Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nocna zmiana

Posted by Marucha w dniu 2020-03-30 (Poniedziałek)

W ramach pomocy dla przedsiębiorców PiS zmienił wczoraj [27.03] kodeks wyborczy. Tradycyjnie już pod osłoną nocy. Do tego całkowicie niezgodnie z prawem, bo bez zachowania półrocznej karencji i z naruszeniem regulaminu sejmu.

Istotą przegłosowanych poprawek jest umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom na kwarantannie i powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Możliwość oddania głosu nowym sposobem obejmie ponad 21% obywateli Polski czyli 35% wyborców ogółem. Nie są to zatem wbrew deklaracjom polityków PiS korekty kosmetyczne, lecz fundamentalna zmiana systemu głosowania.

Stoi to w oczywistej sprzeczności z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego dotyczącymi zachowania półrocznego vacatio legis przy zmianach w prawie wyborczym.

Jak widzimy PiS nie cofnie się przed niczym by skutecznie doprowadzić do reelekcji Andrzeja Dudy. Świadczy o tym także „niespodziewany” sukces Marka Jakubiaka, który bez funduszy i struktur zebrał wymaganą ilość podpisów pod własną kandydaturą…

Zresztą sama „tarcza antykryzysowa” zawiera wiele innych „kwiatków”, które z walką z kryzysem nie maja wspólnego dokładnie nic. Skrajnym przykładem jest tutaj nadanie prokuraturze uprawnień do ograniczania wolności obywateli bez decyzji sądu. Dzięki temu już za kilkanaście dni Zbigniew Ziobro będzie mógł nałożyć na każdego z nas areszt domowy według własnego widzimisię.

Ale to nie wszystko. Inny zapis wstrzymuje na okres epidemii bieg przedawnienia w sprawach skarbowych. Jako, że stan epidemii może trwać ciągle, de facto likwiduje to instytucje przedawnienia.

Ile innych zapisów tego rodzaju znajduje się w „tarczy antykryzysowej”? – trudno ocenić. Przede wszystkim dlatego, że ten obszerny projekt procedowany był w obłędnym tempie, praktycznie uniemożliwiającym zapoznanie się z treścią samym głosującym.

Jednak już teraz możemy ocenić, że serwowane nam lekarstwo jet dużo groźniejsze od samej choroby. Tym bardziej, że kiedy epidemia i wywołany nią kryzys przeminie, nowe, złe prawo pozostanie.

Przemysław Piasta
28.03.2020

Komentarzy 14 do “Nocna zmiana”

 1. Zbyszko said

  „kiedy epidemia (…) minie..”
  Z tym tylko, że jest jeszcze coś takiego :
  .https://www.youtube.com/watch?v=Pcu2lA6yZJ4

  I byłbym bardzo zawiedziony, obserwując ten cały już chyba do końca zniszczony świat, gdyby to co juz przyszło nie było tym zapowiadanymi Czasami Oczyszczenia.

 2. bryś said

  Dlaczego tych wszystkich gównianych ustaw „opozycja” nie zaskarża? Łącznie z nielegalnymi rozporządzeniami wynikającymi z ustawy o epidemiach (tej nowej)?

 3. Olo said

  Żydobanderowscy bandyci z reżimu dobrej zmiany nie cofną się przed niczym, by wykorzystując koronawirusową histerię, do końca zniszczyć Polskę i Polaków. Już niedługo, w wyniku wprowadzonych przez reżim restrykcji, polska gospodarka i polscy przedsiębiorcy zaczną bankrutować. Tylko na to czekają międzynarodowe korporacje, które po to tylko zainwestowały w żydobanderowską dobra zmianę, by za długi przejąć polskie firmy, przedsiębiorstwa, majątki, mieszkania, domy i ziemię. A kiedy to już się stanie, epidemia koronawirusa szybko się skończy i w miejsce Polaków pojawią się chazarowie z likwidowanego Izraela, którzy przejmą całkowitą kontrolę nad wszystkim, co zostało Polakom odebrane.

 4. JW said

  „Jednak już teraz możemy ocenić, że serwowane nam lekarstwo jet dużo groźniejsze od samej choroby. Tym bardziej, że kiedy epidemia i wywołany nią kryzys przeminie, nowe, złe prawo pozostanie.”
  Mówię to od samego początku tego cyrku. Nie boję się żadnej tzw. epidemii, nie mówiąc o pandemii, tylko tego, co (((oni))) z nami (z)robią pod jej pretekstem.
  @Bryś: Dlatego, że nie jest to żadna opozycja. Gdyby była przy korycie, postępowałaby podobnie.

 5. Yagiel said

  @JW – żadna opozycja
  ‚Opozycja’ to pojęcie przestrzenne, jak prawica-lewica:nie ma to nic wspólnego z rozumem czy dialogiem racji… Za fuchę ‚poseł rządowy’ tak samo jak za fuchę ‚poseł opozycyjny’ wypłaty – od „suwerena”-durnia – są te same.
  Gdyby ‚posły opozycji’ dostawali np. 150% tego, co ‚rządu’, zobaczyłby pan, czy są chętni do ‚rządu’…
  Ale cóż: CHCĄCY np „suweren” NIE MA SZKODY

 6. AlexSailor said

  @JW

  Mam tak samo. O tym czy zachoruję lub umrę, decyduje miłosierny Bóg, który wybierze najlepiej, jak to możliwe. A to są decyzje nienażartych złodziei i obłudnych psychopatów.

 7. AlexSailor said

  @Olo

  „Już niedługo, w wyniku wprowadzonych przez reżim restrykcji, polska gospodarka i polscy przedsiębiorcy zaczną bankrutować.”

  No ale właśnie o to chodzi. Ma zostać przejęte przez państwo rządzących i rozdane swoim lub za łapówy.

 8. Piskorz said

  re art Jak widzimy PiS nie cofnie się przed niczym by skutecznie doprowadzić do reelekcji Andrzeja Dudy.”. ..To było pewne na 100%. A nam ….przedstawiają ewentualnych kandydatów na urz. prezydencki.!!

 9. Birton said

  PIS to antypolska, probanderowska ekspozytura interesów amerykańsko – żydowskich, rządząca teraz z ich nadania i błogosławieństwa.
  PO to antypolska, probanderowska ekspozytura interesów niemiecko – żydowskich, rządząca przedtem z ich nadania i błogosławieństwa.
  SLD to antypolska, probanderowska ekspozytura interesów rosyjsko – żydowskich, rządząca przedtem z ich nadania i błogosławieństwa.
  Żydzi okazali się ostatnio największymi wrogami Polaków, jeszcze większymi niż Ukraińcy i Niemcy

 10. outsiderR said

  „Żydzi okazali się ostatnio największymi wrogami Polaków, jeszcze większymi niż Ukraińcy i Niemcy”

  Czemu „ostatnio”?

  ——
  Bo autor chyba przespał ostatnie 60 lat.
  Admin

 11. Boydar said

  Chyba, qurwa, sześćset !!!

  A jak bym się napił to dałbym i dwa razy tyle, lekką ręką.

 12. Marian44 said

  Skąd się wziął zwyczaj „nocnej zmiany”?
  To nie jest trudne pytanie,wystarczy zapytać,która jest godzina u naszych „Największych” mocodawców i autorów procedowanych przepisów, którzy chcą na bieżąco kontrolować przebieg debaty posłusznych marionetek.
  Za PRL-u nie było nocnych obrad Sejmu,bo ta różnica czasowa była niewielka,więc nasi radzieccy przyjaciele mogli bez kłopotu śledzić „wydarzenia na Wiejskiej” :-)))))

 13. JARNO said

  a żaden człowiek nie zauważył, jak całkiem niedawno naczelnik Kaczyński powiedział, że ‚zjednoczona prawica’ buduje Polskę na DZIESIĘCIOLECIA!!
  .
  No to buduje!! mając pod pachą ‚politykę historyczną’ jaką Kaczyńscy ‚wypracowali’ w pocie czoła, chyba ‚od zawsze’ bo sam słyszałem jak Sasin się zaklinał w Polsacie, że o NATO, EU, wolnym rynku to ‚zjednoczona prawica’ >>od ZAWSZE.
  .
  A jeszcze słyszałem -chyba jest na youtube.gdzie pochowają Kaczyńskiego (no bo śmiertelny)?? Wawel?? czy nie za skromnie?? I co zrobią osierocone owieczki ‚zjednoczono-prawiczkowe’??

 14. Yagiel said

  Boydarze – przypominam Sienkiewicza: /ci/ Żydzi to dobra przymieszka do Narodu… Tylko – jakiego ?

  Jest Naród-Rodów, pamięć-ciągłość, no wiesz… I jest naród-bizonów, typu „gówno chłopu, nie zegarek”. Ale znów: są, płci obojej, Chłopi jak Piast i chłopi w glifosacie umoczeni po…

  Gospodarz Gościa uszanuje – gościa nie musi. A Kaina to… No!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: