Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  carlos o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  RED IS GOOD o Wolne tematy (54 – …
  Piskorz o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  beznazwy o List przełożonego generalnego…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  UZA o Jeszcze o Gierku…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Wolne tematy (22 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-03-30 (Poniedziałek)

Pandemia COVID-19 mogłaby zabić 40 milionów ludzi przed końcem 2020 roku, gdyby nie środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby, informuje Imperialny College Londynu.
Dużo bardziej imponowała by np. liczba 140 milionów.

A wracając do konkretnych faktów – p. Małgorzata Rozenek wybrała się na spacer, z czego potem gęsto się tłumaczyła w mediach socjalnych: „Wychodząc z psami, nie spotkaliśmy nikogo, na plaży również. Wracaliśmy też nikogo nie było”.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/03/27/wolne-tematy-21-2020/
Następne:  https://marucha.wordpress.com/2020/04/02/wolne-tematy-23-2020

Gajowy Marucha

Komentarzy 298 do “Wolne tematy (22 – 2020)”

 1. rycho08 said

  We własnym programie nadawanym na YouTube laureat Oscara, najsławniejszy rosyjski reżyser stwierdził, że „kobiety same leciały na Harvey Weinsteina i nie robiły tego z miłości czy pożądania, ale z zimnego wyrachowania”.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nikita-michalkow-kobiety-ktore-oskarzaly-weinsteina-nie-roznia-sie-od-prostytutek/9mc3lr6

 2. rycho08 said

  Szef centrum sytuacyjnego centrum danych w Moskwie: „Świat został oszukany”

  http://translate.google.com/translate?sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fnovorusmir.ru%2Farchives%2F62138

 3. Listwa said

  @ 218 250 mate3

  Trochę się zaleciałeś z tą walką fałszem z kłamstwami.
  Wcale nie jest ważne, czy Mel Gibson tak powiedział, co dokładnie powiedział Brat Pitt.
  Istotne jest, czy przekazywane treści przy tej okazji są prawdziwe. A to ze nie można powiedzieć, że nie ma sprawy, wydaje się już pewne.


  Nie wiem czy to prawda, ale pojawiły się informacje, że Ronald Bernard został zamordowany.

  https://www.hli.org.pl/pl/newsy/3510-handel-organami-zywych-dzieci-urodzonych-w-czasie-aborcji-w-usa-rozpoczyna-sie-historyczna-sprawa-sadowa.html

 4. Zerohero said

  Koronawirus. Szwedzi w odmętach szaleństwa. Pierwszeństwo w leczeniu, przed starszymi osobami mają młodzi nielegalni imigranci

  https://nczas.com/2020/03/29/koronawirus-szwedzi-w-odmetach-szalenstwa-pierwszenstwo-w-leczeniu-przed-starszymi-osobami-maja-mlodzi-nielegalni-imigranci/

  ————–
  Nie wiem, czy to prawda.
  Admin

 5. Listwa said

  ad 3

  „Putin wyjaśnił, że jego „kraj nie będzie odpowiedzialny” za znęcanie się nad rosyjskimi dziećmi ze strony amerykańskich pedofilów. Wydaje się prawdopodobne, że elitarna sieć pedofilów w USA korzysta z adopcji, aby wprowadzać dzieci w handel seksualny. Zajmując się pogłębiającym się kryzysem moralnym, prezydent Rosji krytykował erozję tradycyjnej religii i jej moralnych podstaw, a także ukryte szyderstwo związane z „wielokulturowością”.

  http://globalne-archiwum.pl/w-putin-zachod-kwitnie-kultura-pedofilii-i-satanizmu-zostal-przygotowany-grunt-pod-nowa-ere-satanistycznego-porzadku-pedofilskiego/

  „Amerykański portal projectveritas.com ujawnił nagranie, na którym dziennikarka stacji telewizyjnej ABC ujawnia, iż miała gotowy materiał na temat sprawy pedofila Epsteina obciążający Billa Clintona i księcia Andrzeja już 3 lata temu. Stacja zablokowała jego emisję”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26377&Itemid=47.

  Służyć diabłu jest bardzo łatwo, gdyż wystarczy głupota bądź niewiedza.

 6. Boydar said

  @ info od Pana Zerohero (4)

  W tym szaleństwie jest metoda; „zaszczepią” ich. I po kłopocie.

 7. Listwa said

  ad 4

  „Wyspy Dziewicze, USA. Wyspa Jeffreya Epsteina – miejsce orgii organizowanych przez miliardera – została sfilmowana kamerą zainstalowaną na pokładzie drona. Na filmie widać różne zabudowania: domy, baseny, a także tzw. „świątynię”. To właśnie m.in. na tej wyspie miało dochodzić do współżycia seksualnego Epsteina z nieletnimi dziewczynami, za co miliarder został oskarżony. Ciążyły na nim także zarzuty stręczycielstwa. Spekulowano, że w trakcie procesu Epstein może ujawnić nazwiska osób, które płaciły za seks z nieletnimi.

  Mężczyzna oskarżany był o to, że kilkanaście lat temu korzystał z usług seksualnych nieletnich dziewcząt. W jego rezydencjach na Manhattanie i na Florydzie miało dochodzić do aranżowanych przez niego spotkań z nastolatkami, z których najmłodsza miała mieć 14 lat.”

  https://www.wprost.pl/swiat/10241855/domy-baseny-a-takze-tzw-swiatynia-tak-wygladal-raj-miliardera-oskarzanego-o-pedofilie.html

 8. Peryskop said

  Re Gd-Ap 267 WT 21

  Panie Kierowniku, czy da radę odzyskać moją odpowiedź ?

  Powtórzę – nie przypominam sobie, ażebym zapodawał tu ostatnio tego typu link do yt nt masek i corona.

  Jeszcze było te Boydar nt naszych miast lokowanych na prawach magdeburskich, i współczesnych reperkusji.

  Bo to m.in. dlatego pplsko-języczna kasta lepszejszego sortu wciąż widzi swoich zwierzchników w Luxemburgu.

 9. Jacek said

  Re 1
  A to pan szanowny, do spółki z tym reżyserem, Amerykę odkrył? Ten „najsławniejszy rosyjski reżyser”, laureat Oscara, nigdy by nie dostał tej nagrody gdyby był ROSYJSKIM reżyserem.

 10. rycho08 said

  Jacku – odkrywanie Ameryki pozostawię (p)anu, nie lubię bić się z ….

 11. bryś said

  Odnośnie nastolatek znów sie narażę. Poprzez edukację nadwyrężamy trochę naturalny cykl. Pewnie usłyszę że nastolatki nie są dojrzałe, nie powinny itd. A czyja to wina? Mam sąsiada koło 40 i jest dziadkiem. Córkę wydał na pewno przed pełnoletnością. Wg. mnie dziewczyna przed 20 jest jak najbardziej na wydaniu. Znam przypadków wiele wczesnych i niespodziewanych ciąż zakończonych małżeństwem i wspólnym pożyciem. Nie wszyscy muszą kończyć studia.

  Dzieciak sąsiada miał na koncie kilkanaście rozboi i kradzieży w wieku 15 lat. Prawie 1.8 wzrostu, kawał chłopa. Dlaczego to robisz, pytam? Potrzebuję kasy, chcę być piekarzem,chcę pracować, nie mogę, muszę siedzieć w szkole (ojciec sam z 4 dzieci, matka zmarła młodo) – stąd szajba. Inny talenet 15 letnni siedzi 4 rok w 6 klasie podstawówki. Przychodzi raz na miesiąć, a resztę czasu jeździ u ojca na koparce. Zarabia w sezonie grubo ponad średnią – dajcie mi spokój, nie chcę się uczyć. Może niektóre dziewczyny mają tak samo? Dajcie im żyć, z wasza pomocą, a nie będa latać po świecie się k….ić. A może zamiast tych koni, baletów, śpiewów potrzebują po prostu żyć? Poważnego traktowania? Nie każda chce się spełniać zawodowo, rozwijać i interesować się gównem. Bo nie potrafię inaczej tych rozrywkowych rzeczy nazwać. Ile 300 lat temu miała średnio matka lat? A zresztą, gdzie byli rodzice?

 12. bryś said

  Kobiety średniowieczne często rodziły pierwsze dzieci w bardzo młodym wieku. Księżna śląska Jadwiga, późniejsza święta, została matką mając ledwie 13 lat. Ogółem urodziła Henrykowi Brodatemu siedmioro dzieci, zanim – około trzydziestego roku życia – złożyła wraz z nim śluby czystości. I być może właśnie dzięki celibatowi dożyła sędziwego wieku…

  https://twojahistoria.pl/2018/09/17/jak-wygladaly-porody-w-sredniowiecznej-europie/

  To że wydłużyła się średnia długość życia – świadczy tylko o tym że DŁUŻEJ jesteśmy starzy!!!! Kobiety w Europie pierwsze dziecko rodzą koło 30. Co robiły wcześniej? Ile z nich było jakimiś rekinami handlu czy pracy w korporacjach? Reszta traciła czas na bzdury.

 13. Jacek said

  Dane Euromomo i GUS, ponoć we Włoszech czy w Hiszpanii trup się ściele na ulicach, wojsko nie nadąża ze zbieraniem truchła. Wg Euromomo śmiertelność w pierwszym kwartale 2020 jest dużo niższa niż w poprzednich latach. Wg GUS w 2018 roku z powodu zapalenia płuc, spowodowanego różnymi czynnikami, w dużej części niezidentyfikowanymi, zmarło ok. 17000 osób. Ktoś wyraźnie ma nas za idotów.

 14. bryś said

  „ponoć we Włoszech czy w Hiszpanii trup się ściele na ulicach” – jak sie z powodu epidemii zamyka kostnice, cmentarze i zakłady pogrzebowe to co mają robić z osobami zmarłymi na inne choroby?

 15. Listwa said

  od od 6.50

 16. bryś said

  https://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-koronawirus-w-pilce-lewandowscy-apeluja-zmobilizujcie-sie-i-,nId,4411316

  Jasne, a wszystko się samo k…wa zrobi. Łącznie z dmuchanym pęcherzem do kopania i kamerką do nagrywania modnego stylu życia.

 17. wanderer said

  W Polsce w kosciele – 5 osob.
  U mnie w UK koscioly calkowicie pozamykane. Natomiast wszystkie sklepy rowerowe pootwierane. Tam mozna sie spotykac chocby w 100 osob.
  Tak naprawde widze ze nikt tutaj tych przepisow nie traktuje powaznie. Ludzie spaceruja nad morzem, ruch na ulicach tylko nieznacznie mniejszy. Policji nide ma wcale. Ludzie sie nie buntuja, bo narazie ci co nie pracuja dostaja 80% wyplaty. I moga siedziec i spacerowac. Pelen wypas.
  Ja „niestety” musze pracowac normalnie.

 18. bryś said

  Wanderer – Polacy to de…e. Tyle lat ich wszyscy kłamią, a oni dalej wierzą rzydom z telewizora.

  https://krakow4.webcamera.pl/

 19. Katarzyna T said

  Czy to możliwe?https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/4684-oto-przetlumaczony-plan-burzy-thestorm-poskladany-z-informacji-od-q-przez-goscia-z-australii-tutaj#comment-1404,0

 20. gd-ap said

  Szanowny kolego Peryskop ,

  dziękuję za odpowiedź. Skoro Pan sobie takowego wpisu nie przypomina …. to musiał być inny Gajówkowicz. Ale tak mi wlazlo do głowy, ze to Pański wpis. Hmm … mój błąd!

  Jutro przeczeszę raz jeszcze wpisy z niedzieli i soboty. Może będzie mi łatwiej , wiedząc , ze to nie był Pana wpis , tylko kogoś innego. To tez jest cenna wiedza.

  Ogromnie Panu dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi – aktywny z Pana czytelnik.
  ( do starych WT oczywiście tez zajrzałem )

 21. Ad. 5

  Służyć diabłu jest bardzo łatwo, gdyż wystarczy głupota bądź niewiedza.

  To zdanie zasługuje na podkreślenie. Szacunek.

 22. Ad. 11

  Poprzez edukację nadwyrężamy trochę naturalny cykl.

  Tak jest. Jak się bacznie rozejrzy wokoło, to zauważyć można, jak z upływem lat zmieniają się rysy twarzy młodych dziewcząt, których natura woła o ciążę, ale jeszcze studia, jeszcze kariera, jeszcze praca za granicą… Ten najlepszy czas, najlepszy na pierwsze dziecko mija… I ten najlepszy czas już nie wraca. Nigdy nie wraca. Bo czasu nie da się cofnąć.

 23. Ad. 12

  Ktoś wyraźnie ma nas za idotów.

  Słusznie. Większość to idioci. I nie dlatego, że się tacy urodzili, ale dlatego, że ten, kto dziś ma nas za idiotów z większości z nas zrobił właśnie idiotów.

 24. Ad. 9

  Ten „najsławniejszy rosyjski reżyser”, laureat Oscara, nigdy by nie dostał tej nagrody gdyby był ROSYJSKIM reżyserem.

  Jakieś szczegóły?

 25. Głos Prawdy said

  Jest taki znany medyczny fakt: w sytuacji paniki układ odpornościowy słabnie
  Każdy marynarz wam powie , że w morzu zabija nie ogień i nie woda, najbardziej ludzi zabija panika na statku. Niestety, nie wiemy tego lub zapominamy. Ale ci, którzy dziś napędzają falę przez Covid-19 wiedzą o tym bardzo dobrze. Przynajmniej ci, którzy ją organizują. Dlatego dzisiaj porównałbym ich pracę do zorganizowanego i zaplanowanego masowego morderstwa, aby osiągnąć własne cele polityczne i gospodarcze.
  Nie ma sensu im w tym pomagać. Bo to nas chcą zabić i nas okraść. Wyłączcie reżim paniki, a włączycie reżim mózgu
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=423&v=xqH_tvCuF4w&feature=emb_title

 26. Ad. 23

  To jest wojna. WOJNA. WOJNA

 27. Piskorz said

  Z beczki innej /dostałem mejla/…udało się..!! Dzięki Tobie na zbiórce „Brutalnie pobity, zostawiony na pewną śmierć… Przemek wciąż może żyć!” jest już 100% potrzebnych środków! To info od siepomaga..!!

 28. Piskorz said

  Z beczki innej. Portal francuski /www.egaliteet…fr/ podał, że ponad 1,2 Francuzów wyjechało na prowincję i ten exodus przypomina lata „40 !!

 29. Peryskop said

  Re 18

  Szanowny kolego Gd-Ap,

  a może chodzi o któryś z filmików od dr J.Jaśkowskiego ?

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/27/wolne-tematy-21-2020/#comment-890092

  Przyznaję, że wkleiłem z uwagi na text, bez oglądania yt.

  Wpisuję ile daję rady, i ile uwaźam za stosowne.

  Pan Gojowy tak mnie sobie upodobał, że trzyma mnie na smyczy, żeby czytać jako pierwszy. A czasem jedyny, bo co lepsze posty nie są dopuszczane dla ogółu.

  Trudno zgadnąć dlaczego, i kto na tym zyskuje, a kto traci.

  Wszak nikt z nas nie jest pozbawiony wad…

 30. mate3 said

  Ad. 3 co za perfekcyjny brak logicznego myslenia:

  „Trochę się zaleciałeś z tą walką fałszem z kłamstwami.
  Wcale nie jest ważne, czy Mel Gibson tak powiedział, co dokładnie powiedział Brat Pitt.
  Istotne jest, czy przekazywane treści przy tej okazji są prawdziwe.”

  CASUS: FAŁSZ = PRAWDA

  OT, PALIAKI POTRAFIĄ

  Proszę sprawdzać text przed wysłaniem. Ważne jest czy takie rzeczy padły z ust przytaczanych osób, PONIEWAŻ uwiarygodnia rozmówcę. Czy to jest sprawa do wyjaśnienia? Czy naprawdę pan, jako katolik dopuszcza kłamstwo i fałszerstwo, by dla potrzeby sprawy/wydarzeń je uwiarygodnić?
  Cytuje ponownie pana nielogizmy:
  Wcale nie jest ważne, czy Mel Gibson tak powiedział, co dokładnie powiedział Brat Pitt. Istotne jest, czy przekazywane treści przy tej okazji są prawdziwe. ”

  ONI W OGÓLE TYCH RZECZY NIE MÓWILI, nadążasz pan? Zostaliście strollowani, zrobieni w dudka. A pan z uporem maniaka drąży nie ten temat, co potrzeba. Ułańska fantazja.

  Bazujmy na wiarygodnych źródłach.

  Tutaj przedstawione praktyki seksualne na dzieciach w obrazach jednej z ofiar:
  https://vigilantcitizen.com/vc-resources/the-complete-gallery-of-kim-nobles-paintings-about-ritual-abuse/

  Wklejałem książkę osoby, która została w takiej satanistycznej rodzinie wychowana i od niemowlaka sprzedawana dla zwyroli z szołbizu. Polecam książkę Malachi Martin o praktykach satanistycznych w samym Watykanie. Ale to są źródła, i one przekazują wiedzę. Tak jak sprawa z pizzagate, która została odkryta przez użytkowników 4chan i podparta źródłami.

  Tak jak Jerzy Zięba zrobił filmiki o szczepionkach i POPARŁ JE DOWODAMI.

  Bo dezinformacja, a jeszcze gorzej, sianie jej przez nas samych powoduje straszne straty. Tracisz pan rozmówców…

  Modelka, która widziała u Berlusconiego basen z małymi dziećmi, które potem zostały zgwałcone i zabite :
  https://vigilantcitizen.com/latestnews/the-ex-model-who-claimed-silvio-berlusconi-hosted-satanic-rituals-in-his-house-died-from-apparent-poisoning/

  To są źródła.

 31. wanderer said

  Nie wiem czy to juz wczesniej bylo. Chyba nie..

  W 2018 codziennie na zapalenie pluc w Polsce umieralo 40 osob. I zadnej paniki nie bylo..
  Dane do tabeli GUS.

  Teraz dopiero widac jak ta cala „pandemia” jest grubymi nicmi szyta. A w mendiach caly czas – koronawirus!, koronawirus! Qrwy zaklamane..

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27565&Itemid=53

 32. revers said

  Yah said
  2020-03-30 (Poniedziałek) @ 16:46:19

  Coś dziwnego dzieje się z cyrkulacja mas powietrza i rozkładem ośrodków barycznych.

  Pisze sie i mowi sie ze warstwa ozonowa wraca do zdrowia ..

  https://dobrewiadomosci.net.pl/40014-warstwa-ozonowa-nad-antarktyda-wraca-do-zdrowia-i-zmienia-kierunek-wiatrow-na-calej-kuli-ziemskiej/?fbclid=IwAR3rEl77c_8abV7D_M0znyGfS23dZTQ_3dZQLUBPSifkvfcsMm-eCR9V9VQ

 33. Ad. 27

  warstwa ozonowa wraca do zdrowia

  Ludzkość – na odwrót.

 34. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020033012166810-sputnik-tygrys-mikea-tysona-odgryzl-kobiecie-reke/

  Niegrzeczny kiciuś ! Alle, skoro nie ma miózgu to po co jej ręka ???

 35. Anucha said

  Może jakiś szczególny znak albo zachowanie, co by
  gajówkowicze mogli rozpoznać się na ulicy.

  Żeby było wiadomo , że to ludzie świadomi a nie ignoranci .

  Może coś z kroków M. Pythona😀

 36. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020033112170820-syria-nie-bedzie-w-stanie-powstrzymac-epidemii-koronawirusa-sputnik/

  USA mogą w ramach pomocy udręczonym Syryjczykom zrobić nalot dywanowy na Damaszek. Mike Pompeo stoi na stanowisku że w wysokiej temperaturze wirusy giną.

 37. Yagiel said

  Jesteśmy – Polska, UE, Glob – bardzo w kryzysie. Dla nas tu, w Hajówce – to kryzys zaufania do władzy czy raczej oczywistość władzy jako reżyserów masowego TRUMAN SHOW: państwo Big Farm i Big Pharma, by nas mentalnie zjadać, sexualnie czy dosłownie, otumanionych przedtem… TSH tak masowego, jak „pandemia” BPH. My tu – ale tam jest 95% społeczeństwa „człowieka prostego”, otumanionego. I w niego, „człp” bije nasz gniew, pogarda dla „idiotów”?

  Chyba zamiast w BF i BPH ? Ok, jednocześnie – na obie strony. Powiem wam coś. O Polakach, bo w Polsce żyję.O sobie.

  Pamięć mojej rodziny, rodziców to Mazowsze wieś/miasteczko od lat 1930. – przez okupację – przyjazd rodziców do W-wy, ciężka praca za Stalina, Gomułki, Gierka, własne M-3, 15 lat czekania na telefon, kartki stanu wojennego – sukcesy naszych w sporcie, Wyścig Pokoju, Lubański, Kirszensztajn-Szewińska – chodzenie do kościoła: ja miałem boisko przy szkole, a religię przy kościele: było ok. Rodzice moi: „człowiek prosty”, prosto posłuszni władzy i kościołowi, słuchający RWE i patrzący w telewizor; mało na rozmowy Ireny Dziedzic czy na Kabaret Starszych Panów – ja miałem studiować, być ‚kimś!’ z dyplomem magistra. Top!
  Po strajkach /Hebda/ na początku stanu wojennego, będąc studentem UW, zetknąłem się z własnej woli – w Al. Ujazdowskich i przy tej, no, Rakowieckiej – z oficerami SB: miłymi dla mnie, spokojnymi profesjonalistami. Byłem w szoku, co wyczytali z tekstu, który przyniosłem, jakie pytania zadali! Lepsza lekcja czytania ze zrozumieniem niż studia polonistyczne… Tym bardziej dziś.

  Zmierzam do tego, że gdzie mi, „człp” do tych profesjonalistów! Walka byczka z parowozem. (A co mógł taki byczek Wałęsa?) Poczułem się idiotą, naiwniakiem – potrwało, zanim z tych epitetów wybrałem ‚naiwniak’. I zacząłem – miałem czas, jak teraz mamy – myśleć, czytać, rozmawiać, już nie z SB: odpuścili mi. Pewnie ich rozśmieszyłem… Kapiszon. /do/ Dziś mam uznanie dla profesjonalizmu służb takich czy medycznych, świadomość przewagi „człowieka służb” nad „człp”: idiotą – prostotą naiwną.

  A jacy mają być Polacy, którzy przeżyli okupację brunatno-czerwoną ? Zabijano, mordowano elitę, nie prostotę – prostotę się hoduje na Farmie ‚Państwo Demokratyczne’ z użyciem BPH, która takich ‚PD’ ma w kieszeni dużo – nie wszystkie aby? Czy służby ‚PD’ czują się przy służbach BF/BPH idiotami, jak ja przy nich? NIe, myślę, bo to nie są naiwniacy…
  Mając ciut wiedzy i wyobrażeń o „człowieku BF/BPF”, nie mam dla niego odrobiny uznania – obrzydzenie, z dużą zawartością obżydzenia. No i strach, raczej z bezsiły: cóż ja mogę na to, co oni zaplanowali 40 lat temu albo 4000…?
  To są moralni idioci, kaleki – przy nad-zwyczajnej inteligencji. Której nie zazdroszczę – bo z cierpienia jest. Jakiego? Widać to w tym, co sami robią:to robią dzieciom, nam; to im zrobiono… Litować się mam nad nimi? Czytam Michalkiewicza.
  Wolałbym, żeby ich nie było… Ale są i hodują sobie „człowieka służb”, dosłownie psiej służby – ten hodują nas, naiwniaków i idiotów smart-a jakże-fonowych. W tym sensie – nie mnie. Dyskutujemy, czy zrzucamy emocje ?
  Człowiek/i bizon czy owca, zatrzymane teraz w pędzie – „Co jest?” Nagle nie ma dokąd pędzić? Nie ma prerii? Poganiaczy?
  Jest e-preria – e-galop… E-e!
  Mam swą realną prerię czy lasek – pędzę (koń by się uśmiał!) na rowerze z głową wysoko: nie jak bizon czy owca. I mam rodzinę, moją panią serdeczną, mieszkanie, pracę, mam was tu… Naiwniak, prosty człowiek – a ten Big, jeśli aż tak wysoko się nosi, to już chyba bardzo zgarbiony pod Niebem. Twardym mu.

  Ma kryzys.

 38. Boydar said

  NyndruŚ, bierz !

  https://podroze.onet.pl/aktualnosci/usa-rezydencja-al-capone-wystawiona-na-sprzedaz/fg40lx5

  Jedyne co ryzykujesz to że Cię FBI zwinie następnego dnia, bo jakiś dziwnie podobny jesteś 🙂

 39. NyndrO said

  A kto to będzie sprztątał? Poza tym brakuje mi zetadwadzieścia. ** http://theweeklyobserver.com/keanu-reeves-warns-elite-hollywood-drinks-blood-babies/28824/ * https://www.fronda.pl/a/aktor-z-wladcy-pierscieni-mowi-o-pedofilii-w-hollywood,103835.html * https://telewizjarepublika.pl/quothollywood-jest-miejscem-zdrajcow-i-pedofilowquot-slowa-eastwood39a-wywolaly-niemale-poruszenie,66410.html

 40. NyndrO said

  Wszystkie części tego, co zapodawałem w „Poprzednich” * .https://www.youtube.com/watch?v=OtjTRYrF8X4&list=PLTbglRablNOjMIUjbw0uu1WQ4vFidawQz

 41. Anucha said

  Teraz jest wojna, kto handluje ten żyje.

  Kto handluje- korporacje.
  Tylko łapanek jeszcze brakuje.
  Godzina policyjna dla owiec całą dobę.

  Ludzie wyjdźcie na spacery, na zakupy, do pracy.
  Zaryzykujcie , ostatecznie lepiej umrzeć stojąc
  jak zdechnąć na kolanach.

 42. NyndrO said

  . . . poza piątym, któren jest tu : .https://www.youtube.com/watch?v=h2msN8AvzaE

 43. seler said

  dla Anuchy [30] i dla całej Gajówki oraz… dla Kota Maruchy 😉

  3 kawały o… KORONAWIRUS # 163 – Marcin Sznapka


  _____________

  Anucha – „Może coś z kroków M. Pythona😀 ”

  no tak… dość rozpoznawalne… ale ja tak mogę zrobić bez problemu, wystarczy, że będę miał poluzowaną i wykonaną z NFZ protezę nogi… czyli, że spieprzoną, tak jak obecnie 😉 😉

  Monty Python – skecz o Ministerstwie Głupich Kroków PL
  .https://www.youtube.com/watch?v=z4CIOgtGl8U&feature=emb_logo
  pozdro 😉

 44. seler said

  Opublikowany 30 mar 2020
  To jest obrzydliwe! Tak zwane władze rozwieszają ulotki o bezdomnym mężczyźnie, który, jak mówiono, zmarły kilka godzin temu. Ale kobieta, która zaprzyjaźniła się z bezdomnym mężczyzną i nawet regularnie go karmiła, konfrontuje ich NA KAMERZE i ujawnia przed świadkami, jak rozprzestrzeniają strach w społeczeństwie ! Widziała mężczyznę 5-10 minut przed ich przybyciem, oni mówili, że zmarł kilka godzin temu! Zostali złapani na gorącym uczynku rozprzestrzeniając strach, aby utrzymać ludzi pod kontrolą! Ten człowiek nie był martwy!

  oryginalne wideo: https://youtu.be/iizPE33E2kM

  Covid-19 Złapani na kłamstwie | Polskie Napisy

  [ze strony —> https://detektywprawdy.pl/2020/03/30/jutro-rzad-wykonujacy-polecenia-nwo-oglosi-nowe-obostrzenia/ ]

 45. NyndrO said

  Nawiązując niejako. Pewne źródła ( dla mnie dość wiarygodne) donoszą, że ” soros ” wyciągnął kopyta ok 25 stycznia. Potwierdzić chyba nie sposób, więc na otwieranie szampana za wcześnie, ale browca można strzelić zawsze.

 46. NyndrO said

  Panie Kierowniku, gdyby Pan zachciał zerknąć w przepadnięte wpisy. Zapodałem trzy linki w jednym i może dlatego nie przeszły

  ——-
  Nic nie znalazłem…
  Admin

 47. seler said

  Re: 30 Anucha…

  …kurcze skubane, zapomniałem o kwarantannie jeszcze 😉

  KWARANTANNA – Suchary#89
  .https://www.youtube.com/watch?v=On5ybfUEoaA

  😉 — jak urwać Społeczeństwu jaja i jajniki ? —> ogłosić „pandemię”
  aa, jak popszyszywać ??? – robić sobie JAJA z zaplanowanej paniki…

 48. NyndrO said

  Sorry, za rozciąganie, ale misie przypomniało. A propos „pasta” : .https://www.youtube.com/watch?v=iS0aslKnBrg Są symbole… ktrymi nam w twarz żucają * Nie ma zakazu traktowania tego, jako „teorii spiskowych” . Dla mnie jednak jest tyle wiarygodnych i mocnych poszlak oraz DOWODÓW, że nie mam żadnych wątpliwości co do tych szatanistów.

 49. Boydar said

  Przyjacielu Nyndr0, czy pozwolisz misię kopnąć w zadek ? Bo jak nie to nie.

 50. osoba prywatna said

  Dr. Bergman jest wykładowca na Cleveland Chiropractic College of Los Angeles: wykłada Anatomię człowieka, fizjologię, biomechanikę i 4 techniki chiropraktyczne: pełny kręgosłup (metoda Palmera), Thompson, zróżnicowanie i regulacja ekstremalności. Dr Bergman D.C. ma rozległą wiedzę na temat anatomii człowieka i fizjologii człowieka i wykorzystuje ją w swoich klinikach w Huntington Beach w Kaliforni i Tijuana w Meksyku. W tym wideo porusza ważne kwestuje statystyczne dotyczące pandemii koronawirusa. Przekazuje najnowsze dane śmiertelności z Włoch i USA. Jest to głos rozsądku wskazujący na jednoznaczne dane statystyczne, które podkreślają, że zatrzymanie całej gospodarki świata jest bezpodstawne. Zwraca także uwagę na ogólne aspekty zdrowia a szczególnie układ odpornościowy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=U_cc18sDNv4

 51. osoba prywatna said

  Licznik aborcji.
  http://www.numberofabortions.com/

 52. osoba prywatna said

  To jest obrzydliwe! Tak zwane władze rozwieszają ulotki o bezdomnym mężczyźnie, który, jak mówiono, zmarły kilka godzin temu. Ale kobieta, która zaprzyjaźniła się z bezdomnym mężczyzną i nawet regularnie go karmiła, konfrontuje ich NA KAMERZE i ujawnia przed świadkami, jak rozprzestrzeniają strach w społeczeństwie ! Widziała mężczyznę 5-10 minut przed ich przybyciem, oni mówili, że zmarł kilka godzin temu! Zostali złapani na gorącym uczynku rozprzestrzeniając strach, aby utrzymać ludzi pod kontrolą! Ten człowiek nie był martwy!
  .https://www.youtube.com/watch?v=SXfWZfRh0us

 53. NyndrO said

  Pewnie. Ale oddam.

 54. NyndrO said

  * rzucają

 55. Yagiel said

  Ciekawa sytuacja: nasze wirus-media objawiają kurwicę z powodu Białorusi i Swecji: że się nie zablokowali w 4 ścianach. Wkurw jest, będzie panika – gdy /może/ okaże się, że B i S przeżyją po swojemu, bez naszych „strat koniecznych”…
  Czekam na kolejny odcinek serialu „pomnik dziennikarstwa”.

  I znowu: Kaczyński też olewa koronucha (Szumowskiego z Morawieckim)… Na mszy św. był…

  Białoruś to dyktator, Swecja to socjalizm (czy jak? Sz. Marucho) – Kaczyński pasuje tu i tu… Ale: socjalizm bez demokracji ? Bez Sejmu ? To po co mu Prezydent Znów Wybrany ? Kaczyński chce sondażu/sprawdzianu opinii Suwerena ? Którego ?
  Gdzie ośrodek władzy: Sejm, Senat, Rząd czy Willa na Żoliborzu ?
  Na Pięknym Brzegu Wysokim Wisły/Wandalu – z Jaro-sławem/Wandą, co nie chciała Wirusa?

 56. NyndrO said

  A co, Przyjacielu Boydar, Córa pewno Madonnę lubi?

 57. osoba prywatna said

  Inflacja, „zainfekowana” koronawirusem, straszy coraz bardziej.
  https://trybuna.info/gospodarka/ceny-ida-w-gore/

  Wrocław: prywaciarz przejął kamienicę w centrum miasta. Lokatorzy muszą się wyprowadzić
  https://strajk.eu/wroclaw-prywaciarz-przejal-kamienice-w-centrum-miasta-lokatorzy-musza-sie-wyprowadzic/

 58. JOIGNAC said

  Co tu się k…wa dzieje. Czy oni pogłupieli

  .https://fakty.interia.pl/swiat/news-anna-fotyga-w-grupie-medrcow-nato,nId,4413368#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-anna-fotyga-w-grupie-medrcow-nato,nId,4413368

 59. Boydar said

  No, jestem.

  Nie wiem co one lubiejom, bo dzisiaj to, wczoraj tamto. Poza tym, jak córa mówi że nie lubi, to nie lubi, a jak mówi że lubi to mówi. I jeszcze trzy są, córy znaczy. Na szczęście nie w jednym miejscu i czasie. Alle, nie zagaduj mnie. Mam więc Twoją zgodę, zatem, rozmachiwowywuję kopyto.

  Popatrz. Atakujesz satanistów. A przecież une są z urzędu syfiaste i zakaźne, jak umazane gów*nem chorego na tyfus. Nikt normalny się do nich nawet nie zbliży, może mucha robacznica albo ktoś o podobnym instynkcie.

  A przecież są „wśród nas”, czyściutkie, milutkie, friendly people, które człowieka zaprowadzą dokładnie tam samo gdzie sataniści, tyle że gładziutką dróżką. I teraz powiedz szczerze, co paskudniejsze.

  Kum kum ?

 60. osoba prywatna said

  Akwizytorzy
  https://trybuna.info/polska/akwizytorzy/

  Kobieta mnie doi
  https://trybuna.info/polska/kobieta-mnie-doi/

 61. https://marucha.wordpress.com/2020/03/27/wolne-tematy-21-2020/

  Marucha jest CENZUROWANY Post Actum. Po zejściu strony Wolne Tematy 21 – 2020/ ZNIKNĘŁY ważne posty dotyczące mnie, na jakie zwykle nie zwracam uwagi, ale teraz musiałem. Zniknął np. Post z deklaracją: Pan Wandaluzja wie, że PRZESZŁOŚĆ JEST WAŻNIEJSZA OD PRZYSZŁOŚCI, z czego zdawałem sobie sprawę, gdyż wynika to z doktryny konserwatyzmu angielskiego, ale nie formułowałem tego. W tym poście było też: Pan Wandaluzja jest od wyjaśniania mechanizmów wielkich wydarzeń historycznych i politycznych, za co mu Dzięki. O cenzurowaniu Post Actum świadczy też Przenumerowania postów.
  Ciekawe na jakiej zasadzie są takie Post Actum. Na tagach Antoniego Szydłowskiego z USA i Edwarda Nosala EDDI SŁOWIANIN był SZCZEGÓŁOWY opis najazdu na Italię Wandalów i zdobycia przez nich Rzymu, który był tolerowany jako Kuriozum i temat dla Prześmiewców. ZNIKŁ jednak,gdy wyjaśniłem, że to jest raport z najazdu na Italię RADAGAJSA, o którym krążą obrzydliwe spekulacje.
  Pan Szydłowski nie krył, że jest Asekurowany przez żonę Chinkę, która może go chronić przed holokaustycznym czyli stalinowskohitlerowskim komandem śmieci Mossadem, z czego może wynikać, że RADAGAJS został zdjęty z jego tagu przez ŻONĘ ???// W samo południe niedzieli Świętojańskiej 2000 zostałem zaczepiony przez faceta, który zaraz zaczął opowiadać mi, że był w gierkowskim komandzie śmieci, które jeździło po świecie i mordowało Polaków. Zapytałem, z jakimi służbami im się najlepiej pracowało, na co odpowiedział Z RÓŻNYMI, ale najlepiej z Mossadem, CIA i komunistyczną służbą chińską, która szkoliła polskich kilerów.
  Było 43 kilerów, ale 40 zamordował Jaruzelski. Na niego też był zamach w Zagłębiu, po którym jest kaleką. Żeby nie być zamordowanym wyjeżdża do Brazylii. Zrozumiałem, że tych Trzech ubezpieczyło się u mnie, że jeśli Któremuś coś się stanie to ja dostanę ich wspomnienia ??? ale nie odezwał się.
  Pisałem też do Eddiego Słowianina, ale nie otrzymałem odpowiedzi, z czego wynika, że RADAGAJS, został Wykupiony u niego przez masonów…

 62. NyndrO said

  Nie, nie kum. Gdzie ja atakuję szatanistów? Po prostu trzeba o tum wiedzieć. No są dobrzy ludzie. Ale są też zwyrodnialcy. Trzeba wiedzieć o jednych i drugich, choćby po to, żeby móc komuś pomóc. Taki Kościół Katolicki… ba!, sam Jezus Chrystus, czy mówił tylko o dobrych Ludziach?! Ludzie „friendly”, których opisujesz to po prostu źli ludzie. ALE DOBRZY TEŻ ISTNIEJĄ! Czy Ty aby do końca zreformowany jezdeś? I czy to miał być ten kop w zad, bo nic nie poczułem. Jeśli pijesz do filmu, to oprócz naiwnocści, autorom nie można NIC zarzucić.

 63. Listwa said

  @ 25 mate3

  „Ad. 3 co za perfekcyjny brak logicznego myslenia:
  CASUS: FAŁSZ = PRAWDA
  OT, PALIAKI POTRAFIĄ
  Proszę sprawdzać text przed wysłaniem”.

  – sądzę, że jednak jesteś pan trochę za tępy i nawet o tym nie wiesz. Za to kłapiesz ponad normę.

  „Ważne jest czy takie rzeczy padły z ust przytaczanych osób, PONIEWAŻ uwiarygodnia rozmówcę.”
  – nie jest to ważne, bo ani Gibson ani Pitt nie potrzebują się uwiarygadniać, wszystko jest jasne. Za to pan uwiarygodnienia nadal potrzebuje.

  „Wcale nie jest ważne, czy Mel Gibson tak powiedział, co dokładnie powiedział Brat Pitt. Istotne jest, czy przekazywane treści przy tej okazji są prawdziwe. ””

  – istotne są właśnie te treści i informacje, bez względu na to jak zostały przekazane. Nie wszystko polega na nadążaniu za Mate3. O te treści i wiadomości chodzi, nie o Gibsona, nie o Pitta. Nadążasz pan jeszcze?
  Bo jak nie to sobie usiąc i przewentyluj płuca.

  Poza tym, dla kogo są takie informacje ważne? Potrafisz coś powiedzieć?
  Jeśli masz pan źródła, które całkowicie podważą prawdziwość tych informacji to pokaż je pan. Tylko nie mów pan że takim dowodem jest pana kulejąca dedukcja.

  „Bazujmy na wiarygodnych źródłach.” – Mate3

  – zatrzymam się jeszcze nad pana samochwalstwem przez moment.

  Podaje pan: „Tutaj przedstawione praktyki seksualne na dzieciach w obrazach jednej z ofiar:
  https://vigilantcitizen.com/vc-resources/the-complete-gallery-of-kim-nobles-paintings-about-ritual-abuse/

  – takie obrazy mógł też stworzyć napastnik. Nie chodzi o dowody i przykłady pojedyńczych ofiar na gwałty i seksualną przemoc, bo wiadomo, że takie ofiary i przypadki były. Łapiesz? To jak łapiesz to napisz o co chodzi? Pokaż teraz że stać cię na cos więcej niż kłapanie. Bo to co pokazujesz jest pośrednim dowodem na pojedyńczy przypadek wykorzystywania.

  A tym to w ogóle się ośmieszasz, znawco źródeł i casusów:
  „Modelka, która widziała u Berlusconiego basen z małymi dziećmi, które potem zostały zgwałcone i zabite :
  https://vigilantcitizen.com/latestnews/the-ex-model-who-claimed-silvio-berlusconi-hosted-satanic-rituals-in-his-house-died-from-apparent-poisoning/

  – dowodem ma być modelka która widziała basen z dziećmi i zdjęcie jego domu. I to w sprawie Berlusconiego, czyli swego czasu gorącej sprawie politycznej, aby wywalić Berlusconiego z polityki, co się potem stało. Matteo Salvini tez próbują wywalić, ale innymi metodami. I ona tak sobie przyszła i udzieliła wywiadu, pewne żeby stanowić wiarygodne źródło dowodów.

  W temacie wiarygodności źródeł to pan jesteś poliak potrafi.

 64. osoba prywatna said

  Historycy: epidemia koronawirusa z roku 2020 nie jest zjawiskiem wyjątkowym
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C81456%2Chistorycy-epidemia-koronawirusa-z-roku-2020-nie-jest-zjawiskiem-wyjatkowym

  Vaclav Kluas o skutkach koronavirusa
  http://miksa.neon24.pl/post/154167,vaclav-kluas-o-skutkach-koronavirusa

 65. seler said

  kanał Jabłonowski, Osadowski —> https://www.youtube.com/channel/UCN125qvIk0QceqOySxz3mNQ

  najnowsze:
  🔴 WSPÓŁPRACA – POTĘGA SAMOOBRONY 🔴 Zapis żywca z Pon. 30.03.2020 g. 10:10. Jabłonowski, Osadowski.
  .https://www.youtube.com/watch?v=V0rk_8zdJfA

 66. osoba prywatna said

  Szewski mat lub obrona francuska
  http://wiktor-smol.neon24.pl/post/154123,szewski-mat-lub-obrona-francuska

  Koronawirus spowoduje niepokoje w miastach Europy?
  http://autonom.pl/?p=30776

  Imigranci zrównani w prawach z Portugalczykami
  http://autonom.pl/?p=30765

 67. Marucha said

  Re 24:
  Szczegółów nie będzie, bo to tylko zwykłe obsikiwanie latarni.
  Michałkow pochodzi ze znakomitej rodziny, zarówno ze strony ojca, jak i matki.

 68. osoba prywatna said

  Koncern farmaceutyczny: Mamy potencjalną szczepionkę przeciw koronawirusowi
  http://www.bibula.com/?p=113019
  Bóg zesłał ludziom arkę „Diamond Princess”, a ludzie wyskoczyli za burtę
  http://www.bibula.com/?p=112908
  Francja: Szpitale nie pozwalają kapelanom towarzyszyć umierającym
  http://www.bibula.com/?p=113001
  Stany Zjednoczone: Większość stanów wprowadziła godzinę policyjną
  http://www.bibula.com/?p=113014
  Konstytucjonalista: jeśli rząd nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego, Morawiecki może stanąć przed Trybunałem Stanu
  http://www.bibula.com/?p=112953

 69. osoba prywatna said

  Majstersztyk
  http://www.bibula.com/?p=112810

  Łabędź czarny (Cygnus atratus) to rzadki ptak pochodzący z Australii, zawdzięczający swoją nazwę noszonemu upierzeniu. Nassim Nicholas Taleb, analityk finansowy i były trader z Wall Street, w swojej książce „Czarny Łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń” wybrał tę metaforę aby wyjaśnić istnienie nieoczekiwanych, katastrofalnych wydarzeń mogących wywrócić życie zbiorowe do góry nogami.
  Read more: http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei–czy-koronawirus-to-czarny-labedz-2020-roku-,74981,i.html#ixzz6IGDzpXx2

 70. Marucha said

  Re 29:

  Peryskop, facet inteligentny, udaje durnia:

  Pan Gojowy tak mnie sobie upodobał, że trzyma mnie na smyczy, żeby czytać jako pierwszy. A czasem jedyny, bo co lepsze posty nie są dopuszczane dla ogółu.
  Trudno zgadnąć dlaczego, i kto na tym zyskuje, a kto traci.
  Wszak nikt z nas nie jest pozbawiony wad…

  Peryskop świetnie wie, dlaczego, bo mu to nieraz wyjaśniałem. Ale czytelnikom gajówki mogę wyjaśnić jeszcze raz: za obrzydliwe obślizłe insynuacje pod adresem Kościoła. To nie były żadne „błędy”, tylko bardzo celowe i świadome obsrywanie.

  Powinienem go zbanować na zawsze, ale dla dobra gajówkowiczów przepuszczam niektóre jego wpisy, poniewać – co przyznaję niechętnie – mogą być ciekawe i diagnostyczne.

  Ale niech nie zgrywa głupka. Stary jestem, ale skleroza u mnie jest tylko lekko zaawansowana.

 71. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-minister-thomas-schaefer-nie-zyje/79rm88q?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  NIE ZYJE MINISTER FINANSÓW HESJI.
  Popełnił samobójstwo ze STRACHU przed Koronowiusem, Gdyby go dorwał to by mu dopiero Pokazał.

 72. revers said

  Szla dzieweczka do laseczka … spiewane z akcentem wschodnim na starym rynku w Warszawce.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ebVsePMrnIc

 73. osoba prywatna said

  Według ekspertów przy ONZ utrzymująca się w wielu krajach na świecie niepewna sytuacja gospodarcza w związku z epidemią koronawirusa może za kilka tygodni doprowadzić do braków żywnościowych na niemal wszystkich kontynentach.
  Read more: http://www.pch24.pl/na-progu-nowej-plagi-egipskiej–koronawirus–brak-zywnosci-i-upadek-rolnictwa,74985,i.html#ixzz6IGFUqJMU

  Kanadyjski portal LifeSiteNews przytacza opinię kanonisty, który twierdzi, że ksiądz może być nieposłuszny zaleceniom własnego biskupa, jeśli uważa je za sprzeczne z prawem Boskim. Słowa te padły w kontekście ograniczeń nakładanych na duchownych w czasie pandemii koronawirusa.
  https://prawy.pl/107614-kanadyjski-portal-wzywa-ksiezy-do-nieposluszenstwa-w-czasie-zarazy/

  Bunt samorządów! Nie przeprowadzą wyborów
  https://prawy.pl/107598-bunt-samorzadow-nie-przeprowadza-wyborow/

  Uwaga! Nowe ograniczenia dla obywateli
  https://prawy.pl/107620-uwaga-nowe-ograniczenia-dla-obywateli/

 74. Anucha said

  Ad:43
  Seler
  My na ulicy poznamy się.
  Ja kulawy , Pan z protezą.
  Ale sylwetki wyprostowane z głową do góry.
  Pozdrawiam

 75. Yagiel said

  ad Seler@43
  Pan sprowadzi na nas plagę jakąś! Pokazuje pan, na kim – oczywiście na kabarecie – wzorowali i wzorują się nasi rządzący dziś RP/UE. Tylko, qźwa, wczoraj-dziś też kabareciarze też wymyślają… !!!
  Znasz pan NIEBO Neo-nówki ? Strach się śmiać, co będzie…!

 76. NyndrO said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-mateusz-morawiecki-oglosil-nowe-ograniczenia/rr2wjec

 77. Yagiel said

  na mojej „ulubionej” wp – stachanowskie podejście do „pandemii” – uwaga na tytuł:
  „Koronawirus. Niemcy gonią światową czołówkę” – oczywiście w ilości zmarłych! Na pudło tych WeltMaisterSchaften się nie załapią, ale… NAGRODY KUSZĄ !
  Chciałoby się wp powiedzieć Pawlakiem : „Szukaj głupszego od siebie”, tylko że znaleźli. I z tego żyją.

 78. bryś said

  No proszę. Jak się rzydzi o nas troszczą. A durne polactwo łyka i siedzi w domach. O co sk…owi chodzi z tymi plażami?

 79. bryś said

  Sprawdzają jak daleko się mogą posunąć by…aki. Co jak by wszyscy wyszli nagle na dwór? Ale nie. Bydło ma zagródki i będzie przeżuwać resztki w domku przed telewizorkiem.

 80. Yagiel said

  ad Anucha@71
  A ja na spacerze rowerowym miałem takie spotkanie:
  Podjeżdżam do plener-stanowiska ćwiczeń – niezafoliowane na czarno. Patrzę – na ławce obok siedzi klasyczne troje „wczorajszych”, jeden popija piwko z butelki; ona czarna mańka. Mówię do nich „Dobry!” – ten z piwkiem odpowiada „Dobry!” i pyta: „Sport – dla zdrowia?” i uśmiecha się do tamtych. „Każdy po swojemu dba” – i ćwiczę brzuszki. Oni siedzą i coś śmiszkują…

  Śmiech to zdrowie! I alkohol: siedzą we troje! o 50% przekroczyli dozwolenie rządowe! Piją do tego w miejscu publicznym! Ale u siebie są – żoliborski Suweren. Myślę sobie: ci mają trzeźwy stosunek do życia…
  Do przemówień Morawieckiego, Szumowskiego czy… innego policjanta.

  ————-
  A gdzie to było? Wiele lat mieszkałem na Żoliborzu… mogą być koordynaty GPS 🙂
  Admin

 81. bryś said

  A po za tym piłkarze z wagsami kazały.

 82. Yagiel said

  ad Admin@81
  🙂 GPS ?! a da Pan gwarancję, że nie czytną – namierzą – skasują ?

  (Ale dla swojaka – podpowiedź: tam,gdzie był dolny potok i budka z piwem… I słychać było, jak Kuźma krzyczał „Mojaaa!”)

  ————-
  No nie dam gwarancji…
  A propos, czy tam niedaleko była apteka?
  Admin

 83. Marucha said

  Re 69:
  Oznajmiam, iż żadnych komentarzy wstrzymanych przez system do moderacji – nie ma.

 84. NyndrO said

  U mnie życie na osiedlu życie zaczyna się po zmroku. Do tego stopnia, że wczoraj Młodzieżówka Walcząca okupująca osiedlowe ławki przy skrzynkach browca odpaliła petardy. I to te co „rozpryskują” się na „niebie”. Z tym, że moje osiedle jest tak skontruowane, że szkieły nie mają z atletami żadnych szans. Dzisiaj po zmierzchu idę na marszrutę, to się od chopoków dowiem, czy ich kto ścigał. Dzisiaj pewnie też coś od*ebią. Stawiam na megafon. . .

 85. osoba prywatna said

  Hubert Czerniak TV – Jak DEZYNFEKOWAĆ skutecznie? Lekarskie sposoby na dezynfekcję / Płyn odkażający

 86. Slawek said

 87. NyndrO said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-kolejne-restrykcje-i-zakazy-co-wolno-a-czego-nie/wetrcdt Spiszcie na karteluszce i miejcie zawsze przy sobie. Ludzie nie umieją zapamiętać 10-ciu Przykazań, czy najprostszej mantry, także łatwo nadziać się na kilka tysi mandatu. 🙂

  ——
  Może niech te qrwy napiszą, co wolno? Będzie krócej.
  Admin

 88. NyndrO said

  🙂 Kuwa, jak ja Pana doceniam!

 89. laika said

  Ksiądz w TV Trwam przekonywał, że kapłani mają konsekrowane dłonie i nie zakażają koronawirusem

  ksiądz przekonywał widzów, że niemożliwe jest zakażenie się koronawirusem podczas mszy świętej czy przyjmowania komunii do ust. Według duchownego „kapłan ma konsekrowane ręce” i zarówno w sensie —dosłownym, jak i nadprzyrodzonym „jego ręce są czyste”.—
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25830121,ksiadz-w-tv-trwam-przekonuje-ze-kaplani-maja-konsekrowane.html

  komedia 🙂

 90. osoba prywatna said

  Byłam z mężem na zakupach….
  https://m.demotywatory.pl/4986171

 91. Yagiel said

  Adminie – nie. Niedaleko było miasteczko ruchu drogowego. W miasteczku synusie – przy piwku tatusie.
  Apropos piwa: teraz jest świetna miejscówka nad Wisłą tuż przy Moście Gdańskim – dla rowerowych genialna 😉 leżaczki, numerki… (Ciekaw, jak tam teraz będzie ?) Bo za MG Śródmieście – takie wypasione bulwary i tłok…

 92. osoba prywatna said

  Cypryjski Narodowy Komitet Ochrony Środowiska i Zdrowia Dzieci

  Click to access Cyprus-Leaflet-EMF-and-Health-2017-PL.pdf

 93. NICK said

  Gospodarzu.
  Nie, ze jak coś po staremu ‚jakoś leci’.
  Działa. Bez reperacji.
  Reparacji.
  Repatriacji.

  Czasy są niespotykane. Nie znam takich. Historycznie.
  Nigdy i nikt tego nie widział.

  Dlatego zmień się adekwatnie.
  Czy to będą moje, wieloletnie zalecenia?

  Seler to.
  Zapodam.
  Chacheł to.
  Nie muszę.
  Kumpel to. Fircyk.

 94. osoba prywatna said

  Prof. Stanisław Grabski: Naród to najwyższa wspólnota
  https://www.nacjonalista.pl/2020/03/31/prof-stanislaw-grabski-narod-to-najwyzsza-wspolnota/

 95. Greg said

  Widział, widział Nicku..Meksyk 1926r.
  Tylko, że wtedy (jeszcze normalni ludzie) wiedzieli co robić.

 96. NyndrO said

  Fircyk, to dobrze, źle , czy ni ch*ja nie wiadomo? A może przy okazji byś siebie zatytułował. Śmiało, nie wstydź się .

 97. Greg said

  Już promują w ,,salonach” 5G na IV kwartał.
  Dopiero się zaczną ,,świrusy” wirusy.
  Żądzą nami bandyci i mordercy.

 98. NICK said

  Idź.
  Kumplu.
  Na boisko.
  Alibo zapodaj Nam.

  CO?
  Teraz czynić.

  Czasy są nie znane.
  Jak dotąd.

  Chacheł?
  Jest we środowisku.
  Zawsze ostrożny.
  Baczący.

  Zawsze ustawi się. Na dwa fronty.

  NAJWAŻNIEJSZE.
  To teraz.
  Populacja umiera!!!

  Źle napisałem.
  Winno być: „świrusek” rządzi. Zabija.
  Albo nie.
  Nie ‚świrusek’.

  WY.
  Sami siebie.

  P.S.
  Sytuacja JEST rozwojowa.
  Niestety….. .

 99. bryś said

  Pojadę i będe gryzł!

 100. NyndrO said

  Jo, coś w tym jest, że Boydar balansuje. Nie wiem jednak, czy to koniecznie coś złego. Musiałbym z nim flachę obalić i w oczy spojrzeć. Zresztą, jak kurz opadnie, postaram się to zrobić, choć pewnie się spłoszy.

 101. Listwa said

  „Jeden z mieszkańców gminy Kuźnica znalazł przez przypadek srebrne monety – jak się okazało, są to rzymskie denary mające ok. 2 tys. lat. Znalezisko trafiło do Muzeum Podlaskiego. Znaleziono 140 sztuk srebrnych monet rzymskich z okresu panowania cesarza Hadriana. Przekazaliśmy je do Muzeum Podlaskiego w celu skatalogowania i wycenienia znaleziska – opowiada Andrzej Nowakowski, wojewódzki konserwator.

  Jest to drugie tak istotne odkrycie w ostatnim czasie w naszym regionie. Do pierwszego, o którym wspomina Andrzej Nowakowski, doszło jakiś czas temu w okolicy Złotorii nad Narwią. Znaleziono tam 200 monet z początku XI wieku, w tym bardzo rzadki denar Bolesława Chrobrego. Było to pierwsze takie znalezisko na Podlasiu – to spod Kuźnicy jest drugie.

  https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20060976,poszedl-na-grilla-znalazl-skarb-sprzed-2000-lat-byli-u-nas.html?disableRedirects=true

  „Podczas prac odnaleziono w sumie 75 monet. Wszystkie to srebrne denary pochodzące z II lub III wieku, z okresu wpływów rzymskich. To bardzo ważne i wielkie odkrycie, które przybliża nas do tematu, którym zaczęliśmy zajmować się w tamtym roku, czyli plemieniem Gotów na terenie gminy Drelów. To kolejne dużej skali znalezisko związane z tym ludem – mówi Mieczysław Bienia, archeolog z Muzeum Południowego Podlasia”.

  https://www.lublin112.pl/niezwykle-znalezisko-lesie-poszedl-spacer-znalazl-srebrne-monety-sprzed-blisko-2-tys-foto/#close_info_content

  „Skarbnicy Narodowej udało się zdobyć ograniczoną liczbę autentycznych srebrnych denarów rzymskich – cennych monet, które docierały również na tereny dzisiejszej Polski! Monety Marka Aureliusza znajdowano w ziemi chociażby nieopodal Łęczycy czy Buska-Zdroju. Wykopaliska archeologiczne udowodniły, że to m.in. właśnie takimi monetami cywilizacja rzymska zaopatrywała się 2000 lat temu nad Wisłą m.in. w niewolników i bursztyn.”

  do wglądu:
  https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety/marek-aureliusz-srebrny-denar-jednego-z-najslynniejszych-cesarzy-rzymskich-4001570266

  Jakoś nikt nie odnalazł monet bitych przez Wielką Lechię i tym podobne mocarstwa.

 102. osoba prywatna said

  Rosjanie pokładają nadzieję w cudownych właściwościach kaszy gryczanej. Czy słusznie?
  https://pl.sputniknews.com/spoleczenstwo/2020032912160706-rosjanie-pokladaja-nadzieje-w-cudownych-wlasciwosciach-kaszy-gryczanej-czy-slusznie/

 103. Listwa said

  @ 89 laika

  Ktoś rozbawiony przez TV Trwam ne wytrzymał, trzeba oczywiście zapytać o jaką mszę chodzi. Ks. Guz jest novus.

  „Jest to siedemdziesiąty cud uznany i potwierdzony oficjalnie przez Kościół katolicki uczyniony za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej z Lourdes – licząc od pierwszego ukazania się św. Bernardecie Soubirous 11 lutego 1858 roku”.

  https://pl.aleteia.org/2018/02/12/bog-znow-zadzialal-przez-maryje-kolejne-uznane-uzdrowienie-w-lourdes/

  Zabawne że niektórym pewne rzeczy nie mieszczą się w głowie, pomimo faktów.

 104. osoba prywatna said

  Jadwiga Łopata i Julian Rose – NOWY WIRUS KARUNA
  .https://www.youtube.com/watch?v=0MgTO7Bu2YM

 105. NICK said

  Kurz się wznieca.
  MatkaKurka napisała, będąc ateistą.
  Pewien tekst.
  Jest u Dakowskiego.

  To nie jest mój ‚kurz’.

  P.S.
  Gospodarzu.
  Ja nie znam we historii.
  Tego co się dzieje.
  Tylko dlatego zauważyłem.
  Że na Gajówce coś musi się zmienić.

 106. NyndrO said

  A może załóż własną Gajówkę. Np. „Ul”. Masz dziwną tendencję do komenderowania, gościu.

 107. Bezpartyjna said

  „Małgorzata Rozenek zaprezentowała się fanom w naturalnej odsłonie, bez makijażu i sztucznych zdjęć. Ten widok zdecydowanie spodobał się internautom, którzy uznali, że w takiej wersji wygląda dużo młodziej…

  Przyznała, że bardzo brakuje jej sztucznych rzęs. „Miło mi, dziękuję. Ale bardzo brakuje mi rzęs” – pisała. Zdradziła też, że jej naturalny wygląd bardzo podoba się jej mężowi. „Mąż też mi tak mówi, a mi tak brakuje rzęs” pisała Rozenek w odpowiedzi na komentarze fanów.”

  Szkoda, że nie wygląda jak „kiklop”. Tak się kiedyś przejęzyczyło komuś.
  A pazurki sama obetnie, znaczy się u rączek.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/malgorzata-rozenek-majdan-bez-sztucznych-rzes-i-makijazu/t94p90q&ved=2ahUKEwjv7eacisXoAhW0AxAIHUydAr8QFjABegQIBRAJ&usg=AOvVaw2G5Yy080hy2zUhbg8lnleF&cshid=1585670585832

 108. Marucha said

  Re 105:
  Coś się musi zmienić? Ale co?
  Ja jestem przeciwnikiem wprowadzania zmian dla samych zmian.

 109. NICK said

  Brak zdolności ‚komenderowania’ jest brakiem. Wiedzy i Wiary.
  Gostku.
  Małokatolicki.
  Zmień ksywę i grzyfkę.

  „Religia” Twoja równa się bergoplniętej.
  Proste i dawno wykazane.

  „dzieńdoberek” zaś jest Twym Kumplem.
  Nie ja.

  P.S.
  Do ogółu. Powtarzam.
  „biskup rzymu” jest aNTYCHRYSTEM.
  To zdanie upowszechni się.
  Wkrótce.

 110. NyndrO said

  Kobita mi tłumaczyła, że one teraz mają takie paznokcie żelowe. I jakby na czas nie były wymienione, to by te prawdziwe pod spodem zaczęły gnić i śmiardzieć. Samej podobnież to ciężko zrobić, więc założyć się mogę, że kosmetyczka (sic!), fryzjerka i ogólna są co drugi dzień na stadninie, na której Perfekcyjna Pani Dumu męczy konia. Brak rzęs, to raczej próba zejścia do poziomu wieśniaczek. Gwiazdy tego kalibru maj czasem takie markietingowe fanabeRyje.

 111. NyndrO said

  Powiedzcie temu zakompleksionemu osłu, że to on mnie nazywa „Kumplem”, a nie odwrotnie. I że nie jestem małokatolicki, a zerokatolicki oraz nie posiadam grzywki. Wyjątkowy pajac. Nawet jak na te czasy. Pomijam, że cały czas komenderuje. Ale go w szkole musieli lać. . .

 112. revers said

  re80

  na leśnym żółtym szlaku turystycznym dziś nowowść, słychać arie operowe, jakaś babka próbowała wyciągnąć swój sopranowy głosik w puszczy, widocznie zamkneli miejscową operetke , a cwiczyc gdzies trzeba, najlepiej w puszczy im prof. Tadeusza Dominika..

  Poza tym ABW-iaki biegaja w wokolo, czasami mozna spotkac ich na salonach, imprezach branżowych lepszych zawodów – mówią cos o lesie i leśnych śladach,

  Trzeba zmienic szlaki na niebieskie, lub inaczej znaczone korą wirusem..

 113. Listwa said

  Marcin Wrona – reżyser. Nakręcił ostatni swój film pt. „Demon”. Poniżej wywiad z nim tuż przed premierą w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W trakcie tej premiery powiesił się w hotelu.

 114. seler said

  aa, co na to pandemiczne pierdolnięcie, jajcarz Popko zawodowy świr ?
  ano to:

  Kasowanie koronawirusa – darmowe uzdrawianie. Wspomóż medycynę i swój organizm.
  .https://www.youtube.com/watch?v=eCM8LoVhAm0&feature=emb_logo

  —-
  aa, M. Maciak z CWpanika24 ? —> chyba dał doopy,
  albo szie lekko poważnie wystraszył całkiem…

 115. Bezpartyjna said

  Wybory prezydenckie 2020. Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego.

  „Nowa możliwość ma przysługiwać wszystkim wyborcom. Głosowanie korespondencyjne ma zostać wyłączone w obwodach odrębnych oraz tych utworzonych na polskich statkach morskich, a także w przypadku udzielenia przez wyborcę pełnomocnictwa do głosowania.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-pis-zlozyl-projekt-ws-glosowania-korespondencyjnego-6494906081519233a&ved=2ahUKEwjL0ZjOl8XoAhVrxIsKHasqAI4QFjAFegQIAxAB&usg=AOvVaw3fC73pQtmooLdYdlXvHJAZ

 116. Boydar said

  Ja jestem po trzech stronach, nie po dwóch. Po Jezusa, po Putina i po swojej.

  Każdy może mi zadać dowolne pytanie, i ja na pewno odpowiem „jak jest”, jakichś specjalnych tajemnic nie mam. Oczywiście, jeśli nie boi się odpowiedzi 🙂

 117. Yagiel said

  Musi być „pandemia” i muszą być „wybory” (choćby z jednym kandydatem?)…
  Jakie 4 daje takie minimum 2+2 ? Czy może 2×2 ? Wynik ten sam.
  Zamaskowane? Przecież trzeba pokazać dokument i pasować do zdjęcia – twarz pokazać (na bezdechu?) – po obu stronach stołu i plexi…

  Aaa! Że listowo można, znaczy listownie? Hm, nieważne, kto list pisze – ważne, kto czyta…
  Możliwe skojarzenia.

  I jeszcze arytmetyka: 1+1 nie równa się 1×1
  A tym bardziej 1×0
  W miejsce 0 można podstawić wirus
  Kaczyński x wirus = …

  Ale to arytmetyka tylko.

 118. Adrem said

  Wirus tylko dla gojów….

 119. Bezpartyjna said

  A to może niech p. Rodzynek wsadzi sobie te pazurki do mikrofalówki
  i bydzie po problemie.
  A rzęsy utnie z czuprynki Radusia i przyklei tam gdzie potrza?

 120. Yagiel said

  Boydarze Panie – ty to umiesz@115 zachęcić!

  Więc pytam – u trój-źródła : Kto może chcieć widzieć Warszawę, Polskę, Glob BEZLUDNE ? Znaczy bez ludzi na mieście, bo przecież ptakom wolno latać, kotom, lisom, wiwernom wolno biegać… Kto chce pstryknąć TĘ fotkę z dronu czy z satelity ? I czemu akurat w czasie Wielkiej Nocy 2020 BEZLUDNE KOŚCIOŁY/CERKWIE/ZBORY ? Co w Rosji, Ukrainine, Serbii, Grecji potrwa jednak dłużej ? No i w 2-3 miejscach W-wy – w Lublinie.

  Obiecałeś.

 121. osoba prywatna said

  Robert Wasilewski: Realne niebezpieczeństwa wg dr R. Blaylock’a vs medialna „pandemia” koronawirusa

 122. Peryskop said

  A się narobiło.

  Dwa wierne pudlerki szarpią za nogawki. Żeby swoje …

  Przypomnę, że z pięć lat temu Nicuś też miał ostry odlot i próbował narzucić Panu Gojowemu swoje lasso na szyję.

  Ale wtedy po reprymendzie potulnie zbastował.

  Natomiast teraz to raczej objawy FOBII nieuleczonej.

  Ma ktoś inne wytłomacke ?

 123. Bezpartyjna said

  Tak sobie siedzę i myślę, znowu siedząc myślę – w sprawie wyborów korespondencyjnych – to znaczy się mamy wszyscy iść na pocztę, nakleić znaczek i wysłać odręcznie napisany wybór kandydata?

  A może taniej i lepiej byłoby wysłać do każdego wyborcy gołębia pocztowego?
  Chorobcia to wszystko zaczyna mnie przerastać.
  Niech ktoś mnie oświeci, przecież wielu tu ekspertów. 🐀

 124. Boydar said

  https://poznan.onet.pl/zadoscuczynienie-dla-ofiary-ksiedza-pedofila-jest-wyrok-sadu-najwyzszego/xkqcw5k

 125. Boydar said

  Część I
  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/najwazniejsze-wynalazki-zsrr-co-zawdzieczamy-radzieckim-naukowcom-cz1/9ts4en0

  Część II
  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/najwazniejsze-wynalazki-zsrr-co-zawdzieczamy-radzieckim-naukowcom-cz2/720fbb3

  Nie mniej jednak zestawienie jest niekompletne – brak samowara i walonek. Oraz onuc.

 126. Boydar said

  @ Pani Bezpartyjna

  Wybory to inwestycja w przyszłość. Brak znaczka nie będzie miał (jak przypuszczam) specjalnych konsekwencji; ważne żeby nie zapomnieć o wpisaniu nadawcy 🙂

 127. Bezpartyjna said

  Ho, ho P. Boydarze ja jednak stawiam na ptaka, … znaczy się gołębia pocztowego.

  Muszę porozmawiać na ten temat z p. Selerem – może mi skołuje a niechta i chociażby … kurę domową. 🐔

 128. Boydar said

  „Jan Wilam: nie można wykluczyć, że na święta będziemy mieli trzycyfrową liczbę zgonów w ciągu doby”

  https://slask.onet.pl/koronawirus-jestesmy-na-poczatku-epidemii-mow-jan-wilam/ycvn3sc

  Trzy cyfry to 111 ale też 999. Cztery dni … ha, moim zdaniem na dobry początek powinno wystarczyć. Reszta wyjedzie bez przeszkód, to jeszcze nie miejsce ani pora na rozrachunki.

 129. Boydar said

  Ro-zumiem 🙂

 130. Jack Ravenno said

  Liczba zgonów: 666 bez kozery rzucę znaną liczbą.

 131. Visibilia Signa said

  Nie mają prawa karać mandatem.

  https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/03/kary-za-naruszenia-rozporzadzenia-covid-19/

 132. Bezpartyjna said

  Żarty żartami, ale od strony logistycznej będzie trudne.
  Jeszcze takich wyborów nie widziałam.
  A jakie możliwości ustawek.

 133. seler said

  Re:24 Bezpartyjna zwraca szie po pomoc do mnie:

  „Muszę porozmawiać na ten temat z p. Selerem – może mi skołuje a niechta i chociażby … kurę domową. 🐔 ”
  ————–

  Korespondenyjnie powiadzasz ? – Ptactwo domowe molestując ? – caaałkiem szie nieść przestaną ! 😉
  Kura to NIELOT ogólnie… ja Ci mogę skołować, czemu nie… ale ostrzegam, jajka pogubi
  i do urny nie zdąży nasrać i będzie wstyd na cały kraj jakie mamy technologie…
  Wiesz przecież, że drony latają, a niech taki kurę w locie zgwałci ?!?
  Nie… nie… ani gołębie, ani mewy plujki, ani bociany…
  A może nietoperze przebrane za koczkodany ?
  Też nie, wybite i zeżarte w Chinach,
  zostały tylko kaczki dziwaczki,
  te „uratują” wybory 😉
  bez pilota 😉

  aa, tak szie prywatnie zapytam… po co Ci Tobie wybory, jak Ty Bezpartyjna ?
  Mandat dla oprawców ? …żeby nas gnębili, czy w z pierdla nie wyszli ?
  [mnie szie chyba mandaty pomyliły… w moim wieku to standart]
  pozdrawiam – seler

 134. Boydar said

  Ale po co ustawki ? Ten etap mamy za sobą.

  Teraz wiedza jak jest naprawdę ma znacznie większą wartość.

 135. Bezpartyjna said

  Marszałkini Witek już mi wytłomaczyła. 😉

 136. Piskorz said

  re 94 Członek polskiej delegacji na rokowania Polski i RFSRR w Mińsku, a następnie w Rydze, zakończonych traktatem ryskim. … A TEN TRAKTAT RYSKI…TO O DUPĘ POTŁUC…i on ten szanowny prof. do tego rękę przyłożył. Zychowicz chyba b. dobrze to opisuje.! Rosjanie speców wysłali od tych tzw. traktatów..! A nasi jełopy..to była o ile pamiętam, taka zbieranina, zbierana chyba tak ad hoc.!

 137. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=7LY8wjbUKk4 * Lejba Fogelman *

 138. Bezpartyjna said

  Witam Pana Selera,

  cieszę się, jak zwykle w formie.
  Mnie smakowaly skrzydełka wieprzowe, pychotka 😉
  A ostatni akapit z pytaniem b. słuszny.

  Pozdrawiam

 139. Peryskop said

  Re 70 Admin wpisał ;

  Peryskop, facet inteligentny, udaje durnia:

  Pan Gojowy tak mnie sobie upodobał, że trzyma mnie na smyczy, żeby czytać jako pierwszy. A czasem jedyny, bo co lepsze posty nie są dopuszczane dla ogółu.
  Trudno zgadnąć dlaczego, i kto na tym zyskuje, a kto traci.
  Wszak nikt z nas nie jest pozbawiony wad…

  Peryskop świetnie wie, dlaczego, bo mu to nieraz wyjaśniałem. Ale czytelnikom gajówki mogę wyjaśnić jeszcze raz: za obrzydliwe obślizłe insynuacje pod adresem Kościoła. To nie były żadne „błędy”, tylko bardzo celowe i świadome obsrywanie.

  Powinienem go zbanować na zawsze, ale dla dobra gajówkowiczów przepuszczam niektóre jego wpisy, poniewać – co przyznaję niechętnie – mogą być ciekawe i diagnostyczne.

  Ale niech nie zgrywa głupka. Stary jestem, ale skleroza u mnie jest tylko lekko zaawansowana.

  Koniec cytatu.

  Też już nie młody jestem, ale też wciąż co nieco kumam.

  Tak to jest, SzPanie Marucha, gdy dwóch inteligentnych się ściera, a mają zbieżne poglądy, lecz znacząco różne backgroundy – życiowe, filozoficzne, oraz geograficzne.

  Przyzna chyba Pan Gojowy, że nigdy nie atakowałem wiary katolickiej, bo z niej wyrosłem i wciąż z niej czerpię.

  A zatem nie „obrzydliwe obślizłe insynuacje pod adresem Kościoła”, ani „bardzo celowe i świadome obsrywanie”.
  Natomiast rzeczywiście staram się dawać wpisy „ciekawe i diagnostyczne”, bowiem to jest moja pasja i profesja.

  Szkoda, że np zniknęły moje rady dla nieodżałowanego Pana Siggi, który narzekał na miażdżycę, na nogi, i nie krył obaw przed planowanym lotem z US do kraju. Radziłem, aby jak najczęściej chodził po isle, lub co najmniej żeby stał, bo długotrwała pozycja siedząca zabija. Miałem podobny problem z lumbago w locie na kongres w Hong Kongu i tyko dzięki spacerkom dałem radę. A sympatyczny Siggi, z zawodu bodaj weterynarz, nazbyt megalomańsko podważał wiedzę GNM, i to go mogło zgubić.

  Faktycznie, konstruktywnie i konsekwentnie wskazywałem na przyczyny erozji KRK, w tym na mroczne zaszłości historyczne, na anty-polonizmy pod egidą Krzyża, na gloryfikowanie i wybielanie rozmaitych przejawów krzyżactwa tu i wszędzie indziej, na dogmaty wątpliwej próby bo wprowadzane w znamiennych okolicznościach, a także na niepokojące zjawiska w ruchu tradycjonalistów – i to wszystko na wiele lat przed objawieniem „buonasera” oraz jego typowo jezuickimi akcjami.

  Lecz rozumiem Gospodarza, i współczuję mu, ponieważ w zaistniałym kryzysie Kościoła musimy działać, jak każdy potrafi. Jestem wdzięczny Gojowemu za ogromny ładunek informacji, ale także za stymulację do dalszych własnych poszukiwań, oraz do własnych analiz i ich weryfikacji.

  Efektami tych wysiłków starałem się dzielić z Gojówkowiczami, co często się udawało, ale często nie. Jak rozumiem cenzura była w trosce o spójność grupy, lecz czy skutek nie jest nieomal odwrotny ?

  Konfliktów i odejść raczej przybywa, bo czasy coraz bardziej irytujące i rozczarowań nam wszystkim przybywa. M.in. dlatego, bo Kościół został nam wrogo przejęty i tak mocno zakłamany, że aż przerobiony na anty-Kościół.

  Więc może zamiast lukrowania i zamiatania pod dywan, lepiej było wyprzedzająco oczyścić stajnię Augiasza ?

  Wybór nie łatwy.

  Ale może Nickuś w porę sygnalizuje potrzebę zmiany ?
  Lecz czy na fundamentalizm, czy raczej na uczciwość ?

  Uczciwość, poprzez odważny i rzetelny bilans aktywów i pasywów religii katolickiej, aby mogła dalej pełnić doniosłą rolę ostoi duchowej dla rzesz wyznawców.

  Łatwiej mi o tym bez szowinizmu i bez niezfrowych emocji mówić – a także bez komplexów – bo los mi dał szanse (w czym mu aktywnie pomogłem), żeby osobiście poznać nie tylko jak żyją ludzie w USA, ale również w Azji – w tym w Emiratach, Omanie, w nad-Amurskiej Rosji, w Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Indiach, Pakistanie, Nepalu i Wietnamie.

  Wszystkie te podróże były efektem nie turystycznych wyskoków, lecz mojej 25-letniej pracy badawczej w PAN, w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej. A to oznacza, że miewałem także kontakty z tamtejszymi elitami, choć nie gardziłem i rozmowami z prostym ludem.
  Przy okazji nadrobiłem drogi, żeby odwiedzić miejsca urodzin Buddy w Lumbini, oraz Konfucjusza w Qufu. Miałem też plany na Jerozolimę i Iran, ale to się musi odwlec.

  Azjaci to nie są ludzie głupsi od nas, ani od Chazarów, mają swoje religie, tradycje i filozofie, dzięki którym wychodzą na cywilizacyjne, populacyjne i technologiczne czoło, zawstydzając ‚nasz’ bufonowaty Zachód atlantycki, śmiertelnie chory na korupcję i kompulsywny konsumeryzm.

  Coronaiści jeszcze sporo namieszają.
  Lecz i te podrygi kiedyś się skończą.
  A wraz z wyciszeniem podrygów następi kolejny etap przebiegunowania świata jaki znamy.

  Warto już teraz przygotowywać się na nowe rozdania…

  Żeby było jasne, nie agituję do wiary w węże skrzydlate, lecz zachęcam do przemyśleń, co mamy zrobić z depozytem wiary, żeby go nam cfaniaczki nie zdewaluowali do ZERA.

  Zakończę klasykiem – No jak towarzysze, pomożecie ?

 140. Piskorz said

  Z beczki innej.. Masz np kredyt w banku /grasz w Lotka/…wygrywasz kupę kasy i przychodzisz do tego banku, dajesz cała kwotę…i myślisz, że to Schluss. A nie..mylisz się. Banki zaczynaj się teraz zabezpieczać..! Mogę sobie zastrzec w umowie, że….taka ewentualna wcześniejsza spłata kredytu całego…NIE WCHODZI W RACHUBĘ.!! Np. umowa na 4 lata..! Przychodzisz do banku, a oni ci mówią, a gówno. Jeszcze 4 lata spłaca pan kredyt wraz z odsetkami.!!

 141. Jan said

  Korona świrus .

 142. https://bialczynski.pl/2012/01/21/czy-scytowie-byli-slowianami-i-czy-slowianie-sa-scytami-tak/
  Czy Scytowie byli Słowianami i czy Słowianie są Scytami? Tak!
  Opublikowano 21 stycznia 2012 przez Białczyński

  Józef Stalin poświęcił Scytom obszerny traktat, chwaląc ich za wojnę z Persami, w r. 510 pne, przed którymi cofali się na zachód, kapitulując Agatyrsów na terenie Rumunii i pokonując po ZACIĘTYCH walkach Słowian w Polsce Zachodniej i Północnej. Kaszub jednak Scytowie nie podbili i nie okupowali, prawdopodobnie dlatego, że Kaszubi mieli dobre stosunki z Sarmatami, których się Scytowie BALI.
  Scytowie dokonali OKUPACJI Słowian kultury łużyckiej, których masowo SPRZEDAWALI Grekom a ci odsprzedawali ich dalej. To trwało do MARATONU w r. 490, kiedy to Kaszub Leszek Złotnik zdobył z partyzantami antyscytyjskimi skarbiec scytyjski w Płocku, wobec czego walczący w Macedonii z 2 armiami perskimi o sile 400 tysięcy żołnierzy Scytowie musieli WRACAĆ. Wracali chyba Za Szybko, bo Leszek pobił ich pod Kolbuszową, skapitulował i poprowadził na Wschód, gdzie nad Tanaisem-Donem wbijał słupy graniczne z napisem HORWACJA.
  Leszek urzędował w krakowskim zamku Królewskim, który Grecy zwali GARGAMEL, co stało się synonimem Gigantomanii, a Rzymianie GERMANIĄ – skąd Wielka Germania. Leszek przeniósł Sejm z Góry Narad czyli cytadeli poznańskiej na Wawel. Zburzył w tym celu kasztel Marii Egipcjanki i zbudował Austriackie Kuchnie Szpitalne, które po zburzenia Gargamella przez Jana Luksemburskiego stały się Pałacem Królewskim.
  Po bitwie pod Wiedniem w roku 339 pne, w której Epiroci i Macedończycy pobili Lechitów i Scytów, Aleksander napisał do Arystotelesa o WZIĘCIU WAŻNEGO LECHICKIEGO MIASTA KARAKAUS OD STRONY PANONII, ALE BARDZIEJ LUDNEGO NIŻ BOGATEGO – czyli że krakowiaczki pochowały swe skarby.

 143. Mate3 said

  Ad 63 – listwa – ty jesteś spastykiem czy udajesz? Jesteś polskim Januszem. Nie dość, że żadnych argumentów nie podałeś, to zacząłeś stary zgredzie jeździć po mnie, i mnie to BAWI. Przeciez wszyscy widza, że robisz z siebie idiote. Kretynów w tym kraju nie brakuje. Standardowo z takimi jednostkami nie wchodzę w retorykę, jeśli prostych słów pisanych nie rozumieją. A ty nie rozumiesz sensu pisania PRAWDZIWYCH informacji, widzisz sens w podawaniu FEJK HISTORII WYSSANYCH Z PALCA i brandzlowania się do nich, bo może w 1/100000 okaza sie być prawdziwe. Chyba ci się system pomylił albo kable przepaliły. Podawanie prawdziwych informacji/źródeł rozumie dziecko dłubiące w nosie i kot srający do kuwety bardziej, niźli ty. Czego znowu idioto nie rozumiesz, ze mi zarzucasz brak logiki i przewietrzenie płuc – cokolwiek to znaczy? Użyj google, by sprawdzić moje REALNE ŹRÓDŁA.
  Czy ty nadążasz za tym, co piszesz? Czy ty na poważnie czy z grupą inwalidzką?
  Krótko acz treściwie – wypieRRRdalaj pan do kopalni lub kopać rowy, z pana iq to jest max, co może pan w życiu osiągniesz. Dla ciebie szczyt szczytów podać fejk niusa i chelpic się głupotą. Gratuluję, to pasta dla ciebie, właśnie o tobie:
  https://www.wykop.pl/wpis/19652125/chujowa-pensja-1800-zl-za-stanie-na-kasie-powolna-/

  Uwaga dla ciebie na twoim poziomie: ciśnij w dmuchaną lalkę Januszu, bo zostaniesz mocno zaorany, jeśli nie.

  Ps „podziękuj chamowi, to cie opluje. Opluj chama, to ci podziękuję. Bat na Januszow polskich.

  DO SZANOWNEGO PANA ADMINA:
  panie Marucha, jeśli będzie ban, zrozumiem, ale już kurwa nie mam cierpliwości, kurwa ręce opadają na tych ynteligentow, co informacji o podawaniu realnych i prawdziwych źródeł nie rozumieją.
  To jest strata mojego czasu, by tłumaczyć coś po raz setny…

  Link źródłowy:
  https://www.vice.com/en_uk/article/bjx8ed/no-brad-pitt-did-not-confirm-hollywood-is-a-child-sex-ring

  Strona skąd wychodzą prank-newsy i idioci tego nie rozumieją i uważają to za prawdę objawiona.
  https://channel45news.com/

  To poddaje wiarygodność wszelkim postom pana listwy i nindr0 – btw nie zesrajcie się panowie.

 144. mate3 said

  @seler – miło, że pan się zjawił, ale w innym wydaniu, niż zwykle…

 145. Boydar said

  Panie Mate

  Dlaczego próbuje Pan nam na siłę wmówić, że materiał przedstawiany pod podawanymi (przez Pana) linkami jest godny zaufania ? Pan może by i chciał żeby tak było, ale szwiat nie jest aż tak prosto skonstruowany. U większości ludzi jeszcze nie tak dawno panowało niezłomne przekonanie, że jak coś napisane a wydrukowane w szczególności, to musi być prawda. Na tym mechanizmie żyd zbudował swój arcyoręż – po prostu przejął wszystkie gazety. A wcześniej przepisywalnie dokumentów, tak religijnych jak historycznych.

  Śtraśnie Pan zbulwersowany się wydaje w (143), ale tak naprawdę to przecież tylko dmuchanie w balon.

  Obywatel Zagięta Rura też udaje niezmiernie pokrzywdzonego. Zupełnie jak ten satanista co wrzeszczał łojezu kiedy mu policaj pałą przypier…lił.

 146. NyndrO said

  Mate, czy ty mnie kokietujesz? Nie jesteś czasem ciepły? Jeśli robisz sobie nadzieję, to musisz wiedzieć, że ja jestem zdrowy i preferuje Kobity. Przykro mi, Matę.

 147. Katarzyna T said

  Ja jestem po trzech stronach, nie po dwóch. Po Jezusa, po Putina i po swojej. (Przypominam jest II Przykazanie?)

  Każdy może mi zadać dowolne pytanie, i ja na pewno odpowiem „jak jest”, jakichś specjalnych tajemnic nie mam. Oczywiście, jeśli nie boi się odpowiedzi. Ps.Nie pytam , bo odpowiedzi znam.

  Ksiądz pyta Jasia:
  -Jasiu, co się stanie jeśli naruszysz jedno z przykazań?
  Jasiu na to:
  -Zostanie jeszcze 9.

 148. n said

  Nyndro.
  czy ty nie widzisz???
  Ogłuchłeś.
  Oślepłeś.

  Pójdź. Idż. Do kiboli.

 149. Jan said

  Korona świrus 1 część

 150. Yagiel said

  Spytałem to Sz. Boydara o powód wyludnienia miast – z korzyścią dla zwierząt, ptaków, mrówków (zaraz) i wiwern.
  I oto kolejne miasto – o swojsko brzmiącej nazwie Llandudno (Walia 🙂 ) – przejęte od ludzi: kozy rogate (lllubię!) Popatrzcie na onet na zdjęcia: kto tu mądry? realista?

  Kozy wpier.lają ogródki, żywopłoty, trawniki, a ludzie – za szybami. Cieszą się na ten widok ! Do głów im nie przyjdzie bronić…
  Niech tak – za szybami grzecznie – aż przyjdą kobziarze, zeżreć im resztę… Szyby zostawią.

 151. osoba prywatna said

  Ludzie od wycierania d***
  https://zobaczzrozum.wordpress.com/2019/02/08/ludzie-od-wycierania-d/#more-10605

 152. Ola said

  Mateusz Piskorski analizuje nowy swiat po koronawirusie

  .https://www.youtube.com/watch?v=1LFGo_hgC8A

  musze niestety uprzedzic i rozczarować: – nic nie bedzie o zydkach i zadnego spisku

 153. seler said

  Re: 144 Mate3
  „@seler – miło, że pan się zjawił, ale w innym wydaniu, niż zwykle…”
  _________________

  aa, dziękuję 😉 mnie też jest przyjemnie, że Tobie jest miło,
  zastanawia mnie tylko: – „ale w innym wydaniu, niż zwykle…” ?
  po prostu, ucywilizowywuję szie… [kurcze, kto takie wyrazy wymyśla ?],
  ja nie zauważyłe różnicy a osobowość trudno zmienić albo niemożliwe jest,
  można oczywiście „grać”, o co niektóry mnie tu posądzał bez dowodu,
  można mieć też dwie-trzy osobowości, nawet nie zdając sobie z tego sprawy
  zaś Charakter kształtujemy do końca swego życia – jedni na lepsze,
  inni na gorsze… i później są takie cechy za przeproszeniem jak np.:
  cynizm, obłuda, judzizm [od podjudzania], hipochondria…sorry, hipokryzja
  i wiele innych skurwiałych co szie objawia zgniłymi owocami bez pestek,
  podobnie jak modyfikowane GMO z monsAnto [taki satanistyczna wytwórnia]

  Oo ! – nie dziwisz szie, że zdrajca i podły nikczemnik miał na imię Judasz ?
  [chyba od judzenia bądź judaizmu], że nawet taki wyraz-imię nie był przypadkowy
  właśnie… albowiem kto może być zdrajcą ? – uczeń, współmałżonek, przyjaciel,
  Rzyd, któremu pomagali Polacy, bliźni któremu pomogłeś w krytycznej sytuacjii
  i pójdzie i na Ciebie doniesie byś zczezł na amen… no, taki odmawia pacieRz…

  Mate – ile mnie jeszcze pozostało wiosenek ? – a jestem lekko zaorany dziadek,
  wyciszam szie… co trzecie bluzgi używam, co niektórzy nazywają „przekleństwami”
  nie rozumiejąc znaczenia słowa „przeklinać”… ale jak szie wqrwię to mogę
  takie wiązanki pojechać, że może ze dwa wyrazy będą przyzwoite, nie więcej 😉

  trzymaj szie ! – pozdrawiam, hej 😉

  Kabaret Hrabi – Terapia
  .https://www.youtube.com/watch?v=ndnUBuC-nDw

 154. Listwa said

  @ 139 Peryskop

  Pamietasz jeszcze te ListwaNick 400 nicków? Tez wierzyłes że masz racje.
  Bo podważanie dogmatów, zwłaszcza wedle wątpliwych przekonań, jest atakowałem wiary katolickiej wlaśnie. I nic tu nie dadzą wycieczki po Azji.

  „Uczciwość, poprzez odważny i rzetelny bilans aktywów i pasywów religii katolickiej, aby mogła dalej pełnić doniosłą rolę ostoi duchowej dla rzesz wyznawców.”
  – porywając sie na ten temat ze swoim backgroundem, to jakbyś porywał sie z czapką na kaczki w locie.

  „Azjaci to nie są ludzie głupsi od nas, ani od Chazarów, mają swoje religie, tradycje i filozofie, dzięki którym wychodzą na cywilizacyjne, populacyjne i technologiczne czoło”
  – wątpliwe że prawidłowo rozumiesz zagadnienie mądrość-głupota. Azjatycki spryt w pewnych dziedzinach nie oznacza jeszcze mądrości. Zwłaszcza że czerpią, także w zakresie technologicznym, od dziesięcioleci od tego zachodu.

 155. Jan said

  Poniedziałek, 23 marca

  – Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest.

  Środa, 25 marca cz. 2

  Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ?
  – Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy.
  – A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech?
  – Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek.
  – Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy.
  – Gdyby Polska miała odzyskać Kresy a zależałoby to od Ofiary oddałbyś swe życie, prawda?
  – Tak Panie Jezu, tak myślę.
  – Kto pragnie zachować swe życie straci je.
  Ty je narażałeś bez potrzeby, lecz w słusznej sprawie i oto jesteś „nieśmiertelny” aż do później starości gdy zostaniesz rozstrzelany nie chcąc wyrzec się Mnie.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/

 156. Listwa said

  @ 145 Boydar

  On jeszcze żąda, żeby każdy uznawał coś za fejk, bo on tak to widzi. Bo ma link z google.

 157. Boydar said

  A to NICK’owi zarzucają że dyrygować chce 🙂

 158. Boydar said

  Pani Kasiu, proszę się skupić; i pisać konkretniej, bo wyraźnie słyszę że coś chlupie i ciurka.

  @ Pan Yagiel

  Z tymi kozami w Lublinie to ciekawa sprawa jest. One zeżarły miejsce i Polaków, ale nie zasoby. Bardzo pewne siebie une są.

  Swego czasu zadałem w Gajówce pytanie, czy ktoś wie jak wyglądał symbol (herb, pieczęć ?) Lublina przed inwazją. Podejrzewam, że odpowiedź znajduje się (m.in.) w kościele pw. św. Mikołaja na Czwartku. Tam nawet proboszcz nie prawa dostępu do pewnych miejsc, „konserwator zabytków” nie zezwala. I tak już siedemset lat, bardzo trwała funkcja 🙂

 159. WAŁY ŚLĄSKIE JAKO EFEKT WOJNY OLIMPIONU-KROKOWA-PRAGI Z ?-WALIGÓRĄ-WAŁBRZYCHEM ???

  Praga spławiała żelazo brdneńskie Nysą a Wałbrzych Bobrem. Ponieważ tratwy z żelazem brdneńskim były napady od Zachodu to Praga fortyfikowała lewy brzeg Nysy a Wałbrzych prawdopodobnie z racji napadów od Wschodu wschodni brzeg Bobru. Na Odrze już takiej groźby nie było, bo była to rzeka SZEROKA i głęboka.
  Pan został WYGNANY z Olimpionu, gdyż ŚWIĄTYNIA, którą zbudował dla swej Ukochanej Nimfy Nie Spodobała się Bogom. Ponieważ jej się PODOBAŁA to świątyni nie zburzono, ale dano Nimfie, aby ją UKARAĆ Szkaradztwem – dzięki czemu świątynia Na Brevnowie zachowała się Do Dziś.
  Gdy Nimfa została Boginią to zaczęła molestować Bogów, żeby Pana, który zbudował na przewłoce Dunaju i Renu HIRSAU przywołać, licząc widocznie, że będą jej się wszyscy BALI, jak wcześniej bogini Kabyle. Bogowie przywołali Pana, ale do jego matki Dropi we Wrocławiu, który opracował konwencję handlu ŻELAZEM, która została przyjęta przez Pragę i Wałbrzych. – Dzięki temu Pan zbudował piękny PRZEDROMAŃSKI zamek w Cieszynie i został HEROSEM rumuńskim i węgierskim, gdzie zbudował I zamek w Budzie.
  Jego syn Jur-Uranos dokonał podboju Małopolski, gdzie zbudował zamki Jurajskie oraz przedromański DUCZĘ-Kraków, z katedrą na kolumnach z nefryty jordanowskiego, jakich miało być PIĘĆ. Potem Jur udał się z KOCHANKĄ na Ural i zbudował Białokamienną Moskwę, co nie spodobało się jego żonie Geii, która skłoniła młodszego syna Chronosa do wykastrowania ojca.
  Starszy syn Jura KROK zbudował zaś mauzoleum ojcu w postaci kościoła św. Jura i wygnał Chronosa z Duczy, która od tego nazywa się KRAKOWEM, gdzie zbudował ojcu mauzoleum w postaci Krypty Świętego Leonarda, i katedry ROMAŃSKIEJ, która była jednak ZAPOWIEDZIĄ Hiszpańskiego Romanizmu. Była ona powiększeniem swego modelu, TUMU ŁĘCZYCKIEGO.
  Chronos uciekł do Kazimierza Dolnego, gdzie zbudował cytadelę z wieżą ALPEJSKĄ i zamek, które zachowały się, oraz podjął budowę Megalitycznego Płocka. Jur udając się na Ural ZAKAZAŁ bowiem synom fortyfikowania się technika murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Chronos w Kazimierzu a Krok na Hradczanie. Z tej racji budownictwo megalityczne Egeii pochodzi z Hradczanu.
  Krok po 12 latach rządów został zamordowany przez swego zięcia Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona, który gościł BrAHUSA z Tartessu-Tangeru, z którym podpisał konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii, co zapoczątkowało architekturę ROMAŃSKĄ, której początkiem u nas są kremliny kieleckie, które zachowały się jako klasztory cysterskie, gdyż są jako STALOWNIE przy strugach energetycznych.
  O spadek po dziadku upomniał się jednaj syn Ateny Erychtonos, dla której Hefajstos zbudował OBECNY zamek Bratysławski. Erychtonos wygnał Chęsę najpierw do Poznania a potem do Krokowa-Pragi. Stosunki między Zawiślańskim Chronosem a Chęsą i potem Erychtonosem były dobre, o czym świadczy budowa przez Chronosa na zamku Królewskim w Płocku kopii zamku bratysławskiego i kopii katedry na zamku Gargamell w Krakowie. Zamek AMAZON w Płocku runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy, ale katedra na Gargamellu zachowała się w barokowej przebudowie.
  Chejron był prawdopodobnie synem Chronosa więc mamy kłopot z umiejscowieniem RADAGASTA jako Króla ŚRÓDZIEMIA Tolkiena czyli PŁOCKA: https://en.wikipedia.org/wiki/Radagast// Imię jest czysto słowiańskie. Władca Pierścieni odnosi się do naddunajskiej kultury badeńskiej, którą przyniósł z Bratysławy Erychronos z Miedzią Słowacką, bo MIEDZIANE pierścienie były u nas środkiem płatniczym, aż do monety arabskiej z Samarkandy Prawdziców. Podczas I.WŚ Austriacy odkryli Wielką Miedź Kielecką.
  Awanturowałem się o Festiwal Tolkienowski w Malborku i Szekspirowski w Płocku, aż Anglicy ujawnili, że Władca Pieścieni z Bratysławy to nie Baśnie Mazurskie, ale Kronika Oxfordzka sprzed 8 tysięcy lat, którą przed I.WŚ odczytali angielscy kryptolodzy wojskowi. Poprawiłem ich, że SPRZED 7 tysięcy lat.

 160. Yagiel said

  Nie znałem zomowskiej wypowiedzi v-ce Marszałka Terleckiego do niepokornych samorządowców – teraz oprotestował ją któryś z nich: zabrać może – kto dał. Się okaże, bo wyraźnie vMT już wie o stanie wojennym i wysyłaniu komisarzy z bronią – albo z dekretem…

  Na co czeka władzia-wirus? Już jej się stawiają, z dnia na dzień opór rośnie! Może rację ma mec. Giertych: czekają na koniec kadencji Gersdorf/SN ? PADłi tak zostanie, ale jej trzeba się pozbyć, by…
  Terlecki już wie, gdzie mają trafić rywale PADł, Gersdorf, samorządowcy myślący i wszelki inny oporny element – nie mylić z e-lement czy e-lament – ale jeszcze trzyma jęzor w zębach, bo…? Nad-Marszałek JK waha się ?

  Akurat ! On zna już wszystkie litery abecadła „epidemii” – my A, Ą, B, C, zastanawiamy się nad Ć… Bizon-Suweren demokratyczny nie zastanawia się, tylko pędzi – e-pędzi – w jeszcze lepszą przyszłość. Krok za przepaścią…
  A kozy Rogate żrą już Llandudno – do gołej ziemi zeżrą PoLand ? Że będzie widać PoLandu dno ?

  Nu, panie vMT, trzymaj jeszcze rogi w zębach… Swoje czy drugieeeeee! Jako i Nad-Marsz. JK trzyma. Bo…

  PRIMA APRILIS !

 161. Listwa said

  @ 143 Mate3

  Pokłapałeś sobie już wystarczająco, czy jeszcze odczuwasz braki?

  Nie zarzucam ci braku logiki, tylko że jesteś nieco tępy i tego nie wiesz. Czytaj uważnie komentarze, a nie wygrzebujesz z łepetyny. Masz logikę, ale nieco tępą i pokręconą. To ci zarzucam.
  Nie zarzucam ci też przewietrzania płuc, ale zalecam. I czynię to w trybie przypuszczającym, pisząc : jeśli nie nadążasz to przewentyluj sobie płuca – łapiesz? Przewentyluj sobie płuca oznacza weź kilka głębszych oddechów. Widzę, że nie nadążasz, więc może przewentyluj płucka, zamiast tyle kłapać od rzeczy. Pewnie masz problem z odpowiedzią na postawione pytania.

  „to zacząłeś stary zgredzie jeździć po mnie, i mnie to BAWI”
  – nikt po tobie nie jeździ i jeździć nie zamierza, nawet jeśli o zabawie marzysz. I pierwszy raz słyszę, że jak kogoś coś bawi to mu piana wychodzi na pysk, jakiś ewenement jesteś. A mnie bawi jak piszesz, że w retorykę wchodzisz, prędzej w zadek sobie dla zabawy wejdziesz, a nie w retorykę.

  „Krótko acz treściwie – wypieRRRdalaj pan do kopalni lub kopać rowy, z pana iq to jest max, co może pan w życiu osiągniesz”
  – i g**no ci do tego. Sądzisz pało niedomyta, że jak ktoś kopie rowy albo pracuje w kopalni to automatycznie jesteś od niego wartościowszy? Paszoł won ośle na pastwisko.
  Karmisz się tego typu treściami „chujowa-pensja-1800-zl-za-stanie-na-kasie-powolna-/” i każdego dnia jesteś coraz oślejszy.

  Wystarczy tej zabawy i do rzeczy.

  Ps „podziękuj chamowi, to cie opluje. Opluj chama, to ci podziękuję”
  – nie zamierzać ci dziękować, ani na ciebie pluć Januszku.

  Podałeś, cały zafascynowany, niby link źródłowy, to : https://www.vice.com/en_uk/article/bjx8ed/no-brad-pitt-did-not-confirm-hollywood-is-a-child-sex-ring

  – taką stronę mogę ci zrobić i wpisać w nią zamiast Brat Pitt, oszołom Mate3. Będziesz miał czym się chwalić w internecie i że prosto ze źródła.
  Potem jeszcze podałes to : https://channel45news.com/ i sie jeszcze rwiesz do wyjaśniania na czym polegają realne i prawdziwe źródła. No zabawne toto jest.

  To że jakaś modelka mówi w wywiadzie, że coś było, to nie znaczy jeszcze, że tak było. To tylko źródło że ona tak mówi. Nadążasz? Jaki nie to wentyluj.
  Jeśli podam info: Rosja zablokowała całkowicie adopcje dzieci rosyjskich do US z uwago na niebezpieczeństwo pedofilskiego wykorzystywania. I nie podam żadnych linków i dowodów to potwierdzającychh, to nie znaczy ośla łąko, że to nie jest informacja prawdziwa. Nadążasz? Jak nie to wentyluj. Prawdziwość info nie jest uzależniona od linków i Internetu.

  A co do nagrań z Gibsonem, to moze ktoś usunął pewne fragmenty wypowiedzi albo nie ten film obejrzałeś? Sprawdziłeś dobrze?
  Bo wyobraź sobie że to co podałeś: https://www.vice.com/en_uk/article/bjx8ed/no-brad-pitt-did-not-confirm-hollywood-is-a-child-sex-ring nie jest żadnym źródłem potwierdzącym że Pitt tak nie powiedział.

  Nieźle się motasz.

  „już kurwa nie mam cierpliwości, kurwa ręce opadają na tych ynteligentow, co informacji o podawaniu realnych i prawdziwych źródeł nie rozumieją”
  – ty może idź się wyprukaj, tak elytarnie, na środku swojej wsi, moze się jakoś rozluźnisz. Twoje realne źródła wyszukane w google mogą byc fejkowe, nie tracąc na realności. Łapiesz? Jak nie to wiesz co masz robić.

 162. Marucha said

  Jeszcze jedną cechą Peryskopa jest wręcz obsesyjne pomawianie innych osób (zwłaszcza zaś Listwy) o używanie wielu ksywek.

 163. Ola said

  och, jak ja lubie pana Wandaluzje. Jego przekaz historyczny to jedyny jaki trawie i nawet lubie. I podejrzewam, ze pan Wandaluzja to niedoceniony i zaprzepaszczony talent z rejonu kabaretowo- przesmiewczego. I nie mozna miec przy tym watpliwosci, ze jego wiedza historyczna jest niewatpliwie gleboka jak ocean. Lubie Pana, panie Wandaluzjo 🙂

 164. Marucha said

  Re 143:
  Pojechał Pan na całego… po ostrzu noża…

  Ja powiem tak: p.. Listwa pisuje tu od dawna i jest bardzo cenionym uczestnikiem dyskusji, do której wiele wnosi.
  O Panu nadal nie mogę tego powiedzieć.

 165. maasteer said

  Mateusz Morawiecki opowiada fraszkę

 166. Yagiel said

  dzięki Yach@37 z wątku RZĄD WPROWADZA…

  „Już komputery – bez ingerencji człowieka – się nim zajmą.(…)”

  No właśnie, wprowadzający to wszytko nadzorcy myślą sobie, że będą w jakiś sposób uprzywilejowani. NIE BĘDĄ BO BĘDĄ NIEPOTRZEBNI. Są drony i komputery.
  No ale do polityki nigdy nie dopuszczano zbyt inteligentnych osobników.

  Inteligentnych SERVI Rzymianie cenili – Amerykanie nie: sprzedali naszemu RZĄDU F-35 za 112% ceny amerykańskiej, za 150% ceny belgijskiej – Izrael już dawno e-przesiadł się na drony. Bo właśnie Amerykanie odkryli: eFy czy Stealthy to miniona duma – teraz stawiają na mnóstwo dronów po 5.40 za sztukę. ALe co im szkodzi złom-dumę opchnąć RZĄDU POLSKIEMU ?
  Taki chłopek, co w kalosze se nasrywał, teraz nasrywa se w garnitur i lakierki – za nasze. Jego smród – nasze podatki.

  Lecz nie o tym,a o tym: Yach miło prawdę czytnąć! Że NADZORCY NIE BĘDĄ POTRZEBNI… Za to komputery i drony !
  Komputery w Pentagon – drony nad Polską, itp.: który z RZUNDU nie jest tak e-kierowany?
  I nawet mu/im do łba rogatego nie wpadnie, że skończą się w dniu włączenia sieci 5G… !
  I że „pandemia” to uwertura: JK myśli, że e-wybory awansują go, nominują do epoki 5G… e-Gównoprawda !

  Lecz gdyby ładnie poprosił – tylko kogo – ? Lecz jeśli ładnie poprosi – staranną polszczyzną – ? BoguRodzicą – ?

  Co pan nato, Panie Yachu? (Inteligentny jest.)

 167. Yagiel said

  ad Maasteer/165 – nie jestem belfer, nie jester embel, nie je… No! Kochanowski ?

  Panie Boydar – mu w oczy patrzałPan ? Cośliwość zazło !

 168. osoba prywatna said

 169. Katarzyna T said

  Panie Boydar nie ufam tobie.
  No dobrze.Tłumaczę. II Przykazanie Boże-„Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno”.
  Tam jest święte imię Boże… gdzie wzywają Go ze czcią i bojaźnią, by Go nie obrazić.
  P.Jezus tyż jest Bogiem
  „Po Jezusa, po Putina i po swojej”. =poziom Jasia.

 170. Marucha said

  Aha… to nie Prima Aprilis.
  Wczoraj przez telefon dowiedziałem się od znajomej z Polski, że kto ma powyżej 70 lat i złapie koronawirusa, ten NA PEWNO UMRZE.

 171. Jan said

  CZĘŚĆ 1A OD 19 MINUTY UZUPEŁNIAJĄCA WYSTĄPIENIE – SZALEŃSTWO MEDIALNE Andrzej Kawka KAWKAJE 2020

 172. Ola said

  ad 168 , Osoba Prywatna

  he he, wlasnie usunal pan Mosakowski moj komentarz, jaki zamiescilam pol minuty temu. Wolnosc slowa , swiatopogladu i ustroju??? Nieee, licza sie tylko dochody z youtuba i popularnosc. I ze Piskorski udzielil jemu wywiadu? To moge tylko zaniesc na oltarz socjalistycznej, utopijnej wiary w dobro i monetarna nieprzekupnosc jednostki ludzkiej. Pan Piskorski dal sie wziac na haczyk jednosce malej i kupnej.

 173. Głos Prawdy said

  Roman Juszkow

  dzisiaj o 10:44.

  Dość rozsądna i przekonująca analiza sytuacji. To naprawdę śmierdzi jak gówno. Pachnie kolejnymi totalitarnymi krokami. Osobiście obawiam się przede wszystkim, że reżyserzy tego globalnego programu pod tą ławką będą chcieli dać nam jakieś obowiązkowe szczepienia. I zaczną nas szczepić od wszystkiego – od poczęcia dzieci, od heteroseksualności itp.

  Musimy być przygotowani do walki o naszą wolność.
  .https://www.youtube.com/watch?v=AUFoa-AhT1E&feature=emb_title

 174. Yah said

  „Lecz gdyby ładnie poprosił – tylko kogo – ? Lecz jeśli ładnie poprosi – staranną polszczyzną – ? BoguRodzicą – ?”

  Ale nie poprosi, a nawet jak poprosi to przecież nieszczerze tylko z wyrachowania …. nie zadziała.

  „Aha… to nie Prima Aprilis.
  Wczoraj przez telefon dowiedziałem się od znajomej z Polski, że kto ma powyżej 70 lat i złapie koronawirusa, ten NA PEWNO UMRZE.”

  Czyli tak jak pisałem dwa tygodnie temu ZUS-wirus. Co 10 lat mogą ogłaszać pandemie, żeby zlikwidować kolejne pokolenie bezproduktywnych emerytów.

  Akurat teraz ma to sens, na emerytury przechodzi powojenne baby boom, które może stanowić spore „obciążenie” dla psychopatycznych gospodarek.

 175. Adrem said

  Marucha ad 169

  No i ZUS zostanie odciążony od wypłaty sporej sumy z tytułu świadczeń emerytalnych.
  Bo przecież uzbierany kapitał się nie dziedziczy.

 176. Głos Prawdy said

  Naszego Łukaszenko chyba wkrótce załatwia, bo on sprzeciwia się całemu światu, nie mamy kwarantany, cerkwi, kościoły są otwarte, i chociaż liczba wiernych zmniejszyła się, jednak sakramemty mamy, Msze Św. jak zwykle, Komunii Św. na rękę nikt nie udziela

 177. Yagiel said

  Szanowny Marucho – kto ma 70 lat i NIE złapie koronucha, ten też NA PEWNO UMRZE…
  I to nie PRIMA APRILIS
  (Kto ma 60 też…)

 178. Lily. said

  ” Znajdujemy sie, na pograniczu globalnej
  przemiany.
  „WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJEMY,
  TO ODPOWIEDNI KRYZYS, A WSZYSTKIE
  NARODY ZAAKCEPTUJA
  NOWY SWIATOWY PORZADEK”.
  David Rockefeller oswiadczyl TO,w 1991r.
  Co mamy,19-scie LAT pozniej?.

 179. ktos said

  ależ to jest cyrk…maski .gogle itp spirytusy odkażające ..a co z ubraniami???na nich wirus nie zasiada?,propnuje ,chodzimy wszedzie nago !!!! bedzie ciekawiej zdrowiej .no i łatwo wszystko zmyć bez kosztów utylizacji…ubrań, masek i debili co umierają i owszem ze strachu …a personel sklepów tych gabarytowych mam ich pod nosem uuf wychodząc śmieje sie wraca do domów gromadnie ..i nikt do tej pory nie zachorował a mamy przecie szczytowanie !!!a dwa tydnie temu jeszcze był pełny sklep bez przebierańców..i żadnego sklepu nie zamknęli z powodów uznanych…cuda nad cudami…

 180. NyndrO said

  Niezłe, niezłe, . . . .nienajgorsze. * .https://www.youtube.com/watch?v=4pgWVU0IJHM

 181. Teofil said

  prof. Wassily Wassilyevich Leontief (Russian: Василий Васильевич Леонтьев; August 5, 1905 – February 5, 1999)
  ZSRR nie był w stanie upadku.
  W 1988 do ZSRR został zaproszony jeden z najlepszych ekonomistów ówczesnego świata Noblista prof. Wasili Leontiew https://pl.wikipedia.org/wiki/Wassily_Leontief ( 1988 — Приглашен на экспертизу в СССР, для решения вопроса о перестройке. ) który wraz ze swoją ekipą badał ekonomiczne dane ZSRR aby w efekcie dać odpowiedź na pytania:
  -czy wskaźniki ZSRR wykazują niewydolność systemu?
  -co robić dla naprawy ZSRR ?

  Ekonomista prof. Wasyl Wassyljewicz Leontew wykazał że błędy i niedociągnięcia ZSRR mają charakter strukturalny i wskazał szereg działań mających w sposób istotny zrestrukturyzować sferę planowania,produkcji,rynku ZSRR itp.
  Te i wyłącznie te,działania miała realizować „pierestrijka”. Ale zamiast tego część elity ZSRR która w „międzyczasie” przeszła do „okopów wroga” wykorzystała pieriestrojkę ZSRR do rewolucji politycznej zaś zmian strukturalnch dokonano już po zmianie systemu ZSRR .
  https://www.quotescosmos.com/people/Wassily-Leontief.html

  Wassily Leontief (1966). “Essays in Economics: Theories, Theorizing, Facts, and Policies”, p.10, Transaction Publishers

  https://www.silkroadbriefing.com/news/2020/03/18/shanghai-cooperation-organisation-introduce-mutual-settlement-national-currencies-ditch-us-dollar/

 182. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=SNLsmh_otYs

 183. seler said

  dr „szaman” Jerzy Jaśkowski o
  Świat jest inny odc. 124 – Gotowanie ŻABY

  Opublikowany 30 mar 2020
  Jak ludzie tracą wolność? Wystarczy stworzyć problem, zareagować z wielką przesadą i podsunąć gotowe rozwiązanie. A ludzie sami będą prosić o wdrożenie ograniczeń wolności.

  .https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI
  _______________

  Świat jest inny odc. 122 – W klatce wolności

  Opublikowany 16 mar 2020
  Za każdym razem gdy dochodzi do niszczenia ludzi na szeroką skalę, wprowadzane są ograniczenia wolnościowe, które zmniejszają klatkę w której żyjemy.

  .https://www.youtube.com/watch?v=MW_QLRurueU
  ________________

  służba zdrowia ?!? – czy może służba dla śmierci, dla kalectwa ?!?
  [bardzo ciekawe wypowiedzi]

 184. NyndrO said

  Ozzy już nie je nietoperzy, o nie! * .https://www.youtube.com/watch?v=LCCiwPEdEpg

 185. osoba prywatna said

  Walcząc z epidemią, czyli na progu apokalipsy
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/154212,walczac-z-epidemia-czyli-na-progu-apokalipsy

  Puczyści w cieniu koronawirusa
  http://ram.neon24.pl/post/154198,puczysci-w-cieniu-koronawirusa

 186. Bezpartyjna said

  Supermasywna kometa Atlas, pięć razy większa od Jowisza, rozjaśni ziemskie niebo w kwietniu. Lodowa kometa ma jedynie kilkanaście kilometrów średnicy, jednak otaczająca ją „atmosfera” jest gigantyczna. 🌛🌜

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wideo.wp.pl/wieksza-od-jowisza-w-kwietniu-minie-ziemie-6495165869303425v&ved=2ahUKEwiJhrqWsMfoAhUy-yoKHX1lDz8QFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw3y6NgaY2CC5Iq002H7advl

 187. Głos Prawdy said

  Naczelny rabin Izraela nakazał przygotować ceremonialne szaty na spotkanie z Moszaiachem.

  Według izraelskich sieci społecznościowych o północy w poniedziałek mieszkańcow całego Jeruzalem obudzili dźwięki szofaru, które usłyszało całe miasto:
  Szofar jest żydowskim rytualnym instrumentem muzycznym o tradycji używania sięgającej Mojżesza. Jak pisze Wikipedia, trąbi się w niego podczas nabożeństwa na Rosz ha-Szana (żydowski Nowy Rok), Jom Kipur (Dzień sądu lub dzień odkupienia) oraz w kilku innych wyjątkowych przypadkach.

  Ponieważ teraz nie Rosz ha-Szana i nie Jom Kipur, to chyba chodzi właśnie o jakiś wyjątkowy przypadek. Co to za przypadek nie wiemy, ale patrzymy na to, co piszą izraelskie źródła.

  Breakingisraelnews, 31 marca 2020 r.: w sobotnią noc Jonathan Dadon z Radio 2000, w swoim cotygodniowym programie Melavah Malkah przeprowadził wywiad z rabinem Jaakowem Zitzholzem. W hebrajskim filmie Rabin Zitzholz złożył następujące oświadczenia:

  „Nie obiecuję ani nie twierdzę, wszystko może się zmienić w każdej chwili, ale słyszałem następujące rzeczy.”

  „Słyszałem, że Rabin Kaniowski poprosił, aby jego ludzie przygotowali mu glimę (glima, ceremonialny biały szlafrok). Na cześć kogo ubierze go rabin Kaniewski? Tego nie wiemy. Wiadomo jednak, że wielu żydowskich mędrców od stuleci odkładało specjalne ubranie, aby spotkać w nim nadejście Mesjasza”.

  Następnie, po tej szokującej wiadomości, Rabin Zitzholz opowiedział o przepowiedni dokonanej przez rabina Nissana z Ramat Ghana-znanego całemu Izraelowi prawego człowieka, którego proroctwa regularnie się spełniają.

  „Rabin Nissan nie mówi często, ale kiedy mówi, należy traktować to poważnie. Rabin Nissan powiedział, że Geula (odkupienie) rozpocznie się w noc sedera (uroczystej kolacji) na Pesach, a trzecia Świątynia zejdzie z nieba”.

  W ten sposób najbardziej autorytatywni rabini Izraela wydają się przygotowywać na spotkanie z Machiah. Kiedy to się stanie, nie wiemy, ale najprawdopodobniej w najbliższym czasie i w 2020 roku na pewno:

  moshiach.ru. 25 grudnia 2019 r:

  Usłyszałem osobiście prawie z pierwszej ręki. Do niczego nie sugeruję, do niczego nie wzywam, tylko opowiadam, bo to z serii opowieści o Rebie (Lubawicki Rebie), które jakoś nie stały się znane(lub nieprawdziwe, nie b-g). Przy pewnym wysiłku jest wszystko, czego potrzeba, aby dotrzeć do samego uczestnika wydarzeń.

  Połowa maja 2019 r., Bat Jam, szabbatni farbrengen po porannej modlitwie w synagodze Chabad. Mówi godny zaufania parafianin: jego ojciec ma zwyczaj popełniać mivtsu tephillin w ośrodku dla osób potrzebujących stałego nadzoru i pomocy. I po raz ostatni (przed szabatem) nakładał tefilinę jednemu starszemu dżentelmenowi. Ten, zauważając na nim oznaki chabadnika – flaga mosziacha itp., ożywił się- ” Och, ty chabadniku! Teraz powiem ci to, co nikomu jeszcze nie powiedziałem, nie ma nikogo tutaj”.

  Oto jego historia:

  – Byłem jednym z oficerów towarzyszących na najsłynniejszym spotkaniu z Rebe w Nowym Jorku w 1976 r. zostaliśmy cudownie przyjęci, a nawet mieliśmy zaszczyt porozmawiać z Rebe osobno. Rebe był bardzo przyjazny i odpowiadał na nasze pytania. Kiedy miałem okazję — zapytałem, co mnie martwiło: „a co stanie się z Państwem Izrael?”- w końcu napięta sytuacja po wojnie Jom Kipur wywołała ponure myśli. Rebe spojrzał na mnie i powiedział następujące słowa: „Dwa Zero Dwa zero-to się skończy”.

  Tak właśnie działa eschatologia. Już w grudniu ubiegłego roku, czytając takie wiadomości, niektórzy ateistyczni głupcy śmiali się, ale teraz wszystko, o czym mówili mistycy, dzieje się w rzeczywistości . Teraz, oczywiście, spełni się wiele innych rzeczy, o których mówili prorocy, więc uważajcie na rozwój wydarzeń.
  http://nashaplaneta.su/blog/glavnyj_ravvin_izrailja_prikazal_gotovit_ceremonialnuju_odezhdu_dlja_vstrechi_mashiakha/2020-04-01-5003

 188. NICK said

  No to powtórzę.
  Matka ziemia NIE znała NIGDY tego co się dzieje.

  Okazuje się, że ledwie promil.
  Ledwie.
  Rozpoznaje rzeczywistość.

 189. NyndrO said

  A widzieliście ostatnio, jak Wenus „świeci” ? Aż razi w oczy. Wczoraj podczas marszruty w pierwszym momencie pomyślałem, że to helikopter.

 190. Lechoslaw said

  Cov-bydlo,Id-indefikacja,19 w kabale chazarskij panowanie.Wszystko wiemy.Zapomnialo plemię zmijowskie ,że 16 kwietnia nie będzie antychrysta,bo w
  zderzaczu hadronow jest awaria .antychryst może działać jak przejdą do portalu uwolnienia upadłych aniołów sam nic nie zrobi bo nie ma wiedzy i mocy biedny antychryst ,będzie musiał czekać. CO zrobią chazarzy plemię, zmijowe.Z znając życie giełdy w górę

 191. Ola said

  ad 186, Nick

  co ty opowiadasz?! Ludzkosc zawsze byla smiertelnie zagrozona wojna, glodem i choroba. Bo co? bo nie moze tak byc , bo mamy internety? Natura ma na internet wyye*ane, Nickus…..

 192. Ola said

  ad 189, Nyndro

  zauwazylam od paru juz nocy. pacze pacze i napaczec sie nie moge.

 193. osoba prywatna said

  Nikt nie ma wątpliwości, że obecna sytuacja w Kościele w Polsce jest bez precedensu. Przez 1050 lat obecności religii katolickiej na ziemiach polskich, a już z pewnością od chwili utrwalenia struktur kościelnych na przełomie XI i XII wieku, nie miała miejsca sytuacja……..
  https://konserwatyzm.pl/kos-wierny-czyli-problem/

 194. Bezpartyjna said

  Wybory korespondencyjne dla wszystkich. PiS złożyło w Sejmie propozycje nowych rozwiązań.

  Projekt zobowiązuje, by minister ds. aktywów państwowych w porozumieniu z ministrem zdrowia oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji, po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej, wydał rozporządzenie, w którym określi tryb odbierania kopert zwrotnych od wszystkich wyborców oraz dostarczania ich do obwodowych komisji wyborczych, a także tryb przekazania pakietów wyborczych właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

  https://www.pch24.pl/wybory-korespondencyjne-dla-wszystkich–pis-zlozylo-w-sejmie-propozycje-nowych-rozwiazan,75031,i.html#ixzz6IN6niEJ3

 195. Boydar said

  Jako że Pani Kasia jest wybitnym i szeroko uznanym ekspertem od chrześcijaństwa, powstrzymam się od komentarza. To nie można już Pani Kasiu być jednocześnie np. katolikiem, Polakiem i muzykiem ? Takiego podejścia nie znałem. Gajówka to jednak potęga.

 196. Peryskop said

  Peryskopie, nie bierz mnie pod włos katolicką uczciwością…
  Ja biorę pod uwagę nie tylko IP.
  Niech Ci będzie. Przepuszczam.
  Admin
  ——————————–

  Panie Gojowy, przecież także w Prima Aprilis uczciwość katolicka zobowiązuje, m.in. do respektowania prawa do riposty.

  Re 162 re Listwa

  Obs!esja ?

  Ależ Adminie, dr Zbigniew P. sam mi się kiedyś mejlem chwalił, źe używa specjalistycznego programu do obsługi wielo-nickowej – profesjonalnego ze zmianą adresów IP. Inaczej trudno takie operacje ogarniać na piechotę.

  Początkowo szlifował metamorfozy na blogu M.Podleckiefo Monitor Polski, m.in. jako ex-student, experto, Zrozpaczona Matka, Greg … + setki innych.

  A potem w Gojówce juź znacznie mniej, m.in. jako hjk, Listwa, Barbara Chojnacka, z którą się raz w pośpiechu spektakularnie wysypał, myląc awatar (mejl adres) Barbary Ch. z tym od Listwy.

  NICKuś jest w jego zasięgu technicznym, i mentalnym teź.

  Również Mate3, bo takie self-operacje dla obrabiania lemingów to przecież nie tylko jego standard 😃

  To dlatego dr Jerzy Jaśkowski mawia „Świat jest inny.”

 197. Adrem said

  Oby to tak wyglądało, jak adept pisze.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2020/04/putin-i-trump-kontra-nowy-porzadek.html

 198. osoba prywatna said

  To nie wirus nas wykończy. Sami się wykończymy
  .https://www.youtube.com/watch?v=iJ-CkqB5mhI

 199. n said

 200. n said

 201. Katarzyna T said

  Ad.195 Nie jestem „wybitnym i szeroko uznanym ekspertem od chrześcijaństwa” i dobrze że Pan nie komentuje, bo wyszłoby „eksperstwo” z Pana jak zwykle. Pana styl i forma wymaga nowej nazwy.
  Pozdrawiam.

 202. Teofil said

  amerykańskie google Facebook, Twitter i youtube zakaz wolności słowa koronawirus covid 2019

  W międzyczasie Google wprowadził ostrą cenzurę, która chroni nas przed nieprawomyślnymi informacjami n.t. wirusa:

  Our Trust and Safety team has been working around the clock and across the globe to safeguard our users from phishing, conspiracy theories, malware and misinformation, and we are constantly on the lookout for new threats.

  (źródło: https://blog.google/inside-google/company-announcements/coronavirus-covid19-response/ )

  Facebook, Twitter i youtube robią to samo.

  Serbowie w Belgradzie wczesnym rankiem przed w niedzielę przed zamkniętym kościołem z powodu zarazy koronowirusa
  https://gloria.tv/post/8tnSoMWXjL9VBGFPsj3PMyymH

  https://meskapercepcja.home.blog/2019/04/20/feminizm-jest-potwierdzeniem-kobiecej-hipergamii/
  https://meskapercepcja.home.blog/2019/11/24/polski-antysemityzm-jest-defensywny/
  https://meskapercepcja.home.blog/2019/11/17/silne-kobiety-zyja-same-silni-mezczyzni-opiekuja-sie-slabymi-kobietami-a-slabi-mezczyzni-sa-spisani-na-straty

  Mizoandryczna bańka spekulacyjna – Wykop.pl
  https://www.wykop.pl/link/3884045
  Mizoandryczna bańka spekulacyjna @ Japanski justpaste.it # europa # swiat Świat Zachodni po cichu przekształcił się w cywilizację, która nie docenia mężczyzn, a przecenia kobiety, gdzie państwo siłą przekazuje dorobek mężczyzn kobietom tworząc różne przewrotne zachęty by dobre kobiety prowadzić ścieżką wielkiego zła przeciwko mężczyznom i dzieciom
  https://czerwonapigulka.pl/mizoandryczki-roku-oto-8-najbardziej-obrazliwych-wzgledem-mezczyzn-wypowiedzi/
  https://mensrightspolska.wordpress.com/2020/03/15/projekt-ustawy-o-natychmiastowej-izolacji-sprawcy-od-ofiary-ignorancja-rzadu-pis/
  https://wolnemedia.net/zyjemy-w-kobietocentrycznym-systemie-a-nie-w-patriarchacie

 203. Teofil said

  Wpisuję w wyszukiwarkę: dom samotnego ojca; wybieram mapę – ‚Nie udało się znaleźć zapytania „dom samotnego ojca” w Mapach
  Wpisuję w wyszukiwarkę: dom samotnej matki, wybieram mapę …

 204. Katarzyna T said

  Chwilę pomyślałam i mam.Zamiast bajerować można używać boydarować.
  Ps. Należy się jeszcze dopowiedzenie.Na psyche lub dusze jak kto woli składa się intelekt, moralność, religijność.
  Nalepiej dla siebie i otoczenia jest jak to rosnie równolegle i progresywnie do lat czyli wiosen.

 205. osoba prywatna said

  Takiej matematyki uczo w kurVizji. Pani nałuczycielka buduje gniazdo dla bociana.
  .https://www.youtube.com/watch?v=jzOAxdcvebU

 206. osoba prywatna said

  PreŻydent Duda zaprasza dzieci do esportu.
  .https://twitter.com/AndrzejDuda

  Natomiast Agata Kornhauser-Duda czyta.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Yr7l7-kGrp8

 207. osoba prywatna said

  Matematyk, fizyk i filozof uwięzieni są na szczycie płonącego wieżowca. Jedynym ratunkiem dla nich jest skok do basenu z wodą znajdującego się wiele pięter niżej. Stają więc na krawędzi. Jako pierwszy postanawia skoczyć filozof:
  -Hmm… Mój los i tak jest już zapisany.
  Skoczył. Nie trafił w basen, rozbryzgnął się na betonie obok, wielka krwawa plama, członki pod dziwnymi kątami.
  Następny skacze fizyk. Wyciągnął tablice fizyczne, obliczył siłę oporu powietrza, wziął pod uwagę przyspieszenie grawitacyjne i kierunek wiatru. Wynik podkreślił. Skoczył – i wylądował idealnie w środku basenu, nic mu się nie stało, przeżył.
  Na końcu skacze matematyk. Wyciąga kartkę, długopis, kalkulator. Obliczył parę równań, kilka całek, sinusy, arcusy. Skacze – i leci prosto do góry! I krzyczy:
  -K***a! Pomyliłem znaki!

 208. osoba prywatna said

  Czy nie wygląda jak wiejski głupek.

 209. osoba prywatna said

  Andrzej Duda 007: KOD – zwiastun
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=WfPM-w3FvOM

 210. ? said

  Polska Żegluga Morska zarabia w czasie pandemii

  W ciągu ostatnich dni stawki frachtowe dla statków, które przewożą zboża, wzrosły nawet o 40 proc. Masowce Polskiej Żeglugi Morskiej korzystają z tej sytuacji i transportują je głównie z Ameryki Południowej do Europy i krajów arabskich – powiedział Radiu Szczecin Krzysztof Gogol z PŻM.

  https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/porty/polska-zegluga-morska-zarabia-w-czasie-pandemii–71146.html

 211. Boydar said

  Żeby się nawet zwinęła Pani Kasia w ósemkę – „nie pomoże lila róż”, to oczy wiście bajka o kolorach. Poza tym, sprawy zaszły za daleko i pod wiatr Pani nie nasika, żeby tam nie wiem co.

 212. Boydar said

  @ OP (208)

  Ale po stole w gościach nie skacze i szoguna nie woła.

 213. Yagiel said

  Adrem@197
  Czy ktoś tu może to sprawdzić, bo trudno uwierzyć:

  „(…) w niedzielę 29 marca (…) Trump przejął kontrolę nad Rezerwą Federalną, która jest teraz obsługiwana przez dwóch przedstawicieli Skarbu Państwa.”

  Byłoby to coś w rodzaju: proszę państwa, 29 marca br. NWO upadł !!!
  Ok, zaczął upadać…

 214. osoba prywatna said

 215. NyndrO said

  Panie Yagiel, oglădałem konferencję, na której to ogłosił. Ja w to nie wierzę.

 216. Yagiel said

  Yah@174
  „Ale nie poprosi, a nawet jak poprosi to przecież nieszczerze tylko z wyrachowania …. nie zadziała.”

  Pisałem w sensie politycznym przecież, a w polityce wyrachowanie jest nie winą, a zaletą; w każdym razie normą.
  Gdybym pisał po przyjacielsku – wyrachowanie nie do przyjęcia; lecz nie pisałem po przyjacielsku… Pisałem o inteligencji (wybitnej) nie dobroci.
  JK przy bracie LK po prostu przyzwyczaił się do wydawania poleceń – i spełniania ich – co przeniósł na Państwo. Tj. min. na Pana i na mnie – nie tędy droga.

  A co Matka Boska wezwana – …?

 217. Yagiel said

  NyndrO@215 – Panie NyndrO, konferencja była LIVE ?

 218. seler said

  Gajowy Marucha Gospodarzu

  niniejszym – ja, obywatel seler
  proszę najuprzejmiej, w związku z szalejącą w nas i naokoło wszędzie
  wykreowaną pandemią obosieczną
  abyś, O Najcierpliwszy z Adminów rozważył przedłużenie ilości wpisów
  we Wolnych Tematach do minimum pińcet sztuk [słownie: 500],
  z racji „nie wychodźta z chałupy” bo czyha
  Krzywousty Judeusz Mordaplecki
  z ciulem na wierzchu i co ze
  sobą Naród zrobić ma ?
  szie powiesić ?
  nie… pisze

  ale w maseczkach i rękawiczkach, i linii papilarnych
  we wpisach nie znajdziesz, proszę więc
  ustosunkować szie REALNIE
  robiąc przedłużkę
  właśnie…

  z góry dziękuję, albowiem wypada 😉
  piosenkę zapodam, a jakże,
  jak mi szie uda 😉

  01-04-2020
  seler

  Semino Rossi & Los Paraguayos – Südamerika-Medley

  pozdrawiam

 219. NyndrO said

  Tak.

 220. Alina@Warszawa said

 221. Anucha said

  Robi się śmiesznie i strasznie.
  Jeżeli capy wybrane przez owce , w zamian za swoją nietykalność,
  będą wystawiały dla watachy bezbronne jagnięta.
  I będzie to trwało około 3 miesięcy.
  To stado nie dość , że będzie zdziesiątkowane to jeszcze zostanie bez runa na zimę.

 222. seler said

  troszeczkę, kurwa, kultury… Czytelnicy ?
  jesteśmy poza strefą rażenia… sorry, skażenia epimi..pandejo…a, chooj z wyrazem,
  szanujmy szie w Gajówce przynajmniej 1 kwietnia,
  oczywiście można przedłużyć do jutra

  i nie będę żadnych mymlajli wysyłał, żeby jakiegoś bladego chooja pogiętego
  wybierać, bo NIKT ze mną tego nie uzgadniał 😉
  na komendanta obozu ? – a, dali w pizdu

  krople na uspokojenie
  BOLEROS INSTRUMENTALES PARA EL ALMA

 223. Bezpartyjna said

  P. Juda jeszcze „po stole w gościach nie skacze i szoguna nie woła” bo jeszcze za młody, ale jak pomyli znaki jak ten matematyk z kawału Osoby Pr. (207) to nam jeszcze w kosmos poleci albo do n-tej rzeczywistości. 👽

 224. Katarzyna T said

  Ad211 Bez udziału pożytecznych …sprawy by tak daleko nie zaszły.
  Pod wiatr to Pan może próbować, albo po spodniach .
  Kawał . Pod płotem obok siebie załatwia się dwóch kumpli.Jeden mówi do drugiego. Co ty tak cicho .Bo ja leję po spodniach. Nie szkoda ci spodni? Nie, bo leję po twoich.
  .

 225. seler said

  Re: 221 Anucha

  bo to jest ukartowany plan, krokami małymi, może nawet kroczem,
  GRUBYMI PEJSAMI SZYTY
  czekają na „zbawiciela”
  co ma yebnąć 10-04
  pojawić znaczy
  szie….

  cała „świat” pogrążony jest w ZŁYM, nie wyłączając religii
  [sorry Admin, sorry… ale taka jest Prawda]
  i te NIEdojeBY duchowe i mentalne
  dostają orgazmu przedwcześnie
  chociaż mają „szczytowanie”
  za naszą kasę… bo my
  raczej nie

  yebał ich BIES i małe pieski, jak było w poemacie
  [nie pamiętam źródła… pewno
  z życia wzięte…]
  No, Hej !

  są cyganie co wierzą w obrządki religijne, podobnie jak obozowy Juda
  .https://www.youtube.com/watch?v=w_D_DfQuKmk
  ale czy mają boży Charakter ? – owoce pokażą…
  ja nie przeżywam, że do „świątyni” nie chodzę
  Boga mam w sercu, duszy i relację z Nim
  albowiem Ojciec to przewidział, co
  szie będzie działo w dniach
  ostatecznych… i kto
  odbierze mi GO ?
  Bredziolio ?
  „premier”
  ?

  wybór należy do mnie, do Ciebie – z racji Wolnej Woli i nie tylko…

 226. Yagiel said

  ad Seler@222
  Korzystając z praw Święta PA @Yagiel Panu odpowiada:

  Qroszeczką qrwa qltury (fraszką?)

  Zobaczyła raz Tura Żyrafa
  patrzy i – hahahahaha!

  (koniec)
  (ewnt. Pan cd.)

 227. Yagiel said

  ad NyndrO@219

  Jak TAK, to czemu NIE ?

 228. Beata pietkiewicz said

  Panie Wandaluzjo
  Poruszam się po mieście spacerkiem, auta nie mam.
  Wiem, ze mieszka Pan na Trzebnickiej, to niedaleko mnie. Jesli jest Pan samotny i z racji wieku lub stanu zdrowia nie może Pan wyjść i czegoś Pan potrzebuje, proszę o kontakt. Tutaj przez gajowkę, lub pan Marucha ma maila, to przekaże. Podejdę z zakupami, albo w czymś pomogę i chętnie posłucham…
  Mam więcej czasu, nawet dzisiaj pobiegałam dla sąsiadki, znalazłam drożdże w galerii dominikańskiej, jesli ktoś z Wrocławia potrzebuje na gwałt:) są w dużej ilości, ponoc towar to obecnie cenniejszy niż papiery wartościowe sprzed dwóch tygodni.

 229. Jacek said

  Grypa przekazała koronę, mamy nowego króla. Dla przypomnienia: w Polsce w 2018 roku wg GUS z powodu zapalenia płuc, często o nieznanej etiologii, zmarło ok. 17000 osób.
  https://www.salon24.pl/u/niemcy/1032663,korona-dla-przerazonych-mas-bez-bicia-przymusu-i-bez-urzedu-cenzorskiego

 230. seler said

  [207 – Skacze – i leci prosto do góry! I krzyczy:
  -K***a! Pomyliłem znaki! – OP – ]
  ———————————————————
  Re: 223 Bezpartyjna
  _______ „…to nam jeszcze w kosmos poleci albo do n-tej rzeczywistości. 👽 ____

  …i jeszcze TAM zapaskudzi… ja nie mogę…
  i planeta Wenus świecić przestanie…
  …masakra… jarmułka szie chowa

  taki kawał
  jest ciemna noc… tereny górzyste… i tunel…
  robaczkowi świętojańskiemu szie zachciało i postanowił pochędożyć sobie…
  fruwa… fruwa… i dojrzał światło w tunelu…
  zaatakował bo miał ruję…
  po chwili wylatuje,
  siedzi i stęka…
  podlatuje inny robaczek do niego i szie pyta: – co ci jest kolego ?
  a ten:
  kuźwa… mam spuchnięte jaja… myślałem, że to samiczka,
  a, to była iskra z parowozu
  morał ?
  zostawcie rezydenta, on już od dawna ma uschnięte jaja
  ale w kapeluszu, nie licząc tak zwanej jarmułki
  co jemu i tak nie pomoże na wyborczy ból
  bo prawdziwy Naród szie skapnął,
  że w tunelu parowozem jest

 231. winci said

  Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin ostrzegł, że w Rosji ” celowo i profesjonalnie ” zbierany jest materiał biologiczny przedstawicieli różnych grup etnicznych
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/154201,putin-2017-w-rosji-ktos-zbiera-material-biologiczny
  https://www.newsru.com/russia/30oct2017/paranoiakwamwadraweng.html
  https://leonardo.neon24.pl/post/154063,pomoc-z-rosji-z-kuby-i-z-chin-dla-wloch
  https://nathanel.neon24.pl/post/154181,umieraja-ci-ktorzy-pewnie-i-tak-by-umarli
  https://mrkrzysiek.neon24.pl/post/154228,wirus-paraliz-sluzby-zdrowia-wzrost-cen-biznes-dla-bogaczy
  https://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/154220,wirus-w-skandynawii-rozne-metody-taki-sam-rezultat
  https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/1027839,szwedzi-ida-pod-prad-i-biora-koronowirusa-na-klate
  https://zawisza.neon24.pl/post/154195,gdyby-rzadzil-nami-inny-rzad
  W obecnej sytuacji następnym logicznym krokiem wydaje się penalizacja „kłamstwa koronawirusowego” i równoległa cenzura koronasceptycyzmu w mediach, na czele z portalami społecznościowymi.
  https://chart.neon24.pl/post/154223,pandemia-w-sluzbie-globalizacji

  Jestem bardzo ciekawy ile osób zemrze z braku zabiegów i operacji, które zostały odwołane w intencji Covid19 świrusa koronnego? Podejrzewam, że będzie ich więcej niż 30… Lekarstwo gorsze od choroby.
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/154188,kiedy-skonczy-sie-hucpa-pt-swirus-koronny

  Są leki zwalczające koronawirusa Covid19 – 01.04.2020.
  Pisze też o tym pani Tiamat, tłumacząc artykuł Petera Koeniga, zatytułowany „Nie potrzeba szczepionki, żeby leczyć Covid19”:

  Istnieją inne, skuteczne i niedrogie środki:
  — Lek przeciwko malarii hydroxychloroquine, znany lek, który używany jest nie tylko przeciwko malarii, ale i skutecznie działa w zwalczaniu SARS. Wypróbowany w Chinach. Narodowa służba zdrowia Chin zatwierdziła ten lek jako skuteczny w zwalczaniu Covid19.

  — Chiny i Kuba pracują wspólnie nad Interferonem Alpha2B, który jest bardzo skutecznym antywirusowym lekarstwem wynalezionym na Kubie 39 lat temu; mało znany na świecie, a to z powodu drańskich sankcji na wszystko co stworzone, wyprodukowane na Kubie. Interferon został właśnie sprawdzony w Chinach; skutecznie zwalcza Covid19 i jest obecnie produkowany w Chinach jako kubańsko-chiński lek.

  — W Indiach naturalnym środkiem leczniczym (Ayurveda leki) jest Curcumin w tabletkach jako C90. Antioxidant, przeciwzakaźny lek używany w leczeniu raka , chorób zakaźnych, i różnych koronowirusów.

  — Inny łatwy i tani środek to duże dawki witaminy C, D3 i różne mikroodżywki, które są bardzo ważne w zwalczaniu różnych infekcji w połączeniu z witaminami A B C D i E.

  — Innym środkiem są produkty srebra koloidalnego stosowane przez starożytnych krajach, takich jak Chiny, Rzym, czy Egipt. Podaje się je w formie płynu doustnie lub dożylnie, lub doskórnie.

  — Prostym i niedrogim środkiem jest Mentholatum w połączeniu z innymi lekami,
  — W północnych Włoszech i w Nowym Orleanie wielu pacjentów trzeba było leczyć w szpitalu w intensive care i zakładano im respiratory/inhalatory. Wiele osób zmarło. Okazało się, że mieli wodę w płucach. Francuscy specjaliści zalecalispanie na siedząco, dokąd nie wyzdrowieli, bo w tej pozycji płuca były drenowane z płynu.
  https://www.fort-russ.com/2020/04/coronavirus-no-vaccine-is-needed-to-cure-it/
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154227,sa-leki-zwalczajace-covid19-01-04-2020
  https://onalubi.pl/szczepienia/7-najbardziej-niebezpiecznych-szczepionek/

  Były prezydent Czech stwierdził, że z pewnością wiele firm upadnie, a produkcja gospodarcza w tym roku będzie co najmniej od 15 do 20 % mniejsza.
  https://miksa.neon24.pl/post/154167,vaclav-kluas-o-skutkach-koronavirusa

 232. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020040112180052-rosja-pomoc-humanitarna-usa-anatolij-antonow-sputnik/

 233. revers said

  Od piątku wprowadzają całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce! NIET

  co zrobi pan Boydar? chyba rozlozy sie na pierwiastki pierwsze na swieta? nic do pyska, na sucho?

  swego czasu to za kawalek kielbasy gomulkowskiej stawaly stocznie, huty, zaklady …

  teraz to co naj wyzej popsikaja sie srodkami dezyfekujacymi oburzeni, wku.wieni i podobni, na smingusa to samo desyfekcja jaj chlopa lub degustacja Bierdroniem w koronie .

  I zadowolaa sie kaszanaa po dunsku, jajkami z klatki na gmo soji.

 234. Kura domowa said

  Sz. P. Gajowy, mimo spóźnienia, dołączam się do życzeń urodzinowych. Najbardziej życzę Panu zdrowia(szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie). Życzę również, aby Pan nie zapadł na demencję i nie zapomniał o Gajowce, aby czytający i nowi mieli z czego korzystać. Również życze Panu, aby znalazł następcę, który będzie godzien Pana wspaniałe dzieło kontynuować.
  Z serdecznym pozdrowieniem, również od moich rodziców, lat 76 i 72

 235. wanderer said

  „Od piątku wprowadzają całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce”

  Skad Pan masz taka informacje?

 236. seler said

  Re: 226 Yagiel

  Zobaczyła raz Tura Żyrafa
  patrzy i – hahahahaha!

  (ewnt. Pan cd.)
  ________

  mecz, słonie grają z mrówkami,
  i stało szie… słoń mrówkę rozdeptał…
  a mrówka do ucha mu szepce:
  nie płacz, …nam też to szie zdarza

  😉 😉 😉

 237. Boydar said

  Zanim misię skończy zapas to po nich już śladu nie będzie, może w żydopedii.

 238. revers said

  mam nadzieje, zanim w ramach Martial Law PL nie zarekwiruja suvow, jeepow, trumiennych DAF-ow do masowych przewozow
  trumien lub innej wojny z narodem

 239. revers said

  wezwanie do oddania majatku w RP

  .https://i.postimg.cc/XY2g9HLK/1martaillawpl.jpg

 240. Piskorz said

  !!!! pola
  wczoraj (19:45)

  A MON odmowil pomocy WOŚP w przewozie sprzętu i testów zakupionych w Chinach przez Owsiaka. Nie umieją się ci z PiSu wznieść ponad podziały to tacy przykładni katolicy mocnI tylko w mordach..
  ZNALEZIONE W SIECI..

 241. Boydar said

  Niekiepska prowokacja

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-szkola-z-tvp-pelna-bledow-oswiadczenie-telewizji-polskiej,nId,4415863

  Wyj*ebać w kosmos, i podstawę i jej „autorów”.

 242. cedric said

  Laktoferyna wspomaga zwalczanie CV-żądamy dostępu do świeżego mleka!!!
  Wejście przez siarczan heparanu .
  Heparyna na SARS?
  “Traktowanie komórek heparynazą lub egzogenną heparyną zapobiegało
  wiązaniu białka szczytowego z komórkami gospodarza i hamowało infekcję
  pseudowirusem SARS, wykazując, że HSPG zapewniają miejsca wiązania dla
  inwazji SARS-CoV we wczesnej fazie przyłączania. ”

  https://journals.plos.org/plosone/artic … ne.0023710

  Inhibition of SARS Pseudovirus Cell Entry by Lactoferrin Binding to Heparan Sulfate Proteoglycans
  Jianshe Lang, Ning Yang, Jiejie Deng, Kangtai Liu, Peng Yang, Guigen Zhang, Chengyu Jiang
  Published: August 22, 2011https://doi.org/10.1371/journal.pone.0023710

  Abstrakt

  Doniesiono, że laktoferyna (LF) bierze udział w odpowiedzi immunologicznej gospodarza przeciwko inwazji koronawirusa zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV) poprzez zwiększenie aktywności komórek NK oraz stymulowanie agregacji i adhezji neutrofili. Następnie zbadaliśmy rolę LF we wprowadzaniu pseudowirusa SARS do komórek HEK293E / ACE2-Myc. Nasze wyniki pokazują, że LF hamuje zakażenie pseudowirusem SARS w sposób zależny od dawki. Dalsza analiza sugerowała, że ​​LF był w stanie zablokować wiązanie białka szczytowego z komórkami gospodarza w 4 ° C, wskazując, że LF wywierał funkcję hamującą na etapie przyłączania wirusa. Jednak LF nie zakłócał interakcji białka kolca z enzymem konwertującym angiotensynę 2 (ACE2), funkcjonalnym receptorem SARS-CoV. Poprzednie badania wykazały, że LF kolokalizuje się z szeroko rozpowszechnionymi proteoglikanami heparanu siarczanu heparanu na powierzchni komórki (HSPG). Nasze eksperymenty również potwierdziły ten wniosek. Traktowanie komórek heparynazą lub egzogenną heparyną zapobiegało wiązaniu białka szczytowego z komórkami gospodarza i hamowało infekcję pseudowirusem SARS, wykazując, że HSPG zapewniają miejsca wiązania dla inwazji SARS-CoV we wczesnej fazie przyłączania. Podsumowując, nasze wyniki sugerują, że oprócz ACE2, HSPG są niezbędnymi cząsteczkami na powierzchni komórki zaangażowanymi w wchodzenie komórek SARS-CoV. LF może odgrywać ochronną rolę w obronie gospodarza przed zakażeniem SARS-CoV poprzez wiązanie z HSPG i blokowanie wstępnej interakcji między SARS-CoV a komórkami gospodarza. Nasze odkrycia mogą zapewnić dalsze zrozumienie patogenezy SARS-CoV i pomóc w leczeniu tej śmiertelnej choroby.

  LAKTOFERYNĘ MOŻNA NEBULIZOWAĆ. ISTNIEJE TEŻ GOTOWY LEK – MEVEOL-POŁĄCZENIE LAKTOFERYNY I PODCYJANIANÓW.
  http://www.aerodrug.com/sites/aerodrug/ … S-2011.pdf
  Feasibility study of OSCN- and Lactoferrin (Meveol®) nebulization
  for Cystic Fibrosis patients.

  Serwatka-żródło laktoferyny i inne właściwości
  https://linia.com.pl/2016/04/25/samo-zdrowie-serwatka/

  Tematy CV
  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&p=117003#p117003

 243. seler said

  Re: 237 Revers

  cytuję: – „Taka sytuacja.”
  ____________

  Oo ! – taki chooj !
  wstajemy z kolan… otrzepujemy kurz… i pytamy szie grzecznie:
  – chcecie koorwy wylecieć w kosmos razem z yankesami ?
  bo my teraz żyd i muzułmanin po dziwnej szczepionce
  a tego nie przewidział najświętszy parlament i teraz
  qrwy macie dylemat polityczno-religijny, koorwa
  wasza mać faszystowska, to jak, spierda_cie
  ? – czy mamy was wysadzić w powietrze ?

  i patrzeć parchom prosto w oczy,
  dotąd, aż AJ z dupy wyskoczy
  a nawet gdy nas okradną
  to porobić fotografię
  Narodu zbawcom

  lasu całkiem
  nie wytną… ludzi… a gdyby
  to pozostaną
  parchy

  a wtedy… a wtedy… zaopiekuje szie nimi antychryst,
  którego wyznają po WSZE czasy i na wieki
  amen

  wiersz nieokiełznany
  jak cygan w puszczy
  _________

  a to nie są cyganie…. tfuuu…

  Cantante gitana sorprende al Papa Francisco con dos canciones flamencas

  …tfuuu, to prostytutki
  _______

  seler

 244. seler said

  Wiesław Michnikowski – Wesołe jest życie staruszka

  nie podoba szie komuś coś ?
  ___________

  Andrzej Poniedzielski – Starość
  .https://www.youtube.com/watch?v=GIxqCTwIIWE
  _________

  LASKOWIK – szpital
  .https://www.youtube.com/watch?v=B5WzgH-mAjQ

 245. Po wygraniu wyborów przez Trumpa moja witryna http://www.wandaluzja.com została ZAMKNIĘTA, pomimo.że była NAJPOCZYTNIEJSZĄ i NAJDROŻSZĄ w USA, ale nie płacili mi, gdyż była zarejestrowana jako SĄDOWA. Zostałem bowiem wpisany na listę Oszustów Światowych ONZ, wydziału NARKOTYKÓW I PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ. Nie wiedzieli CO ZROBIĆ z UJAWNIENIEM przeze mnie Satelitarnej Detekcji Złota, która jest Zbrodnią Przeciw Ludzkości, więc zapisali mnie na Departamentu NARKOTYKÓW I PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ Bez Przesłuchania i Powiadomienia, bo bym zeznał, że NARKOTYKÓW NA OCZY NIE WIDZIAŁEM.
  Sprawę ujawnił Bank Atlantycki PROTESTUJĄC tą listą moje czeki, ale roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostały one PONOWNIE Zaprotestowane przez BŚ i MFW, na co ING Bank Śląski kazał mi napisać Oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO, które noszę zawsze przy sobie, aby Rzeczpospolita Kradzieży Dokumentów mi go nie ukradła.
  Witrynę http://www.wandaluzja.com odzyskałem jako https://www.wandaluzja.pl, ale wchodziło się na nią przez planszę HUAWEI za Zarejestrowaniem, co PROTESTOWAŁEM, gdyż http://www.wandaluzja.com była Bezpłatna i Nierejestrowalna. Ponieważ na domenie Home.pl OKRADZIONO moje konto techniczne to przeniosłem się na eHost. Gdy Trump chciał Wygnać HUAWEI’a z USA to został ostrzeżony przez kilku kongresmenów, że to jest NIEMOŻLIWE, z czego wynika, że HUAWEI zakupił SĄDOWĄ http://www.wandaluzja.com i dystrybuuje ją. Przy majstrowaniu https://www.wandaluzja.pl wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA Wandaluzja na serwerze w Hesji, o której nie wiedziałem, a na tagu WANDALUZJA była witryna po CHIŃSKU.
  Plansza HUAWEI znikła, ale https://www.wandaluzja.pl została okaleczona przez BRAK polskiej interpunkcji, z czego wynika, że jest na serwerze ZAGRANICZNYM, jest Cenzurowana i Blokowana, że NIE MOGĘ KORZYSTAĆ Z NIEJ.
  Pisałem do eHost’u ale odesłali mnie do Serwera, który nie odpowiada mi, co wypada tłumaczyć, że został WYKUPIONY bez mej wiedzy. – Może ktoś z Państwa poradzi mi, co z tym zrobić ??? bo to jest ROZBÓJ już nie na Miliardy, ale BILIONY dolarów. Jeden z forumowiczów pocieszył mnie, że Chińczycy zaczynają DZIĘKI MNIE myśleć Jak Amerykanie.

 246. NyndrO said

  Panie Yagiel, rozmawiałem z kilkoma modelami a tego Anonymous i Qanon („broń Boże” na pejbuku, tam są jakie totalne ćpuny. Od wczoraj miało nie być prądu, a Defender 2020 i kwarantanna jest po to, żeby Wojsko w spokoju mogła wyłapać przekrętów i zboczeńców 🙂 ) i z kilkoma po prostu amerykanamy i wiekszość jest przekonana, że to prawda. Ja mam poważne wątpliwości. Trump pewnie ma spore możliwości, ale FED?. . . Do rotschilda ku*wa…do rotchsilda?!

 247. Yagiel said

  ad NyndrO/240

  to proszę: Pan przeczyta Seler/235 🙂 i ewent. pokaże/przetłumaczy tym z A i Q

  Ale spoko, jasne: ludzie mówio to, co lubio… Ja słyszałem, że z tym prądem/BO to 2 IV… Jak uwidim, to pażywiom!

 248. Yagiel said

  ad Boydar/236
  Że też akurat tej jesieni zrobiłem więcej nalewek…

  ad Boydar/239
  Aha! Przecież dokładnie o to – m.in. – szło z tą „reformą” gimnazjów i „pandemią”: odebrać uczniom dobrych/różnych nauczycieli – niech się gapio w ekranik i powtarzajo za panio od Piontkowskiego…

  Programy/lekcje były przygotowane długo przed OGŁOSZENIEM „pandemii” – podobnie jak przemówienie Jaruzelskiego na 13 grudnia było nagrane dużo wcześniej, przez takie fajne dziewczyny z Żoliborza…
  No ale nie tyle przed, co kariera bliźniaków Prezydent/Premier – filmem „O dwóch takich…”

  Zresztą nalewkę też najpierw się robi – długo potem pije. Że nie wspomnę, ile te derenie rosły, te krzaki, na których i w których…

 249. revers said

  10 tys podmiotow gospodarczych w jednym dniu zawiesza dzialanosc, liczac kazdy podmiot zatrudnia 1 do 5 ludzi 50 tys jasnigdzininow pozostaje bez dochodow.

  https://www.wiesci24.pl/2020/04/01/tylko-wczoraj-blisko-10-tysiecy-firm-zawiesilo-dzialalnosc/?fbclid=IwAR3uc-7ukYUv3JsKMJaM4k7WvF2RV9TTsml_W2ue2jHrh_Hb0vwFtm5yA8s

  Nawet studenci z tych co znam za granicaa nie maja pracek, bo korona zawiesila wiele dzialalnosci gospodarczych w restauracjach czy imprezach masowych, eventach, party firmowych.

  do poprawienia staystyk smiertelnosci uzywa siedanych zyjacych osob prawnych.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SXfWZfRh0us&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3-1TodWDrLF9lWj0LENtGAbgl7ScR4K4USAildW2WjxWjt8iyeyoelRQU

 250. revers said

  jaśniegrodzianie, w przciwieństwie do ciemnogrodu, gdy sie artychy nobiluja na codzień.

 251. Yagiel said

  Panie Seler – sie byłem obśmiałem ! 🙂

  (przy czym jako belfer lubję rymy ,więc pozwól, Selerze:
  a mrówka do ucha mu szepce:
  nie płacz, …nam też to zdarzasie)

  Pan taki muzyczny, to może zaśpiewa se – na melodię „Oto dziś dzień krwi i chwaały”:
  Jak to miiło mróówką byyyć!
  Mrówka Sło-nia zdeeptaać mo-że…
  Mała mróówka naa dzieńdoobry
  Taką pio-snkę śpieeewa co-dzień:

  Jak to miło mrówką…

 252. Yah said

  „Dziś to jest jakaś struktura służąca do realizacji komercyjnych interesów amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, ale w obliczu kryzysu, wywołanego pandemią, za chwile może i Amerykanie stracą zainteresowanie i wiarę w sensowność utrzymywania tej organizacji. Szczególnie, jeśli kraje członkowskie będą nowelizowały budżety i zmniejszały wydatki na zbrojenia, do czego ich prawdopodobnie zmusi sytuacja.”

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/2020040212179853-pani-minister-za-godzine-wsrod-medrcow-nato-sputnik/

 253. Anucha said

  Jak spotykam na ulicy osobę z maską na twarzy,
  to z dziką rozkoszą przypierdoliłbym w ryj.😀

  ——
  Oj to to to…!
  Admin

 254. revers said

  A to mogl by sie okazac Zielensky z Wierchowej, Naczelnik lub sam Trump.

  Ale wirus korony to pikus wg. polactwa, najwazniejsze ze Putin lub Rosja nie bombarduje nas jak w Syrii.

  jeszcze jedno udogodnienie, nie wchodz do sklepu miedzy godz 10-12 bo plus65 mogaa tylko dokonywac zakupy.

  na nic plus18 podchody, podchody po fajki lub pol litra na leb.

 255. NyndrO said

  Ale co ja im będę przetłumaczał. Ja nigdzie nie należę. Ja nawet oficjalnie, to na bezrobociu jestem. Po prostu mam jakieś tam kontakty w hameryce i czasem se pogadamy , co nie ukrywam, często się przydaje. Dużo materiałów dostaję ciekawych. Przykładowo link do sprawy FED, miałem z usa. A Selera nie czytuję statutowo. Jakoś nie przepadam za cygańską muzyką. Mam wśród Cyganów bliskich znajomych rodziny, spędzaliśmy wspólnie wiele wakacji, kiedy byłem smyk i chyba wtenczas mi przedawkowali. Ja, to Panie w życiu należałem tylko do ZHP oraz do SKO. Przez rok byłem nawet przewodniczącym-prezesem, ale tylko rok. 🙂

 256. revers said

  Pisza ze FED przylaczyli do departamentu skarbu usej, ale kto to sprawdzi? lub czy Trump jeszcze zyje i nie podzielil losu JFK od kuli rotszylda ciaej lub smiertelnie nie zatakowal go jaki virus korony.

 257. O sankcjach USA wobec Polski. Znalezione w sieci:

  ———-
  napisal : ” lata 1980-86 to puste polki, kartki,,(…) bylo nedznie z zaopatrzeniem do okolo 1991″ –

  DLACZEGO NIE NAPISALES DLACZEGO ?? , ja dopisze , pisanie takie to niesprawiedliwe , ludzie mlodzi czytaja i rozumieja ze to wina rzadu w PRL 😦 NATOMIAST TAK TO WYGLADALO : Gwoździem do trumny PRL-u były amerykańskie sankcje gospodarcze, popularne było hasło „im gorzej tym lepiej”, bo szybciej padnie „komuna”.
  Gospodarczo USA wypierało Polskę z rynków . USA zamroziły oficjalne kontakty z PRL, zawiesiły rządowe gwarancje na kredyty, wprowadziły zakaz połowu na amerykańskich wodach i wstrzymały dostawy dla rolnictwa. Polskie samoloty otrzymały zakaz wstępu w amerykańską przestrzeń, częściowo zawieszono współpracę naukową, zablokowano również dostęp do Polski nowych technologii……..To byl spisek globalnej finansjery z Międzynarodowym Funduszem Walutowym na czele. Zablokowano przepływ aktywów i kredytów finansowych do Polski, co doprowadziło do krachu budżetowego; narosły lawinowo problemy z wypłacalnością płac i opłaceniem kosztów zaopatrzenia sklepów i przedsiębiorstw !! „Solidarność :”Nie był to wcale ruch robotniczy, choć wykorzystano w nim stoczniowców z Gdańska. Była to w pełni polityczna organizacja wysokiego szczebla, stworzona po to, by wymusić zmiany mające doprowadzić ostatecznie do wprowadzenia jednego rządu światowego”.
  ———-

 258. seler said

  Re: 251 Yagiel do mnie:

  „(przy czym jako belfer lubję rymy ,więc pozwól, Selerze:
  a mrówka do ucha mu szepce:
  nie płacz, …nam też to zdarzasie)”
  i dalej:
  „Jak to miiło mróówką byyyć! […]”
  ________

  dziękuję ślicznie 😉 – kapitalne 😉 – i za korektę dziękuję 😉
  ja piszę „at hoc”, jak mnie „muza” napadnie, nie koryguję…
  widzę potem, że można było posklejać lepiej bo gdzie mi tam
  do poety… jam wierszokleta chałupnik 😉
  czyli:
  „mecz, słonie grają z mrówkami,
  i stało szie… słoń mrówkę rozdeptał…
  a mrówka do ucha mu szepce:
  nie płacz, …nam też to zdarza szie”

  jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam belfra – szacun !
  —————–
  autor: Yagiel
  na melodię „Oto dziś dzień krwi i chwaały”:

  „Jak to miiło mróówką byyyć!
  Mrówka Sło-nia zdeeptaać mo-że…
  Mała mróówka naa dzieńdoobry
  Taką pio-snkę śpieeewa co-dzień:

  Jak to miło mrówką… ”
  ——————
  HEJ !

 259. cedric said

  Spread the word
  https://oczyszczacze.pl/blog/rozne/jony-ujemne-zapobiegaja-rozprzestrzenianiu-sie-chorob-zakaznych-w-powietrzu/
  Jony ujemne zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w powietrzu!
  Przez admin on 15 grudnia 2018

 260. NICK said

  Feler.
  Określ się.
  Sobą jesteś?

  Dawniej czy teraz.
  Nieważne co odpowiesz.
  Zbierasz podpisy i pieniądze.
  Od ludzi najprost. Trzych.
  „Królu” Miedziany… .
  Ze Złotej 2.

  Tombukiem.

 261. Yagiel said

  Panie Wandaluzjo Szanowny, co tu radzić?
  Król umarł – niech żyje Król!
  Co nie o Panu oczywiście, gdy chodzi o tego pierwszego… tzn. kolejnego minionego Króla.

  A w razie czego: „Ni hao!” – po chińsku „dzień dobry!”.To ‚o’ na końcu robi różnicę. Więc dobrze pilnować, czy mówią… Ale nie żeby aż ‚O’, co to, to ni… Bo im tlenu zabraknie. (I gdzie byśmy ich wszystkich pochowali? /starsi kojarzą…/)

 262. Zdzicho said

  Jeżeli jest prawdą, że Trump zlikwidował prywatność Banku FED, to w konsekwencji, musi zmienić pieniądz na państwowy, zlikwidować dystrybucję dotychczasowego pieniądza przez banki prywatne. Czyli upaństwowić dystrybucję pieniądza, zlikwidować wydmuchanego dolara. Ponieważ polski rząd jest protrampowski, w Polsce stanie się zapewne to samo, już drukują sami ( NBP) gotówkę, bez udziału banksterów. Likwidacja starego złotego, albo pomniejszenie jego wartości, np.cztery zera skreślić. Kredyty i pożyczki będą zapewne tylko w państwowym systemie dystrybucji, likwidacja banków prywatnych jako kreujących i prowadzących dystrybucję lipnego pieniądza, głównie królikowi i jego krewnym, co doprowadziło do braku ukradzionych środków, oraz przejmowaniu hipotek. Aby ten system zlikwidować musi się zlikwidować go globalnie i zatrzymać produkcję do niezbędnej na ten przejściowy okres. Chociaż nie można wykluczyć że bedzie dokładnie inaczej. Kto wygra. Czas pokaże.

 263. Yagiel said

  ad NyndrO@255
  SKO ! Ba! Centrum życia kulturowego w podstawówce 214 !
  Jak co zarobiłem za makulaturę (Express Wieczorny, Trybuna Ludu /w maju!/, trochę Życia Warszawy, Panorama /bez ostatniej strony!/) to wpłacałem te bajońskie sumy… A oranżada w proszku była… po 1 zł ?

  A co do linki w sprawie FED – no skąd miał być, jak nie zUSA ?

 264. Listwa said

  @ 196 Peryskop

  To co napisałeś to oczywiście Prima Aprilis? Żartowniś z ciebie.
  Wyjaw jeszcze Peryskopie, po co ten dr Zbigniew P miałby podszywać się pod 400 nicków?
  I jaką możemy mieć pewność, że nie podszywa się też pod Peryskop?

  ——————-
  Peryskop to świrus.
  Admin

 265. NyndrO said

  No Pan nie miał i Pan musiał dopytywać, nie? * Poza tym, że konfa była w usa . . . link mógł być choćby z Bhutanu. Czy Pan jest dobry belfer? Bo dobry to musi zasady logiki „umić” . Zdrowia!

 266. Listwa said

  @ 262 Zdzicho

  Zdzicho, jak przejmie FED , to reszta moze zostać po staremu i też mu powinno chodzić. Liczy sie kto ma nad tym władzę. Zakaz kreacji pieniądza przez banki prywatne nie oznacza zarazem zakazu udzielania przez nich kredytów. Chyba że chciałby im to dodatkowo zakazać.

  „Likwidacja starego złotego, albo pomniejszenie jego wartości, np.cztery zera skreślić”
  – likwidacja złotego oznaczałoby jego zniknięcie, ale poprzez skreślenie czterech zer spowodowano podniesienie wartości złotego a nie (jak mówią fachowo) deprecjację złotego.

  No bo pomyśl, gdy kupowałeś chleb za 10 000 zł i po skreśleniu zer kupujesz za 10 zł , to co po takim zabiegu stało sie z wartościa złotego?

  Nie przepraszaj, nie wszystko trzeba od razu wiedzieć. Ważne że myślisz, a nie głupotami i serialami z TV żyjesz.
  Możesz przy okazji sformułować jaki popełniłeś błąd przy tym skreślaniu zer i ustalaniu wartości złotego. W ten sposób będziesz wchodził w cywilizację łacińską. A nie na nią pluł.
  .

 267. Listwa said

  ——————-
  Peryskop to świrus.
  Admin

  – niestety jego irracjonalne ataki w stronę Kościoła i katolicyzmu naszpikowane błędami i fałszem, świadczą, że może on mieć poważny problem ze zreformowaniem siebie w kierunku wyrwania z matni.

  I to w dobie, gdzie różni antykatolicy sięgają już nie tylko do uderzania w prawidłowe zasady moralne, a biorą się za uderzenia w prawa natury oraz podstawy racjonalnego funkcjonowania umysłu dla rozbicia tożsamości. Potem tacy kierują się opowiadaniami np. o 400 nickach.

  Na szczęście jeszcze nie podważają że jest koń i kobyła. Ale i to może zaczną poprawiać i powiedzą ze konie mają 50 płci dla rozszerzenia skali zamętu.

 268. Yah said

  Przypadek, czy celowe przekupstwo ?

  .https://pomorska.pl/tyle-zarabiaja-zolnierze-od-1-kwietnia-2020-roku-dostali-obiecane-podwyzki-stawki-wedlug-stopnia-2042020-r/ga/c3-14890829/zd/42748067

 269. Boydar said

  Obywatel Zagięta Rura składa się jedynie z nadbudowy. Jego nosi jak gołębia – gdzie stanie tam sraknie, a zdarza się Mu nawet w locie.

  Jest technicznie wybitnie wysokosprawny, jak telewizor 4D, ale świat według kiepskich transmituje wcale nie lepiej od Rubina 714.

 270. NyndrO said

  Panie Kierowniku nie znam klucza WordPress do wyrzucania wpisów (poza oczywistymi przypadkami), ale często piszę via Playstation. Myśli Pan, że tomoże być przyczyna?

  ——–
  Nie sądzę…
  Admin

 271. NyndrO said

  4 D? Dżizez, do czego to dochodzi! 4 K, to znam, świetnie kompatybilne z PS4 pro, ale 4 D? Przenosi w czasie?

 272. Boydar said

  Może i 4K, nie mam, nie znam się. W każdym razie high tech.

 273. revers said

  ad256

  pisza tez o FED-zie ale po niemiecku, ze wysoko finansowe czosnki przewidujaa w stanach tylko 47 mln. bezrobocie tj 32%, ale inne cebulaki poprawija czosnki do 67 mln. bezrobotnych co daje ok 45% bezrobocia.

  http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2020/04/die-fed-rechnet-mit-47-millionen.html

  No piekny kryzys jak z lat 1929 ubieglego stulecia, czyli wszyscy w krzyk precz z komuna.

  https://www.t-online.de/nachrichten/ausland/eu/id_87638700/eugh-urteil-polen-ungarn-und-tschechien-haben-eu-recht-gebrochen.html

  A do tego Saadu Unijengo hiobowa wiesc, Wegery, Polska, czechy winne nie przylmowania kolorowych.

  Traz to tylko sankcje finansowe poojda w ruch, saady czekaja na wysokosc kar finasowych. I co na to jeszcze malo teczowe bialasy znad Wisly?

  jescze polska nie zginela ale umrzec musi za przyspiewkami banderowcow z koachanej inaczej upaliny.

 274. Yagiel said

  ad NyndrO@265
  Panie Nyndro, profie mój – człek całe życie się uczy i jeszcze wdzięczny jest.

  Kiedy moi uczniowie napiszą/odpowiedzą nic – dostają ‚0’ (0 i 5 daja średnią 2.5) i ‚?’
  (…)
  Kiedy uczniowie odstukają zadane na 90-95% – stawiam bdb i dziękuję
  Kiedy na 95-.100% – stawiam cel i dziękuję
  Kiedy dadzą coś, na co sam bym nie wpadł, lepsi są w czymś ode mnie – stawiam… R (bo poza skalą) tj. Rewelacja. Głośno stawiam, mówiąc: Jesteś w tym lepsza/lepszy ode mnie!.

  Zgadnie Pan, co dostał od belfra?

  By the way: ma Pan jakieś linki ukrainskie: o tym, że nie ma Ukrainy, a są regiony oddane oligarchom przy Kołomojskim…?
  Bo jakoś obie linki splatają się, co nie ?

 275. Yagiel said

  ad Listwa@267
  A co Pan myśli o poglądzie na KRzk, wyrażanym przez Teodora Parnickiego – w powieściach, publicystyce…?
  Myślę głównie o tezie, że prawdziwy KRzk był miejsko-intelektualny, a te wszystkie koncesje na rzecz prowincji/paganii… ?

 276. Głos Prawdy said

  „Wczorajsze zaostrzenie kwarantanny mija się ze zdrowym rozsądkiem.

  17-latka nie można wysłać na zakupy do sklepu a małżeństwo musi iść po chodniku z dwumetrowym odstępem – mimo, że śpią w tym samym łóżku…

  Setki tysięcy Polaków tracą pracę a rząd wymyśla absurdalne regulacje – nie tędy droga!

  Czy rządzący naprawdę nie widzą, że kwarantanny nie da się utrzymać tylko nakazami administracyjnymi, policją i wojskiem? Ludzie muszą czuć sens poleceń, które dostają. Jeśli tak nie będzie część ludzi potraktuje to jako pretekst do „olewania” jakichkolwiek środków bezpieczeństwa. ”

  #koronawirus

 277. Boydar said

  Na sg interii krzyczy tytuł – „Piekło zamarzło …”

  https://menway.interia.pl/militaria/news-an-124-ruslan-dostarczyl-rosyjska-pomoc-humanitarna-dla-usa,nId,4417401#iwa_source=worthsee

  Niestety, nie zamarzło; wygląda raczej że temperatura się właśnie szybko podnosi.

 278. Ola said

  hej, otwieramy flaszki? do lustra mi glupio….
  na te smutki napijemy sie wodki, jak w PRLu
  atmosfera nawet bardzo zblizona do tamtych czasow
  i „bogaty” Zachod doswiadcza

 279. Czaruś said

  Od 12.04. br. Krośnie (podkarpackie) zamknięto wszystkie bramy na cmentarz, bo koronowirus! I pomyśleć, że te wszystkie obostrzenia niezgodne z Konstytucją podpisuje rozporządzeniami jeden mały człowieczek – minister zdrowia. A prawnicy (nawet ci podobno przeciwni rządzącym, wykłócający się niedawno z rządzącymi o tę Gersdorf) siedzą cicho i nie robią rabanu, że w Polsce świrusy łamią prawa człowieka do wolności obywatelskiej. Wszyscy zjednoczeni w promowaniu masońskiego wirusa!

 280. NICK said

  Ola.
  Najwyższy czas flaszki pozamykać.

  Jesteśmy w najgorszym położeniu.

  UCz, Gospodarzu.

 281. Zdzicho said

  Wzmocnienie złotego z automatu skreślenia kilku zer nie nastąpi. Jego wartość będzie określana nową wartością płacy, jako czasem pracy potrzebnej na zakup chleba i innych produktów. Podałem tylko ten przykład, ponieważ może brakować nowych pieniędzy w pierwszym okresie tej potencjalnej transformacji i rząd, rządy będą zmuszone na początku korzystać ze starej gotówki, ale bez np. kilku zer. Takie obniżenie wartości. Co do tego, czy Trump taki scenariusz narzuci wszystkim, zależy od niego i od pozostałych reformatorów. Reset nadpodaży, to jedno, a zabranie ,,niesłusznie” zdobytych- przywłaszczonych majątków, takich jak kilka i więcej milionów na rachunkach, czy kilka, kilkanaście mieszkań, czy nieruchomości to osobna kwestia. Czy zechcą twórcy nowego systemu wprowadzić urawniłowkę i wyciąć wszystkich bogaczy, zobaczymy wkrótce. Kto przejmie i w jaki sposób ( np. bardzo wysoki kataster ). Oraz co na to cosa nostra, żyjąca z nieżądu. Czy będzie wojna mafii z masonerią. Pożyjom, uwidim.

 282. Bezpartyjna said

  Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan za niespełna dwa miesiące przywitają na świecie swojego synka. O dziecko metodą in vitro starali się trzy lata i kiedy w końcu się udało, nie ucieszyli się od razu.

  https://gwiazdy.wp.pl/malgorzata-rozenek-i-radoslaw-majdan-wspominaja-radosna-nowine-lekarz-mial-lzy-w-oczach-6495500341540481a

  🙂
  Admin

 283. NICK said

 284. Ola said

  ad 280. NICK ( Nickus 😘 dla przyjaciol i dla mnie)

  masz racje
  powinnam sie modlic
  ale cale moje zycie to w zasadzie modlitwa , alternatywna
  bez oddzwieku i nadziei
  ze pozniej, w zaswiatach?
  watpie, a nawet gdyby?

  Ojcze, dlaczego mnie opusciles!!!!???

  wiec polewam bo nic wiecej mi nie pozostalo

 285. NyndrO said

  Ale momentalnie się ucieszyli? Tak, jak stali? Jak Pani myśli, Pani Bezpartyjna. W sumie to dobrze, że Stasiu i Tadziu będą mieli braciszka/siostrzyczkę. Może Perfekcyjna Pani Domu przestanie męczyć konia. Oprócz osobowości medialnej i pisarki, Małgorzaty Rozenek-Majdan de domo Kostrzewska, Polska Posiada też inne autorytety. .https://www.plotek.pl/plotek/7,166796,25830142,gwiazdy-kontra-koronawirus-rozenek-zostala-jego-twarza-wieniawa.html

 286. seler said

  Opublikowany 24 mar 2020
  Medialna pandemia wydaje się nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością. Statystyki zaprzeczają mediom, kto nas okłamuje strasząc śmiertelnym wirusem i w jakim celu?

  Pandemia ogłupiania?
  .https://www.youtube.com/watch?v=N4kz4geTLMw&feature=emb_logo

 287. Zdzicho said

  Idąc, pomimo wszystko, tropem wyriezania -zlikwidowania nadmiaru pieniądza na rynku wydmuchanego z klawiatur banksterskich, można by było się spodziewać pozostawienia np. po maksymalnie 20 tysięcy danej waluty na rachunkach i skreślenia WSZYSTKICH KREDYTÓW I NADWYŻKI powyżej tej np. kwoty. Ja bym tak zrobił: Amnestia dla kredytobiorców, ale nie więcej niż 20 tysięcy na rachunkach. I startujemy od prawie zera. Prawa jak z czasów Wilczka, oraz brak środków dla korporacji do gnojenia rodzimego biznesu.

 288. Lily said

  „Wasza Tv”,oswiadczyl p.Osadowski.”
  ‚Wasza Tv”,z dwoma trojkatami rownobocznymi,
  w Logo,w barwach flagi narodowej.
  Narodzilo sie Nam,w III.R.P, roznej masci narodowcow,
  A te chichy,smichy,czemu maja sluzyc?.
  TO jest moja osobista opinia,kazdy ma prawo
  do swojej wlasnej.

  .

 289. osoba prywatna said

  Wirus!Paraliż służby zdrowia!Wzrost cen! Biznes dla bogaczy!
  http://mrkrzysiek.neon24.pl/post/154228,wirus-paraliz-sluzby-zdrowia-wzrost-cen-biznes-dla-bogaczy

 290. Bezpartyjna said

  Re: NyndrO

  Co tam p. Rozenek.

  Czy Pan wie, że nie posiadam ani jednej maseczki, jak i również lekarskich rękawiczek, prócz takich wielkich gumowych. To jak mam w takich rękawicach wyjść w swoim pueblo? Wszyscy padną ze śmiechu a ja będę musiała ze wstydu schować się pod ziemię. No tak czy nie?

  To jest wielki problem. Mnie się po prostu nie kce kupić i nie kupię.
  Taki mam kaprys – niczym p. Rozenek. A co nie wolno mi 😷

 291. Bezpartyjna said

  Dziwni bogowie judaizmu. Wywiad z Michaelem A Hoffmanem.

  Wywiad brata Natanaela (http://www.realjewnews.com) z M. Hoffmanem, ekspertem światowej klasy w kwestii judaizmu i autorem m.in. wybitnej pracy pod tytułem „judaizm zdemaskowany”.

  https://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/2887-dziwni-bogowie-judaizmu-wywiad-z-michaelem-a-hoffmanem

 292. Bezpartyjna said

  AAA

  „Ale momentalnie się ucieszyli? Tak, jak stali?”

  Myślę, że wówczas … lewitolwali 🗿

 293. osoba prywatna said

  Król Tajlandii w izolacji z 20 konkubinami i pokojowymi
  http://nathanel.neon24.pl/post/154234,krol-tajlandii-w-izolacji-z-20-konkubinami-i-pokojowymi

 294. NyndrO said

  Sie zaizoluje na śmierć!

 295. NyndrO said

  Żeby mu korona nie spadła.

 296. osoba prywatna said

  W sieci internetowej pojawia się coraz więcej porad dla pracodawców, którzy przy okazji epidemii koronawirusa chcą pozbyć się zatrudnionych przez siebie pracowników. To jednak nie jedyne działania wymierzone w zatrudnionych. Prezydent Andrzej Duda podpisał ostatecznie „Tarczę antykryzysową” przewidującą znaczące obniżki wynagrodzeń, pracę po kilkanaście godzin dziennie i osłabienie związków zawodowych.
  http://www.autonom.pl/?p=30796

 297. wanderer said

  „można by było się spodziewać pozostawienia np. po maksymalnie 20 tysięcy danej waluty na rachunkach i skreślenia WSZYSTKICH KREDYTÓW I NADWYŻKI powyżej tej np. kwoty. Ja bym tak zrobił: Amnestia dla kredytobiorców, ale nie więcej niż 20 tysięcy na rachunkach”

  Pan Zdzich tak na powaznie czy dla zartow. A jesli Pan Zdzicho mial dla przykladu 40 tys, to co, tez by sobie ukradl 20 tys?Troche szerzej rozumowac ciezko?

  Ja na ten przyklad buduje dom i ciezko na to kilkanascie lat zapierdalam za granica. I co, Zdzicho jest za tym zeby nadwyzke ponad 20 tys na koncie tez mi ukradli?
  Gratuluje rozumowania, gratuluje..

  Puknij sie w leb jelopie.

 298. Bezpartyjna said

  Sprostowanie moje:

  „Supermasywna kometa Atlas, pięć razy większa od Jowisza, rozjaśni ziemskie niebo w kwietniu. Lodowa kometa ma jedynie kilkanaście kilometrów średnicy, jednak otaczająca ją „atmosfera” jest gigantyczna. 🌛🌜

  Niestety to był tylko żart z okazji prima a prilis 🌍

Sorry, the comment form is closed at this time.