Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  beznazwy o List przełożonego generalnego…
  UZA o Jeszcze o Gierku…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Powstaje druga część „Pasji”! Mel Gibson stworzy kolejne arcydzieło?

Posted by Marucha w dniu 2020-03-30 (Poniedziałek)

Dużymi krokami zbliża się premiera filmu „Męka Chrystusa: Zmartwychwstanie”. Ekranizacja drugiej części „Pasji” Mela Gibsona jest zaplanowana na 2021 rok.

Jim Caviezel, odtwórca roli Jezusa, ujawnił rąbka tajemnicy na temat filmu w wywiadzie dla Fox News.
Produkcja Mela Gibsona ma być kontynuacją opowieści o historii zbawienia. Według zamiarów reżysera, w centrum akcji znajdzie się zmartwychwstanie Chrystusa. Zdaniem Caviezela, film ma okazać się prawdziwym arcydziełem.

Jim Caviezel opowiedział o nowej produkcji Mela Gibsona w rozmowie ze znanym dziennikarzem katolickim w USA Raymondem Arroyo. Jak podkreślił aktor, wielkie filmowe wytwórnie unikają historii opartych na Piśmie Świętym, a zamiast tego za wielkie pieniądze tworzą filmy o superbohaterach czerpiących inspirację z chrześcijańskich ideałów. Na poparcie tej tezy wskazał filmy oparte na komiksach Marvela. Jak zaznaczył, można w nich „zobaczyć Supermana, ale nie Tego, który zainspirował twórcę tych historii, czyli Jezusa Chrystusa”.

W filmie o roboczym tytule „Męka Chrystusa: Zmartwychwstanie” Caviezel ponownie wcieli się w rolę Jezusa, zaś rola Maryi ma przypaść Mai Morgenstern. Aktor dodał, że Mel Gibson pracuje już nad piątym projektem scenariusza.

Rozmowa z Caviezelem w Fox News nie dotyczyła jedynie premiery zapowiadanego filmu. Dziennikarz i udzielający wywiadu aktor skupiali się też na szeroko pojętych tematach wiary, religii i inspiracji słowem Bożym. Caviezel podkreślił, że świat nie jest w stanie dać człowiekowi miłości, gdyż ona pochodzi tylko od Boga.
– Chcesz być lubiany przez wielu, czy ukochanym przez Jednego? – pytał retorycznie odtwórca roli Jezusa.

To nie pierwsze publiczne świadectwo wiary Jima Caviezela. W przeszłości aktor wielokrotnie w wywiadach dotykał kwestii wiary. Chętnie opowiadał o swoim nawróceniu, a także dzielił się przemyśleniami o tym, co oznacza być chrześcijaninem w dzisiejszych czasach. Artysta znany jest z tego, że razem z żoną adoptował dwoje niepełnosprawnych dzieci oraz ze swego zaangażowania na rzecz obrony życia nienarodzonych i stanowczo wyrażanego sprzeciwu wobec aborcji, którą nazywa „największą skazą zachodniej cywilizacji”.

Poruszającego wywiadu Caviezel udzielił portalowi Aleteia. W osobistym wyznaniu mówił o tym, że Chrystus jest w jego DNA i jak ten fakt wpływa na całokształt jego życia.

– Msza jest naprawdę istotna dla mojej gry, ponieważ Eucharystia jest ciałem i krwią Chrystusa, nie chlebem. Kiedy więc ksiądz łamie Jego ciało, On umiera. Jest barankiem ofiarnym. Umiera tam dla ciebie. Kiedy je przyjmuję, moje ciało je spożywa i Ono przedostaje się do mojego DNA. Chrystus dosłownie jest w moim DNA i w mojej duszy. Im częściej chodzę na Mszę, tym więcej Jego jest we mnie, tym bardziej On domaga się mojej przemiany – dzielił się aktor.

Oprócz głównej roli w filmie „Pasja”, Caviezel wcielił się w rolę św. Łukasza w filmie „Paweł: Apostoł Chrystusa” z 2018 roku.

O kontynuacji filmu Mela Gibsona z 2004 roku było głośno w światowych mediach już kilka lat temu za sprawą wywiadu, którego udzielił reżyser w programie telewizyjnym „The Late Show with Stephen Colbert”.

– To nie będzie chronologiczna opowieść o zmartwychwstaniu. To mogłoby być nudne i [widzowie] powiedzieliby, że już o tym przecież czytali – mówił Gibson o filmie „Męka Chrystusa: Zmartwychwstanie” w listopadzie 2016 r. Reżyser nie zdradził wówczas zbyt wielu szczegółów, wyjawił jednak, że fabuła mniej skupi się na samej postaci Jezusa Chrystusa, a bardziej na osobach z jego otoczenia.

Z początkiem 2018 roku o nowym projekcie Gibsona zaczęło być jednak coraz głośniej. Amerykański tygodnik „The Hollywood Reporter” napisał pod koniec stycznia, że Jim Caviezel rozmawia już z reżyserem o ponownym wcieleniu się w Jezusa, a informację tę potwierdzili przedstawiciele aktora, a także on sam.

– Nie mogę nic powiedzieć, ale będą tam rzeczy, które zszokują widzów. To będzie naprawdę wspaniałe. Bądźcie cierpliwi – powiedział Caviezel dziennikarzom „USA Today”. Jak dodał, „to będzie największy film w historii”.

Film „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona odbił się szerokim echem na całym świecie. Produkcja z 2004 roku zakładała wierne odwzorowanie śmierci Chrystusa. Twórcy oparli się na scenach Męki Pańskiej zawartych w Ewangelii oraz m.in. na wizjach Męki Pańskiej autorstwa żyjącej na przełomie XVIII i XIX w. błogosławionej Anny Katarzyna Emmerich. Mimo że film kręcono nie w Ziemi Świętej, ale we Włoszech, aktorzy posługiwali się językiem aramejskim, hebrajskim oraz łaciną.

Paweł Zdziarski
Źródło: aleteia.org, polskatimes.pl
https://prawy.pl

Komentarzy 31 do “Powstaje druga część „Pasji”! Mel Gibson stworzy kolejne arcydzieło?”

 1. Joannus said

  „to będzie największy film w historii”.

  Niechaj tak się stanie
  Amen

  ————–
  Będzie na pewno na tyle znaczący, iż znów odezwie się chóralne wycie żydostwa.
  Admin

 2. Marek said

  To dobrze.
  Dobry film na czasy końca dla tych, którzy idą szeroką drogą.
  No i, bezcenny skowyt żydostwa na kolejną pobożną produkcję.

 3. Bezpartyjna said

  Chętnie obejrzę, lubię Gibsona.
  Niech wkurzy szydów ile wlezie.

 4. Re: Artykul.
  O ile dobrze pamietam, to M. Gibson mial tworzyc film o zyciu sw. Franciszka i jak widac „pociagnal” dalej (pewnie za rada swego ojca) do Zmartwychwstania Pana Jezusa. No to super.
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. PolishPolackski said

  Będę przeglądał żydowskie portale i wszędzie wklejał uśmiechy i/lub palec.

  Nie mogę się wycia koszernych sqrvysynów doczekać.

  Ja ciągle nie mogę pojąć, jak garstka psychopatów może rządzić światem.

  Tak, pieniądze. Ale mimo wszystko, to nie wszystko. Ktoś w dwóch zdaniach może mi to wytłumaczyć lub odesłać do wątku?

 6. Re: 5
  Kto ma wladze nad kredytem,ten ma nad wszystkim wladze…

  Proste i logiczne.

  Kto ma wladze nad cialem i przeplywem krwi? Ano serce, a kto kontroluje serce, ten kontroluje cialo i przeplyw krwi…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Ale dlaczego? said

  Tak od razu pomyślałem o Całunie Turyńskim w kontekście Męki Pańskiej.

  Nie będę ukrywał, że mam do tego podobny stosunek, jak do opowieści osób po śmierci klinicznej.
  Być może to jest DOWÓD.
  Nikt sensownie nie zanegował ani jednego ani drugiego.
  Tak więc, jeśli przyjąć że Całun Turyński jest prawdziwy, to badanie nad nim prowadzone dają nam bezpośredni wgląd właśnie w Mękę Pańską.
  Już zamieszczałem kiedyś link do opisu badań nad Całunem Turyńskim, ale chyba warto przypomnieć, może nie wszyscy oglądali.
  Choć w sumie dziwne jest, że po 2 latach od publikacji te krótkie przecież filmy obejrzało tylko 500 osób…
  W każdym razie polecam, bo to chyba synteza wszystkich obecnie dostępnych informacji w temacie:

 8. Gdyby Gibson rzeczywiście miał szkodzić ich interesom, to… A’propos, jak to z Kennedym było? 🙂

 9. Szczypior said

  aktor filmu Pasja James Caviezel judeochrześcijaninem, sekciarzem szatańskiej zjawy Gospa z Medżugorie?
  Mel Gibson sekciarzem Medżugorie?

  “…‘I am Semitic. It’s my lineage, I’m from the house of David and Abraham,’ Caviezel said.” (National Catholic Reporter, 3/19/04)

  “Caviezel: [Mel Gibson] wanted to make this film very Semitic. Instead of having an Aryan, blue-eyed Jesus, he wanted to have a very Semitic Jesus. Our faith is grounded in our Jewish tradition. We believe we’re from the House of David. We believe we’re from the House of Abraham, so we cannot hate our own…” (Newsweek, 2/15/04)

  “In an interview with Senior Writer Sean Smith in the February 16 issue of Newsweek… Caviezel says Jewish leaders have ‘every right’ to defend their faith. ‘But I believe that when all my Jewish brothers see this film, they will realize that it’s not about assigning blame.’”

  Jim Caviezel: “…I want my Jewish brothers to see this film.” (700 Club)

  James Caviezel claims to be a traditional Roman Catholic, however his claims of a Semitic lineage in a number of interviews are most revealing. Of course, Mr. Caviezel’s allusions to having Jewish heredity are interspersed among declarations of personal and family devotion to the Roman Catholic tradition and frequent references to his Catholic piety, e.g. devotion to the Blessed Virgin Mary, daily Mass and receiving the Eucharist, frequent confession to a priest, wearing of relics and the penitential scapular, submission to the Pope and belief in Marian apparitions, particularly at Medjugorje, and so forth.

  The question presents itself, if James Caviezel is a traditionalist Roman Catholic, why is he making veiled references to having a Semitic lineage? To our knowledge, the actor has made no statements of a personal or family conversion from Judaism to Roman Catholicism.

  A reporter from the Charlotte Observer who interviewed James Caviezel wrote: “Caviezel – it’s a Romansch name from Switzerland…– prefers not to talk about his personal life.” Snippets of biographical information do not provide much information, but enough to allow for a possible Frankist/Merovingian ancestry: “His surname is Romansch (Rhaeto-Romanic), from Switzerland… Heritage: 50% Irish, 25% Slovak, and 25% Romanch” His mother’s maiden name is Lavery, a Jewish surname. What we do know is that James Caviezel has stated in many interviews that he is Semitic: “‘I am Semitic. It’s my lineage, I’m from the house of David and Abraham,’ Caviezel said.” (National Catholic Reporter)

  Although he does not provide any details about his Semitic lineage, Caviezel fairly exudes over his Roman Catholic religion.

  “The catharsis for me to play this role was through Medjugorje, through Gospa [Our Lady]. In preparation, I used all that Medjugorje taught me. Mel Gibson and I were going every day for Mass together. Some days I couldn’t go for Mass, but I was receiving the Eucharist. Somewhere along the line, I heard that the Pope was going for confession every day, so I thought that I should go for confession as often as possible… So, the confession was the preparation for the Eucharist. Ivan Dragicevic and his wife Lorraine gave me a piece of the true cross. I kept this on me all the time. They made a special pocket in my clothes for it. I also had relics of Padre Pio, St. Anthony of Padoua, Ste Maria Goretti, and Saint Denisius, the Patron saint of Actors. Another thing was fasting. I read many of the messages continuously. Every day everyone could see me with the rosary in my hands… I ask Mary to guide me and my career… This film is something that I believe was made by Mary for her Son.” (The Mother’s Village)

  James Caviezel’s profession seems disingenuous to this writer, a former Roman Catholic. He is hyperbolic, as if mocking the traditions of Roman Catholicism. Even so, to many Catholics Caviezel will appear fervently devout, which is the modus operandi of the Marranos according to Maurice Pinay: “…the Jews, thanks to their…skilled false conversion, entered Christianity and appeared publicly as Christians, however, secretly held to their Jewish religion. …this secret belief was passed on by parents to children, covered with the appearance of an outward Christian militancy…” (p.239)

  If it is the case that Caviezel is descended from Marrano Jews, this places “The Passion of the Christ” in an entirely different perspective.

  “…This infiltration of the Hebrews into the innermost heart of religions and nationalities, whereby they still preserve their former religion and their organizations in secret, has really formed Israelite ‘Fifth Columns’ in the bosom of the other peoples and the different religions” (Pinay, p.249)

 10. JADAM said

  Ad 8 Sz. P . Krzysztof M .
  J.F. Kennedy chciał , – i rozpoczął rozd….ć maszynkę do produkcji zielonego papieru FED.
  Zaczął drukować „swoje ” rządowe $$$ – i tak to się skończyło .

  …. to też już by Go nie było ???
  Został dobrze na rożnie zwyobracany po wyprodukowaniu „Pasji” . Moment przy nim i dziwex się znalazł .
  Dobrze ,że w końcu chłop się ogarnął ., to i może następne arcydzieło Mela Gibsona zobaczymy my , po aktualnym Armagedonie .

 11. Re: 8 Krzysztof M.
  J.F.Kennedy nie mial zaplecza politycznego w przeciwienstwie do M. Gibson’a. Gdyby dzisiaj mosad zamordowal M.Gibsona, to i tak zostanie nakrecony film, bo scenariusz jest zapewne w kilkudziesieciu egzemplarzach…a kwestia rezyserii pozostanie „otwarta”…i „woznica” zawsze sie znajdzie do pokierowania tym „dylizansem”…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Carlos said

  Kennedy chcial im zabrac mozliwosc drukowania dolcow i zadluzania ameryki, a Gibson im tylko d..e obrabia- a to jest roznica.

 13. NyndrO said

  Wydaje misię, że Gibson wcale im dupy nie obrabia. „Obrabiać dupę” ma raczej znaczenie „kłamliwie obgadywać”.

 14. Boydar said

  Słusznie bardzo, Misiaczku 🙂

 15. Carlos said

  czepianie sie slow,wiadomo o co chodzi

 16. Greg said

  Re.5
  Odsyłam do wątku…jak to może być, że jest tak, jak jest.
  https://wolna-polska.pl/?s=nar%C3%B3d+Bo%C5%BCy

 17. Greg said

  To jest prawidłowy link.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/narod-bozy-grigorij-klimow-calosc-ksiazki-2019-09

 18. Ad. 9

  Kto zarabia na dystrybucji filmów na całym świecie? Kto jest właścicielem sieci kin w Polsce?

 19. Sarmata said

  Całe rządy kucają przed żydami a w przypadku Gibsona jest inaczej:

  Gibson kręci – żyd wyje (czego lubię słuchać)

 20. Marucha said

  Mel Gibson nie jest aniołem. Jest człowiekiem grzesznym. Jak my wszyscy.
  Ale będzie miał u Boga więcej uznania, niż wielu z tych, którzy przeszli przez życie bez grzechów – i bez zasług.

 21. Listwa said

  @ 12 Carlos

  Oj Carlos słabiutko. Gibson nie jest prezydentem, ani szefem FED żeby mógł podejmowac decyzje monetarne.

 22. Marucha said

  Re 9:
  Kolejne obsikiwanie nogawek Gibsona…

  „… aktor filmu Pasja James Caviezel judeochrześcijaninem, sekciarzem szatańskiej zjawy Gospa z Medżugorie?
  Mel Gibson sekciarzem Medżugorie?”

  Szczypior żydowskim agenciurą?

 23. Marucha said

  Kennedy chciał podkopać podstawy żydowskiej egzystencji i władzy nad światem.
  Mel Gibson ich tylko irytuje.

 24. JADAM said

  Ad 23) W rzeczy samej Dobrodzieju.
  J.Fitzgerald KENNEDY jest/był katolikiem ( szukaj następnego katola spomiędzy wszystkimi pozostałymi preziami USofA )
  Ale , ale …
  Ze starego testamentu – wyniki mogą być zadziwiające —>>>
  Mel Gibson ma NIE MNIEJSZE
  …..

  .
  MEL GIBSON – chiba większe zasługi dla chrześcijaństwa/katolicyzmu , niż
  JPII i biskup of ROMA BERGOGLIO
  PS
  TO T Y L K O fotograf

 25. Listwa said

  @24 JADAM

  PS TO T Y L K O fotograf
  – na pewno? a kto finansuje, reżyseruje, jest autorem scenariusza i pomysłodawcą?

 26. JADAM said

  Ad 25
  Sz. P .Listwa
  …..
  pomiędzy duchem a materią jest d y s t a n s
  ……….
  JPII i Bergolio kontynuują , a raczej dołują , to , co jest normalnym , standartowym katolicyzmem .
  A Ten TYLKO FOTOGRAF – n a w r a c a , czy POKAZUJE JEDYNĄ DROGĘ .
  Dla błąkających , oszukanych , niedowiarków dotychczas .
  ps
  kiedyś, kiedyś w PRL -u był podobnej klasy reżyser .
  Aleksander Ford

 27. Listwa said

  @ 26 JADAM

  Ok. Z tym zgoda.
  Co do Forda, to on chyba popełnił samobójstwo o ile sie nie mylę.

 28. human said

  Dobry wieczór dla wszystkich. W Pasji kazano Gibsonowi wyciąć ważną kwestię. Ciekawe, co każą wyciąć w Zmartwychwstaniu.

 29. Ale dlaczego? said

  Wg tego portalu Gibson tworzy też komedię o Rothschildach:

  https://killuminati.pl/ataki-na-mela-gibsona-za-film-o-rothschildach/
  I już z tego powodu okrzyknięto go antysemitą 😉

 30. NICK said

  Potrafię komentować.
  Różnie.
  Czasem.
  Perły.

  rzucam w próżnię… .
  Nie oglądaliście filmu.

  O czym się rozpasacie?

 31. Re: 28 Human
  Owszem, bardzo wazna kwestie M. Gibson „wycial” (lub zostal zmuszony do jej wyciecia), ktora wrecz ujawnia synow diabla ze sa synami samego diabla…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.