Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Mano Negra o Jeszcze o Gierku…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Ale dlaczego? o Obywatele w obronie radcy praw…
  Zbigniew Kozioł o Obywatele w obronie radcy praw…
  seler o Wolne tematy (54 – …
  Marucha o Obywatele w obronie radcy praw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Ustawka prezydencka

Posted by Marucha w dniu 2020-03-30 (Poniedziałek)

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, że w sprawach istotnych dla państwa obóz zdrady i zaprzaństwa zachowuje się dokładnie tak, jak obóz „dobrej zmiany”, to właśnie uzyskał kolejny, spektakularny dowód. Zanim go przedstawię, przypomnę poprzednie incydenty.

Oto w roku 2003, w referendum akcesyjnym Prawo i Sprawiedliwość agitowało za Anschlussem Polski do Unii Europejskiej, podobnie jak Platforma Obywatelska i w rezultacie obywatele w referendum opowiedzieli się za Anschlussem.

Potem, 1 kwietnia 2008, podczas głosowania nad ustawą upoważniającą prezydenta do ratyfikowania traktatu lizbońskiego, klub PiS, podobnie jak klub PO głosowały za przyjęciem ustawy i w rezultacie, w październiku 2009 roku prezydent Kaczyński traktat ratyfikował. Wprawdzie potem Jarosław Kaczyński odkrył, że „zagraża on niepodległości Polski”, ale nie popełnił harakiri z powodu przyczynienia się do jego ratyfikacji.

Wreszcie 19 lipca ub. roku, w głosowaniu nad projektem ustawy „antyroszczeniowej” posła Tomasza Rzymkowskiego, klub PiS głosował za jej odrzuceniem (z pruskiej dyscypliny wyłamała się tylko trójka posłów), a Platforma Obywatelska się wstrzymała, co miało skutek identyczny z odrzuceniem. Nawiasem mówiąc, poseł Rzymkowski po znalezieniu się na listach wyborczych PiS, odciął się od własnego projektu, uznając go za „niepotrzebny”.

No a teraz posągowa pani Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała o zbojkotowanie wyborów prezydenckich, wyznaczonych na 10 maja. Wprawdzie posągowa pani Małgorzata Kidawa-Błońska składa się z samych zalet, które, jak dotąd, jeszcze się nie objawiły, w związku z czym Platforma Obywatelska podobno ma z nią same zgryzoty, ale kiedy Nasza Złota Pani zabroniła Donaldu Tusku kandydować w tych wyborach, zachowując go przezornie na rok 2025, kiedy już będzie jasne, czy Niemcy odzyskały wpływ polityczny w naszym bantustanie, to nie było innej rady, jak w charakterze namiastki wysunąć posągową panią Małgorzatę.

Józef Stalin, jako niekwestionowany klasy demokracji mawiał, że najważniejszą rzeczą jest sprokurowanie odpowiedniej alternatywy dla wyborców. A kiedy alternatywa jest sprokurowana prawidłowo? Wtedy, kiedy bez względu na to, kto wybory wygra, będą one wygrane. Toteż już wysunięcie kandydatury posągowej pani Małgorzaty w charakterze namiastki wychodziło temu naprzeciw, ale „na tym świecie pełnym złości nigdy nie dość jest przezorności”, toteż posągowa pani Małgorzata odgrywając scenę wielkiego oburzenia wrzuceniem przez Naczelnika Państwa do sławnej „tarczy antykryzysowej” zapisu o głosowaniu korespondencyjnym dla osób powyżej 60 roku życia, wezwała do bojkotu wyborów prezydenckich.

Czy sama to wymyśliła, czy może też „w samotnej celi jej święci Pańscy to podszepnęli” – to nieważne, bo tak naprawdę apel posągowej pani Małgorzaty oznacza utorowanie panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie drogi do kolejnej kadencji.

Rzecz w tym, że ordynacja wyborcza, ani w przypadku wyborów parlamentarnych, ani w przypadku wyborów prezydenckich, nie przewiduje żadnego minimum frekwencyjnego dla ich ważności. Toteż wybory byłyby ważne nawet wtedy, gdyby w głosowaniu wzięli udział tylko sami kandydaci. W tej sytuacji, jeśli na apel posągowej pani Małgorzaty odpowiedzą pozytywnie sympatycy Koalicji Obywatelskiej, to pan prezydent Andrzej Duda będzie mógł zwyciężyć nawet w pierwszej turze, zwłaszcza gdy PiS zmobilizuje swoich wyborców do głosowania korespondencyjnego, albo jeszcze lepiej – przez pełnomocników, którymi w każdym okręgu wyborczym mogą przecież został posłowie Zjednoczonej Prawicy.

Już tam nikt nie ma chyba wątpliwości, że ci pełnomocnicy zagłosują tak, jak się należy. Skoro my wiemy takie rzeczy, to podejrzewanie, że posągowa pani Małgorzata, która w dodatku w cywilu jest wicemarszałkiem Sejmu może takich rzeczy nie wiedzieć, byłoby niegrzeczne. Skoro jednak tak, to mamy dowód, że wybory prezydenckie zostały już teraz ustawione przez obóz „dobrej zmiany” do spółki z obozem zdrady i zaprzaństwa. Quod erat demonstrandum.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 6 do “Ustawka prezydencka”

 1. Mietas said

  Pis się spieszy, bo do jesieni wyniki gospodarcze mogą wielu zszokować, a tak w wielkim strachu, ludzie ich przyklepią, dla platformy to i tak nie ma większego znaczenia, ich szanse są mniejsze jak zero, ja nawet nie wiem czy ktoś prowadzi kampanię wyborczą, a tak naprawdę, to wszystko pic na wodę i fotomontaż.

 2. Kojak said

  PELO ,PYYSS ? To jedna odrazajaca banda zydowskich kryminalistow, bandziorow i zlodzieji ! Inaczej tylko pyskuja miedzy soba ! Polacy to niestety w wiekszosci idioci i zakute lby i nabieraja sie na belkot zydowskich bandytow obrzucajacych sie wzajemniegnojem ze rzekomo bandziory sie czyms rozniamiedzy soba ! Zydowscy kryminalisi z PPYYS ukradli Poakom zloza miedzi wartosci ilus milairdow dolarow i zydowskie skurwysyny z PELO jak i zydowskie bydlo z tzw Lewicy mordy i ryje maja zamkniete e na koldke. Maja zamkniete na klodke bo to jedna zydowska banda zwyrodnialych kryminalistow , zlodzieji, oszustow i bandziorow okradajacych bez przerwy POlske i zerujce na niej jak tasiemiec na czlowieku !

 3. revers said

  Pada to dzisiaj wyprowadzono na tarczach w Zyradowie podczas padowskiej agitacji w tym miescie i okrzykach wyPadl, ledwie zdarzyl do autobusiku Padowskiego, swego czasu Kwach tak agitowal ludzi Kwachobusem i obiecal mlodym dysko polo i po mieszkaniu za friko.

 4. JARNO said

  no i ??
  a w domu wszyscy zdrowi??
  .
  Wychodzi na to, że post1989 ‚obalając, odzyskując wolność/niepodległość, marząc o NATO, EU i sojuszu wieczystym z USA>
  dało się D>>>>Y!!
  Kaczyńscy dobili do grona winnych wszelkich nieszczęść Polski i Polaków>Jaruzelski, Kiszczak, etc.
  .
  A są jacyś ‚niewinni’? no jasne-ci, którzy nie mieli szansy ponosić odpowiedzialności za nic poza ‚obalaniem-wyzwalaniem,etc’ jak …………..
  CUI PRODESTIII Follow money.
  Gratulacje!!!!

 5. Plausi said

  Różne obozy, ale to samo wyszkolenie operacyjne

  obcej agentury .

  „obóz zdrady i zaprzaństwa zachowuje się dokładnie tak, jak obóz „dobrej zmiany””

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Przypomnijmmy liczby odnośnie wyborów

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/10/od-zenady-do-zdrady-czyli-lament-zywych-trupow/#comment-880939

  i same wyniki tychże

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

 6. JARNO said

  re.5:PLAUSI>w zasadzie nie powinno być zdziwienia co ‚obcej agentury’ bo już dawno się pisze KTO-CO-JAK-ILE>>Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i „Solidarność” >>>https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
  a całkiem niedawno, w 2018 się ukazala w USA książka -autor to tzw. ‚pióro CIA’, Seth Jones>A Covert Action: Reagan, the CIA, and the Cold War Struggle in Poland >>
  https://spectator.us/covert-action-reagan-cia-poland/
  o czym nawet lokalnie ‚się mówi’>>
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności”
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  a ja zawsze dodaję fotkę od Rydzyka>
  https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg (p. Piotr Bein ‚nadaje’ z Kanady)
  oraz długie bo długie ale BB TREŚCIWE>
  https://www.polishclub.org/2018/06/23/oglupiac-by-zapanowac-zydowski-podboj-polski/ i żeby skrócić to sugeruję CTRL+F i wpisać PIPES>i o co miał pretensje do Brzezińskiego (jak żył wielki promotor Morawieckiego juniora oraz Buzka seniora)
  .
  Mnie zawsze dziwi>dlaczego w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ nikt nie cytuje Pana ‚pisania’ czy źródel o jakich piszę wyżej.
  ALE ABS mnie nie dziwi>’jakość’ -czyli ‚patriotyczny relatywizm’ ELYT post1989.
  UKŁONY

Sorry, the comment form is closed at this time.