Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Podlaskie: kościół pełen wiernych mimo kwarantanny, interweniowała policja

Posted by Marucha w dniu 2020-03-30 (Poniedziałek)

Mimo obowiązującej na terenie całego kraju kwarantanny i zakazu zgromadzeń, w kościele w Dąbrówce Białostockiej na mszy zebrało się kilkudziesięciu wiernych. W kościele musiała interweniować policja.

Jak informuje Gazeta Współczesna, w niedzielę 29 marca w kościele w św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej na mszę przyszło kilkadziesiąt osób. Na miejsce została wezwana policja.

– Funkcjonariusze naliczyli kilkadziesiąt osób i w związku z tym prowadzone będą czynności wyjaśniające – powiedział Gazecie Współczesnej nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

„Już dawno powinien być wprowadzony stan klęski żywiołowej”

W Polsce z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa ogłoszono stan epidemii, zamknięto szkoły, przedszkola, odwołano zajęcia na uczelniach, zamknięto sklepy, restauracje i centra handlowe. Działają jedynie sklepy spożywcze oraz apteki. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób. Polska zamknęła także tymczasowo swoje granice dla obcokrajowców, Polacy wracający z zagranicy są poddawani obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie.

Władze zalecają także Polakom pozostawanie w domach i nie wychodzenie na zewnątrz bez ważnego powodu.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powiedział wczoraj na antenie Radia Zet , że w Polsce w obecnej sytuacji już dawno powinien być wprowadzony stan nadzwyczajny w postaci stanu klęski żywiołowej.

Rzecznik zapytany o odpowiedzialność jaką mogą ponieść te osoby, które zdecydują o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja, odpowiedział, że z punktu widzenia prawa, grozi im Trybunał Stanu i odpowiedzialność konstytucyjna.

W tych warunkach już dawno powinien być wprowadzony stan nadzwyczajny w postaci stanu klęski żywiołowej. Ustawa o stanie klęski żywiołowej mówi o tym, że przyczyną wprowadzenia takiego stanu jest masowe występowanie choroby zakaźnej – powiedział RPO.

Bodnar podkreślił, że koronawirus jako choroba zakaźna występuje w Polsce na masową [? – admin] skalę i wpływa na zmianę codziennego sposobu funkcjonowania. Dodał, że w tym kontekście można mówić także o odpowiedzialności przed sądem, odpowiedzialności odszkodowawczej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 27 do “Podlaskie: kościół pełen wiernych mimo kwarantanny, interweniowała policja”

 1. maasteer said

  Podlasie się nie poddaje! Chrzanić pseudo pandemie!

 2. Jowram said

  Klątwa rzucona na komendę Powiatową Policji w Sokółce i Komisariat w Dąbrowie Białostockiej
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/?m=1

 3. Joannus said

  Ad 2

  ”Klątwę rzucił z upoważnienia Jezusa Chrystusa Króla i Pana
  Jego nędzny sługa Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)”

  Cyprian Polak, ma urojenia bezpośredniego kontaktu z Panem Naszym,

  Psychicznych nie brakuje, a skutkiem pandemii będzie znacznie więcej.

 4. Plausi said

  Chrześcijanie muszą znowu do katakomb

  aby odprawiać mszę. W globalnym imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  jest jak w imperium rzymskim, wolność wyznania, pod warunkiem, że wyznanie jest właściwe.

  Władza zaprasza jednak do wspólnego święcenia Purim

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  i do święcenia Hanuki w pałacu, który zajmuje błazen wyznaczony na prezydenta w Polsce.

  Możemy sobie wyobrazić jak „starsi bracia” naszego kochanego papieża bawią się tą sytuacją, w której zagwarantowli w UE prawo do wolności wyznania. Jeżeli „pandemia 1984” jest karą boską, to pewnie za to, że wydano kościół w ręce morderców Jezusa.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

 5. lewarek.pl said

  A tymczasem ja wczoraj w kościele byłem sam JEDEN. Oprócz, oczywiście, tzw. posługujących. Ksiądz odprawił pełną, długą Mszę, w trakcie której wygłosił normalne kazanie. DO MNIE!

 6. Kurdelebele said

  Re
  …Bodnar podkreślił, że koronawirus jako choroba zakaźna występuje w Polsce na masową [? – admin] skalę i wpływa na zmianę codziennego sposobu funkcjonowania…

  Matousz Pinokio nie może wprowadzić stanu klęski żywiołowej z dwóch obiektywnych a istotnych powodów :

  – bo wie, że ta „epidemia” jest boojdą na resorach;

  – wypłacane emerytom w kwietniu 13-tki by się zmarnowały.

 7. Kwal said

  Ad.5. Ja byłem w kościele w podkrakowskiej wsi Rączna. Naliczyłem 14 osób. Tu ksiądz nie zwariował. Msza przebiegał normalnie. Ogłosił wprawdzie bo musiał to co czołowy judaista pan Gądecki kazał ogłosić w kościołach, że 5 osób na mszy. Spowiedź będzie normalnie w konfesjonale i komunia przy ołtarzu, na klęczkach do ust….dobrze, że nie wszyscy Duchowni dostają szajby ! Szkoda tylko, że wiernym w większości odbija….

 8. karlik said

  Konstytucja mówi wyraźnie:
  „Art. 53.

  Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
  (…)

  Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.(…)”

  Nie wiem czy ustawa , może zmieniać lub prawa wynikające z Konstytucji, ale skoro może to po co Konstytucja.

  Ja rozumiem, że jest sytuacja trudna i wymaga odpowiedniego zachowania ludzi i środków bezpieczeństwa, ale po to mamy Konstytucję
  by ją przestrzegać, a ona stanowi :

  „Rozdział XI
  STANY NADZWYCZAJNE

  Art. 228.

  W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

  Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.

  Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.

  Ustawa może określić podstawy, zakres i tryb wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

  Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa.

  W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.

  W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.”

  Więc do póki nie ma ogłoszenia stanu nadzwyczajnego to rząd niech nie ogranicza praw obywateli, a zacznie czytać konstytucję..
  Zawsze w potrzebie ludzie szturmowali Kościół i wiara pomagała.

 9. UZA said

  Ad. 5 i 7)
  W moim kościele parafialnym w Poznaniu na mszy było kilka osób. Wszyscy przyjęli Komunię jak się należy – na klęczkach i do ust. Trzy tygodnie temu frekwencja była trochę lepsza (ok 40), ale większość przyjmowała na rękę (była możliwość wyboru: jeden ksiądz podawał po dawnemu, a drugi – po nowemu) . Teraz moderniści się zestrachali i zostali w domach, wszystko wróciło więc do normy. No i dobrze ! Choć, oczywiście, trzeba się modlić… za wszystkich (i za siebie).
  Ad. 6)
  Stan wyjątkowy oznaczałby przełożenie wyborów na czas, kiedy skończy się obecne oszołomienie, a kryzys (prawdziwy, nie medialny) zajrzy ludziom w oczy. Wtedy Prezydent Duda – kojarzony z aktualną władzą – miałby problem (żelazny elektorat mógłby nie wystarczyć). Teraz, to co innego – wystraszeni obywatele w większości wierzą, że rząd (oraz pan Prezydent) o nich dba i mądrze wszystkim kieruje, „żeby nie było u nas tak, jak we Włoszech”.

 10. AlexSailor said

  Do czytających ten portal Kapłanów Boga i sług Syna Jego.
  Zwiększcie ilość odprawianych mszy świętych, odprawiajcie, ile możecie, nawet co godzinę od świtu do późnej nocy. Nie koncelebry, ale pojedynczo. Widać sataniści bardzo się boją mszy, że tak perfidnie w nią uderzyli.
  I o dziwo nie tylko bez oporu „arcypasterzy” ale z ich pełną współpracą.
  Szkoda tu się rozpisywać więcej.
  Odprawiajcie, składajcie ofiary na MAXA, ile wam wolno, czy są wierni, czy pięciu czy jeden, czy 50, czy wcale.
  Jeśli msza święta w dzień powszedni była o 8:00 i 18:00, a jest was czwórka, to odprawcie o 7:00, 8:00, 9:00, 12:00, 17:00, 18:00, 19:00 i 20:00.

 11. mate3 said

  Ad. 2 Jowram – to są urojenia tego (chorego?) pana, które KK oddala od siebie i każe uważać. Czemu to postujesz tutaj? Nie widzisz kłamstwa?

  Zresztą wystarczy przeczytać pierwsze zdanie, że „wirus został wypuszczony poprzez chemitrals, stąd ludzie umierają w północnych włoszech więcej i to jest dobre dla Pana Jezusa, bo on to sobie weźmie jako ofiara” – to już było za dużo. To jak lasery wifi jednej babeczki z ntv. Tych stek bzdur nie da się czytać.
  Szkoda „szczempić” nerwy.

 12. mate3 said

  @joannus – „a skutkiem pandemii będzie znacznie więcej.”

  Zdezelowanych idiotów będzie więcej. Morawietzky już przepowiedział przyszłość dzisiaj. Będzie KRACH KRACH KRACH i bida z nędzą. Ojjjjjj – TO NIE MY TO INO WIRUS. I co nam zrobicie? Nic, bo bezrobocie będzie 20% – jak za KLD!

 13. Msza katolicka??nie wolno, no chyba że jest kiwanka w synagodze w święto Purim!!nawet w TVP..
  https://vod.tvp.pl/video/programy-redakcji-ekumenicznej,nabozenstwo-swieta-purim-2020,46821685

 14. Marek said

  Niemiecki dr pulmunolog o covid:

 15. Mari said

  Za komuny do kościołów milicja nie wchodziła. Można było się tam ukryć. Jak widać – jest „nowocześniej”. Co jeszcze przed nami?

 16. Jan said

  Klątwa rzucona na Komendę Powiatową Policji w Sokółce i Komisariat w Dąbrowie Białostockiej

  30.03.2020

  Zapisz dziecko
  – Tak, dziecko, rzucisz klątwę na Komendę Policji w Sokółce i placówkę w Dąbrowie Białostockiej.
  Klątwa będzie do czasu aż w duchu przynajmniej przeproszą za swoje zachowanie i nie będą go więcej powtarzać.
  Co do tego małego judasza. Wszystkim się nie zajmuj, otrzyma swoją zapłatę.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

  Komenda powiatowa policji w Sokółce,
  Komisariat policji w Dąbrowie Białostockiej

  Opamiętajcie się, policjanci z Sokółki i Dąbrowy Białostockiej, szczególnie Ty komendancie Sokółki gdyż należy sądzić, że Twoją to decyzją się stało, a jeśli nawet nie to sprawa jest prosta. Gdybyś, komendancie zrobił wcześniej spotkanie i powiedział, że nie będzie żadnych interwencji w kościele i wchodzenia do kościoła to by ich nie było.

  Jak wam nie wstyd?
  I nie zasłaniajcie się przepisami, które są od kilku dni. W Auschwitz też były przepisy i to nawet dłużej niż kilka dni. Też byście je wykonywali?

  Zhańbiliście swoje mundury, mundury polskiego policjanta i ja jako potomek prawdziwej polskiej elity mundurowej, wnuk polskiego oficera II Rzeczpospolitej, podpułkownika Tadeusza Michałowskiego to wam mówię. Wasi zmarli „koledzy” policjanci z tego czasu patrzą na was ze wzgardą a nawet i z PRL.

  Jak wam mogło przyjść do tych waszych głów zakłócać Najświętszą Ofiarę i liczyć ludzi?
  Tfu!
  Zatem jako potomek prawdziwej mundurowej elity symbolicznie was degraduję.
  Odtąd nie jesteście dla mnie policjantami.

  To jednak nie wszystko bo jak można przeczytać wyżej główny cel tego wpisu to nie jest.

  ………………………………………………….

  Zatem rzucam klątwę Bożą na Komendę Policji w Sokółce i Komisariat w Dąbrowie Białostockiej.

  Strzeżcie się gniewu Boga, bo wobec Jego gniewu nie pomoże wam ni premier Morawiecki, ni światowa masoneria, ni sam szatan któremu sprawiliście wielką przyjemność.

  Zatem drugi raz. Bóg was przeklina- anatema.
  I trzeci raz – Bóg was przeklina – anatema.

  Klątwę rzucił z upoważnienia Jezusa Chrystusa Króla i Pana
  Jego nędzny sługa Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/klatwa-rzucona-na-komende-powiatowa.html

 17. karlik said

  Ja jedynie chciałbym dodać wykładnię prawną pana Romana Giertycha, na pewno kłamie.

  „Dotychczas wprowadzane ograniczenia odnoszące się do wychodzenia z domów są oczywiście nielegalne. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008r. „o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” na podstawie, której Minister Zdrowia wprowadził ograniczenia w opuszczaniu domów nie daje ku temu podstaw. W art. 46 ust. 4 jest mowa jedynie o możliwości ograniczania sposobów przemieszczania się. Tymczasem zakaz wychodzenia z domów za wyjątkiem określonych sytuacji jest możliwy jedynie w sytuacji wprowadzenia stanu wyjątkowego na podstawie Konstytucji i w oparciu o ustawę o stanie wyjątkowym. To właśnie ta ustawa w art. 18 ust. 2 pkt. 1 mówi o możliwym zakazaniu „przebywania lub opuszczania w ustalonym czasie oznaczonych miejsc, obiektów i obszarów.” Tak więc wszystkie mandaty dzisiaj dawane ludziom będą niestety musiały być anulowane przez sądy, bo mimo że słuszne, to brak jest podstawy prawnej do ich stosowania. Taką jedyną podstawą do ograniczania praw obywatelskich jest stan wyjątkowy, który nie został wprowadzony. Należy również zaznaczyć, że na podstawie art. 23 ustawy o stanie wyjątkowym kara za złamanie zakazów poruszania może być znacznie surowsza, gdyż w grę wchodzi nawet areszt wobec osób naruszających zakazy.
  PiS nie chce wprowadzić stanu wyjątkowego z dwóch powodów. Jeden jest wszystkim znany: PiS chce wyborów w maju. Ale jest też wydaje mi się drugi powód. W art. 8 ustawy o stanie wyjątkowym jest zdanie, że „w czasie stanu wyjątkowego organy władzy publicznej działają w dotychczasowych strukturach organizacyjnych państwa”. To oznacza, że nie można dokonywać zmian w organach władzy publicznej. A przecież PiS od lat marzy, aby wymienić I Prezes SN. Tymczasem wprowadzenie stanu wyjątkowego zamroziłoby kadencję I Prezes SN do czasu zakończenia tego stanu. Ponieważ interpretacja art. 8 ustawy o stanie wyjątkowym nie byłaby poddana pisowskiej logice prawnej, gdyż byłaby dokonywana przez sędziów SN, to mielibyśmy I Prezes SN do końca stanu epidemii, a więc prawdopodobnie do zakończenia kadencji Prezydenta Dudy.
  I ta sprawa jest jednym w poważnych, choć skrywanych, powodów zaniedbania obowiązków przez rząd polegającego na unikaniu wprowadzenia stanu wyjątkowego.”

 18. Zbyszko said

  Słyszałem, że rok temu o tej porze w Polsce zachorowało ok 3mln! osób na grypę, a zmarło ok 10tyś… Czy ktoś o tym coś mówił?

 19. ? said

  Re 16:
  Nie ma „słyszałem”, są suche dane i fakty:

  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

 20. karlik said

  Ad.17 „Słyszałem, że rok temu o tej porze w Polsce zachorowało ok 3mln! osób na grypę, a zmarło ok 10tyś”

  „Według danych NIZP-PZH, w sezonie jesienno-zimowym (1 września 2018-7 kwietnia 2019) na grypę i choroby grypopodobne zachorowało aż 3 692 199 osób, czyli o 18 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. O ciężkim przebiegu grypy w tym sezonie świadczy fakt, iż mimo mniejszej w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 6 proc. liczby hospitalizacji (14 976), odnotowano wyższą liczbę zgonów (143) – aż 104 osoby więcej niż w sezonie 2017/2018.” .https://pulsmedycyny.pl/najwieksza-od-5-lat-smiertelnosc-z-powodu-grypy-958452

 21. Józef Bizoń said

  Bezprawne działania policji.
  Mogą wiernym i proboszczowi naskoczyć.
  Więcej tu
  https://marucha.wordpress.com/2020/03/30/zarzadzanie-strachem-czyli-kiedy-sie-to-rypnie/#comment-890354

  ————
  Niestety, to ony mają pałki i gaz, a nie proboszcz…
  Admin

 22. Plausi said

  A kiedy zapanuje kapitalizm i deomokracja na świecie

  (demokracja jest wręcz synonimem kapitalizmu), i nie będzie potrzeba już żadnych pieniędzy, bo wszyscy zostaną zachipowani, to będzie miała miejsce taka rozmowa wnuczka:
  „Dziadku, a co to są te pieniądze ?”
  „No, jakby ci to wytłumaczyć ? No, pieniądze, pieniądze … ? A, widzisz, na przykład za pieniądze można było kupić masło.”
  „Dziadku, a co to jest masło ?”

  To jest adaptacja starego dowcipu z czasów PRL do potrzeb dnia dzisiejszego, równie dobrze można by to ująć.
  „Dziadku, co to jest msza ?”
  „Jakby ci to wytłumaczyć, no, na mszy dawno, dawno temu można się było niegdyś modlić do Boga.”
  „Dziadku, a co to jest Bóg ?”

  Jeżeli odpowiedzialni za areszt domowy całego narodu i sabotaż gospodarki narodowej nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej, to możemy takie zjawisko jak Polska z całym spokojem zlikwidować, tym razem ostatecznie. Z uwagi na to, że w Polsce żadna jurysdykcja praktycznie nie istnieje,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  pozostaje jedynie sąd społeczny i latarnie uliczne.

 23. D-T said

  Kazik ma rację… Palec wskazujący podniesiony do góry – to wzmacnia powagę postury…

 24. Czy my jesteśmy katolikami?

 25. Zbyszko said

  Józef Bizoń i Admin @21 być może oni mają pałki i gaz, ale księża też nie są bezbronni bo mają klątwy :
  .https://www.youtube.com/watch?v=b_HvDoIxmwU

  TVN podskakiwał ks. Natankowi i po klątwie… musieli go ratować Amerykanie

 26. Aspera said

  W ubiegły piątek poszłam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do katowickiej katedry i zastałam drzwi zamknięte. Bardzo się z nimi mocowałam, potem pomyślałam, że pewnie jestem już osobą ponad limit i dlatego nie wpuszczają. Kartka jakaś wisiała a mnie nie przyszło do głowy, żeby ją czytać, bo byłam przekonana, że to stare ogłoszenie. Poszłam do kościoła pw. św. Piotra i Pawła, bo tam nabożeństwo zaczyna się 0,5h później a od katedry to 10 minut drogi pieszo. Wtedy dopiero dowiedziałam się, po przeczytaniu kartki na drzwiach, o zarządzeniu biskupa, że wszelkie nabożeństwa mają odbywać się bez udziału wiernych.

  Ta treść do mnie nie docierała, bo z zarządzeń władz rządowych wynikało, że dopuszcza się udział osób świeckich w ilości 5. Więc myślałam, że załapię się do tej uprzywilejowanej 5-tki osób, o której mówiły zarządzenia rządowe. W kościele trwała/kończyła się cicha adoracja. Były 3 osoby, więc tym bardziej miałam nadzieję. Niestety, po zakończeniu adoracji, ministrant zwrócił nam uwagę, że musimy opuścić kościół, bo takie jest zarządzenie biskupa. Podjęłam dyskusję, powołując się na „Wskazania Prezydium Episkopatu dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach”, ale ministrant odpowiedział, że trzeba stosować się do zarządzeń naszego, lokalnego biskupa a nie Episkopatu. W mojej poirytowanej odpowiedzi wyraziłam przekonanie o niewątpliwym związku takiego zarządzenia biskupa z jego, tzn. biskupa, przeszłością.

  Jak długo żyję, jeszcze nigdy nikt nie zabraniał mi być w kościele, zwłaszcza w czasie nabożeństw i Mszy św., tym bardziej w trudnym czasie. Że tym zakazującym jest biskup i jego podwładni, to jakieś monstrualne kuriozum.

  Dlatego w pełni zgadzam się z przesłaniem diecezjan gliwickich, w której to diecezji – jak wynika z nagrania – dzieje się to samo, co w katowickiej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=jPLMmFaKVo4&feature=youtu.be

  O Wskazaniach Prezydium Episkopatu z dnia 21.03.2020 mówił Krajski w tym nagraniu:
  .https://www.youtube.com/watch?v=m0k8TmSzK08

  Na stronę KEP nie umiem wejść (komunikaty przy łączeniu: „przekroczono limit czasu”), nie wiem, czy z powodu mojego przestarzałego sprzętu, czy innego powodu

 27. Plausi said

  Samotność kościelnej hierarchii

  @26, Aspera

  ” zarządzeniu biskupa, że wszelkie nabożeństwa mają odbywać się bez udziału wiernych”

  Chodzi o stworzenie kościoła bez wiernych. Jakiż to biskup, jakiż stan umysłu biskupiego ? Jak widać proces parszywienia hierarchii kościoła, jakiego podjął się nasz dzielny papież, dobiega końca.

  Czy jest możliwy kościół bez wiernych ? A jakiż sens może mieć kościół bez wiernych ? Co warta kościół składający się z jednego biskupa wyjącego na puszczy?

  Czy jest możliwy kościół bez biskupów ?
  Historia uczy, że nie tylko możliwy, ale często praktykowany i konieczny, kiedy panował terror wobec wiernych, jak dziś pod terrorem „pandemii 1984”.

  Biskupi zostali opuszczeni przez wiernych, czy też przez Boga. No cóż, „Gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.”

  A więc
  @4, Plausi
  „Chrześcijanie muszą znowu do katakumb ” czas oczyścić hierarchię kościelną z parszywej zarazy. Czas na akcję odwszania kościoła i to nie tylko kardynałów czy biskupów ale też zdegenerowanych duszpasterzy niższego rzędu.

  Ale to było już wiadome za czasów naszego kochanego papieża, jak to wskazuje trzeci link w tekście @4, Plausi.

  Na przestępczy charakter band wyznaczonych do nadzoru nad Polakami jako tzw. administracja państwowa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  zwracaliśmy już uwagę wielokrotnie. O głównej właściwości państwa demokratycznego patrz:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  A jeśli Antychryst przejął kierownictwo administracji państwowej ?

Sorry, the comment form is closed at this time.