Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Bezwyjątkowy stan wyjątkowy

Posted by Marucha w dniu 2020-03-29 (Niedziela)

No i naprawdę doszliśmy do poziomu, w którym poza domem zawsze należy mieć przy sobie rolkę papieru i paczkę ryżu, żeby móc wiarygodnie udawać, że właśnie wracamy z niezbędnych bytowo zakupów.

Że co, że mogą żądać paragonu? Też fakt. Znaleźć jakiś, olaminować, nie gnieść, nie miąć, nie brudzić. Rok posłuży. Albo do następnej kwarantanny. Że co, że głupie żarty? Ale przecież to wszystko są kpiny z ludzkiej inteligencji!

Powtórzmy: jeśli się raz pozwoli władzy ogłaszać czysto PR-owe hasełka jako obowiązujące i obwarowane karami akty prawne – to może być już nie tylko gorzej, ale i znacznie głupiej. To przecież Polska. Co może pójść źle – to pójdzie…

Zarażona gospodarka

Niestety, podstawowa niezdolność demokracji do radzenia sobie z kryzysami takimi, jak obecny wynika z faktu, że przynajmniej część jednostek składających się na społeczeństwa ulega złudzeniu pt. “Władza wie co robi!“. Władza zaś sprawdza jedynie sondaże, by podejrzeć czego oczekuje rzeczone społeczeństwo…

W efekcie więc mamy dziś w Polsce nową kategorię (poza)konstytucyjną: zupełnie wyjątkowy stan bezwyjątkowy! Ach, ileż to kiedyś wspaniałych doktoratów powstanie z tych kilku (?) tygodni: i z prawa, i administracji, i z zarządzania, i socjologii Oraz, niestety, z ekonomii i przede wszystkim z ekonomii. Nikt bowiem, ale to absolutnie nikt nie jest w stanie oszacować nawet skali i zakresu czekającego nas krachu ekonomicznego, a co dopiero wymyślić działających w porę środków zapobiegawczych czy choćby łagodzących.

Tak zwana „Tarcza” rządowa składa się jak dotąd z serialu samopochwał – i ani jednego konkretu, choć przecież liczą się już dni, nie tygodnie, a dla porównania opracowywany znacznie szybciej plan brytyjski – już wszedł w życie, włącznie z systemem gwarantowanych kredytów bezodsetkowych, rocznymi zwolnieniami podatkowymi i składkowymi oraz wypłatają bezzwrotnych grantów dla branż szczególnie dotkniętych lockdownem. A mowa przecież o państwie liberalnym, nie „solidarnym”, a więc z natury rzeczy nie nazbyt chętnym dla jakiegokolwiek ingerowania w gospodarkę.

Tymczasem to, co proponuje rzekomo tak wrażliwy społecznie polski rząd spowodować może wyłącznie to, że zespół powiązań nazywany mocno na wyrost polską gospodarką stanie się martwy bardziej od włoskiego emeryta z zapaleniem płuc. Tym bardziej, że polskie propozycje rządowe mają się m.in. nijak do problemów samozatrudnionych i pracowników, a mogą doprowadzić do finalnego zawieszenia praw pracowniczych.

Czyli, reasumując – będziemy mieli uderzenie w polską małą i resztki średniej przedsiębiorczości, ograniczenie praw zatrudnionych, większa kontrolę państwa nad gospodarką, ale bez żadnego sensownego celu, inflację i wzmożony fiskalizm bez redukcji zbędnych kosztów, a wszystko w przeciągu najdalej kilku miesięcy, by pokryć kolejne kopane właśnie radośnie dziury budżetowe.

To może niech obok wykopią od razu grób dla całej polskiej gospodarki, z którego ta ledwo co miała nadzieję się podnieść? Zwłaszcza, że zapowiedzi własnej recesji nie szczędzą analitycy niemieccy, a przecież nasza własna ekonomika jest tylko peryferyjnym, podwykonawczym marginesem gospodarczych Wielkich Niemiec, które tnąc koszty – najpierw utną je w Polsce.

Nic z tych zagrożeń nie znajduje jednak tymczasem odbicia w działaniach rządu. Bo o ile zadaniem lekarzy jest ratować życie, strzec przed chorobami, zalecać profilaktykę – to rząd jest od strategii gospodarczej, a tej w najmniejszym nawet stopniu w chaotycznych działaniach Mateusza Morawieckiego i jego ekipy nie widać.

Kuriozalny pomysł, by regulowaniem ustroju i funkcjonowania państwa zajmowało się ministerstwo zdrowia – znajdzie się bez wątpienia we wszystkich podręcznikach kryzysowego zarządzania państwem jako przykład JEDNOZNACZNIE NEGATYWNY i z gruntu idiotyczny. Dla nas, jako obiektów tego eksperymentu – będzie to już jednak satysfakcja mocno smutna i jeszcze bardziej spóźniona…

Wybory pozbawione znaczenia

Niestety, ale zamiast na gospodarce – jeśli uwaga sceny politycznej i tzw. opinii publicznej bywa na chwilę odciągana od histerii koronawirusa, to na powrót jest przeorientowywana na cyrk pseudo-polityczny.

Bo też bądźmy poważni – choć w istocie 64-rzędna kwestia wyborów prezydenckich nikogo nie powinna grzać, ni ziębić w obecnej sytuacji, to przecież domaganie się ich przełożenia akurat teraz – to kolejna obraza dla inteligencji (?) wyborców!

Przecież do głosowania 6 tygodni. Coś się polepszy (cokolwiek by przez to rozumieć) – to wszystkim w maju będzie głupio bez wyborów. Coś pogorszy (cokolwiek by przez to itd.) – to się przełożyć zdąży. Już pomijając brak podstaw prawnych, bo to akurat w III RP najmniej istotna okoliczność. Cóż więc to za serwowana Polakom kolejna już wielokrotnie żenująca dyskusja!

Oczywiście, od strony prawnej jest to pewien pasztet prawny, którego zwiastunem pozostaje choćby orzeczenie Sądu Najwyższego, który uznał skargę jednego z 40 (sic!) kandydatów na kandydatów, Sławomira Grzywy (szerzej nieznana formacja „Sami Swoi”) i nakazał Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowanie jego komitetu wyborczego, pomimo niespełnienia podstawowego kryterium, jakim było zebranie 1.000 podpisów.

Jeśli więc pomysł PiS-u, skądinąd logiczny (acz nadal niekonstytucyjny) polegał na ogłoszeniu odroczenia głosowania już po zakończeniu rejestracji kandydatów – to obecnie legalność takiej decyzji zdaje się stać pod kolejnym już znakiem zapytania. Jasnym też jest, że zapewne PiS wygrywając wybory – mogłoby wymusić na SN ich uznanie choćby nawet odbyły się w formie wideokonferencji i przeciwnie, wybory przegrane przez Andrzeja Dudę mogłyby się chwili nawet nie ostać – niemniej w psuciu ustroju i praktyki prawnej w III RP już dawno przebito ścianę.

Czas na cudowne uleczenie?

Do ściany doszedł też zresztą cały program rozrywkowo-horrorystyczny pt. „Klęska Koronawirusa”, w związku z czym coraz bardziej prawdopodobnym wydaje się, że następnym etapem “cudownego ratowania nas przez rząd” – muszą być informacje o wyleczeniach. Po pierwsze – żeby udowodnić słuszność ogłoszonej taktyki. Po drugie zaś – żeby zrobić podgatowkę pod powolne wycofywanie się z tego całego szaleństwa. Zwłaszcza, że przecież jak zwykle decydować muszą sondaże, a nie żadna epidemiogia.

Wydaje się, że znaczna część nieodmiennie entuzjastycznie popierających lockdown – jakoś podświadomie ustawiła sobie Wielkanoc jako datę graniczną, jakby wirus miał bać się śmigusa-dyngusa. No, powiedzmy plus jakieś dwa tygodnie na ostateczne zwycięstwo. Tak jak wmówiono nam apokaliptyczność zagrożenia, jak imprintowano zgodę in blanco na wszystko nazywane walką z nim – tak do tego czasu być może uda się też wykreować wizję triumfu nad wirusowrogiem.

Inaczej bowiem nie ma żadnej racjonalnej granicy, która ograniczałaby stworzoną nam rzeczywistość gospodarczą, prawną i społeczną. Ba, nie ma też żadnych podstaw, by obecny stan nie powracał cyklicznie – raz, dwa razy do roku. Nikt bowiem chyba nie wynajdzie akurat do Wielkiejnocy, końca kwietnia, maja czy nawet czerwca jakiejś 100-procentowo pewnej i stale uodparniającej szczepionki. Nie powstanie też żadne cudowne i uniwersalne lekarstwo – bo nie miałoby na co powstać, na powikłania czy na nieskończoną liczbę słynnych chorób towarzyszących?

Również stan zagrożenia, lęku przed przeciążeniem ochrony zdrowia nagle przecież nie minie. Choć w istocie dla skali zarażeń, jaką realnie mamy teraz – z powodzeniem wystarczyłby potencjał jednego wzmocnionego rezerwami województwa. I znowu bowiem – bo jaka jest alternatywa? Trwała likwidacja / permanentne zawieszenie wszystkich innych świadczeń medycznych w oczekiwaniu na kolejną falę koronawirusa?

Nie, tak jak, psychoza wpędziła nas w obecny kryzys – tak podobne zagranie na masowej świadomości musi nas z niego wyplątać.

A co będzie później? Cóż, powszechna dotąd wiara, że „będzie tak samo, może troszkę trudniej” – wydaje się nieco chwiać i na pewno osłabnie, jeśli cały kryzys się przedłuży. System gospodarczy już znajduje się na równi pochyłej do katastrofy i każdy dzień przedłużania blokad tylko ją przyspiesza i powiększa.

Całkowicie bezużyteczny okazuje się też być system polityczny Polski, co wprawdzie na razie wyraża się miażdżącym poparciem dla rządu, jednak w ramach odpływu łatwo może stać się falą zmiatającą tak obecny układ władzy, jak i oficjalną opozycję już doszczętnie skompromitowaną swymi żenującymi występami podczas wirtualnego posiedzenia Sejmu.

I to właśnie może być potencjalnie najciekawszy skutek całego tego zamieszania, oczywiście obok recesji i traumy dla milionów.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 32 to “Bezwyjątkowy stan wyjątkowy”

 1. mate3 said

  Sądząc po kondycji intelektualnej wszystkich Pawlaków, to to:
  „Ale przecież to wszystko są kpiny z ludzkiej inteligencji!” wydaje się być komplementem dla niektórych (90% może).

 2. Peryskop said

  Światy równoległe ?

  VIRus VIRtualny

  a straty REALne

  Szfiaty goownoległe.

 3. maasteer said

  Obserwując to całe zamieszanie i gojów tresowanie jestem pewny, że zbliżające się nieuchronne czipowanie pójdzie im bardzo sprawnie i bez zbędnego oporu ze strony większości społeczeństwa. A może nawet zostanie przyjęte entuzjastycznie. A niezaszczepieni będą napiętnowani. Obym sie mylił !!!

 4. JARNO said

  Mark Twain – dzisiaj na ‚indeksie’ w USA bo white-supremacist’ powiedział
  Bóg stworzył nas istotami ułomnymi, w większości IDIOTAMI
  i zaraz potem dodał:
  DZIĘKI IDIOTOM reszta odnosi sukces
  .
  tak to widać w kapitaliźmie – a Mark Twain nie znał innego systemu jak kapitalizm.
  a mój prywatny koment>zacytuję CK Norwida>
  .
  Polacy to sto procent energii fizycznej i trzy procent inteligencji
  a już zupełne uogólnienie – rozglądając się po świecie –
  każda PRAWICA jest głupia, po prostu głupia a te zjednoczone prawiczki to wzór konstrukcyjny SKRETYNIENIA czyli ignorancja ubogacona brakiem jakichkolwiek zasad:
  BEYOND CHUTZPACH
  co przy premierze ‚z żydowskiemi korzeniami’ jest zgubne
  .
  PS. ‚chutzpach’ dla żydów ma konotację pozytywną (odwaga!!) w odróżnieniu od nas szarych gojów>dla nas to BEZCZELNOŚĆ

 5. JW said

  Skłaniam się ku twierdzeniu, że cały ten cyrk jest wielkim eksperymentem społecznym i balonem próbnym mającym na celu wybadanie, ile można zrobić ze skretyniałymi, zgnuśniałymi i dekadenckimi społeczeństwami. Gdyby zagrożenie faktycznie istniało i doszłoby do sytuacji, w której nie byłoby nikogo do sprzątania zwłok z ulic, zostałyby wprowadzone środki znacznie bardziej drastyczne od obecnych, do czasu wygaśnięcia epidemii – gdyby faktycznie była. Tymczasem w całym świecie szeroko pojętego Zachodu pierwszą rzeczą, jaką zrobiły pseudorządy, było niemal jak jeden mąż rzucenie się do ograniczania swobód obywatelskich, mimo że liczba zachorowań i zgonów nie odbiega od normy sezonowej. Jeżeli to nie jest przymiarka do roku 1984 (mówię oczywiście o powieści) – i to na poziomie jeżeli jeszcze nie światowym, to międzykontynentalnym – to nie wiem, co nią jest.

 6. Yah said

  To może być tez niszczenie gospodarki, przez nieświadome prawdziwych beneficjentów, przez skretyniałe rządy tzw, Zachodu. Jak się obudza, będzie za późno. Na razie sa w matni, no bo co wyborcy powiedzą jak nie wprowadzimy idiotycznej kwarantanny, a epidemia się rozwinie. Część z tzw, polityków wie , że to deta sprawa ale ….. boi się wyborów i wyborców.

  Jedyny mądry, ale on może sobie na to pozwolić to Baćka.

  Rosjanie tez niby wprowadzają kwarantannę ale tylko niby dla zmylenia zachodnich „partniorów”.

  No bo qui bono na upadku Zachodu ?

 7. Antymarxista said

  Tyle lania wody! Ma facet talent… grafomana.

  Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=nJsfQ3bJBJg

  Oraz: https://graphics.reuters.com/CHINA-HEALTH-MAP/0100B59S39E/index.html

  Tudziez: https://coronavirus.jhu.edu/map.html

 8. Yagiel said

  Autorze Szanowny, nie szkoda słów na opisywanie… niczego? Zwanego „system polityczny Polski”.
  Ten „spP” to teatrzyk dla przedszkolaków – pamięta pan? – że dwoje-troje aktorów gra kilka-kilkanaście widzianych ról:
  spP to Kaczyński +Daniels +Mosbacher – przysłał ich do przedszkola Ktoś… niewidzialny.
  A „polski system gospodarczy” to pańszczyzna pod okiem karbowego Morawieckiego: każą mu mówić po polsku do przedszkolaków, to mówi. Każą użyć unieruchomienia czy strzykawki, to użyje.

  Pisać o głupszych/przedszkolakach mądrzejszym – rozrywka? pociecha? Nie pocieszaj się pan; skróć tekst do 3 zdań i dopisz 4.
  „Pierdolnie, kulwa, co pierdolnie – se z kumplami poglam w pikuty. W e-pikuty.” I wyjdź pan naprawdę pograć – z nimi, na prawdziwej ziemi… Nie skończysz, jak M od K+D+M+… Kn.
  Ok ?

 9. Przemysław Jakub said

  Świat stanął na głowie, a gospodarka runie i to na pewno. U mnie jest totalna kaszana, bo nie dość, że problemy związane z tym koronaświrem Wuhanką, to jeszcze mój pracodawca ma problemy z urzędem skarbowym i bankami. Tylko czekać, aż się dostanie wypowiedzenie umowy.

 10. Yah said

  Akurat ten Uniwersytet razem z Billem i Melinda planowali epidemia koronawirusa, która miała uśmiercić 65 milionów osób.

  .http://www.centerforhealthsecurity.org/newsroom/center-news/2020-01-24-Statement-of-Clarification-Event201.html

  .http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/

 11. Yah said

  Do tych 65 milionów osób jeszcze trochę zostało i Hopkins Uniwersity powie – yeah, udało się.

  Pewnie zejdzie do jesieni ( Gowin powiedział, że jesienią będze druga fala ) bo coś ludzie nie chcą umierać jak zaplanowano

 12. Jack Ravenno said

  Gospodarka runie na 100%.
  Cała ta sytuacja to hucpa.

  Dostaniemy ostro w dupę. Ani chybi…

 13. plausi said

  „Pandemia 1984”

  „to wszystko są kpiny z ludzkiej inteligencji!”

  Terror mediów koronawirusem jest jednak tak przemożny, że nie należy się dziwić, że bardziej podatni osobnicy/osobniczki/inni zostali opanowani psychicznie koronawirusem, a może nawet jego chorobą, bo terror jest masowy. Znaczna część ludności ulegał już psychodzie tej „Pandemii 1984”.

  Może nie od rzeczy będzie przypomnieć ostrzeżenie wygi dziennikarskiego Swintowna:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Nie będzie zaskoczeniem, jeśli na fali tak wspaniale wzniesionego wirusa dojdzie do masowych zgonów zgodnie z zaleceniami eugenicznej Population Control

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/26/zaskakujace-slowa-lekarza-nikt-w-polsce-nie-umarl-na-koronawirusa/#comment-889343

  A zwalczenie tej „Pandemii 1984” jest przecież tak łatwe:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/03/25/jak-najskuteczniej-zwalczyc-pandemie-who/

 14. Jack Ravenno said

  ShowID-84

  Kuglarze. Nie ma co… Ale efekty będą powalające.

 15. mate3 said

  @yah – jak katar może uśmiercić? Napiszesz? @antymarxista – sprawdziłeś może zegar l, który odlicza osoby, które zmarły na raka albo ludzi chorych na otyłość?

  Co jest z wami, jaka druga fala? Co to za banialuki o depopulacji?

 16. mate3 said

  @JARNO @plausi – bardzo w punkt, dziękuję za cenny komentarz,podnoszą na duchu…

 17. Jurek said

  Ważne , by nie wyjść na szaro.

  Teraz testują, jaka faktyczna ilość niewolników jest im potrzebna.
  Ci co są w domu, są niepotrzebni. Można się bez nich obejść.

 18. Mari said

  Różni mówią, że świat czeka na szczepionkę.
  Ciekawe. 🙂 Jeśli fachowcy od wirusów twierdzą, że przechorowanie nie daje odporności i można zachorować ponownie, to co da szczepionka?
  [Przejście kataru też nie uodparnia.]

  W polu mojej logiki to każda szczepionka daje znacznie słabszy efekt niż przebycie choroby. A przebycie nie uodparnia…
  Może nie mam racji.
  Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem.
  ***
  Za dobrych czasów (przed epidemią) służba zdrowia stała nad przepaścią. A teraz zrobiła duży krok naprzód.

 19. mate3 said

  Czyli co? Od jutra stan wojskowy, tfu wyjątkowy? A ja zapasów nie zrobił ja ten tydzień/dwa.

 20. Ola said

  no czesc, witam

  to bedzie gospodarczo masakra . nawet nie chce mi sie myslec o tym. na niemieckich internetach gadaja, ze bedzie jak w Wenezueli. #tojeqawojna. Nie wiem jak wy, ale jestem psychicznie w dolku duzo glebszym niz w jakims innym dotad. A historie ma sie przeciez bogata. Ludzie, co to bedzie?

 21. Jurek said

  Ola , idzie wiosna. Zarżymy jak skowronek 🙂 Mnie się to wszystko zaczęło podobać 🙂 i chyba zrobię łuk do polowania 🙂

  Organizm sam wie jak uzdrowić ciało.
  Ale nie uzdrowi, jeśli odporność jest słaba.

  A co to jest ta słynna odporność ?

  To jest biokomunikacja, tzn, „jednostka centralna” wie co, się dzieje w narządach, tkankach i komórkach a w przypadku pojawienia się intruza, wydaje polecenia, by pogonić dziada.

  Biokomunikację zaburzają w kolejności od najważniejszych:
  – strachy, lęki, traumy, stres w tym te, dziedziczone po przodkach
  -pasożyty ( robaki, bakterie, virusy, grzyby) a właściwie toksyny i neurotoksyny
  – geo zanieczyszczenia : prąd 50 Hz, wifi,
  – brudna żywność, woda,
  – lekarstwa, szczepionki na odporność 😂 ( jest kilka setek lekarstw rzeczywiście działających na korzyść organizmu )

  Natomiast biokomunikację naturalnie przywracają raptem 2 substancje:
  – magnez,
  – soda
  dostarczające jonów ujemnych

  oraz dodatkowo – dla pozyskiwania energii:
  – kwas cytrynowy pirogronian i tauryna
  no może jeszcze cynk, selen.

  – strachy, lęki, traumy, stres !!!! Magnez , soda !

  Ok dla Pani Oli, sposób:

  łyżeczka płaska sody , szczypta soli magnezu ( chlorek, siarczan) , 5 kropel DMSO , cynk, szczypta boraksu, 5 kropel Lugola – letnia woda do pełnej szklanki.

  po 15 min – sok z cytryny ( im więcej tym lepiej ) i trochę wody ( wypłukać zęby czystą wodą )

  po 15 min posiłek , do surówek , kiszonek pół łyżeczki kwasu askorbinowego )
  po posiłku 1 g tauryny, 1 g pirogronianu.

  I tak 2 razy dziennie.

  magnez po szczypcie do każdej szklanki napoju – może być kawa i co tam jeszcze

  PS Wielkanoc nadchodzi ! 12 kwietnia – wróble coś ćwierkają, że będzie dobrze. Ale zawsze lepsze przychodzi po chwilowym pogorszeniu.

 22. Ola said

  Jurek, ale to kazdy wie, to jest w kazdym internecie przeciez od lat. Troche wiecej sie wysil. Ale z wlewami witamin Zieby i z czapka z folii aluminiowej to sobie odpusc.

 23. Mate3 said

  @jurek – do tego trzeba dołączyć pakiet anty-stresujący : magbez, selen, d3k2.

  Ale Pani dr Witoszek Bednarczyk dobrze pisze u siebie na fb:

  ODPORNOŚĆ W COVID19 (per analogiam do innych chorób wirusowych). UWAŻAM ŻE STOSOWANIE SAMEJ DDP WYSTARCZA (DDP jest dietą, która także leczy śluzówki, w profilaktyce i postępowaniu domowym, dieta ma być zróżnicowana!) plus poniższe informacje.

  Silne bariery śluzówkowe chronią przed wejściem i namnażaniem się wirusa, pośrednim dowodem jest fakt, że jedni są nosocielami COVID19 a inni chorują ujawiając objawy od minimalnych aż do krytycznych.

  Jak wspomóc tę wstępną barierę, wysokie zawartości tych witamin chronią przed chorobą wirusową, a także zmniejszają jej intensywność:

  Witamina A zawarta jest (jako prowitamina) w żółtopomarańczowych i ciemnozielonych owocach i warzywach takich jak morele, szparagi, melon, brokuły, kapusta, brukselka,

  cykoria, sałata, dynia, szpinak, arbuz. Jeżeli chodzi o produkty zwierzęce to zawarta jest w jajku rybach, mięsach.

  Witamina E zawarta jest w olejach, mięsie, rybach.

  Witamina D jest w tranie, rybach i żółtkach.

  SĄ TO WITAMINY ROZPUSZCZALNE W TŁUSZCZACH, zatem polecam rosoły (z ziemniakiem, pieczarką, lnem, papryką czy pomidorem pokrojonym w kostkę) i inne zupy, najlepiej zmiksowane – sa przyjaźniejsze dla przewodu pokarmowego niż te niezmiksowane.

  Na stan śluzówki wpływają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, te z grupy omega 3. Najwięcej ich jest w tranie, są także w w oleju z wiesiołka, lnianym, ogórecznika a także w lnie, żółtkach i rybach.

  POTAS wpływa na stan błon komórkowych (potas na górnej granicy normy obserwujemy u zdrowych dzieci, na dolnej jest u osób starszych i ze znacznie osłabioną odpornością). Gdy jest na górnej granicy normy – oznacza to najogólniej że pompa sodowo-potasowa działa prawidłowo i system barier śluzówkowych działa dobrze.

  Uznaje się, że cynk drożdże, nasona dyni, słonecznika, orzechach i innych nasionach roślin oleistych, kalmarach owocach morza, czerwonym mięsie, czosnku, cebuli, żóltkach, roślinach strączkowych. Najbogatszym źródłem są ostrygi i … śledzie.

  Jod – sprzyja regenerecji śluzówek i gojeniu się ran. Obecny jest w rybach morskich i oceanicznych, owocach morza, algach, słoneczniku, cebuli.

  To co jest przyjazne dla śluzówki górnych i dolnych dróg oddechowych sprzyja zdrowieniu naczyń krwionośnych i zaopatrywanych nimi narządów, stawów i mięśni. To co jest przyjazne dla Twojego żoładka (a nie jest nałogiem) jest przyjazne dla śluzówek o innym umiejscowieiu.

  Tak samo jak wieloletnia specjalista wojewódzki ds alergologii i immunologii dr Danuta Myłek obserwuję, że im więcej jadamy produktów mlecznych (uszkadzają białka mleczne a także laktoza)

  tym gorszy mamy stan śluzówek, dlatego zalecam jadać je jako żródło witamin i makroelementów co 3-7 dni lub rzadziej. Tak samo jak ta osoba z olbrzymim doświadczeniem, obserwuję, że im więcej jadamy traw podobnych do pszenicy (żyto, jęczmień, owies, płaskurka, samopsza, orkisz) – tym gorszą mamy odporność. Obserwuję, że trawy bezglutenowe (ryż, kukurydza, proso) mniej uszkadzają barierę śluzówkową niż trawy tzw. glutenowe.

  Co jadać? Wyżej wymienione warzywa a także inne, grzyby czy kasza gryczana. A jeżeli zjemy czekoladę czy chałwę/tahinę – łatwie się będzie do nas dostać witaminom rozpuszczalnym w tłuszczach…

  Im więcej jadamy cukru tym silniej niszczymy barierę śluzówkową. Co masz przeciwko zupie ogórkowej, brokułowej czy zjedzeniu kapuśniaku na śniadanie?

  W końcu, im mniej jemy tym dłużej żyjemy.

  dr Ewa Bednarczyk-Witoszek

  specjalista II stopnia z laryngologii

 24. Jurek said

  ups , sorki Ola. Tym razem źle trafiłem.

 25. Ad. 21

  oraz dodatkowo – dla pozyskiwania energii:
  – kwas cytrynowy pirogronian i tauryna

  Pisz pan to częściej, Sprzedaż energetyków wzrośnie.

 26. revers said

  re18

  a byl taki film z Segalem o tajnych biolaboratorich, gdzie rowniez wydostal sie smiercionosny wirus na zewnatrz, czy to umyslnie , czy nie to jednak znalazl sie cudowny srodek ale wsrod starych indianskich roslin leczniczych, mozna powiedziec medycyna ludowa uratowla swiat.

  A nie wyznanie znanego virusologa z big farmy Merck Hillemann ze:

  „Jedyna bezpieczna szczepionka jest ta szczeionka ktora nie wzielismy”.

  Maurice Hilleman główny wakcynolog firmy Merck, który opracował ponad 30 szczepionek, w tym osiem z czternastu najczęściej używanych na świecie, m.in. niesławną (powodującą autyzm) MMR. Wakcynolog Merck przyznaje, że w szczepionkach są wirusy powodujące raka, SV40, AIDS i inne.

  Oczywiscie Segal juz nie nalezy do elity zydoszollu hoolywoodzkiego, narazil sie nie trendowym szollbiznessem, czy tam sprowokowanymi bujkami, musial szukac schronienie w zlej rosijii, czy tam u putlerka jak mawiaja internetowi kefirkowie i blogisci z goowno prawda w tle.

 27. Dictum said

  NADZEJA ?

  We Francji od dwóch tygodni nie milkną artykuły na temat profesora Didier Raoulta, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Chorób Zakaźnych w Marsylii. Codziennie lokalne media, ale i ogólnokrajowe dzienniki, poświęcają uwagę zjawisku, które, z punktu widzenia zakresu polemiki, zaczęło wykraczać poza samą kwestię leczenia zakażenia koronowirusem. Hasło „Didier Raoult” w kategorii „Wiadomości” w wyszukiwarce Google daje obecnie prawie 5,5 miliona wyników. Dla porównania, hasło „Łukasz Szumowski” – 162 tysiące.
  Burza zaczęła się od tweeta profesora 25 lutego zatytułowanego: „Koronawirus: gra skończona”. Tweet odsyłał do konferencji prasowej, na której Raoult ogłosił, że w badaniach przeprowadzonych przez Chińczyków, z którymi pozostaje w kontakcie, chlorchina, podobnie jak w przypadku poprzednich wirusów SARS, okazała się skuteczna. Nie czas, twierdził, na długotrwałe badania nad szczepionką, a na testowanie optymalnego leczenie za pomocą znanych od lat medycynie molekuł. Jego wypowiedź spotkała się z krytyką francuskiego ministra zdrowia, Olivier Vérana, i bliskiej rządowi stacji BFMTV: Raoulta oskarżono o rozsiewanie fakenewsów, a on sam zaczął otrzymywać groźby. Dwa tygodnie później profesor z Marsylii został poproszony o dołączenie do grona najbliższych doradców prezydenta Macrona w zakresie epidemii koronawirusa…
  W między czasie Raoult przeprowadził własne leczenie chorych na COVID-19, w oparciu o hydroksychlorochinę (pochodna chlorochiny mająca mniej skutków ubocznych), podawaną w ilości 600 mg na dzień przez dziesięć dni, wraz z azytromycyną (antybioktyk), podawaną przez sześć dni. Badanie były wprawdzie oparte tylko na 24 pacjentach (z grupą kontrolną z kilku innych szpitali Lazurowego Wybrzeża), jednak 16 marca Raoult ogłosił sukces: po sześciu dniach leczenia u 75% pacjentów nie było już obecności wirusa, podczas gdy w grupach porównawczych wirus utrzymywał się jeszcze u 90% procent pacjentów. Wiadomość ta wywołała sensację nie tylko we Francji. 19 marca prezydent Trump „zaaprobował” (choć sam bezpośrednio nie ma takiej władzy) wykorzystanie hydroksychlorochiny na podstawie „wstępnych bardzo obiecujących badań” – ponoć bezpośrednie otoczenie Trumpa konsultowało się właśnie z profesorem Raoultem. W samej Francji ustalenia profesora wywołały rozdźwięk i podział: ostrożność ze strony rządu zadeklarował sceptycyzm wobec chińskich wyników, ostrożność w stosunku do wyników Raoulta i zlecił szersze badania (co zajmie przynajmniej kilka dobrych tygodni); poszczególne szpitale, a czasem całe regiony, zaczęły decydować o natychmiastowym wdrożeniu „protokołu Raoulta” (bo w końcu każdy lekarz ma prawo przepisać leczenie według swej najlepszej wiedzy medycznej); po trzecie entuzjazm zwykłych Francuzów wobec profesora przypominającego swym wyglądem pustelnika-hippisa druida Panoramiksa z komiksów Asteriksa, oferującego w miejsce magicznego napoju powszechne testowanie i hydroksychlorochinę. Świeżo powstała grupa na Facebooku „Didier Raoult Vs Coronavirus 💪” liczy obecnie już prawie 350 tysięcy członków, a konto Twitter profesora ponad 180 tysięcy obserwujących.

 28. revers said

  szwecja bez blokad antywirusowych …

  https://polskatimes.pl/koronawirus-szwecja-bez-blokad-gospodarczych-i-spolecznych-nieliczne-ograniczenia-czy-ta-strategia-walki-z-epidemia-bedzie/ar/c1-14886207?fbclid=IwAR0Ra1tzOZCR1tMscsKD2pm-fT-6JE12sX8GrQRmSLw7ijAURdCWjZ7Q6bI

 29. Plausi said

  Myślenie logiczne utrudnia włączenie do stada …

  n.p. @18, Mari
  „Różni mówią, że świat czeka na szczepionkę.
  Ciekawe. Jeśli fachowcy od wirusów twierdzą, że przechorowanie nie daje odporności i można zachorować ponownie, to co da szczepionka? “

  … do statda bydła… rzeźnego ?

  @20, Ola
  „jestem psychicznie w dolku ”, tzn. że „wirus 1984” już zadziałał, typowe objawy tego wirusa, ten wirus opanowuje komórki mózgowe.

  Mendia gównego nurtu otrzymały polecenie zapełnić tzw. „wiadowmości”, no bo wiadomo o co chodzi, stąd wiadomości, wyłącznie doniesieniami o tzw. „koronawirus”, nie ma innych doniesień, aby opanować umysły widzów i słuchaczy pytaniem, czy ja już mam „koronawirus”, z uwgi na to, że WSZYSTKIE media są kontrolowane, te w internecie też, wszystkie posłusznie wykonują swoje zadanie skażania ludności „wirusem 1984”. Opłatą medialną skażamy więc nas samych, podobnie czynią narkomani.

  Od dziesięcioleci było już zapowiadane, „to jest w kazdym internecie przeciez od lat ”, że „zrobią ludzkości TAKI KRYZYS, że sama będzie się się prosiła o NOWY RZĄD GLOBALNY”, czy też NWO.

  Pani Olu, niech pani zacznie, no bo wirusa „1984” to ma pani najwyraźniej i chyba się go pani nie pozbędzie, jeśli pani nie pójdzie na spacer, aby się odprężyć i pozbyć „wirusa 1984”, czas więc wołać o NWO, czekamy.

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/22/kryzys-gospodarczy-i-coronawirus-21-03-2020/#comment-888497

  26, Revers
  „medycyna ludowa uratowla swiat”

  W związku ze zdominowaniem medycyny przez przemysł farmaceutyczny, tu dla przypomnienia jego rola w przeszłych i dzisiejszych nieszczęściach

  http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/

  zostało zastąpione leczenie, z końcową fazą wyleczenia, przez dożywotnie podawanie „lekarstw”, n.p. w dziedzinie nadciśnienia, co ma niebywałe znaczenie dla obrotu i zysków tego przemysłu. Podobna zasada obowiązuje w przemyśle narkotyków.

  Najważniejszym zadaniem lekarzy jest zamiana pacjenta w konsumenta produktów przemysłu farmaceutycznego.

 30. Dlaczego nikt nie powtarza, że na wirusy nie ma szczepionek?

 31. Yah said

  Ad 15 ad Mate3

  Tak 😀

  Przecież nie chodzi o katar tylko o statystyki. Od paru tygodni katar stał się śmiertelną i groźną chorobą 😀

 32. Janusz said

  No cóż, świat zglobalizowany do ziemskiej wsi okazał się politycznym NWO-skim śmieciem.
  Państwa zostały pozbawione autonomiczności deregulacji funkcjonalnej. Widać wyraźne uzależnienie finansowe i gospodarcze.
  Zrezygnowanie państw z produkcji, lub sprzedaży sektorów strategicznych. To wszystko niestety wychodzi teraz bokiem niejednemu narodowi.
  Niezależność choć w najmniejszym stopniu powinna być zachowana.
  Sytuacja obecna ukazuje też jak bardzo państwa rozluźniły pewne sektory dotyczące funkcjonowanie państwa w sytuacjach nadzwyczajnych.
  Nie ma tu miejsca na opisywanie tego wszystkiego bo miejsca za mało. Piszę tylko ogólnikowo ale chyba zrozumiale.
  Polityka, finanse, NWO to podstawowe przyczyny tego co teraz się dzieje na świecie. A niby wiadomo było już o wiele wcześniej, że do tego dojdzie.
  Ktoś tu napisał, że na wirusa nie ma szczepionki. No, może w/g niego tak jest.
  Jednak jak już wspomniałem kasa, kasa i jeszcze raz kasa. To decydujący czynnik braku lekarstwa i szczepionki na te czy inne leki lub szczepionki.
  https://killuminati.pl/ted-2018-dr-dan-gibson-prezentuje-maszyne-produkujaca-wirusy-i-szczepionki/ — wart sobie obejrzeć.
  A to niestety prawda. Polityka, kasa i NWO to jest ten najgroźniejszy wirus świata.

Sorry, the comment form is closed at this time.