Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Jak żyć panie premierze?

Posted by Marucha w dniu 2020-04-01 (Środa)

Wstaję rano. Kawa jak co dzień. Słońce świeci, wychodzę na balkon i spoglądam na ulicę Grójecką, która z każdym dniem coraz bardziej zamiera. Z coraz większą obawą oglądam i czytam wiadomości. Co nam dziś szykuje premier? Wolałbym nie włączać. Ale muszę – obowiązek zawodowy.

W końcu włączam telewizor. Trwa konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia. Wirus się nadal rozprzestrzenia jak twierdzi premier, a my Polacy nie do końca przestrzegamy ustalonych przez niego zasad. Trzeba nam przykręcić śrubę? No to przykręcają.

W sklepie trzy osoby do jednej kasy. Taki limit. Reszta ma czekać na zewnątrz. Na poczcie limit jest jeszcze mniejszy – dwie osoby do okienka. Przed wejściem trzeba założyć rękawiczki. Zamykają wszelkie zakłady usługowe. Ja zdążyłem jeszcze iść do fryzjera. Inni, co nie zdążyli, musza sobie kupić maszynkę. Oczywiście przez internet, bo takie sklepy będą zamknięte. Pozostaną otwarte tylko sklepy spożywcze i apteki. Premier wymienił sklepy z materiałami budowlanymi. Też będą zamknięte. Niestety moich dwóch sąsiadów zdążyło się jeszcze zaopatrzyć i od rana z nudów borują ściany uznając, że to dobry czas na remont

Na ulicę wychodzić nie wolno bez wyraźnej potrzeby. Trzeba chodzić z daleka od siebie. Tylko matka z małym dzieckiem może iść obok. Ojciec kilka metrów za nimi. Czy będą robić tak samo w domu? Dzieciom, osobom, które nie ukończyły 18 roku życia w ogóle samodzielnie na ulicy przebywać nie wolno. Policja będzie takich wyłapywać. Od 10 do 12 sklepy spożywcze, drogerie i apteki, będą otwarte tylko dla osób starszych.

Praca w biurowcach nadal jest dozwolona. Banki musza działać. Ludzie potrzebują kredytów? Chwilówek? Zamknięte za to zostaną wszelkie hotele i miejsca noclegowe. Co z noclegowniami dla bezdomnych? Premier nie powiedział.

Rozszerzeniu ulegnie formuła kwarantanny. Wewnątrzdomowa kwarantanna zostaje uznana za nieskuteczną. Wjeżdżający do naszego kraju będą teraz poddawani całkowitej izolacji. Również od rodziny. Ewentualnie, cała rodzina, wszyscy domownicy takiego powracającego do kraju delikwenta, muszą zostać poddani dwutygodniowej kwarantannie.

Dopiero teraz takimi samymi limitami ilości przewożonych pasażerów poddani zostaną przewoźnicy prywatni. Również trzeba zapytać – dlaczego dopiero teraz?

Na czas pandemii premier odwołał cześć usług medycznych. Temu ograniczeniu podlegać będą wszelkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są bezwzględnie konieczne ze względu na stan zdrowia. Kto będzie to oceniał?

W sklepach i na stacjach benzynowych dezynfekcji będą poddawane dystrybutory, terminal, gdzie wciskamy PIN kod, po każdym kliencie.

Nieprzestrzeganie nowych obostrzeń będzie karane sumami od 5 do 30 tys złotych. Dodatkowo przy notorycznym naruszaniu, naruszającego może spotkać kara ograniczenia wolności. Czyli coś jak kwarantanna, która polega na ograniczeniu wolności, tyle, ze bez wyroku sadu, a której podlega już kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Obowiązkowa stanie się dla osób poddanych kwarantannie, aplikacja pokazująca miejsce w którym poddany kwarantannie ma przebywać. Czy oznacza to tez obowiązek zakupu telefonu komórkowego, gdy poddany kwarantannie takowego nie posiada? Tylko gdzie, jak wszystkie salony sieci komórkowych pozamykali?

Minister Zdrowia powiedział, że pandemia ma charakter wykładniczy [Gówno prawda, panie Ministrze – admin]. Co kilka dni ilość chorych się podwaja. Dlatego nie wystarczy zmniejszyć kontakty międzyludzkie o połowę, ale trzeba je zmniejszyć o ¾ czy o 80%

Nowe ograniczenia zostały nałożone na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużania.

Wyszedłem po pieczywo, w windzie mojego domu spotkałem ludzi, którzy się wyprowadzali z mieszkania. Spytałem – to chyba nie najlepszy czas na przeprowadzkę? Tak, ale zwolnili mnie i co zrobić jak nie mamy na czynsz? – odpowiedział mężczyzna. Dokąd się wyprowadzali? Pewnie do rodziców. Kto im pomoże?

Jak żyć panie premierze?

Może trzeba było nie włączać tego telewizora?

Jarosław Augustyniak
https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 50 do “Jak żyć panie premierze?”

 1. Zbyszko said

  Jak żyć?… NIE OGLĄDAĆ TELEWIZORA !

 2. Bogusz said

  ogldać można ale wtedy tylko gdy jest wyłączony z sieci

 3. Mari said

  Tak się porobiło, że po ulicach snują się tylko jakieś podejrzane typy, lumpy i nieciekawa młodzież. Oni nie zapłacą żadnych grzywien, więc się nie boją.

  Aż strach wyjść z domu do sklepu. A w dodatku powinno się w pojedynkę.

  Czy to zamierzony efekt rządzących, czy tylko to tak samo wyszło?
  Jak widać – te wszystkie problemy pojawiają się nie w tych miejscach, w których można było się ich spodziewać.

 4. JW said

  Sialalalala, tresura trwa… Wczoraj na bazarze stojący przede mną w kolejce mikrocefal autentycznie wzdrygnął się mój widok gdy zobaczył, że nie trzymam „przepisowej” odległości od niego. Nie wytrzymałem i poradziłem mu spieяdalać do mysiej dziury, skoro taki strachliwy. Z drugiej strony przed chwilą uciąłem sobie przed blokiem gadkę z dwiema sąsiadkami (nielegalne zgromadzenie!) i na szczęście żadna z nich nie poddała się psychozie. Może więc jeszcze nie jest tak do końca źle z ludźmi.

 5. bryś said

  Są opinie ,że te rozporządzenia o ograniczaniu wolności osobistych są sprzeczne z konstytucją. Są one zarezerwowane na stan wyjątkowy. Rozporządzenia zaś powinny być wydane przez radę ministrów, czy innych, a nie przez nieuka zwanego dla niepoznaki ministrem zdrowia. Czekam na pierwsze mandaty i odwołania, zobaczymy co sie ostanie z morawieckiego bełkotu.

 6. bryś said

  Zakaz przemieszczania się po kraju, rozporządzanie o kwarantannie i ograniczenie praktyk religijnych są wydane niezgodnie z uchwaloną 3 tygodnie temu specustawą „koronawirusową”, tym samym są niezgodne z konstytucją – napisał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6471053,koronawirus-zakazy-niezgodne-konstytucja-bodnar.html

 7. bryś said

  Niekonstytucyjny zakaz przemieszczania się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ma też bezpośredni wpływ na możliwość przeprowadzenia wyborów. Bowiem Minister Zdrowia decyduje faktycznie o tym, czy uzupełniające wybory lokalne mogą się odbyć, skoro osoba, która ma prawo wyborcze i chce głosować, została poddana kwarantannie albo nie może się przemieścić do miejsca głosowania.

  Tak przyjęte przepisy nie pozwolą karać tych, którzy je łamią (chociaż taką odpowiedzialność za narażanie innych na odpowiedzialność niewątpliwie powinny ponieść). Bo odpowiedzialność można ponosić tylko na podstawie prawidłowo wydanych przepisów. Jeśli nie, kara nie ostoi się przed sądem. Sędziowie podlegają bowiem tylko Konstytucji i ustawom (art. 178 ust. 1 Konstytucji RP), nie podlegają zaś aktom wykonawczym wydanym z naruszeniem ustawy lub Konstytucji.

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-MZ-niezgodne-z-ustawa

 8. Kar said

  ..hmm, Jaruzela hurmem winni calowac w kindybala za dobroc za gudel delikatnosc w stanie wojennym..

  Dzisiaj, te nowe (nadstawiajace zad Zachodowi) nie bawia sie w ceregiele robia docisk kontrolowany w 100% tumanowi, ktory nic nie pojal z lekcji 81..

 9. NyndrO said

  ” (…) snują się tylko jakieś podejrzane typy, lumpy i nieciekawa młodzież” . Widać mają więcej rozumu, niz paranoicy siedzący w domu i oceniający ludzi przez okno.

 10. abc said

  Tak szybko i łatwo terroryzują społeczeństwo m.in aresztem domowym, cały kraj(!) zobaczymy jak będą egzekwować sprawiedliwość od tych co wypuścili wirusa a doskonale wiadomo gdzie on powstał. USA normalnie sprzedali go chinczykom i dobrze wiedzieli po co. Jak Europa, już nie mówię o naszych przydupasach wyciągnie konsekwencje za całe to zamieszanie. Już widzę ten ich skowyt. Kowalskiego zajebać bo wyszedł z domu a takim amerykancom czy chinczykom nawet nie odważą się spojrzeć w oczy KURWY JEDNE! Jakoś wielka cisza skąd ten „wirus” się wziął.

 11. abc said

  Tak widzę epidemię w najbliższej przyszłości w PL.
  Mniej więcej do Swiąt ludziki w miarę jeszcze wytrzymają, coś na zasadzie że jesteśmy jednością, mamy wspólnego wroga, tony solidarności. W końcu po miesiącu siedzenia w domu, zwłaszcza jak biznes kogoś w oczach będzie topniał, coraz bardziej słuchanie zjebanych „zakazów”, ludziki najzwyczajniej będą w dupie to mieć. Nie podoba ci się że za blisko stoje w kolejce, a wypierdalaj do chałupy na pół roku. Co piękna majówka za oknem a ty nawet do lasu czy do parku na spacer nie możesz iść? Ch*j wam w dupe, to siedzcie sobie w domach i się kiście. Kto to łyknie że w lesie, na dworze załapie tą sztuczną odmianę grypy? Rodzinka przez 2 tygodnie siedzi sobie w domu i nawet nie może jechać sobie do miejscowości turystycznych w górach i pokój wynająć. A domy wczasowe puste stoją i bankruta zaliczają. Swięta to jakoś jeszcze przejdą ale majówka to będzie epidemia… wkurwienia bo nawet debile zatrybią że za chwile zdechną ale z głodu.
  Przepraszam gajówkowiczów za ton mojego wpisu, ale k**wa inaczej się nie da.

 12. Marucha said

  Praktyka wykazuje, że zawsze, gdy państwo traci kontrolę albo umywa ręce od problemów – czy w Europie, czy w Afryce – władzę szybko przejmują kryminalne gangi.

 13. NICK said

  TU. (9).
  Masz rację.
  A tytuł winien brzmieć: jak zdychać, „premierze ‚morawiecki,”
  Retorycznie.
  Bo recepty to rozdajesz.
  Starym i młodym

  Recept tych.
  Żadna apteka nie zrealizuje.

  Kwarantanna?

 14. Kar said

  re:12/Gajowy

  – pan, panie Gajowy nie sprecyzowal pojecia „panstwo”, bo ja nie widze rozbieznosci..jedno (panstwo) to skorumpowana mafia wspierana przez oslow z dolu, a druga („gangi”) to odnoga pierwszej instytucji

  ————–
  Można też powiedzieć: co to jest człowiek?
  Bo jeden to kryminalista, a drugi to pedał…
  Admin

 15. 1. Nie ma pandemii.
  2. Nie ma epidemii.
  3. Jak żyć? – Uczciwie.

 16. Piskorz said

  re art

  A zatem Polko i Polaku!

  ZACZNIJ MYŚLEĆ

  PRZESTAŃ SIĘ BAĆ

  WALCZ Z BEZRUCHEM

  ZAMKNIJ TELEWIZOR

  KOMPUTER NIE JEST BOGIEM,

  WYJDŹ Z DOMU I ODRZUĆ IZOLACJĘ

  ODDYCHAJ I POCZUJ WIOSNĘ

  PRACUJ I BĄDŹ AKTYWNY

  DBAJ O RODZINĘ I NAJBLIŻSZYCH

  POSZERZAJ GRONO ZNAJOMYCH

  BUDUJ RELACJE SĄSIEDZKIE I SPOŁECZNE

  ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO

  IDŹ NA RYNEK, A NIE DO SUPERMARKETU

  ZAPLANUJ CZAS PO SPEKTAKLU GROZY

  ZAPAMIĘTAJ KTO NAS OSZUKIWAŁ

  NIE UFAJ BANKOM I LICHWIARZOM

  BROŃ ZŁOTÓWKI I GOTÓWKI

  KARTA PŁATNICZA TO ELEKTRONICZNE KAJDANY I 24GODZINNY DOZÓR

  NIE RÓB DŁUGÓW I NIE ŻYJ NA KREDYT

  UPRAWIAJ SPORT, A NIE JEDYNIE GO OGLĄDAJ

  SŁUCHAJ MUZYKI KLASYCZNEJ, LUDOWEJ I ETNICZNEJ

  DBAJ O EDUKACJĘ SWOICH DZIECI

  WYCHOWUJ SWOJE DZIECI I UCZ JE OBOWIĄZKÓW

  SZANUJ I KOCHAJ ZWIERZĘTA

  NIE MIEJ CZASU NA CHOROBĘ

  ZAPOMNIJ O PANDEMII !!!

  ŻYCIE, PRACA, TWÓRCZOŚĆ – TO NASZ CEL !!!

  KONTAKT Z LUDŹMI I NATURĄ – TO NASZE ŚRODOWISKO !!!
  Podziel się: /sic!!!!/

  Ze strony Wierni Polsce Suwerennej!

 17. NICK said

  Krzysztofie.
  Oczywiście, że uczciwie.
  Dodam.
  Normalnie, po staremu.
  Wedle Wiary PanaChrystusowej.

 18. Yagiel said

  Panie Nyndro, pandemiarze WHO/Big Pharma, ich polski oddział – grają tak, jak przeciwnik pozwala. Przeciwnik, czyli Suweren… Jaki światły! Jaki jeszcze nie zginięty! Z obowiązkami zawodowymi. Chów klatkowy.

  Jagiełło… 30 lat przygotowywał Naród na Wojnę/Bitwę z Krzyżakami – wygraną. PO-PiS 30 lat degenerował naród edukacją, masową maturą i magistrowaniem nie-czytaczy – na posłuszną „pandemię”/kwarantannę teraz. Jeszcze ktoś głowy podnosi? Zaraz ich… bo myślą!

  Nie premier czy prezydent – prymusiki walczące w polskiej klasie szkoły NWO o świadectwa z paskiem: w jakim dwu-kolorze? Laureaci konkursu „Nigdy Więcej Oporu”. Są inne szkoły, klasy, grupki projektujące… Naród.

  !

 19. UZA said

  Nie rozumiem, co się stało z Rodakami. Właśnie przeczytałam na jakimś forum histeryczny wpis Pani z kręgów medycznych, która wróciła z dyżuru i odczuła potrzebę obwieszczenia światu strasznej nowiny: W SZPITALU LUDZIE UMIERAJĄ !!! I to w samotności. Rozumiem, że wcześniej ludzie w szpitalach nie umierali i cieszyli się towarzystwem. Dopiero jak przyszedł wstrętny koronawirus, to zaczęli umierać. Teraz na szpitalnych korytarzach pewnie piętrzą się stosy trupów. Nocą zaś przyjeżdżają kolumny wojskowych ciężarówek i wywożą, wywożą. A tymczasem lekkomyślni i nieodpowiedzialni wichrzyciele gadają o prawach i wolności. Spacerów im się zachciewa, słoneczko kusi. Nie wolno ! W domach nam siedzieć i portkami trząść ! Bo na świeżym powietrzu czai się wróg, niewidzialna groza.
  Dziwna rzecz, w powojennej Polsce (jeszcze w latach sześćdziesiątych) szalała gruźlica i w parkach oraz na ulicach można było często usłyszeć kaszel. Zgonów było co niemiara – wystarczy poczytać stare gazety. W jednym dniu, w jednym mieście umierało mniej więcej tyle osób, co teraz w całym Kraju – od początku epidemii (36 zmarłych na 38 milionów żywych , według oficjalnych komunikatów). A mimo to ludzie normalnie żyli i pracowali. Spacerowali , wyjeżdżali za miasto i lekarze do tego zachęcali. Teraz straszą.

 20. Yah said

  Bo nie ma lekarz są agenci handowi siejących strach i sprzedający poczucie bezpieczeństwa. Ciekawe co by ta pani robiła przy prawdziwej epidemii, prawdziwie śmiertelnej choroby ? Dziecko we mgle …. z dyplomem ..

 21. NICK said

  Nie targajcie!
  Czas na zmianę.Gospodarzu.
  Nie
  znam.
  Takich czasów, których dożywamy.
  Co tu?
  Dobrze?
  Gospodarstwo ślęczy?

 22. JARNO said

  re.12: oj, oj Panie Marucha!! Tak bezczelnie jeszcze nikt nie określił zjednoczonych prawiczków realizujących „Testament śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego” pod troskliwym okiem prezesa tysiąclecia=Jaro przy udziale Morawieckiego jr ‚>>>
  Poland swears in new prime minister with Jewish roots >>https://www.timesofisrael.com/poland-swears-in-new-prime-minister-with-jewish-roots/
  .
  Christian With Jewish Roots Slated to Become Poland’s New PM
  >>https://www.haaretz.com/world-news/europe/christian-with-jewish-roots-slated-to-become-polands-new-pm-1.5628203
  .
  Poland appoints ex-banker with Jewish roots as prime minister (zdjątko prawidłowe, z Jonny Danielsem)>https://www.jta.org/2017/12/08/global/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
  .
  !!!!
  i jak się potem dziwić jak dudabus w Davos 2020- w plenarnej debacie wychwał NATO pod nieba (dobroć-cywilizacja-dobrobyt>same miody) a na imprezie w Polish House (to oczywiście służby propagandowe>rządowe ‚promocja Polski’) z dumą ogłasza, że Google i Astra Zeneca to strategiczni inwestorzy w Polsce ad 2020!!!
  .
  a poza tym dokonania zjednoczonych prawiczków mające podstawę w ‚Testamencie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego’ (włącznie z marzeniami o NATO>EU>wolnym rynku>przedmurzu chrześcijaństwa (oczywiście na wschód), etc, etc
  tak, że określenie ‚władzę szybko przejmują kryminalne gangi’ >>DEEP JEWISH STATE=US+Izrael+NATO+UN+WB+IMF+WTO+WHO+WIPO+BIS
  jest w pełni uzasadnione.
  Uznanie za nazwanie rzeczy po imieniu.
  PS. generalnie sugeruję wyguglanie sobie frazy
  ‚regime change” i sprawdzenie. ja mam duckduckgo. i mi wyszło>https://duckduckgo.com/?ia=web

 23. Marucha said

  Re 19:
  Polak wierzy, że nie ma bardziej śmiertelnej choroby, niż grypa koronowirusowa.

 24. Yah said

  „… bardziej śmiertelnej choroby, niż grypa koronowirusowa” i większego wroga od „ruskiego” …..

  Tragedia, toto chodzi na postronku lepiej niż posłuszna krowa, a ciele przewyższa toto inteligencja 1000 razy.

 25. revers said

  Od 1 kwietnia po 21 jeden osob na hipermarket, no ich posralo z bezpieczenstwa zupelnie, chyba za duzo kefirku pija z lecytyna.

  To nie zaden prima aprilis a uciazywosc zycia, a swieta tuz , tuz, odlicajc sobote, niedziela, kolejki, inne ograniczenia 8-21 godziny otwarc, lub techniczne przerwy w pracy od 13 do 14.

  marchewke bezazotanowa tez nie kupi sie w zlikwidowanym targowisku osiedlowym, tym bardziej w koszernych marketach.

 26. Ad. 25

  Dziś, o 13-tej, przed wejściem do Leroy 15 osób, odstępy 2m zachowane.

 27. Ad. 19

  Nie rozumiem, co się stało z Rodakami.

  Zostali poddani naukowej, socjotechnicznej obróbce. Ich wady zostały wykorzystane przeciwko nim samym. I tak wykorzystano: lenistwo, łatwowierność, pychę, głupotę, owczy pęd, brak silnej woli, brak wiary i wiele innych. To wszystko wykorzystano i zrobiono z tego broń na skalę masową. A broń zabija.

 28. Adrem said

  Jak żyć ? Hmmm.. jest kilka możliwości.

 29. Igor Niefiedow said

  Czytam i rozumiem, że nasze dwa słowiańskie kraje są jak dwie krople wody. Mamy tę samą panikę i to samo szaleństwo. Nie ma siły, aby udowodnić coś kolegom i przyjaciołom. Dziś w moim mieście nie możesz wyjść z domu bez specjalnego dokumentu. Możesz opuścić miasto, ale nie możesz wejść. Policjanci zatrzymują samochody i ciężarówki..

 30. Mari said

  Fajnie tu niektórzy piszą o narodzie co boi się wyjść z powodu korony.
  Spójrzcie na mój przypadek (może jest jakoś tam reprezentatywny).
  Wirusa się nie boję, uważam, że to wykreowane niebezpieczeństwo.

  Ja się boję, że będę miała pecha i natknę się na panów w mundurach i będę miała to nieszczęście dostać kwitek na parę, a nawet na 30 000.
  Skąd ja bym wzięła taką kasę? – Z pożyczki?
  Już taką masochistką to nie jestem.
  I dokładać im się do interesu?
  Prawnie to, czy nieprawnie, nie będę ryzykować, bo w sądzie może być różnie. Poprzecznie albo podłużnie.

  Jeśli wszyscy chodzą i ignorują zakaz, prawdopodobieństwo jest małe, ale przy pustych ulicach niebezpieczeństwo rośnie ponad miarę. Żeby choć tylko pałowali… Ale 30 tys. by zabiło.

 31. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  „… Polak wierzy, że nie ma bardziej śmiertelnej choroby, niż grypa koronowirusowa …”

  Wierzy czy wie ? Granica jest umowna, skądś jednak to przekonanie czerpie. Stworzono dotykalny wręcz fantom, to jak ma nie wierzyć. Poza tym, karmiony jest od urodzenia fikcją – masło be, margaryna cacy, zły cholesterol, dobry, nie jedz jajek, mleko się bierze z leklerka, pokoloruj drwala …

  U mnie zero zdziwienia – Chrystus-szkoła-strzelnica.

  A w pierwszej kolejności wypier*dolić w kosmos epidiaskop i fartuszkowców (co prawie na jedno wychodzi), to są rzeczywiste źródła zarazy ! Jest okazja która może się nie powtórzyć.

 32. abc said

  #28 Adrem
  uśmiałem się po pachy 😉
  ale ponieważ w końcu wygrał we mnie pragmatyzm i musiałem to sprawdzić choć to tak naprędce więc raczej nie do końca rzetelnie:
  „W 1672, w trakcie wojny francusko-holenderskiej, został dźgnięty nożem przez zamaskowanego napastnika. Wkrótce potem podał się do dymisji. Jego brat, Cornelius, został wtedy aresztowany i poddany torturom (co było normalną praktyką w tamtych czasach, jako że przed wydaniem wyroku potrzebne było przyznanie się do winy). Brat nie przyznał się do winy, został jednak skazany na wygnanie. Kiedy Johan de Witt odwiedził brata w więzieniu, oboje zostali zastrzeleni przez gang powiązany z dynastią Orańską. Potem ich nagie zwłoki zostały przeciągnięte przez miasto i zawieszone na szubienicy. Członkowie gangu wspólnie zjedli kawałki ich wątrób – inne przekazy mówią, ze zostały one sprzedane na rynku w mieście.

  Ich śmierć oraz zbezczeszczenie zwłok są do dziś uważane w Holandii za najwstydliwszy moment w historii kraju.”
  https://www.wykop.pl/wpis/33545311/1637-definicji-encyklopedycznych-2-smierc-johana-d/
  Więc nie zżarł tłum a wykonawcy „zbrodni” czy bardziej kary.
  Tu jest że niby to tłum to zrobił:
  „Johan De Witt premier Holandii wplątał kraj w kilka niepotrzebnych wojen. Obywatelom nie spodobało się to na tyle, że w 1672r został odsunięty od władzy i okrutnie zamordowany z bratem. Tuż po ich śmierci ciała okaleczono, palce i inne części ciała odcięto. Pozostałe części zostały zjedzone przez rozwścieczony tłum. ”
  https://nk.pl/grupa/691366/galeria/album/30/zdjecie/10745

  Oczywiście te źródła co podaje to żadne wiarygodne tak i jak fakt rozszarpania oraz zjedzenia premiera przez tłum ale chętnie poczytam coś wiarygodniejszego

 33. abc said

  28 Adrem
  uśmiałem się po pachy 😉
  ale ponieważ w końcu wygrał we mnie pragmatyzm i musiałem to sprawdzić choć to tak naprędce więc raczej nie do końca rzetelnie:
  „W 1672, w trakcie wojny francusko-holenderskiej, został dźgnięty nożem przez zamaskowanego napastnika. Wkrótce potem podał się do dymisji. Jego brat, Cornelius, został wtedy aresztowany i poddany torturom (co było normalną praktyką w tamtych czasach, jako że przed wydaniem wyroku potrzebne było przyznanie się do winy). Brat nie przyznał się do winy, został jednak skazany na wygnanie. Kiedy Johan de Witt odwiedził brata w więzieniu, oboje zostali zastrzeleni przez gang powiązany z dynastią Orańską. Potem ich nagie zwłoki zostały przeciągnięte przez miasto i zawieszone na szubienicy. Członkowie gangu wspólnie zjedli kawałki ich wątrób – inne przekazy mówią, ze zostały one sprzedane na rynku w mieście.

  Ich śmierć oraz zbezczeszczenie zwłok są do dziś uważane w Holandii za najwstydliwszy moment w historii kraju.”
  https://www.wykop.pl/wpis/33545311/1637-definicji-encyklopedycznych-2-smierc-johana-d/
  Więc nie zżarł tłum a wykonawcy „zbrodni” czy bardziej kary.
  Tu jest że niby to tłum to zrobił:
  „Johan De Witt premier Holandii wplątał kraj w kilka niepotrzebnych wojen. Obywatelom nie spodobało się to na tyle, że w 1672r został odsunięty od władzy i okrutnie zamordowany z bratem. Tuż po ich śmierci ciała okaleczono, palce i inne części ciała odcięto. Pozostałe części zostały zjedzone przez rozwścieczony tłum. ”
  https://nk.pl/grupa/691366/galeria/album/30/zdjecie/10745

  Oczywiście te źródła co podaje to żadne wiarygodne tak i jak fakt rozszarpania oraz zjedzenia premiera przez tłum ale chętnie poczytam coś wiarygodniejszego

 34. A said

  abc ad 31

  E, no wiesz, ja tak nie z powodu rozważań historycznych.
  Ja tylko tak sobie myślę, jakby tak np. głód był….

 35. Jan_S said

  Koronawirus to FAKE NEWS, wirusy nie istnieją.

  Łatwo jest obecnie wykazać, że wirusologia – jedna z podwalin współczesnej nauki – jest niczym innym, jak rodzajem sekty. Sekta religijna. Nie przesadzam. Pasteuryzm nie ma żadnych podstaw naukowych. Tak zwana teoria istnienia wirusów Pasteura oparta jest na absurdalnie irracjonalnych założeniach. Nie są one rezultatem badań naukowych, ale zostały sztucznie stworzone dla zrealizowania celów politycznych i ideologicznych.

  Większość wierzy ślepo w to, że istnieją wirusy, po prostu dlatego, iż powiedziano im, że taka jest prawda. Taki był plan. Masy są manipulowane dzięki kontrolowanemu przepływowi informacji.
  Szczególną datą jest tutaj rok 1776, rok powstania bandyckiej sekty Illuminatów.
  Cała naukowa wiedza od tamtego czasu, uległa destrukcji, oszustwu, fałszerstwu na nieprawdopodobną skalę. Czarne stało się białe, prawda stała się kłamstwem a kłamstwo prawdą! Powstanie Komisji Edukacji Narodowej (jakiego narodu?) w 1773 roku. Pierre Samuel du Pont de Nemours – francuski ekonomista z kręgu fizjokratów objął w 1774 r. na krótko, funkcję sekretarza Komisji (to on był jej założycielem, organizatorem). Pierwszy rozbiór Polski to rok 1772, wszystko dzieje się przypadkiem?!

  W naszym dzisiejszym świecie, po tych 244 latach ściemniana, prawda naukowa a więc FAKTY NAUKOWE w morzu dezinformacji, to jakieś 0,0000000001 %.

  Wrogiem prawdziwej wiedzy nie jest ignorancja (ludzka głupota), ale iluzja wiedzy (debilizm naukofcuf)!

  Aby uzyskać jakikolwiek tytuł naukowy, wystarczy mieć zlasowany umysł, bezgraniczną ambicję i bardzo dobrą pamięć. Dzisiejsi naukofcy to tzw. kujony, znane nam ze szkół. Uczą się wszystkiego na pamięć, gdy kończą studia już nic nie pamiętają, gdyż zamiast coś, cokolwiek zrozumieć „pożerali książki” o których dziś już wiadomo, że nadają się jedynie do postawienia na regał w celu docieplania ścian! Taki z nich pożytek!

  Ludzie!!! Nie ma czegoś takiego jak WIRUS, nigdy nie udowodniono empirycznie, że coś takiego istnieje!

  W tym roku (2020) Niemiecki Trybunał „Konstytucyjny”, dlatego w cudzysłowie, gdyż Niemcy nie posiadają konstytucji, dlatego iż nie są państwem tylko korporacją, po kilkuletniej batalii sądowej stwierdził, że nie udowodniono istnienia wirusa odry o co wnosił „lekarz” inteligentny inaczej!

 36. Re: 32 Jan_S

  Czy to pan laskawy opracowal, czy „skonds” skopiowal???

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. wanderer said

  „gdyż Niemcy nie posiadają konstytucji, dlatego iż nie są państwem tylko korporacją”

  Polska tez ma status korporacji. Pamietam, jak znajomy pokazywal mi to jakis rok temu. Nie zartuje.

 38. wanderer said

  Panie Boydar, Jestes Pan optymista. Ale dobra. Podoba mi sie Panski sposob myslowo – zyczeniowy. Pan doszukujesz sie tego czego i ja bym sobie zyczyl. Pan widzisz drugie dno, ktorego nie wszyscy dostrzegaja.
  I mysle, ze masz Pan racje. Czas pokaze.

 39. Boydar said

  Ja już dawno nie jestem optymistą, Panie Wanderer. Ja po prostu czuję, co się może udać a co nie, bez udziału sił nadprzyrodzonych, jestem doświadczonym technikiem który jeszcze żyje. Mimo że dawno nie powinien; coś w tym musi być.

  Odrębną kwestię stanowią przypadki, gdzie jednak Niebo ingeruje. Tutaj trzeba „tylko” odgadnąć intencję Stwórcy i Gospodarza. Przeżegnać się od serca prawą ręką i naprzód, robić swoje co trzeba. Ufając Bogu – musi się udać, jeśli odgadniemy. To nie jest optymizm, to czysta empiria.

 40. Yah said

  A tu też to wkleję, może więcej osób przeczyta 🙂

  Markgglog pisał, że „wirus” uderza w centa banksterskie. Doprecyzuje on uderza w centra liberalnego kapitalizmu, albo w miejsca gdzie sa jego macki, które należy usunąć.

  Przypomnę tylko pewne fakty. Wszyscy tu zauważyliśmy pojednawczy, w stosunku do Rosji głos Czaputowicza w wywiadzie dla jakiejś rosyjskiej gazety. Wszyscy dziwiliśmy sie i doszliśmy do konkluzji, że jest COŚ o czym my jeszcze nie wiemy.

  Później rosyjska zmiana konstytucji, której celem jest to , żeby Rosja była , cytuje z pamięci , w pełni suwerennym krajem.

  Później „wirus”, który uderza w centrum liberalnego kapitalizmu czyli USA, a jest ignorowany przez Wielkiego – hokejarza Łukaszenkę. Łukaszenka ignoruje wirusa, bo wirus nie jest mu do niczego potrzebny – na Białorusi nie ma liberalnego kapitalizmu.
  W takim razie, skoro wirusa nie ma i nie stanowi on zagrożenia, to po co wirus potrzebny Władimirowi Władimirowiczowi i Michaiłowi Władimirowiczowi ? Po co stan wyjątkowy ? Ano dla zabezpieczenie się przed możliwymi działaniami tzw. „demokratycznej opozycji” oraz dla likwidacji krwiopijców oligarchów.

  Pytanie tylko – czy to było wcześniej zaplanowane i przygotowane , czy iskra było zabójstwo Sulejmaniego i rozsianie wirusa w Chinach podczas Olimpiady Wojskowej przez Amerykanów. Pamiętajmy, że przedstawiciele rasy żółtej są mniej odporni na takie infekcje i ona dla nich może stanowić rzeczywiście duże zagrożenie w przeciwieństwie do nas.

  Tak wiec Amerykanie zaplanowali uderzenia w Iran i Chiny, czego skutkiem jest kontruderzenie w liberalny kapitalizm.

  Spadek cen ropy naftowej to tez uderzenia w USA z uwagi na znaczące zmniejszenie zapotrzebowania na petrodolary .

  Z reguły takie kryzysy to spadek ilości towarów konsumpcyjnych, niezadowolenie społeczne. Tym razem, gdy produkcja prawie wszystkiego odbywa się w Chinach, gdzie produkcja trwa pełna parą strumienie towarów nie zostaną zaburzone. Popatrzcie, na flight radar kto zapewnia cargo z Chin do Europy ….. Etiopian Cargo.

  Tak wiec na naszych oczach rozgrywa się bezkrwawa rewolucja antyliberalna z ośrodkami sterowania w Pekinie i Moskwie. Dla rewolucji im większa panika w tłumie , im większe przerażenie spowodowane przez wirusa kataru …. tym lepiej.

  „Dziwność” tego wszystkiego polega na tym, że nigdy wielkich przewrotów nie dokonywano metodami bezkrwawymi.

  Cały czas zadaje sobie pytanie na ile Warszawa zdaje sobie z tego sprawę w czym uczestniczy, ile osób o tym wie, bo ktoś wie z racji „nieprzejmowania się” np. ogromnym spadkiem wpływów z VAT, co w normalnej sytuacji spowodowało by zapaść płynności finansowej państwa.

 41. revers said

  jak zyc jak w jednym dniu zawiesza 10 tys podmiotow gospodarczych swa dzialanosc, to jest 30 tys ludzi bez dochodow?

  https://www.wiesci24.pl/2020/04/01/tylko-wczoraj-blisko-10-tysiecy-firm-zawiesilo-dzialalnosc/?fbclid=IwAR3uc-7ukYUv3JsKMJaM4k7WvF2RV9TTsml_W2ue2jHrh_Hb0vwFtm5yA8s

 42. Marucha said

  Re 35:
  A Ziemia jest płaska.

  Skąd się biorą ci wszyscy nawiedzeńcy?

 43. Yagiel said

  ad Mari@30

  Pani ma rację, Mari: jak nie „edukacją” nas, to „wiruchem” – jak nie „wiruchem”, to pałką – po kieszeni ! Kolejność działań dobijających nas oczywiście przemyślana, wypraktykowana… pałowanie niewiast jednak? mogłoby oberwać runcki pałującym – a mało kto chce stracić runcki, bo czym by… No.
  Rzecz w tym, że oni/tfu!/ są przygotowani i działają metodycznie – my, zaskoczeni, reagujemy emocjami: e-mocjami – różnie, ale w skali ich przewidywań…
  Takie małe ‚e’ – a tyle może! Pojawia się i znika, i znika: jak w ‚pies/psu’ czy ‚cześć/czcić’ – mam na punkcie tego ‚e’ małego bzika, tj. małego beza? Trzeba by pogrzebać ku temu maleństwu…

  Myślę, Pani Mari, także o ju-jitsu… S/e/dno ma bodaj w tym, żeby wykorzystać impet przeciwnika – przeciw niemu samemu!
  Jeśli mamy kłopot bezpośredni z wykonawcami/strażnikami tego TRUMAN SHOW – to nie z reżyserem, a tym mniej ze scenarzystą, producentem/sponsorem… Jeśli wykonawcy/strażnicy działają metodami epoki MINIONEJ, więc zaraz zbędni, jak F-35Szmelc czy lotniskowce, jeśli chodzą patrolami po ulicach – to…
  Przecież tu się „widzimy”, wymieniamy myślami:towar za towar, rzecz za rzecz – bez qrwów-pośredników… Mogli sobie nakręcać mega-hity, ogłupiacze typu G-Force! dla oswojenia bizonów/baranów z literką ‚G’ w towarzystwie ‚5’: z milutką/zabójczą G5…

  5 – między 3 a 8 – od baaardzo dawna jest ulubioną cyfrą, a może i liczbą matri-archatu. Gwiazda 5-ramienna np. Jeśli więc 5G ma być taką straszną bronią na nas, to – poglądnijmy sobie na to ‚5G’: 5 – już wiemy, a G, żeby nie wiem, jak się nadymało, pozostaje podobne do ‚e’ maluśkiego, znikliwego że… Jawia się i znik!a się: prawdę mówiąc: sie… Jak Księżyc/Łuna-Moona.
  Może zniknąć jako najcienkie C – jawi się jako najcienkie ), potem D, aż do O
  Czy pod-wykonawcy e-poki 5G wiedzą to? Komu służą za psy pasterskie tudzież za pasterzy…? A gdy dowi/e/dzą się – podniosą rękę ?

  Zresztą Pani Mari: czy to trzeba wychodzić na ulicę samej? Nie wystarczy na Niebo ? A na ulicy niech ta sie chłopoki potłuko!
  Ma G-ur-al-ka 2 war-kocze, to po-war… -dzielą sie… Jeśli łebscy. Y?

 44. Ad. 31

  U mnie zero zdziwienia – Chrystus-szkoła-strzelnica.

  Pan rzeczywiście zwariował. Chce pan żeby ludzie do policjantów na ulicach strzelali? Bo tak by się to dziś mogło skończyć. Może zróbmy tak: daj pan adres, przyślę panu skrzynkę dobrego alkoholu, a jak się panu skończy, pan da znać, to podeślę więcej. (kasy nie mam, ale dla takiego dobra publicznego warto się zapożyczyć). W ten sposób chore pomysły nie będą się powielały.

  Zgoda?

 45. NICK said

  hm.

 46. Boydar said

  Wyżej procesy rozumowania Pana Krzysztofa ceniłem.

  Gdzie Pan ma strzelnicę w której strzela się do policjantów ?

  Strzelnica (aż dziwne że nie zakwestionował Pan Chrystusa i szkoły), jest również szkołą, tyle że krytycznej odpowiedzialności. U nas tego niestety nie ma, ani za życie innych ani swoje. Tłumaczę już jak krowie na miedzy, aczkolwiek wiary w sukces nie pokładam. Póki co, piszesz Pan jak dureń i prymityw, normalnie żenada.

 47. Ad. 46

  Gdzie Pan ma strzelnicę w której strzela się do policjantów ?

  Jest z panem gorzej niż myślałem.

  Strzelnica – prawo do powszechnego posiadania broni. Tę broń ma np. co piąty obywatel. Więc jak się wku…wi 5.000.000 obywateli uzbrojonych w broń palną, to co się dzieje? Ja rozumiem, że pan nie ma aż takiej wyobraźni. Proszę zapytać sąsiada, co się wtedy dzieje.

 48. NICK said

  Powtórzę.
  Bądźmy.
  Roz-sądni.

  Do Polaków.

 49. wanderer said

  40 Yah,

  To co Pan napisal to bardzo prawdopodobny scenariusz. Rozumuje w sposob podobny.

 50. bryś said

  Ma Pan obsesje na punkcie wzajemnego mordowania się za pomocą strzelb ludności cywilnej. Panie Krzysztofie – Polska jest pie…onym dziwadłem i wyjątkiem jeżeli chodzi o dostęp do broni. Dlaczego nie popatrzy Pan na inne normalne kraje?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: