały, z w obliczu katastrof różnego rodzaju lokalna wytwórczość jest rozwiązaniem wielu problemów. Od oczywistego zabezpieczenia dostaw, przez ograniczenie transportu, po zabezpieczenie lokalnej gospodarki w pracę i kapitał.
  W gruncie rzeczy w miarę rozsądku, każdy kraj powinien być w jak największym stopniu samowystarczalny.
  Coś na wzór PRL. Nie ruszając kwestii własności. Choć osobiście uważam, że prywatne nie może być dogmatem i w kluczowych branżach dla bezpieczeństwa państwa powinien być też sektor państwowy.

  Tyle że musieli by naszą kolonią nadwiślańską rządzić Polacy a nie zarządcy z nadania obcych…
  To samo w innych krajach.
  Będzie jakieś otrzeźwienie z neolibe4alnej demagogii?

 8. Ale dlaczego? said

  AD. 6
  Ozon naturalnie powstaje z cząsteczek tlenu dwuatomowego pod wpływem promieniowania Słońca w górnych warstwach atmosfery. Kwestią zasadniczą jest, by za szybko nie „zużywał się”

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dziura_ozonowa

 9. plausi said

  Operacja „Pandemiia” czyli ZBRODNIA przeciwko LUDZKO

  @5,okiem Orwella i 6, Marek zawierają kluczowe elementy tej zbrodni. ChRL otrzymała zadanie zainicjowania tej operacji.

  „”Ci którzy zaplanowali zarówno jeden jak i drugi (operację „Pandemia”)

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  w pełni go (ten proces) kontrolują , w pełni kontrolowali jego wybuch i w pełni kontrolować będą jego konsekwencje.

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/27/sztuczny-kryzys-i-przebudowa-ladu-swiatowego/

  O zasługach MWF dla ludzkości pisaliśmy

  https://plausi.wordpress.com/2020/03/28/w-blogu-maruchy-wyciag/#KAPI

  dlatego śmiemy nadać mu laur najwiekszej zbrodniczej społeczności w historii ludzkości, która to historia pod tym przywództwem nie będzie ani męcząca ani zbyt długa. W porównaniu z tą zbrodniczą społecznością są take jej zbrodnicze parobki jak Hitler, Dżugaszwili, Uljanow czy Bronstajn (Trocki) niewinne dzieci komunijne, których osoby tak skutecznie przysłoniły i przysłaniają nam rzeczywistość.

  Tzw. „pandemia” Covid-19 nie jest warta nawet jednego naszego pierdnięcia.

 10. plausi said

  Operacja „Pandemiia” czyli ZBRODNIA przeciwko LUDZKOśCI

 11. Marek said

  marek said
  2020-03-28 (Sobota) @ 09:55:43

  pax americana skonczyl sie ,nadchodzi nowe stad ten chaos,a wirus to zadyma jak dziura ozonowa,ktora wg informacji w wczorajczych news sama sie zaszyla
  ===
  Proponuję się dogadać.
  Proszę zmienić podpis.
  Marek

 12. NICK said

  Plausi.
  Tak.
  Niespotykana.

  Niewielu ma wyobraźnię.
  O świadomości nie wspomnę.
  Rozumu nie wtrącę.

 13. JARNO said

  re.PLAUSI>>UZNANIE za oświecanie populacji między Bugiem a Odrą.
  i mój mały dopisek do postu PLAUSIego i artykułu Nowopolskiego>
  zarówno Ukraina jak i ‚oczyszczalnia ścieków=Polin’ są bytami, których organem ‚założycielskim’ jest Deep JEWISH State >US-IZRAEL-NATO-WB-IMF-EU-WTO-WHO-WIPO-OECD-BIS i wszystkie – za wyjątkiem US-BIS zostały założone w okresie od 1944-1949.
  .
  Dla ubogacenia wszystkich prawiczków-totalnej opozycji
  chciałbym przypomnieć. że
  Marks powiedział>
  Democracy is the road to socialism>>
  ale Dolek Hitler zapowiedział:
  KOMUNIZM WYPLENIMY OGNIEM
  i
  DRANG NACH OSTEN
  se qrwa pacany wybierajcie do woli w czasach ‚corona-korona-Covied19’ zarazy pod tymczasowym zarządem powierniczym zjednoczonych prawiczków na czele z premierem o żydowskich korzeniach i mężem p. Kornhauser (ale, ale gdzie się zmyła First Lady?? czy nie przeżywa przypadkiem ‚niewyjątkowy stan wyjątkowy’ ‚korona wirus’ outbreak w USA!!).
  .
  PS. TO – wg mnie- NIE JEST MOWA NIENAWIŚCI ani ANTYSEMITYZM
  no chyba, że ‚Ziobro +’ Sakowicz-Targalski-Schudrich-Szewach Weiss-Michnik-Smolar-prof. Łętowska-prof. Gersdorf-Kwachu-Olechowski-Soros powiedzą inaczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.