Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

MSZ Rosji: Nie prosiliśmy Polski o zgodę na przelot samolotów z pomocą dla Włoch

Posted by Marucha w dniu 2020-03-28 (Sobota)

Jest to (chyba) definitywne zakończenie sprawy omawianej tu:
>https://marucha.wordpress.com/2020/03/24/polska-nie-przepuscila-rosyjskich-il-76-z-pomoca-dla-wloch/
>https://marucha.wordpress.com/2020/03/25/aktualizacja-sprawy-nie-przepuszczenia-rosyjskich-samolotow-przez-polski-obszar-powietrzny/
Admin

Rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maria Zacharowa powiedziała podczas briefingu prasowego, że Rosja nie zwracała się do Polski z prośbą o zgodę na przelot rosyjskich samolotów z pomocą humanitarną dla Włoch.

„Strona rosyjska nie zwracała się do polskich władz z wnioskiem o zgodę na przelot rosyjskich samolotów z pomocą humanitarną przez terytorium Polski. W celu dostarczenia ładunku do Włoch wykorzystano inną trasę” – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Jak dodała przedstawicielka rosyjskiego resortu spraw zagranicznych, rozmowy na ten temat w mediach i w sieciach społecznościowych to „wiele hałasu o nic”.

Przypomnijmy, 23 marca na swojej oficjalnej stronie w Twitterze rosyjski senator Aleksiej Puszkow napisał, że Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów, lecących z pomocą humanitarną dla Włoch, przez swoją przestrzeń powietrzną. Co konkretnie napisał rosyjski senator? Na jego Twitterze pojawił się post o treści:

„Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów z pomocą dla Włoch przez swoją przestrzeń powietrzną. Jest to podłość na poziomie państwowej polityki. Tym bardziej, że pomoc zmierzała do sojusznika Polski w UE i NATO. Od tej chwili Rosja nie powinna w niczym iść Polsce na rękę. W niczym”.

Jednak wieczorem 24 marca post został usunięty z Twittera senatora.

Do publikacji Puszkowa odniósł się polski resort spraw zagranicznych. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz napisal w Twitetrze:

„Czas napięcia zw. z epidemią wykorzystywany jest także do rozbijania jedności europejskiej i transatlantyckiej (poprzez dezinformacje). Żaden samolot lecący z pomocą dla nie został zablokowany. przestrzeń powietrzna dla tranzytu jest otwarta. Bądźmy uważni!”.

W związku ze słowami rosyjskiego senatora do siedziby MSZ wezwano wczoraj ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Podczas spotkania przedstawiciele polskiego MSZ wyrazili oburzenie i poinformowali rosyjskiego ambasadora o liście napisanym przez Marszałek Sejmu Ewę Witek do Przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwijenko z prośbą o zdyscyplinowanie Aleksieja Puszkowa.

Strona polska wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka, podkreślając, że rozpowszechnianie fałszywych informacji, które dzielą państwa i społeczeństwa jest wyjątkowo naganne w sytuacji, gdy naszym wspólnym zadaniem powinno być zwalczenie bezprecedensowego zagrożenia w postaci śmiercionośnej pandemii, która nie zna granic – głosi komunikat polskiego MSZ, opublikowany na stronie resortu.

https://pl.sputniknews.com

A czy strona „polska” wyjaśni kiedyś absurdalny bełkot Macierewicza, że „Rosjanie zmusili” Tu-154M do lądowania w Smoleńsku?
Admin

 

Komentarzy 9 do “MSZ Rosji: Nie prosiliśmy Polski o zgodę na przelot samolotów z pomocą dla Włoch”

 1. Peryskop said

  Puszkow zapuszkowałsja.

  Oto do czego prowadzą uprzedzenia i zaślepiona nienawiść.

 2. Kojak said

  Zydowskie kurwy z PPYYSS nie cofna sie przed zadnym kryminalnym lajdactwem !

 3. Zerohero said

  „A czy strona „polska” wyjaśni kiedyś absurdalny bełkot Macierewicza, że „Rosjanie zmusili” Tu-154M do lądowania w Smoleńsku?
  Admin”

  1. Macierewicz mówił też że „sowieci” przebrani za Ukraińców dokonywali rzezi wołyńskiej. Ten żydowski pederasta ma koncie więcej absurdalnych tez.

  2. Skoro rząd III RP po byle czym wzywa rosyjskiego ambasadora na dywanik, to czemu Rosjanie nie reagują w podobnych okolicznościach? W rządowej TVP pokazali trupią główkę z podpisem roSSja. Generał Polko mówił, że w ciągu miesięcy dojdzie do rosyjskiej prowokacji na granicy z Polską. I nic. Może w rosyjskim MSZ zasiadają podobni geremkowcy co w polskim? Nie widzę sensu w wyniosłym milczeniu, bo to tylko rozzuchwala agresorów a polioniacka tłuszcza umacnia się w przekonaniu, że III RP to łagodny baranek.

 4. WI42 said

  Faktycznie, Puszkow się pospieszył z wpisem. Wyjasnia jak było faktycznie w swoim wydaniu wiadomosci – Post Scriptum, chociaż wyraźnie nie przyznaje się do błędu.
  https://politikus.ru/tv/127383-postskriptum-s-alekseem-pushkovym-280320.html
  od ok. 16 min.

 5. Ale dlaczego? said

  Czyli jak zwykle, informacje trzeba obracać na rożne sposoby, popatrzeć, posmakować, powąchać. I dalej nie do końca wierzyć…

 6. Birton said

  Puszkow przeprowadził rozpoznanie terenu bojem 🙂
  Wyobraźmy sobie sytuację:
  Chłopiec do dorosłego na podwórku : „Ten Pan jest pedałem”; Pan idzie na skargę do taty chłopca :”Pana syn nazwał mnie pedałem przy wszystkich „; ojciec odpowiada: „Oczywiście nikt nie uważa, że jest Pan pedałem, porozmawiam z synem i powiem mu, że nie jest Pan pedałem”; ale wieść poszła w tłum – o to chodziło

 7. karlik said

  Może „Ruskie” wiedzieli jaka będzie odpowiedź dlatego nie pytali.

  Taki stary dowcip:
  Podchodzi sąsiad do „płota” i krzyczy :
  – Mam w dupie twój sekator..

  – Ależ o ci ci chodzi?
  – potrzebuję sekator, widziałem, że wczoraj sobie kupiłeś, ale jak poproszę, żebyś mi go pożyczył to powiesz, że nie masz.
  Wtedy musiałbym powiedzieć jak na początku. Dlatego zrezygnowałem z dyskusji i od razu to powiedziałem.

 8. WI42 said

  @7 Karlik, @5, @6
  Tak, „ruskie = Wojsko” wiedzieli jaką najprawdopodobniej uzyskają odpowiedź, a jeżeli nawet przypadkiem odpowiedź byłaby pozytywna NAPEWNO wiedzieli jaka jest formalna procedura i ile ona będzie trwała. Dlatego wybrali marszrutę dużo dłuższą – Putin obiecał dostarczyć pomoc w ciągu 1-2 dni i to było kluczowe. Zobaczymy czy poproszą u Polski korytarza na powrót samolotów – powinni i wtedy będzie test prawdy.

 9. Tomasz said

  To jak? Odszczekasz?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: