Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

O powrocie św. Szymona i wściekłości Żydów…

Posted by Marucha w dniu 2020-04-01 (Środa)

«Zamiast realizacji żydowskich oczekiwań – na pierwszy plan powrócił najbardziej niepoprawny politycznie kult katolicki…»

Andrea Carancini, włoski bloger-rewizjonista historyczny, w swym artykule zatytułowanym «Giovanni Gasparro i powrót św. Szymona», pisze:

We wtorek, 24 marca 2020 roku, wydarzyło się coś, co zdenerwowało nie tylko włoskie środowisko żydowskie, ale również to ogólnoświatowe.

Giovanni Gasparro

Co się stało?

Giovanni Gasparro, młody ale już dobrze znany malarz z Bari, opublikował na Facebook’u zdjęcie swojego najnowszego obrazu, noszącego tytuł: „Męczeństwo świętego Szymona z Trydentu (Simone Unverdorben) – rezultat żydowskiego mordu rytualnego”.

Przypomnijmy, że właśnie 24 marca przypada święto św. Szymona, które figurowało w przedsoborowym kalendarzu świętych.

Obraz – namalowany z wielką zręcznością techniczną i dysponujący bezdyskusyjną siłą wyrazu – reaktywuje tradycyjną ikonografię świętego, który według Martyrologium Rzymskiego sprzed Soboru Watykańskiego II (a więc do 1965 roku) był przedstawiany jako „dziecko zabite w okrutny sposób przez Żydów i autor wielu cudów”.

[W oryginale zamieszczono tu uwypuklone szczegóły obrazu – admin]

(Końcowe – paradoksalne – stwierdzenie z Wikipedii polskojęzycznej mówi:
(…) Martyrologium Rzymskie ukazało się też po polsku po Soborze w roku 1967. W przekładzie opuszczono elementy legendarne i historycznie niepewne[3].

Wykreślenie świętego z kalendarza liturgicznego nie oznacza pozbawienia świętego świętości, „bowiem, kto raz został uznany za świętego i wpisany do Martyrologium, pozostaje świętym na zawsze, chociażby wypisano go ze wszystkich kalendarzy liturgicznych na całym świecie”[4].

>https://pl.wikipedia.org/wiki/Martyrologium )

Fakt ten wywołał protesty i gniew najrozmaitszych mass mediów, żydowskich i nie tylko, zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

We Włoszech, pisały o tym:
>www.mosaico-cem.it, http://www.progettodreyfus.com
>www.moked.it
>www.italiaisraeletoday.it
>www.hookii.org
>https://www.mosaico-cem.it/cultura-e-societa/arte/simonino-il-mito-antisemita-sconfessato-dalla-chiesa-torna-in-unopera-darte
>https://www.progettodreyfus.com/san-simonino-antisemitismo/
>https://moked.it/blog/2020/03/27/simonino-di-nuovo/
>http://www.italiaisraeletoday.it/ebreo-colpevole/
>https://hookii.org/giovanni-gasparro-dipinge-un-quadro-antisemita-en/

Poza granicami Włoch, sprawą obrazu zajęły się między innymi
>www.algemeiner.com
>www.jpost.com.

>https://www.algemeiner.com/2020/03/26/italian-artist-giovanni-gasparro-revives-antisemitic-blood-libel-with-graphic-painting-of-medieval-child-martyr/?fbclid=IwAR0-livC24ThiZC89y_KJOzvozJpBYoeBnvVKDKoFbeSb6XOS3-owtxPN3g

>https://www.jpost.com/diaspora/antisemitism/italian-artist-accused-of-antisemitism-for-new-painting-of-blood-libel-622578

Wydaje się, iż we Włoszech, kwestia obrazu – w dziwny sposób – przez katolików tradycjonalistycznych (do których należy także Giovanni Gasparro) nie została zauważona. (…)

Wszystkie artykuły opublikowane w żydowskich gazetach oskarżają Gasparro o „antysemityzm”:

«Włoski artysta Giovanni Gasparro powtarza antysemickie oszczerstwa na temat krwawych rytuałów żydowskich przy pomocy sugestywnego wizerunku średniowiecznego dziecka ‚męczennika’» – pisze http://www.algemeiner.com.

W wszystkich artykułach, męczeństwo świętego Szymona określane jest jako „fake news”.

A zatem, zarówno Żydzi jak i (post)modernistyczne władze watykańskie, uważają, że katolicy przez całe wieki wierzyli w „fake news”.

Praca Gasparro wzbudziła wściekłość – między innymi – Shimona Samuels’a z Centrum Simona Wiesenthala, który bezzwłocznie napisał list do sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, monsignore Pietro Parolin’a, w którym można przeczytać:

„Sobór Watykański II postanowił zakazać kultu Szymona z Trydentu po to, by zwalczyć antysemityzm w Kościele. Także dokument Nostra Aetate zainaugurował długo oczekiwaną, zdrową relację między chrześcijaństwem a judaizmem […]

Praca Gasparro wydaje się być doceniana w Kościołach włoskich – choć obraz ten wyraźnie podżega do poszukiwania kozła ofiarnego w atmosferze nawracających fake news – podkopując w tym samym linię polityczną Watykanu, więc powinien zostać jednoznacznie potępiony”.

>http://www.wiesenthal.com/about/news/shimon-samuels-swc.html
>https://www.wiesenthal-europe.com/en/news-releases-2020/663-wiesenthal-centre-to-the-vatican-blood-libel-painting-undermines-pope-francis-condemnation-of-antisemitism

Ze swej strony, Ester Moscati – autorka artykułu opublikowanego przez http://www.mosaico-cem.it – przypomina i chwali niedawną wystawę, przy pomocy której Diecezjalne Muzeum Trydenckie opowiedziało (na sposób modernistyczny) historię świętego Szymona, tj. według obowiązujących od roku 1965 kanonów tzw. „zdrowej relacji” pomiędzy chrześcijaństwem i judaizmem.
>http://www.arte.it/calendario-arte/trento/mostra-l-invenzione-del-colpevole-il-caso-di-simonino-da-trento-dalla-propaganda-alla-storia-64669

Wystawa, o której mowa, miała posłużyć jako skonstruowanie definitywnego i bezapelacyjnego „nagrobka” dla wielowiekowego kultu świętego trydenckiego.

A tu – zamiast realizacji żydowskich oczekiwań – na pierwszy plan powrócił najbardziej niepoprawny politycznie kult katolicki.

Słynny malarz, który stał się sławny przede wszystkim w kontekście sztuki sakralnej, na nowo odkrywa kult świętego Szymona.

Opowiedziana historia przypomina mi trochę tę sprzed 2 000 lat.

Także wtedy osobistości świata żydowskiego były przekonane, że potworny przypadek Jezusa – w sposób nieodwracalny – przywaliły kamieniem nagrobnym.

Tajemnica Zmartwychwstania powtarza się w przejściach świętych. Obraz Giovanni’ego Gasparro na temat św. Szymona opowiada – co jest rzeczą słuszną z katolickiego punktu widzenia – o męczeństwie dziecka jako o pasji.

Dowodem tego jest rana w boku chłopca, która przypomina ranę Chrystusa. Faktycznie – gdy zobaczyłem ten naprawdę niezwykły obraz – pierwszym, co przyszło mi na myśl, nie były nazwiska takich artystów jak Caravaggio czy Bosch (które również można byłoby wymienić), ale film „Pasja” Mela Gibsona, ten niezapomniany z roku 2004. Również wtedy obfitowały oskarżenia o antysemityzm.

Film przetrwał jednakże. Także obraz Gasparro pozostanie w historii. Miejmy nadzieję, że jego autor nie będzie dręczony ponad miarę.

Przy pomocy swego dzieła, Giovanni Gasparro dokonał autentycznego aktu odwagi, gestu bohaterstwa duchowego, jako że naraził na poważne niebezpieczeństwo swą dotychczasową, prestiżową karierę, której głównymi zleceniodawcami były często te same władze kościelne, do których Shimon Samuels zwrócił się ze swą reprymendą.

W dniach, kiedy wejście do kościoła – z powodu strachu przed koronawirusem – jest zabronione, obraz Gasparro wprowadza nas z powrotem w atmosferę Wielkanocy, która wydawała się być całkowicie zakazaną i zmiażdżoną przez psychozę mass-medialną.

Wersja włoska artykułu pod linkiem:
>https://www.andreacarancini.it/2020/03/giovanni-gasparro-e-il-ritorno-di-san-simonino/

*                        *                         *

Ariel ToaffZakazana książka, czyli “Krwawe Paschy” Ariela Toaffa
>https://ram.neon24.pl/post/135565,zakazana-ksiazka-czyli-krwawe-paschy-ariela-toaffa

“Pasque di sangue – Ebrei d’Europa e omicidi rituali”
>https://archive.org/details/PasqueDiSanguearielToaff2007Originale
>https://www.academia.edu/1394146/Pasque_di_sangue

“Blood Passover – The Jews of Europe and Ritual Murder”

Click to access BP1aug2016.pdf

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
http://ram.neon24.pl

Komentarzy 21 do “O powrocie św. Szymona i wściekłości Żydów…”

 1. Bezpartyjna said

  Szkoda, że żaden nasz malarz nie podejmuje sakralnych tematów, tylko stawia na bohomazy. Gibson maluje za pomocą kamery a Gasparro pędzlem.

 2. wspaniały said

  a ten giovanni tak z gęby to eskimos 100%

  .https://blog.camera.org/2020/03/italian_artist_posts_image_of.html

 3. Joannus said

  ”Także dokument Nostra Aetate zainaugurował długo oczekiwaną, zdrową relację między chrześcijaństwem a judaizmem […]”

  Nic tak dotąd ubogaciło KRK aż do SVII – jak dokument służący doczekaniu zdrowej relacji.

 4. Marucha said

  Re 2:
  A Wspaniały to z wpisu sądząc – taki mały sajanik.

 5. wanderer said

  Jeszcze troche a zydzi zaczna narracje, ze zamordowanie przez nich Jezusa to tez jest fake news. A wspominanie o tym to czysty antysemityzm.

 6. Piskorz said

  re art https://youtu.be/61XugOHV_aI O mordach wiadomo jakich…/7 min/, leci po ang. ale napisy francuskie!

 7. Piskorz said

  re art !!!! Na łamach prasy włoskiej i izraelskiej przetoczyła się gwałtowna krytyka książki, w której wziął udział m.in. ojciec profesora, który uznał stanowisko syna za całkowicie nieuprawnione, a wywołaną przezeń dyskusję za niebezpieczną, gdyż mogła przyczyniać się do rozbudzania antysemityzmu. Z ostrą krytyką wystąpili również profesorowie macierzystej uczelni Bar Ilan w Tel Awiwie oraz rektor, poruszony perspektywą wycofania się jej prywatnych sponsorów[1].

  Wskutek narastającej krytyki Ariel Toaff stopniowo wycofał się z postawionych w książce tez i wstrzymał jej dodruk. Przeprosił wszystkich wzburzonych jego publikacją oraz zadeklarował przekazanie honorarium za pierwsze wydanie książki na rzecz amerykańskiej Anti-Defamation League.

  W kolejnych publikacjach zaprezentował ugruntowany pogląd, że wszelkie oskarżenia Żydów o zabójstwa rytualne są wymysłem antysemickim. (..
  I JUŻ KONIEC …SENSACYJNEJ KSIĄŻKI..!!

 8. Ale dlaczego? said

  Nawet bez zaglądania do historii, prawdziwej czy nie, ten naród ma też współcześnie tyle grzechów na sumieniu, że głowa mała…
  A zapewne to nie koniec „sukcesów”.

 9. lewarek.pl said

  Jak dobrze poszukać w internecie, to znajdzie się rzetelne opracowanie na temat żydowskich mordów rytualnych w Europie.

 10. Dziadzius said

  Co jest bardzo ciekawe to ilosc tych niby wypadkow morderstw antysemickich jakie byly zapisane po calej Europie i prawie zawsze podobne w wykonaniu do poprzednich wypadkow. Majac na mysli ze proces komunikacji z jednej wsi do drugiej i z jednego kraju do drugiego nie byl tak latwy – to jak te opisy sa podobne?
  Ciekawe jest rownierz jak Kosciol w bardzo szybki sposb powinowal Rzymian [ kiedy ich juz nie bylo] o zabicie Chrystusa prawie tak jak mordy drugiej Wojny obwiniaja ten nieznany narod NAZISTOW ktorych juz niema.
  Jeszcze rok czy dwa i bedziemy chodzic we wlosiennicach przepraszajac kazdego wybranca za winy Jezusa.
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Oskar%C5%BCenia_o_mord_rytualny_wzgl%C4%99dem_%C5%BByd%C3%B3w

 11. Marucha said

  Można tu zajrzeć:
  >https://marucha.wordpress.com/2018/03/07/zydowskie-mordy-rytualne/

 12. lisa said

  Raj – to musi być taki świat bez żydów.

 13. Plausi said

  Nie potrafimy ocenić

  na ile prawdziwe są relacje o żydowskim kulcie zabijania dzieci chrześcijańskich przy okazji święta Wielkiej Nocy.

  Wszakże pewne właściwości tej społeczności są znane i udokumentowane.

  1. żydostwo zachowało do dziś swe tradycje koczownicze, jako koczownicy nie czują się związani z żadną ludnością ich goszczącą, odrębność podkreśla nawet ubiór, traktują ją jako łąkę, którą jest okazja wypasać.

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  To jest własność typowa dla koczowników nie tylko żydów. Koczownicy mają dwa typowe zajęcia, handel i rabunek, stąd nie powinno nikogo zaskakiwać ich zachowanie, naiwnością jest oczekiwać inne.

  2. Bestialski mord, wręcz festiwal mordu, na ludności nie należącej do ich plemienia jest szczególnie święcony

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  i jest elementem wychowania każdego żydowskiego dziecka, mord na obcych jest nawet prezentowany dzieciom jako źródło najwyższej radości. Tego rodzaju wychowanie musi w wielu przypadkach tworzyć osobników zdolnych do mordu, rytualnego tym łatwiej. W końcu niektóre rytuale religijne są dość szokujące.

  Czy jest możliwe, że środowisko żydowskie praktykuje mord dzieci chrześcijańskich ?

  Na to pytanie nie potrafimy odpowiedzieć jednoznacznie, jednakże taką możliwość należy poważnie rozważyć i zbadać. Ciekawe byłoby n.p. ustalenie klienteli dzieci użytych przez zbrodniarza Ditroux w Belgii, z jakich środowisk religijnych się wywodzili.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marc_Dutroux

  Jego partner Weinstein, nosi w każdym razie nazwisko dość rozpowszechnione wśród żydostwa.

 14. Katolik wie jak żyć i wie, jak umierać. O zabójcach Kościoła w Polsce.
  Kościół w Polsce, jeszcze niedawno pyszniący się Janem Pawłem II i pełnymi stadionami, opustoszał. Zagrożenie, czy wydumane, czy prawdziwe wymiotło ludzi słabej odporności, poza mury kościoła. Uwierzyli, że dobrym zamiennikiem sakramentów będzie komputer. Podwaliny pod to dokonali biskupi własnoręcznie i wszelcy celebryci internetowi, którzy udzielali swoich gwiazdorskich porad, rekolekcji, organizowali masowe imprezy uzdrowicielskie. Jakoś dziwnie wszyscy uzdrowiciele zamilkli, a ludzie, przyzwyczajeni, że zwykła niedzielna Msza Święta nie wystarczy, zrezygnowali z niej bez bólu, odeszli. Jeszcze nie zapadła decyzja o pięciu osobach na Mszy Świętej, a ludzie sami rozpierzchli się, i pozostali nieliczni.

  Innym zadziwiającym zjawiskiem było także to, z jaką łatwością przy okazji paniki dało się tych, co pozostali, przekonać do Komunii na rękę. I jakiż zadziwiający przy tym odnotowano fakt. Otóż rugowana po soborze w wielu miejscach pozycja klęcząca przy balaskach czy przy prezbiterium, nie była możliwa w większości kościołów przez dziesiątki lat. Jeśli ksiądz stawał na schodkach prezbiterium to tylko po to, by uniemożliwić klękanie do Komunii Świętej. Tymczasem to, co było niemożliwe dla komunii do ust stało się możliwe dla komunii do ręki. Ludzi odzwyczajano klękać na schodku prezbiterium do komunii do ust, a tymczasem udało się ich przekonać, do klękania by przy prezbiterium wziąć do rąk Ciało Pańskie.
  Tak oto przewrotność demoniczna wyszła przy tej okazji. Niejedne plewy i pozory pobożności, rozwiały się wobec podmuchu siejącej grozę epidemii. Pobożni ludzie rzucili się do ucieczki, bojąc się umierać. Gotowi uciekać od sakramentów, w złudzeniu, że rezygnując z Mszy Świętej dłużej pożyją. Inni, nagle nauczyli się klękać w prezbiterium na polecenie księdza, który rozkazał komunię brać do reki. Zobaczyliśmy przy tej okazji, jak pozorami pobożności pokrywa się bezczeszczenie kościołów. Im ktoś większą podłość wyrządza, tym bardziej szuka pozorów pobożności. W niektórych kościołach zapomniano czym były balaski i jak przy nich klękano. Tymczasem nagle duchowa pamięć wraca, gdy można po żydowsku Chrystusa wziąć do ręki. Nagle wspomnienie balasek się materializuje. W jakich przewrotnych okolicznościach.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/04/01/katolik-wie-jak-zyc-i-wie-jak-umierac-o-zabojcach-kosciola-w-polsce/

 15. Boydar said

  A Wy to byście chciały żeby Niebo z gumy było. Zauważyć wypada, że gumę wynalazł Goodyear dopiero w 1839. A więc tym bardziej nie.

 16. Sarmata said

  re 2. Wspaniały said 2020-04-01 (Środa) @ 15:46:30

  Giovanni Gasparro nie ma ani jednej cechy żydowskiej ty żydowski głupku i mącicielu. „Wspaniały” wypierdku.

 17. Sławomir said

  W Polsce jest wielu artystów tworzących w tematyce sakralnej ,jednym z nich jest młoda zdolna malarka pani Agnieszka Słodkowska..http://www.slodkowska.pl/images/radosc4_low.jpg?crc=437914331

 18. Marucha said

  Re 13:
  Nie potrafimy ocenić na ile prawdziwe są relacje o żydowskim kulcie zabijania dzieci chrześcijańskich przy okazji święta Wielkiej Nocy.

  Potrafimy, potrafimy. Kościół nie zmyślił sobie wszystkich udokumentowanych przypadków. Rzydy wypierają się nawet śmierci Chrystusa.

 19. Marucha said

  Re 17:
  A ilu jest w Polsce malarzy zdolnych do podjęcia jakiejkolwiek tematyki, która wprowadza rzydów w furię?
  Coś mi się zdaje, że zero.

 20. Boydar said

  Ostatnia co tak poloneza wodzi jest Gajówka 🙂

 21. A dlaczego nie dla uświęcenia Paschy KoronawiZUS ?

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/154274,koronawizus

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: