Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pracownicy na celowniku przedsiębiorców i „Tarczy antykryzysowej”

Posted by Marucha w dniu 2020-04-02 (Czwartek)

W sieci internetowej pojawia się coraz więcej porad dla pracodawców, którzy przy okazji epidemii koronawirusa chcą pozbyć się zatrudnionych przez siebie pracowników.

To jednak nie jedyne działania wymierzone w zatrudnionych. Prezydent Andrzej Duda podpisał ostatecznie „Tarczę antykryzysową” przewidującą znaczące obniżki wynagrodzeń, pracę po kilkanaście godzin dziennie i osłabienie związków zawodowych.

Portal Money.pl pisze wprost o pracodawcach szukających sposobów na zwolnienie zatrudnianych przez siebie pracowników. Do najpopularniejszych metod promowanych w sieci ma należeć zlecanie pracy w domu przedsiębiorcy. Jeden z nich twierdzi, że pracownicy mają w tym czasie wykonywać prace domowe w postaci czyszczenia łazienki czy gotowania. Po kilku dniach, gdy będą mieli dosyć po prostu nie przyjdą, a to będzie podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego.

Cytowany w tym kontekście przedsiębiorca Kamil ma chwalić się w mediach społecznościowych swoją firmą transportową, stąd wrzuca zdjęcia swoich ciężarówek. Popularną „dyscyplinarkę” promuje on jako najlepsze rozwiązanie, bo jest tania i szybka. Zwolnienie w ten sposób nie wymaga wprowadzenia okresu wypowiedzenia, ani też odprawy. Tym samym biznesmeni nie ponoszą żadnych kosztów i mogą zrekompensować sobie postój spowodowany COVID-19.

Kolejną metodą pozbycia się pracowników jest wysyłanie ich masowo na zwolnienie lekarskie. Podczas L4 płaci się bowiem jedynie część wynagrodzenia, a po dłuższej niezdolności do pracy pokrywanie kosztów bierze na siebie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Michał, właściciel innej firmy cytowany przez Money.pl, doradza z kolei po prostu zwolnienia. Jego zdaniem niedługo bezrobocie tak się zwiększy, że znalezienie pracowników po powrocie do normalnego życia gospodarczego nie będzie problemem.

Pracodawcy dostaną jednak wsparcie instytucjonalne, ponieważ podpisana przez głowę państwa „Tarcza antykryzysowa” przerzuca wszelkie koszty związane z kryzysem na pracowników oraz bezrobotnych. Skraca ona między innymi okres nieprzerwanego odpoczynku podczas dobry do 8 godzin, czyli przedsiębiorcy będą mogli narzucać nawet 16-godzinny dzień pracy. Z drugiej strony możliwe jest obniżenie czasu pracy, co w wielu przypadkach będzie oznaczać obniżenie wynagrodzenia nawet poniżej płacy minimalnej.

Samo dofinansowanie wynagrodzeń będzie możliwe tylko, gdy pracodawca dostarczy odpowiednie dokumenty zawierające deklaracje pracowników o ich zgodzie na obniżkę pensji. W przypadku firm, dla których zabraknie pieniędzy z rządowego programu, przewidziano możliwość zgłoszenia się do starosty. Wówczas będzie on wypłacał biznesmenom pieniądze zgromadzone w Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Ponadto „Tarcza antykryzysowa” została wykorzystana do rozbicia Rady Dialogu Społecznego, mającej konsultować zmiany gospodarcze i społeczne wprowadzane przez rządzących. Ustawa dała bowiem szefowi rządu uprawnienia do odwoływania członków Rady, co wzbudziło sprzeciw związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Na podstawie; money.pl, 300gospodarka.pl, tysol.pl, nowyobywatel.pl
http://www.autonom.pl

Komentarzy 15 do “Pracownicy na celowniku przedsiębiorców i „Tarczy antykryzysowej””

 1. Kojak said

  Tarcza ,tarcza ? Gniot propagandowy zydowskich kryminailstow, oszustow z i zlodzeji z PPPYYS ! Nie pierwszy i nie ostatni . Zaden z zydowskich oszustow z PPPYYYYSS lacznie z hersztem Morawieckim czy jak on tam naprawde sie nazywa w zyciu nie zarobil sam, zlamanego grosza,, tylko ukladziki , geszefciki ! Ten kryminalny gniot zwany bezczelnie tarcza tylko to potwierdza . Kawalifikacje niejakiego Morawieckiego sa takie ze ZYD i dwie ciotunie siostrzyczki mamusi w ,,JEZRAELU Trudno tylko z wscieklizna gnoic niejakiego Kamila ! Co ma robic przedsiebiorca jak firma zamknieta na klodke a oni mu kaza placic skumulowany ZUS za kilka miesiecy i polowe pensji pracownikom jak pracownicy nic nie robia ? Zwalnia ich i trudno go winic ! Tylko lewacki oszolom bedzie to potepial bo on zawsze chce zyc na krzwy ryj

 2. Pracownicy dostaną figę z makiem. Potem zasiądą przed telewizorem i usłyszą, że jednak pracownicy dostali. W związku z tym, że ci pracownicy są zatomizowani, to każdy z nich pomyśli sobie „Co prawda ja nie dostałem, ale inni dostali – przecież w TV powiedzieli”.

  Tak się robi ludzi w wuja.

 3. Mietas said

  No to się doczekali, PiS im teraz wyrobi miłość do ojczyzny, co się dziwić, wpływy do budżetu będą bardzo małe, do końca roku, według mnie, bezrobotnych będzie ok 2 mln, do tego, przy spadku produkcji, spadnie sprzedaż paliw, a to ok 30% wpływów do budżetu, nasz eksport to głównie kraje Uni, a tam jest zapaść gospodarcza, czyli spadek eksportu i wpływów do budżetu, odbudowa tego wszystkiego zajmie lata, sami nie mamy ani grosza odłożone na czarną godzinę, PiS wszystkie nadwyżki przepierdzielił na różne 500 plus, i kasa pusta, technologi żadnych nie mamy, żeby podbijać świat, będą jaja, jak takie kraje jak Włochy wycofają swoje inwestycje z Polski, na rzecz pobudzenia własnej gospodarki, czyli wróci niewolnictwo i wyzysk, jestem ciekaw, kiedy te głupki przejrzą na oczy, i pogonią tą pisowską ciemnotę.

 4. Ale dlaczego? said

  Czyli bankster Morawiecki wybrany przez Danielsa na premierka wprowadza neoliberalne cięcia w kodeksie pracy.
  A beton pisiorowaty nadal wierzy że pisiory ICH interesy reprezentują.

  Ruch Narodowy znowu się „odkrył”, bo ich postulaty nie sprzeciwiały się grzebaniu w kodeksie pracy…
  Jakiś czas temu antypolskie organizacyjki tzw. pracodawców lobbowały u pisiorów za podobnymi zmianami. A teraz jest świetna pora, więc pisiory przepchnęli zmiany. Gdzie związki zawodowe???

 5. Ad. 4

  Ruch Narodowy znowu się „odkrył”, bo ich postulaty nie sprzeciwiały się grzebaniu w kodeksie pracy…

  Sprzeciw, to zero skuteczności, zero zysków, ale gwarancja batów. Więc jaki sens?

 6. . said

  Ruch Narodowy to potrafi takich jak my czytających Gajówkę wyzywać do szurów, szczekać na Rosję, kochać upadlinę i jankesów oraz promować dziki kapitalizm. Podczas całej tej koronaafery i niekonstytucyjnych zakazów siedzą cicho jak mysz pod miotłą. A jeszcze miedź?!
  I to na tyle.

 7. Ad. 6

  Proszę przeczytać komentarz 5.

 8. Damstes said

  Ciekawe jak długo potrwa zanim tępe bydło, odmóżdżone przez mass media, zrozumie że obecne działania rządu są dla nich dużo bardziej szkodliwe niż sam koronawirus. Pierwsze efekty już widać, ludzie masowo tracą pracę, przykład z Mielca: http://leliwa.pl/mielec-zwolnienia-na-strefie/

 9. JARNO said

  sytuacja jest mniej więcej taka>
  WHO Expert: Lock-Downs Won’t Stop This Virus i rozwiązaniem jest
  ‚solution is complete global totalitarianism’ >>https://www.zerohedge.com/geopolitical/who-expert-lock-downs-wont-stop-virus
  a ponieważ jesteśmy – tukej, w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ na tym samym etapie ‚rozwoju’ co w USA>>nic się u nas nie produkuje (za wyjątkiem ziemniaków, spirytu z zgniłych ziemniaków oraz DŁUGU)-wszystko jest z importu, łańcuch zaopatrzeniowy, etc>
  to jednym z rozwiązań jest tzw. GOSPODARKA WOJENNA (wg danych z przeszłości, III Rzesza miała największą wydajność w 1944>zadłużając się wg recepty bankiera Schachta >wobec przedsiębiorstw w Rzesza-częściowo stanowiących własność USA).
  Coronavirus is bad: The economic fallout may be more deadly >https://www.zerohedge.com/news/2020-03-31/coronavirus-bad-economic-fallout-may-be-more-deadly
  i Trump w USA ma odpowiednie narzędzia prawne>w Polsce ich nie ma w Eurozonie>tym bardziej.
  ale i Trump w USA i my w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ mamy ZDEMORALIZOWANE społeczeństwo (bo neoliberalizm=globalizacja) – oczywiście wliczając w to byt zwany przedsiębiorcami>jak w Republice Weimarskiej – to do obrony przed kryzysem odezwał się teraz Balcerowicz+Wałęsa+Madeleine Albright jako OBROŃCA przed ‚faszyzmem’ oraz ‚delegowane’ przez psiorów głupki ‚marsz niepodległości’ czy ‚liberaltarianie’ czyli ‚wolnościowcy’ plus oczywiście ‚LGBT+transgender’ ekipa czyli Biedroń -Czarzasty-Kwachu-Miller-Belka
  a wszystko sponsorowane przez Deep Jewish State (US-IZRAEL-NATO-UN-EU-WB-IMF-WTO-WHO-WIPO-BIS)=neoliberalizam i globalizm i washington consens
  i efekt będzie jeden> zapłacą POLACY ‚między Bugiem a Odrą’.
  .
  PS. Cisza panuje co do ‚należności’ z tytułu ‚mienia bezspadowego’ czyli JUST ACT (447)-raport US Sec. of State czyli Pimpka-Pompeo miał się ukazać w lutym 2020 i jak znam tych gostków>to się ukazał>i jak mówi czy US Ambassador Mosbacher w RP czy Ambassador Izraela w Warsiawie>’sprawę trzeba załatwić’ i chyba realizatorzy „Testamentu Lecha Kaczyńskiego’ czyli Jarkacz+Morawiecki już temat ‚załatwiają’ i ‚bezwyjątkowy stan wyjątkowy’ jest BARDZO-BARDZO na rękę.

 10. Roman B said

  Przy jednym z internetowych wywiadów z członkiem Ruchu Narodowego usłyszałem że paria ta w ogólnym zarysie wspiera dziki kapitalizm (to te wizje guru Korwina Mikke),ale musi on być…narodowy!!!
  Czyli bez kodeksu, bez związków zawodowych, wolno amerykanka, ale byle w Polsce dla Polaka!
  Sen schizofrenika…

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „Tak się robi ludzi w wuja.”

  Samo hasło „Tarcza antykryzysowa” pokazuje że mają Kowalskiego tam gdzie Słońca nie ma.

 12. . said

  Krzysztof M

  A czy ja coś do ciebie pisałem???

 13. Anucha said

  O takich pracodawcach,
  na usta ciśnie się tylko jedna sentencja.

  Ch.j ch.ja ch.jem pogania.

  Zaznaczam ,że wypowiadam się jako pracodawca i pracobiorca

 14. bryś said

  Źródłem problemów jest wszawa nadbudowa naszego kraju. Problem pracodawdców i pracowników jest problemem wtórnym.

 15. Birton said

  „tak trzymać i nie popuszczać „- krzyczał do Polaków o strajkach robotniczych podczas wizyty w Polsce JP2- Żyd, heretyk i destruktor Ojczyzny w jednej osobie
  żeby nie było wątpliwości, mówię to jako oddany i praktykujący katolik

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: